Backin DAGBLAD WOGK SCHSEBMM OMSTREKEN* Bakpoeder FEUILLETON. Kasteel „Het Onweersnest" DrOehker's SCHOONMAAKARTIKELEN. NIEUWE HAVBANK 49ste Jaargang. Zaterdag 27|Maart11926. No. 14515 Bureau K?OlE|M|A It K T 4. Telefoon Intercommunaal 68085 Postbus 39. A b"o n n e m e r: t"'e n per 3 maanden 2.70, per week 20 cent, franco per post 3.-per kwartaal. Afzonderlijke nummers 4 cent. Zaterdagavondnummer met OfficieeUKerkbericht 10 ets. Advertentiën: 15 regels 1.75 elke regel daarboven 35 cent, 3 maal plaatsen wordt |2 [maal berekend. IngezondenUmededeelingen 75 ct. per regel. Speciale conditiën voor herhaaldelijk adverteeren. Tarieven worden op aanvraag toegezonden. Incassokosten worden berekend. Gratis-Ongevallenverzekering f 500 bij levenslange geheele invaliditeitf 200 duim; f 60 bij verlies van een wijsvinger; f 15 bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen EERSTE BLAD. Bij of krachtens wetten of verordeningen voor geschreven en andere offieieele af- en aan kondigingen van het Gemeentebestuur. B. en W. van Schiedam brengen ter kennis van de eigenaars van de landerijen en erven liggende in de Gemeente Schiedam tussehen den Rotterdamschen dijk, den Polder Oud-Mathe- nesse en de bebouwde kom der gemeente Schie dam, dat op WOENSDAG 14April a.s. des v.m. ten negen uur, een Schouw za! gedreven worden over de slooten om hun land of erf, met de kunstwerken daarin. f S c h i e d a m, 27 Mrt. 1926. Buitenlandsch Nieuws. DE VOLKENBOND. Wie een put graaft voor een ander. Volgens de „Daily Telegraph" is men in Londensche diplomatieke kringen verwonderd noch bezorgd over de door Brazilië te kennen gegeven bedoeling, om zijn veto tegen de toe kenning van een vasten zetel aan Duilsehland te handhaven, tenzij Brazilië zelf een permanen ten zetel krijgt. Men gelooft in Londen, aldus het blad, dat Brazilië deze houding zal moeten opgeven, als de meeningsverschillen tussehen de leidende Europeesche mogendheden zijn bijgelegd. Het blad rekent reeds uit, dat als Brazilië werkelijk blijft volharden, zij-n herkiezing in September allicht onwaarschijnlijk is, zoodat (op zijn laatst na 31 December) Duitschlands toetreding in elk geval mogelijk wordt. Vreugde in Rusland. Zooals verwacht kon wórden, kunnen de Sovjet-politici hun vreugde niet \erbergen over het onbeslist resultaat van de conferentie van Geènve. Enkelen verklaren zelfs, dat de Volken bond dood is en slechts op zijn begrafenis wacht. Het grootste deel van do pers schrijft de mis lukking in Genèvc indirect toe aan de botsing tussehen Europeesche en Amerikaansche be langen. De „Iswestija" ziet in de uitlatingen van Houghton een der bewijzen, dat Amerika de bedoeling heeft den Volkenbond te vernietigen, omdat daaruit een pan-Europeesche organisatie zou kunnen groeien, die zich zou kunnen richten tegen de Vereenigde Staten. Uit de door Brazilië gespeelde rol, leidt het blad af, dat Zuid-Amerika zijn groeiende macht begint te beseften en de bedoeling heeft een werkelijk aandeel in de internationale politiek te verkrijgen. RUSLAND. De kerkvervolging. De heilige synode te Moskou, die de Sovjet of roode afdee'ling van de Russische orthodoxe kerk vertegenwoordigt, beeft, blijkbaar in op dracht van de Sovjet,autoriteiten, besloten, dat het kloosterwezen in de Russische kerk afge schaft moet worden. CHINA. Het nationale leger i n den k n e 1. Veertigduizend man van het nationale leger 38) Met oprechte deelneming voor de onmetelijke smart van zijn oom bezield, kon Herbert den grijsaard diens valsche beschuldiging, jegens hem uitgebracht, niet euvel dulden. Zijn edel hart vergoelijkte de onrechtvaardig heid van den majoor, doordien hij haar'schoof op rekening van een oogenblik waarin, de een of andere vreeselijke herinnering den grijaaard had gebracht. Hij wachtte tot de opgewondenheid van den zoo hevig geschokten man een weinig bedaard was, ging toen naar hem toe en zeide op kalmen, eerbiedigen toon Oom, als u meent, dat tussehen mistress Rocke en mij een voorafspraak heeft plaats ge had, dan is u onrechtvaardig tussehen ons twee- en. Herinner u maar, dat ik sedert meer dan drie jaar niets van mijn pleegmoeder had gehoord, toen ik in New York u ontmoette en dat boven dien deze ontmoeting zeer toevallig was. Door de goedheid welke gij mij beweest, aangemoedigd waagde ik het, u om bijstand voor mistress Rocke en mijn vriend Traverse te verzoeken en weder was hef1 louter toeval, dat ik daarbij haar naam niet noemde. Waarschijnlijk gebeurde dit, om- bij verlies van een band, voet oï oog f 200 bij dood 20O bij verlies van een De verzekeringwordt gewaarborgd door deN.Holl.Algem.Verz.bank Schiedam Niet meer dan fl.35 kust 'n ouderwelsche Tulband gebakken met 1029 47 wachten in de omtrek van Peking op bevelen onder de troepenleiders heerscht evenwel ver schil van meening. Inmiddels rukken de legers van Tsjang-Tso-Iin en Woe-Pei-foe resp. van het Noorden en het Zuiden naar Peking op. Wanneer de bevelhebbers der nationale strijd macht in deze streek niet spoedig tot een besluit komen, zal hun weldra geen andere keuze blijven dan vechten of zich over te geven. ALLERLEI. Uit Oslo De bemiddelingspogingen in zake de loonregeling der metaalbewerkers zijn mis lukt. Het werk zal den Sisten Maart neergelegd worden. Bij het conflict zijn 12.000 arbeidërs betrokken. Uit Berlijn De juridische commissie uit den Rijksdag nam gister het wetsontwerp aan tot afschaffing van het staatsgerechtshof tot bescherming der republiek. De Groote Raad van de republiek 'San Marino, heeft besloten, een vertegenwoordiging bij het Vaticaan in te stellen. Tot gezant is be noemd graal' Manossai. Uit Freiburg De voormalige rijkskanselier Fehrenbach, is hedenmiddag kort voor drie uur zonder weder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. Konstantin Fehrenbach is zijn leven lang een overtuigd Centrum-man en een tegenstander der Hohenzollern geweest. De radio-conferentie te Genève stelt voor elk "land één exclusieve golflengte toe te wijzen voor krachtige stations. De Duitsche Rijksdagcommissie aanvaard de het compromis-ontwerp in zake de belastin gen. De Rijksdag begint reeds Maandag met de behandeling. Binnenland. De nieuwe G.-G. van Indie. De nieuw-benoemde gouverneur-generaal, op dit oogenblik Nederlandsch gezant te Washing ton, werd 7 Augustus 1872 te 's-Gravenhage geboren, zoodat hij thans 53 jaar oud is. Hij stu deerde te Leiden en vertrok in 1894 naar Ned.- Indië, waar hij werkzaam werd gesteld aan de Algemeene Secretarie en een groot gedeelte van zijn leven in verschillende rangen daar door bracht, ook als eerste secretaris en later als algemeen secretaris. Jhr. de Graeff was lid en later vice-president van den Raad van Nederlandsch-Indië. De nieuwbenoemde behoort tot de liberale partij. Begrooting Curacao 1926. De Minister van Koloniën deelt in zijn Me morie van Antwoord de voldoening van vele leden dat over 1924, voor het eerst na vele jaren, de Curacaosche rekening met een batig slot zal kunnen worden afgesloten, een gunstig resultaat dat zijn oorzaak vindt in de verbete ring van den economischen toestand inzonder heid door de vestiging op Curacao en thans ook op Aruba van petroleumraffinaderijen. Eerste Kamer. De leden van de Eerste Kamer der Staten- Generaal zijn ter vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag 7 April, des avonds te half- ncgen uur. dat, gij zelf, zoowel als ik, omdat wij in onze sympathie geen andere aanduiding gebruikten dan die arme weduwe, die arme vrouw, mijn tweede moeder. En zeker, dat alles is zij ook nog heden. Zonder het hoofd op te heffen, reikte de grijs aard zijn neef de hand en mompelde met doffe stem Herbert, ik was onrechtvaardig jegens jou. "Vergeel het mij Deze nam de hand van zijn oom en drukte haar aan zijn lippen. Oom, zeide hij, ik weet niet, wat u zoo diep ontroert. Ontroert Duizend bommen en granaten, mijnheer en neef wat bedoel je daarmee Ont roert Ben ik dan soms een sentimenteel meisje, dat zich door haar zenuwtjes laat beheerschen Let beter op je woorden, mijnheer en neef, riep de oude man, terwijl hij opstond en eiken schijn van zwakheid van zich afschudde. - Ik wilde alleen maar zeggen, oom, dat ik mij geheel ter uwer beschikking stel, wanneer ik u op eenigerlei wijze van dienst kan zijn. Dan ga je naar dat vrouwmensch terug en peper haar in, dat ik haar streng verbied mijn naam uit te spreken, ja, daar zelfs aan te denken, als zij haar leven lief heeft Oom, hoe komt ge op die gedachte Mis tress Rocke is een brave, eerbare vrouw. Dat beweer ik en acht het een zaak van eer voor mij, dat vol te houden. Een eerbare vrouw Ha, ha, ha Maar ik Toenemend luchtverkeer. Aan het verslag der Kon. Luchtvaart Maat schappij ontleenen wij het volgende De toestellen der K.L.M. vlogen 8177 uren, tegen 5849 in 1924 en legden 1.103.895 K.M. af, tegen 789.615 iri 1924. In het geheel zijn op en van Nederland dooi de lucht in 1925 vervoerd 10.912 passagiers, 330.446 K.G. goederen, 11.471 K.G. briefpost en 12.265 K.G. pakketpost. In 1925 werd het vliegveld Schiphol aange daan door 4818 vliegtuigen in dienst van het burgerluchtverkeer. Waalhaven door 2219. Samenvattend kan men zeggen, dat het jaar 1925 alle redenen tot tevredenheid heelt gege ven. Het luchtverkeer op Nederland is belang rijk toegenomen, het luchtnet in Europa en speciaal het gedeelte er van, dat de K.L.M. vliegt, heeft zich belangrijk uitgebreid, de re sultaten, die technisch en commercieel behaald zijn, zijn niet ongunstig, terwijl de bij bedrijven der K.L.M. zich verrassend ontwikkelden. ffil Labïeffen. groote doos 65 ets 137 6 zal mij intoomen en wil mij niet door mijn drift laten meesleuren. Een eerbare vrouw Och, mijn jongen, thans zie ik in, dat jij door haar voor den gek gehouden wordt. Zeg eens, weet je iets van het leven dezer vrouw, alvorens zij naar Staunton kwam Niets, oom Maar wat ik sedert van haar gezien heb, waarborgt mij er voor, dat zij altijd eerbaar was. Heeft zij je nooit van haar vroegere om standigheden gesproken. Neen. Maar dat komt er niet op aan, her nam Herbert. Ik geloof aan haar rechtschapen heid en zou met mijn eigen eer en zaligheid voor haar eer borg staan. Dan zou het er met je zielenheil beroerd uitzien, mijn jongen antwoordde de grijsaard. Maar ik ben je een opheldering schuldig. Wij kunnen nog voor het theedrinken eenigen oogen- blikken alleen met elkaar praten. Kom. .volg mij. Majoor Warfield en zijn neef begaven zich naai de bibliotheek, welke aan het salon grensde. Beide namen plaats bij den haard, waarin het vuur reeds begon te dooven en nog maar zoo'n zwak schijnsel in de kamer verspreidde, dat Herbert wilde schellen om licht. Doch de majoor hield hem tegen. Neen, Herbert, zeide hij, verlang geen licht Mijn geschiedenis behoort tot die, welke beter Uw BRANDVERZEKERING sluit de LANGE HAVEN 103 J SCHIEDAM. Telef. 68188. 1093 9 Aanslagen van trembeambten als werkforens. Door de Kroon is eene beslissing genomen in zake den aanslag van trembeambten als werk forens in eene andere gemeente dan die hunner woonplaats. Deze beslissing is voor velen in ons geheele land van beteekenis Een aantal trembeambten, wonende in de gemeente A, waren als werkforens aangeslagen in de gemeente B, tegen welke beslissing zij bij Gedeputeerde Staten in beroep kwamen. Dit College vernietigde de bestreden aanslagen. Het gemeentebestuur van B kwam van deze beslissing in beroep bij de Koningin. In beroep is door de Kroon overwogen, dat blijkens de overgelegde ambtsberichten de be langhebbenden op meer dan 90 dagen van het belastingjaar te B aanwezig zijn geweest tot vervulling van hunne betrekking en zij dus te recht als forens zijn aangeslagen. R. K. Werkliedenverbond. De „Volkskrant" meldt, dat de heer Van Rijzewijk, lid van het dagelijkseh bestuur van het R. K. Werkliedenverbond, als bestuurslid bedankt heeft. Werkzaamheden en bemoeiingen buiten den R. K. Arbeidersbeweging gelegen, hebben hem tot dit bedanken doen besluiten. In de voorjaarsvergadering van Mei zal in deze vacature worden voorzien. Tot zoo lang blijft de heer van Rijzewijk nog. Drogisterij ,.DE GAPER", A. SCHOLTE Jzn., 1017 10 Bromvest 71, hoek Heerenpad. Tel. 68306 Alle kleuren veil cent per Kilo. Na den watersnood. De Maas voor Grave is zoozeer gevallen, dat dientengevolge thans reeds de meeste landerijen binnensdijks onder Grave, Velp (N.-Br.) en Escharen droog gekomen zijn. Ook aan den Gelderschen kant van de Maas, iu de polders Over- en Nederasselt, Balgoy en Keent, en Niftrik, zijn reeds alle wegen weer begaanbaar. De grintweg Nederasselt—Ovcr- asselt is echter, ofschoon watervrij, slechter dan ooit berijdbaar. De Olympische Spelen in 1926. Het Nederlandsch Olympisch Comité heeft, in overleg met de Nationale bonden, een voor- loopig programma voor de Olympische Spelen 1928 uitgewerkt, hetwelk op de a.s. vergadering van het I. O. C. zal worden aangeboden. Vooraf echter wordt het nog aan het oordeel der Internationale Sportbonden onderworpen. De openingsplechtigheid zal vermoecelijk plaats hebben op 30 Juni, de aanvang der Spelen op 1 Juli. De sluiting der Spelen zal plaats hebben om streeks 24 Juli. in 't donker verteld kunnen worden. Luister, maar zonder mij aan te zien. Ik ben geheel oor, oom. Ik was 45 jaar oud, dus op een leeftijd, waarop men als man zijn geheele verstand bij elkaar dient te hebben, toen ik de grootste dwaas heid van mijn leven begin. Men had mij destijds in een gekkenhuis moeten opsluiten, daar zou ik op de rechte plaats zijn geweest. Om kort te gaan, Herbert, ik beging op vijf-en-veertig-jari gen leeftijd de naamlooze domheid, te verheven op een meisje van zestien jaar, dat in een blokhut was opgegroeid en haar te huwen. Waar om Omdat zij in alle opzichten voor mij was het ideaal eener vrouw. Haar schoonheid was onvergetelijk haar tint was blanker dan de lelie, haar stem muzikaler dan de stem des nach- tegaals. Zij straalde van vreugde wanneer ik kwam, en was treurig wanneer ik ging. Kortom, ik schonk haar mijn hand en hart en daarmede mijnen naam.Ons huwelijk had in alle stilte plaats ik vreesde, wegens het verschil in stand, mij in de oogen mijner kameraden belachelijk temaken. Nier verre van het fort, waar ik in garnizoen lag, had ik haar midden in 't bosch op een landhoeve gehuisvest. Doch, in weerwil van al mijn voor zichtigheid', kon mijn geluk niet lang verborgen blijven. Men bespiedde mijn schreden en ont dekte mijn kleinood. Een mijner kameraden, wist van mijn afwezigheid partij te trekken. (Wordt vervolgd NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT een voor direct gebruik gereed Gistpoedev. Backin vervangt de gist. Met Backin rijst het deeg onder het bakken. 500 gram bloemf 0.16 250 gram krenten0.20 50 gram sucade 100 gram rozijnen 250 gr. boter f 0.70, margar. 200 gram suiker 3 of meer eieren 1 kop melk 2 theelepels fijne kaneel 1 pakje Dr. Oetker's Backin_ 0.121/, 0.12 0.30 0.12 0.18 0.04 0.03 0.071/, f 1.35 BereidingMen roere de boter tot room, voege suiker, eierdooiers, meel, hetwelk men met Backin vermenge, toe en daarbij de melk. Ten laatste krenten, rozijnen, sucade, kaneel en het stijfgeklopte eiwit. Men bakke dit deeg in een ingevetten tulbandvorm, in een warmen oven, gedurende ca. l'/a uur- Yraagt gratis receptenboekje bij de Benige Importeurs, E. Ostermann Co., A'datn. Dir. G. VV. Van Bergen Walraven. Gorrt vooi Voor het uitvoeren van schilder- en decoratiewerk vraagt prijsopgaaf zonder eenige verplichting.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 1