Gemeente Schiedam Dienstbode ZT ,ZZ°? "S-r TUINDORP SCRIEWIJK Fermitan iriawéloer, TE OVERSCRIE DE VETTEN'S BOTERBIESJES Adverteert in de Nieuwe Scbiedamsche Courant KLEINE ADVERTENTIËN rM 475 heeft, A.K., wethouder van Schelluinen, wegens omkoopirig van een kiezer, veroordeeld tot f 150 boete of een hechtenis van twee maanden. Ernstige cholera-epidemie. Naar uit Allahabacl wordt gemeld, heerscht er op het oogenblik in Malabar een ernstige cholera-epide mie. Geheele gezinnen zijn door de vreeselijke ziekte uitgeroeid. Op sommige plaatsen blijven de lijken, onbegraven aan den weg liggen. De mijnramp in Lotharingen. Naar nader wordt gemeld, zijn uit de mijn schacht van de kolenmijn Remoix te Merlebach reeds vijftig lijken omhooggehaald, alsmede 25 gewonden. Er bevinden zich nog ongeveer 20 mijnwerkers op den bodem van den put, maarer bestaat weinig hoop dat zij nog in leven zijn. De Fransche ministers van Openbare Werken en van Arbeid zijn hedenmiddag naar de plaats van de ramp vertrokken. Eerstgenoemde zal een technisch onderzoek instellen naar de oor zaak van liet ongeluk, terwijl de minister van Arbeid zal nagaan of wel alle maatregelen voor de veiligheid waren genomen; Voorts hebben de ministers 5000 francs in naam van den president van de Republiek en 10.000 francs in naam van de regeering ter beschikking gesteld van de ge troffen gezinnen. Ook heeft de regeering heden avond in de Kamer een buitengewoon crediet van 150.000 francs aangevraagd. De reis van den prins van Wales De prins van Wales zal hedenmiddag van Londen naar Porthsmouth vertrekken en zich daar in schepen aan boord van de „Repulse". Om twee uur vangt dan zijn reis van 6 maanden naar Afri ka en Zuid-Amerika aan. De „Repulse" zal de kolonies Gambia, Sier ra Leone, de: Goudkust, Zuid-West Afrika en Kaapstad aandoen. In Zuid-Afrika zal de prins drie maanden rondreizen en verschillende streken bezoeken- Het programma voor ZuidAmerika is nog niet geheel opgemaakt. Vast staat slechts, dat Montevideo zal wor den aangedaan en daarna een bezoek gebracht aan Argentinië. Van hier reist de prins waar schijnlijk over de Andes naar Chili. t Om een kind.. De Chineesche wijk te New York is weer eens het tooneel van een zon derlinge romantiek van lompen en rijkdommen. Toen daar eenige dagen geleden de chinees Tsjin Num stierf, liet hij, behalve een niet on beduidend vermogen, ook eén drietal kinderen achter, waaronder een aangenomen zoon. De vijftig jaren van zijn verblijf in Amerika hadden zijn vermogen gedurig doen aangroeien, waar door den jongen aangenomen zoon thans wel haast een derde deel van een millioen dollar te beurt valt. Dit fortuinlijk knaapje kwam in het jaar 1915 ter wereld. Zijn blanke moeder stierf bij zijn geboorte, terwijl zijn vader wegens valsch- heid in geschrifte, werd veroordeeld tot een langdurige gevangenisstraf. De oude Tsjin Num, wien het voor den wind ging, trok zich het lot van het arme knaapje aan en adopteerde het. Dat ging gepaard met een groot feest met vele gasten, volgens Chineesch gebruik*, terwijl het jongetje zelf, onbewust van het feit, dat hij eigenlijk het middelpunt van het feest vormde, vroolijk in zijn wiegje lag te kraaien. Er waren tientallen gasten op het. feest en zij brachten pakjes mee, in rood laken gewikkeld, die volgens Chineesch gebruik, gouden munten bevatten. Deze zouden worden bewaard totdat Tsjin Num jr. meerderjarig zou zijn geworden. Voorspoedig groeide de knaap op in de een voudige woning van zijn pleegvader en toem hij den vereischten leeftijd had bereikt, ging» hij naar de gewone openbare school. Maar de werkelijke vader van Tsjin Num jr., die inmiddels uit de gevangenis was ontslagen, verlangde zijn rechten over zijn eigen kind te doen gelden. Hij begon een proces tegen den pleegvader over zijn zoon. Maar na een vin- nigen strijd voor het gerecht, besliste de recht bank ten slotte ten gunste van den pleegvader, zoodat de knaap in het huis van zijn weldoener kon blijven. Nu evenwel is hij gestorven, de pleegvader, zoodat de werkelijke vader zijn kansen voelt rijzen. Groote spanning heerscht er op het oogenblik in de Chineezen-stad. Mén weet, dat de vader van den jongen opnieuw een poging zal doen om zijn zoon terug te krijgen en tevens om zich te wreken. Zal hij, met een aantal hel pers, 's nachts de woning binnensluipen, den knaap meenemen en de andere bewoners ver moorden, om in bloed zijn haat te stillen Of zal hij misschien op klaarlichten dag een aanval wagen Het is merkwaardig stil in de omgeving der woning. De andere Chineezen, die het geheim van den op wraak zinnenden vader kennen, mijden hem liefgt zooveel mogelijk. En thans heeft ook de politie daarbij post gevat. Om al thans het bloed, dat er bij deze oude veete nu eenmaal moet vloeien, zoo weinig mogelijk te doen zijn. Maar of het helpen zal De weinige Chineezen, die zich nog in de buurt wagen, knijpen listig hun oogen half toe en kijken veelzeggend naar den voorgevel van het huis, waarvan de gastvrije deuren thans gesloten zijn. Weten zij misschien iets van het complot, dat er wordt gesmeed. Vreemdsoortige godsdienst. De New-Yorksche correspondent der „Daily Tel." neldt Herman Schalow, leider van een vreemd- soortigen eeredienst in Galifornië, is overleden als zwijgend slachtoffer van een „godsdiensti- gen ritus" welken hij voor zich en zijn volge lingen had uitgedacht. In tegenwoordigheid van leden van dezen eeredienst werd Schalow in een rouwkamer van het huis van zijn schoonbroer gebracht en daar halfnaakt op tafel neergelegd Een- afschuwelijke „plechtigheid" nam dan een aanvang. Een vrouw, wier identiteit men nog niet heeft kunnen vaststellen, nam een gloeiend ijzer van. het fornuis en maakte daarmee op de zolen der voeten, het hoofd en de armen van het slachtoffer een centimeter diep kruis- teeken in het vleesch. De verwondingen waren zoodanig, dat Scha low eraan, ofschoon zonder eenig protest, over leden is. De politie van Droville (Californië) heeft een onderzoek ingesteld. Telegrammen. De uitslagen zijn S.V.H.'Maas-combinatie (voorgift 0—2) 4—3 R.Z.C S.Z.C. (voorgift 10) 41. De S.V.H. komt hierdoor in het be zit van»den lauwerkrans. Aangezien de Maas en de R.Z.C. hetzelfde aantal punten hebben, wordt de volgende week Vrijdag een beslissingswed strijd gespeeld. Nederland - Duilschland. Het medespelen van Gielens en Van Dijke kan als zeker beschouwd worden, zoodat de na tionale ploeg op Denis na volledig zal zijn. Naar wij ver nemen zal dr. Lefèvre als aanvoerder van het Nederlandsch elftal optreden. Het Duitsche elftal komt vanmiddag te 5 uur te Amsterdam aan. VLIEGONGELUK. LISSABON, 28 Mrt. (draadloos)De vliege nier José Picarra werd gedood en z'n twee met gezellen doodelijk gewond bij 'L neerstorten van het vliegtuig op 16 K.M. afstand van Lissa bon. LaatsSe Berichten. Storm De storm waarschuwingsdienst van de Bildt seinde heden aan alle posten Attentie, sein meer. SPORT. WATERPOLO. Gisteravond zijn de laatst ejf wedstrijden om den door den R.Z.C. uitgeloofden zilverkrans in de Overdekte Bad- en Zweminrichting te Rotterdam gehouden. BtirgeFlqhe SsanS, Geboren: Mrt. 25. Etje Hermina d.v. P. Nieuwland en A. M. van Renssen, Amalia van Solmsstraat. Cornelia Maria d.v. G. de Graaf en S. A. van Dooren, Lange Kerkstraat. 27. Lidia Johanna d.v. J. Sterenborg en L. P. Otter- loo, Broersvest. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 28 Maart v.m. 4.42 n.m. 4.57. 29 Maart vjn. 5.19 n.m. 5,33. 30 Maart v.m. 5.52 n.m, 6,10. Gem. duur vloed 5 u. 31 m.; gem. duur eb 6 u, 54 m. SCHIEDAM, 26 Maart. Vertr. Noorsch s.s. Carmen, ledig naar Blyth. SCHIEDAM, 27 Maart. Vertr. s.s. Stad Zaltbommel, ledig naar Vlaardingen. HARBURG, 28 Maart. Vertr. s.s. Alchymist, met olie naar Schiedam. LEITH, 27 Maart. Aangekomen s.s. Over- dale, ledig van Schiedam. SCHIEDAM, 27 Maart. Aang. s.s. Nijkerk, ledig van Rotterdam om hier te dokken. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Spoeling. Not sering van de Coop. Varaan. „Schiarf Spociingveraenging". Hedan f 2.70 per katal. AdvertentiSu. O'ndergeleekende betuigt door deze zijn hartelijken clank aan allen, die hem, bij gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum, blij ken van belangstelling gaven. Bijzonder zij die dank gebracht aan de Directeuren der N.V. J. J. MELCHERS Wz„ distilleerderij, de Bazen en het verdere perso neel van genoemde firma. 1134 10 H. GUNNEWEG. Van de geldleening Ao. 1919 zijn - aflosbaar en tegen 1 Juli 1925 betaalbaar gesteld bij den Gemeente-Ontvanger, alsmede bij de Rolterdainsche Bankver- eeniging te Rotterdam, Amster dam en 's-Gravenhage de Obli- gatiën Nos. 2, 210, 308, 366, 479, 623,654, 657, 900, 934, 1054,1062,1089. 1120, 1134, 1154, 1194, 1779, 1783 en 1960. 1137—20 Schiedam, 23 Maart 1925. NAT - BLUIPBK. gevraagd, bekend met verkas- en nieuwwerk. Vastwerk. Br. fr. lett. M. aan KRAAN's Boekh. L. Ni ezel 16 Amster dam. 1132 5 Mevrouw VAN DER ZAN DEN vraagt een nette voor dag en nacht, van goede getuigen voorzien. Adres Theodpra Jacobalaan 34, Overschie. 1140 10 KENNISGEVING. Wegens vertrek naar het bui tenland van mijn Compagnon, den heer O. JANTZEN, bericht ik mijn geachte cliënteele, dat de zaak (Luxe verhuur van Auto's; reparatie enz.) vanaf heden door mij alleen wordt Voortgezet. 1135 10 Beleefd aanbevelend, Wester Garage, B. ROWEL. Schiedam, Nieuwe Haven 89, Telefoon 910. 57$ Mod en hebt U gezien wat daar thans weer gaande is? Komt en overtuigt U pers soonlijk van de nieuwe groote prijsverlaging! Deze prijsverlaging slaat weer alles. 50 4 5o A?nf;enK^, cnz- PcZ] 2so 190 c. 550 *5o\nmkjes 50«n, ev,°'firoefcfe 650 92? 90«n, Z ,5'ou*, c - V75 10 SM l75 Model 73 120 ^"'"'oeden 9 1.50 j 7Pverhenlr, *50 ce„, *75 2._ ^ccn(^er0e^ m 3S~- 1110 lfO Dorp Steeds meer wordt „SCHIEWIJK" als woonoord gezocht, omdat het schitterend gelegen is in een landelijke omgeving de gem. belastingen zeer laag zijn. de verkeersmiddelen uitnemend zijn; Behalve de autotram om de 20 minuten Rotterdam is thans in werking getreden een geregelde Auto- dienst om het kwartier met groote luxe-wagens van Cock's Automobiel Bedrijf te Overschie. Standplaats Te Rotterdam OOSTPLEIN. Vaste stopplaats in Rotterdam Schiekade O.Z. bij Hofplein. Deze Autodiensl brengt U in êén kwartier van ROTTERDAM naar „SCHIEWIJK". Voor aankoop van bouwgrond wende men zich tot het Gem. Grondbedrijf. 1130—50 Natuurboter is niet te vervangen. zijn uitsluitend mét natuurboter bereid 20 genaamd Fermitan, van Jacoba Maria Wortelboer, werken betar dan alle wormmiddelen en mo gen hiet gelijk gesteld worden met wormpatronen, -koekjes, -bonbons, -torentjes, enz., daar al deze middelen niet die kracht bezitten, die er van verwacht wordt. X Wormpoeders, genaamd bezitten eene bijzondere vinding rijke samenstelling, enverdrijven zeksr spoel-, made-, maag- en andere ingewandswormen, zoo wel bij volwassenen als bij kinderen. Wormpoeders ge naamd Fermitan kosten 85 ct. per doos, drie doozen f 2.40. Overal verkrijgbaar of direct van te Oudepekela. t/m 15 woorden50 cent t/m 25 woorden75 cent, elk woord meer 5 cent tot maximum 30 woorden. In de Zaterdagsche editie f 1.—, tenzij die Vrijdags aan 't Bureau bezorgd zijn. Eet nu Kalfsvleesch. 3 pond voor 1 gulden, lappen 50 cent, fri candeau 60 cent, ver krijgbaar bij W. GROENENDAAL Boterstraat 1. Let er op alles versch. Ook dik rundvet 60 en ïeuzel 60 ct. per pond. TE KOOP Een zoo goed als nieuwe kinderwagen, nieuwste model. Te bevragen Edisonplein la. Van de Ver. tot Bescherming van Zui gelingen kunnen aan vragen voor de Kraamverpleging gedaan worden West- Frankelandschestraat 66b. HET BESTUUR. BROEDEIEREN van bekroonde zwarte leghorns a 20 ct. p. si- Adres v. Leeuwen- hoeckstraat 9a. VESTENMAKERS gevraagd. Firma SCHLATMANN &Co Groote Markt 17. R. K. Dames en Heeren, wordt lid van de R. K. Gem. Zang vereniging „LORENZOPEROSI" Contributie 20 cents per week. Repetitie 's Maan dags-avonds van half negen tot half elf in den R. K. Volksbond, Lange Haven. Ter overname een zoo goed als nieuwe KINDERWAGEN Adres v. Leeuwen- hoeckstraat 9a reeds bii 97f er1e fr 6-7s 8 7?n^eepenn 2.50 j enz. *nz.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 3