preferente winstdeelende aandeelen 7 pet. di vidend uitgekeerd, waarvan reeds 3| pCt. als interim-dividend is uitgekeerd, terwijl op de gewone aandeelen en de prioriteits-aandeelen en de winstbewijzen over 1925 geen dividend zal worden uitgekeerd. Doodelijk ongeluk op liet D.P. station. Toen de sneltrein AmsterdamParijs Zater dagavond te 7.51 uur het station D.P. binnen reed, sprong de 55-jarige gehuwde hoofdcon ducteur Goedbloed uit Roosendaal i&it de laatste deur van den bagagewagen. De trein was bijna tot stilstand gekomen. Goedbloed struikelde en kwam juist voor de wielen van den volgenden wagon terecht. Hij kreeg een wiel over het hoofd en de borstkas en was onmiddellijk dood. Gemengd Nieuws. Gevaarlijk heerschap? Vrijdag kwam een Duitscher op het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg te Rotterdam vertellen, dat hij in een danszaal aan den Schiedamschen- dijk een Oostenrijker ontmoet had, die hem'had toeverLrouwd van plan te zijn, een inbraak te gaan plegen en die hem uitgenoodigd had, hem bij dit misdrijf te helpen. De plannen van den Oostenrijker zouden de volgende zijn Op een nacht zouden hij en de Duitscher probeeren in te breken bij een goud smid, die aan den Schiedamschen dijk woont. Voor het geval zij gestoord zouden worden, zou hij niet aarzelen van zijn revolver gebruik te maken. Wanneer de inbraak gelukt was, en zij een belangrijke buit hadden veroverd, zouden zij naar de Maas gaan, waar hij een groote motor boot wist te liggen, die des nachts meestal onbe waakt is, indien er onverhoopt wel een waker was, zouden zij dezen overvallen en vast binden. Daarna zouden zij met de motorboot wegvaren en probeeren, Londen te bereiken, waar zij de buitgemaakte sieraden zouden verkoopen. De politie vond dit verhaal wel wat fantastisch maar trok toch op onderzoek uit. Het gelukte, den Oostenrijker te vinden, die de 21-jarige bankwerker Th. B. uit Weenen bleek te zijn. Op hem werd een revolver met zes scherpe pa tronen gevonden, twee trossen touw, benevens een nieuwe Baedeker van Londen. De man is aangehouden en zal ter beschikking van den vreemdelingendienst gesteld worden. Een dievegge. Vrijdagmiddag kwam een ongeveer 45-jarige vrouw bij den juwelier S. aan den Binnenweg te Rotterdam. Zij kocht een klokstel voor 45 en een gouden ring met diamant. Het gekochte moest bezorgd worden aan een adres in de Adrianastraat. De kwitantie moest bij de aflevering maar tegelijk aange boden worden. Vervolgens vroeg zij eenige goedkoope ringen te mogen zien. Deze mochten volstrektniet duurder dan ƒ8 zijn. Zij zochtvan deze ringen»twee uit, die tegelijk met de rest bezorgd moesten worden. Nog vóór zij den win kel verlaten had, bemerkte men, dat twee rin gen verdwenen waren. Men maakte de klant hierop attent, maar deze zeide, dat het haar speet, maar dat zij er toch heusch niets van wist, waar na zij vertrok Toen men met het bestelde in de Adrianastraat kwam, bleek de juffrouw hier geheel onbekend te zijn. Controle motorrij tuigen. De po litie te Delft heeft een strenge controle gehouden over de motorrijtuigen. Voor de inrijpoort van het Bureau op het Oude Delft, liet een daar geposteerde agent alle passeerende auto's stoppen. Op de ruime binnenplaats hield de Technische dienst inspectie over de remmen en de stuur inrichtingen. Verschillende overtredingen wer den geconstateerd, bestuurders die niet in het bezit bleken van rij of nummerbewijs, kentee- kens welke niet aan de eischen voldoen, remmen welke niet deugden etc. Bovendien wer den alle bestuurders gewezen op de bepalingen betreffende de maximum snelheid. Deze controle bleek zoo doeltreffend dat het voornemen bestaat deze op verschillende tijd stippen van den dag te herhalen. Overreden en gedood. Bij het over steken van den weg is Zaterdagmiddag omtreeks 3 uur op de Westlaan te Pijnacker nabij de ou derlijke woning het 9-jarig zoontje van den heer C. Koster door een auto overreden. Het ventje kreeg een wiel over het hoofd en is eenige oogen- blikken later aan de gevolgen overleden. Den autobestuurder treft geen schuld. Te Kerkrade is het eenigste zoontje van den heer G. onder de tram geraakt en overreden. Toen men het onder de raderen uithaalde, waren de levensgeesten geweken. Pen brutaal stukje. Op het dak van hetvrachtgoederenbureau der Nederlandsche Spoorwegen te Leeuwarden was een loodgieter aan 't werk. Een kar met eenige gereedschappen stond beneden te wachten. Ieder, die den man daar ijverig bezig zag, dacht natuurlijk, dat hij daar werkte in opdracht van den betrokken op zichter, en men liet den man rustig zijn gang gaan. Groote stukken lood werden onder groot geraas van het dak gescheurd en op de kar ge laden. Met een flinke partij lood reed de man tenslotte weg. Een paar rechercheurs, die later den man met al z'n lood door de stad zagen schuiven, keken elkaar eens aan. De voerman was hun niet geheel onbekend. Zij hielden hem aan en nu bleek al gauw, meldt het ,,L. Nwbl.", dat de zaak niet zuiver was. De rechercheurs stelden een onderzoek in en hoorden, dat niemand opdracht had gegeven tot herstel van 't dak en dat dus de aangehoudene op klaarlichten dag een brutalen diefstal had gepleegd. De man, de 34-jarige P. van D., heeft nog meer looddiefstallen op zijn geweten. De re chercheurs berekenden, dat hij den laatsten tijd minstens een 4 a 500 kilo van dit goedje gestolen heeft. Inbrekers gevat. Gisternacht is te Amersfoort ingebroken in het manufacturen- magazijn op de Hof van den heer B. Kuiper. Goederen, sigaren en geld zijn ontvreemd. Het perceel is 's nachts onbewoond. De politie wist nog dezen nacht de daders te achterhalen en beslag te leggen op de goederen. Drie der daders werden gesnapt, terwijl men den vierde op het spoor is. Zij zijn alle vier zeer goed bekend bij de politie. Vermoedelijk is hier de hand gelegd op de daders van vele inbraken, in de laatsten tijd in Amersfoort en omstreken gepleegd. Een wereldreis. 16 Februari j.l, ver zond de burgemeester van een Twentsche grens gemeente een brief ,,aan het vice-consulaat der Nederlanden" In Bentheim. Een loopjongen zou voor de bezorging zoo ongeveer een paar uur tij ds hebben noodig gehad. Maar de brief werd toevertrouwd aan de Posterijen, met het gevolg, dat de missive haar bestemming bereikte na een tijdsverloop van. precies twee maanden. Blijkens een drietal stempels op de achter zijde der enveloppe is de brief eerst in Shanghai gearriveerd en vandaar uit naar Tientsin ge transporteerd, waar vermoedelijk een of ander Duitsch ambtenaar zijn aardrijkskundige kennis heeft benut om het epistel een verderen dool tocht door de kustlanden van het onmetelijke China te besparen en het met de vlugst mogelijke gelegenheid één station verder dan Olden te laten belanden. Landbouwers gedupeerd. Om trent de verduisteringen, gepleegd door K.T., ambtenaar ter secretarie te Wehl, meldt men nader, dat hij die verduisteringen gepleegd heeft in zijn qualiteit van agent eener spaarkas. Tal van landbouwers zijn gedupeerd. De gemeente is waarschijnlijk niet benadeeld. Iis Zaterdag naar Arnnem overgebracht. De N o r g e. De tweede commandant van de „Norge" Larssen, heeft een telegram van Amundsen ontvangen, waarin deze hem mededeelt, dat hij op 20 dezer op Spitsbergen is aangekomen doch dat de landingsmast en de loods nog niet gereed zijn voor de ontvangst van het luchtschip. Om die reden heeft Lars sen besloten, het vertrek van de „Norge" uit Gatsjina nog een week uit te stellen en eerst op 30 April te vertrekken, tenzij de weers omstandigheden dan ongunstig mochten zijn. De universiteit te Leningrad heeft gister speciale feestelijkheden ter eere van de leden der expeditie georganiseerd Onhandig autobestuurder. Zon dagmiddag zou de heer C. te Leiden zijn auto in een garage in de Rijnstraat stallen. Hij reed snel achteruit en botste tegen een deurpost. 1 oen het stuur omwendend, reed hij aan de overzijde van de straat een winkeldeurstuk, terwijl een dame, die juist passeerde, tusschen auto en muur bekneld geraakte, ernstige kneu zingen bekwam en een arm brak. Kostbare Dickensuitgaven. Op den eqrsten veilingsdag van de Dickens- en Thac- keraycollecties van George Barr Mac Cutcheon te New ork werden bijzonder hooge prijzen besteed. Een exemplaar van de Pickwick Papers in de origineele uitgaaf, onopengesneden, voor zoover men weet het gaafste exemplaar dat be kend is ging voor 70Q0 dollars. De eerste druk van The Battle of Life bracht 1975 dollars op, een privé-druk van Great Ex pectations 1025 dollars. Een geteekend exem- plaats van Ihe Griqkett on the Gearth, door Dickens aan George Cruikshank gegeven, werd voor 1450 dollars verkocht. Een ,,mrs. Camp" door Dickens gebruikt in zijn lezingen te Bos ton en als herinnering aan Howard M. Ticknor geschonken, ging voor 1800 dollars. N oo d 1 o t ti-ge ontplof fi n g. In een particuliere, fabriek van ontplofbare stoffen bij Salonki heeft door nog onbekende oorzaak een ernstige ontploffing plaats gehad. De fabriek is geheel verwoest. Vijf personen zijn gedood, terwijl er verscheidene gewond zijn. Telegrammen. DE STRIJD IN CHINA. LONDEN, 26 April (draadloos) De corres- pondent van de „Daily Mail" had van Tsjang tso Lin's zoon toestemming gekregen om in 'n gewapende trein een aanval mee te maken op de Nankowheuvels waar Feng-Yuh-Siang's troepen zich 30 mijlen van Peking verschanst hadden. Feng zond 3 ijzerwagens, geladen met blokken en steenen op den trein in. De treinen botsten op elkander, waardoor een zevental inzittenden gewond werd, w.o. de correspondent van de ,,D. M." De trein keerde toen naar Peking terug, waar maatregelen zijn genomen om plunderingen te voorkomen. In de stad worden honderden geëxecuteerd als waarschuwend voorbeeld. b CYCLOON. ROME, 26 April (draadloos) Tengevolge van een cycloon in Rome en Milaan zijn 2 personen gedood. Laatste Berichten. Weerbericht. Verwachting Matige Z.W.- tot Z.O. wind zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waar schijnlijk regen of, onweer; weinig verandering in temperatuur. Scheepsramp. Men meldt ons Te Uithuizen is het schip van sch. M. Koster uit Wildervank, dat met stroo geladen was, geheel uitgebrand. De schipper en zijn gezin konden zich met moeite uit het voor onder redden. Schip en lading zijn verzekerd. Door een auto gegrepen. Men meldt ons uit ZevenaarGisteravond passeerde de heer T. Geerts uit Zevenaar per auto het dorp Wieken toen plotseling een 4-jarig zoontje van den arbeider A. Ketelaar, den weg overstak. Het kind werd gegrepen en levens gevaarlijk gekwetst. De bestuurder treft geen schuld. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 23 April. 26 April. Londen ƒ12.11'/, fi 12.10=74 Berlijn 59 321/, - 59.26 - 8.35V2 - 8 35 België - 8 91'/a - 8 96 Zwitserland - 48.13 - 48.087, - 2.49 7 - 2.4815/i# - 35.20 - 35.15 Kopenhagen - 65.20 - 65 171/2 Stockholm - 66.71 66 69 7, Oslo A -54.— - 53.85 Madrid - 36.05 - 35 .90 Milaan 10 03 - 10.01 Kerknieuws. Het Eucharistisch Congres te Chicago. De Kardinaal-legaat. De H. Vader heeft Zaterdag kardinaal Gio vanni Bonzano in particuliere audiëntie ont vangen en hem benoemd tot Pauselijk legaat bij het a.s. Eucharistische Congres te Chicago. Kardinaal Bonzano was vroeger apostolisch delegaat in Washington. Kunst en Letteren. Ellen Key. De bekende Zweedsche schrijfster, Ellen Key, is te Stockholm in den ouderdom van 77 jaar overleden. Onderscheidingen. Albert van Raalte, mevrouw van RaalteHor- neman, Alexander Poolman en mevrouw Pool manMeissner, drie bekende NedeH. musici, zijn door de Fransche regeering begiftigd met de palmes académiques. De heer Rouché, direc teur van de Groote Opera te Parijs, heeft hun gister de onderscheidingsteekenen overhandigd. SPORT. 4 Voetbal-uitslagen. kampioenschap van Nederland. Rotterdam FeijenoordEnschede 23. IJ- fnuiden StormvogelsBe Quick 1—2. Af deeling I. Promotie Competi tie 2e klasse. Hilversum Hilversum Unitas 30. A f d. II. Promotie Competitie 2e klasse. Den Haag V.U.C.Haarlem 12. P r o m o t ie C om petitie 3e klasse. Rotterdam TransvaliaLugdunum 00. Gou da OlympiaMerwede 04. 3 e klasse. B Rotterdam: Leonidas Schiedam 20. C Rotterdam St. Volharden 't Noorden 26. Rotterdam U.S.C.U.D.I. 13. D Leerdam O.S.S.-Leerdam 16. Res. Ie klasse. Rotterdam Xerxes II H.B.S. II 0—3, Rotterdam H.-D.V.S. II—D.F. C. II 2—3. Promotie Competitie Res. 2e kl UtrechtU..V.V. II—Unitas II 5--2. D.H.S.—Goal 1—5. Ursus II—V.D.L. II1—1. Demos II—N.H.S. III4—0. Gusto—N'.LI.S. 2—1 Gusto III—K.C.S. I 3—2. Tennis-uitslagen. Schiedam II>Wals II 4—3. „Game—Baan XIV 1—6. S.V.V.—Heerenmarkt 6—1. Voor 'n paarhonderd toeschouwers neemt deze wedstrijd een aanvang. Het begin is voor S.Y.V., doch zij slagen er voorloopig niet in te doelpunten. Ook II. zit niet stil. Deze 1ste klas A.V.B. ploeg maakt direct een uitstekenden indruk door haar enthou siast, doch vooral eerlijk spel. Haar uitvallen zijn niet van gevaar ontbloot. Als Versteeg eens voorzet, grijpt de H. keeper mis en het leder verdwijnt in het net. 1—0 Niet ontmoedigd speelt H. verder en na enkele vergeefsche aanvallen maakt haar rechtsbinnen met een mooi schot gelijk. Direct hierop kan Maltha maar juist een doel punt voorkomen, door op tijd uit te loopen. Tot de rust gaat het verder gelijk op, zonder dat er verder gescoord wordt. Na de thee is LI. het eerst in den aanval. Spoedig neemt S.V.V. het spel in handen. Liet geluk is evenwel 'niet met haar. Steeds is er een LI. speler, die juist den weg naar het doel af sluit. Na 20 minuten spelen is het Bronneman, die S.V.V. de leiding geeft. Spoedig hierna is het v. d. Gaag, die via den H. keeper doelpunt en nog geen 2 minuten later scoort Huiskes hef mooiste doelpunt van den dag, door een voorzet, die de Goede tactisch liet loopen, ineens in te schieten. Een werkelijk fraai doelpunt. H. is nu een geslagen elftal. Nog tweemaal wqet S.V.V. te doelpunten, zoodat het einde met een 61 overwinning komt, wat wel eenigs- zins geflatteerd is. De gasten lieten een uitstekenden indruk ach ter. Ze spelen een eerlijk spel en wat hoofdzaak is, goed voetbal. Ze zullen binnenkort hun weg in de N.V.B. wel vinden. Rest ons nog te ver melden, dat de leiding van scheidsrechter Zalme uitstekend was. Met zulk een leiding is men van een prettigen wedstrijd verzekerd. D.F.C. II—Hermes-D.V.S. II 5^2. Geul verliest den toss en Jurgens, die midden voor speelt, trapt af. Kort na het begin (5 minu ten) benut Jansen (de linksbinnen) een kans door fraai in te schieten (01). Geruimen tijd blijft den stand in Hermes' voordeel en zijn beide partijen aan elkaar gewaagd. Echter maakt D.F.C. II nog voor rust gelijk. De linksbinnen lost een hard schot, dat door den paal gekeerd wordt. Van der Linden (de middenvoor) krijgt de terugspringende bal voor zijn voeten en doel punt (11). Na de hervatting een geanimeerde strijd, waaruit na pl.m. 20 minuten door Boon, de leiding voor Hermes-D.V.S. hernomen wordt. Jansen wordt in de achterhoede teruggetrokken, waardoor de druk op de achterhoede grooter wordt. Spoedig weet de rechtsbinnen van D.F.C. met een prachtig schot gelijk te maken. Hard wordt er door beide partijen gewerkt om de winnende goal, welke echter uitblijft. In plaats van te verlengen, laat de scheidsrechter stoppen. Op zijn fout opmerkzaam gemaakt, laat hij weder (na 7 minuten) aantreden. In de eerste helft der verlenging doelpunt Van der Linden met een hard schot (32) nadat hij één minuut te voren, na een botsing met Geul, onder hevig misbaar het veld was uitgedragen 1 3| minuut voor het einde blaast Duyve af. Door zijn neu trale grensrechters er op opmerkzaam gemaakt laat hij wederom beginnen, waarna het einde zonder verdere intermezzo's komt. Hermes-D.V.S. protesteerde tegen het laten staken na afloop van het eerste 1| uur. Burgerlijke Stand. Geboren: April 23. Lena d.v. C. Krom menhoek en M. van Puffelen, Baansteeg. Overleden: April 22. W. Hoogstad, oud 68 j., Pernisschestraat. 23. M. Wapenaar, oud 36 j., echtgen. W. J. L. van der Slot, Poortu- gaalschestraat. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 26 April v.m. 1.45 n.m. 1.53. 27 April v.m. 2.12 n.m. 2 21. 28 April v.m. 2.43. n.m. 2 54. 29 April v.m. 3.12 n.m. 3.27. Gem. Hoogwater 87 c.M. 4- N.A.P. Gem. Laagwater 77 c.M. N.A.P. Gem. duur stijging 5 u. 31 m. Gcm. duur daling 6 u. 54 m. HULL, 24 April. Vertrokken s.s. Alchymist met olie naar Schiedam. LIARBURG, 24 April. Aangekomen s.s. Agility, ledig van Schiedam om olie te laden voor Schiedam. SINGAPORE, 21 April. Vertrokken s.s. City of Pekin, met olie van Japan naar Londen en Schiedam. SCHIEDAM, 24 April. Aangekomen Eng. s.s. Clan Machines, met stukgoederen van Londen in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 24 April. Vertrokken Itali- aansch s.s. Nivro, ledig naar Rotterdam. Duitsch s.s. Friesland, ledig naar Rotter dam. Duitsch s.s. Verra, ledig naar Hamburg. SCHIEDAM, 26 April. Vertrokken zeelichter Neerlandia, kapt. L. Willemstein, ledig naar Londen. SCHIEDAM, 25 April. Aangekomen s.s. Bernise, ledig van Rotterdam om hier te dokken in de Wilhelminahaven. Eng. s.s. Adclbeach, ledig van Antwerpen. s.s. Stad Zaandam, ledig van Vlaardingen, beiden om hier te dokken in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 25 April. Aangekomen Eng. s.s. Alchymist, kapt. A. Hadlow, met olie van LIull voor N. V. Schieveem aan de Wilhelminahaven. het verLrok heden naar Harburg. SCLIIEDAM, 26 April. Vertrokken s.s. Edam, LIoll. Am. Lijn, ledig naar Rotterdam. Eng. s.s. Clan Macisson, ledig naar Pernis. SCHIEDAM, 26 April. Aangekomen s.s. Rijndam, Holl. Am. Lijn, ledig van Rotterdam om hier te dokken in de Wiltonhaven. GIBRALTAR, 24 April. Gepasseerds.s. Kina, met stukgoederen van Oost-Azië naar Schiedam. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 26 April. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 14.50. Namens de commissie voor de noteermg. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 26 April. Men noteert voor Spiritus 100 21. Spoeling. Noteering van de Coöp. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging". Heden 1.50 per ketel. ROTTERDAM, 26 April. Aangevoerd werden 555 vette runderen, 362 schapen of lammeren, 1223 varkens, '320 vette kalveren. Prijzen per l K.G. Vette koeien 57148424, ossen 53 47£—42, kalveren 87|—7555, binnenl. scha pen 3136, buitenl. schapen 4552, lammeren 3042, varkens 3937 ct. Kleine Advertentien. VERLOR EN een bruine portemonnaie, inhoudende circa f70.—. Tegen goede belooning terug te bezorgen bij VAN DER VALK, Rottcrdamsehe dijk 108.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 3