De juffrouw geeft op, dat beide mannen blau we stofbrillen droegen en donkere knevels had den. De een had een grijzen, de ander een brui nen gleufhoed op. De man, die haar met de re volver bedreigd heeft, was aan de linkerhand verminkt. Hij leek een halfbloed te zijn en droeg, zoo vertelde de vrouw verder, een gouden ring, met de initialen J.K. De politie stelt een onderzoek in. Een muzikale juffrouw. MejG. V. in Den Haag is aangehouden ter zake van dief stal van een 800 gramaphoonplaten uit een zaak in de Prinsestraat aldaar, waar zij werkzaam was. Zij heeft bekend. Brand. Gistermiddag is brand uitgebroken in perceel Achterburgwal 142 te Amsterdam, op de 3de verdieping die met den daarboven ge legen zolder en vliering in gebruik was bij den heer J. Krap, stoffeerder. Het vuur vond voed sel in de meubelen, die er waren opgeslagen. Weldra sloegen de vlammen fel uit, zoodat bij de komst van de brandweer de brand zich ern stig liet aanzien. Met vijf stralen op de Vechtleiding en de mo torspuit werd het vuur aangetast en de brand weer kon verhinderen, dat het zich verder uit breidde. De drie verdiepingen zijn uitgebrand. Het achterhuis is gespaard gebleven. De beneden verdieping waar het electro-technisch bureau van den heer J. H. Vahlkamp is gevestigd, heeft ernstige waterschade gekregen. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. In de w o e s t ij n verongelukt. Een Italiaansch vliegtuig op weg naar de Oase Dja- raboel is in de woestijn neergestort. De beide inzittenden kwamen om. Ongelukken. Omtrent het ongeluk, dat eergister gébeurd is op de Hooftskadè in Den Haag, waarbij een 18-jarige jongen is dood gedrukt Wordt nog meegedeeld, dat het politie onderzoek heeft uitgewezen, dat den schauffeui van den vrachtauto geen schuld treft. Een dolle koe. Gistermiddag omstreeks 2 uur heeft een koe, geleid door een koedrijver, komende uit Utrecht, te De Bilt een hevige op schudding veroorzaakt. Het dier wist namelijk op den Utrechtschenweg nabij de sluis aan zijn geleider te ontsnappen, waarop het woedend de straaf afrende in de richting van De Bilt. Na eerste een wielrijder ondergeworpen te hebben liep het dier, dat steeds wilder werd, verder het dorp in. Nabij de Ned. Herv. kerk kwam mej. v. L. uit het kerksteegje den Utrechtschen weg op de koe holde onmiddellijk op haar toe en had het verschrikte slachtoffer in een mi nimum van tijd op de horens genomen om de dame dan op een ijzeren hek te werpen. Zij be kwam tengevolge hiervan een keelwonde en bezeerde den linkerpols. Dr. Mayer was terstond aanwezig; om het slachtoffer, dat in een naast- bijzijnde zadelmakerij werd binnen gedragen, te verbinden en de wonden te' hechten. De dolle koe was intusschen verder gerend en liep op een uit Zeist komende tractor-automobiel aan, waar tegen zij echter weinig vermocht. De botsing was evenwel van dien aard dat een koplantaarn werd afgedrukt, terwijl de koe plotseling dood neerviel. Het cadaver is naar Utrecht ver voerd. Brand. Dinsdagavond te half elf is brand uitgebroken in de timmerfabriek van de fa. W. Knapen te Beverwijk. De geheele fabriek met de machines is totaal verbrand. Twee aangrenzende woonhuizen gingen mede in de vlammen op. De aangrenzende houtloodsen bleven gespaard. De brand was zeer hevig, doordat veel hout en ander brandbaar materiaal aanwezig was. Uit een der brandende perceelen kon nog eenig meubilair worden gered. Verder is alles een prooi der vlammen geworden. De oorzaak van den brand is onbekend. Ver zekering dekt de schade. De „Lugubere" vondst. Een fiet ser peddelde te Alphen a.d. Rijn rustig langs het eenzame Aarkanaal. Plotseling ontdekt de man tot zijn ontsteltenis een verminkt kinderlijkje,dat in het water dreef. De man alarmeerde de politie van het dichtsbijzijnde Aarderveen die op haar beurt de Alphensche politie waarschuwde. Fluks togen een inspecteur en enkele agenten er op uit. Na eenig zoeken en dreggen haalden de politiemanneneen pop op den wal. Een 1 0 1 j a r i g e. Op 28 Februari hoopt de kleermaker Joh. Zeedijk te Alblasserdam zijn lOlsten verjaardag te vieren. De oude baas is nog in goeden doen. Eiken dag troont hij nog op de snijderstafel om zijn bezigheden te verrichten. Zijn gehoor heeft hem niet in den steek gelaten, terwijl hij nog zóó goed ziet, dat hij maar weinig een bril behoeft te gebruiken. Een mislukt avontuur. De mare chaussees te Roosendaal hebben op het station aldaar een knaap van 13 jaar aangehouden, die de ouderlijke woning te St. Denis (Frankrijk) hei melijk was ontvlucht en naar Amsterdam wilde uitwijken om zich daar te doen aanmonsteren als matroos voor een der zeebooten aldaar. schreven. Hij zinspeelde er op, dat hij en zijn partijgenooten heusch niet de verantwoordelijk heid van dezen wethouderszetel zouden willen dragen. De overige raadsleden hebben dezen wet houder een motie van wantrouwen gegeven, maar werken toch met hem samen. Wethouder Grossier verklaarde de woorden te hebben weggestreept, omdat hij meende, dat de bewuste woorden ergens anders, in ander verband, waren gesproken. Bij het verder door lezen van het stenogram had hij gezien, dat dit onjuist was en daarom had hij met vlak- gom de doorgestreepte woorden uitgevlakt en de woorden er weer ingezet. Van het wegwerken der woorden langs chemischen weg was geen sprake geweest. De voorzitter verklaarde positief, dat van ver- valsching der notulen geen sprake was geweest. De heer Paris verklaarde echter heftig van het antwoord van den wethouder geen syllabe te gelooven en spr. deed een vinnigen uitval tegen den burgemeester, omdat deze den heer Grossier tegen zijn beschuldiging verdedigde. Hij voelde echter niets voor het voorstel van den burgemeester, om door een scheikundige te laten onderzoeken of het bedoelde blad van het stenogram chemisch was behandeld. De heer Schaepkens (R. K.) wilde zekerheid hebben in deze kwestie, waarin de naam van een lid van het college werd neergehaald, maai de heer Klouwen (S. D.) oordeelde het niet noo- dig, dat een scheikundige een onderzoek zout instellen spr. oordeelde het in elk geval vast staande, dat de heer Grossier den indruk heeft gewekt te willen wegwerken een passage, welke de kern van een geruchtmakende kwestie had gevormd. Besloten is wethouder Grossier te laten be wijzen, dat een passage op het bewuste klad met vlakgom kon worden weggegomd. Onder S. D. A. P.-ers. In den raad Van Maastricht heeft de heer Paris (S.D.) een beschuldiging geuit, dat wethouder Grossier in liet, stenogram der vergadering, waarin deze een verklaring had afgelegd inzake het niet op de hoogte zijn van de feiten in een zaak de woorden „één, hoogstens twee weken" met een chemische zelfstandigheid had uitgewischt, en eerst later de woorden weer met inkt had bijge- Brand in een m ij n b ij Hamin. In de mijn „Radbod" bij Hamm is in een der schach ten brand uitgebroken, waardoor men genood zaakt was de mijn onder water te zetten. De brand kan dientengevolge als gelocaliseerd wor den beschouwd, maar door de onder-water-zet ting zijn 3400 arbeiders werkloos geworden. Laatste Berichten. Weerbericht. Verwachting: Zwakke tot matige Z.W. tot Z.O. wind. Nevelig tot zwaar bewolkt. Wei- nog of geen regen. Zelfde temperatuur. Groote brand. Men meldt ons uit Goor Gisteravond 10 uur ontstond te Goor een hevige brand in het hoek huis van de Grootestraat (eigendom van den heer Vecht, waarin aan de voorzijde gevestigd is het filiaal van het kleedingmagazijn van den heer Zoetbrood. De schade is aanzienlijk vooral gingen vele kleedingstukken en verschillende antieke meubelen verloren. De oorzaak is onbe kend. De schade wordt door verzekering gedekt. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. Huldiging der dapperen van de „W estphalia". Gistermiddag is te. Hamburg het s.s. „Wesphalia" van de Hapag gearriveerd, dat op de reis naar New York de bemanning van het Nederlandsche s.s. „Alkaid" heeft gered. Bij de aankomst had aan boord van het stoom schip een eenvoudige plechtigheid plaats. Namens de Rijksautoriteiten bracht Ministe- rialrat Lahr den negen mannen, die zich vrij willig hadden aangeboden óm met de uitgezette reddingsbooten naar het Nederlandsche schip te varen en die de uit 87 personen bestaande bemanning van de „Alkaid" bij zwaar weer hadden gered, een dank van de Rijksregeering over. De Duitsche zeelieden hebben bij de red ding, zeide hij, een bewonderendswaardige zee mansdaad verricht. Hij las een telegram voor van den Rijkspresident, die de bemanning ge- lukwenscht en haar voor haar moed en zelfop offering namens het Rijk dank zegt. De eerste burgemeester van Hamburg, dr. Petersen, zeide in een toespraak, dat de be manning van de „Westphalia" aan de wereld opnieuw voor oogen heeft gesteld, dat de geest van hulpvaardige menschelijkheid in het Duit sche zeemanshart levendig is. Nadat hij nog vermeld had, dat alleen de uitstekende technische inrichtingen, met name de draadlooze metingsapparaten der Hapag- schepen, het vinden van het verongelukte Nederlandsche stoomschip mogelijk hadden ge maakt, overhandigde hij kapitein Graalfs een eere-oorkunde van den Senaat van Hamburg. De kapitein antwoordde, dat hij en' de be manning hoogelijk verbaasd zijn over het op zien, dat de redding, die zij als een vanzelf- sprekenden zeemansplicht beschouwden, had gewekt. Hij zeide, ervan overtuigd te zijn, dat wanneer eenmaal Duitsche zeeilieden in gevaar zouden komen, de kameraden van andere naties hun denzelfden dienst zouden bewijzen. Val sc he 1000-francs biljetten voor Spanje. Een Hongaarsche student is te Toulon gearresteerd, die verklaarde dat hij den 12en December uit München in Frankrijk was gekomen. Hij werd in het bezit gevonden van een bedrag van 100.000 francs, waarvan 20.000 francs in goed en 80.000 in valsche 1000 francs biljetten. Deze waren bestemd, in Spanje in omloop te worden gebracht. Een waaghals. Luitenant-aviateur Col- lot, die zooals gemeld gister bij zijn vlucht onder de boog van den Eifeltoren naar beneden ge stort is, had zijn waagstuk ondernomen naar aanleiding yan een weddenschap met een Amerikaan, aldus de verklaring van zijn broe der. Van andere zijde echter wordt gemeld dat de vlieger van een filmfabriek een groote premie zou ontvangen, indien het waagstuk gelukte. Auto-bandieten. Auto-bandieten heb ben in den afgeloopen nacht stad en omstreken van Birmingham onveilig gemaakt. Van vele winkels zijn de ruiten vernield, terwijl goederen uit de étalage werden weggenomen. De politie trachtte de bandieten per auto, fiets en te voet op het spoor te komen en slaagde er eerst na geruimen tijd in, den auto te ontdekken, toen deze een landweg in de omgeving van Birming ham insloeg. Zoodra de bandieten merkten, dat zij werden achtervolgd, sprongen zij uit den wagen en verdwenen in de duisternis. Later werden twee personen gearresteerd, die echter beweerden niets te maken te hebben met de overvallen. Zij werden onder borgstelling vrijge laten. 24 Febr. 25 Febr. ƒ1" 14 '2 13' 8 59 42 7 j 59 45 - 9.137, - 9 1072 Be gië 11 35 11 3472 Zwitserland 48 04 48 04 - 2.498/g 2.493/4 - 35.20 35 20 Kopenhagen - 64.90 64 877, - 66 80 66.927a 53 327, 53.60 35 22 35 20 10.03 - 10.04 WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 24 Fehr. 25 Febr. Londen /12 14 12 14 Berlijn -59 43 - 59 451/. Pariijs - 9.16 - 9.10 Brussel -11.35 -11.35 Zwitserland - 48.05 - 48 06 Weenen^-35.15 -3520 Kopenhagen - 64 92^2 - 64.90 Stockholm - 66.85 - 66 95 Oslo - 53.70 - 53 67 Va New-York2.49<yg - 2.49s/4 Telegrammen. HAVENHOOFDEN IN BRAND. LONDEN, 25 Febr. (draadloos) De „Times" meldt uit New-York dat een groote brand twee havenhoofden van de Hudson-rivier vernield heeft. CONFERENTIE IN ZICHT. BERLIJN, 25 Febr. (draadloos) Naar in politieke kringen verluidt is de mogelijkheid niet uitgesloten dat aan den vooravond der Vol kenbondszitting op 8 Maart a.s. een conferentie zal plaats vinden tusschen Briand, Stresemann en Chamberlain. GRAANDEPOT IN ASCH GELEGD. MELBOURNE, 25 Febr. (draadloos) De groote graandepots van de „Sunshine" zijn inde asch gelegd. De schade bedraagt ongeveer een kwart mill, pond sterling. HEIIGE AARDBEVING. ATHENE, 25 Febr. (draadloos) Op het ei land Tos had een hevige aardbeving plaats, vooral het dorp Antimacliia werd getroffen. 600 Huizen zijn verwoest. 2 Personen werden gedood en 60 gewond. Kerknieuws. Kapelaan P. II. Slarmans. Naar wij tot ons groot leedwezen Vernemen, zijn aan den Weleerw. Heer P. H. Starmans, kapelaan der St. Joseph-parochie te Rotter dam, die gelijk gemeld, in het St.. Franciscus- Gasthuis voor eenige dagen een operatie onder ging, gisterenavond uit voorzorg de II.H. Sa cramenten der Stervenden toegediend. De Synode te Assen. Naar men aan het „Hbl." mededeelt, heeft een der acht heeren, die verleden week door de Syno de over hun bezwaren tegen clr. Geelkerken zijn gehoord, een brief aan de Synode geschreven, waarin hij mededeelt, dat hij van Verdere actie tegenover dr. Geelkerken afziet. Rechtzaken. De roem, dien deze godvruchtige schrijfster niet gezocht, maar tóch heeft verworven door het schrijven van „Oefening" (in de Fransche uitgave „La Pratique" genaamd)heeft zij ookin „Overwegingen" gehandhaafd. De 50 ove we in- gen, gebaseerd op gedachten van groote eil ;en en elk één geheel vormend, zijn een g< st ijk genot in oogenblikken, waarin wij toen: de mg zoeken tot God. Zij die religieuzen onder hunne familieleden tellen, mogen hun dit bij uitstek voor hen ge schikte boekje niet onthouden. Fmanc cn Eeon. lledcdeellngen Credit Foncier d'Anvers. Het deficit van de Crédit Foncier d'Anvers beloopt volgens de laatste berichten 40 millioen francs. De directeur heeft gepoogd zelfmoord te plegen met een revolver doch hij bracht zich slechts een schampschot toe aan het hoofd. De beheersraad heeft surceance aangevraagd en stelde voor 40 pet. terug te betalen. SPOKT. WIELRENNEN. De nationale kampioenschappen 1 926. Naar Sport-Echo mededeelt, zullen de kam pioenschappen van Nederland dit jaar op de banen in het Stadion te Amsterdam worden gehouden. Zooals men weet, zullen deze kam pioenschappen verreden worden op 20 en 27 Juni. Het bestuur van den Nederlandschen Wieler bond heeft de wenschelijkheid tot het houden van een kampioenschap voor veteranen op de baan onder de oogen gezien, doch heeft besloten niet tot invoering daarvan over te gaan. Aaangaande de Bondsreunie deelt hetzelfde blad mede, dat door onvoorziene omstandig heden nogmaals wijziging is gekomen in den da tum, waarop deze zalcworden gehouden. De reünie is thans definitief bepaald op Zondag 11 April.In het programma wordt geen wijzi ging gebracht. Twee „Kunsthandelaren." Voor de Almelosche Rechtbank hadden zich te verantwoorden M. K. de V., koopman, wo nende te Amsterdam en H. G. Th. J. S., koop man te Parijs, beiden thans gedetineerd in het huis van bewaring te Almelo. Bckl. kwa men op 7 September per auto op den huize Humckhare te Tubbergen aan, en, werden ont- vangeS door Jhr. E. L. Th. M. von Bonning- hausen, zoon Van de Douairière Th. C. M. F. Von Bonninghausen geb. de Van der Schueren. De V. stelde zichzelf voor als antiquair en zijn vriend als schatrijke Amerikaansche kunstkenner met eigen auto's groote tin- en koper-mijnen, c'gen jachts, kasteden, etc. kocht eenige schilderijen voor 300.000 en eenige meubelstukken voor 60.000. Als toegift op clen koop wilde de V. een brillanten speld bezet met twaalf brillanten bedingen voor den prijs van 50. De speld werd betaald en meegegeven. De rest zou den volgenden dag betaald en gehaald worden. Dit. moet echter nog geschieden. Een zelfde truce is uitgehaald bij Jonkvrouwe Ch. S. N. E. von Bonninghausen, bij wie bekl. door dezelfde praatjes en het sluiten van een koop voor 23.300 en kreeg als toegift een paar compolitiéres Voor f 10. Ook dit laatste werd meegenomen, de rest zou den volgenden dag gehaald wFrden. Het O. M. mr. Blok eischte heden voor ieder 21/z jaar gevangenisstraf. Vonnis over 8 dagen. Boekbesprekingen. Overwegingen over het lijden van O. II. Jezus Christus. J. J. Romen en Zn. te Roermond hebben bo vengenoemd boekje uitgegeven, samengesteld, door moeder Clara Fey, de stichteres van de Congregatie der zusters van het Arme Kind Jezus. Miss Helen Wills bezoekt in April ons land. Omtrent een in de pers Verschenen bericht Volgens hetwelk mej. Helen Wills op uitnoodi- ging van den Nederlandschen Lawntennisbond, een bezoek aan Nederland zou brengen om daar eenige wedstrijden te spelen, vernemen wij, dat het bezoek Van mej. Helen Wills aan ons land geen verband houdt met een door het be stuur van den N.L.T.B. gedane uitnoodiging. Mej. Wills heeft haar bezoek aan Nederland reeds vastgesteld in April a.s. Zij doet zulks uit eigen Verlangen en zal bij familie te 's-Graven- hage Verblijven. Natuurlijk is het even goed mogelijk, dat men de gelegenheid zal trachten te gebruiken door de beroemde Amerikaansche speelster gedurende haar Verblijf hier te lande uit te noodigen tot het spelen van eenige par tijen. D.H.C.--H.-.D.V.S. Zondag a.s. bestaat gelegenheid op een ge- zelschapskaart de toer van II.-.D.V.S. naar Delft mede te maken Zij die h' ervan gebru k wenschen te maken gelieven zich aan te melden bij den heer Kleinekoort, Nieuwstraat, t/m. Vrij dagavond. De kosten bedragen 0.40. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Helena Theresia d.v. C. J. Huihoven en M. S. Holler, Hoogstraat. 23. Gerrit z.v. G. Mulder en C. L. Bijtenhoorn, Parallelweg. Mar:a Catharina d.v. A. Meijn- ckens en C. A. M. de Wai.j, Nieuwstraat. Overleden: Febr. 23. M. P. van Beek ,oud 7 w., achter de Teerstoof. J. M. Slaters, oud 9 mnd, Damlaan. M. Gonda oud 74 j., echtgen. H. J. C. v.d- Mark, Hagastraat. 24. L. Kop, oud 1 ,i-> Breedstraat. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 25 Febr. v.m. 1 25 n.m. 1.36 26 Febr. v.m 2.04 n m. 2.09. 27 Febr. v.m 2.37 n.m 2.41 28 Febr. v.m 3.08 n.m 3.15 Gem. Hoogwater 87 e.M. 4- N.A.P. Gem. Laagwater 77 c.M. N.A.P. Gem. duur s;ijging 5 u. 31 m. G m. duur daling 6 u. 54 m. SCHIEDAM, 24Febr. Aangekomen: Zweedsch s.s. „Iwar", met hout van R ga om hier kolen te bunkeren en vertrok heden naar Dublin. Eng. s.s. „King Cadwallon", ledig van Rot terdam. Italiaansch s.S. „Rainsizza", ledig Van Rot terdam om hier te dokken in de Wilh. haven. s.s. „Havnoy" en Eng. zeesleepboot „It- wan", beide om hier kolen te bunkeren in de W lh. haven. SCHIEDAM, 23 Febr. Vertrokken Duitsch s s. „Barmbek", ledig naar Antwerpen. SCHIEDAM, 24 Febr. Vertrokken Noordsch s.s. „Halse", naar Esbjerg. Zweedsch s.s. „Fram", ledig naar Rotter dam. ANTWERPEN, 24 Febr. Aangekomen s.s. „Barmbek", ledig van Schiedam. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM,25 Febr. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 15. Namens de commissie voor de noteermg. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 25 Febr. Men noteert voor Spiritus 100 22. Spoeling. Noteering van de Coöp. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging". Heden 2.40 per ketel. t

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 3