rum»». kaat. Steunt, het publiek den Schiedamschen win kelstand, dan kan het niet anders of moet dit rijke Vruchten afwerpen ook Voor onze stad. Ondanks de malaise heeft de middenstand over het algemeen het hoofd omhoog gehouden, ten koste Van veel arbeid en moeiten on geen gering aandeel hebben daar in vele zaken de vrouwen toe bijgedragen. Slechts wanneer de middenstander zijn taak begrijpt en de krachten die in hem zijn, gesteund door het publiek, Vrij kan ontplooien, kan ook hij de plaats behouden welke hem toe komt, tot heil van zijn gezin. De péfs brengt spr. dank Voor de Vooral in de tijden van voorbereiding van haar ontvangen medewerking. Spr. wenscht ten slotte den deelnemers toe dat deze winkelweek de kroon moge zetten op hun werk- in den Vorm van klinkende munt. Hij meent in zijn taak te kort te schieten wanneer hij Van deze gelegenheid niet zou gebruik maken om hen die nog niet georganiseerd zijn daartoe met kracht aan te sporen. Juist in organisaties 'igt onze kracht. De ëen'ing za1 nimmer kunnen bereiken wat hij wenscht. S'uit U daarom aan bij eene der plaatselijke bereenigingen en helpt •mede aan den grooten strijd om ons recht van bestaan. Men den wenscht dat de winkelweek in alle opzichten moge slagen en de deelnemers veel succes mogen hebben, verklaart hij deze voor geopend. De secretaris, de heer D. Kgrvinus, wil hen die dit wenschcn gelegenheid geven tot het stellen van vragen welke door den gewijzigden opzet wellicht bij velen zullen zijn gerezen. Hij Verwacht in deze bijeenkomst geen critiek op het beleid van de Commissie, omdat de voorloopige plannen bij de Verschillende vereenigingen op hunne Vergaderingen zijn behandeld en goedge keurd. De wijzigingen die hebben plaats gehad zijn het gevolg van gebrek aan middelen. Hij deelt Verder mede dat Van het eerste Voor nemen,om de beschikbaar gestelde prijzen in een speciale etalage ten toon te stellen,moest worden teruggekomen om den daaraan verbonden arbeid en de hooge kosten. Verder zal ook de prijsuitdeeling niet geschie den in het gebouw van den R.K. Volksbond, doch zullen de prijswinnaars in de pers worden bekend gemaakt en kunnen deze bij het Secretariaat Groote Markt 7 een bewijs bekomen waarop ze bij de betreffende winkeliers de prijzen kunnen in ontvangst nemen. Men geve dus geen prijzen af dan op vertoon van een door de commissie gewaarmerkt bewijs dat do houdös tot het in ontvangst nemen gerechtigd is. Hij wenscht den deelnemers Veel succes toe en een goede ontvangst we'ke Voor vele winke liers dringend noodig is. De heer S. Hijman, voorzitter van de A'gem. Midd. vereeniging Schiedam, wil van duze ge legenheid gebruik maken om deelnemers Vee' succes toe te wenschen. Al heeft hij in de Voor bereiding geen werkzaam aandoe' kunnen ne men, toch is het hem bekend, dat de Commissie vee' en goed werk voor den middenstand heeft verricht. Hij brengt haar daarvoor zijn dank. Hij vindt het houden van een winkelweek noodig en nuttig om do burgerij er op te wijzen dat d,e middenstand zich beijvert omhetkoopen in Schiedam net zoo gemakkelijk te maken als dit in Rotterdam kan geschieden. Er zijn voor beelden te over dat men hier veel beter en tot voordeeliger prijzen kan koopen dan in Rotter dam. Het is gpr. bekend dat zelfs Gemeente ambtenaren, welke toch eigenlijk door ons wor den betaald,inR'dam hunne inkoopen doen en de Sehied. middenstand onnoodig wordt gepasseerd waar het toch plicht was om mcdestad.genooten te steunen in den strijd om het bestaan. Spr. besluit met den wensch uit te spreken dat deze week ertoe moge medewerken dat door de deelneme.s rijke Vruchten worden geplukt voor hun arbeid en moeite, wat zeker tot vol doening zal strekken door al hot werk door de Commissie verricht. De heer G. B. Hoogendam, sluit zich als Voor zitter van de Christelijke middenstandsVereeni- ging gaarne aan bij de woorden door de heeren Nauman en Hijman gesproken en spreekt don wensch uit dat ze ook instemming moge vinden bij de menschen tot wie ze zijn gericht. Als Penningmeester wijst hij op de moeilijk heden waarmede de Commissie heeft te kampen gehad en deelt mede dat nog een aantal kaarten voor het raadsel tegen kostprijs be schikbaar kan worden gesteld. De heer Papenhuyzen als Voorzitter der Com missie van attractie deelt mede, dat door gebrek aan middelen, de reclame Voor deze winkelweek niet is zooals hij zich wel had Voorgesteld. De oorzaak daarvan is dat nog niet elke winke lier ervan doodrongen is dat hij moet trachten zijn zaak meer naar Voren te brengen. Het streeknet, waarover zoo Vele winkeliers klagen alsof di voor hen de ondergang beteekent zou de aanleiding daartoe kunnen zijn wan neer zij zelf met juist door dit streeknet worden aangesproord om de koopers vanuit Rotterdam te trekken. Waarom, vraagt spr. zouden wij niet even goed onze artikelen naar andere plaatsen trachten te Verkoopen De Feestgids, wordt in grooten getale verspreid in Spangen en beneden de brug aan den Schied. weg, zoo mogelijk ook in Kethel en Overschie. Hij hoopt bij een volgende winkelweek in staat te zijn die reclame te Voeren welke hij zich voorstelt, daartoe gesteund door alle winkeliers, dus ook hen welke thans door hunm afwezigheid blijk geven gun taak niet goed te begrijpen. Hij meent dat bij een goed geleide reclame, het streeknet nog een zegen kan zijn Voor den Schie damschen winkelier, De heer C. Janse, als bestuurslid van de R.K. Midd. Vereeniging ,,de Hanze" wil zich gaarne namens zijn vereeniging aansluiten bij de door dc Voorzitt.r der andere Vereenigingen gesproken woorden. Hij wenscht eveneens den deelnemers ved succes en goede zaken. Bij de rondvraag werden Verschillende zaken van internen aard nog besproken waarna de heer Nauman met een opwekking aan deelnemers en burgerij de vlaggen uit te steken om een feeste lijk aanzien aan onze stad te geVen, deze bijeen komst sloot- Wij kunnen niet anders zeggen, als dat de win keliers weer alle moeite hebben gegeven, om door mooie en smakelijke etalages zooveel moge lijk koopers te trekken. Gisteravond was 't dan ook al in de winkelstraten, speciaal de Hoog straat een drukte van belang, waai in zich de winkelweek ongetwijfeld eiken dag van haar duur zal mogen Verheugen. Moge zij veel succes voor onzen middenstand afwerpen In ons blad van gisteravond stond onder de deelnemers aan den reclame-optocht de naam H. Rebers Vermeld. Hier was bedoeld Henri Rebers, Hoogstraat 146 (hoek Zwaansteeg). UIT ROTTERDAM. De gistermorgen op den Nieu wen Binnenweg alier door een auto doodgereden Vrouw is de 41-jarige juffrouw M.A., gehuwd met A. M. P. uit de Ruwaardstraat alhier. Het is een moeder van acht kinderen. De vlucht d.e r commensaals. Vijf Duitschers twe.e mannen, twee vrouwen en een kind, die sinds eenigen tijd in den kost waren bij de weduwe S. aan de Lange Hezelstraat te Nijmegen, hebben Dinsdag haar woning verla ten met medeneming van aan de weduwe toebe- hoorende gouden sieraden, bontwerk, tafelzilver, en twee rijksdaalders. Bij onderzoek bleek aan de Nijmeegsche recherche dat bedoelde personen per auto in de richting Kleef waren Vertrokken. Een rechercheur volgde hun spoor en de politie te Kleef werd telefonisch gewaarschuwd. Deze hield aldaar de Duitscher aan. Een Van hen, de 24-jarige W., uit Geisenkirchen, bleek den dief stal te hebben gepleegd. De tweede man en de beide vrouwen hadden zich aan heling schuldig gemaakt Het meerendeel der gestolen sieraden was nog in hun bezit en werd in beslag genomen en met dc Duitschers naar Nijmegen teruggebracht. Ook bleken ten huize van de hospita nog klee- dingstukken en beddegoed te zijn ontvrèemd, en de Duitschers hadden drie weken huurschuld- Ongelukken. De schipper Van den gis termorgen te IJmuiden binnengekomen stoom- treiler Reiger heeft gerapporteerd, dat de ma troos A. Dekker, uit Egmond gehuwd en vader van 8 kinderen, bij het inhalen Van de log door een stortzee overboord is geslagen en verdron ken. De schipper Van de gistermorgen binnen gekomen Derika 16 heeft gerapporteerd, dat door een stortzee een sleepboot is weggeslagen en tegelijkertijd overboord sloeg de patroos D. V.d. Swan. Door een volgende stortzee werd de matroos weer aan boord Van hot schip geworpen. De schipper Van-den te IJmuiden binnen gekomen stoomtrciler Emma IJ.M. 177 heeft gerapporteerd, dat de 21-jarige opvarende Van D., uit IJmuiden, bij het inhalen Van de log overboord geslagen en verdronken is. Het schip had hot in den storm zwaar te verantwoorden gehad een scheepsboot is geheel stuk geslagen. W i 1 h e 1 m II te P a r ij s. Keizer Wilhelm II te Parijs. .dus eindelijk toch Het ontbrak dit bericht zeker niet aan sensatie. Een man van de Matin" ving het nieuwtje op, snoof kopy, rende uit op inlichtingen, vernam het volgende Eenige dagen geleden ging de deur van den schoenwinkel des heeren Carsassonne, Avenue de l'Opera, open om een heer en dame binnen te laten. De heer zag er forsch en ferm uit, had een opgedraaiden grijzen knevel was ge kleed in een keurig grijs pak met een buiten- landsche decoratie in het knoopsgat. De dame was een nette dame. Het personeel stond paf. Een verkoopster snelde naar den eigenaar en murmelde in zijn oor ,'Dat is Keizer Wilhelm De heer Carcassonne, minder snel van blik, aarzelde even. Want waar was 's Keizers baard Maar ras overwon hij zijn aarzeling, Immers, de linker arm van den grijzen heer was gebogen, leek niet geheel normaal. En bovendien, de schoenwinkelier herinnerde zich dat hij kort geleden nog bestellingen uit Doorn had ont vangen, zij het dan ook niet van den Keizer in eigen persoon, maar toch. .Doorn niet waar Volledige zekerheid kreeg de goede man echter eerst, toen de klant verzocht, het ge kochte te laten bezorgen in dit-en-dat hotel daar-en-daar, op naam van graaf de Mont- fleury. Het was dus wel degelijk de Keizer. Het incognito was al te doorzichtig. Ieder vorst die incognito reist noemt zich graaf. En het hotel, wel daar placht de kroonprins af te stappen, in de goede oude tijden van voor den oorlog en het was (mitsdien in trek ge bleven bij de groote Duitsche fabrikanten en kooplieden ook na den oorlog. Het hotelregister moest een eind maken aan alle illusies graaf de Montfleury woont te Havre al 26 jaar, in de Rue de Montivilliers, nutnmero 78. Hij is rechter. Hij is geen keizer. Hij lijkt alleen sprekend op den keizer, als een dubbelganger. Hij is een nette Fransche meneer, fatsoenlijk, geestig, galant. Hij is zelfs nooit keizer geweest. Brand. Gistermiddag omstreeks halfvier brak te 's-Gravenhage brand uit op den zolder van de bakkerij der winkelvereeniging „Eigen Hulp" aan de Z.O. Buitensingel 137. De brand liet zich in het begin nog al ern stig aanzien zelfs sloegen spoedig vlammen uit een gedeelte van het dakechter kon men door het snel ter plaatse zijn, en flink in grijpen der brandweer het vuur weldra meester worden. Het vermoeden is niet ongegrond dat de oor zaak gelegen is in het broeien van meel. Het bedrijf van „Eigen Hulp" zal grooten- deels worden voortgezet. Verzekering dekt de schade. Telegrammen. LOCARNO-VERDRAG AANVAARD. BERLIJN, 27 Nov. (draadloos). De Rijksdag heeft de wetsontwerpen inzake het Verdrag Van Locarno hedenmiddag in derde lezing a a n- genomen. HET KABINET BRIAND. PARIJS, 27 Nov. (draadloos). De „Paris Midi" geeft de voorloopige samenstelling van het kabinet Briand als VolgtBrianö, premier en buitenl. zaken de Monzie, justitie Daladier; binnen!, zaken Doumer of Loucheur, financiën Daladier of Loucheur, oorlog Gazale, onderwijs Lemerie, marine Dalbiez, arbeid Laval, open bare werkc i. DE KWESTIE VAN MOSOEL. BAGDAD, 27 Nov. Generaal Laidoner en de andere leden van de Mosoelsche grenscommissie zijn naar Europa vertrokken, na voltooiing van hun taak. HET IERSCHE GRENSCONFLICT. LONDEN, 27 Nov. Cosgrave is gisteravond uit Londen naar Dublin teruggekeerd. Toen men hem vroeg, of er eenige overeen stemming was bereikt, antwoordde hij „Tot mijn spijt niet." PALEIS INGESTORT. BERLIJN, 27 Nov. (draadloos). Te Napels is de vleugel van het Palazzo San SeVero in gestort 4 arbeiders werden gedood, 12 gewond. TREINROOF. ROME, 27 Nov. (draadloos) Uit Milaan wordt geseind, dat in den sneltrein komende van Ba sel een Nederlandsche juwelier onder narcose is gebracht en beroofd van juweelen ter waarde van 600.000 lire. UIT CHINA. PEKING, 27 Nov.(draadloos) In verband met muiterij onder zeker troepen van maarschalk Chang-tso-lin, is in Moekden de staat van beleg afgekondigd. UIT FRANKRIJK. PARIJS, 27 Nov. (draadloos) Verwacht wordt dat Briand zijn kabinet spoedig zal hebben sa mengesteld. In ieder geval vertrekt hij naar Londen om het verdrag van Locarno te onder- DUITSCIILAND EN RUSLAND. BERLIJN, 27 Nov. (draadloos) De Rijksraad heeft het handelsverdrag met Rusland goedge keurd. Laatste Berichten. NOG EEN SCHEEPSRAMP Op Tersche"ing maakt men zich zeer ongerust over hot 'ot van de bemanning van een 'oods- schoener van Terschelling, waarvan men sinds Dinsdag niets meer heeft gehoord. Te Midsland is een reddingsboei Van den schoener gevonden, en aan de kust is een wrak aangespoeld, dat onderzocht zal worden. Aan boord bevinden zich 13 personen, o.m. J. Zijlmaker (kapitein), K. Lodewijk (stuurman), J. Smit, Willem Kleyn, H. en J. de Jong (allen loodsen) en eenige loodsknechten. Weerbericht. Verwachting: Krachtige later afnemende W. tot N. wind, zwaar bewolkt met klaringen, aanvankelijk nog regenbuien, sneeuw of hagel buien, weinig Verandering in teperatuur, des nachts kouder. Remise uitgebrand. Hedenmorgen is de remise der IT. T. M., gelegen bij de Hoornbrug, bij Den blaag, totaal uitgebrand. De oorzaak is het te fel branden Van een kachel in een der kantoren Van de remise. De autobus-remise, er Vlak naast ge legen, kon worden behouden. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 26 Nov. 27 Nov Londen 12.05V4 f12 053/, Berlijn 59 2372 - 59.221/? Parijs- 9.35 - 9.63 BelgiB -1127 -1127 Zwitserland - 47 921/a - 47.931/2 Amerika-2 481,/lg - 2.48 3jl Weenen - 35.10 - 35.10 Kopenhagen -62-61.90 Stockholm 66.52V2 - 66.571', Oslo - 50 70 - 50 62Ha Madrid ..35.121/,, - 35 321/, Milaan 10.05 - 10 06 WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM, 26 Nov. 27 Nov. Londen f 12.053/, 12.053/, Berlijn - 59.24 - 59.24 Parijs- 9.41 - 9.72 Brussel-1127 -11.27 Zwitserland- 47.95 - 47.95 Weenen - 35.10 - 35.10 Kopenhagen - 62.- 61 921/, Stockholm™ - 66.60 - 66.60 Oslo - 50.70 - 50.65 Slew-York- 2.483/, - 2.483/4 SPORT. Rotterdamsche Damcszwemclub. Gisteravond heeft de R.D.Z. zwemwedstrijden gehouden. Tot slot werd een waterpolowedstrijd gespeeld tusschen de R.D.Z. en de Schiedamsche Dames- zwemclub. De stand bij de rust was 31 en het einde kwam met 51 voor de R.D.Z. Een nieuw stadion. Naar wij vernemen is tusschen het gemeente bestuur van Amsterdam en het Nederlandsch Olympisch Comité overeenstemming bereikt in zake den bouw van een nieuw Stadion. De crisis in den Ned. Zwembond. De Rotterdamsche Zwemblub heeft tegen Woensdag a.s. een vergadering belegd waarvoor uitgenoodigd zijn alle zwemvereenigingen, ge vestigd te Rotterdam, Schiedam, Llillegersberg, Gouda, Utrecht, Leiden, Dordrecht, Breda en Bergen op Zoom, ter bespreking van de crisis in het bondsbestuur. Gisteravond had in Parkzicht te Amsterdam een bespreking plaats tusschen de zwemvereeni gingen te Amsterdam en omliggende plaatsen over decrisis in denNed.Zwembond.De besprekin gen, die een vertrouwelijk karakter droegen hadden tot resultaat, dat een commissie van vijf leden waaronder een dame, benoemd werd, die zal trachten, de partijen nader tot elkaar te brengen, om alzoo een gunstige oplossing te verkrijgen. Exeelsiorprogramma. 28 Nov. GelerSExc. 7 3 uur, J. v.d. Zijden. Duiven 4Exc. 6 3 uur, H. LI. Vugts. 29 Nov. Exc. 1P.V.G.l 2 uur, H. de Bueger. Exc. 2—Gr. FlorisV 1 12^auur, L. Ruiterman. Ignatio2Exc. 5 12 uur, J. Schuurmans. Kerknieuws. Mgr. B. A. de Wit. Men meldt uit Utrecht, dat de toestand van Mgr. B. A. de Wit, Viczris-Generaal van het Aartsbisdom Utrecht, langzaam vooruitgaande is. Burgerlijke Stand. Geboren: Nov. 25. Bertus z.v. G. van Rij en J. G. Ve'tman, Vlaardingerstraat. Overleden: Nov. 26. Een als levenloos aangegeven kind van A. Foist en M. Oosthoek, Eendrachtstr'aat. Ondertrouwd: Nov.26. G. H. Steens 24 j. en A. G. Bram 25 j. G. Tillich 23 j. en J. Berg man 19 j. J. B. Touw*27 j. en D. F. Admiraal 25 j. G. Stehouwer 26 j. en A. M. G. Rab 25 j. Gehuwd Nov. 26. P. IT. Kies 23 j. en E. A. J. Greeven 20 j. P. J. Waas 23 j. en J. M. Offcrman 21 j. F. D. Weber 28 j. en T. J. M. van der Burgh 26 jJJorna 27 jen HMNou- ris 36 j. P. A. G. van der Stap 28 j. en P. A. Kalkman 26 j. M. de Bruijns 23 j. en N,Van Vliet 2u j. J. G. Gijtenbeek 31 j. em P. Hart man 20 j. J. M. Van Thiol 31 j. en C. S. Gon- lag 43 j. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 27 Nov. v.m.n.m. 0 25 28 Nov. v.m. 0.42 n.m. 1 08 29 Nov. v.m. 1.25 n.m. 1 47 30 Nov. v.m. 2 05, n.m. 2 25. Gom. duur Hoed 5 u. 31 in. gem. duur eb 6 u. 54 m. SCHIEDAM, 26 Nov. Aangekomen Eng. s.s. „Audacity", kap.t. J. M. Donald, met olie Van Harburg Voor N.V. Scliieveem aan de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 26 Nov. Aangekomen s.s. „Schouwen", ledig van Pernis om hier te dokken in de Wiltonhaven. motorschocncr „Nyssicna", kapt. L. Pot, Van Leerdam om hier te laden voor Londen. Handelsberichten» Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 27 Nov. Offieieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 f 16.50. Namens de commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 27 Nov. Men noteert voor Spiritus 100 f 22. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging". Heden f2 80 per ketel. VEEMARKT DELFT, 26 Nov. Aanvoer 176 runderen 8 schapen of lam meren, 7 paarden, 633 varkens, vette kalveren, 552 biggen, 80 magere kalveren, TO geiten of bokken, vette varkens, 1 veulen lammeren. Vette koeien le kw. f 180—475, 2e kw. fkalfkoeien le kw. f250f515, 2e kw. fvaarkoeien le kw. f 150—f 350, 2e kW. ffvette kalveren le kw. f2e kw. fvette schapen le, kw. f2e kw. fschapen met lammeren le kw. f2e kw. f_t weilammeren le kw. f 2e kw. f magere varkens le kw. f 1664, biggen, f 10 24, nuchtere kalveren le kw. f 824, paarden f 150—350. Rundvleesch per kilo f 1.25 f 1.10 f0.90 Boter f 2.77è f 2.90 per kilo. Aanvoer 20/8, en 1/16 wegende te zamen 410 kilo. tppL-p-npri

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 2