Bijblad van de NIEUWE S0HIEBAM8CHE COURANT. voor SCHIEDAM, van ZONDAG 6 DECEMBER 1925. VRIJDAG te 7 uur voor Wilhelmus Joan nes van Gerven. Te 8 uur voor Charles Nicoi.aas en Adriana Johanna Mendel- Hulleman. Te 9 uur voor de overledenen, die dit jaar door de Mariavereeniging bezocht zijn. LESSEN en EVANGELIEN. Kapel der Eerw. Zusters Theresianen, OFFICIEEL KERKBERICHT Parochiekerk van-den H. Joannes de Dooper. Heden, 2e Zondag van den Advent tevens le Zondag der maand met vollen aflaat voor de Broederschap der Allerh. Rozenkrans. Onder alle H. H. Missen schaalcollecte voor nieuwe electrische installatie in de kerk, welke collecte bijzonder wordt aanbevolen. Te 12.1b uur catechismus 's avonds te 6 uur Lof ter eere van het Allerh. en Onbevlekt Hart van Maria voor de bekeering der zondaars, Rozenhoedje en predikatie en processie. Maandag te 12 uur catechismus voor de kinderen, die niet op een R. K. school gaan 's avonds te 7 uur Lof met oefeningen ter eere van de H. Liduina. Dinsdag, feest der Onbevl. Ontvangenis van de H. Maagd Maria, met vollen aflaat, ook onder het octaaf te verdienen. Bovendien volle aflaat voor de Broederschappen van het H. Hart van Jezus, den Rozenkrans, het Scapulier en voor de Derde Orde. Hoewel voor de Nederl. kerkprovincie de verplichting van Mishobren is opgeheven, vertrouwt onze Bisschop, dat de geloovigen dezen feestdag blijven heiligen.Tevens 13e der 15 Dinsdagen ter eere van den H. Vader Dominicus, met vollen aflaal. Te 7 uur gezongen H. Mis, waarna de toepasselijke gebeden, waar aan de aflaat is verbonden. Na de II. Mis van 9V2 uur zegen met vollen aflaat voor de leden van de Derde Orde 's avonds te 7 uur Lof met Rozenhoedje ter eere van de Allerh. Maagd Maria. Woensdag 's avonds te 7 uur Lof met Rozen hoedje ter eere van de H. Barbara, patrones voor een zaligen dood. Donderdag 's avonds te 71 2 uur Congregatie en vergadering van „Voor Eer en Deugd Zaterdag 's avonds te 7 uur Lof met Rozen hoedje ter eere van de Allerh. Maagd Maria. a.s. Zondag, 3e Zondag van den Advent tevens 2e Zondag der maand, bijzonder toe gewijd aan de vereering van den Zoeten Naam Jezus. Viering van den Eucharistischen dag. Onder de H. H. Missen liefdadigheidspredikatie en schaalcollecte ten bate der ziekenvereeniging van de Allerh. Maria. Maandag van 61/2 tot 71/2 uur en Zaterdag vanaf 41/2 uur gelegenheid om te biechten, Dinsdag te hl/2 uur voorbereiding voor de kinderen van het le en 2e leerjaar te 6 uur biechten voor de kinderen. Woensdag' en Vrijdag onder de H. Mis van 7 uur gezamenlijke H. Communie. Parochiekerk van O. L. Vrouw Visitatie. Heden, 2e Zondag van den Advent en le Zondag der maand. Vanavond te 6V2 uur Lof ter eere van het Allerh. Hart met predikatie. Maandag 's avonds te 8 uur H. Familie. Dinsdag, feest van Maria Onb. Ontvangen, 's Morgens onder de II. Mis van 7.15 uur al- gemeene II. Communie van de meisjes der Liduinacongregatie te 8 uur gezongen H. Mis 's avonds te 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd met Rozenhoedje. Na het Lol vereering der relikwieën van de H. Liduina te 8 uur meisjes congregatie. Donderdag :s avonds te 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag 's middags van 41/2 tot 51j2 uur biechthooren voor de kinderen alsdan komen de kinderen van het 4e leerjaar biechten 's avonds te 7 uur oefening van den II. Kruisweg. Zaterdag 's morgens te 7.15 uur algemeene 14. Communie der kinderen 's middags van 4 tot 94/2 uur gelegenheid om te biechten. a.s. Zondag, 3e Zondag van den Advent. Onder alle II. H. Missen liefdadigheidspredikatie door den WelEerw. Heer P. Starmans, kapelaan te Rotterdam, voor de vereeniging van de II. Maagd. Moge iedereen een ruimen gift bij deze gelegenheid aan de vereeniging schenken, opdat deze in staat moge zijn de arme zieken en kraamvrouwen hulp en steun te bieden. Maandag te 12 uur catechismus voor de meisjes, die zich voorbereiden voor hun eerste H. Communie. Dinsdag te 12 uur voor de jongens. Woensdag te 12.15 uur catechismus voor de kinderen der openbare scholen. Donderdag te 12 uur voor de meisjes en Vrijdag te 12 uur voor de jongens, die zich voor bereiden voor de plechtige vernieuwing der doopbeloften. Uitvaarten, Jaargetijden, Maandelijksche en Wekelijksclie II. H. Diensten. HEDEN (Zondag) te 6 uur voor Cornelia Bijtenhoorn-Van Steenoven, vanwege het Genootschap „St. Joseph". Te 71/a uur voor Johannes Aegidius Zondag. Te 9 uur voor de Parochie. Te 101/2 uur voor Adriana Petron ella Pri.tn-Sch olte MAANDAG te 7 uur uit dankbaarheid. Te 8 uur voor de Wed. Christina Josephina Maria de Gooijer-Vermeulen, vanwege de Kev. proc. Te 91/2 uur voor Johannes Bouman. In de kapel van het Weeshuis: ter eere van het I I. Hart, tot intentie van het Weeshuis. DINSDAG te 61/,; uur voor de leden der Kev. proc. Te 7 uur tot zekere intentie voor zegen over een gezin. Te 8 uur voor Antonius Bartholomeus Collignon en echtg. Christina Johanna Gallas. Te 91/2 uur jaargetijde voor Hermanijs Vlasveld. WOENSDAG te O1/^ 7 en 9^2 uur jaargetijde voor Cornells van Pelt. Te 8 uur voor Maria Theresia Berkelaar. DONDERDAG te (P/a uur voor Anna Ca- tharina Geul. Te 7 uur voor Cornelia Blok-Van Koppen. Te 8 uur voor de overl. familie Tonino. Te 91/2 uur voor de Wed. Maria Johanna Groenendaai.-Van de Water. VRIJDAG te G1/2 uur voor de overl. familie Groenhorst. Te 7 uur voor de meest ver laten zielen. Te 8 uur voor Maria Theresia Berkelaar, vanwege de Kev. proc. Te 91/2 uur voor Gatharina Maria Woudenberg. ZATERDAG te Gx/2 uur voor Dorothea van Schaik, vanwege de Kev. proc. Te 7 uur voor Johannes de Vette, vanwege de Kev. proc. -Te 8 uur voor Johannes Bouman, vanwege de Kev. proc. Te 91/2 uur ter eere van het II. en Onbevlekt Hart van Maria voor de bekeering der zondaars. a.s. ZONDAG te 6 uur voor Johanna Dries, vanwege de Kev. proc. Te 71/2 uur voor de Wed. Maria Johanna Groenendaal-Van de Water. Te 9 uur voor de Parochie. Te lO1/, uur voor Antonie de Vree. In de kapel aan de K orte Haven: Zon dag, Maandag en Dinsdag tot zekere intentie. Woensdag voor Maria Josephina Geertruida Vaders. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag jaargetijde voor Lambertus Sebastianus Tie- bes en overl. familie a.s. Zon'dag voor Jo hannes Florentius Nolet en echtg. Maria Clasina Hubertina Gabrtei.la Hamer. Woensdag te 12 uur leering voor de kinderen van de openbare school te 7 uur Lof ter eere van de II. Liduina. Donderdag te 7 uur vrouwen congregatie. Vrijdag te 7 uur Lol' ter eere van bet, II. Hart. Zaterdag te 7 uur Lof ter eere der Allerh. Maagd Maria. a.s. Zondag liefdadigheidspredikatie en schaal collecte voor de vereeniging der II. Maagd tot hulp aan behoeftige zieken en kraamvrouwen. Uitvaarten, Jaargetijden, Maandelijksehe en Wekelijksclie H. II. Diensten. HEDEN (Zondag) te 61/2 uur voor de overl. leden van de H. Familie. Te 7.15 uur voor Leonardus Adrianus Maagdenberg. Te 9 uur voor de Parochie. Te 101/3 uur voor de geestelijke en tijdelijke belangen der melk inrichting „De Landbouw". MAANDAG te 61/2 uur voor Gaspar Matheus Schaap. Te 7.15 uur voor Hermanus Bran denburg en overleden kinderen. Te 8 uur voor IIeinrich Ant. Duinhoven. Te 9 uur jaargetijde voor Josephina Lagerwey-Witt- kampf. Bij de Eerw. Zusters voor Gerardus Henrïcus Vissers. Elders voor Catharina Maria Dominica Dries. DINSDAG te 6J/2 uur ter eere van de Allerh. Maagd Onb. Ontv. Te 7.15 uur voor de leden van de St. Liduinacongregatie. Te 8 en 9 uur jaargetijde voor Josephina Lagerwey-Witt- kampf. WOENSDAG te 61/a uur voor Cornelis de Kievith en echtgenoote. Te 7.15 uur voor Nicolaas Franciscus Visser. Te 8 uur voor Theodorus Cornelis Mei.chers. Te 9 uur voor de leden der vereeniging van de Allerh. Maagd. DONDEBDAG te 6V2, 7.15 en 8 uur jaar getijde voor de overleden familie Scholte. Te 9 uur voor de leden van de Broederschap van Gedurige Aanbidding. VRIJDAG te 61/2 uur tot eerherstel aan 't. Goddelijk Hart. Te 7.15 uur voor Barbara Sophia IIassing-Odemaere. Te 8 uur voor Helena Maria Natalia Beukers-Wittkampf. Te 9 uur voor Stephanus Joannes Zoet mulder en Cornelia Antonia Biesenaar. ZATERDAG te 61/2 uur voor Joannes Theo dorus Wi.JZENBROEK. Te 7.15 Uur tot zekere intentie. Te 8 uur jaargetijde voor Martina Kloos. Te 9 uur voor Adriana van der Burg. a.s. ZONDAG te 61/2 uur voor Helena Antonia Maagdenberg-Van de Water, als lid van Piëtas. Te 7x/2 uur voor overleden familie. - Te 9 uur voor de Parochie. Te 101/2 uur voor een 121/2-jarige echtvereeniging. Uitvaarten, Jaargetijden, Maandelijksehe en Wckelijksehe II. H. Diensten. HEDEN (Zondag) te 7 uur vo.m de -leden en begunstigers van de St. Barbaravereeniging. Te 9 uur voor de Parochie. Te 101/2 uur voor Cornelia Petronei.la Hengst-Midden- dorp. MAANDAG te 7 uur voor Antonius Joannes Dries (R. K. Volksbond). Te 8 uur voor Fredericus en Helena Richters-Tromp. Te 9 uur voor Antonius Roctus. DINSDAG te 7 uur voor Joannes Cornells en Anna Catharina Vïscher-Ltesefeld. Te 71/2 uur voor Gasparus en Maria Mooijman- Vtjverberg. Te 9 uur voor Anna Maria. Henrica Breve-Dries. WOENSDAG te 7 uur voor Louise IIassing- Janssens. Te 8 uur ter eere van het H. Hart uit dankbaarheid. Te 9 uur voor Wouterijs WUISMAN. DONDERDAG te 7 uur voor Wilhelmus Leonardus Elgers. Te 8 uur voor Joannes Jacobus Weber. Te 9 uur voor Victor Buijs. ZATERDAG te 7 uur voor Johanna Maria van Gerven-Koevermans. Te 8 uur voor Joannes Stephanus Juffermans. Te 9 uur voor Maria Theresia Berkelaar. a.s. ZONDAG te 7 uur voor Wilhelmus Joannes van Gerven. Te 9 uur voor de Parochie. Te 101/2 uur voor Adriana van Noort-Van Steenoven. In de kapel aan de Plantage: Zondag en Maandag voor Catharina Maria Dominica Dries. Dinsdag voor Antonius Wijsbroek en overl. familie. Woensdag en Donderdag voor de Eerw. Zuster Garrïela. Parochiekerk O. L. Vr. v. cl. Allerh. Rozenkrans. lieden, 2e Zondag van den Advent, le Zondag der maand met vollen aflaat van den H. Rozen krans. Onder alle H. H. Missen schaalcollecte ten behoeve der kerk, welke bijzonder in de milddadigheid der geloovigen wordt aanbevolen. Te 61/2 uur Lof, predikatie en processie. Maandag te 71/2 uur mannencongregatie. Dinsdag, feestdag van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen met vollen aflaat tevens 13e der 15 Dinsdagen ter eere van den H. Vader Do minicus. Te 71/2 uur gezongen FI. Mis, waarna de gebeden tot voorbede van St. Dominicus te 7 uur Lof ter eere der Allerh. Maagd Maria; te 12 uur leering voor de kinderen, die zich voorbereiden tot de plechtige vernieuwing der doopbeloften Te 5 uur moeten de kinderen van hei 5, 6e en 7e leerjaar komen biechten en Woensdag onder de IJ. Mis van 7 uur gezamenlijk comma niceeren. Parochiekerk van het Allerh. Hart van Jezus. Heden, 2e Zondag van den Advent le Zondag- van de maand. Onder de H. H. Missen schaal collecte voor de kerk, welke in de milddadigheid der geloovigen wordt aanbevolen. Te 121/2 uur leering le 61/2 uur Lof en Adventspredikatie. Maandag van 7 tot 8 uur gelegenheid om te biechten te 8 uur Congregatie voor de meisjes. Dinsdag, feest van Maria-Onbevlekt Ont vangen. Den geloovigen wordt verzocht dien dag te heiligen. Te 61/2 uur H. Mis te 7x/2 uur gezongen H. Mis. Woensdag te 7 uur Lof ter eere van de FI. Liduina. Vrijdag te 7 uur Lol' ter eere van het H. Flart, en de H. Maagd. Zaterdag van 5 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Maandag en Vrijdag te 4.15 uur biechthooren der kinderen. Deze week wordt de 4e klas verwacht. Dinsdag en Zaterdag H. Communie der kinderen. a.s. Zondag, 3e Zondag van den Advent. uur voor verlaten zielen Te 8 uur voor overleden 7 uur voor Joanna de Te 8 uur voor overleden Eiken Woensdag FI. Mis ter eere der H. Liduina en Donderdags ter eere der KI. Theresia. Daarna vereering der H. Relikwieën. Heden, 2e Zondag van den Advent. Te 5 uur Uitstelling en te 5l/2 uur Lol' tot voorbereiding van hel Kerstfeest. Dinsdag, feest van Maria's Onbevlekte Ont vangenis, gezongen H. Mis met Uitstelling. Volle aflaat van O. L. Vrouw van den Berg Garrnel. Te 5 uur Uitstelling en te 1/2 uur Lof ter eere van Maria. Vrijdag ook volle aflaat. Van 5 tot 6 uur Uitstelling. Zaterdag gezongen H. Mis ter eere der H. Maagd. HEDEN (Zondag) H. Misoffer om een bij zondere gunst te verkrijgen. MAANDAG ter eere der KI. Theresia voor een zieken zoon (F). DINSDAG tot intentie der Eerw. Zusters uit dank op het eerste lustrum van hun klooster. WOENSDAG ter eere van O. L. Vrouw van Lourdes. DONDERDAG voor de geloovige zielen (T). VRIJDAG voor Jurgen Gerardus Jose- phus Kloppenburg. ZATERDAG voor de overleden Priesters van den Eucharistischen Bond. a.s. ZONDAG voor een koperen huwelijks feest. Uitvaarten, Jaargetijden, Maandelijksehe en Wckelijksehe H. H. Diensten. HEDEN (Zondag) te 7 uur voor de Parochie. Te 81/2 uur tot zekere intentie. Te 10 uur voor Josephine Maria Dünsen-Cornelis. MAANDAG te 7 uur voor Gesina de Regt- Vorstenbos. Te 8 uur ter eere van SL. Franciscus Xaverius. DINSDAG te 61/2 uur voor Andreas Chr. Landsbergen. Te 71/2 uur tot intentie der St. Vincentiusvereeniging. WOENSDAG te 7 in het Vagevuur. ouders. DONDERDAG te Smits-Van Vliet. ouders. VRIJDAG te 7 en 8 uur jaargetijde voor Martinus Maria Haring. ZATERDAG te 7 uur voor Agatha Maria Heggelman. Te kwart voor 8 uur voor Petronei.la Theodora van Outerstf.rp. a.s. ZONDAG te 7 uur tot zekere intentie. Te 8j/2 uur jaargetijde voor Mattiieus Joannes Geeratz. Te 10 uur voor de Parochie. toegewijd aan O. L. Vrouw van den Berg Carmel. Warande 125. Eiken dag te S1/2 uur 14. Mis en Zondags gezongen H. Mis. Vervolg van hel II. Evangelie volgens Mattiieus. C. 11. Te dien tijde, Joannes nu, die in de gevangenis de werken van Christus had vernomen, zond twee van zijn leerlingen en liet Hem vragen Zijt Gij het, die komen moet of hebben wij een anderen te verwachten Eu Jezus antwoordde hun Gaat en boodschapt aan Joannes, wat gij hoort en ziet. Blinden zien en kreupelen gaan. melaatschen worden gereinigd, en dooven hoore, dooden verrijzen en aan armen wordt het Evangelie verkondigd. En zalig, wie in Mij niet geërgerd wordt. Terwijl zij heengingen, hegon Jezus Lot de scharen over Joannes te spreken Wat zijt gij in den woestijn gaan zien Een" riet, dat dooi den wind bewogen wordt Doch wat zijt gij gaan zien Een menschen. in zachte kleederen gedost Zie. die in zachte kleederen gedost gaan, zijn in de paleizen der koningen. Doch wat zijt gij gaan zien"? Een profeet? Ja, zeg Ik u, en meer dan een profeet. Want deze is het, van wien geschreven staat „Zie, Ik zend voor uw aanschijn mijn gezant, die u den weg bereiden zal". K A L E N D E R. (613 December 1925). Parochiekerk van den II. Joannes de Dooper en van de Koningin van den Allerh. Rozenkrans. Zondag.2e Zondag van den Advent. Van den Zondag, blz. 59. 2e Oratie van den H. Nicolaas, Bisschop en Belijder, blz. 528. Prefatie van de H. Drievuldigheid, blz. 51. Maandag. Vigilie. H. Ambrosius, Bis schop, Belijder en Kerkleeraar, blz. 529. De conventueele Mis (in het paars) van de Vigilie. 2e Oratie van den dag, blz. 59. 3e Oratie, blz. 60 Oratio III. De andere H. H. Missen (wit) van het feest, blz. 529. 2e Oratie van den dag, blz. 59. 3e Oratie van den octaafdag van Andreas, blz. 520. 4e Oratie van de Vigilie. Dinsdag. Onbevlekte Ontvangenis van Ma ria (met plechtig octaaf), blz. 531. 2e Oratie van den dag, blz. 59. Prefatie van de H. Maagd onder het geheelc octaaf, blz. 53. Woensdag. Van hel octaaf, blz. 531. 2e Oratie van den dag, blz. 59. Donderdag. Van bet. octaaf, blz. 531. 2e Oratie van den dag, blz. 59. Vrijdag. IL Damasus, Paus en Belijder, blz. 30*. 2e Oratie van hel octaaf, blz. 531. 3c Oratie van den dag, blz. 59. Zaterdag. Van het octaaf, blz. 531. 2e Oratie van den dag, blz. 59. 3e Oratie van den Paus, blz. 39*. a.s. Zondag. 3e Zondag van den Advent. G a u d e t. e. Van den Zondag. AGENDA. Maandag 7 December. 8 uur. Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Lorenzo Perosi". Steeds gelegenheid inschrijven lidmaatschap. 8 uur. Dammen in het Patronaatsgebouw, L. Haven. Dinsdag 8 December. R. K. Mannenzangvereen. „SL. Caecilia", ondcrafd. v. d. Ned. R. K. Volksbond. Repetitie iederen Dinsdagavond van 8ljt tot PP/a uur.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 7