Nerveus en Overspannen Slapeloos en Afgemat Mijnhardt's Zenuwtabletten Orpheus hoopt, der gewoonte getrouw, op Woens dag, 28 April a.s. een uitvoering te geven van wijdingsvolle muziek in de Groote Kerk, al hier. Als orgel-solist zal daarbij zijn medewerking verleenen de directeur der vereeniging, de heer Paul van der Putten. Gemeenteraad. De Gemeenteraad vergadert op Donderdag 8 April 1926, des namiddags ten 2 ure. A g e n d a. 1. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeente-begrooting, dienstjaar 1926. Model D 112.50. 2. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van de begrooting 'voor 1926 van het St. Jacobs Gasthuis. 3. Voorstel van B. en W. om hun College te machtigen tot onderhandsche verhuring aan J. La Boy, alhier, van een strook grond aan de Wilhelminahaven ten westen van de Zwemin richtingen, ter lengte van 80 M. en ter breedte van 5 M., tegen een huurprijs van 0.50 per M2. per jaar, zulks met bepaling, dat in de verhuring begrepen is de beschikking over het haventjes, grenzende aan het verhuurde terrein, voorzoqver betreft het gedeelte, gelegen tusschen het ver huurde terrein en het in het haventje staande remmingwerk, met dien verstande evenwel, dat de in dat gedeelte ligplaats innemende schepen op de gewone wijze havengeld verschuldigd zijn. 4. Voorstel van B. en W. om hun College te machtigen tot het weder onderhands verhuren op door hen te stellen voorwaarden aan de N. V. Stearine-Kaarsenfabriek Apollo", alhier, van den grond aan de perceelen Sectie L. nos. 1515 en 1902, tusschen de bestrating en het terrein der Stearine-Kaarsenfabriek Apollo", alsmede van een stuk grond van Sectie L. no. 2094, ten westen en ten zuiden begrensd door het verlengde van de westelijke en zuidelijke grenslijnen van Sectie L. nos. 1902 en 2092, voor den huurprijs van 1.500.per jaar. 5. Voorstel van B. en W. om naar aanleiding van het adres van de Centrale Commissie voor de Tentoonstelling op het gebied der Openbare en Particuliere Bedrijfsadministratie, te houden te Amsterdam in het Stedelijk Museum van 19 Juni19 Juli 1926, waarbij zij een beroep doet op de belangstelling en daadwerkelijken steun vraagt, mede in geldelijken vorm, een bijdrage te verleenen van 50. 6. Voorstel van B. en W.a. tot het verlee nen van een subsidie over het jaar 1925 ten bedrage van 396.76£ aan de Commissie uit den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente tot behartiging van den Diaconessenarbeid b. tot goedkeuring van de begrooting voor het jaar 1926 van genoemde .Commissie. 7. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet van a. 1.500.optperceel 19 van het Grond bedrijf ten behoeve van trottoiraanleg aan de Willem de Zwijgerlaan nabij de Charlotte de Bourbonstraat, de Burgemeester Knappertlaan en de Sonderdanckstraat en ten behoeve van de herstrating van laatstgenoemde straat b. 12.200.op perceel 37 van het Grond bedrijf ten behoeve van straataanleg aan de Burgemeester Knappertlaan en Aleidastraat en herstrating van het St. Liduinaplein. 8. Voorstel van B. en W. om hen te mach tigen sollicitanten op te roepen voor de functie van Gemeentelijk Inspecteur van het Onderwijs op een salaris van 4.000.zonder periodieke verhoogingen. 9. Voorstel van B. en W. tot herziening van de salarisregeling van het personeel van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek en in ver band daarmede voorstel tot wijziging van de Verordening regelende de bezoldiging van amb tenaren in dienst der Gemeente Schiedam. 10. Voorstel van B. en W. tot instelling van een afzonderlijk Georganiseerd Overleg voor ambtenaren en in verband hiermede voor stel tot vaststelling van een Verordening rege lende de wijze, waarop door het Gemeentebe stuur met de vakvereenigingen van ambtenaren overleg wordt gepleegd en tot wijziging van de Verordening regelende de wijze, waarop door het Gemeentebestuur met de vakvereenigingen van werklieden overleg wordt gepleegd. Expositie. De gemeentelijke jaarbeursinzending, zal ook de volgende week nog op het Stadhuis voor be langstellenden te bezichtigen zijn. 100-ste Voorstelling „Utile Dulci." Op Vrijdag 23 April a.s. zal de Schied. Too- neelvereeniging „Utile Dulci" in Musis Sacrum" een Weldadigheidsvoorstelling geven, waarvan de nettd-opbrengst voor 50 zal worden afge dragen aan de Schied. Gezondheidskolonie en voor de andere helft aan de afd. Schiedam van de Vereen, tot Bestrijding der Tuberculose. Ditmaal zal worden opgevoerd het oorspronke lijke Nederl. blijspel in 3 bedrijven „De Hane- balk" van Joh. W. Broedelet, dat vóór eenige jaren door het voormalige Rotterdamsch Too- neelgezelschap van de Groote Schouwburg werd gespeeld en van welken auteur thans „De Zon derlinge Bruigom" op het repertoire staat. De heet Broedelet staat bekend als een geboren tooneelschrijver, hij is geestig, pittig en bovenal origineel in de teekening zijner karakters en ofschoon men van geen zijner blijspelen een uit bundig lachsucces kan vernachten, staan zijn werken op een beduidend hooger peil als zoo vele vertaalde buitenl. producten, welke nog steeds met graagte geheel ten onrechte door de meeste dilettanten vereenigingen voor het voetlicht worden gebracht. Wij twijfelen er dan ook niet aan, of genoemd stuk zal ook ditmaal weer succes hebben en Vvij hopen mede in verband met de beide nut- Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten. 1120 18 tige plaatselijke instellingen ten bate waarvan de uitvoering wordt gegeven dat het publiek zich niet onbetuigd zal laten om dien avond het nuttige met het aangename te vereenigen.Plaats- kaarten h 1.75 en 1.zijn vanaf heden ver krijgbaar bij de heeren A. de Groot, Tuinlaan 62, en E. H. Ris, Singel 80 en voor zoover nog voor radig 's avonds aan de zaal. In het bijzonder dient nog vermeld te worden, dat „Utile Dulci" dien avond voor de honderd ste maal zal optreden. Dit is voorwaar een bij zondere prestatie voor een dilettantenvereefiiging die nog geen 15 jaren bestaathet betuigt van een volharding en activiteit, welke bij een liefhebberij gezelschap maar zelden wordt aan getroffen, temeer wanneer men daarbij in aan merking neemt, dat „Utile Dulci" haar krachten nimmer ten eigen bate, doch steeds in dienst der weldadigheid beschikbaar heeft gesteld. Moge deze 100-ste voorstelling voor „Utile- Dulci" in alle mogelijke opzichten een geslaagd feest worden, waaraan onze stadgenooten veel kunnen bijdragen, door dien avond in groote ge tale aanwezig te zijn. Demonstratie-dagen in Musis Sacrum. Naar men uit de verschillende aankondigingen zal hebben gezien, zullen 6, 7 en 8 April a.s. „zeven ondernemende Schiedamsche firma's" in Musis Sacrum demonstratie's geven met een aantal speciaal-artikelen, welke zij op deze bijzondere wijze eens extra onder de algemeene aandacht willen brengen. Het mag een gelukkig verschijnsel worden genoemd, dat een, thans nog beperkt, getal Schiedamsche middenstanders, de veel misbruik te begrippen „malaise" en „noodlijdend" ten spijt, aldus pogen, het publiek in massa tot zich te trekken. Hun bedoeling toch is duidelijk zij willen flink reclame maken en zaken doen. Zij durven wagen om wat te winnen. Wij laten ze hier met een enkel woord de revue passeeren De firma Gezusters Hosman, Hoogstraat 182, zal voornamelijk dernonstreeren met een uit gezochte collectie elegante dames-hoedjes. In het bijzonder voor de vrouwelijke bezoekers dus een zeer aantrekkelijke stand. De firma B. Hakkert, Hoogstraat 17, stelt zich voor, den bezoekers nog eens overtuigend te bewijzen, dat zij op het gebied van muziek instrumenten piano's, violen, mandolines, gra- mofoons enz. met de beste zaken kan wedijveren. Daar is verder de firma W. C. Leenmans, Broersvest 3 en Keurlokaal, die haar stand een zeer apart cachet zal geven. Want de vin dingrijke heer Leenmans heeft weer iets eigens bedacht, we mogen nog niet zeggen wat, dat niernands aandacht ontgaan kan. De poëtische verzorging van het geheel is overgelaten aan de firma J. J. van Dijk, bloemist Lange Haven 101, die in zijn stand de lieflijke kinderen van Flora zal vereenigen om aller oog te bekoren. We ontmoeten dan nog eenige goede bekenden van het vorig jaar. Om te beginnen de Singer Maatschappij, wier vertegenwoordiger, de heer Van Es, Hoogstraat 86a, wil dernonstreeren met electrische naaimachines. Het stroorngebruik is daarbij minimaal. Dan brengt de heer VanEs nog de practische electrische „naailiehten" op elke machine gemakkelijk te monteeren, welke het werk uitermate veraangenamen en het bederf der oogen voorkomen. De drogisterij De Papaver voorziet een war men zomer. Zij demonstreert met R.I.D.S., de Radicaal Insecten Doodende Straal, een arti kel ter verdelging van alle insecten, zoowel voor gebouwen, dieren als voor planten, waar over de gemeentelijke tuinarchitect zich reeds zeer gunstig uitliet. De bekende specialiteiten dezer firma, verbandmateriaal en fotoartikelen, zullen natuurlijk niet ontbreken. Last not least noemen wij de firma Post en Co. Korte Dam 811, welke zich zal laten gelden met het gerenommeerde Brovedo-Bakapparaat, dat voor de duurste ovens geen haarbreed op zij gaat, met een gastoestel, voorzien van auto matische luchtregeling, dat een aanzienlijke besparing op gas geeft, met verschillende stof zuigers, o.a. de Hoover klop-, veeg- en zuig- machine en de Electrolux. Zij is voornemens de bezoekers kennis te laten nemen van het over heerlijk product, dat met Maltha's zelfrijzend bakmeel vervaardigd in de Brovedo, een harer krachtigste reclame-middelen zal blijken te zijn. Ook deze bekende firma heeft nog een bijzondere verrassing op haar program staan. Maar genoeg reeds. Men ga 6, 7 en 8 April zelf een kijkje nemen in Musis Sacrum. Daar is veel schoons te zien. Röodc Kruis. Bij het op 1 April gehouden examen ter ver krijging van het bewijs van geoefendheid van het Nederlands'che Roode Kruis zijn geslaagd voor het herexamen de heeren M. W. Verboom en A. Beukers beiden sergeant, verder A. Kort land, L. van Dijk, L. van Wassenaar, G. Krab bendam, W. F. Schulze, J. Sonneveld, J. Keu zenkamp, B. Bel, M. Heijboer, voor het examen (nieuwelingen) de heeren M. van Veen, W. S. Wenink, A. v.d. Slot, C. Schulze, J. Eisenhoffer, J. F. Wohler, J. Wohler en C. Landzaat. Geen der candidaten werden afgewezen. WILT U ZICH EEN AANSCHAFFEN Vraagt dan bij ons inlichtingen. U kunt Uw keuze gemakkelijk bepalen uitonzekeurigecollectieinstrumenten van de meest gunstig bekendstaande merken, tegen billijke prijzen. Inruilen, Verhuren, Stemmen, Repa- reeren. Gebruikte Instrumenten voorradig. Firma W. A. Houtman Co. Singel 116. 17 Tclef. 68871. De leider van deze cursus was weer de heer A. v.d. Berg, alhier. Aanbesteding. Heden heeft ten stadhuize de aanbesteding plaats gehad van het maken van een rioleering loopende naar de Aleidastraat met bijbehooren- de en daaruit voortvloeiende werkzaamheden. Ingeleverd werden vijf inschrijvingsbiljetten. J. Borkus en G. Hoftijzer, Rotterdam 2837. I. Dubbeldam, Rotterdam 2680.M. van Nunén, Rotterdam 2500. P. Verhagen en A. Anders Rotterdam 2460.-Ant. Vermaat, Schiedam 2386. De gunning werd aangehouden. Pandora. Nu de Vastentijd achter den rug is en velen weer eens een gezelligen avond willen hebben, kunnen we daarvoor Pandora gerust aanbevelen. Na een actueel journaal draait een kluchtige een- acter „De schipbreuk van Fransje". Vervol gens een tweede klucht, „Een model pension" waar Kareltje in deze film de hoofdpersoon is, is succes gewaarborgd. Op het tooneel verschijnt deze week weer het populaire revuegezelschap van Louis Daniels, met een klucht genaamd „Heb je daarvan terug?' Daar de heer Daniëls deze week zijn vijftienjari gen ltooneelloopbaan herdenkt, geeft de Pandora directie Donderdag a.s. te zijner eere een feest- voors telling. Als hoofdfilm „De man op den achtergrond", bewerkt naar het bekende boek van Ivans. Een mooie detectief film, waarin de hoofdrollen, door Hollandsche artisten worden vertolkt, terwijl spel en ensceneering uitstekend zijn en er veel toe bijdragen om dit bekende werk tot een mooie en spannende film te maken. Schied. Ver. tot beseherming van zuigelingen. Dinsdag 13 April houdt bovengenoemde ver eeniging haar jaarvergadering in het Doelege- bouw, Noordvest, 's avonds 8 uur. Politienieuws. In den nacht van Donderdag opVrijdag heeft men zich aan de achterzijde toe gang verschaft tot het kruidenierspakhuis van de firma B., door verbreking van een ijzeren spijl, gelegen aan de Boterstraat. De lade van de cassa, zich bevindende in het kantoortje is opengebroken en daaruit een bedrag vanpl.m. 4.ontvreemd. De Politie stelt een onderzoek in. Gistermiddag te 2 uur is een autobus komende uit de Lange Nieuwstraat en gaande in de richting Koemarkt, in botsing gekomen met de benzinepomp, staande voor de Plantage, vermoedelijk omdat de autobus tekort langs het trottoir reed, waardoor de carrosserie met de pomp in aanraking kwam. De pomp is bij den grond afgebroken, terwijl een porceleinen kop en een naambord werden vernield. Gisteren is door de Politie uit Delft hier aangebracht de minderjarige A. B., die aldaar zwervende was aangetroffen. -De veehouder A. R., heeft bij de Politie aangifte gedaan, dat hij sedert gis terenavond 7 uur uit een weiland in het Sterre- bosch een hit vermist. Door de Politie is gisteren avond een schoorsteenbrand gebluscht ten huize van G. v. d. H. aan de Geervlietschestraat. UIT ROTTERDAM. De Rotterdamsche raad heeft den aanleg van het kanaal tusschen de Rotterdamsche en Delfs- havensche Schie goedgekeurd. W. B. Theater. De directie van W. B. heeft voor de feest dagen weer voor een goed programma gezorgd. Het journaal geeft het voornaamste en laatste wereldgebeuren weer, terwijl de revue talrijke aardige dingen bevat. Hierna een leuke teeken film „Familie-Album". Als hoofdnummer voor de pauze een dol komische film in vijf acten ge naamd „Ook last van je zenuwen met in de hoofdrol de bekende komiek Zigoto. Veel in houd zit er niet in, doch het is een allerdolste gooi- en smijtpartij, waarbij men eens hartelijk kan lachen. Op het tooneel een bijna complet circus, met goede paardendressuur en rijnummers. Ook de hoofdfilm na de pauze „Maciste en de Chineesche koffer", heeft niet veel om het lijf, doch in een film, waarin Maciste optreedt, kan men altijd zeker zijn van sensatie en span ning. Een gang naar W.B. zal niemand teleurstellen. Ter algemeene kennis wordt gebracht, dat op Woensdag 21 April as. des voormiddags ten negen ure eene schouw zal gedreven worden over de wateringen en heinslooten in het Oud- en Nieuw West-Frankeland Schiedam, 3 April 1926. Uw BRANDVERZEKERING sluit de «NIEUWE HAYBANK LANGE HAVEN 103 j Telef. 68188. J SCHIEDAM. 1114 Vervolg Kerkbericht. KALENDER. (4—11 April 1926). Parochiekerk van den II. Joannes de Dooper en van de Koningin van den Allerh. Rozenkrans. Zondag. Zondag van 's Heeren Verrijzenis, met allerplechtigst octaaf, blz. 300. Tot aan Hemelvaart eigen prefatie, zoo niet anders wordt aangegeven, blz. 49. Maandag. Tweede Paaschdag, blz. 304. Dinsdag. Derde Paaschdag, blz. 308. Woensdag. Woensdag in de Paaschweek, blz. 311. Donderdag. Donderdag in de Paaschweek, blz. 314. Vrijdag. Vrijdag in de Paaschweek, blz. 318. 2e Oratie van den Z. Antonius van Pavo, Martelaar der Dominicanerorde, blz. 635. Zaterdag. Zaterdag in de Paaschweek, blz. 321. 2e Oratie van den Z. Antonius Neyrot, Martelaar der Dominicanerorde, blz. 636. a.s. Zondag. Beloken Paschen, hlz. 324. 2e Oratie van den H. Leo, Paus, Belijder en Kerkleeraar, blz. 636. INGEZONDEN. De schoonmaaktijd. Praat me niet van de schoonmaaktijd, zegt menige man 't woord alleen is al in staat om mij schrik aan te jagen voor de komende dagen. Er bestaat echtereen uitstekend middel, om de booze bui van zoo menigen man te temperen en wel, door 'n verwijzing naar de goede hulp van het R. K. Kleeren-magazijn, afdeeling v. d. R. K. Vrouwenbond, dat met die aanst. schoon maaktijd niets onbeproefd laat, om die dagen tot een minimum te beperken. Oude kleeren, boven- en ondergoed, kleedingstukken van allerlei aard, die gij niet meer kunt gebruiken, 't is alle^ welkom. Men pakt het even bij elkan der, laat de telefoon even werken voor aanslui ting 68516 en de goederen worden desnoods op een door u aangegeven uur thuis afgehaald. Het bestuur is van meening dat het daarmee aan menig gezin de gelegenheid opent om op zulke drukke dagen de behulpzame hand te bieden en daarmee tevens een goed werk te verrichten. Alle goederen worden nagezien, netjes hersteld en vinden dan weer een plaats in zoo menig gezin, waar men het goed gebruiken kan. Wij vertrouwen dat onze katholieke stadgenooten blijk zullen geven van waardeering in dit liefde werk en de telefoon een goede beurt zal krijgen tot afhalen der goederen. Leer steeds dankbaarder ontvangen. Maar vooral vroolijker geven. Bestuur R. K. Kleerenmagazijn. Gemengd Nieuws. Valschheid in geschrifte. De recherche te Nijmegen heeft gisteravond in zijn woning aldaar aangehouden den heer B., leider van de emissie-afdeeling van een bankinstelling te Amsterdam. Hij wordt verdacht van valsch heid in geschrifte en moet reeds hebben bekend. De, dubbele moord te Culem- b o r g. De laatste dagen en gister heel den dag is instructie gehouden met de verdachten inzake den dubbelen moord te Culemborg in December 1923. Een dag of tien geleden was aangehouden de weduwe van den rechercheur van politie H. te Culemborg, die zich in Augustus van het vo rige jaar in de cel van het politiebureau te Tiel van het leven heeft beroofd. De vrouw schijnt mededeelingen te hebben gedaan van het ui terste gewicht. Na haar verklaring is gevankelijk in arrest gesteld de commissaris van politie te Culemborg, A. Blok, terwijl zij zeil' op vrije voe ten werd gesteld. Nog is Vrijdagavond gevankelijk te Tiel bin nengebracht de 30-jarige S. uit Tricht, die even eens, na een verhoor, naar het Huis van Bewaring gebracht is. Zoo bevinden zich thans in verband met deze zaak, die al zooveel onrust en beroering in deze streek heeft gebracht, niet minder dan vier per sonen in voorloopige bewaring, te weten Zwe- ris, Vroege, Blok en Smaling. Met spanning wordt de ontknooping van het drama in de gansche streek om Tiel en Culem borg tegemoet gezien. Een zonderling. In het gemeente ziekenhuis te Breda is overleden een onbekend persoon. Hij had gedurende zijn verblijf aldaar PIANO - ORGEL - AUTOPIANO OF RADiO-TOESTEL Dir. G. VV. Van Bergen Walraven. K-i«>ii vooi deelijj. BJuiten verantwoordelijkheid der Redactie) JPflF" Van ingezonden stukken ook al worden ze niet geplaatst wordt de kopy niet teruggegeven.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 2