Slapeloosheid Ut STEENS, Westmolenstraat 6. naar Kevelaer L overtreffen kwaliteit zijn. JF5L XT IIVJT I I>r S Firma TONINO KETELAAR Hoogstraat 134. DAM 21 ïtrtreit p. stout. „lippis" Maandag 3 Augustas Donderdag 6 Augustas JASSEN WQDTBBLOOD, Groote Markt 35. KLStNë ADVERTSÏVTlfW towe ScUeiaisclie. drast 61/2 uur v.m. 8 uur n.m. kranige daad verricht, door een op hol geslagen paard voor een wagentje, waarin 4 personen zaten, tot stilstand te dwingen. Programma van het Concert op Zondag 19 Juli des namiddags 8 uur op de Groote Markt, te geven door het Harmon,e Gezelschap „Oefening baart Kunst," Directeur de heer "5. C. M. Feltzer. No. 1. O.B.K. Marsch, J. G. M. Feltzer 2. Ouverture zur l'Opera Martha, F v Flotow 3a Polonaise No. 4 van F. Chopin, arr. L. Chic 3b. Flerzendiep Gavotte, W. Popp 4. Fantaisie sur POpera Mignon, A. Thomas arr. E. Poniet, 10 minuien pauze. 5. Marsch de Gala (op verzoek), G. Allicr 6. La Garmda (Valae Espagnoles). Fr. Witmark 7. Fantaisie zur Operette Der Zigeunerbaron, Joh. Strauss 8. Marsch Lorraine, L. Gannc. Beleefd wordt verzocht tijdens de uitvoering der muziek niet te looptr. en de noodige stilte Ie bewaren. UIT ROTTERDAM. W. B. Theater. Na het „Wiegelied", dat wegens het groote succes geprolongeerd was, kregen we het traditio- neele journaal en dito revue. In de laatste werden ons verschillende prachtstukken van parasols getoond, welke weer in de mode schijnen te komen. Direct hierna op het tooneel „Johnson en Johnson" "een zeer goed variété-nummer. Als hoofdnummer voor de pauze „Zijn eigen Ongeluk," een komisch zeven-acter, met, o wonder, een inhoud. Na de pauze „De trotöch der Polamars", een dramatische sensatiefilm in 4 acten. Een zeer goed filmwerk, waarin de spanning van acte tot acte stijgt. Een mooi programma, wat wij voor iederen leeftijd kunnen aanbevelen. bonbons 2469 5 bemengd Nieuws. De Schelde. De minister van waterstaat maakt in de St.ct. bekend, dat de op 8 Maart in den mond Van den Rotterdamschen Water weg, nabij het uiteinde van het Zuiderhoofd, onder de gemeente Rotterdam (Hoek van Hol land), nam. 8 uur ongeveer gestrande sleepboot Schelde, groot 313 reg. ton, en gevoerd zijnde door B. Weltevrede, te Maassluis, krachtens art. 1 en 2 der wet van 23 Juli 1885 van rijkswege zal worden opgeruimd en dat met de werkzaam heden heden zal worden aangevangen. De toestand van M„ die in den nacht van 'Woensdag op Donderdag in het Lange Voorhout in Den Haag door een dolksteek ern stig verwond werd, is nog steeds levensgevaarlijk. Berooving. Te Nordhorn, even over de grens, is gisteren ongeveer 12 uur de banklooper van de firma 'Niehus en Dutting aldaar, door twee personen, die den looper met een ^revolver bedreigden en hem peper in de oogen strooiden, beroofd van een portefeuille met 50,000 rijks mark. De daders wisten te ontkomen. Door den bliksem getroffen. Gistermiddag sloeg tijdens een zwaar onweder de bliksem in de woning van den fabrieksarbeider E. J. Heddink te Hellendoorn. De 36-jarige vrouw des huizes werd door het hemelvuur getroffen en overleed onmiddellijk. Het gezin bestond uit man, vrouw en twee kinderen. Aangereden. De 70-jarige heer B„ uit de Julianalaan in De Bilt, is Woensdagavond halfzeven, toen hij per fiets huiswaarts reed, door een motorfiets aangereden. Hij werd bewusteloos zijn woning binnengedragen en is gistermiddag zonder bij kennis te zijn gekomen, overleden. Een juffrouw, die van koekjes hiel d. Sedert geruimen tijd zwierf er te Leiden een juffrouw rond, die veel van koekjes hield. Geld om deze te koopen, had zij echter niet. Tenminste, dat zullen we maar aannemen. Want, als zij in een banketbakkerswinkel was, kocht zij steeds een pond koekjes en gebakjes. Deze laatste moesten dan bezorgd worden aan een door haar opgegeven adres. De koekjes nam zij mede en zij zou deze tegelijk betalen bij de bezorging der gebakjes. Doch als de loopjongen met deze gebakjes ten huize kwam van mej. van Arnhem, want zoo noemde zij zich, was daar van een juffrouw van dezen naam niets bekend en evenmin van bestelde koekjes en gebakjes. Op deze wijze zijn verschillende banketbakkers te Leiden er in geloopen, totdat eindelijk de politie er gisteren in geslaagd is deze koekjes liefhebster op te sporen. Zij bleek te zijn de 41-jarige Jacoba Jacomijntje van H. te Leiden en heeft bekend zich herhaaldelijk op deze wijze van gratis koekjes te hebben voorzien. Zij zal binnenkort vermoedelijk wel wat anders dan koekjes te eten krijgen. De U. 176 gezonken. Gisteren is de U. 176, die met Versche visch de Scheveningsche haven wilde binnenvallen, bij kalme zee en laag water juist in den mond tegen een zich onder water bevindend voorwerp gestooten en in een kwartier I ijds gezonken. De drie visschers gaven signalen en zijn door het personeel Van den havendienst gered, toen ze tot het middel in het water stonden. Het testament van Angerstein. De ter dood veroordeelde Angerstein heeft van de gevangenis uit zijn verdediger verzocht, af te zien van het indienen van een gratieverzoek. Zelf heeft hij tot den Minister van Justitie het verzoek gericht, het doodvonnis onmiddellijk ten uitvoer te doen leggen. Angerstein heeft de laatste dagen ook zijn testament gemaakt. Hij Verzoekt da'arin, dat de Van zijn vermogen overblijvende rest zal worden gebezigd voor 't oprichten van eenvoudi ge gedenksteenen voor de door hem vermoorde acht slachtoffers. Een zonderlinge Verklaringh eeft Angerstein Voorts in zijn testament afgelegd. Llij wenscht namelijk, dat men een kleermaker zal hooren, die mededeelingen kan doen over de verdwijning van een 16-jarig meisje uit Marburg. Zware brand. In de Victoriadokken te Londen heeft gisteren een zware brand op twee schepen gewoed, die eerst in den laten avond kon worden gebluscht en naar schatting voor meer dan 3 millioen gulden schade aanrichtte. Menschenlevens zijn niet te betreuren twee vrouwen kregen brandwonden. Het blusschings- werk duurde 5 uur. Autobusongeval. De Fransche bladen melden uit, Constantine (Algiers), dat een auto bus, waarin 40 personen gezeten waren, in een ravijn is gestort. Drie personen werden gedood, twaalf gewond. De s t r ij d tegen den kanke r. De geneeskundige medewerker van de „Times" kondigt een nieuwe mededeeling „van nog treffender karakter" dan die van.dr. Gye in een niet zeer verre toekomst aan. Zij zal betrekking hebben op het immuun maken van dieren tegen de nieuwe „kiem" om ze zoodoende tegen kankerbesmetting te be schermen. Voedselvergiftiging. In het dorpje Carvajales nabij de stad Zamora aan de Douro zijn tengevolge van het eten van bedorven vleesch 20 personen overleden, terwijl nogver- Scheidene andere zoó ernstig ziek zijn, dat ook zij zullen sterven. Twee gezinnen zijn geheel overleden, van andere liggen alle leden ziek. Bij onderzoek door inspecteurs bleek het vleesch met miltvuur besmet te zijn. De verwekker van kanker. Uit Londen wordt bericht, dat de „Daily Express" melding maakt van een belangrijke wetenschap pelijke ontdekking. Het nationale instituut voor „Medical Research" zou n.l. na een onderzoek van vier jaren, den veiwckktr van kanker hebben ontdekt. Door proeven, hoofdzakelijk op muizen, kon worden vastgesteld, dat teer en daarmee overeenkomende stoffen kanker veroorzaken. Er ontstaan dan eerst bepaalde verzweringen. Nadere bijzonderheden worden nog niet medegedeeld, maar de resultaten van het onderzoek zullen nog deze week worden bekend gemaakt. Laatste Berichten. Schandelijk. Uit Oollgensplaat Vrijdagmiddag heeft bij een burentwist de 24-jarige arbeider P. I.. te Oollgensplaat de 60-jarige vrouw van P. zoo danig met een mes toegetakeld dat zij ernstig gewond moest worden vervoerd. O.a. bleek c-en pees in de arm afgesneden. De dader die zeer slecht bekend staat werd door de politie gear resteerd en na een lang verhoor in verzekerde bewaring gesteld. als gevolg van de warmte of van overspan ning voorkomt men door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje 75 ct. 2465—6 Kerknieuws. I)e Canisius-feestcn. Prof. Dr. Mulder te Nijmegen schrijft ons Zooals hij eens van Nijmegen en Nederland is uitgegaan, zoo willen wij hem naar Nijmegen en Nederland terugvoeren. Op de eerste plaats in letterlijken zin. Op den zesden September a.s. zal Mgr. Besson, bisschop van Lausanne in Zwitserland, een deel van het kostbaar gebeente van den heiligen kerkleeraar aan Nijmegen en Nederland terug schenken. Langs den Rijn, vanouds de „Pfaffen- strasse", waarlangs Canisius tijdens zijn sterfelijk leven zoo vaak en moeizaam heeft gereisd, zal dat heilig overblijfsel van een lichaam, dat eens geheel in heerlijkheid zal verrijzen en op het verheerlijkt lichaam van Christus zal gelijken, in ons midden terugkeeren, om voor altijd onder ons te verblijven. Is er een heerlijker oogenblik, om kennis van en liefde voor Canisius in ons land te vermeerde ren Is er, na het nuttigen van 's Heeren Li chaam en Bloed, een veiliger middel om onze eigen, heerlijke opstanding te verzekeren dan ons vast te klemmen aan hen, wier eeuwig geluk reeds verzekerd is Wie toch zal ons van de liefde van Jezus kunnen scheiden, wanneer we ons vastklampen aan hen, wier zielen reeds onaf scheidelijk met Hem verbonden zijn, wier licha men eens in het geluk der zielen zullen deelen Maar wij willen Canisius ook naar Nederland en Nijmegen terugvoeren in overdrachtelijken zin. Wij willen niet alleen knielen bij het heilig gebeente, dat zelfs na den dood geen rust wil kennen wij willen ons vooral doordringen van den geest van Canisius den geest van Geloof, Hoop en Liefde. Wij willen door ons gebed trachten te Ver krijgen, dat de Nederlander Peter Kanis, die tijdens zijn aardscli leven door God geroepen werd, apostel van Duitschland te zijn, na zijn dood apostel van Nederland worde. Wij willen hem bekend maken als de rots der Geloofs, waar op ook onze dwalende broederen kunnen bou wen, om op Christus te bouwen. Wij willen hem bekend maken als den man van Hoop en Vertrou wen, wiens leus, als van Coen had kunnen zijn ende desespereert nietAls apostel van Duitsch land heeft Canisius nooit versaagd als apostel Van Nederland kan hij niet meer versagen. Einde lijk willen wij hem bekend maken als den grooten minnaar van zijn evenmensch, van het kind en den volwassene, van den man en de vrouw, van den Katholiek en den Protestant. Ja, vooial van den Protestant. Want het leven van den Neder lander Peter Kanis wordt onbegrijpelijk en dor en zijn streven onverklaarbaar en dwaas, wan neer wij zijn groote liefde voor de Protestanten buiten beschouwing laten. Geboren in een land, een stad en een tijd, waarin de nieuwe.leer begon te ontluiken, kon het niet anders, of hij moest zijn leven aan de redding.van de slachtoffers dier leer wijden. Nog op vele andere wijzen zullen de feesten te Nijmegen van 6-10 September bijdragen tot de kennis en liefde vooronzeneerstenNederland- schen kerkleeraar. Mogen dan Velen naar die heerlijke feesten opgaan En laten wij bidden, dat zij het begin zullen zijn eener ruime uitstorting Van genade over alle bewoners dezer Lage Landen, Katholieken zoo wel als Protestanten, Joden zoowel als Onge- loovigen, opdat door de voorspraak van den heiligen kerkleeraar Petrus Canisius, heel Neder land moge worden teruggebracht tot. den eenen Herder en den eenen Schaapstal De Redemptoristen. De congregatie der Redemptoristen telt vol gens de nieuwste statistiek in 21 provinciën 4993 leden, o.w. 2610 priesters. Hun zendirgs- gebicden liggen in dc Kongo, Australië, M dd< r- en Zuid-Amcrika, Philippijn.cn en. Indo-China. Nieuwe Parochie. ]3ij bisschoppelijk besluit van den 6rn Juli 1925 is te Hillegersberg opgericht, aldus „SI. Bavo", een. nieuwe parochie onder den titel van de H. Liduinn en benoemd tot, eersten pastoor dezer nieuwe pat och ie de welcerw. heer G. Kuys. Onderwijs. Aan de R. H. B. S. te Bieda zal het ko mende leerjaar een literair-economische a hire ling worden geopend. SPORT. 2 uur Excelsior 4Ignatio Maandag 71/a uur Excelsior 5Pro Patria 2. 7V2 uur V.F.C. 2Excelsior 2. Door Excelsior wordt a.s. Zondag een fiets tocht naar Loosduinen georganiseerd. Vertrek I]1/, uur vanaf Tramhuisje. CRICKET. P r 0 g r a m ma voor Zondag. Eerste klas Den Haag H.C.C. IHaarlem Amsterdam V.R.A.H.D.V.S. Haarlem R. en W.V.V.V. Leiden AjaxV.O.'C. Hil versum HilversumP.W. Tweede klas Amsterdam V.V.V. ITR. en W. IIA.C.C.—Albion Schiedam H.D.V.S. II H.C.C. III Hilversum IIKampong' II. VOETBAL. Zondag a.s. serie wedstrijden S.P. en A.C. te Schiedam. Dindua 2Schiedam 3 van 1011 uur; O.B. 2Delft 2 van 11.1512.1*» uur Ü?B. 1 Delft 1 van 12.302.15 uurSchiedam 1— D.R.V. 1 van 2.303.30 uur Dindua 1-D.V.V. 1 van 45 uur. Dinsdagavond half 8 speelt „Pro Patria" tegen „Oud-Vitesse" voor de Vitesse serie terrein Excelsior, Damlaan. R.K.S.V. Excelsior. liet voetbalprogramma voor Zondag en Maan dag luidt Zondag 2Va uur Loosduinen G.D.A. IExcel sior I. 12 uur Excelsior 3V.G.M. 1. Burgerlijke Stand. Geboren: Juli 16. Frederika, d.v. A. Roza en L. Niemantsverdriet, Groenelaan. Bartho- lomeus, z.v. M. J. Scholte en C. A. Gordijn, Zij 1- str. 17. Johanna Everdina, d.v. W. J. G. Matla en H. Krul, Ged. Broersvest. Sophia Maria, d.v. L. J. Niesten en S. M. Hovener, Middelharnisschëstr, Scheepvaart. Heog water ts Boek va» Holland 18 Juli v.ra. 1 38 n.m. 2.06. 19 Juli v.m. 2 22, n.m. 2 47. 20 Juli v.m. 2.58 a.m. 3 23. Gem. duur vloed 5 u. 31 m.; gem. duur eb 6 u, 54 m, SCHIEDAM, 17 Juli, Vertr. Deensch s.s. „Susanmark", ledig naar Pernis 0111 kolen to bunkeren aangek. Duitsch s.s. „Europa", ledig van R'dam om hier te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 18 Juli Aangek. Engelsch s.s. „Skipsea", ledig van R'dam, om bij Wilton te dokken. DIEPPE, 16 Juli. Aangekomen s.s. „Börg- lum", ledig van Schiedam. LONDEN, 14 Juli. Aangekomen motorschoe ner „Oostzee II", met sleenen van Lobith, laatst van Schiedam. 16 Juli. Zeilklaar schoener „Ilarmina", kapt. L. Pot, met gebroken glas V001 Schiedam. HULL, 14 Juli. Aangekomen s.s. Agility". 16 Juli. g.s „Alchymist", beiden ledig van Vlaai dingen. Handelsberichten, Beurs van Schiedam. Spoeling. Noteering van de Goop. Vereen. „Schied. S poelingvereeniging Heden f 1.90 per ketel. 10 korting op de prijzen van alle artikelen buiten de opruiming. DRUKKERIJ verplaatst vaa naar 247813 Telefoon No. 668. T> TC van af het Hoofdplein en keert aldaar terug Lrijs der plaatskaarten f 6. plus 50 cent voor het Visum en inschrijvingskosten, reeds ver krijgbaar tot uiterlijk 30 Juli bij den Broedermeester H. A. VAN DER MEER, Boterstr. 89. 2479—28 Abonneert op da zijrt de voordeelig-ste, omdat zij van niet te Kleine advertentiën hoogstens 30 woorden f 1 per plaatsing. Ieder woord meer 10 cent. Driemaal plaatsen van dezelfde advertentie f 2, Eenmaal Langen- doen's GLACÉ MAANTJES k 35 cent per half pond, probeeren, is steeds begeeren. Lan ge Kerkstraat 1. tel. 550. Mevrouw NOLET Jansen, Lange Nieuw- straat 133a, vraagt een eenvoudige, nette DIENSTBODE. Aanmelden 'savonds na 7 uur. MAANDAG TREKKING. Denk aan de wettige Uniebriefjes dezelfde Uitke,ering als destaat Hoofdvertegenwoor diger JOS. HARING, Edisonplein 3. Gevraagd een nette gondsmids-leerllnff. Br. onder no. 176, bureau van dit blad. WESTER GARAGE, Tel. 910. Nieuwe Haven 89. Luxe v'erhuur-in- richting, reparatie, stalling enz. Nog 2 plaatsen vrij voorstalauto's a f 15 per maand. Gevraagd een nette DIENSTBODE, voor dag of dag en nacht. V. g. g. v. Adres Singel 151. KIEST iederen dag voor het vervoeren uwer goe deren van en naar Rotterdam: T. STOKHOF, stadsbestcldienst, vlug en goed. B. Z. A. Nette jonge werkster voor Maandag, Woensdag e" Vrij dag. Brieven bureau No. 558. B. Z. A. een vuurwerker be kend met burgerwark. Brieven bur. No. 556, Net meisje zoekt voor direct nette betrekking in klein gezin voor noodhulp of vast. Brieven bur. No. 554. Doos 60 90ct, Bij flpolh.en drogisten 2464 15 36

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 3