Doorzittend Pinna J1NSEH W0UTERL00D Rijls Hoopre Burgerschool Dw DRANKEN, ze zijn de BESTE. Adverteert io de iierae Medwcjie Gewant LEERLINGEN voor den nieuwen cursus, Verder Bordeaux, Port, Sherry, Madeira en Witte Wijnen. Uit Alkmaar. Woensdagmiddag werd de Langestraat, de hoofdstraat der stad, die geasfalteerd en over de geheele leifgte van nieuwe trottoirs is voor zien, plechtig voor het verkeer geopend. Daar dit de eerste straat in de stad is, die ge asfalteerd is geworden, had een commissie uit de burgers er voor gezorgd, dat zich een optocht van auto's, versierde rijwielen en een groep kinderen, bestaande uit 20 leerlingen van iedere school, had gevormd. Na een rede van den burgemeester, bracht de voorzitter van de commissie een woord van erkentelijkheid aan den raad. Jonge meisjes boden hierop den burgemeester op een kussen in de Alkinaarsche kleuren een schaar aan om de afscheiding door le knippen, waarna de optocht de straat in gebruik nam. Er heerschte den geheelen dag een feestelijke stem ming. In den loop van den dag had vervolgens in de raadszaal de officieele opening plaats van de nieuwe inrichting van de Openbare Leeszaal, de Museum-bibliotheek en het Gemeente-archief, die allen thans in het mooie uit het begin van de 18e eeuw dateerende patriciërshuis aan de Lan gestraat 85, dank zij de medewerking van den raad, zijn ondergebracht. De burgemeester, mr. Wendelaar, hield een toespraak tot de genoodigden. De voorzitter van de openbare leeszaal, mr. A. P. M. de Lange, sprak vervolgens een rede. De gemeentearchivaris, de heer Dresch, ver klaarde zich eveneens ingenomen met het samen brengen van de instellingen in één gebouw. Tenslotte werd het prachtige gebouw door de aanwezigen bezichtigd. Het verdrag met Belgie. Donderdagavond is in de Vereeniging voor Staatkunde te Leiden een debat-vergadering gehouden over het verdrag met België. De vergadering was niet toegankelijk voor de pers. De heeren mr. J. P. Drion, H. Dunlop en prof. Ir. Nelemans verdedigden de in ons blad medegedeelde stellingen, welke door prof. Colenbrander en Ir. Plate werden bestreden. Aan het einde der geanimeerde bespreking, waarbij ook prof. mr. H. Kroller zich als een voorstander van het verdrag deed kennen, werd gestemd over de vraag„Moet het verdrag met België worden aangenomen Ongerekend de drie inleiders, werd de vraag door slechts zes aanwezigen bevestlgdend, door 55 ontkennend beantwoord. Stad*- en Gewestelijk Nieuws. NEDERLAND-BELGIE. De landenstrijd bij uitnemendheid, de Holland België-voetbalmatchf vindt morgen in Éet Amsterdamsche stadion plaats. Evenals vorige keeren, zullen wij verloop en uitslag van dezen vermaarden kamp, morgen middag op de bekende wijze voor ons bureau publiceeren met behulp van de radio gaat het vlugger dan vlug. De lang verbeide ontmoeting vindt om haW drie plaats en even later volgen reeds de eerste berichten. „L. v. Beethoven." \an de vele concerten der laatste weken, zoo zoowel vocaal ,als instrumentaal, is dit van gis teravond, door het dilett. symph.-orkest „L. v. Beethoven" gegeven, zeker niet het minste ge weest. De zaal van den Volksbond was geheel ge vuld met een aandachtig luisterend gehoor. „Eine kleine Nachtmusik" opende den avond, waarmede het orkest al aanstonds blijk gaf over goede krachten te beschikken. In „die Hochzeit des Figaro" van Mozart, heeft mevr. Henr. Sala (sopr.j het publiek voor goed voor zich gewonnen, zoodat toen zij na de pauze wederom het podium' betrad, door de aanwezigen met applaus werd begroet. Nu zong ze de bekende Strauss-wals b rü 111 ingss timmen waarmede zij een storm achtig applaus oogstte, dat aanhield tot zij be sloot, tot een herhaling. Het orkest toonde ah begeleidend element eveneens veel te kunnen prestoeren, dank zij de krachtige en bezielende leiding van den heer J. C. U. Feltzer. De onvoltooide symph. (B.-mol) van Schubert is zeer zeker een mooie compositie, echter tot die overtuiging zijn wij na de vertolking van gisteravond niet gekomen. Lloewel heel goede momenten, waren er ook vele zwakke. Er moet hier en daar nog wat geschaafd worden. De ouverture „Allessandro Stradella" van F. van Flotow en „Melodiënkrans uit „Trovatore van erdi vielen zoomede, door de goede vertol king, zeer wel in den smaak. Het strijkgedeelte, dat wel op den voorgrond had plaats genomen, hadden we liever vooral in de ouverture, wat meer op den voorgrond gehóórd, temeer daar het bas- en slagwerk, welk laatste vooral verdienste lijk werk verrichtte, in beide nummers een groote rol speelden. De pizzicato-Polka was een aardig succes-stukje. Met den Persischen-Marsch, even eens van Joh. Strauss, werd op waardige wijze dit goed geslaagde concert gesloten. Er waren bloemen voor de zangeres. Luxor. Weer drie hoofdnummers brengt de Luxor- directie haar bezoekers en weer beeft zij een bijzonder goede keus gedaan. De strekking van de stukken is uitstekend, de sensatie gezond. Een bijzonder mooi filmwerk is „Als een man een man is." Het is vervaardigd naar het gelijknamig boek van Engelands bekendsten hedendaagschen schrijver Hilaire Belloc spel, filmbeeld en be werking 't is alles prima. De andere hoofdnummers zijn getiteld „Zijn zuster gewroken" en „In deleeuwenkuil."Boven dien draait er behalve de vermaarde „Ditjes en bij Wielrijders, m mr een door de zon verschroeide Huid, I Él 5chrijnen en Smetten.verzacht en gl öeneest men met Bij Apoth.en DrogïsFin"""Bi^^ 1463 9 datjes" nog een typische klucht „O, die liefde." Bezoek kunnen wij aanbevelen. Pandora. Pandora heeft van de week twee namen in haar programma welke zeer zeker niet zullen nalaten te „trekken" nl. W.S. Hart en Richard Talmadge, de eerste in een aardige film in twee acten, terwijl de laatste de hoofdrol vervult in het hoofdnummer. Na twee aardige natuuropnamen, draait „De overval op derf postwagen" een Wild-West met W.S. Hart in de hoofdrol en beter van spel en mhoud dan de meeste dergelijke films. Hierna een allergezelligst blijspelletje „Prulletje is verliefd", waarom hartelijk wordt gelachen. Als variété „Prof. Boris Boranow" musical- excentric. t Na de pauze een spannend sensationeel werk, waarin zooals reeds gezegd, R. Talmadge de eerste viool speelt. „De Opiumkit" is spannend van begin tot einde, terwijl onze held tallooze staaltjes van zijn kracht en behendigheid toont. Gaarne bevelen wij dit aardige programma aan. Pos ttarie ven. Op het kantoor der Posterijen zijn verkrijgbaar gesteld overzichtelijke wandtabellen van de voornaamste tarieven voor briefpostzendingen enz. in het binnenlandsch en het internationaal verkeer. De prijs van deze tabellen bedraagt 5 cents. Gistermiddag omstreeks half vij wierp een onbekend gebleven jongen den 78 jarige wed. P. Don, wonende te Rotterdam een steen tegen het voorhoofd, waardoor zij bloe dig werd gewond. Bij den heer Schölte in de dro gistwinkel is zij verbonden. Gisteravond is de 13-jarige A. v. Dijk in dc Plantage door een hond in zijn linkerbeen gebeten, waardoor hij verwond werd. In den ai'geloopeii nacht is door de politie aangehouden zekere K„ die ver dacht wordt, in vereeniging met. anderen, dief stal van gedistiileerd te hebben gepleegd uit een distilleerderij aan den Noordvestsingel. Aangifte is gedaan dat van het Stoomgemaal aan de Poldervaart een nogal belangrijke hoeveelheid lood en eenig koperdraad is ontvreemd. Aangehouden is alhier op ver zoek van de politie te Rotterdam, zekere H.L. verdacht van diefstal. Hij is overgebracht ter herschikking van de Rotterdamsche politie. In den afgeloopen nacht is a 1- hier zwervende aangetroffen een man, die eenigs- zins in zijn geestvermogens scheen gestoord en in Delft thuis behoorde. Hij is heden derwaarts gebracht. Aangifte is gedaan van de ver missing van een kindervouwwagentje, vermoede lijk van den openbaren weg ontvreemd. Door B. en W. heeft gister een openbare verhuring plaats gehad van een 7 tal perceelen wei-hooi- en grasgewas, voor den tijd van een jaar, eindigende 31 December; 1926 in totaal heeft dit opgebracht 431 Gistermiddag omstreeks 2 uur is een zekere W. met zijn motorrijwiel nabij de Loopuyts Bank geslipt. Het motorrijwiel is licht beschadigd. W. en de duorijder zijn er zonder letsel afgekomen. UIT ROTTRDAM. Prinses Theater. - Na het journaal draaide als eerste hoofdfilm „Hoera daar gaat ie weer" In de hoofdrol. Hout Gibson met zijn' sensationeelecowboy-avonturen. Doldriftige wedstrijden en heel vreedzame ta- freeltjes wisselen elkaar af. Op het tooneel „Het Hollandsch tooneel en semble „De tante van Charlie", door hen opge voerd,is alleen al een gang naar het Prinses-thea ter waard. Er werd goed gespeeld en het pubhek gierde van 't lachen. Hubert Kievits speelt de hoofdrol. Als 2e hoofdfilm „Ank is 'n malle" Eug. 'O Brien als Majoor Se Mour en Laura la Planta als Ank Chruch vervullen de hoofdrollen. Deze film is noch sensationeel, noch aangrijpend, maar mooi, werkelijk mooi. We kunnend egenen die deze week een genotvollen avond willen hebben een bezoek aan het Prinses-theater ten zeerste aanbevelen. W. B. Theater. W.B. geeft deze week weer eens programma zooals er weinig worden afgedraaid. Jammer is het daarom, dat we het niet onvoorwaardelijk kunnen goedkeuren en het streng moeten voor behouden. Begonnen wordt met een aardige klucht „bilmkoorts", terwijl vervolgens de traditioneele revue en dito journaal voorbij bibberen. Hierna „Gesloten Deuren", waarover we, om bovenaangegeven reden, niet veel meer zullen zeggen. Inplaats van variété, kregen we deze week een natuuropname in vier afdeelingen over Onze Oost. De eerste afdeeling toont ons Tandjong Priok, Batavia, Weltevreden en Meester Cor nells, dus zoo ongeveer het stadsleven, terwijl de tweede afdeeling ons meeneemt naar West- Java, het woeste gedeelte en ons daar de vulca- nen Pandanpadjan enGoentoerlaatbeklimmen en in werking laat zien, om ons vervolgens in de dalen een blik te gunnen op het enorme bosch- bedrijf. De derde acte is gewijd aan het leven en werken der inlander. Juist omdat de meeste Hollanders er in het geheel geen idee van hebben hoe het in en om de dessa toegaat is dit wel het meest interessante deel der film. Het vierde ge deelte voert ons naar het schoone eiland Bali. Na de pauze een schitterend mooie film „De dochter van den Sheik". Een werkelijk grootsch opgezet filmwerk met schitterend spel en ensce- neering, waarin de beide hoofdrollen op onna volgbare wijze vervuld worden door Maria Jacobini. Bij of krachtens wetten of verordeningen voor geschreven en andere officieele af- en aan kondigingen van het Gemeentebestuur. Ter algemeene kennis wordt gebracht, dat de Spoelingbrug vanaf Maandag 3 Mei 1926 tijde lijk voor alle verkeer zal zijn afgesloten. Schiedam, 1 Mei 1926. Gemengd Nieuws. Vreemde manieren. Bij de politie te Nijmegen meldde zich zekere A.H. met een rijwiel, dat hij gekocht zou hebben van een dronken man, die het langs den. weg gestolen had. Hij kocht het rijwiel voor 2.50 en zeide tot de politie het zaakje niet te vertrouwen. Hij dacht, dat 't rijwiel gestolen zou zijn en wilde de fiets gaarne aan den eigenaar terugschenken tegen vergoeding der kosten ad 2.50. Bij nader onderzoek bleek, dat K. de fiets zelf gestolen had en op dien manier 2.50 wilde verdienen van den eigenaar van de fiets. K. werd in arrest gesteld wegens rijwieldiefstal. In een modderpoel vejx dronken Op de Eerste Kostverlorenkade te Amsterdam is Donderdagavond, naar de Tel. meldt, een jon gentje van omstreeks 10 jaar, die daar aan het spelen was, te water geraakt. Een paar voorbij gangers doken in het zwarte stinkende water, doch zonder resultaat. Getracht werd een red- dingshaak machtig te worden, doch deze was niet in de buurt aanwezig. Het schijnt, dat er in de buurt een paar verdwenen zijn, gevolg van baldadigheid van de jeugd. Eerst veel later is het lijkje door de bemanning van de politieboot opgehaald. E r g e r 1 ij k e baldadigheid. De po litie te Hekendorp heeft een boerenknaap aan geboden, die herhaaldelijk met steenen naar de passeereride treinen wierp en door een valsch signaal een sneltrein deed stoppen. Malaise. Naar wij vernemen heeft de firma Ter Horst Co. te Rijssen, wegens slapte in het bedrijf besloten haar jutefabrieken, waarin ongeveer 1600 arbeiders werk vinden, 's Zater dag stop te zetten. Laatste Berichten. Roofoverval. Men meldt ons uit Bussum Hedennacht is door een brutale overval de Goöische politie aan het werk gezet. Tot hedenmorgen half negen is nog geen spoor van den dader gevonden, die zijn mager gezicht met spitse kin met -n donkere kleurstof had besmeerd. Hij drong ongeveer kwart, over twaalf in de derde klas wachtkamer binnen, toen de assistent station-chef, de 'heer Nijhof en een klerk bezig waren de dien dag ontvangen gelden te tellen en in zakken te doen. Onder de bedreiging met een revolver gelastte hij met een schelle stem de beide personen aan den kant te gaan staan daarop nam hij een der 4 geldzakken, die reeds geteld waren en verdween ermede onder den uitroep val me niet aan, anders schiet ik jullie neer. Deze bedreiging schijnt op de beide over vallenen een grooten indruk te hebben gemaakt, want eerst geruimen tijd daarna kwamen zij naar buiten en waarschuwden zij de politie. Inlusschen had de dader, die gekleed was in een donker pak met lichte strepen en geen over jas droeg, kans gezien te ontsnappen. De geheele overval duurde slechts eenige oogenblikken. Op een moment, dat zich behalve de heer Nijhof en de stationsklerk niemand anders in de 3de klas- wachtkamer bevond. Dat de dader heeft kun nen ontkomen is bijna onbegrijpelijk. Burgerlijke Stand, Geboren: April 29. Antouius z.v. P. Jm- merzeel en J. H. Koevermans, Rijnstraat Overleden: April 29. M. Dijkstal oud 85 J-, wed. J. H. Harmes, Spinhuispad. Vervolg Kerkbericht. KALENDER. (2—9 Mei 1926). Parochiekerk van den H. Joannes de Dooper en van dc Koningin van den Allerh. Rozenkrans. Zondag. 3e Zondag na het octaaf van Paschen (4e Zondag na Paschen). Wijding der kathedraal, blz. 513. 2e Oratie van den Zondag, blz. 335. 3e Oratie, behalve in de gezongen Mis, van den H. Athanasius, Bisschop, Belijder en Kerkleeraar, .blz. 664. Maandag. Kruisvinding, blz. 666. 2e Oratie behalve in de conventieele of gezongen Mis, van de H. LI. Alexander, Eventus en Theodulus, Martelaren, blz. 667. Prefatie van het H. Kruis, blz. 48. Dinsdag. H. Monica, Weduwe, blz. 671. Bij de Zusters 2e Oratie van het octaaf der H. Catharina, blz. 658. Woensdag. LI. Pius, Paus en Belijder, blz. 672. Donderdag. H. Joannes voor de Latijnsche poort, blz. 676. Bij de Zusters 2e Oratie van het octaaf der H. Catharina, blz. 658. Prefatie der Apostelen, blz. 54. Vrijdag. H. Stanislaus, Bisschop en Marte laar, blz. 686. Bij de Zusters plechtige octaafdag van de II. Catharina van Serien, blz. 657. 2e Oratie van Stanislaus. De gezongen Mis ter eere van het LI. Hart, blz. 495. Zaterdag. Verschijning van den Aartsengel Michael, blz. 678. 2e Oratie van den Paus, blz 89°. a.s. Zondag. 4e Zondag na het octaaf van Paschen (5e Zondag na Paschen). Van den Zon dag. A G E N I) A. Maandag 3 Mei. 8 uur. Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Lorenzo Perosi". Steeds gelegenheid inschrijven lidmaatschap. 8 uur. Dammen in het Patronaatsgebouw, L. Haven. Dinsdag 4 Mei. R. K. Mannenzangvereen. „St. Caecilia", onderafd. v. d. Ned. R. K. Volksbond, lederen Dinsdagavond repetitie van 8|- tot 101 uur. SPORT. HET VOETBALPROGRAMMA. Interland w o d s t r ij d Amsterdam NederlandBelgië. 1 Kampioenschap van Nederland Groningen Be OuickStormvogels Enschede EnschedeM.V.V. Afd. II. Promotie competitie 3e klasse Vlaar- dingen FortunaTransvalia Dordrechto: Mer- wedeOlympia. 3e klasse c. DelftDelfiaSchiedam. Rotterdam 't NoordenU.D.I. Promotie Competitie Res. 2e klasse Gorin- chem UnitaslïII.-.D.V.S.II. Excelsiorprograinma. Zaterdag 1 Mei: Excelsior 6Excelsior 7 2h uur. Excelsior(eomb.)Pseudoniem 3J uur. Zondag 2 Mei: Excelsior2Gr. Floris 1 2 uur. Excelsior 3Adelaarsl 12 uur. Scheepvaart. SCHIEDAM, 30 April Vertrokken: Grieksch s.s. „Markakis", ledig naar Rotterdam. Fransch s.s. „Artemissia",ledig naar Rotter dam. Noorsch s.s. „Ruth", van New York naar Hamburg. SCHIEDAM, 30 April. Aangekomen Duitsch s.s. „Luise Hemsoth", ledig van RoLterdam. Noorsch s.s. „Thoroy", ledig van Vlaar- dingen. Noorsch s.s. „Bestrum", ledig van Nantes allen om hier te dokken in de Wilh. haven IIARBURG, 30 April Aangekomen s.s. „Agi lity", ledig van Schiedam om olie te laden voor Schiedam. SCHIEDAM,1 Mei. Bedureude de maand April kwamen alhier binnen 65 stoomschepen, 2 zeil schepen, 1 zeelichter, 1 zeesleepboot, 1 zandzui ger en 1 niéuw dok, tegen 47 stoomschepen, 2 zeilschepen en 1 zeesleepboot in April 1925. Vanaf 1 Januari tot 1 Mei kwamen alhieraan 51 bunkerbooten, 40 oliebooten, 10 stukgoederen- booten, 67 bij Wilton en 77 bij de Furness. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Spoeling. Noteering van de Coöp. V^reeD. „Schied. Spoelingvereeniging". Heden f 1.50 per ketel. te SCHIEDAM.. Afd. A (litterair-eeonomisch) Afd. A (physiscli-matheniatisch). AANGIFTE van mondeling door Ouders of Voog den op 3, 4, 6 en 7 Mei van half twee tot half vijf in het gebouw der R.H.B.S. 1473 22 Schriftelijk vóór 8 Mei met op gave van voornamen voluit, juist adres, naam en voorletters vader of voogd, datum, jaar en plaats van geboorte,en de school, waar het onderwijs is genoten. DE DIRECTEUR. KOOPT BIJ DE Samos, vanaf f 1.—, f 1.25 en f 1.50 p. fleseh. Oude Zoete, Roode Spaansche Wijn f 1.25 p. fl. Zoete Roode Fransche Wijn f 1per flesch. Al onze Wijnen zijn zuivere natuurwijnen, Aanbevelend, JANSEN WOUTERLOOD, Distillateurs - Likeurstokers, Groote Markt 35.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 6