Door de Koude worden uw Handen ruw en esprongen, Gezicht en Lippen pijnlijk schraal. PL'ROL vi i zacht en geneest spoedig. Doozen 0. <>0, 9üct. Tuben 10 et. Bij Apoth. en Lrogisten 434a 6 inkomstenbelasting in dit jaar opgebracht 560.000. ingevolge de gewijzigde voorschriften was dit slechts 2/3 van het geraamde bedrag ad 840.000. Het laatste derde deel ad 280.000 werd vergoed uit de winst der gronden van de waterl., samen 8-iO.OOO. Het saldo over 1924 bedroeg 235.000, hetwelk aan den dienst 192»> behoort ten goede te komen. Voor den dienst 1925 werd aan inkomstenbelasting geraamd (netto) 1.000.000. Bij de vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer achtte men dit tehoog en werd uit de reserven der bedrijven aange voerd een bedrag van 120.000, zoodat voor de inkomstenbelasting bleef 880.000. Dit bedrag moest als volgt worden verdeeld a. 1/3 van 1924-'25 (gesteld zie boven op 840.000) 280.000 b. 2/3 van 1925-'2G ad 600.000, totaal 880.000. In 1924 werd nog bericht ontvangen van een aanslag, groot 100.000. Deze werd geboekt ten bate van den dienst 1925. Bij beroep werd deze aanslag vernietigd. De dienst 1925 zal dus vermoedelijk 100.000 minder aan ink.belasting ontvangen. Laat men de zaken hun gewonen gang gaan, dan zal het eventueele saldo van 1925 dus 100.000 lager zijn. Het saldo 1925 komt ten goede aan den dienst 1927. Voor den dienst 1926 is weer uitgegaan van een belastingopbrengst van 900.000 bruto. Voorzichtigheidshalve is daarvan 10 pet. af getrokken, 90.000, blijft 810.000. 1926 zou dus kunnen ontvangen 1/3 van 1925-'26 ad 300.000, 2/3 van 1926-'27 ad 540.000, totaal 840.000. Echter is het 1/3 van 1925-'26 ver minderd met 90.000 op grond van mindere verwachtingen voor het kohier 1924-'25, blijft dus 210.000. Dit is nogmaals verminderd met 135.000 voor non-valeurs, blijft, 75.000. Aan gevuld uit de winst der gronden waterleidingmet 135.000, wordt 210.000, plus 2/3 van 192ö-'27 540.000. Hieruit blijkt, dat de begrooting 1926 ad drukt wordta. door de 10 pCt. reserve voor 1926 ad 90.000 b. door de 10 pCt. reserve over het 2/3 gedeelte van 1925 ad 60.000 c. door het aandeel in de non-valeurs ad 135.000 totaal 285.000. De begrooting 1925 heeft de bovenbedoelde 100.000 genoten. De begrooting 1926 moet dit bedrag terugbetalen uit het saldo van 1924. Dezelfde begrooting moet het bedrag nog eens lijden in de non-valeurs. Dit is 2x 100.000 en dus minstens eenmaal te veel. Normaal is dat de terugbetaling geschiedt uit het saldo 1925, dat het geld genoten heeft, en welk saldo ten goede komt van 1927. Opgemerkt wordt nog, dat de opbrengst der inkomstenbelasting slechts pl.m. 20 pCt. der totale inkomsten vertegen woordigt. Op grond van bovenvermelde uiteenzetting acht spr. het gewettigd den hoofdelijken omslag 100.000 hooger te ramen en de bekende voor stellen van B. 'en W. daarmee in verband voor nader overleg terug te zenden. (Wordt pervolgd). Gemengd Nieuws. Aan een ong eluk ontsnap t.De hout wagen met autotractor van de'firma Prins uit Nijkerk, passeerden gistermiddag den onbewaak- ten overweg bij de Ned. Herv. school in Maanen, gemeente Ede, juist toen de trein van Utrecht die ongeveer 2 uur te Ede aankomt, naderde. Door tijdig krachtig te remmen, wist de machinist een ernstige aanrijding te voorkomen, doch kon niet beletten, dat het achtergedeelte van den wagen nog beschadigd werd. Tegen den chauffeur zal proces-verbaal wor den opgemaakt. De bemanning bestond uit sergemrLvüeger F. v. d. Berg, bestuurder, en aspirant-soldaat Viruly. Men was 's middags in Soeslerberg op gestegen om een proefvlucht te maken. Trein losgehaakt. Gistermorgen is op het -tation'-emplacement te Blerick bij het ran geeren van goederenwagen'' een kr ge tootên gedeelte wagen" op een alleen Maanden wagon geloopen, waardoor deze ontspoorde en drie wagom zoo goed als vernield werden. Persoon lijke ongelukken hadden er niet bij plaa„s. Het verkeer wo>dt niet belemmerd. De nieuwste staking. De kerkzangers van de Munsterkerk te Ro rmond hebben, naar men ons-meedeelt, het zingen voorloopig gestaakt De oorzaak is gelegen in het feit, dat eenigen hunner, die men niet meer op het koor wensch- te toch wederom op het appel kwamen, waarmede het meerendeel geen genoegen nam. Een rijksdaalder uit den boom. De heer B. te Woerden, die met eenige personen onder een boom stond te kijken naar het ijsver maak zoo lezen wij in de „Standaard" zag plot seling iets voor hem neervallen. Bij nader on derzoek bleek het een rijksdaalder te zijn, die een kraai, welke in den boom zat, liet vallen. In de deegmachine. Gister had de bakker Ten K., te Winterswijk het ongeluk bij het kneden van deeg zijn hand in de thachine te beknellendit lichaamsdeed werd totaal af- gekneld. De bakker is naar het ziekenhuis over gebracht. Noodlanding. Maandagmiddag ruim 2 uur moest het vliegtuig, D 711, van de lijn Lon denBerlijn, te Zenderen, bij Almelo, door eei. defect aan de stuurinrichting een noodlanding doen. Wegens den mist ging dit zeer moeilijk. Het vliegtuig kwam terecht op een roggeveld en reed van daar in een weide. Alles liep goed af. Het vliegtuig vervoerde drie passagiers. Nog een noodlanding. Gistermiddag heeft het Fokkertoestel No. 525 een noodlanding gemaakt, op een weiland te Woerden. Op ruim 500 M. hoogte weigerde de motor. De landing is uitstekend gelukt, het vliegtuig wipte bij de landing over een sloot, zonder in het minst te worden beschadigd. Rusland vatbaar voor ontwa pening? De Krasnaja Zwjezda kond'gt aan, dat bmnenkort een decreet zal verschijnen mzake nrhtarkaUe der uivver.-'teiten en andere hooger- onderwijsinrichtingen. Dit decreet zal bepalen, dat de studenten gedurende vier jaren een theore- tische cursus in de militaire wetenschappen, moe ten volgen, in totaal 50 lesuren per jaar. Boven dien zullen zij verplicht zijn gedurende die vier jaren tweemaal anderhalve maand in een militair kamp door te brengen. Met het miTta:r onder wijs zullen worden belast off;c:eren van het roode leger, d;e daartoe door het volkscommissariaat van oorlog zullen worden benoemd. Bij het ver laten van de universiteit moeten de studenten een militair examen afleggen bij slagen ont vangen zij 'n diploma, dat hun recht geeft; 1. om het wapen en de afdeeling te kiezen, waarbij zij hun dienstplicht zullen vervullen 2e op be noeming tot den hulp-officiersrang na 3 maan den werkelijken dienst3e op verkorting van den werkelijken diensttijd met 6 maanden Voor den werkelijken diensttijd van 6 mamden voor de landmacht en met 1 jaar voor de zeemacht, mits de betrokkenen gedurende hun diensttijd zich de voor volledigcn officiersdienst vereischte theoretische en pract.'sche bekwaamheten heb- gen eigen gemaakt. De bedoeling van deze regeling is volgens de Kra.maja Zwezda bij eventueele mobilisatie over een voldoend aantal officieren te beschikken. ring was bezocht Uöo» Vertegenwoordigers van de 20 afdeelingen. Na be; pn kii gen, werd de volgende motie met a!g meene stemmen aangenomen De veigadering is van oordeel, dat de bezorging van de mc.k veel te wenschen overlaat en te tijclroovend is, en dat het piijsVerchil der melk vanaf de boerderij tot den Verbruiker veel te groot is. Zij spreekt haar afkeuring uit over den Am- sterdamschen melkhandel, welke geen enkele poging aanwendt om dit euvel te verhelpen, maar steeds zint op eigen voordeel. Zij acht het daarom haar plicht, de melk- bezorging zelf ter hand te nemen, hetwelk voor den verbruiker een prijsvermindering zal betee- kenen van minstens 3 4 cent per L. Hieruit volgt dus, dat de R. K. Veehouders morgen in samenwerking en na overleg met de leden van den Alg. Melkveehoudersbond, de melk zelf in cle hoofdstad zullen gaan uitventen tegen sterk verlaagde prijzen. De veehouders, die niet bij machte zijn hun product zelf uit te ven ten, zullen de levering aan de slijters niettemin stopzetten en de melk verwerken of doen ver werken tot boter of kaas. De „Batavierboot „Archangel" die heden morgen half zes te Hoek van Holland moest arri- veeren was v olgens een draaloos bericht heden morgen om 6 uur tengevolge van den mist nog niet van Harwich vertrokken. WISSELKOERSEN TE 't OTTERDAM Zwendelfirma. De burgemeester van Veghel waarschuwt een ieder, geen relation aan te knoopen met den z.g. „Algemeene Veg- üelsche Goederenhandel" hoofdkantoor Stations straat 196a (A. Jansen Co.), alvorens bij hem inlichtingen te hebben ingewonnen. De burge meester schrijft ons voorts het volgende ln sommige bladen verschijnen nl. adverten- liën van den z.g. „Algemeene Veghelsche Goe derenhandel", die alhier zou zijn gevestigd, onderteekend door A. Jansen Go. Deze z.g. „Algemeene Veghelsche Goederen handel" heeft a verschillende slachtoffers ge maakt, door aan hem te doen afleveren goederen van allerlei soort, zonder dat eenige betaling volgt, terwijl eenig verhaal absoluut is uitge sloten. Het is een zwendelzaak op grooteschaal en de burgemeester acht het noodig, om te voorkomen, dat menschen de dupe worden van opiieliterspraktijken, dat daartegen gewaar schuwd wordt. Ivo 1 e n d a m p e n. In de drukkerij van C.J.S. in de Adrianastraat te R'dam zijn gister middag, vermoedelijk tengevolge van een defect aan een kachel, acht werklieden min of meer onwel geworden door kolendamp. Een van hen de 20-jaige drukker J. .B. uit de Slachthuisstraat, die het bewustzijn verloor, is door verplegers van den geneeskundigen dienst bijgebracht. Ongeluk. Te TiendeVcen (gemeente Bei- len) wordt sedert Donderdag de 16-jarige A. V. vermi t. Men vreest, dat zij door het ijs gezakt en verdronken is. B rand. Onder bevel van den brandmeester H. van der Burg hebben gasten van spuit 12 met een slang op de waterleiding een begin van brand gebluscht in de woning van de weduwe A. A. Van der S., aan den Goudschen weg te R'dam. Die vrouw was op een stoel in slaap gevallen, met een stoof onder haar Voeten. De stoof is omgevallen en het vuur met een bed in aanraking gekomen, waardoor het brandje ontstond. Nog een slachtoffer der zee. Het Maandag op Oost Terschelling aangespoelde lijk is gebleken te zijn van Maarten v.d. Ven, 4U jaar, een der opvarenden van de in den storm van 25 November door het stoomschip Milford overvaren Maassluische logger. Het lijk zou van daag naar Vlieland worden gebracht, waar het zal worden begraven naast het stoffelijk over schot van zijn broer, dat verleden week is aange spoeld. Amsterdansche melkoorlog. Gis ter hield de R. K. Bond van Melkveehouders, kring Amsterdam, in „Krasnapolsky" een druk bezochte vergade. ing ten einde zijn houding vast te stellen in zake het melkconflict. De ve.gade- De spionnage-affaire. De „Echo de Paris" verneemt, dat men nabij Bedarrides (Vaucluse) tus^chen Orange en Avignon aan den spoordijk 'n pak documenten, de Fransche lucht vaart betreffende, heeft gevonden. Op den om slag zat een Engelsch frankeerzegel. Deze docu menten, welke meer dan tweehonderd bladzij den beslaan, zouden van groot belang zijn. Waar schijnlijk staat deze vondst in verband met de onlangs aan het licht gekomen spionnage-affaire. Een monster-razzia. Volgens de bladen zijn Zaterdag bij een politic-razzia te Parijs meer dan 100 personen gearresteerd, waar van er 148 apachen ook werden vastgehouden. 15 Des. 16 Dec 12 07 Dg t v> 0714 Berlijn - 59 26 6* 26i/a - 8.96 - 9.13 - 11 28VS 11 28i/, Zwitserland - 48 01V> -18 03 Amerika - 2 48'/, 2.48i*/1# Weenen -35.10 - 35.10 - 61 90 - 61.921/, 66 65 -66 71 Oslo - 50 85 - 50.621/, - 35.22'/6 - 35 31 - 10.04 - 10 04 WISSELKOERS EN TE AMSTERDAM, 15 Dec. 16 Dec 12.07V, f 12.07 8/« Berlijn - 59.26 !/g - 59 27 - 8.95 - 9 09 Brussel - 11 29 - 11 29 -48 07 -35 10 -61.97V, - 61.95 S ockhoim_ - 66.70 -66 70 Oslo -50 65 - 50 62 Va - 2.48'7» -2.49 Aanvaring. Gisteravond omstreeks 6 uur heeft er op de Maas ter hoogte van de Steenplaat een aanvaring plaats gehad tusschen het motor vrachtschip Vier Provinciën, kapitein LI. Vos,van de firma J.en A. van der Schuyt,kantoor houden de aan de Maaskade en het met cokes en steen kolen geladen lichterschip Wivina, schipper K. J. Lengkeek te R'dam. Het motorvrachtschip kreeg averij aan den steven, terwijl het lichterschip ongeveer mid scheeps aan bakboord een groot gat opliep en terstond water maakte. Schipper Lengkeek, zijn vrouw en kinderen, als mede zijn knecht konden zich aan boord van de Vier Provinciën redden. De sleepboot Nederland heeft hulp verleend en heeft met pompen de lichter drijvende gehou den en zooveel mogelijk naar den oever gesleept. Doodgevroren. Volgens bericht uit Praag, zijn bij Campolung aan de Cechk-ch- Roemeensche grens 80 Rotmeensche grenswach ten, die voor een 12-urigen wachttijd onvoldoende gekleed en ukgerust waren, door de grensbe volking doodgevroren gevonden- Sneeuwstormen. In Vele gedeelten van Engeland hebben gister de sneeuwstormen Voortgeduurd. Verscheidene dorpen in Yorks hire zijn ten gevolge van de sneeuw geisoleerd. Op Verscbi"ende p'aatsen in Frankrijk hebben gister sneeuWotormen gewoed, heviger dan in de 'aatste tien jaren het geva' is geweest. Beëdig fami'iédrama. De gepen- sionneerde ritmeester der gendarmerie Ju'ius Haidu, zoo wordt uit Boedapest geme'd, die een bedrag, dat hij a's borgstelling onder zijn berus ting had, te eigen bate had aangewend en daarom een vervolging vreesde, nam met zijn Vrouw het besluit tezamen met de kinderen den dood in te gaan. Hij losteschoten op zijn 5-jarig zoontje en zijn beide dochtertjes van resp. 10 en 15 jaar en sneed zich daarna met een scheermes den hals af. Zijn vrouw sprong uit haar op de vierde ver dieping gelegen woning, en was op slag dood. t Haidu was niet onmiddellijk dood, doch over leed drie uren na zijn overbrenging naar het gasthuis. Zijn drie kinderen verkeeren in gevaar van sterven. De misdaad is des te tragischer, wijl de advocaat van Haidu een kwartier nadat het drama voltrokken was, het benoodigde bedrag had weten bijeen te krijgen om zijn cliënt uit den nood te redden. Ontploffing in een vuurwerk fabriek. Een vreeselijke ontploffing heeft gisteravond laat plaats gehad te Saviany bij Mi laan in een clandestiene vuurwerkfabriek.Door de ontploffing stortte het geheele gebouw ineen. Vijr personen werden gedood en hun vree-elijk verminkte lijken werden gkter van onder de puinhoopen te voorschijn gehaald. Ook de be lendende huizen stortten in, waardoor vijf per sonen ernstig werden gewond. Laatste Berichten. Telegrammen. Weerbericht. Verwachting: Zwakke tot matige N.W. tot Z.W. wind, weinig tot zwaar bewolkt waar schijnlijk regen of sneeuwbuienafnemende vorst in het Oosten, later lichte dooi. Mijnongelukken. Men meldt ons uit Heerlen op de Oranje- Nassau mijnen zijn gister weer 2 mijn-ongevallen gebeurd met doodelijken afloop. Op den mijn Oranje-Nassau isdePoolZimmy uit Heerlerheide door vallend gesteente gedood. Hij laat 'n vrouw en 3 kinderen achter. Op de mijn OranjeNassau werd de arbeider Raika door 'n steenstorting getroffen en op slag gedood de arbeider Raab liep wonden op. Dezer dagen is ook op de mijn Wilhelmina een arbeider L.door een steenstorting getroffen; met inwendige kneuzingen is hij naar het ziekenhuis vervoerd. Vertragingen door den mist. Men meldt ons uit den Hoek Hedennacht te 3 uur is het Deensche s.s. „Ghr. J. Kampmann" bij het binnenkomen in den Nieuwen Waterweg tegengevolge van den hevigen mist omhoog geloopen. De sleepboot „Hoek van Holland" heeft Vergeefs getracht het schip voort te trekk.cn. De boot verloor ank-er en ketting. Hedenmiddag met. hoog water zal men trachten het schip los te maken. DUITSCHLAXD. BERLIJN, 16 Dec. (draadloos). Reeds diver se partijen hebben zich in principe verklaard vóór het program van Dr.Koch op den grondslag van de groot e coalitie. CHINA. PEKING, 16 Dec. (draadloos) De Nederland- sche gezant heeft als deken van het corps di plomatique, namens de mogendheden een nota overhandigd, waar in China verzocht wordt, de opening van de conferentie, over de extra ter- ritorialileit eenige dagen uit te stellen. SPORT. R.K.S.V. Excelsior. Morgenavond vindt in „Musis Sacrum" alhier de reeds meer aangekondigde juniorenavond plaats waarbij op de aanwezigheid van alle ouders der junioren wordt gerekend. Dank zij de van verschillende zijden onder vonden medewerking is een schitterende collectie prijzen bijeengebracht bestemd voor de winners der verschillende spelen. De cabaretclub en strijk hebben een program ma samengesteld dat klinkt als een klok zoodat deze avond ongetwijfeld zal slagen. Burgerlijke Stand. Geboren: Dec. 13. Willemijna Huiberdina d.v. G. van der Geer en E. A. Romein, Kreupel- straat. 14. Pieter z.v. P. Sanders en A. M. L. van der Most, Groenelaan. Henriette Louise d. van J. Snoep en C. A. Brinkman, Westvest. Cornelia Catharina d.v. F. H. Meijer en C. C. van Leeuwen, St. Pietersteeg. 15. Mattheus z.v. M. van Ekeren en J. G. Speijer, Parallelweg, Jacobus z.v. G. Rusman en D. J. Hartman Pendrechtschestraat. O verleden: Dec. 13. A. A. Trouwborst oud 74 j., Tuinstraat. 14. T. J. van Oers, oud 76 j., Nieuwe Haven. J. Roozen, oud 21 j„ Nassaulaan. J. J. Plat, oud 3 j., Nassaulaan. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 16 Dec. v.m. 2 16 n.m. 2 28 17 Dec. v.m. 2 59 n.m. 3 13. 18 Dec. v.m. 3.42 n.m. 3 55 19 Dec. v.m. 4 25 n.m. 4.45 Gem. duur vloed 5 u. 31 m. gem. duur b 6 u. 54 ra. SCHIEDAM, 15 Dec. Vertrokken s.s. „Schou wen", ledig naar Rotterdam. Noorsch s.s. „Borghild", van Aalborg naar La Plata. Motorschoener „Oostzee II" kapt. A. Tam- mes met dakpannen van Utrecht naar Londen. s.s. „Bertha", van Penarth naar Bergen. s.s. „Bussard" van Hendriksvall naar Ha vre. HULL, 15 Dec. Aangekomens.s. „Auda city", ledig van Schiedam om olie te laden voor Schiedam. LONDEN, 15 Dec. Vertrokken motorsche- ner „Nyssiena", kapt. L. Pot, met. gebroken glas naar-Schiedam. SCHIEDAM, 16 Dec. Aangekomen motor- schoener „Nussiena", kapt L. Pot, met oud glas van Londen voor de N.V. Vereenigde Glasfa brieken alhier. HandelsberUhteu. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCLIIEDAM. 16 D :c. Officieele noteering van de Commissie uit de Kanre r van Koophandel. Mout wijn 46 f 18 50 Namens de commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 16 Dec. Men noteert voor Spiritus 100 f22. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvererniging". Heden f2 80 per ketel Marijts

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 3