Fietsen PUftOL s Hoofdpij a De kabinetscrisis. Naar aanleiding van verschillende onjuiste berichten in de Katholieke pers, meldt de „Tijd" dat van anti-revolutionaire zijde de Katholieke Kamerfractie nimmer voor het dilemma gesteld is „óf wel een kabinet met Colijn als premier, óf wel geen voortzetting der coalitie". Volgens „De Tijd kan verder veilig aan genomen volden, dat hf. M. de Koningin geen eigen oorkeur heeft dóen spreken en dat de opdracht aan den heer Colijn de voor de hand liggende conclusie is uit de adviezen der raad gevers van de Kroon. De club van anti-revolutionaire Kamerleden heeft Donderdag in de Tweede Kamer verga derd over het concept-regeeringsprogram. Heden vergadert de Chr.-Hist,orische Kamer fractie te Utrecht, in Verband met de kabinets crisis. Derde Nederl. Katholiekendag. Het Uitvoerend Comité van den Derden Nederlandschen Katholiekendag meent goed te doen nogmaals bekend te maken, dat de kaarten- verkoop aan niet-leden van den Nederlandschen Katholiekendag zal aanvangen op 23 Juli e.k. De kaarten zijn alsdan verkrijgbaar aan het Secretariaat, dat van genoemden datum af gevestigd wordt in het Gebouw van den Dieren tuin (Benoordenhoutsche weg) Den Haag. In hetzelfde gebouw wordt, op dien datum geopend een Inlichtingenkantoor. De leden Worden nogmaals herinnerd aan de bepaling, voorkomend in het toegezonden Programmaboek, vermeldende, dat zij tot 23 Juli in de gelegenheid gesteld worden zich van een bijzonder plaatsbewijs te voorzien. De leiding van de R. K. Partij. Naar aanleiding van een bericht uit Utrecht, dat mr. A. J. M. J. baron Van Wijnbergen zich niet meer herkiesbaar zal stellen als voorzitter van den Bond van R. Kath. Kiesvereenigingen, meldt „De Residentiebode", dat baron van Wijnbergen inderdaad een dergelijk Voornemen heeft te kennen gegeven en dat 'het in de be doeling ligt, dat jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck de tegenwoordige premier, hem zal opvolgen. (De „Msb." is echter gemachtigd dit geheele bericht tegen te spreken.) Provinciale Staten van Zuid-Holland. Verschenen is de agenda van de zomerverga dering der Prov. Staten van Zuid-Holland, welke op Dinsdag 21 dezer, des v.m. te 11 uur in de zaal van de Tweede Kamer gehouden wordt. Tevens zijn de verslagen der commissies van rapporteurs over een aantal voorstellen verschenen o.m. over de belastingverlaging. Loonraad Ned. Spoorwegen. Naar het „U. D." Verneemt, is het voorstel dat is ingediend in den Loonraad bij de Ned. Spoorwegen, tot het verbieden van publicaties over den Loonraad in.de pers, van welk voorstel dezer dagen melding is gemaakt, reeds ver worpen in een van de laatste Vergaderingen van den Loonraad. Veer Dordrecht—Zwijndrecht. Binnenkort zal, volgens de „Dordr. CL", in den veerdienst Dordrecht—Zwijndrecht ook des nachts een stoompoht in de vaart blijven. De nieuwe stoomponL zal op 1 Aug. in den dienst aan het Zwijndrechtsche veer in de vaart komen. De kilometerboekjes. an zeei bevoegde zijde worden wij gemach tigd het persbericht tegen te spreken, dat er kan s zou bestaan, dat de kilomei ei-boekjes hij de spoorwegen weder zullen, worden inge voerd. Aan de wederinvoering wordt morni nte< 1 hij de spoorwegen niet gedachl. Gem. Handelsavondcursus. o. Voorstel van B. en W. tot aanvaarding van het door wijlen Mevr. A. _f. van Rijswijk, weduwe van den heer J. Reukema aan, de Al- gtmeep.e Armen der Gemeente Schiedam gelega teerd bedrag ad 300.—. 4. Voorstel van B. ep, W. om te besluiten tot intrekking van, het raadsbesluit van. 23 Januari 1925, waarhij hun College werd gemachtigd tot, verkoop aan den heer J. W. de Ronde van een perceel bouwgrond aan den. Singel, hoek ontwor pen Stationsweg, ter grootte van 330 M2„ tegen den prijs van 17.— per M2. Voorstel van B. en W. hun College te machtigen tot verhuring op door hen te stellen voorwaarden aan, de Ned. Hervormde (Gc-rofor- meerde)Evangelisatie van het voormalige school gebouw aan de Schoolstraat togen een huurprijs van, ƒ400.per jaar. 6. Voorstel van B. en W. om hun College te machtigen a. tot ontbinding van de met de Voetbal- vereeniging „Geleritas" aangegane huur betref fende een terrein gelegen aan, den West-Franke- lar.dgchen dijk nabij de Boschwachterswoning b. lot ondcrhandsche verhuring op door hen te stellen voorwaarden aan de Voetbalvereeni- ging „Zwaluwen," van het onder a. genoemde terrein tegen een huurprijs van 300.per jaar. 7. Voorstel van B. en W. om gunstig te be schikken op het verzoek van de St. Wdlibrordus- stichting om de voor den verbouw van harê school aan dê WestmoleMtraat 20 benoodigde gelden uit de gemeentekas te verstrekken. 8. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet van 4580.voor versiering van het Stadhuis en het verleenen van bijdragen aan buurt-comité's in verband met het aanstaand bezoek door H. M. de Koningin aan onze Ge meente te brengen. 9. oorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet van 40.000.ten behoeve van de werkverschaffing in den Klein-Bahbers- polder, van welk crediet 24.0001komt ten laste der Gemeente en 16.000.ten laste van het Grondbedrijf. 10. Schrijven van B. en W. ter beantwoording van de vragen, gesteld door het lid van den Gemeenteraad, den heer J. Din,keiaar, betref fende overbelasting van de gemeentelijke zwem inrichtingen en het treffen van maatregelen om aan dien toestand een einde te 'maken. 1.1. Advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van de N. V. Maatschappij tot ex ploitatie van Onr. Goederen ;,Prudentia" om het aan de Gemeente toebehooren.de stuk bouw grond aan de Willem de Zwijgerlaan op den hoek van de Louise de Colignystraat van een aanslui ting op het gemeenteriool te doen voorzien. 12. Advies van B. en W. naar aanleiding van het adres van de Vereeniging van Bouwvak patroons, Afdeeling Schiedam van den Patroons bond voor de Bouwbedrijven in Nederland en de R. K. Vereeniging van Bouwvakpatroons, afdeeling Schiedam, waarin verschillende maat regelen in overweging worden gegeven, ter ver ruiming van de werkgelegenheid. 13. Advies Van B. en W. naar aanleiding van het adres van de Woningbouwvcxeenigingen, waarin wordt aangedrongen op veilaging van do prijzen voor volkswoningbouw. 14. Advies van B. en W. haar aanleiding van h< I, adres van het.. Bestuur van de Vereeniging „Nederlandsche Vereeniging van Fabrikanten van Timmerwerken" te 's-Gravenhage, waarin wordt verzocht het daarheen te willen leiden dat bij aanvragen voor timmerwerken óf de productie belemmerende bepalingen, krachtens welke het werk aan een inwoner der Gemeente moet worden opgedragen óf althans aan dezen dergelijke voorkeur wordt gegeven, dat opdracht Bij Wiel- en Motorrijden heeft men vaak veel last van schrijnen en door zitten der huid. Om dit dadelijk te verzachten en spoedig te genezen ge bruikt men algemeen 30-60-90 ct. 2467 10 om allen in de gelegenheid te stellen mede hun deel te hebben aan de hulde, die onze goede stad weer brengen gaat aan onze heilige land- genooten. Wilt dit korte woord dan beschouwen als een uitnoodiging om mede te gaan met onze processie-reis naar Brielle, om daar eer en hulde en smeekbeden aan te bieden aan het roemrijk heldental Van onze negentien martelaren Van Gorcum. Voor nadere inlichtingen zie men de adver tentie in dit blad. Faillissementen in Nederland. Volgens medodeeling van het Handelsinforma tiebureau van Van der Graai' Co', Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, ''7 flg.„vk; 6' Nederland uitgesproken 84 fai hssementen tegen 90 faillissementen in dezelide week van het vorige jaar. Van 1 Jan. tot en met 16 Juli 2305 faillisse menten, tegenover 2441. over In 1,zelfde tijdperk van het vorige jaar. bedaart spoedig door gebruik van een «paar Mijnhardt's Hoofdpijn tabletten. Buisje 60 rt 2466 5 Stads» en Gewegtelqk Nieuws, Gemeenteraad. De Gemeenteraad van Schiedam vergadert op Vrijdag 24 Juli, des nam. te 2 uur. De agenda vermeldt o.m. l a. Aanbeveling van het Burgerlijk Arm bestuur ter benoeming van een lid d:er m.stellin" ter vervulling der vacature, ontstaande' door de,periodieke aftreding op den tweeden Dinsdae in September van den Heer T. Stahlid inge zetene der Gemeente, geen lid. van den Gemeen teraad. Aanbevolen wordt het aftredend lid de hoer T. Stalrlie. b. Benoeming van een lid van voornoemde instelling ter voorziening in de vacature ont staande door de periodieke aftreding op den tweeden Dinsdag in September van den heer J M. van Pelt lid door den Gemeenteraad uit zÖn midden gekozen. 2. Voorstel van B. en W. om Mej. c M Zoetmulder tijdelijk tot 31 Decemb»x 'a.s.' te benoemen tot leerares in Stenografie aan den aan de buiten de Gemeente gevestigde firma's vrijwel is uitgesloten, zullen worden opgeheven ofwel, dat bij bestendiging van den bestaande» toestand slechts firma's in de Gemeente woon achtig, zullen worden aangevraagd. 15. Voorstel van B. en W. om hun College le machtigen tot, het treffen van een regeling met de Gemeente Kethel en Spaland inzake de uit oefening van het bouw- en woningtoezicht in genoemde Gemeente. 16. Voorstel van B. en W. om jn beginsel te besluiten tot, de oprichting van een openhaar slachthuis Conflict „Nieuwe Waterweg." Van de zijde van den-Algem. Nederl. Meiaal- bewerkersbond wordt ons bericht dat in verband met het „besmette" werk van den Nieuwen Waterweg gistermiddag de klinkers hij de Rot- terdamsche Droogdok Maatschappij het werk hebben gestaakt. De hoofd- en afdeelingsbesturen van den Alg. meenen Nederlandschen Metaalbewerkersbond, den Nederlandschen Roomsch Katholieken Me taalbewerkersbond, den Christelijke»' Metaal bewerkersbond in Nederland en den Nederland schen Neutralen Bond van Metaalbewerkers hebben besloten, een manifest aan de arbeiders van de Rotterdamsche Droogdokmaatschappij uit te geven, waarin o.m. het volgende wordt gezegd Wij deelen u hierdoor mee dat thans, na het overleg in de resp. leden-vergaderingen van de samenwerkende boliden, in de gehouden ver gadering met het personeel van de R.D.M. be sloten is, dat het werk van de Nieuwe Waterweg door de arbeiders van dé Rotterdamsche Droog dokmaatschappij niet mag worden gedaan. Over eenkomstig daj, besluit dragen de samenwerken de bonden de thans aan bedoeld werk werkzaam zijnde arbeiders op dit a.s. Maandag gezamenlijk té weigeren. Om tot een goede uitvoering van dit besluit te komen raden wij den betrokken werklieden aan, a.s. Maandag, als gewoon de fabriek in te gaan, doch in de fabriek zich ge zamenlijk tot den betrokken baas of chef te wenden met de mededeeling, dat zij aan dat werk niet verder zullen gaan. Door de zaak zoo te behandelen, wordt uwe directie nog de gelegen heid geboden, wanneer zij dat wenscht een uit breiding van het conflict te voorkomen. van clubbladcommissie en financieele commissie niet plaats hebben. R. K. Leeszaal. Hét bestuur van de R. K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek „St. Liduina" maakt bekend, dat wegens schoonmaal de Leeszaal en Bibliotheek gesloten zullen zijn van 27 Juli17 Aug. a.s. Gedurende dien tijd kunnen de lezers des gewenscht een dubbel aantal boeken ter lezing ontvangen. Sehicdamsche processie naar Brielle. De voorbereidingen zijn alweer getroffen. Alles is weer zóó geregeld, dat een zoo groot mogelijk aantal Roomsche Schiedammers mannen zoowel als vrouwen hun jaarlijkschen bedegang kunnen maken naar de martelplaats Vein de geloofshelden Van Gorcum, Schiedam kent zoo goed den rechtvaardigen trots op de heiligen van eigen volk, heeft zoo vaak ervaren de machtige hulp en voorspraak an de llemehngen, die zij tellen mogen onder eigen voorouders in 't Roomsche geloof Dit is wel een der redenen, waarom Schiedam immer met zoo groot aantal zijn bedevaart houdt naar Brielle, de stede van Hollandsche martelaren waar Hollandsch bloed gevloeid heeft voor de zaak van Christus, waar Hollandsche kracht sterk 'genoeg bleek om het aardsche leven te offeren voor het gewin van het hemelsche. Op Donderdag, 30 Juli a.s., gaat weder de Bedevaart van Schiedam naar Brielle en zij zullen gaan met honderden, van alle rangen en standen, de Schiedammers, die onder de be scherming van de H. Liduina, onze Heilige stadgenoote,onzelandgenooten de H. Martelaren van Gorcum zullen vereeren. Voor zoover het bestuur der processie dat in zijn macht heeft, is gezorgd voor een goed- geregelde en voorspoedige reis. Door het af huren van een andere boot dan vorige jaren kan gezorgd worden voor goede afscheiding dei' klassen. De tweede klas-prijzen zijn verlaagd R.K.S.V. Excelsior. Donderdag hield bovengenoemde Vereeniging haar 5e Jaarvergadering ondér presidium .van den heer E. A. Leenderts. Na een kort welkomswoord memoreert de voorz. wat Excelsior in het afgeloopen jaar heeft gepresteerd. Spr, wil nogmaals een woord van felicitatie richten tot het le, 4e, 5e elftal met het behaalde vampioenschap en gaf te kennen, dat dit veel tot de feestvreugde van 't le lustrum heeft bijgedragen. l evens spoorde hij de leden aan voor de licha melijke ontwikkeling ook de andere takken van spoi t meer te gaan beoefenen zooals gymnastiek en athletiek. Spr. wijdde ook een beschouwing aan de pres taties, welke Van den dag van oprichting tot. liet le lustrum zijn bereikt. Het verwonderde hem zeil dat Excelsior zoo'n vlucht heeft genomen. Vooral 't le lustrum feest hetgeen op zoo'n schitterende wijze is geslaagd wil spr. nog eens Voor oogen stellen. Er zijn maar weinig vereenigingen die zoo iets tot Stand kunnen brengen. Namens allen dankt spr. de Lustrum- en club- viagcommissie nogmaals, voor de eminéntewiize waarop zij zich van hun taak hebben gekweten Wij zijn dankbaar maar niet voldaan Volhouden blijft het parool. Sp1herinnert aan de laatste woorden zoo kernachtig door den Voorzitter van het eere comité op de receptie tot ons gesproken „dat de afgeloopen weg plichten oplegt" als wij dat Steeds voor oogen houden zal Excelsior er wel bij varen. J De secretaris frischte daarna het geheugen der leden wat op, goor het geven Van een opge wekt jaarverslag, waarvoor hij een bijzonder woord van dank had in ontvangst te nemen. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat er een nadeelig saldo van f65. was. De hegrooting welke sloot met een totaal be drag van 2425, waarin het nadeelig saldo van 65. is verwerkt, werd goedgekeurd. De aftredende bestuursleden werden bij accla- matie herkozen. Voor den heer J. Marrevee, die zlch met herkiesbaar had gesteld, werd bij enkele candidaatstelling gekozen B. Scholte. Ver lezing van diverse commissiën had het volgende resultaat Junior-commissie-. B. Scholte .(voorz.) C. Witberg (secr.) Th. Scheffer J. de SmitB. Rijkuiter. Gymn.-Athletiek commissie Th. Kreuger (voorz C. Groenewegen (secr.); C. Dries; mej. A. v Wijngaarden mej. T. v. Linden Elftalcommissie B. Scholte (voorz.) C. Wuis- "man (secr.) A. v. Geloven B. Janse J. Midden dorp. Terrein en Maleriaalcomm. A. v. Slobbe J. Beekman Sr., A. Vollebregt Jr., Th. v. Dijk' L. V. d. Toorn. Wegens vergevorderd uur kon de verkiezing Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het Hoofdbureau Van Poli! ie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur 's middags lorgnet in étui, d.handschoen, rashondje, teeken- haak, schrift met adressen, sleutel, onderdeel van rijwiel. Bij vrndcB; ringetje, B. Verdoes, Grofbaan 109 halsketting met slot, G. Ruhaak, Tuinlaan 40 hondje, W. v. Dijk, Pernisschestr. 6a post duif, R. Bakelaar, Mariastr. 89b; sokken, R de Roude, Eendrachtstr. 25b sleutel, S. Lou- wes, Vriendschapstraat 14a geld, H. Mole naar, Heenvlietsehestr. 35 muilkorf, A. Rozen- boom, Vijfsluizen sleutel van kraan, E. Wester- veld, Grofbaan 25/24alpacca portemonnaie, A. v. Puffelen, Visscherstr. 37 vernikkelde roxenkrans, G. v. Diejen, Kinderbuurt 6 ring, A. Bosma, Emmastr. 15 sleutel, I. Bras, Haga- str. 12rozenkrans, Wed. A. Nieuwstraten, Nieuwe Buurt 25 armband met horloge, J. v. d. Zee, v. Smaleveltstr. 18bov. postduif, J. Hij mans, Eendrachtstr. 32b konijntje, AWietse- ma, Geervlietschestr. 24 Schooltasch met boe ken, H. Dulfer, Doelhofje 20 sleutel, J. Schram, KI. Baan 37 kinderwahentje, Pachter van tram huisje papieren geld, M. v. Beek, Fabriplein 7a jachthond, J. Pannekoek, Vellevestsinge! 8/4vulpenhouder, E. Schep, Villastr. 29 postduif G. C. de Reuver, Vriendschapstr. 7a k.portemonnaie met inh., H. den Boestert' Hoflaanstr. 11 badmuts, J. Blokland, Sommels- dijkschestr. 15 duimstok, P. v. d. Spek, Putters- hoekschestr. 10 k.taschje, van Doorn, Rotter damsche Dijk 37b lorgnet, F. de Kaper, Heeren- str. 37 zakmes, T. v. d. Burgh, L. Haven 111. Loting. De loting voor de lichting 1926 voor deze gemeente zal dit jaar plaats hiel)ben in de St. Joris Doele op Woensdag 5 Aug. a.s. van des voormiddags 10—12 en des namiddags P/i 31/,, uur. De ingeschrevenen die aan de loting moeten deelnemen worden uitgenoodigd tijdig aanwezig te zijn. Pandora. Na Journaal brengt de Pandora directie ons een aardige film in vijf acten „Een Kostbaar Kleinood", een mooie romantische geschiedenis, welke zich afspeelt in het California van een zev» «tig of tachtig jaar geleden. Hierna een dolkomische fwee-a,cter, „Haar Uiterlijk Schoon". een comedie van «echt en onecht", een werkelijk zeer geestige film. Als hoofdnummer een -tendentieus filmwerk in, zes acten „Oorlog aan den Oorlog". Deze monumentale film laat ons de verschrikkingen van den oorlog in al haar wreedheid zien.Groote zee- en veldslagen zijn gcëscè'neerd met gebruik making van alle moderne oorlogsmiddelen, als luchtscbf pen, vliegmachines, ohdcrzcebooL n, tanks, land- en, zeemijnen, luchttorpedo's enz. Een roman is door het geheel gevlochten, wat de ze film nog aantrekkelijker maakt. Dit filmwerk is.grootsch van opzei en, waard door een ieder gezien te worden. We kunnen dan, ook cel» bezoek aan Pandora ten zeerste aanbevelen. Luxor. Met de wekelijksche „Paramount Revue", opent de Luxor als altijd haar keurig verzor-gd programma Daarin kan men de durf en waag halzerij der Zuid-Am» rikaanchc Cavclerie be wonderen en evenzoo de „moderne" en „plas tische dansen." De le hoofdfilm is de „Liefdes Kampioen" een in vier akten komische film Mie 't publiek van 't begin tot 't eind in extase brengt.Dehoofdrolhierin wordt vervuld door den bekenden Wallace Reid als Harry Can-. Doordat aan, Harry Garr alles onstolen wordt op een van z'n avontuurlijke tochten, komt hij in een zeer lastig parket enwoidt lrij voor een berucht mis dadiger aangezien. Door een toevallige» samen loop van omstandigheden moet hij, die doodge waand is, als stroopop cle'n rol van Harry Garr vervullen, tegenover z'n 'eigen oom. Ten slotte maakt hij bekend dat hij werkelijk Harry Can- is. Oom vindt dat z'n neef een kostelijke streek heeft uitgehaald en vervult de wenschen van z'n neef door z'n slecht gehumeurde schoonpapa te kalmeeren. Na de pauze gaat de film „Juffie, hoe durf je 'r in." Een aardige geschiedenis, die speelt in Florida. 't Is een zeer aanbevelenswaardig program, wat Luxor 't Schieda'msche publiek aanbiedt. Versiering Plantage-complex. In de gisteravond gehouden vergadering van bewoners der Lange Nieuwstraat Tuinlaan en Plein Eendragt, is.het Voorloopig comité defini tief aangewezen. Besloten werd een circulaire te verspreiden ter inzameling van de noodige gelden om daarna plannen te overwegen en te be slissen. De teekeningen zullen te zijner tijd ter bezichtiging worden gesteld. Vannacht is door onbekende oorzaak 't aan den Maaskant voor 't Sterrebosch gelegen drijvend Pavilion Renard gezonken. Met den geheelen inventaris ging 't naar den kelder. Men is thans bezig 't weder boven te krijgen. Rechercheur Vogt van hier heeft- dezer dagen te Hoek van Holland een

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 2