Vervolg Kerkberielit. Kapel der Eerw. Zusters Theresianen, SPOKT» vastgesteld op vijftig cent (minimum) per jaar. Voor het lidmaatschap geve men zich op bij een der onderstaande personen. Het Bestuur van de Afdeeling Schiedam van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede Mevr. S. M. E. CL Geerdes-Van Romunde, Veen- lantstraat 2. E. G. van den Bovenkamp, Voor zitter, Nassaulaan 37 J. Dinkelaar, Prins Fre- derik Hendrikstraat 3 Ds. G. van Duinen, Nas saulaan 40 N. W.van Gelder, Lange Nieuwstraat 87 Mr. A. F. V. Sickenga, Warande 93 Ds. J. W. Tonsbeek, Oostsingel 27 Mr. N. J. Post, Secretaris, Prins Mauritsstraat 4. Wij sympathiseeren ten volle met bovenbe doeld streven 't bevorderen van recht en vrede is een der schoonste goede werken. Red. Geleibiljetten voor melkverkoopers. Blijkens officieele kennisgeving hebben B. en W dezer gemeente besloten, de regeling vervat in art 24 Van het Mclkbesluit met ingang Van 16 November a.s. van toepassing te verklaren voor de Gemeente Schiedam, evenals dit ook m Rotterdam gescliiedt. Dit brengt met zich mede, dat voor In t W voer van melk en of melkproducten m het ver volg een geleibiljet noodig Zal zijn, dat door den directeur van den Keuringsdienst van waren voor het keuringsgebied Rotterdam wordt afgs- g< Aan de hoofden Van bedrijven worden de ori- gineele geleibiljetten verstrekt, terwijl aan de melkrijders op iaam'gestelde afschriften wordon ^DiTvoorschrift is niet van toepassing op a. winkeliers, die uitsluitend melk en/of H^'lk^' ducten in blik- of glasverpakking aan verbrui; kers verkoopenoa b melkveehouders, die met meer dan 20 Liter melk per dag uitsluitend aan verbruikers, woonachtig in de onmiddellijke omgeving hun ner hofsteden verkoopen. Overigens moet iedere melkverkooper zich in het bezit stellen van" een geleibiljet. Daarvoor melde men zich zoo spoedig mogelijk aan het kantoor Van bovengenoemden directeur te Rotterdam,1 IJzerRraat 2, 'hoék Wc-izeedijk in elk geval vóór. Maandag 16 November a.s., op welken datum de regeling.Voor Schiedam in werking tieedt. Aanbesteding. Door den .architect A. Stah-ie werd gistel aanbesteed dén bouw van 36 woningen en regen tenkamer enz:'voor de Stichting „Horjus van Belois" m >1 Hiertoe kwamen - 16 biljetten in r. Laagste inschrijver wis Heynsbroek en Leender.s te Schiedam voor'f 99,250—en. de hoogste, linna F enG v d Bosch te Dordrecht voor 127.920.— „fteehl, plicht én orde.— De R. K. Kiefa-vorceniging Vergaderde gist avond. Zooals verwacht ifcas de. belangste Uing gering. Nadat de nétulen der laatste' vergadering wa ren gelezen en goedgekeurd, memoreerde, de voorzitter de moeilijke tijden, tijdens de ver- kiezingscampagné beleefd en den schitterenden uitslag het behoud der eenheid in de partij Ofschoon er stemmen wareïi opgegaan een feestavond te; organise eren-, a had het bestuur gemeend, daartoe hiêlf te moeten overgaan. Op verschillende plaatgén is het niet geschied en op andere, waar mén hét wél'had-gedaan, men heeft het uit de berichten kunnen veptemwi, was de animo niet groot, Het doel dézer vergadering was, Volgens den voorz. de bespreking van de verkiezing' Van een bondsvoorzitter in plaats Van baron Van Wijn bergen, die als zoodanig bedankt en zich niet meer herkiesbaar veeft gesteld, Een woord Van waardéering voor het vele, en verdienstelijke werk, werd den aftredende nagegeven. Het bestuur van den Kieskring Beveelt aan jhr. mr. Gh. Ruys de Beerenbrouck en het. be stuur der kiesvereeniging doeleveneens. ..Na eenige bespreking werd met algemeene stemmen besloten door de afgevaardigden deze candidaat- stelling te doen propageeren en {lie verkiezing zooveel mogelijk te bevorderen. Hierop werd door den heer Combrinlc verslag uitgebracht van het verhandelde ter Vergadering Van den provincialen kieskring Delft, hotsen met belangstelling werd gevolgd. Eén woord van dank werd den afgevaardigde niet onthouden. Verder werd medegedeeld, dat in plaats van mej. Engering in het bestuur van dén Kieskring Dordrecht, is gekozen de heer G. A. M. Jansen. Van die gelegenheid maakte de voorzitter tevens gebruik een dankwoord te spreken aan het adres van mej. Engering Voor al hetgenc deze in het bestuur heeft: verricht met den wensch dat het haar wel moge gaan op haar verder levenspad als belooning voor dat met ijver en ambitie ver richte werk. Het bestuur van den Kring stelt voor de vaca tuur, ontstaan door het vertrek uit onzen kring van den heer lollenaar te doen aanvullen door een persoon van'de eilanden. Hiertegen waren geen bezwaréh.. Bij de rondvraag kwam nog ter sprake de propaganda, de vuilverbranding, de prijs van het gas, enz. en ging men, na de sluiting, uiteen, voldaan over dei aangename wijze waarop dé besprekingen waren gevoerd. Schiedam opgenomen in het Rotterdamsche telefoonnet* Als eerste stap tot de vestiging van een streek- net, omvattende alle telefoonnetten langs den Nieuwen Waterweg, is te beschouwen de op neming op 1 November a.s. van het Rijkstele foonnet Schiedam in het gemeentelijk telefoon net Rotterdam, waardoor dus deze beide plaat sen in onderling locaal telefoonverband worden gebracht. Dit voor beide plaatsen zoo belangrijke resul taat is bereikt, doordat de betrokken partijen in gezamenlijk overleg de vele zich voordoende moeilijkheden hebben overwonnen. Zoowel het Rijk als de gemeente Rotterdam lieten zich daarbij voornamelijk leiden door de aan, het algemeen belang ontleende overweging, dat de economische saamhoorigheid van de twee gemeenten zoo groot is, dat het niet te verdedi gen zou zijn maatregelen, welke belemmerend werken op de onderlinge telefonische gemeen schap, langer te handhaven.De kunstmatige dam, welke het interlocaal tarieftusschen beide plaat sen vormde, moest worden opgeruimd. De hooge kosten, welke aan de nieuwe regeling zijn verbonden, en de omstandigheid, dat in deze regeling geen plaats is voor twee verschillende soorten van aansluitingen, maakten het echter noodig, dat het overgroote deel van de Scliie- damsehe aangeslotenen zich vooraf bereid moest verklaren een abonnement op het gecombineerd net te nemen. Daar dit voor deze abonne's ge paard ging met het brengen van den abonne- metsprijs op het beduidend hoogere Rotterdam sche peil,was hieraan voor velen een groot gelde lijk bezwaar verbonden en alleen door het krach tige ingrijpen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas en meer in het bijzonder nog van haar verdienstelijken voor zitter, kon deze moeilijkheid worden opgelost. Daartoe werd te Schiedam een Coöperatieve Vereeniging. opgericht, waartoe alle telefonisch -aangeslotenen konden toetreden, en welke de lasten naar draagkracht over hare leden ver deelde. Eerst daarmee was de weg vrijgemaakt en konden Rijks- en Gemeentelijke technici de uitvoering van het plan ter hand nemen. De toestand wordt nu zoodanig, dat Schiedam met plaalselijke Rijksexploitatie als een van de bureelen van het Rotterdamsche net kan worden beschouwd. De Schiedammers worden door het Rijk op de Rotterdamsche voorwaarden aange sloten, waarbij het tot dusver geldende minimum- tariefsgebied te Schiedam als zoodanig blijft' bestaan. De Schiedamsche geabonneerden wor den met de Rotterdamsche vermeld in een gids. Ook voor de ingezetenen van Vlaardingen Maassluis en Hoek van Holland is de gelegenheid opengesteld "aansluiting op het Rotterdamsche net te verkrijgen, als buitennetaansluiting op Schiedam tegen vergoeding van het abonne- ments- en afstandstarief. Deze maatregel wijst rpeds in de richting van den opbouw van een streéknet, zich uitstrekkende langs den Nieuwen Waterweg, van Rotterdam tot Hoek van Hol land. Bij toeneming van het aantal liefhebbers iri Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland zal dan ook nader overwogen moeten worden in hoeverre de bureelen in deze 3 plaatsen ook als hulpbureelen van hét streeknet behooren te worden aangewezen en het is te verwachten, dat de krachtige actie welke van bovengenoemde Kaïper van Koophandel uitgaat, tot een resultaat in die richting zal leiden. gaan, op 200 man na, die eerst voor Maandag zijn aangeschreven. Prinses Theater- De revue van deze week toont ons o.a. den schoonheidswedstrijdinGalifornië, stierengevech ten enz. De le hoofdfilm ,,'t Eiland der misdaad met de bekende George O'Brien in de hoofdrol is een schitterend dramatisch werk, dat ieders aandacht eischt. t Op 't tooneel is 't Maup de Vries, die met z n liedjes en aardige moppen de lachspieren in be weging brengt en veel applaus oogst. De 2e hoofdfilm in 6 acten „Watt en x/2 Wat als fotographen" met de bekende Deensche film komieken in de hoofdrollen, Valt natuurlijk zeer in den smaak. W. B. Theater. Begonnen werd met een klucht in één acte „David en Goliath", hierna Journaal en revue. Als hoofdnummer Voor de pauze een film een vijf acten „Van duisternis tot licht", waarvan we weinig meer kunnen zeggen, dan dat we er niets van begrepen hebben en het gegeven on zinnig is. Op het tooneel „The Dolly Paulton Trio ko misch wielrijders. Na de pauze een monumentaal filmwerk in Zeven acten „Napoleon en de slag aan de Do- nau".Een goed gespeelde film metVeelromantiek terwijl de opzet grootsch is met geweldige oor- logstafereelen, hofpartijen enz. Over het geheel genomen een aardig programma, wat we wel kunnen aanbevelen. KALENDER (1—8 November 1925). Parochiekerk van (len H. Joannes de Roeper en van de Koningin van den Allerh. Rozenkrans'. Zondag- 20e Zondag na het oei aai' Van Drievuldigheid: -Zondag (22e Zondag na Pink steren). Allerheiligen (met plechtig octaaf), blz. 894. 2e Oratie van den Zondag, blz. 457. Laat'te Evangelie* blz. 459. Maandag. Allerzielen, blz. 896. Dinsdag.-Z. Simon, Bclijdc-r der Donviiii- cancrordc, blz. 899. 2e Oratie van het octaaf, blz. 894. Woensdag. II. Garolus, Bisschop en Be lijder, blz. 899. 2e Oratie van het octaaf, blz. 894. 3e Oratie van de H. II. Vita lis eri Ag -icola, Martelaars. Donderdag. Z. Martinus, Belijder der Do- minicanerorde, blz. 901. 2e Oratie van hot octaaf, bh894. Vrijdag. Z. Z. Hieronymus en Gezellen, Martelaars der Dommicanerorde, blz. 901. 2e Oratie van het octaaf, blz. 894. Zaterdag. H. Willibrordus, Bisschop en Belijder, blz. 30*. 2e Oratio van den Z. Petrus de Ruffia, Marte'aar der Dominicaner orde, b'z. 905. Credo. De tweede Oratie va1! weg in de conVentiee'e of gezongen Mis. a.s. Zondag. 21e Zondag na het octaaf van DriftVu'digheids-Zondag (23e Zondag na Pink steren). Van.den Zondag. Luxor. Na het gevarieerd journaal een stevige klucht in 2 acten en daarna het geheimzinnig klinkende „Onder spiritigtischen dwang". Het is een span nende film en wanneer mc ri maar in aanmerking neemt, dat het yerhaa' van dien geest, die uit worgen'gaat,uit het rijk dorverbee'ding komt, is het werk begt te genieten. Na de pauze „De mi"ionair bokser" we'kcn tite' Richard Talmadge draagt.Plet is een dood- onséhuMige, aardige fi'm, hier en daar hepaa'd geestig. Met spanning vo'gen we den Pinken boy op zijn aVontuur'ijkcn hocht en met onvermengd, genoegen zien .we hem zijn eerste mi"ioentje Verdienen hetgeen op de fi'm a'tijd 'n k'einere kunst is dan in het gewone leven. Pandora. De Pandora-direct ie brengt ons deze week weer een programma wat eenvsucces belooft te worden. Na een aardig journaal, volgt een leuke truc-teekenfilm. Hierna een klucht die werkelijk Lier en daar geestig is getiteld „Liefde baart zorgen." Als hoofdnummer voor de pauze een mooie Wild-West met in de hoofdrol William S. Plart. Een film zooals enkel gespeeld wordt door W. S. Hart en ook enkel door hem gespeeld kan worden. Op het tooneel „Barthelemyeen excentriek komisch acrobaat. Na de pauze een groot filmwerk in zeven acten „Nachtvlindertje". Een film waarin een stukje geschiedenisis verwerkt doch voorhetgrootgtege deelte op fantasie berust. De bewerking is echter Veel mooier en het spel uitmuntend, terwijl het geheel van onscliukligen aard is. Het geheel Vormt een mooi programma met ongetwijfeld elck wat wills. De politie heeft proces Verbaal opgemaakt tegen J. H. P. en G. O. wegens Ver duistering Van een zak erwten ten nadee'e van K. van der Knoop a'hier. Op den hoek van den Westkous- dijk en de Pelgrimsstraat, te R'dam is de motor rijder PI. S., monteur alhier, met zijn motorfiets tusschen de rails geslipt en gevallen. Juffrouw F. W„ ook van hier, die op de duozitting zat, is met een fractuur van het linkerheupbeen op genomen en naar het ziekenhuis aan den Cool- singel gebracht, waar zij ter verpleging is op genomen. De monLeur kreeg geen letsel. UIT ROTTERDAM. De opgeheven staking bij P. Smit Jr. Aan alle afdeelingen is gisterochtend bij de Machinefabriek en Scheepswerf P. Smit Jr. door alle arbeiders, die daarvoor waren aangeschreven, het werk hervat. De moeilijkheden zijn daarmede opgelost, want allen die mochten komen, zijn weer, voor de fabrieksfluit ging, naar binnen ge- Bij ol krachten» wetten of verordeningen voor- geschreven en andere offleleele af- en aan kondigingen van het Gemeentebestuur. DRANKWET. B. en W. van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een Verzoek van JACOBUS VAN DUKE, alhier, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, an deren dan sterken drank, Voor gebruik ter plaatse van Verkoop in de boVenlocalitoit Van het pei- ceel Kethestraal 27b en herinneren, dat binnen 2 weken na deze be kendmaking tegen het verleenen dan het Verlof bij hun College schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht. Schiedam, 31 October 1925. UITVOERING MELKBESLUIT. (Staatsblad 1925 no. 256). Geleibiljet voor Melkverkoopers. ...Ter algemeene kennis wordt gebracht, dat hij op heden openbaar gemaakt besluit van B. en W. van Schiedam, noodig is verklaard, dat met ingang van lb November 192o de in artikel 24 Van bovengenoemd Koninklijk Besluit vervat te regeling Voor de gemeente Schiedam Van toe passing zal zijn. Ter verkrijging van het vereischte geleibil jet melde elke melkverkooper zich aan bij het kantoor Van den Directeur Van den Keurings dienst Van waren voor het keuringsgebied Rot terdam, IJzerstraat 2, hoek Westzeedijj. toeqewijd aan O. L. Vrouw van den Berg Carmel. Warande 125. E'kon morgen te 8x,/2 yur H. Mis en Zondags gezongen PL Mis. Eiken Woensdag II. Mis ter eere Van de H Liduina en Dondcidags ter eere der KI. Theresia. Daarna vereering der PI. Relikwieën. Heden (Zondag) feest van Allerheiligen. Volle aflaat Van O. L. Vrouw van den Berg Carmel. Tc 5 uur Uitstelling en te 5x/2 uur Lof ter eere van Allerheiligen met „Te Deum" tot sluiting der Octobermaand. N.B. Er bestaat steeds gelegenheid om in geschreven te worden in de Broederschap van den Allerh. Rozenkrans. Door de vele aflaten, daaraan verbonden, kan men de geloovige zielen zoo gemakkelijk tegemoet komen. Maandag, Allerzielendag. Het drietal PI. H. Missen begint om 7x/2 uur, waarvan de laatste gezongen te 3 uur Kruiswegoefening voor de geloovige Zielen. Vanaf Zondagmiddag 12 uur tot Maandag avond de aflaat „Toties quoties", alleen voor de geloovige zielen te Verdienen. Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag te 5 uur Uitstelling. Donderdag volle aflaat. Vrijdag, le Vrijdag der maand, gezongen H. Mis met Uitstelling en Eereboete. Te 5x/2 uur Lof ter eere van het li. Hart. Zaterdag, feest van den H. Willibrordus, Patroon van Nederland, gezongen PI. Mis met Uitstelling te 5x/2 uur Lof ter eere van den Heilige. PIEDEN (Zondag) IP. Misoffer voor overleden ouders. MAANDAG Voor de geloovige zielen. DINSDAG voor Maria Otterdijk en overl. familie. WOENSDAG Voor Jacoba Cornelia Maria Kavelaars—Van der Valk. DONDERDAG ter eere van O. L. Vrouw Van Lourdes, VRIJDAG voor de levende en overleden leden der familie Jongmans. ZATERDAG Voor die der familie Van Vlij men. a.s. ZONDAG tot intentie der Eerw. Zusters Vlieg en de vliegwielen. Gister middag heeft in het transformatiegebouw aan de Vulcaanhaven te Vlaardingen een ernstige ontploffing plaats gehad. Een vliegwiel in dat gebouw waf losgeslagen, sloeg tegen een ander en beide, elk circa 13 ton wegende, werden met on noemlijke kracht door het dak geslagen en dooi den muur. Het eene wiel viel terug inhetgebouw en vernielde daar alles. Van het andere is een deel terecht gekomen op een lichter, welke ernstig werd beschadigd en begon te zinken, zoodat hij aan den grond moest worden gezet. Het andere stuk van dit wiel vloog circa 900 M. verder en kwam terecht op het dak van hét ketelhuis van de Machinefabriek J. A. Kleber, doorboorde het, sloeg tegen een ketel, kwam terecht op eenige binten van ongeveer 25 duim dikte en sloeg daarna door den muur in den grond bij de firma Roozenboom. Persoonlijke ongelukken zijn wonder boven wonder niet gegeurd. De materieele schade is zeer groot. Het transformatorgebouw is vrijwel geheel vernield. De aanvankelijke raming van de schade gaat tot een millioen gulden. De A n d ij k. Het s.s. Rotterdam heeft zijn reis voortgezet na den nacht in de nabijheid van de Andijk te zijn gebleven. Nader wordt gemeld, dat bij de. directie van de Holland-Amerikalijn te Rotterdam gister avond een telegram is ontvangen van den kapi tein van het stoomschip Andijk. De kapitein meldt, dat hij onder eigen stoom opvaart in de richting van Ponta del Gada (Azoren). De Andijk wordt geëxcorteerd door de American Merchant. Uit dit telegram maakt de directie op, dat de toestand van het schip veel verbeterd is. Ontploffing. Te Zevenhuizen heeft gistermiddag een ontploffing plaats gehad in de coöperatieve maalderij. Een motor was pas gerepareerd en zou aangezet worden door samengeperste lucht. Een groote flesch werd aan den motor gekoppeld Toen werd plotseling een hevige knap gehoord, en de leiding werd totaal versplinterd. De stukken vlogen door de machinekamer. De monteur, die den motor ge repareerd had, kreeg een stuk ijzer in een hand en een kwetsuur aan het voorhoofd. Ook de maalknecht kreeg een. lichte verwonding. De heer S. Paul, die ook aanwezig was, kwam met den schrik vrij. Dr. De Wit verleende de eerste geneeskundige hulp. De oorzaak van het ongeval is, dat de flesch niet gevuld was met samengeperste lucht, maar met zuurstof. Een se-h-ot. Toen de heer J. de Vries, kassier der Boerenbankleening te Rockanje, Woensdagavond ongeveer kwart over 10 naar bed was gegaan, werd bij hem hard gebeld. Hij stond op en vroeg door het raam, wie er was. Hij kreeg geen antwoord, maar wel klonk er plotse ling een schot. Een kogel vloog door de ruiten en rakelings langs zijn hoofd. De heer De V. ging eenige buren waarschuwen, de politie werd van het geval in kennis gesteld. Zij is er nog niet in geslaagd, den dader te vinden. i Faillissement Het Witte Kruis Naar aanleiding van de uitspraak van het fail lissement van het Witte Kruis heeft gisteravond in Den Haag een tweede vergadering van obli gatiehouders plaats gehad. Daarin werd besloten verdere actie te voeren en een oproep te doen aan alle obligatiehouders om van hun vordering aan het comité van actie opgave te goen. In Amsterdam en Rotterdam zijn mede comi- te's gevormd, bestaande uit de heeren Beffie, Schaafsma en Caem, voor Amsterdam en Brau- neck, in Rotterdam. Voetbalprogramma. Het programma voor morgen luidt West A 1ste k.as Rotterdam V.O.C. R.C.H. Gorcum UnitasH.Y.V. IJmuiden StormvogelsH.F.C. DordtD.h.C.- t Gooi Amsterdam Blauw-WitSparta. West B. 1ste klas Amsterdam Spartaan U.V.V. Rotterdam ExcelsiorZ.F.C. Haar-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 2