Chocoladefabriek afgebrand-. Zaterdagmorgen omstreeks 6 uur is aan deBree- destraat te Hees bij Nijmegen de fabriek van chocolade en suikerwerk van den lieer A. W. M Versteeg geheel afgebrand. Ook de machines gingen verloren. Het woonhuis, waarin het kan toor gevestigd is, leed eenige brandschade. Ten gevolge van de gunstige windrichting bleef het pakhuis behouden. De oorzaak van den brand wordt toegeschreven aan het omvallen van een petroleumkachel. Alles was verzekerd. De moord te H oensbroek. Op last van den rechter-commissaris zijn, als gevolg van het hernieuwd onderzoek ingesteld in de zaak van den moord op mej. de wed. Haertmans in Juli 1923 te Hoensbroek gepleegd, vijf daar wonende mijnwerkers uit Oss e.o. afkomstig, gevankelijk naar Maastricht overgebracht. Moordaanslag. Gisteravond 9 uur heeft een poging tot doodslag plaats gehad in het café van B. aan de Paul Krugerlaan te 's- Gravenhage. Omstreeks dien tijd kwam een auto met vijf personen voor het café aangereden.Deze personen stapten uit en bestelden eenige consumptie. Achtereenvolgens vertrokken er vier, terwij! er een achterbleef. De caféhouder dacht, dat deze het gelag' voor allen zou betalen, wat hij echter niet van plan bleek te zijn. Hierover ontstond een woordenwisseling met het gevolg- dat de bezoeker plotseling een mes trok en' den caféhouder twee ernstige steekwonden toebracht. De getroffene had veel bloedverlies. Zijn toe stand liet zich zeer ernstig aanzien. De dader, die gevlucht was, had een pet achtergelaten. De commissaris van politie, der aid. G., de heei Kramer, die per auto gearriveerd was, nam de pet in beslag en wist hiermede den eigenaar vast te stellen. Deze, die voortvluchtig is, moet zijn Hendrik Kruit, 25 jaar, van beroep bakker, denlaatsten tijd met olie ventende. De commissa ris van politie verzoekt zijn opsporing en aan houding. A m u ndsen's poolvluc h t. Te Oslo is bericht ontvangen dat Roald Amundsen zijn Noordpoolvlucht, die op Zaterdag was bepaald, heeft uitgesteld. van Wembl ey. uur heeft de Engel- gj^D^e heropening ^Zaterdagmorgen te 11 sche koning de Wenible-y-tentoonstelling her opend. De openingsplechtigheid werd door prachtig lente-weer begunstigd en ongeveer 90.000 per sonen waren er bij tegenwoordig. De koning en de koningin reden per auto van het Buckingham-paleis. Nabij de tentoonstelling gekomen verwisselden zij de auto voor een rij tuig dat begeleid door een escorte hen naar het tentoonstellingsterrein voerde. Den geheelen weg langs werden zij door een dicht opeen gepakte menigte toegejuicht. b c h eepsramp op den. Mississip- p i. Ten gevolge van het omslaan van een sleep boot van den U.S. Engineering Board in de Mis- sisippi, ten Zuiden van Memphis, is een bekend ingenieur verdronken. Zeven andere leden van den bond van ingenieurs uit hetMidden enZuiden der V.S. worden vermist. Het .ongeluk gebeurde op een zeer afgelegen gedeelte van de rivier. Aan den anderen kant wordt vermoed, dat de stoom ketel ontploft is. Nader wordt omtrent de scheepsramp op den Missisippi nog gemeld Drie. en twintig levens zijn verloren gegaan in den snellen Mississippi- stroom door 't omkantelen van de regeerings- stoomboot „Norman" De boot braqht een groep ingenieurs met hun vrouwen en kinderen bene vens eenige gasten voor een uitstapje stroomaf waarts van Memphis. Bij het keeren begon de boot hevig te stampen. De kapitein gaf den pas sagiers, die bij elkaar op een hoopje stonden, order zich over de boot te verdeden, ten einde het evenwicht te herstellen. Door een gebrek aan de stuurinrichting slaagde hij er evenwel toch niet in den oever te bereiken. Het schip kwam plotseling weer dwars op den stroo te liggen en sloeg binnen een halve minuut om. De meeste passagiers wisten zonder de min ste paniek uit hun hutten te komen, namen de reddingsgordels en springen in de rivier. Ten gevolge van den snellen stroom daar der plaat se zouden echter waarschijnlijk weinigen liet drama hebben overleefd, wanneer niet een ma chinist van een klein motorbootje, een neger, groote tegenwoordigheid van geest had ge toond. Hij zocht de plek des onheils methodisch af maakte zijn bootje telkens met drenkelingen ol, bracht zeaan land en keerde dan terug Op de ze wijze redde hij ruim 30 van de drenkelingen Maar 18 passagiers en 5 leden van de bemaimine behoorden, naar gemeld wordt, tot de star hl nf fers daarbij zijn verscheidene van de bekendste ingenieurs uit het Zuiden en eenige technische professoren. Er zal van regeeringszijde een onderzoek den ingesteld naar de oorzaak van de ramp, wor- Auto door een trein g e g r e p n. Gisteravond is een vreeselijk ongeluk gebeurd bij het station Rothmalsth bij Mannheim. Toen om halfacht een met personen bezette vrachtauto met aanhangwagen den spoorweg wilde overste ken, kwam juist de sneltrein FrankfortStutt gart voorbij de grein greep den aanhangwagen die nog niet over het spoor was de inzittenden werden uit den wagen geslingerd en overreden Elf personen werden gedood en vier zwaar ge wond. De oorzaak schijnt te zijn, dat de boomen van den overweg openstonden. Schietpartij in een volksthea ter. Bij een te Weenen gehouden voorstelling in hét Volkstheater waar „Peer Gynt" Werd opgevoerd, verhief zich plotseling in een loge een vrouw, die een revolver trok en zes schoten af vuurde. Een man werd gedood en twee vrouwen naar het schijnt, ernstig gewond. In verband met de paniek, die daarop ontstond, moest de voor stelling worden afgebroken. Naar men zegt heeft men hier te doen met een aanslag van een Macedonische, Manzia Kalineiu, die in gezelschap van landslieden in een loge had plaats genomen. Zij loste de schoten op een van haar geleiders, den Mace doniër Arnautowics. Deze wérd gedood. En kele kogels misten hun doel en verwondden twee bezoeksters. - De bruigom beraadt zich. Men be richt aan de „Rotterdammer" Een nog jong paartje te Ouddorp (Z. H.)dat, dezer dagen in het huwelijk wilde treden, zou zich in ondertrouw laten opnemen. Toen evenwel de lang verwachte dag, het tijdstip aanbrak en de geheele familie in feestelijke stemming bijeen was, wachtte men tevergeefs op den bruidegom die, daar het reeds laat op den avond was, steeds absent bleef. Daar hij elders woonachtig as, liet hij per brief aan zijn „geliefde bruid" weten, dat hij zijn plan voorloopig maar zou uitstellen. Als vanzelfsprekend was de vreugde aan den brui- loftsdisch, die er zeer grandioos uitzag, spoedig geweken. P a- le De Jeanne d'Arcfeesten te r ij s. Parijs was gister in feestdos ter e'ere van Jeanne d'Arc. In de parken en straten waren dé biauw-en-wit- kleuren met het rood van de repu bliek vereenigd. De plechtigheden zijn volgens het traditionee- programma der laatste jaren verloopen. De groote afwijking was, dat een zeer sterke politie macht op de been was, zoowel rondom de Place- de Rivoli als rondom de Place de St. Augustin. Er heeft zich geen enkel ernstig inci dent voorgedaan, hoewel dit wel eenige malen gedreigd heeft, vooral -toen gistermiddag om streeks een uur in de nabijheid van het standbeeld op de Place de Rivoli een priester dooragentéh gearresteerd werd, omdat deze ertegen protes teerde, dat de agenten zich steeds tusschen de verschillende delegaties plaatsten. Deze priester werd daarop door vrienden in vrijheid gesteld en'in ëen huis binnengeleid de agenten tracht ten niet hem te achtervolgen, waardoor verdere incidenten werden vermeden. Nieuw klooster. De Eerw. Paters Carmelieteri zullen te Waspik Boven een kerk met klooster bouwen. Canisius-ten toons telling Gedurende de bekende Hoiligtumsfahrt te Akën in Juli a.s. zal in verband met de heilig verklaring van den Z. Petrus Canisius een Canisius-tentooh-telling gehouden worden. Een nieuwe Nederlandsclie Heilige Men meldt uit Venlo aan de „Msb." In den loop der volgende maand zal Z.D.H. Mgr. de Huyn, Patriarch van Alexandrië, die zetelt in de commissie voor Zaligverklaring van Paus Pius X, een bezoek aan onze stad brengen. Dit bezoek staat in verband met pogingen die zullen aangewend worden om de Zaligverklaring in te leiden van Maria Agnes Huyn uit Amstel- rade, die in een geur van heiligheid te Venlo ge storven is en wier gebeente rust in de kapel te Genooi. De Patriarch, die een familielid is van vrome Zuster, zal haar graf bezoeken. de Boekbesprekingen. De Kleine Theresia. Bij J. J. Romen Zonen, uitgevers te Roer mond is een mooi boekje verschenen van de hand van den weleerw. pater M. Stoks C. s.s. R., getiteld Trek ons tot U, o Kleine Theresia. 't Deeltje bevat zeer leerrijke en interessante bijzonderheden van Theresia's leven en toepas singen en is met groote rijke illustraties verlucht. De omslagteekening, een kruis te midden van rozen werd ontworpen door den bekenden kun stenaar Joan Collette. 't Is een schoon boekske voor iedereen de prijs ervan is slechts 30 cent. SPORT. Laatste Berichten. Weerbericht. Verwachting: Matige Z. tot VV. wind betrokken tot zwaar bewolkt, later opklarend' aanvankelijk eenige regen, zelfde.teperatuur. Een buitenlandse he persstem. In de Parijsclie editie van de Nqw-York- Herald" lezen wij het volgende Indien Holland niet in staat is in 1928 de Olympische spelen te, organiseeren, zou ik niet verwonderd zijn een aanbod te vernemen van de Spaanschc Olym piade-ver. om de organisatie der spelen over te nemen en deze te houden te Barcelona. Dit aanbod zou zoo goed als zeker aanvaard worden. De staking iu de venen. Men meldt ons Gister hebben de stakers iri' de venen besloten het werk te hervatten. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. Londen Berlijn Parijs Belgis Zwitseiland Amerika Weenen Kopenhagen- 46.771/2 Stockholm- 66.577a Oslo - 41,77ï/2 Madrid-3G.221/* Milaan - 10.211 8 Mei 12.07 V8 - 5918 - Ï2 92Yi - 12 52 - 48 11 -2 48»/,. - 0035 11 Mei 12.067» -59.23 - 1294 - 12.56 - 48.16 -2.4817i» - 0.0035 - 46.94 - 66.5672 - 41.977, -36.15 10.227, -Uruguay VOETBAL UITSLAGEN. Internationaal Rotterdam- 0—7, Kampioenschap van Nederland Den Haag H.B.S'.ri-N.A.C. 41l (R. B. S. is nu vrijwel zeker kampioen). Afd.II Pronfotie Comp. 3e kl. lphen: Alphen Vrienden schaar 0'(0 Gouda Gouda—-St. Vol harden 21. Promotie Comp. 4e kl. Rotterdam S.Ï.Ö.D T.O.B. 51 Rotterdam D.C.L.—Schiedam 4 —0. Reserve le klasse Rotterdam XerxesII— V.O.C.II. 2—2. Kampioensch gesp.gcw. 1 strafschopgebied, ontslaat een gevaarlijk rno- moment,^wanneer Sclieffers in de uiterste boven hoek schiet, maar de bal wordt weggewerkt. Een vrije schop wordt door Sclieffers schuin voor doel geplaatst. Jurgens en Meyer loopen toe en stellen Harkman in staat II.-.D.V.S. de leiding te bezorgen. Eenige gevaarlijke kanjers op 't ii.-.D. V.S. doel weet de Bloois schitterend te stoppen Een penalty aan H.-.D.V.S. toegewezen aanvoerder Harkman zeer sportief Met 1—0 voor H.-.D.V.S. gaat de wordt door niet benut, rust in. Na de hervatting gaat M.S;V.V„ - - luide aan gemoedigd door een 600 tal supporters op 't H.-.D.V.S. doel af, inaar door 't keurige verdedi gen der gebr. Brounts vallen er geen doelpunten. Beide clubs krijgen nog een penalty toegewezen, doch geen van beide aanvoerders wil daarvan gebruik maken. M.S.V.V. zwoegt om den gelijk maker, maar verder dan de backs weten zij 't niet meer te brengen. Wanneer de scheidsrechter inrukken blaast is de stand nog 10 voor onze stadgenooten. Bij H.-.D.V.S. waren de gebr. Brounts 't beste, terwijl bij de gastheeren de bei de backs en de spil opvielen. Pro-Patria seriewedstrijden. Zaterdagmiddag hebben de seriewedstrijden van bovengenoemde vereeniging een aanvang genomen. Pro Patria speelde tegen D.E.M.O.S. en wist met 30 de meerdere te blijven. Daarna speelde een combinatie van de R.K. V-V. Excelsior tegen de Meeuwen. De Meeuwen wonnen met 3—2. pvan Ned er1 a nd ITB.S. N.A.C. Sparta Go Ahead Frisia 6. 7 6 6 7 5 4 3 2 - - >1 gel. 1 1 1 verl. 2 2 4 6 doelp. 19!— 7 10—10 IQ—10 15—15 5—23 pnt, 11 9 7 4 1 Oud-VitesSc-serie. Oud Vitesse speelt Dinsdagavond 6 uur voor haar serie Legen D.O.K. van hier, op het terrein Excelsior. Verder vernemen wij, dat door den heer H. v.d. Schalie, cartonfabrikant te Gronin gen (oud lid der vereeniging) een prachtig zil veren kruis voor genoemde serie is geschonken en door den heer ter Braak, alhier, een bronzen beeid. TENNIS - UITSLAGEN. Tweede klassft West A. Schiedam Schied. L. T.C.Top I 2—5 Den Haag Oranje T.C?, Nuova 92 's-Hage Tuinstadw. Houtr. I Game I 4—2 (gest.). G. Dordrecht Dordt II1(Wigwam I 4'1 gest. Rotterdam OdeaHoutrust I 22 gest. Schiedam De MaasTuinst. Houtrll £j3 gest. Derde klasse A R'dam WigwamllClub te Werv.c I 3—3(gest). Rotterdam R.H.B.S.lJ Be Quick II 2—1 (gest.) B. Schiedam Gamell R.H.B.S.II 51 Rijswijk Cl. te Wervell, O. Ons. li 4—2"; C. Rotterdam Slmat'Schie dam TI 2r-3 (gest.) Rotterdam Rood Wit— Derkko 41 (gest,). Ü.H.S.IPoseidon 1 1—0 D.H.S.4Wesco 4 n.d. S.I.O.D.3S.V.V. 4 4—1. WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM, 8 Mei. Londen f 12.077, Berlijn 59.20 Parijs 12.93 Brussel 12.527, Zwitserland- 48.04 Weenen - 0.0035 Kopenhagen46.85 Stockholm Oslo New-York 66.627» ■41.85 2.487, 11 Mei 12.067, -59.23 - 12.957, -12.567, -48,177. - 0.0035 - 46.95 - 66.477, - 42.027, - 2.49 UIT FRANKRIJK. PARIJS, 11 Mei (draadloos) Gister hebben de herstemmingen voor de gemeenteraden plaats gehad. Volgens nu bekende uitslagen boekt het linksche cartel een kleine winst, Het schijnt dat de communisten op de candidaten van het cartel gestemd hebben. i™ZE»IELWE pauselijke nuntius. BOEDAPEl^ 10 Mei (draadloos) De voor 's- tot nuntius benoemde vroegere Gravenhage apostolische nuntius te Boedapest, Mgr. Schiop- pa is door den rijksbestuurder Hor'thy in af- scheidsaudientie ontvangen en deze overhandig- e ïem ie loogste Hongaarsche onciers c hei dings- teeken, het msigne van het Hongaarsche'kruis van veicienste le klasse. Daarna dejeuneerde de nuntius met Hor thy. Kerknieuws. Rome en de Anglikaanseke kerk. Naar uit Londen wordt gemeld, zullen 18 dezer met toestemming van den aartsbisschop van Canterbury de besprekingen tusschen ver tegenwoordigers dér R;K, en-dér Anglikaansche kerk te Mechelen weer worden hervat. ROTTERDAM - URUGUAY. Een 0 7 ncder1 a a g Het Zuid-Amerikaansche voetbalwonder de uitdrukking dateertvan de Parijsclie Olympiade -is dan gister te Rotterdam geweest. Het was het eerste optreden van de Urugueezen hier te land?. Al telde deze Zuid Amerikaansche ploeg maar zes -spelers, die ook te Parijs zijn uitgekomen en al heeft zij mogelijk sindsdien aan kracht watin- geboet een feit is dat deze heeren óiis een spel hebben vertoond dat we slechts zouden kun nen vergelijken met dat van de beste Engelsche professionals. Voor den toeschouwer was hetgeen zij te zien gaven van een ongemeene bekoring en aldra was een ieder 't er over eens dat geen Hollandsche ploeg in de schaduw van dit Zuid-Afrikaansche elftal kan staan. De rust kwam met 20. Het Rotterdamsch elftal had kranig partij gegeven en eenige malen zelfs Clavigo's heiligdom serieus bedreigd, maar een paar minuten voor de rust bezweek Roem die tot dat oogenblik zijn doel kranig had verde digd voor een schot van Zibechi, de spil en onmiddellijk daarop maakte Castro er na prach tig solespel 02 van. Na de hervatting hadden de Urugueezen er in tien minuten tijd vier doelpunten bij, waarvan het een al fraaier dan het ander. Scarone maakte n°- 3 en 4, Castro no. 5 en Casanello no. 6 Toen hielden zij weer een beetje pauze en Rotterdam kon op adem komen. Pijl kreeg zelfs van Forinenoy een prachtige kans, maar hij taalde met zijn schot. Enkele Rotterdammers Pobeerden het bijwijlen met unfaire trucjes, wat, gezien de omstandigheden, al zeer ontactisch was en wat hen natuurlijk bitter weinig baatte. De Urugueezen trokken er zich gelukkig niet veel van aan. Toen kwam er weer een doelpunt. Na een Prachtige vertooning maakte Gastro er, doodelijk kalm 7—0 van. Daar zou 't bij blijven. Uruguay deed het Verder kalm aan en Rotterdam waagde nog eeni ge fanatieke, maar vergeefsche pogingen om een tegenpurit te maken. M.S.V.V. - II.-.D.V.S. tourelftal 0—1. Gister speelde een II.-.D.V.S. combinatie een friendly game te Middelharnis tegen M.S.V.V. H.-.D.V.S. verschijnt met 't volgende team De Bloois Haanstra W. Brounts A. Martens P. Brounts Thijs Jurgens Sehuurmans Harkman P. Sclieffers P. Meyer L. Sasse Harkman wint den toss en om 2 uur trapt M S.V.V. af. Reeds in de eerste minuut werkt 1'. Scheffers" zich vrij en loSt één keihard schot, dat juist naast gaat. Uit 'n vrijen schop even buiten TEW IS WEDSTRIJD IIOLL AND—BELG IE. De tenniswedstrijd Holland—België Zater dag en gister te Arnhem gehouden is door Hol land met 202 gewonnen. Borgerlqfee $«and. Geboren: Mei 8. Geertruida Johanna Ilen- drica d.v. J. van Schie en K. Streefkerk, Gas- straat: Kaatje d.v. N. A. Marbus en E. Staub, Klaaswaalschestraat. Aginus z.v. 'W. P. van der Windt en J. de Lange, Ged. Broersvest. Scheepvaart. Hoog wates te Hoek van Holland. 11 Mei v.m. 3.57 n.m. 4.23. 12 Mei v.m. 4.36 n.m. 5.12. 13 Mei v.m. 5.25 n.m. 6.01, Gem. duur vloed 5 u. 31 m.; gein. duur eb 6 u, 54 m. SCHIEDAM, 9 Mei. Aangekomen motorschoe ner „Engelina,, kapt. L. Meulman, ledig van Haarlem orn hier fle'sschen te laden voor Londen. SCHIEDAM, 10 Mei. Aangekomen Eng. s.s. „Lady Astley, om hier te bunkeren aan boei 2 in de Wilhelminahavcn, en* vertrok heden naar zee. Eng. s.s. „Benmohr", ledig van Rotterdam, en s.s, „Chateauroun" beide om hier te dokken in de Wilhelminahavcn. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. ■outvijn. SCHIEDAM, 11 Mei. Officieele noteering van de Commissie uit de Kerasr van Koophandel. Moutwijn 46 f 17. Bamans de commissie voor de noteanng, H. J. JANSE». Spiritus. SCHIEDAM, 11 Mei. Men noteert voo» Spiritus 100 f 23 Spoeling. Noteering van de Goop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging". Heden f 1.70 per ketel. ROTTERDAM, 11 Mei Ter veemarkt waren heden aangevoerd 723 runderen, 325 kalveren, 225 schapen of lammeren, 45 varkens. Koeien le kw. 1.201.25, 2e kw. 1.10- 3e Jew. 0.9Q0.80. Kalveren le kw. 1.701.90, 2c 1.50)1.25, 3e kw. 1.15—0.95. Schapen le kw. ƒ1.1.05, 2e kw. 0.900.80, 3e kw. 0.70—0.60. Lammeren ƒ1.101.20. Varkens le kw. 0.750.78, 0.73—0.71, 3e kw. 0.69—0.70. Licht soort 0.730.79. Tweede en derde kwaliteiten prijzen, eerste prijshoudend, handel redelijk. -I kw. 2e kw. afwijkende en aanvoer Eieren 5.506.50.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 3