B. 1 TER BRAAK, fietstocht RUIMIING: Firma TONINO KETELAAR Hoogstraat 134. Dienstbode, VACANTIE Groote Markt 3. Telefoon 770. schadigd werd. Het is niet mogen gelukken, den bestuurder aan te houden. Dieveggen. De Haarlemsche recherche heeft drie vrouwen aangehouden, die den laat' sten tijd in verschillende winkels diefstallen gepleegd hebben. Eerst werd aangehouden de 28-jarige G. S., huisvrouw van C.K. Zij werd er van verdacht winkeldiefstallen te hebben gepleegd bij de firma's Gerzon, Vroom en Drees- man, Bonton en Westerkamp. Zij heeft bekend. Aangehouden is verder de 26-jarige W. H. K., huisvrouw van J. E., die alleen bekende een paar schoenen te hebben ontvreemd bij de firma Paanacker. De derde dievegge is de 23-jarige C. S., huisvrouw van B. H., die ook bekend heft verschillende winkeldiefstallen te hebben gepleegd. Bij W. H. K. zijn heel wat ontvreemde goederen in beslag genomen, als stoffen, kousen enz. Fietsendieven. De recherche te Am sterdam heeft dezer dagen aangehouden een 20-jarigen blikslager en een 22-jarigen werkman, die op heeterdaad betrapt werden op het stelen van een fiets op de terreinen van het Binnen- Gasthuis te Amsterdam. Een verder onderzoek bracht aan het licht, dat beide mannen reeds eenige malen aan dergelijke diefstallen zich hadden schuldig gemaakt. Reeds thans is ge bleken, dat hun de diefstal van zeven fietsen kan worden ten laste gelegd, die aan den open baren weg onbeheerd stonden in verschillende stadsgedeelten. Deze fietsen zijn in beslag ge nomen. De aangehoudenen werden in hun bedrijf eenige malen geassisteerd door een 20-jarigen chauffeur, die eveneens is opgesloten. De werk man schijnt als leider van het bedrijf te moeten worden aangemerkt. De aangehoudenen zullen ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. In deze zaak is tevens een 18-jarige magazijnbediende gehoord hij wordt verdacht van heling van een der fietsen. Van een auto afgesprongen. Den beiden jeugdigen zoontjes van J. H. W. enP. te Edam is gisteravond een ernstig ongeluk overkomen. Met den vrachtauto van den heer N. zouden zij meerijden naar Volendam. Bij zee gekomen, sprongen zij echter van den in vollen vaart zijnden auto af, met gevolg, dat W. aan zijn gezicht werd verwond en L. een hersenschud ding opliep. De laatste werd bewusteloos naar zijn woning gebracht. Zijn toestand was heden iets beter. W. kwam er nog vrij goed af. Autobus over den kop geslagen. Te Noordwijkerhout sloeg gister een autobus vol Katwijksche visschers over den kop. Ver schillende personen werden ernstig gewoiid. De dief en de diva. De fijne Fransche actrice en filmartiste Huguette Duflos en haar man, Raphael Duflos, bezitten te Vaumoise een fraai landgoed, waar zij tal van kostbare en zeldzame kunstvoorwerpen hebben bijeenge bracht. Toen de heer Duflos dezer dagen van Pa rijs kwam om eenige dagen op dat landgoed door te brengen, vond hij op het terras een koffer, volgepropt met zijn mooiste kostbaarheden. En in den salon lag een brief, gericht aan mevrouw Duflos, die op het oogenblik te Weenen optreedt. In dezen brief stond o.a. het volgende ,,Ik zweer u, dat ik niet wist bij wie ik was, toen ik dit huis binnendrong. Ik had, in mijn auto voorbijrijdend, opgemerkt, hoe verlaten uw landgoed daar lag ei> de schoonheid van het park dacht mij veelbelovend Voor de schoon heid van het inwendige. Ik heb me niet ver gist en als u den koffer naziet, zult u bemer ken, dat ik een man van smaak ben en bij voor keur mooie en kostbare dingen uitzoek. Toen ik den inventaris opmaakte in een vertrek, dat ik nog niet doorzocht had, deinsde ik terug voor eenige portretten van de vrouw, die ik het meest bewonder in den schouwburg en in de bioscoop. Stel u mijn verbazing voor. Ik had er diepe spijt van, dat ik zulk een wanorde veroorzaakt had in uwe sierlijke huizinge, en ik bied u mijn oprechte veiontschuldiging aan. Ik laat alles achter, wat mijn begeerigheid zoo gaar ne had meegenomen. Mijn kameraad in de zonde, die mijn scru pules niet begrijpt, zal er geen schade bij lij den. Hij trachtte me het gevaar aan te toonen Van wat hij mijn onnoozele sentimentaliteit noemt. Maar ik heb hem geantwoord, dat ik voor geen geld ter wereld last zou willen ver oorzaken aan de onvergetelijke hertoging Aurora uit „Koenigsmark". Sta mij slechts toe, mevrouw, uw portretten mee te nemen. Uw stralende schoo- heid, waaraan ook de goedheid haar deel schijnt te hebben, zal dien kleinen roof zeker veront schuldigen. Eens zal ik u schrijven, hoe mijn leven was en hoe het thans is, en, wie weet, misschien zult u dan wel mijn redster zijn." Het „Journal" kan niet nalaten nuchter op te merken, dat het niet de eerste maal is, dat de villa der Duflos van plundering te lijden heeft. Tijdens den ooflog heeft een Duitsch gene raal er de hand gelegd op eenige aardige snuis terijen. Relletjes bij een circus. Bij de openingsvoorstelling in het Harmston-circus te Medaa Woensdagavond, had een betooging van, honderden Chineezen plaats. Den vorigenavond waren pamfletten verspreid, waarbij de Chinee zen opgewekt werden, het circus te boycotter. De Chineezen jouwden en wierpen met steenen, waarop de politie het terrein afzette en de voor st Hing kon doorgaan. De hoofdcommissaris van politie, de heer G. TI. Keyzer, en de eigenaar van het circus werden door steenen in het gelaat gewond. De politie arresteerde twee Chineezen. ^en tiental Chinezen gat' een politie-agentvoor Deli-bioscoop een pak slaag. G r o o t e stormschade. Ir de streek van Toeckoem (Letland) heeft een hevige storm den, oogst vernield en een schade van millioenen veroorzaakt. Amerika ansch. Naar uit Los Angelos gemeld wordt, heeft daar een meisjesstudente, die terecht stond wegens te hard rijden met een auto, een zeer bijzondere straf gekregen. Nadat het schuldig over haar was uitgespro ken, werd zij veroordeeld tot het overschrijven van de bestaande wetten en verordeningen betreffende automobilisten Deze wetten en verordeningen beslaan vijftig dicht bedrukte bladzijden. Treurig. Uit Madrid wordt gemeld, dat een 17-jarige jongen de oudste eener familie van tien kinderen, CoUstant.io Delano, twee zijner broertjes van 5 en 6 jaar heeft gedood. Hij leidde ze naar het veld, en na ze tot, knie len gedwongen te hebben, sloeg hij hen met een bijl het hoöfd in. Daarna sneed hij de twee lijkjes aan stukken en borg ze in een zak, die hij in eerfput ging werpen. Aangehouden, verklaarde hij cynisch, dat hij zijn broertjes gedood had omdat zijn moeder, een weduwe, geen te voeden. brood had om al de kinderen Een portefeuille kwijt. Een hande laar in diamanten, wiens kantoor gevestigd is in de Pelikaanstiaat te Antwerpen, kwam te Brussel tot de ontdekking dat zijn portefeuille, welke Voor een bedrag van 500.000 francs aan diamanten inhield, verdwenen was. Men weet nog niet, of de man zijn portefeuille verloren heeft, dan wel of deze hem ontsLolen is. Delaatsteloterij. Uit New-York wordt gemeld, dat de vermaarde New Orleans-loterij is afgeschaft. Deze loterij was de laatstoVerge- blevene van de bij de Amerikaansche wet goed gekeurde loterijen. Zij werd 50 jaar geleden georganiseerd. In m o e i 1 ij k h e d e n.De boeken van de Verzekeringsmaatschappij „Antverpia" uit Ma- riaburg, zijn gerechtelijk in beslag genomen. Er moet een tekort van 13.000.000 frs. zijn. felegr«H«eo. COMPLOT. CONS^ANTINOPEL, 17 Juli (draadloos) Alhier iss een complot ontdekt tegen de leden der regeering, die alle zouden gedood worden. Arrestaties zijn niet uitgebleven. De ex-sultan wordt vérdacht van hoogverraad. DE RUMOR LV CHINA. LONDEN, 18 Juli (draadloos). Mimster Cham berlain heeft gisteravond met den Japanschen en Amerikaanschon gezant een conferentie ge had over de kwestie, wat moet gedaan worden om de rust in China te herstellen. IN MAROKKO. TANGER, 17 Juli (draadloos). Opstandige Rifs hebben op weg van Tetoean naar Tanger een postauto overvallen. Twee personen werden gedood, vier gewond. UITSLUITING. DUBLIN, 17 Juli (draadloos). Alle havén- kolenwerkers zijn uitgesloten men verwacht een scherp conflict. Laatste Berichten. Weerbericht. Verwachting Zwakke tot matigen Z. tot W. wind, meest zwaar bewolkt of betrokken, waar schijnlijk eenige regen, met kans op onweer, iets koeler. Mr. Baron van Wijnbergen. Naar de „U. Gt." bericht, zou mr. Baron van Wijnbergen niet in aanmerking Wenschen te komen voor een herbenoeming als voorzitter van den Algem. Bond van R. K. Rijkskieskring- organisaties. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 16 Juli Londen 12.127/g Berlijn 59.38 Parijs-11 78x/j België Z witsei land Amerika W eenen Kopenhagen Stockholm67. Oslo44.6O Madrid 36.20 Milaan9.27 V - 11 571/, - 48 45 - 2 49 V, 0035 V 8 - 51.871', 17 Juli 12.1 H/g - 59.35 -11.71% - 11.49 V2 - 48.40 -2.49V,, -0.0035 V, - 52.25 - 66.97i/2 - 44.821/ 2 -36.10 -9.171/2 WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM, 16 Juli Londen 12.13 Berlijn59.381/, Parijs-11.79 Brussel-11.57 Zwitserland - 48.45 Weenen-0.0035i/g Kopenhagen-51.87 Stockholm-67.05 Oslo- 44.60 New-York- 2.49®/, 17 Juli 12.10'/, - 59.34 -11.71 - 11.50 - 48,40 -0.00351/, - 52.25 -67.— - 44.90 - 2.491/2 Kerknieuws. Ons Klein-Sendnarie. Gelijk gemeld, zijn Woensdagavond te Heem stede de plechtigheden aangevangen van de wijding en ingebruikneming der nieüwe Semi narie-kapel, een prachtig bouwwerk, geschonken aan onzen Bisschop, ter gelegenheid van zijn gouden priesterfeest. Gistermorgen zijn de plechtigheden voort gezet. Te half aCht vingen zij aan met de wijding der kapel, welke verricht werd door Mgr Gallier. Te half elf werd de pontificale Hoogmis opgedragen door den Bisschop: De ,-,Schola Cantorum" zong een studenten- mis van Antonia Lotti 16671740). De kapel Was stampvol. Behalve de 350 studenten waren er nog vele geestelijken uit het bisdom, benevens verschillende geloovigen. Onder de belangstel lenden in de kerk waren jhr. J. P. van Doorn, burgemeester van Heemstede en de beide wet houders dr. A. M. Droog en jhr. A. v. d. Poll en de gemeente-secretaris de heer A. A. Swolfs. Na de H. Mis hield de Bisschop de volgende toespraak Geliefde studenten Gedurende uw studiejaren, gedurende uw studietijd hier op Hageveld brengt ge vanzelf sprekend een aanmerkelijke® tijd door in de kapel want de kapel is het Huis Gods, het Huis des Geloofs en ge meent geroepen te zijn 11 geheel aan God te geven. Als ge priester wordt, moet ge een man des gebeds zijn. In uw jeugd moet ge dus streven naar den geest des gebeds. Omdat ge zoo in uw studietijd zooveel tijd door brengt in de kapel, daarom had ik gaarne, dat die kapel iets zou zeggen, dat zij u voortdurend zou prediken over uwe roeping. Daarom ook herinner ik u aan het woord van den H. Paulus Niemand mag zich die eer nemen, maar alleen degenen, die door God worden geroepen, gelijk Aaron, om u daardoor te herinneren, dat men de eer van het H. Priesterschap niet hoog genoeg kan schatten. We moeten haar ontvangen uit de handen van God. Wij zelf kunnen ons die eer niet geven. Het is God, en Hij alleen, Die de verkiezing Lot priesters geeft.. Zoekt die eer daarom nooit uit menschelijke berekening, omdat vader of moeder het gaarne willen, om later een eervol en, zelfstandig leven te kunnen bezitten. Geen enkele menschelijke berekening mag u aanzetten Alleen omdat ge meent door God geroepen te Zijn en do liefde tot Hem moet u leiden, de grootc begeerte zielen voor Hem te winnen. Maar er is nog iets anders. Het waren heilige mannen, die Christus uitzond om de heiligheid aan de wereld te prediken door woord en voor beeld, om de genade uit te deelen, opdat de menschen heilig zouden worden. Ge ziet, het is zoo redelijk mogelijk. De scientia Sanctorum is daarom de voornaamste wetenschap op het seminarie. Wijkt daarom toch zoo ver mogelijk af van het kwaad. Ik hoop, dat die woorden vandaag in uwe ziel zullen worden ingedrükt. Laat deze u steeds vobr oogen staan en bedenkt, dat als ge geroepen zijt en wilt blijven, dan moet ge ook heilig blijven. Als ge de bekoring niet zoekt en de voorzichtig heid blijft beoefenen, dan zal God u ook helpen. De plechtigheid werd besloten door een schoonc uitvoering van bet Responsorie duo Seraphim van T. L. de Vittoria. Tevens werd nog voorlezing gedaan van de oorkonde, waarbij de nieuwe kapel wordt toe gewijd aan den H. Jozef. Hierop heeft Mgr Gallier in de ontvangzaa van het Huis de gelukwcnschen van de geeste lijkheid ter gelegenheid van de Voltoiing van het nieuwe Seminarie in ontvangst genomen, waarbij hij ook reeds gelegenheid vond hun persoonlijk hartelijk dank te zeggen voor de bij den bouw verleende medewerking. Vervolgens hebben de honderden Eerw. heeren geestelijken onder leiding van de professoren van. Hageveld het nieuwe Huis bezichtigd. Te half drie ving in de groote, levendig met bloemen en planten versierde refter de feest maaltijd aan, welke door Mgr. Gallier werd voorgezeten. De HoogEerw. plebaal^ Westerwoudt heeft daarbij Mgr. Gallier namens de provisoren van het Seminarie een gouden gedenkpenning aan geboden ter herinnering aan dezen dag. In zilver werden deze gedenkpenningen, welke zijn geslagen door de firma G. Begeer, aangebo den aan Mgr. M. Möllmann en aan den regent van het Seminarie. Nadat de H. Dienst was beëindigd, zijn de studenten van het Huis onder het traditioneele klokgelui op vacantie gegaan. De „Msb." kan hieraan nog toevoegen, dat Mgr. Gallier als bijzondere gunst aan, de studenten de Paasch- vacantie van het volgend jaar met een week heeft verlengd. SPORT. Naar O m de „Tel." TENNIS. den D a v i s-G u p. verneemt, heeft Frankrijk ingewilligd, dat de finale (in de Europ. zone) om den Davis-Cup in ons land wordt gespeeld. Reeds morgen zullen de wedstrijden te Noord- wijk beginnen. Voor ons land komen uit Timmer, Diemer Kool, v. Lennep en Bryan voor Frankrijk Lacöste, Barotra, Gochet en Brunon. Pro Patria Serie. Zaterdag 18 Juli a.s, wordt op 't Pro Patria terrein de eindstrijd voor den Nat ionaal-Bekér gespeeld tusschen PseudonicmlD.IT.S. I. Aan vang 4 uur. Daar beide vereenigingen zoo sterk mogelijk uitkomen belooft dit zeker een spannende wed strijd te worden en zal een bezoek aan het Pro Patria terrein zeker de moeite waard zijn. Uitlotingen. Hollandselie Grondcredietbank van 1904. Uitslag van de ten overstaan van den Notaris W. F. v. Campen, plaats gehad hebbende 125e Uitloting van de Obligation der Premie-Leening 1904, ten laste der Hollandsche Grondcrediet bank. Serie 1395 1599 2017 4436 8150 9277 14436 15935 16353 16841 21004 23903 29790 34525 34938 35556 35561 38549 40239 41159 42855 47288 47439 47525 47983 50571 50761 53231 54546 56343 57092 57805 62091 63618 66635 66974 67028 67081 67725 67839 De Nummert rekking heeft den 15 Augustus e.k. plaats. Burgerlijke Stand. Geboren: Juli 14. Leendert, z.v. J. F. den Routing en M. Soeters, Lange Kerkstr. Willem, z.v. A. Smit en W. J. van Noortwijk, Geervlictschestraat, 15. Maria Aloysius, z.v. J. P. Brouwer en T. Hordijk, Heenvlietschestr. Willen, z.v. G. Bravenboer en C. P. W. van der Kaag, Verbrande Erven. 1.6. Adrianus Martinus, z.v. H. J. T. Beumeren C. E. L. M. Meeder, Buitenh.weg. Gehuwd: M. Busscher 24 j. en C. Boertje 20 j. G. Molendijk 21 j. c-n M. A. Veldt 20 j. B. Staat 23 j. en A. M. va» Kampen 25 j. P. J. Heijster' 29 j. en J. P- Vendeloo 30 j. Ondertrouwd: J. M. A. Lindeman 29 j. en G A. Reismanh 23 j. G. Heijstceg 57 j. ep, J, C. Trent hamer 55 j. Scheepvaart. Hoog watas ts Hoek vin Holland. 17 Juli v.m. 1.n.m, 1.19. 18 Juli v.m, 1.38 n.m. 2.06. 19 Juli v.m, 2.22 n.m. 2.47. Gem. duur vloed 5 u. 31 m.; gein. duur eb 6 u, 54 m. SCHIEDAM, 16 Juli. Vertrokken s.s. Rijn dijk, ledig naar Rotterdam. Handelsbericht en. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM 17 Juli. Officielee notaering van dc Communie uit de Kamer van Koophandal. Moutwijn 46 f17.— Samaee da commissi» voor da notearing, H. J. JANSKH. Spirit**. 8GHIÜSAM, 17 Juli. Ilea noteert voos Spiritus 100 f22. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging' Heden fl.90 per ketel. r 10 korting op de prijzen van alle artikelen buiten de opruiming Gevraagd voor den Haag in klein gez. voor 1 of 15 Aug. een nette goed kunnende koken en wer ken, niet ben. 25 jaar, van goede get. voorzien. Loon f 35.per maand. Zich aan te bieden B.K. laan 96 na 7 uur. 2457 10 Spaart gij reeds Langendoen's Coupons Ze geven recht op bijzonder leuke cadeaux. Bij elke f 0.50, die men besteedt, ontvangt men er een. 5 coupons kunt gij reeds inwisselen voor een leuken kin derbeker, gevuld met chocolade. 10 coupons 1 doos bonbons, 15 een flesch wijn of limonade. 20 een oud zilveren doos bonbons A. Driessen. 25 een doos exqui- ges „De Beukelaar". De coupons zijn het geheele jaar 1925 gel dig. Vraagt onze heerlijke lichte koekjes, Glacé maantjes, f0 35 per pond. 2451 15 Lange Kerkstraat 1. Tel. 550. IS NIET DENKBAAR ZONDER EEN OP 'N GOED RIJWIEL GEKOCHT BIJ:: ALLE MATERIALEN EN KLEEDING VOOR DE ZOMERSPORTEN. ,459-5,, de .NIEUWE SGHIEDAMSGHE COURANT" IS HET MEEST GELEZEN DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 2450 15 UW

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 3