Fa. Toéo Ketelaar, WDEBAZAR 5 I TERMIJNBETALING E Complete Meubileering. Hoeren-en Dameskleedlng enz. E Hoogstraat 134. Groote Opruiming. pattijgenoote Blanke „zonder aarzelen toesprong op de woeste kerels en zoo onder hen te keer ging, dat zij Van Berghem moesten vrijlaten toen richtte zij zich tot de belagers van Wouden berg en wist ook daar ruimte te krijgen" enz. Over den toestand der „slachtoffers van den overval" worden opnieuw overdreven bijzonder heden meegedeeld. Van Berghem b.v. die „zeer ernstig gewond" heet, is rustig in de mijn aan zijn werk. De brutaliteit der provoceerende Limburgsche socialisten, die in Limburg den baas willen gaan spelen, evenaart die van hun geestverwanten te Zaandam. Dezen hebben volgens „Het Volk onder suggestie der roode sensatie-berichten een telegram gestuurd aan Mgr. den Aarts bisschop, vermeldend o.a. „dat duizenden sociaal -democraten en geestverwanten bij het aan schouwen van zulke daden van christenzin pas goed beseffen tot welk een hooge moraal de opvoeding der Limburgsche bevolking onder Zijne leid ng voert." Het is meer dan vlegelachtig en bewijst op nieuw de opvoeding, welke „Het Volk" aan zijn luidjes geeft Slembus'-varia. Te Nijmegen is de uitslag van de stemming zeer opgehouden door het stembureau Dobbel- mansweg. Dit bureau, het centrum van het druk bevolkte Willemswegkwartier, had een zoodanig groot aantal kiezers (2400), dat zij, die moesten stemmen, uren verloren hebben. Er zijn personen -- geweest, die den geheelen middag en file hebben gestaan om hun stemplicht te vervullen. Eenige vrouwen vielen flauw. Om vijf uur waren er nog honderden kiezers, die zooals de wet zegt, aan de deur van het stemlokaal stonden. De laat- sten van hen hadden eerst om negen uur ge stemd. Velen, die niet langer konden wachten, moesten onverrichter zake terugkeeren. De telling in dit stembureau heeft tot drie uur 's nachts geduurd. Het aantal weggebleven kiezers, dat in den Haag den stemplicht verzuimde, bedroeg circa 35000. Naar wij vernemen, zal burgemeester Patijn tot vervolging overgaan. Stads- en Gewestelijk Nieuws. Politieke belangstelling. Wie beweerd heeft, dat er weinig belangstel ling voor de Kamerverkiezing was, zal zijn mee ning hebben moeten wijzigen, indien hij de vele menschen gezien heeft, die zich de laatste «lagen voor ons bureau verdrongen om den stand dei- stembus op te nemen. Gisteravond was het weer bijzonder druk en vooral tegen 10 uur stond er een honderdkoppige menigte samengepakt. De opgave van de voorloopige samenstelling der Tweedè Kamer, die tegen acht k negen- uur was aangekondigd door het persbureau, werd later weer bepaald op 10 uur, zoodat het ge duld der nieuwsgierigen wel op een zwaren proef gesteld werd, maar er waren er niet velen, die ondanks dezen tegenslag deserteerden. Met prijzenswaardige volharding bleven allen op hun post en kortten den tijd met politieke be sprekingen of 't weergeven van persoonlijke verwachtingen, hoopvol zoowel als bevreesd, al naar gelang men optimist of pessimist was. Eindelijk even over tien konden de cijfers bekend gemaakt worden. Wat een geestdrift gaf 't, toen men zag, dat de rechterzijde, trots alles, gezegevierd had over de fanatieke, tot dollemannen opgezweepte tegenstanders. Een honderdvoudig gejuich ging op en menig jongmensch stond van uitbundige vreugde arm zwaaiend te springen. Ongeveer kwart voor twaalf konden we ook de namen der gekozenen publiceeren. Stonden voor ons bureau om half een van nacht nog groepjes opgewekt te boomen het was opmerkelijk, hoe kalm of liever doodsch, het al uren eerder bij 't „Voorwaarts"-filiaal toeging. Het besef van wat te vroeg gejubeld te hebben, is nooit heel prettig Ook vandaag was de aandacht van talrijke stadgenooten nog geconcentreerd' oponzenieuws- borden. Het zijn emotie-volle dagen geweest en 't zal nog wel geruimen tijd duren eer alle gemoederen weer tot rust gekomen zijn. Voorloopige uitslag van den kieskring Dordrecht. Bij de vorige verkiezing, in 1922, werden in den kieskring Dordrecht uitgebracht 198,854, thans 202,933 stemmen, waarvan op 1922 1925 Vrijheidsbond 23,322 st. 22,416 st. R.-K Staatspartij 27,133 st. 26,485 st. Anti-Rev. Partij 54,649 st. 45,912 st. Chr.-Hist. Unie 31,986 st. 28,382 sr. Vrijz.-Dem. Bond 4,072 st. 6,494 st. S.D.A.P. 35,276 st. 41,604 st. Comm. Partij 1,527 st. 1,204 st. Staatk. Geref. Partij 6,755 st. 16,165 st. Herv. Geref. Staatsp. 2,011 st. 1,361 st. Verder verkregen thans Nederl. Middenstand partij 905, Bezuinigingspartij 289, Christ. Dem. Federatie 575, Prot. Volkspartij 334, Soc. Partij 457, Plattelandersbond (de Boer) 566, Plattelan- dersbond (Braat) 7418, Dem. Partij 572^ Grond- partij 106, Nationale Partij 74, Verbond van Actualisten 128, Rev. Arb. Comité 243, R.-K. Volkspartij 506, Vaderl. Verbond' 737. In percenten uitgedrukt, wordt voor eenige partijen de vergelijking tusschen 1922 en 1925 1922 1925 Vrijheidsbond 11.7 pot. 11.04 pet. R.-K. Staatspartij 13.6 pet. 13.05 pet. Anti-Rev. Partij 27.5 pet. 22.62 pet. Chr.-Hist. Unie 16 pet. 13.98 pet. Vrijz.-Dem. Bond 2 pet. 3.20 pet. S.D.A:P. 18 pet. 20,55 pet. Staatk. Geref. Partij 3.4 pet. 7.96 pet. Herv. Geref. Staatsp. 1 pet. 0.67 pet. Hoe een linksch ministerie er zou uitzien als links gewbnhén had. Kleerekooper, Premier en minister van bin- nenlandsche zaken. Lou de Visser, Buitenlandsche Zaken. Ds. Kersten, Waterstaat. Stenhuis, Justitie. Mr. Marchant, Oorlog. Dresselhuis, Marine. Braat, Onderwijs. Barmat, die voor rekening van de „Voor waarts" naar Holland zou kómen, financiën, terwijl het ministerie van Arbeid, als niet meer noodig, zou worden afgeschaft. Driewerf gelukkig ons dierbaar Nederland dat van zoo'n stelletje bevrijd bleef. Pastoor J. H. Niedfeld. f Te Bovenkarspel is op 57-jarigen leeftijd overleden de zeereerw. heer J. II. Niedfeld, sinds 1913 pastoor aldaar. De gestorvene werd in 1867 alhier geboren en in 1892 priester gewijd. Een viertal weken was hij niet ernstig ziek, zoodat, de dood nog vrij plotseling is gekomen. De laatste H. H. Sacramenten konden den pastoor echter nog worden toegediend. Hij ruste in vrede. Ned. R. K. Bond van Handels-;, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franeiseus van Assisie". In aansluiting met de afd. Rotterdam houdt de afdeeling Schiedam op Zondag 5' Juli een excursie naar den Hygiënischen Melkstal „de Vaan" te Hillegersberg. Allen leden wordt verzocht hieraan deel te nemen. Bijeenkomst n.m. 1 uur voor het gebouw van de Delftsche Poortduur tot c.a. 4 uur. Geen kosten. Kamer van Koophandel en Fabrieken. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas verzoekt ons het volgend op te nemen Van het Ministerie va|l Waterstaat is bericht ontvangen, dat in hét vervolg de dienstregelingen der Nederlandsche Spoorwegen reeds op 15 M e i van ieder jaar zullen ingaan, waardoor het niet meer mogelijk is de ontwerpen van de nieuwe dienstregelingen tijdig voor belang hebbenden ter inzage te leggen. Derhalve noodigt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas belang- hebbe den uit, op opmerkingen, die zij óver de Ihans geldende dienstregeling mochten hebben, vóór 15 Juli a.s. bij haar in te zenden,(_opdat daarmede zoo mogelijk bij het samenstellen dei- op 15 Mei 1926 ingaande dienstregeling r<li ning kan worden gehouden. («cv. en verk. onroerende goederen. Notaris H. B. E. B 1 a i s s e. Veiling 3 Juli. I. Het Heerenhuis met erf, loods en tuin, te Schiedam, Tuinlaan, No. 116, strekkende aan de achterzijde tot aan de Buitenhaven, groot 3 A. 35 c.A. Geveild voor 7600. II. Een Huis met houten loods, wagenloods, koeienstal, gedeelte stal en straatweg te Schie dam, Vellevestsingel No. 19, hoek Damlaan, groot ongev. 6 A. 10 c.A. Geveild Voor ƒ5000. III. Een Stal en gedeelte stal en open grond naast perceel II aan de Damlaan, te Schiedam, groot ongev. 5 A. 90 c.A. Geveild voor 4000. IV. Een Pand bevattende een beneden woning en twee bovenwoningen met erf en open grond te Schiedam, Parallelweg No. 124a, b-c, groot 1 A. 10 c.A. Geveild Voor 6600. V. Een Huis met erf, te Schiedam, Broers- veld No. 162, groot 36 c.A. Geveild voor 800. VI. Een Huis met erf, te Kethel, Spoor straat, nog ongenummerd, groot 52 c.A. Geveild voor 1700. Afslag 10 Juli. molenstraat 31, kadaster Sectie C. no. 1069, met 2 electromotoren van resp. 2 en 1/3 P.K., drij vende een slijpmachine en een ventilateur, VER DAAGD, aangezien het desbetreffend onderzoek nog niet is geëindigd. Schiedam, 3 Juli 1925. B ij het sloopenvan oude panden aan de Hoofdstraat is gister de werkman P. de Hartog tamelijk ernstig verwond aan den rug doordat hij getroffen werd door een grooten spijker, die stak uit een paal, welke rakelings langs hem heen viel dr. Ris heeft de wond verbonden. Doorde politie z ij "aangehouden eenige 12-jarige jongens, die gisteravondbetrapt zijn bij het stelen van ijzeren ringen van het terrein der firma Overbeeke. De jongens hebben bekend, reeds eerder zulke diefstallen te hebben bedreven óm aan snoepcenten te kómen. Zij verkochten de ringen aan den opkooper v. d. S. alhier. Deze opkooper beloopt Wel de kans, dat hij wegens heling vervolgd zal worden. Gister slaagde te Delftvoorhet candidaatsexamen civiel-ingenieur, de heer W. C. Richter, van hier. UIT ROTTERDAM. Paus en Vaticaan. Zooals te verwachten was trekt de film „Paus en Vaticaan" zooveel belangstelling, dat de directie van het Luxor-theater besloten heeft de vertooning ervan meteen week te verlengen. Geraengi Nieuws, Twee menschen verdronken. Gistermiddag zijn op de Waal, nabij Nijmegen, de ongeveer 20-jarige student P.P., en de 22- jai'ige mej. M. A., die in een kano aan het spele varen waren, te water geraakt en verdronken. De lijken zijn opgehaald en resp. naar het R.K. en het Protestantsche ziekenhuis overgebracht. Door de stoomtram g e d o o d. Op den straatweg tusschen Naaldwijk en ITonse laarsdijk is gisteravond de 25 jarige Schouten uit Delft, terwijl hij op zijn fiets reed, door de Westlandsche Stoomtram overreden en ongeveer 20 meter meegesleurd. Hij werd ernstig gewond. Na te Naaldwijk -voorloopig te zijn verbonden, werd hij per auto naar Delft vervoerd en is kort na zijn aankomst onder bij kennis te komen, overleden. De man was kostwinner voor zijn moeder. Moordaanslag. In Noord-Bakkum is een moordaanslag gepleegd op een bollenkweeker, die daar zijn bedrijf heeft. In verband hiermee is een man gearresteerd, die een huis van den kweeker bewoonde en wien dezer dagen de huur was opgezegd. De man, die alle schuld ontkent, moet men 'een geweer op den kweeker hebben geschoten het is echter nog niet teruggevonden. Hij is naar het huis van bewaring te A Ernaar overgebracht. D o o d e 1 ij k ongeluk. Het 6-jarig zoon tje van O.R. te Nieuw-Amsterdam is tusschen de buffers van de stoomtram geraakt en zeer ernstig gewond. Hij is per trein naar Zwolle vervoerd ter opneming in het R.K. ziekenhuis bij aankomst bleek hij echter reeds overleden te zijn. M ij n o n g e 1 u k. In de kolenmijn van Sa- cre Madame te Damprémy braken gister de ka bels van een lift. Twee Belgische arbeiders wer den gedood. iBerglouristen omgekomen. In Boven-Stiermarken werden sinds Dinsdag der tien touristen uit Weenen, Graz en Linz vermist, die Zondag bergtochten hadden ondernomen. Gister heeft men de lijken van zeven van hen gevonden. Zij waren ten gevolge van de koude omgekomen. Sommigen bevonden zich op den Hoektor, anderen op de Planspitze. De overige zes waren nog in leven, doch volkomen uitge put. Rechtzaken. Faillissementen. Uitgesproken Rotterdam 1 Juli. C. A. van der Zee, uitgever Fabriplein 27, alhier. Rechler- comm. mr. J. J. Wijnveldt cur, mr. M. M. van Velzen. J. Ph. van Vliet, schilder, Parallelstraat 11, Overschie, Rechter-comm. als boven cur. mr. J. H. C. Kok. feleiraanen. HINDERWET. B. en W. van Schiedam hebben bij hun be sluit van 25 Juni 1925 het verzoek van D. J. HOFHUIS om vergunning tot oprichting van een koper- en metaalgieterij in het pand West. STAKING IN ZICH?? NEW YORK, 3 Juli (draadloos)-Er dreigt een nationale mijnwerkersstaking in de Vereenig- de Staten uit te breken. President Coolidge houdt conferentie met Le wis, president van de mijnwerkersfederatie, om een staking te vermijden. IERLAND. DUBLIN, 3 Juli (draadloos) De republikein- sche actie leeft weer op. Gisteren werden mani festen verspreid en aangeplakt, waarin de Ieren opgeroepen werden zich bij het republi- keinsche leger aan te sluiten. v DE ENGELSCHEN IN ARABIE. BAGDAD, 3 Juli (draadloos) Hevige gevech ten hadden plaats bij Sulaimaniijah. De opstandi ge Koerden-sheik, Malimood, is gevlucht over de Perzische grenzen. De Britsche luchtkrachten brachten den vijand groote verliezen toe. Laatste Berichten. Weerberielit. Verwachting Matige tot zwakke N. O. tot O. wind, half tot zwaar bewolkt, droog weer, behoudens kans op onweer, iets koeler. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 2 Juli 3 Juli Londen12.14 12.13*/8 Berlijn- 59411/, -59.42 Parijs-11 38 - 11.677, Belgie- 11 271/., - 11.577, Zwitseiland - 48 50 - 48.46 Amerika-2 49171# - 2.49u/u Weenen-0 00357, -0.0035 7, Kopenhagen-51.30 -51.25 Stockholm- 66.927, - 66.927, Oslo-45.327, -45.50 Madrid-36.35 -36.327, Milaan8.40 - 8.78 SPORT. R. K. S. V. Excelsior. Door de dames-senioren der turnafdeeling zal met 2 ploegen worden deelgenomen aan de groote Gymnastiekwcdstrijden te Tilburg op Zondag 26 Juli a.s. De oefeningen hiervoor zijn in vollen gang. Deze wedstrijden worden gehouden geheel in overeenstemming met de Bisschoppelijke voor schriften. Pro Patria Serie. Pseudoniem'D.O.K. I 3—0. Voor den 3e prijs der Pro Patria Serie spelen a.s. Zaterdag D.O.K. IVeloeitas I op Pro Patria terrein. Aanvang 5 uur. Scheidsrechter de heer L. van Eijck. Hieraan vooraf gaat de Wedstrijd P.P. 2S.D.L. I voor de S. Z.A.G. Aanvang 3 uur. Pro Patria speelde j.l. Dinsdag te Vlaardingen voor cle Sunlight Serie tegen Sunlight I en wist na verlenging met 43 te winnen. Hierdoor komt zij i/d. halvcn eindstrijd Tenniskampioenschappen van Schiedam. Een heerlijk zonnetje, een heldere lucht en bijna geen wind, alles werkte gisteren mee om 't tennissen 't meest aangenaam te maken Er zijn dan ook gisteren heel wat partijen gespeeld. In 't, gemengd-dubbelspel hebben we mej. Koene en J.Strijbos in actie gezien, een der sterkste, zoo niet 't sterkste gemengd (-dubbel Voor de dames-dubbel is slechts één partij ge speeld. Uitslagen van gisteren zijn. Dalnes-dubbelspel. Mej. P. Koene en mej. M, Blaisse sl. mevr. den Hoed en mevr. van Buysen 6—3 6'—2. Heeren-enkel Mr, Welcker sl. J. Vos 75 62. J. Hoogendijk sl. A. Dirkzwager 6|1 6'2 H. Gij sen sl. Th. Jansen 6-2 60. Dr. A. Hoogendijk sl. P. Dirkzwager 626—0. J. T. v. Buysen sl. W. Melchers 6—1 62. E. den Hoed sl. H. Nolet 7—5 60. J. Roelant.s sl. P. Engering 36 62 61. A. Vos sl. J. Melchers 6—4 7'5. Gemengd-dubbelspel. mej. P. Koene en J. Strijbos sl. mej. M. Prins en dr. A. Hoogendijk 61 63. Mej. M. Blaisse en P. Engering sl. mej. A. Vos en J. Vos 61 G4. Mej. C. Jansen en A. Vos sl. mevr. Houtman en Mr. Roelants 64 62. Mej. E. Roelants en J. Roelants sl. mevr. Dirkzwager en P. Dirkzwager 6—3 3^—6 6—3. Damesenkelspel Mej. N. v. Buysen sl. mej. E. Roelants 6*0; 6|I. Mej. M. Blaisse sl. mej. v. BergenWalraven 2—6 7—5 7—5. Mej A. Beukers sl. mej. A. Vos 62 16 6^—1. Mevr. v. Buysen sl. mevr. den Hoed 61 64. Heerendubbelspel. E. den Hoed en A. den Hoed sl. J. Melchers en W. Melchers 6[—2 86. P. Engering en H. Nolet sl. S. Vies en A. Dirk zwager 61 6'3. Verdere uitslagen zijn nog Gemengd-dubbelspel: Mevr. den Hoed en A. den Hoed slaan mej. v. Belgen Walraven en Th. Jansen 6—2 6—8 6—2. 2è Ronde Heeren-Enkelspel 1 Mr. Gijsen slaat. J. Hoogendijk 97 64. Voor 't da'mes-enkelspel speelden heden morgen mej. P. Koene tegen 'Mej. M. Blaisse. Beide dames gaven elkaar in 't begin niets toe en tot aan de 4e game in de le set, zag 't er naar uil of mej. Blaisse winnen zou. Een love-game tegen haar deed deze gedachten echter te niet gaan Meer vastheid van slagen en meerdere routine gaven ten slotte den doorslag. Mej. P. Koene won 'met 64 22. ROEIEN. Bij de roei wed strijden te Henley is Nereus door Christ. Church (Oxford) met 1/4 iengte geslagen. Burgerlijke Stand. Geboren: Juli 2. Neeltje d.v. A. Maas en J. M. Verhoef, Achter de Teerstoof. 3. Cornelis Hendrik, z.v. D. Zonneveld en S. S. Kok,' Broersveld. E BOTERSTRAAT 7 SCHIEDAM Meest concurreerende in- jjZZ richting voor lietkoopen op E Zeer gemakkelijke E Retalingseondities Stipt e geheimhouding. E 2016 24 A.s. Zaterdag Dameskousen Vanaf 26 ct. Heerensokken 33 Kluwen 2 draads wol 29 Kleedjes om te bor duren vanaf...4 Loopers om te bor duren 20 c.M. lang (voor platst. En- gelsch of richellieu) 63 Zwarte kussens, groote maat 67 D. M. c. artitelei voor spetprijzen. Ziet de etalages. Extra 10 korting op alle artikelen buiten de opruiming. 2341 30

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 2