Een gouden Jubilaris. Zenuw tabletten Mijnbardt Hartelijk dank aan allen, die 1 Oetober j I. op zuik eene buitenge wone wijze hunne belangstelling heb ben getoond voor de herdenking van ons vijf en twintigjarig bestaan. 3274 9 Directie de Phoenix. üemeenU'raad. 49na«i Mntjiw*. Heden is 't de dag, waarop de heer M.. J. Melchers 't heugelijk gebeuren herdenkt dat hij voor 50 jaar terug als zanger werd aangenomen van het kerkkoor der Frankelandsche parochie. Vandaag vindt verder geen feestviering plaats, daar de dag van morgen daartoe beter geschikt werd geacht. .Wie kent niet den algemeen geachten, altijd vpiendelijken en jovialen^ heer Melchers, van wien wij hierboven zoo'n goed geslaagde photo mochten afdrukken. Op t koor is hij al die 50 jaren lang niet anders geweest, een beste vriend en een ijverige en trouwe zanger. En dat zijn medezangers dat zullen weten te waardeeren, dat zal hem de groot- sche huldiging bewijzen, welke hem morgen wacht. 't Feest vangt morgenochtend naar Room- schen trant aan met een algemeene EI. Com munie der leden na de EI. Mis van half 8. Hierop heeft in t St. Vincentiusgebouw een gemeen schappelijk ontbijt plaats. De Hoogmis, om half elf, wordt voorts ter intentie van den jubilaris opgedragen, waarbij ook de bekende R'damsche tenor-solist, Jos. Holthaus, zijn gewaardeerde muzikale medewerking zal verleenen. Direct na de Hoogmis wordt de heer Melchers in in- tiemen kring aan de pastorie door den hoogeerw. Deken en 't kerkbestuur, in 't bijzijn van alle koorleden gehuldigd. Voor wie overigens den gouden jubilaris nog zou willen complimenteeren, bestaat daarvoor gelegenheid te diens huize, Singel 151, van 2*/2 4 uur. lot slot der feestviering wordt Donderdag avond in „Musis den heer Melchers een diner aangeboden. 't Plechtig Triduüm in tien Carmel Men schrijft on? Maandagavond verscheen in deze courant het verslag der opening van het Triduum op Zondag avond. /ooals het kerkbericht reeds had aangege ven, werd Maandagmorgen een plechtige EI. Mis opgedragen, evenzoo Dinsdag en Wosensdag nog grootscher en plechtiger. De zeereerw. heeren kapelaan Paulussen en Wiemers assisteerden den hoogeerw. heer Deken Schraag. De kerkelij ke gezangen werden correct uitgevoerd door een viertal zangers van het Frankelandsche koor, terwijl de orgelbegeleiding bij den heer II. Engering in goede handen was. In de plechtige loven, Maandagavond door pastoor Lighart met de Paters v. Dijk en Oonk, Dinsdag door pastoor Jansen met de paters Rij ken en Nauta en het sluitingslof door Deken Schraag met de kapelaans Pau'ussenen Wiemers, werk de predikatie gehouden door pater Ganisius, ongeschoèide earmeliet. s Maandagsavonds had de gewijde redenaar tot tekst gekozen A's gij niet wordt a's k'einê kinderen, zult gij het hemelrijk niet binnengaan. Deze woorden werden telkens in toepassing ge bracht op Klein treesje, in haar kinderlijk, groot vertrouwen, m haar eenvoud, in haar overmoed om alles aan God te duiven vragen zooals de bekeering van een ter dood veroordeelde die hardnekkig in de boosheid, zich zel fs op het scha vot niet wilde bekeeren, maar voor whm door IJ Trees je genade werd gevraagd, zelfs met een teeken van God als God haar gebed verhoord had. Trees je heeft dus zelf het voorbeeld gegeven van te bidden, voor de zondaars. Daarom ook hebben de zondaars zoo groot, vertrouwen op de hulp en voorspraak van die nieuwe toevlucht der zondaren. Met talrijke voorbeelden schetste de begaafde spreker de eenvoud, de kinderlijke kleinheid der Heilige. Met gen opwekking, tiaar in kinderlijk vertrouwen, in kinderlijken een voud na te vo'gtm, om dan ook een groote hei'i- ge te worden besloot de pater zijne schoone rede. Dinsdagavond schetste hij Haar als marte lares, niet a's martelares door groote folteringen maar door het brengen van kleine offers, maar vooia! door haar inwendig lijden. Zij was uiter lijk volmaakt gelukkig, hetgeen men uit haar geschriften zou kunnen opmaken, maar dikwijls was zij ten prooi aan een verschrikkelijk geeste lijke dorheid nu eens leed zij met, haar lijden den bruidegom, dan weer leed zijkoor een alles- verteerende liefde, welke van haar werkelijk een slachtoffer van liefde heeft gemaakt Vele voorvallen uit het leven der Hoi ig(i 0f van Hare dierbaren werden ter illustratie verhaald - A'len opwekkende, Theresia in het brengen van kleinere of grootere óffers na te volgen om dat vooral uit het lijden, dat God ons overzendt Zijne liefde blijkt, eindigde de redenaar zijné tweede predikatie. Woensdagavond gaf do pater de sleutel van het geheim, dat Theresia ter zaligheid voerde en dat ook ten slotte alle geloovigen in den Ilemel moet brengen. Daarom had Hij als tekst geko zen Ik leef of liever, niet ik leef, maar Christus leeft in mij,. Spreker schetste, hoe in ieder mensch de H. drieëenheid leeft, maar vooral, hoe in een ziel, die in heiligmakende genade is. de God in drie Personen als het ware huist. Terwijl door de H. Communie ook de menschelijke natuur van Chris tus zich in ons lichaam verecnigt met.Zijn God delijke Natuur. Een zuiveye ziel is in Gods oog een onuitspre kelijke schoonheid, ook al huist die ziel in een afzichtelijk, misvormd lichaam, terwijl alle. rnen- schelijke lichamelijke schoonheid niet in staat is. een met doodzonde besmeurde ziel mooi te maken, zoo doorredeneerend werd duidelijk ge maakt hoe door de gemeenschap der Heiligen de strijdende Kerk met de lijdende,en u°k mekde zegepralende Kerk in voortdurend contact staat Vandaar dan ook de geestelijke gemeenschap, die Theresia met hare vereerders(stejh) verbindt, waardoor gebeden tot Haar gericht, wectei succes voor de monschén beeft. .Maar dab moet men zich ook toorien een opreeht'katholiek door zedige kleeding, door nauwgezette deugd-beoefe- ning, door navolging der groöte liefde van klein Treesje, niet door eigen kracht, maar door de kracht van het gebed en vooral van de H. Com munie, door het brengen van offers, kleine offers. Met een hartelijke smeekbede tot de kleine lieve heilige om zegen af te smeeken voor priesters voor religieuzen en leeken, voor ongeloovigen, afgedwaalden en joden eindigde de pater zijne eenvoudige, maar daardoor zoo boeiende rede Daarna werd do Pauselijke zegen gegeven. MeL Te Deum en zegen met, het Allerheiligste werd het plechtig Triduum gesloten. Talrijke geloovigen hebben de morgen- en avondplechtigheden bijgewoond, zoodat telkens de kapel geheel vol was en sommigen zich met 'n plaats in de gang moesten tevreden stellen. Ook Rector van Pinxteren woonde Woensdag avond het Lof bijZoowel 's morgens als 's avonds werd na de godsdienstoefening het feestlied ge zongen. Moge klein Treesje haar rozenregen blijven neerstrooien, ook op Schiedam waar rèeds zoo menig hemelbloempjc is gevallen, dan zal zij in deze stad nog Vuriger vereerd worden dan nu reeds het geval is. (Door omstandigheden is dit verslag verlaat). Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het Eloofdbureau van Politie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur 's middags sierkam, ceintuur, sleutel, halsband, rijwïu- belastingplaatjc, halssnoer, ledige portemon- naie, lage d.schoenen, teekening. Bij vinders sleutel, P. den Ifouting, Yiilastr. 7 doublé armband, J. Kloppers, Mariastr. 16b grij's poosje, WSchut, Willem de Zwijgerlaan 8 koperen gewichtje, C. Zwanenburg, KÏ. Groenen dal 23/9 koralen halsketting, B. Hoogendam, Singel 86 portemonnaio met ink., A. Leendeis, Broersvold 45; schakelarmband, L. EI olieman, Houtstr. 8/4 halfons gewicht, C. Smit, Kort- landstr. 68 onderbuik, M. v. d. Graaff, Boter- str. 65a zakmes, A. M.alkus, Oostorslr. 8 jas, Li.' Mak, Edisonplcin 13 rijwielbelasting- plaatje, W. Sofher, Fabristr. 67B notitieboekje, J. Althoff, Boteretr. 27; notitieboekje inh.' loten, Eï. J. v. h. Steen, Broersvela 62/11 d. portemonnaie met inh, G. Hnijgen, Lekstr'. 86b co 'ier, P. S'avenburg, Tic'man Oemstr. i h.parap'uie, W. Damen, God. Brocrsvest 34/5 R.K. kerkboekje, M. Me'chers, Singel- 61/5 sloii ..el, D. Donker, Broorsvcld 168/2motor- ■iem; P. Hoogland, Roti,. Dijk 120a halsketting, M. GeérensLoijn, tluLmari'lr. 65b; portemon naie met inh., J. Poot, Broorsvcid 157; rozen krans in etui, 1. Kuiper, Hoogstr. 86 kinder mutsje, J. Robberegt, van Smaleveltstr. 43b rozenkians, J. v. d. Hoek, Rolt. Dijk 146 Pandora. De heropening van de Pandora onder de nieuwe directie is een groot succes geworden. De hal was geheel met bloemstukken versierd, 't, geen al direct een prettigen indruk maakte. De zaal was beter verlicht dan vroeger. De film „Messalina" was door de commissie afgekeurd, maar door de actieve directie werd al spoedig gezorgd voor een andere attractiefilm met Jackie Coogan in de hoofdrol, 'f Was eivol in de Pando ra. Begonnen werd met een zeer interessant jour naal, dat ons gelegenheid geeft om de windwij zers van de Londoiische torens van nabij te beschouwen. Dan krijgt men een komische f.wee- acter „Goochem is troef," met den bekenden komiekeling Lloyd Hamilton. Er wordt hartelijk om deze film gelachen. Als Variété krijgt men t duo Daniels op 't tooneel. Deze weten in hun verscheidene creaties z er veel succes te oogsten. Door de directie wordt hun ieder een bloem stuk aangeboden, 't geen weer met' een applaus gepaard ging. fn de pauze gal' 't orkestje, dat met een paar man versterkt is, een aardig nummertje te hoo- ren. Na de pauze krijgt men de G-acter. „In handen dei Kannibalen, met Jackie Coogan. De kleine Jackie wordt na eenige wederwaardigheden koning van een negerstam en maakt daar de meest dwaze dingen mede. 't Is een schitterend mooi programma wat de Pandora zijn bezoekers biedt. voert, ons in Monaco, Parijs en Rusland en is zooals vanzelf spreekt vol afwisseling. Beide filmen zijn even prachtig wat spel en natuurschoon beLreft. Dlstricts-Arlieiilsbeurs. Op 31 Augustus 1925 stonden ingeschreven 1667 werkzoekenden. Het aantal inschrijvingen in den loop der maand September 1925 bedroeg 467 afgevoerd werden in dezelfde maand 541 inschrijvingen, het aantal plaatsingen bedroeg 105, zoodat op 30 September 1925 nog inge schreven stonden 1488 werkzoekenden. UIT ROTTERDAM. Winkelweek Nieuwe Binnenweg. Gistermiddag is de winkelweek Nieuwe Bin nenwegen! café-restaurant-De Heemraad offi cieel geopend, waarna het gezelschap zich op maakte om de etalages in' het versierde streat- -gedeelte in oogenschouw te gaan nemen. W. R. Theater. Het programma in W.B. opent deze week met de groote film in 7 acten „Het Eeuwig Vuur", welke vanwege het succes met een week gepro longeerd is. Hierna journaal en revue, welke laatste bijna enkel natuuropnamen te zien gaf. Vervolgens een klucht in een acte „Een gezellig ritje". Als hoofdnummer voor de pauze „Men kan zijn eigen vrouw niet bedriegen" een drama in 6 acten. Na de pauze een groote filrh in zeven acten „De weg naar den afgrond" een mooi familie drama, waarin uitstekend spel werd te zien ge geven. Vanwege de uitgebreidheid van dit programma wordt reeds te half acht begonnen. AGENDA. Maandag 5 Oetober. 8 uur. Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Lorenzo Perosi". Steeds gelegenheid inschrijven lidmaatschap. Dinsdag 6 Oetober. R. K. Mannenzangvereen. „St. Caecilia", onderafd. v. d. Ned. R. K. Volksbond, lederen Dinsdagavond repetitie van 8i/2 tot 101/2 uur. Bij of kvachtans wetten of verordeningen voor geschreven en andere officieel» af- en aan kondigingen van het Gemeentebestuur. Koslelooze Inenting. Ter algemeene kennis wordt gebracht-, dat op WOENSDAG, 7 Oetober as des n.m. te l1/, uur, de gelegenheid zal zijn opengesteld totkoste- looze inenting en herinenting van de ingezetenen die zich daartoe bij den Gemeente-Geneesheer R. EI. M. Geerdes, in de St. Joris Doele aan het Doe'eploin no. 1 aanme'den. Voor een juiste vermelding in de Vaccine- bewijzen van de namen en geboorte-datums der kinderen is het gewenscht dat bij de aanmelding wol den medegebracht trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinderen. Schiedam, 3 Oetober 1925. Zenuwstillcndzenuwsterkend. Buisje 75 et. Luxor. Na 't gebruikelijke journaal, dat bijzonder in teressant is, krijgt men al spoedig de 6 acter „Ered Tompson, de Prairieheid," een zeer span nende en mooie wild west film, waarin de hoofd rol door bovengenoemd persoon wordt vervuld op een zeer innemende wijze. Na de pauze gaat „Vijanden der Vrouwen" in 10 acten. Deze schitterende film, die boeit van t begin tot 't eind gunt ons in sommige acten een kijkje in den strijd van den grooten wereldoorlog, te 's-Gravenhage van een perceel grond, gelegen voor het pand Nieuwe Haven 89, tegen een huur prijs van 100.— per jaar, zulks ten behoeve van de oprichting van een ondergrondsche benzine- installatie c.a. en van een benzine-meetpomp. Hiertoe wordt besloten. 3. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de vergoeding ex art. 101 L.O. Wet over 1923 en het voorschot op die vergoeding voor 1925. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten. De lieer Slavenburg informeerde of er ook geen sprake is van een vergoeding in admi nistratiekosten voor de bijzondere scholen. Weth. de Bruin antwoordde, dat alles precies geregeld is, zooals de wet 't Voorschrijft,. 4. Schrijven van B. en W. waarin mede- deeling wordt gedaan van schadevaring aan het remmingswerk van den betonsteiger in de Oos terhaven door het Amerikaansche stoomschip „Anaconda" en waarin machtiging wordt ge vraagd om tot de herstelling van het remmings werk over te gaan. De machtiging hiertoe wordt verleend. De heer Korpei vroeg nog, of de schade zeker zaï worden vergoed. Weth. B o d d e is daar niet bang voor hij zal intusschen alle noodige voorbereidingen tot regeling treffen. De heer L. v. P e 1 t maakte nog do opmerking dat er toch in Rotterdam wel een Cdi'gadooi- voor de betrokken pcheep^mij zou zijn die voor de vergoeding kan worden aangesproken. Weth. Bod d e s stelde den heer v. Pelt gerust, door te verklaren, dat met, de Shipping Board, te Rotterdam, die de Amerikaansche Mij. vertegenwoordigt, reeds onderhandelingen zijn begonnen. 5. Voorstel van B. en W. inzake beperking van het maximum-aantal Drankwetvergunnin gen krachtens artikel 4, 2e lid, le en 2e der Drank- Wet. Overeenkomstig het voorstel wordt bedolen de thans geldende regeling met 5 jaren te ver lengen. 6. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan den heer P. Eluijskes q.q. of anderen van een perceel onopgehoogden bouwgrond aan de Wil lem de Zwijgerlaan, ter grootte van 407 M2, te gen den prijs van 14.per M2. Tot verkoop wordt besloten. 7. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan den heer J. de Jong te Rotterdam of anderen van een perceel onopgehoogden bouwgrond aan de Charlotte de Bourbonstraat., ter grootte van 312.50 M2, tegen den prijs van 13.50 per M2. Ook hiertoe wordt tol verkoop besloten. 7a. Van B. en W voorstel tot verkoop in openbare veiling van de woning met overdekte plaats, erf en open grond aan het Spinhuispad no. 8 groot 53 c.A. voor de som van f 600.ko mende de kosten van overdracht voor rekening van cle gemeente. Hiertoe wordt besloten. 8. Voorstel van B. en W. om te besluiten jaarlijks aan de Vereeniging „Volkshuisvesting" te vergoeden de helft van de eventueelo ver meerdering van het exploitatietekort tengevolge van de huurverlaging te lijden op het eerste gedeelte van Blok H in Oud-Mathenosse, zulks tot een maximum van ƒ3000.— Na conig debat wordt 't voorstel aangenomen (Alleen Mr. Kavelaars stemde tegen). Do voorzitter deed hierna nog een mededee- ling (Zie overzicht) Niet meer aan de orde sluit do vóorzitter om 4 uur de openbare zittingin comité bleef men nog ecnigen tijd hijeen. Ingekomen s t u k k e n. Van den heer J. Bitter e.a. adres waarin wordt- verzocht den naam van het gedeelte van de Nas- saustraat., gelegen tusschen de Willem de Zwij gerlaan en de Burgemeester Knappertlaan, in vei band met het karakter der bebouwing, te willen wijzigen in „Nassaulaan." In handen van B. en W. om advies. Van den heer 1 h. v. d. Vaardt, schrijven, waarin hij mededeelt, dat hij zijn benoeming als lid van de Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs aanneemt. Kennisgeving. Van mej. Iv. d- Stadt schrijven waarin zij bericht, dat zij hare benoeming van onderwijze res aan den Gem. Cursus tot opleiding van Be waarschoolonderwijzeressen aanneemt. Kennisgeving. Van den heer P. C. A. Halffman schrijven waarin hij mededeelt, dat hij zijn benoeming tot lid van het College van Curatoren van het Gym nasium volgaarne aanvaardt. Kennisgeving. Agenda: 1. Voorstel van B. en W. om hun College te machtigen in het tijdvak van 1 October tot'en met, 31 December 1925 kasgeld op te nemen tot een bedrag van ten hoogste 1.100.000.—. De machtiging wordt, verleend. la. Aanbeveling van B. en W. ter benoeming van een Regent der Hofjes van Belois ter ver vulling der vacature, ontstaan door de periodieke aftreding van den heer P. G. v. d. Tooien. Aanbevolen worden 1. de hepr P. C. v.d. Tooien (aftredend) 2. de heer H. H. A. Plet- tenberg. De heer van der Tooien wordt herbenoemd. 2. VoorsteEvan B. en W. om hun College te machtigen tot onderhandsche verhuring op door hen te stellen voorwaarden aan de Maatschappij tot Detailverkoop van Petroleum „de Automaat' Het ongeluk te Bergen. Omtrent den brand te Bergen (N. EI.) met de ontploffing van een koolzuurcylinder, waarbij vier perso nen ernstig zijn gewond, meldt men ons nader, dat de oorzaak van den brand waarschijnlijk is gelegen in het vuurtjestoken door kinderen. Bij de ontploffing vlogen de stukken steen en ijzer tientallen meters weg. De toestand van den zwaar gewonden S. was gister zeer ernstig. Ook de 18-jarige Wijerd Prins is er vrij ernstig aan toe. De door den brand ont stane schade wordt door verzekering gedekt. Het geval van verwaarloozing. Naar aanleiding van het geval van ergerlijke verwaarloozing in een woonschuit indeLaakhaven te s-Gravenhage kan worden medegedeeld, dat de man zich vanmorgen bij de politie is komen melden. Deze heeft hem gearresteerd ter zake van mishandeling en opzettelijke benadeeling van den gezondheidstoestand van zijn vrouw. Ongelukken. De veertienjarige Rotter- damsche kantoorjongen W. P. die Maandag j.l. op den Zuidblaak aldakr hij het springen op een vrachtauto is overreden en met ernstige ver wondingen aan het linkerbeen naar hetziekenhuis was vervoerd, is gister aldaar aan de gevolgen overleden. Gister is in de Borneostraat te Amsterdam een 10-jarige jongen door een auto overreden. Hij is met denzelfden auto naar de quarantaine in richting aan den Zeeburgerdijk gebracht, waar hij is overleden. De jongen, die doofstom was, was echter een tramwagen omgeloopen en had den auto, die signalen gaf, niet bemerkt. De overrijuing van öen&ergeant Gi.Ter is het aan de po'itie te Ede gelukt, om trent het ongehik, waarbij de sergeant Geutsdaar doodgereden werd, klaarheid te brengen. Bij een onderzoek is gebleken, dat dé chauffeur J. v. I. en de reiziger H. D., beiden te Ede, aldaar een auto gehuurd hadden en met drie meisjes uit. rijden waren geweest. Ook, dat. ze omstreeks den tijd, dat het ongeval plaats gehad moet hebben, Bennekom gepasseerd waren. Al spoe dig vielen zij door de mand en verklaarden, dat ze wel iets op den weg hadden- zien liggen, doch te laat om tijdig te stoppen. Uit vrees voor de gevolgen waren zij doorgereden en hadden zij het. ongeval verzwegen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 2