Abonneert U rail ROTTERDAM, VOOR DE mSCmCANTIE EEN tUCETBALLOK CADEAU mie 6. VAN DER SPEK, Hoogstraat 61. C.& A. is de eenige firma m Abonneert D op de Nieuwe Schiedamscbe Courant 33, beschermt U tegen alle risico die deze garantie geeft. f w VRAAG EN AANBOD. Telegrammen. Laatste Berichten. op de Kerknieuws. Scheepvaart. HandflsberirhlfP. Beurs van Schiedam. Advertentiën. Iedere kooper heeft het recht té eischen, dat hetgeen hij koopt, blijvende tevredenheid zal geven. Onze garantie waarborgt U dit. Zoolang U niet tevreden is, zijn wij het ook niet. Wij kunnen dit doen in het volle be wustzijn, dat U tevreden zult zijn. Of U een costuum van f 12 of van f40.— koopt, altijd is U voordeeliger uit bij C. A. Laat ons het U bewijzen Slagen wij daar niet in, dan kunt U onmiddellijk Uw geld terugkrijgen. 0)J) Alle veranderingen zijn gratis. Wij garandeeren een uitstékenden pasvorm ^90 89°. 1275. 18 2,7!' Vioegare Dameszaak. Ook pond IRelfia-Koffie 2 onsen Delfla-Tliee pond Delfia Tabak. Volgens het blad zelfs met opgewektheid. Prins Koerakin en generaal Sjebeko, de eerste vroeger onmetelijk rijk, de laatste drager van het Legioen van eer en eertijds prefekt van Mos kou, houden met mevrouw Sjebeko, die achter het kasregister zit en zich haar twee broers herinnert, die door de boljsewiken zijn neerge schoten, een thee-huis. Meer leden van den Russischen adel hebben theehuizen kunnen openen, maar prins Volhófski werkt bij een schrijnwerker, die bijzonder over hem te vreden is. Geen wonder als men weet, dat houtsnijden een liefhebberij van den prins in zijn goede dagen was. Generaal Miller zoekt een betrekking als boek houder de generaals Swetsjin en Sprirido- witsj hebben een betrekking als kantoorbediende. De vrouw van de laatste zingt in een eethuis. Ook generaal Goerko werkt op een kantoor, maar prins Dondoekof „adels-maarschalk", schildert op leer en maakt liandtaschjes voor dames. Prins Poetiatin is zeventig jaar oud en verkoopt prentkaarten, wat hem weinig oplevert, zoodat hij, om er wat bij te verdienen, de Russische kerk in de Daru-straat schoon houdt EEN TORNADO. NEW YORK, 2 April (draadloos) Een tornado heeft de stad Centerville in Louisana geheel weggevaagd. DE VOORJAARSMESSE TE KIEW. KIEW, 2 April (draadloos) De voorjaarsmes- se bracht een omzetcijfer van 71 mill, roebel, hetgeen 3 maal zooveel is als het vorige jaar. i Eleetr. centrale afgebrand. Men meldt ons uit Domburg Hedenmorgen is alhier de gemeentelijke electrische centrale afgebrand. De gemeente is verstoken van licht. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Overzicht van het H. Jaar. Het centraal-comité voor het heilig jaar heeft thans zijn werkzaamheden beëindigd. Uit een overzicht van zijn arbeid blijkt, dat het probleem der huisvesting van de tallooze pelgrims uitstekend kon worden opgelost. Er was zooveel gelegenheid tot herberging, dat zelfs vele kamers leeg bleven staan. Zoowel de spoorwegen als de Romeinsche tramdienst hebben voortreffelijk werk ge leverd. Nauwkeurig kon het aantal pelgrims nog niet vastgesteld worden,daar er nog verscheidene buitenlandsche opgaven, dienaangaande ont breken. Het eindcijfer zal, naar men hoopt, spoedig in de bijzondere kroniek van het heilig jaar ge publiceerd worden. Tot nu staat vast, dat 1000 bedevaarten door het landelijk comité georganiseerd zijn. In deze 1000 bedevaarten zijn meer dan een half mil- lioen pelgrims naar Rome gekomen. Bijzonder interessant is het te vernemen, dat de H. Vader circa 350 redevoeringen heeft ge houden en 600.000 jubileumsmedailles heeft uitgedeeld. De officieele mededeelingen van het comité werden in 3000 copieën aan de bisschoppen der geheele wereld gezonden. Men heeft ook alle bladen, tijdschriften en afbeeldingen verzameld, die op het Anno Santo, betrekking hebben en die alleen 62 groote map pen met over de 18.000 bladen vullen. Een verborgen heilige. Een merkwaardige geschiedenis van heiligheid en volharding heeft Sir Joseph Glynn onlangs geschreven voor de Iersche Catholic Truth Society, waarover we het volgende in de „Nieuwe Eeuw" lezen Het geldt hier een eenvoudigen Ierschen werkman Matt Talbot benaamd, die in 1857 werd geboren en de laatste 30 jaren van zijn leven in dienst was bij de firma»T. en C. Matin te Dublin. In 1923 stortte zijn gezondheid in en in het afgeloopen jaar stierf hij'plotseling op den weg naar de kerk van den Allerheiligsten Verlosser in de Dominick-straat. Zijn stoffelijk overschot werd vervoerd naar het Jervisstreet- hospitaal en daar ontdekten de Zusters van Barmhartigheid, dat het tweemaal omwonden was met een ketting, waaraan allerlei religieuse medailles hingen aan den eenen arm zat een wat lichtere ketting, om den anderen het koord van St. Franciscus om het eene been was een ketting gebonden evenals aan den eenen arm, aan het andere zat een stijfgebonden koord. Deze kwellings-werktuigen waren slechts een symbool van zijn dagelijksch leven. Gedurende lange jaren stond hij 's morgens twee uur op en bad tot vijf uur dan ging hij naar de Gardi- nerstraat om de H. Mis bij te wonen en wachtte daar tot de kerk geopend was. Hij knielde in de kerk altijd op zijn bloote knieën, wat hij verborg door zijn jas eroverheen te laten hangen. Veertien jaar lang sliep hij op een plank met een houten kussen. Zijn avondmaal gebruikte hij om half zes knielend en nadat hij het zoo had genuttigd, bleef hij in gebed tot half elf, het uur van naar bed gaan. De bizonderheden over zijn vasten zijn in overeenstemming met zijn overige levenswijze. Als hij echter in zeldzame gevallen wel eens bij een vriend op bezoek kwam, at hij opgewekt van alles wat men hem voorzette, opdat niemand van zijn verstorvenheid op de hoogte zou komen. Een geestelijk leider had hij blijkbaar niet, hoewel hij natuurlijk op geregelde tijden ging biechten. Twee priesters, die aldus op de hoogte moeten zijn geweest van zijn merkwaardige levenswijze, zijn reeds dood. Maar voor zijn zuster en de weinige bekenden, die hij had, konden deze dingen natuurlijk niet volkomen verborgen blijven. Toch was hij steeds opgeruimd en blij-gestemd. Sir Joseph Glynn heeft de bizonderheden van dit leven met veel moeite weten te ver zamelen en in een brochure verwerkt, die zeer veel aftrek vindt. Hoog ivater te Hock van Holland. 2 April v.m. 4.37 n.m. 4.58. 3 April v.m. 5.14 n.m. 5.36. 4 April v.m. 5.52. n.m. 6 19. 5 April v.m. 6.36 n.m. 7.12. Gem. Hoogwater 87 e.M. 4- N.A.P. Gem. Laagwater 77 c.M. N.A.P. Gem. duur stijging 5 u. 31 m. Gem. duur daling 6 u. 54 m. SCHIEDAM, 2 April. Aangekomen Eng. s.s. Agility", kapt. Win. Miller, met olie van Har burg voor N.V. Schieveem aan de Wilh. haven. Fransch s.s. „Poitiers, ledig van Antwerpen Zandzuiger „Hoek van Holland", beide om hier te dokken in de Willi, haven. SCHIEDAM, 2 April. Vertrokken Duitsch s.s. „Obersliezen", ledig naar Odessa. LONDEN, 2 April. Vertrokken s.S. „Matsu- moto Maru", met olie van Japan naar Schiedam. VEEMARKT DELFT, 1 April, j) Aanvoer 443 runderen, 168 schapen of lam meren, 11 paarden, 412 varkens, vette kalveren. 701 biggen, 280 magere kalveren, 10 geiten of bokken, vette varkens, veulen lammeren. Vette koeien le kw. f 180450, 2e kw. fkalfkoeien le kw. f225f475, 2e kw. fvaarkoeien le kw. f150f375, 2e kw. ffvette kalveren le kw. f2e kw. f vette schapen le kw. f2e kw. fschapen met lammeren le kw. f 452e kw. f 65 weilammeren le kw. f2e kw. f magere varkens le kw. f 1863, biggen f 12 24, nuchtere kalveren le kw. f 824, paarden f 150—375. Rundvleesch per kilo f 1.10, f 0.95, f 0.80. Boter f 2— f2.15 per kilo. Aanvoer 58/8, en 7/16 wegende te zamen 1130 kilo. Moutwijn. SCHIEDAM, 2 April. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 f 14.50. Namens de commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 2 April. Men noteert voor Spiritus 100 21. Spoeling. Noteering van de Coöp. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging". Heden f 1.90 per ketel. In plaats van kaarten. VERLOOFD LENA SUIJKER en GERHARD VAN DEN BERG. Warande 99, Haven 30. Paschen 1926. Korte 1106 10 Wipcord de groote mode. Costuum vervaardigd van „et goede kwaliteit whip, cord, in de mooie moderne dessins, waarbij de elegante nieuwe revers werden toe. gepast; roet wollen serge ge. voerden paardenhaar binnen. bewerking Iets bijzonders voor dezen prijs. __.y Fantaisie Costuums Hiervan hebben wij een mooie collectie, zoowel in donkere- als lichte kleuren, voorhanden. Vooral de voor Heerenklee* ding zoo gewilde tusschen." kleur is hierin ruim vertegen, woordigd. Ook hier geldt weer: de hoogste waarde voor Uw geld. Prijzen van: ^T7 S 1075. 1375 »ot 5975 Regenjassen in de moderne kleuren en taf ons D. 2475 tot 48 - HOOGSTRAAT, hoek Viaduct. van 3 tot 10 APRIL Blauwe Costuums van prima kwaliteit kamgaren, fijne diagonaal en met wollen serge en paardenhaar binnen, bewerking Onze békende correcte pasvorm en afwer. king worden ook hierbij weder ten volle aangetroffen. Ook hier geldt, dat deze cos. tuums veel voordeeliger zijn dan het. z g. goedkoope maatw. Slechts 2575 3275 tot 70 2*2*, ajutu.. NÜlllAVV 0 co 01 op of of Laat, Uw kinderen er een in ontvangst nemen. Ge verschaft hun een genoegen en U maakt kennis met onze kwaliteiten, welke niet beter kunnen zijn. 1097 60 Advertentiën hoogstens 30 woorden 50 CENT per plaatsing. Ieder woord meer 5 cent. Zaterdags f 1» Per plaatsing. WAAR VINDT U? deze sorteering Haar netten, haarvlechten, haarspelden, haar kammen, haargespen, haarstellen, bobbed- spelden, slaapnetten, gitspelden, ondulatie- ijzers, spirituslampen, krulspelden, electri sche spelden, golf- tangen, ponnieijzers, onduline, sportnetten, gummi badmutsen, crepé's, kapjes, zij- kammen, stofkam men. Zie verder. SCHEERKWASTEN Scheerzeepen, riemen, scheer-, kap- en ma- nicuurdoozen, Scheer messen, Gillette en civestamesjes,Scheer- bakjes, Scheerstellen en nog honderden andere artikelen. Komt U eens kij ken De Nieuwe winkel, Parfumerieën en Lederwaren. Broersvest 27. PAKHUIS te huur gevraagd, omtrek sppor. Brieven No. 817, bureau van dit blad. De allernieuwste Rotterdamsche 8pie- de mooiste, de goed- gel-en Lijstenmakerij en of i00pmeisje# koopste sorteering Tegen zeer lage pnj- fijne taschjes, pnrte- zen bieden wij aan een groote partij Eiken GEVRAAGD. Nette jongen voor Wasscherijwerk, aan melden 's avonds na 6 uur. Stoom wasscherij „EDELWEISS" Westinolenstraat 16 —18. PIANO. Als gelegenheid te koop voor lagen prijs le klas piano met garantie. Brieven no. 360. Wenscht U een dienstbode, huishoud ster, naai.-,ter, loop- monnais, portefeuilles kinder taschjes, in lak, safiaan en boxkalfs, Spot en spotgoedkoop Alvorens in Rotter dam te koopen, eerst bij mij aanloopen. Zie verder. Spiegels, Schilderijen Schilderstukken. Ook voor het omlijsten van Platen, Foto's enz. Zie Etalage Lange Kerkstraat 13. enz. plaatst dan onder rubriek Vraag en Aan bod een annonce en U hebt allijd succes! Adverteert in de rubriek vraag en aanbod.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 3