Kiespijn Sanapirin m Anqa Stsds- en 6$westelijk Jiïienws. Het bezoek van H. M. de Koningin aan Schiedam. Corr esp ondentie. Vervolg Kerkberieht. Parochiekerk van het Aller heiligst Hart van Jezus. Als U HOEST fóeimng* Meiros, 1 zenden.'Daardoor zouden Velen gedwongen zijn geworden, hun kinderen Van die scholen af te nemen. En de helft der Verhoogde schoolgelden moest vervolgens, fn Strijd met de stellige Ver zekering van Minister De Graaff, in 's Landsr kas gestort worden. Nog "andere draconische bepalingen van het ontwerp, die al evenmin noemenswaardige be zuiniging. brachten, laten we nu maar rusten, 't Is reeds duidelijk genoeg, dat de volijverige Missionarissen Mgr. Van Roosmalen en zijne medehelpers, zich met de grootste bezorgdheid afvroegen, waar het, heen moest, als dit ontwei p werd aailgehomen. Gelukkig hebben de Koloniale Staten het thans verworpen. Nu bestaat weliswaar nog de mogelijkheid, dat een Koninklijk besluit de verworpen veror dening toch nog vaststelt,, Ma,ar dat, zal de Missie van een Rechtsche Regeering wel niet behoeven te vreezen. De weeldebelasting. Een commissie uit den Middenstandsraad heeft gisterochtend een bespreking gehad met den minister van financiën over het aanhangige wetsontwerp weeldeverteeringsbelasting. De commissie heeft haar bezwaren tegen het ont werp nog eens nader onder 's ministers aan dacht gebracht en deze heeft daarop toegezegd, die bezwaren nog eens in overweging tezullen nemen en een nadere onderhandeling over die bezwarèn in uitzicht gesteld. Zesde Ned. R. K. Middenstands-Congres. Op 6, 7 en 8 Octobei a.S. zal te Amsterdam het zesde Congres worden gehouden van den Nederl. R. K. Middenstandsbond, welk congres samen valt met de herdenking van het lien-jarig be staan der Federatie van R. K, Middenstands bonden. Als algemeen onderwerp van het congres, dat zal plaats vinden'in Bellevue, is aan de orde gesleld het onderwerp Overheid en middenstand Als praeadviseurs over dit onderwerp zullen optreden de pater prof. dr. J. van Beurden on de heer H. Stulemeyer, burgemeester Van Bergen op Zoom. Voorts zal op het congres nog worden uitgebracht het rapport van een op liet Vorig congres benoemde commissie1 over het vraagstuk der Middenstand-Coöperatie. In de Congres-week (5—10 October) zhlleh demonstraties worden gehouden met. de meest moderne machines, vooral ten behoeve van klein en middenbedrijf, in de gebouwen der voormali ge Oostergasfabriek te Amsterdam. tandpijn en aangezichtspijn verdrijft men het'beste met Buisje 75 et. (Mijnhardt) E. H. B. O. Vrijdag 25 Sept. a.s. begint de cursus van E.H.B.O. onder leiding van Dr. de Leeuw. In lichtingen verstrekt de secretaresse, Veenlant- straat 23. Rijkspostspaarbank. Opgave uitsluitend betreffende het postkan toor Schiedam en zijn hulppostkantoren over de maand Augustus 1925. Aah bovengenoemde kantoren werd in den loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd 20.247,60, terugbetaald 26.199,27. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald ƒ5.951,67. Het aantal hieuw uitgegeven spaarbankboek jes bedroeg 25. Door tusschehkomst dezer kantoren werd ter Directie óp staatsschuldboekjes afgeschreven 3000.—. Tot aahkqop van Nationale Schuld teil behoeve van inleggers werd uitgevoerd 1 order, tot een hdmihaal bedrag van 4000.—. Een buitengewoon feest voor d e *k inde ren der leden derOranje vereeniging. Het bestuur van cle Oranjevereeniging heeft het te waardeuren plan opgevat, ter gelegenheid van de komst van H:M. cle Koningin, waarvan uiteraard de kinderen niet zooveel kunnen piofi- teeren, voor de kinderen.vari de leden der O. V. een groot kiiidèrfeest te ö'rganiseëreh, dat koste loos zal toegankelijk zijn. Niemand minder dan de groote kindervriend, Mr.' Carter zal met Miss Corrina de kinderen een verrassing bereiden, waarvan zij nog lang zullen navertellen. Op Zaterdag 19 September eïi zoo noodig op Woensdag 23 September, zullen in den R. K. Volksbond de kmdervoor-stellingcn gegeven worden. t)a-eerste voorstelling vangt aan te. jjalf twee n.m. en duurt tot 3 uur, de tweede Voorstelling vangt aan te half vier, en de derde te half zes. Hét programma, dat Mr. Carter en Miss Corrina zullen afdraaien, zal bestaan uit de meest uit- eeïiloopende aantrekkelijkheden, waarvan goo chelen een der grootste is. Verder krijgen we een poppenspel te zien, waarbij de pioppeh zullen vertellen Van ons Vorstenhuisdeze poppen kun nen zingen en dansen, zij zullen de kinderen laten gieren van de pret. Eén reuze-nummer wordt ongetwijfeld ook GlöWU Bob, de ki tige fietsrijder en zal ook een voorstelling mot gedresseerde hondjes gegeven worden. Vöór de verdere attracties zie men de in dit nummer voorkomende kleine advertentie. Het bestuur der Oranjevereeniging heeft de navolgende regeling getroffen Elk lid van de O.R. heeft recht op een gratis plaats. Ma&ndag a.s. van 6 tot 8 uur zal in het Verkooplokaal van den heer Vaft Waart aan de Lahgè Haven gelegenheid zijn gratis kaartjes te halen op vertoon van cle lidmaatschapskaart 1925 van de O.V. Evenwel heeft elkeen recht meerdère plaatsbewijzen te bekofneh voor slechts 10 cents 'pér plaats. Op het uitgereikte kaartje heeft men bewijs van toegang en behoeft hij de uitvoering de lidmaatschapskaart niet te worden vertoond. Op het .toegangsbewijs staat gedrukt op welk uur men toegang heeft, zoodat een en. ander zoo duidelijk mogelijk gemaakt is. Men wordt beleefd verzocht, bij den te ver wachten grooten toeloop, om kaartjes, zooveel mogelijk gepast geld mede te brengen, opdat het uitreiken der plaatsbewijzen snel kan geschieden. i Een bisschoppelijke gunst. Z.D.H. Mgr. Callier heeft voor Vrijdag 18 Sept. a.s1., den dag, waarop H. M. de Koningin onze stad komt bezoeken, aan alle katholieken, die hier wonen of tijdelijk verblijven, dispensatie verleend van onthoudings- en vastenwet. De N.V. Maasbank. Alslijivan de Ned. ver. van effectenhande laren is- aangenomen de N.V. Maasbank, alhier. Luxor. Wederom prijken er 3 hoofdnummers op 't program in de Luxor. De 5 acter „Kom op, Cow-Boys", is een vroolijke sensatiefilm die in 't Wilde Westen speelt, in de laatste acte in New-York. De 6 acter ,,'t Model van een schilder" is een schitterend gespeelde film, waarin de sympathie ke figuur van Peyton steeds op den voorgrond treedt, 't Stuk speelt in een wijk der Bohémiens, t collegiale vriendelijke volkkje, dat over 't al gemeen slecht bij kas is, maar een reuzen goéd humeur heeft. De 7 acter J/t Grenslegioen", naar den bekende roman van Zani Greij, weet t publiek in extase te brengen. De schitterend ste natuuropnamen krijgt men in deze film te zien. Eén programma, dat wel weer volle zalen zal trekken. Den geheelen nacht is met 40 man doorgewerkt om een grondverweking, onder de tramrails tegenover 't Pompstation, ontstaan door een lek in een der waterleidingbuizen, weer op volle draagkracht te brengen. De trampassa giers van beide zijden moesten gisteravond en van morgen ook nog enkele uren vóór de „zwak ke plek" overstappen op een anderen wagen, welke dan aan de overzij de. stond te wachten. Het diploma van den Alg. Ne derl. Politiebond is na gehouden examen toege kend aan W. de Hanegraaf, van hier. Aan boord van het stoomschip Reventazow iiggende in de Rijnhaven te Rotterdam, is de bankwerker Z.L., van hier, gistermorgen in de machinekamer op het rooster uitgegleden en achterover op een hoekijzer gevallen. De man is met ernstige kwetsuren in de ledenen naar het ziekenhuis gebracht. UIT ROTTERDAM. De collecte op Koninginnedag. De straatcollecte, die op 31 Augustus hier ter stede op uitnoodiging van Rotterdams Comité ter behartiging van Nationale Belangen is ge organiseerd, heeft 10,137 opgebracht. Deze som is hoofdzakelijk door zeer kleine gaven bijeengekomen het personeel van de fa. R. Mees en Zoonen heeft 80 werkuren noodig gehad om de ingezamelde gelden te tellen. W. B. Theater. Na het journaal, een aardige klucht in één acte „Spaansche peper eïi nog wat", hierna de revue, welke wel wat achter liep. We werden thans tenminste verrast met de nieuwste zomer-dameshoedeu. Als eerste hoofdnummer „In de Schaduw van het geluk" een modern filmdrama met een blij slot. Voor de pauze kregen we reeds vier'keten van de groote film „Het kind van de Markthallen," welke na de pauze werd vervolgd. Eén ingew;k- kelde sensatiefilm met veel intriges en Verwikke lingen welke er de noodige spanning inhouden. Voor hen, die van sensatie en geheimzinnig gedoe houden om van te smullen. Een programma, dat voor volwassenen wel te genieten is. Prinses-theater. De Universal Revue toont ons een overweldi gend gezicht op de menschenmassa te Wembley de finale van den Engelschen cup. De 5 acter „Duistere Wegen", met Herbert Rawlinson in de hoofdrol is een spannende sensatiefilm. De humorist Albert Klein vult 't variété nummer op z'n bekende, vroolijke wijze, aan. De 2 acter „Zoete Droomen" is een vermakelijke historie, waarin de droomen van een meisje, werkelijkheid worden. „De Klokkenluider van de Notre Dame" in negen deelen naar den alombe- kenden roman van Victor Hugo, bevat zeer veel aangrijpende tafereelen. Een schitterend klokken spel begeleidt de film. C. T. Na informaties te hebben ingewonnenr zijn wij tot de conclusie gekomen, dat 't bete, is Üw ingezonden stuk niet te plaatsen. ontheffing van het verbod om de winkels na des avonds 8 uur geopend te hebben, gedurende het tijdvak ingaande Donderdag 17 September tot en met Woensdag 23 September, met dien ver stande, dat na 8.15 n.m. geen winkelbedienden in de winkels aanwezig mogen zijn en de winkels uiterlijk des avonds 11 uur gesloten moeten zijn. S c h i e d a m* 12 September. SLUITING BUREAUX. Ter algcmeeirc kennis wordt gebracht, dat ter gelegenheid van hot Koninklijk Bezoek op Vrijdag 18 September a.s. gesloten zullen zijn de bureaux der Gemeente-Secretarie het bureau van onderwijs het bureau van de Technische bedrijven het bureau van Gemeentewerken het bureau van den Gemeentelijken Woning- dienst het lmifvui-van de Gemeente-Reiniging het bureau van but Burgerlijk Armbestuur alsmede het Handels-Entrepot en de Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Voorts wordt bekend gemaakt, dat het Bureau van den Burgerlijken Stand op Vrijdag -18 Sep tember a.s. geopend zal zijn Van 99.30 des voormiddags. S c h i e d a m, 12 September. Rotterdamselie begrooting. Verschenen is de Rotterdamselie Gemeente- begrooting voor 1926. Uit den geleidebrief van B. en W. blijkt o.a. dat in het aanvankelijk con cept onder het hoofd plaatselijke inkomsten belasting een bedrag van 18.687.889.86 moest worden geraamd. Om- de noodzakelijkheid van belastingverhooging te ontgaan zijn de ramin gen van uitgaven in de concert-begrooting ver laagd, die van inkomsten verhoogd. Onvoorzien is ruim twee ton lager. De tijde lijke verhooging van het drinkw'aterleidingta- rief blijft gehandhaafd.' Van het resultaat der herziening van de loon- en salarisregelingen, wordt hetzelfde resultaat verwacht als bij hand having van de 1925 toegepaste kortingen. Niet- verhooging van den belastingfactor is noch tans niet verzekerd, maar wel waarschijnlijk. De opbrengst van de haven- en kadegelden is 373.000 hooger geraamd. Het batig slot van het grondbedrijf 251.000 minder. Openbaar gewoon lager onderwijs 151.783, minder, bij zonder g.l.o. 469.757 minder, 30.000 is uit getrokken voor subsidiën aan toon- en tooneel- kunst. Het subsidie aan de Armbesturen 230.811 hooger. Het subsidie voor de Haven- reserve pro memorie. Voorts brengt de begroo ting een hoogere raming van de opcenten op verschillende belastingen, o.a. dividend- en tantièmebelasting 250.000. Van de bedrijfsbegrootingen noteeren wij batig slot Elektriciteitsbedrijf 1.289.997 hoo ger, gasbedrijf ƒ977.509 hooger, drinkwater leiding 151.076 hooger, telefoon 534.390 veer- bedrijf ƒ202.795 lager, gemeentereiniging ca. 188.945 lager. Natig slot openbaar slachthuis ca. ƒ359.005. Onder de buigengewone uitgaven staan ver meld ƒ1.530.000 voor uitbreiding van de elec- trische installatie van het Electriciteitsbedrijf en 375.000 voor uitbreiding der capaciteit van de gasfabriek aan de Keilehaven. Heden (Zondag), 15e Zondag na Pinksteren,' onder de 11.H. Misken collecte voor de St. Pie terspenning. Te 12V2 uur leering voor de kin deren, die het volgend jaar de nchool zullen ver laten. Te 61/2 uur lof met rozenkrans voor de bekeering der ongeloovigen. Maandag om 41/2 uur biechthooren voor de jongens; deze week verplichtend voor de3e klas. 's Avonds om 8 uur congregatie voor de meisjes. Dinsdag feest van O.L.V. van Smarten om 71/a uur gezongen 11.Mis. 's Avonds om 7 uur lof met rozenkrans. Woensdag om 7uur lof ter eere van de II. Li- duina. Donderdag om 4x/2 uur biechthooren voor de meisjes, deze week verplichtend voor de 3e klas. De meisjes gaan deze week Vrijdag onder de H. Mis van acht uur gezamenlijk te communie. Vrijdag 's avonds geen lol'. Zaterdag van 4 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn geboden Vasten- en onthoudingsdageti. a.s. Zondag Begin van het 40-urengebed in d'eze parochie; om 6 3/4 uur wordt het. Allerhei ligste ter aanbidding uitgesteld. 10 uur de plech tige Hoogmis, 's Middags om 121/2 uur de luide aanbidding door de leden van het jongenbpatro- n-aat. Om 61/2 uur plechtig lof met predikatie. Uitvaarten, Jaargetijden, Maandelijkscke en Wekelijksehe II. II. Diensten. HEDEN (Zondag) te 7 uur tot zekere intentie. Te 81/2 uur voor Anna van Baarle-Greten. Te 10 uur voor het geestelijk en tijdelijk wel zijn der parochie. MAANDAG te 7 uur voor Maria Petronella Theodorus van Outersterp. Te 8 uur voor Gregorius de Gooijer en overleden kinderen. 1 DINSDAG te 7 uur voor Adriana van der Burg. Te 8 uur voor Alphonsus Jo'sef Voor- meeren. j WOENSDAG te 7 uur voor een overledene. Te 8 uur tot zekere intentie. DG'NDERDAG te 7 uur voor Maria Pelle- Heymans. Te 8 uur voor de geloovige zielen in het vagevuur. VRIJDAG te 7 uur voor de geloovige zielen. Te 8 uur voor een overledene. ZATERDAG te 7 uur voor de geloovige zielen. Te kwart voor acht voor een overledene. a.s. ZONDAG te 7 uur tot zekere intentie. Te 8J/2 uur voor Maria Theodora van Deursen -Bergmans. Te 10 uur voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie. Bij uZ kiaehtenu wetten of verordeningen voor- gjggehroven en andere oMJeieele af- «n aan kondigingen van hei Gemeenïebestuni. VERBOD VERKOOP STERKEN DRANK. De burgemeester van Schiedam, Gezien de verordening op de tapperijen, loge menten, openbare vermakelijkheden en den handel in gebruikte roerende goederen te Schie dam Verbiedt den tappers en slijters om op Vrijdag 18 September en Zaterdag 19 September a.s., sterken drank te schenken, toe te dienen of te verstrekken. WINKELSLUITING. B. en W. van; Schiedam Gelet op art. 7 der Verordening op de Win kelsluiting te Schiedam VERLEENEN in verband met het Koninklijk bezoek aan de gemeente op 18 September a.s. SLUITING ZWEMPLAATSEN. B. en W. van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat de Gemeentelijke Zwemplaatsen op Donderdagavond 17 September a.s. gesloten zullen worden. De in bewaring gegeven voorwerpen moeten tegen vertoon van bewijs Voor dien datum worden afgehaald. Doos60-9öcc.Bij Apofch.en drogisten bonbons 3013 6 Ongelukken. De 51-jarige arbeider JA. van Vliet, die enkele dagen geleden op een bouw werk te Capelle a.d. IJssel van een hoogte van 5 M. is gevallen is thans in het ziekenhuis te Rotterdam aan de gevolgen overleden. 1-Iet dochtertje van het echtpaar B. te Middelstum (Gr.) dat Woensdag onder een kar was geraakt, is in het ziekenhuis te Groningen overleden. De. arbeider W. D., werkzaam bij de Mij. Hera te IJmuiden, is gistermorgen van een tegen een ketel staande ladder gevallen. In be- denkelijken toestand werd de man opgenomen en per ziekenauto naar het Diaconessenhuis te Haarlem vervoerd. Brandstichting: Gisternacht ont stond een begin van brand in "de woning van ze keren V. aan den Ouden Utrechtsche Weg te Soest. De buren werden uit hun slaap wakker geschrikt door een hevigen knal, waarschijnlijk het springen van een bus benzine of andere ont plofbare stoffen. Toen de brand met vereende krachten ge- bluscht was, vond de politie in huis verschillende voorwerpen, in petroleum gedrenkt. In verband hiermede werd4de vrouw des huizes, als verdacht van brandstichting, in verzekerde bewaring ge nomen. V. zelf was niet thuis deze wordt ver pleegd in het ziekenhuis. Zonderlinge oplichting. .Als er van verdacht, juffrouw S. H. in de Hildegardisstr te Rotterdam te hebben opgelicht voor 5, is aangehouden, de 15-jarige M. B. G„ leerling Van een ambachtschool. De jongen heeft twee tantes, een van 80 en een van 50 jaar. Die van 80 heeft in de verbeel ding, dat haar, man, dien zij 25 jaar geleden heeft verloren, nog eens terug zal komen, en die van 50 jaar laat zich makkelijk misleiden en is goed- geloovig. Dit weet de jongen. Hij heeft zijn 50-jarige tante wijs gemaakt, dat hij weet, waar de man van de 80-jarige zich ophoudt, en heeft haar beloofd, de benoodigde papieren in orde te zullen maken om dien man in de gelegenheid te stellen terug te komen, mits zij hem 5 gaf. De goedgeloovige tanten heeft hém toen het geld gegeven. Later is liet tot haar doorgedron gen, dat zij voor de mal is gehouden. De jongen ontkent alles. Ontploffing. Gisterochtend heeft er een ontploffing plaats gehad aan boord van een ben- zine-motorboot, liggende in het water langs de Lijn baan in Den Haag. Bij het in werking stellen van den motor sloeg de vlam in het benzine-re servoir, en dit sloeg met een hevigen knal uiteen. De 34-jarige' dekknecht H. cn de 28-jarige zoon van den schipper D. kregen brandwonden. Bei den zijn naar den centralen post van den ge meentelijken geneeskundigen dienst vervoerd om verbonden te worden. E r uit gegooi d. In de gisteravond ge houden ledenvergadering vaii de Zaandamsche afdeeling van de S.D.A.P. zijn 4 leden van de partij de Ruyter, van den Berg, FerdinanduS en Spoor als zoodanig gerdyeerd op grond dat zij zich inzake een arbeidsconflict aan de Norit- fabriek niet bij de stakers hebben 'aangesloten doch aan, dén arbeid zijn gebleven. De heer de Ruyter zal bij het partijbestuur in beroep gaan. Handhaaft dit de door de afdeeling genomen beslissing, dan zal hij als lid Van den gemeente raad ontslag nemen. De door burgemeester Ter Laan aangeboden bemiddeling tot opheffing van het.conflict is van werkgeverszijde afgewezen. Oplichting. Naar aanleiding van het feit, dat onbevoegden fee Rijswijk voor het Blin- den-instituut te Wolfhezen collecteerden, heeft de Rijswijksche politie te Delft aangehouden W. R., wonende aldaar.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 2