Vreest geen examen! tl IJ N II Allü Ts Stad - en Gewestelijk Nieuws. ZENUWTABLETTEN Het zal U.H.E.G. bekend zijn, dat de Engel sche Regecring een verbod heeft uitgevaardigd tot invoer van versch vleesch uit ons land. Dit verbod heeft den afzet van vleesch belangrijk vmniüderd en het spreekt vanzelf, dat daardoor de Nederlandsche rundvee-, varkens- en seha- perifokkers, wier bestaan voor een belangrijk deel afhangt van de mogelijkheid van een gun- stigen afzet van vereelt vleesch, ernstig worden getroffen. Om nu het voor bedoelde fokkers dreigende verlies zooveel mogelijk te beperken, is het gewenseht maatregelen te nemen, waardoor het binuenlaudsch verbruik van versch vleesch wordt vergroot. Om die reden heb ik de eer "IJ H.E G. te ver zoeken aan de in uwe provincie liggende gemeen ten, welke daarvoor naar uw meening in aan merking komen, te vragen het mogelijke te willen doen, opdat zij aankoop van versch vleesch door inrichtingen in die gemeenten (ziekenhuizen e.a.) zooveel mogelijk gebruik wordt gemaakt van binuenlaudsch vleesch en hiermede rekening wordt gehouden bij aan besteding van versch, dus ook gekoeld of be vroren vleesch. Ik moge hierbij opmerken, dat. door den maatregel van de Engelsche regeering de prijzen van het vleesch hier te lande wellicht zullen dalen en mitsdien het verschil tussche die prijzen en de buitenlandsche prijzen zal verminderen, waardoor wellicht aan een niet onbelangrijk bezwaar tegen den aankoop van binnenlandsch vleesch wordt tegemoet gekomen. Weelde verteringsbelasting. Het dagelijksch bestuur der algemeeue R.K. werkgeversvereniging heeft besloten een krach tige actie te ontwikkelen inzake het wetsontwerp tot heffing eener weelderverteringsbelasting. De A.R.K.W.V. handhaaft weliswaar haar reeds vroeger ingenomen standpunt, dat een „weelde- vei-teringobelasting" in beginsel aanbevelens waardig is, daar hiervan een vermindering van den druk der directe belastingen het gevolg zal zijn, maar hetBestuur is van meening dat ook in dit Wetsontwerp de concrete uitwerking van dit beginsel groote bezwaren met zich heeft ge bracht. In het bijzonder geldt dit met betrek king tot de posten, aardewerk enz., schoenen, karpetten enz., tafel- en beddengoed van andere dan katoenen weefsels, brandkasten enz. en meubelen. Het bestuur heeft besloten zoo spoedig moge lijk contact te zoeken met de R.K. Kamerfrac tie om deze, desgewcnscht, van deskundige voor lichting te dienen. Want er is een middel dat U kalm maakt en kalm houdt, terwijl Uw geest helder blijft behoeden U voor zenuwachtigheid. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 1999 11 tal diensten aanmerkelijk zal worden ingekrom pen. In beide gevallen is het publiek hiervan de dope, niet alleen echter het Schiedamsche pu bliek, doch evenzeer het Rotterdamsche, dat belang heeft bij den grootst mogelijken toevoer van personen. Op deze gronden hebben wij de eer uw college beleefd te verzoeken de bepaling in te trekken, waarbij het aan intercommunale autobus-onder nemingen verboden wordt op Rotterdamsch grondgebied reizigers in te laten, rijdende naar Rotterdam en reizigers uit te laten, rijdende naar elders. Muziekconcours. Het muziekconcours van den bond van chr. harmonie- en fanfare-gezelschappen, uitgeschre ven door „Harpe Davids" en ,,Eltheto"is heden in het Volkspark gehouden 20 korpsen namen er aan deel. Op het terrein heerschte een tamelijke drukte en van den vroegen morgen tot in den namiddag, hebben de tonen vroolijk geschetterd. Daar vele korpsen al musiceeiend door de stad optrokken, heeft het gedeelte van de burgerij, dat niet in het Volkspark aanwezig kon zijn, van dit concours eveneens genoten. Ds. Halfmann, die de wedstrijden met enkele woorden inleidde, deelde o.a. mede, dat Koningin en Prins ieder een zilveren en de Koningin-Moe der een bronzen medaille beschikbaar gesteld hadden. De dag wordt besloten met een concert op het meergenoemde terrein, dat om 8 uur aan vangt en opgeluisterd zal worden door vuur werk. De eerste uitslagen luiden als volgt •le Afd. Eanfare le prijs met 303 punten, De Ba/.uin, Leerbroek 2e prijs met 2G8 punten De Bazuin, Leerdam 3e prijs met 201 punten Chr. Fanfarecorps Wilhelmina, Eindhoven. 3e Afd. Fanfare Harpe Davids, Schiedam, le prijs met 328 punten. 3e Afd. Harmonie Patrimonium, den Haag le prijs met 304 punten Harpe Davids, Ridder kerk, le prijs met 319 punten Wijdt Gode Uw Kunst, 2e prijs met 261 punten. velde trok tegen den meer communistisch aan gelegden Edo Eiminen en nu volgt hij diens spoor tot ergernis van de leiders der verschillende hon den. De partijvoorzitter der S.D.A.P., Ilenri Polak, tevens voorzitter van de best geschoolde vak organisatie, waarop het N.V.V. steunt, veroor deelt de algemeeue staking, welke dooi1 Stenhuis verheerlijkt wordt. Of het dus alleen een kwestie van taktiek en niet van beginsel is, mag in twijfel worden ge trokken. Evenwel, ook dan is Ijet erg genoeg. Want is eerst de vakvereeniging geconstitueerd, dan komt het vooral op leiding, strategie en taktiek a,an. En wat ziet men bij het N.V.V. gebeuren De hoofdbesturen der aangesloten honden komen bijeen en veroordeelen met 127000 legen 19000 stemmen de taktiek van den generalissii mus. Dat is op zich zelf al erg genoeg. Een opperbevelhebber, die heel de generale staf tegen zich heeft. Doch ter toelichting wordt meegedeeld, dat vrijwel niemand der aanwezigen de meening van Stenhuis onderschrijft, dat een volledige frontsverandering van de taktiek der moderne arbeidersbeweging voorwaarde is voor een snelle re vooruitgang der beweging. - Als Stenhuis zich soms mocht beroepen op de 40.000 blanco stemmen, dan wordt daartegen in zijn eigen pers opgemerkt „De vertegenwoordigers der Hoofdbesturen, die hij de stemming over de tweede resolutie blanco of tegen stemden, deden dit meerendeels, omdat zij het overbodig achtten uit te spreken, wat er in de resolutie staat." Te onbenullig om er nota van te nemen, zou het in het jargon der roode pers luiden. En alsof dit nog niet voldoende is, schrijft de voorzitter der Meubelmakers in het vakblad dezer moderne groep „Bij het aanwijzen van nieuwe paden heeft Stenhuis niets dan de vaagheden, die vroeger de anarchisten', daarna de syndikalisten en tegen woordig de communisten den arbeiders hebben voorgehouden en nog voorhouden, als de on deugdelijkheid van de „normale middelen" waarmee de „moderne" arbeidersbeweging den strijd voerde en voert, betoogd. Vaagheden die, altijd en overal, de arbeiders in grootere ellende, de arbeidersbeweging tot grootere machtloos heid hebben gebracht, als ze toegepast en prak tisch uitgevoerd zijn geworden." Zoo wordt de voorzitter, de leider, de voor man op den weg, eerst onder curateele gesteld en vervolgens totaal ongeschikt verklaard om de arbeidersbeweging strijdbaarder te maken ten bate van de arbeiders. De socialistische pers is tegenwoordig erg in actie om aan te toonen, dat bij de communisten alle eenheid ontbreekt wanneer bij andere groepen zich eenigc strubbeling openbaart, dan schalt ze haar leedvermaak jubelend uit doch bij dit allerbedenkelijkst conflict in eigen be weging sust ze de gemoederen met de plechtige verklaring, dat Stenhuis erkend heeft de voor zitter moet centrum-man zijn. Ongetwijfeld staat Stenhuis in 't centrum der moderne vakorganisatie hij demonstreert on dubbelzinnig het dubbelhartig karakter der be weging en is het centrum der algemeene critiek. 't ls wel een frissche beweging, die den leider onder curateele stelt en daarmee verklaart, dat men zijn optreden niet ernstig mag nemen. „Rott." Raad tegen burgemeester. De Gemeenteraad van Hengelo heeft met al gemeene stemmen de volgende motie aange nomen De Raad der gemeente Hengelo, kennis genomen hebbende van de vragen van den beer Kasteel en de uiteenzetting van den wethouder, loco burgemeester van meening, dat de handel wijze van den burgemeester niet door den beugel kan keurt deze houding ten sterkste af en be sluit den toestand, die ontstaan is door de hou ding van den burgemeester, ter kennis te bren gen van den Commissaris der Koningin in de provincie Overijsel. Onlslag wegens restauratie. In de fabriek aan de Hembrug van de Algemee ne Norit-Mij., te Zaandam, waar het Norit wordt vervaardigd, moeten de ovens worden gerepa reerd, waardoor men verplicht is het bedrijf stop te zetten. Naar wij vernemen, zal dit een maand of wat duren en als gevolg daarvan is het personeel ontslagen. Grenswijziging. Het gemeentebestuur heeft weder een ontwerp van wet ontvangen tot wijziging der grenzen van de gemeenten 's-Gravenhage, Delft, en Wate ringen en tot opheffing der gemeenten Voorburg en Rijswijk. Het verbod van invoer van vleesch in Engeland. Verbetering. De Engelsche minister van land bouw heeft in het Lagerhuis gezegd De Neder landers beweren, dat het besmette vleesch uit België kwam en niet uit Nederland, hetgeen ik niet betwijfel. Eerste Kamerverkiezing. De Kandidaatstelling van leden der Eerste Kamer zal Dinsdag 13 Juli a.s. plaats hebben. Binnen 25 dagen na de Kandidaatstelling, dus vóór 7 Augustus e.k., wordt de stemming ge houden. Het gebruik van versch vlecscli. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft liet volgende schrijven gezonden aan de commissarissen der Koningin in de pro- videiën, betreffende het gebruik van versch vleesch. Recollectie. Op verzoek deelen wij mede, dat de recollectie voor oud-retraitanten hedenavond 8 uur in de Frankelandsche kerk zal gehouden worden. M. v.d. G. h e e f t b ij de politie aan gifte gedaan, dat hij door een hond is aangeval len, waarbij hij nogal schade aan boven- en onderkleeding opliep. de heer Coremans weigerde, zich van den dorpel der burgemeesterswoning te verwijderen en zelfs een poging deed de dienstbode van mevrouw Wytema tot zijn inzichten te bekeeren, acht ten twee politiemannen het oogenblik gekomen om in te grijpen. Zij hebben den heer Coremans naar het politiebureau aan de Witte de With- straat geleid en hem daar een uurtje ter kal meering vastgehouden. Daarna is hij weer naar het café De Rapaljaan vertrokken. De Russische kroonjuweelen. Naa wij vernemen zal binnenkort te Amster dam een proces gevoerd worden, in zake de Russische kroonjuweelen. De heer C. R., koopman te Rotterdam, trad in Juli van het vorige jaar in onderhandelng met een groote diamantslijperij te Amsterdam. Hij verklaarde zich in staat, door zijn bemid deling te bevorderen, dat de Russische regee ring de kroonjuweelen in consignatie zou ge ven en zoo noodig in fabricage aan bedoelde diamantslijperij. De directie der maatschappij ging op het voorstel van den heer R. in. Met een vertegenwoordiger der diamantslijperij ver trok laatstgenoemde naar Sovjet-Rusland en op 14 December van het vorige jaar werd overeenstemming verkregen mét de valuta- afdeeling van het ministerie van Financiën te Moskou. De diamantslijperij zou de kroonju weelen in consignatie krijgen en gedurende drie jaar zou de Russische regeering met geen anderen gegadigden in relatie treden. Op 25 Januari van dit jaar is de zaak echter afgesprongen. Aanvankelijk had de diamant slijperij zich de financieele deelneming weten te verzekeren van een bank te Amsterdam, doch zoodra uitlekte, dat de Russische kroon- juweelen naar Nederland zouden komen, werd het gerucht verspreid, dat onmiddellijk na aan komst door schuldeischeis van Nederland be slag zou worden gelegd-op deze juweelen. Deze geruchten werden door de diamantslijperij niet tegengesproken, zoodat de betrokken bank van verdere deelneming afzag. De diamantslijperij heeft daarop de, met den heer R. aangegane overeenkomst, ontbonden. De heer R. zou voor zijn bemiddeling bij consignatie ƒ2000.per vijf millioen der ge taxeerde waarde en bij realisatie 6000.per vijf millioen ontvangen. En daar de waarde der kroonjuweelen op 20 millioen wordt ge schat, zoo achtte de bemiddelaar zich bena deeld voor 24.000.Dit bedrag wordt thans door mr. G. C. A. Oskam namens den heer R. van de diamantslijperij geëischt. Bij of krachlens wetten of verordeningen voor geschreven en andere ofi'icieele af- en aan kondigingen van het Gemeentebestuur. HINDERWET. B. en W. van Schiedam hebben bij hun besluit van 14 Juni 1926 vergunning verleend aan 1. G. C. J. GRONDEL tot oprichting van een inrichting voor het electrisch vernikkelen, slij'pen polijsten enz. van metalen in het pand Nieuwe Haven 89/>, Ie etage, kadaster Sectie M. no. 3327 met 2 electromotoren van resp. 3 en 1 P.K., drij vende een slijpmachine en een dynamo 2. de NA'. FABRIEK VAN MACLIINAAL BREEUWWERK VOORHEEN JOH. SMIT, tot uitbreiding van de fabriek van machinaal breeuwvverk in het pand Buitenhavenweg 92, kadaster Sectie L. No. 2196, met 3 electromoto ren van resp., 1^, 2-| en 15 P.K., drijvende een knipmachine, een twistmachine en een hy ro- cxtractor. Ingekomen zijn verzoeken van 1. de N.V. ALGEMEENE GOEDEREN HANDEL v/h. WED. THEO G. BORREMANS SPK1NGAEL om vergunning tot oprichting van een stoomwasscherij van poetsdoeken en ketel pakken in het pand Nieuwe Haven 87 a. en b. kadaster Sectie M. no. 2326, met een stoomketel van 12| M2. verwarmingsoppervlak en 2 elec tromotoren van resp. 5 en 10 P.K., drijvende een pomp, 2 centrifuges en 3 waschmachines 2o. A. TIEMAN om vergunning tot oprichting van een herstelplaats van onderdeden van vracht auto's en andere werktuigen in het pand Hoofd straat 43, kadaster Sectie L. no. 2432, met een compressorlooze Dieselmotor van 100 P.K., en een op wek dynamo van 85 P.K., drijvende een draaibank en een boormachine 3. de firma W HASEKAMP CO om ver gunning tot oprichting van een bewaarplaats van gedistilleerd tot een hoeveelheid van 450 ILL, in het pand Spuistraat 1, kadaster Sectie L. no. 2128 4. de firma W. HASEKAMP CO om ver gunning tot oprichting van een bewaarplaats van gedistilleerd tot een hoeveelheid van 800 H.L., in het pand Westerkade 24, kadaster Sectie M. no. 365 5. de firma W. HASEKAMP CO om ver gunning tot oprichting van een bewaarplaats van gedistilleerd tot een hoeveelheid van 300 H.L., in het pand Willemskade 23, kadaster Sectie no. 2128. Deze verzoeken zijn met de bijlagen op de Secretarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag, den 30 Juni 1926 des v.m. 1 luur zal ten Raadhuize gelegenheid worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van die verzoe ken in te brengen en die mondeling of schrifte lijk toe te lichten. Gedurende drie dagen vóór het tijdstip hier boven genoemd, kan op de secretarie der ge meente, van de schrifturen die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis worden genomen. Volgens de bestaande jurisprudentie zijn niet tot beroep op een beslissing ingevolge de Hin derwet gerechtigd zij, die niet overeenkomstig Een standbeeld voor pater Donders. De firma Duchateau alhier heeft het bronzen standbeeld van den welbekenden|pater P. Don ders, dat weldra te Tilburg onthuld zal worden, voltooid. Het monumentale werk, vervaardigd naar het ontwerp van den Haarlemsehen beeldhouwer Maas, zal binnenkort naar de plaats van be stemming worden gevoerd. Dienst voor Tijdsaanwijzing. De rijkstelefoondienst stelt bewoners of ge bruikers van perceelen, gelegen in de gemeente Schiedam in de gelegenheid, zich aan te sluiten op den „Dienst voor tijdsaanwijzing" van de de gemeente Rotterdam en wel tegen het tarief en op de voorwaarden, welke gelden voor ingezetenen der gemeente Rotterdam. Dit tarief en deze voorwaarden zijn vermeld in den „Gids voor den gemeentelijken telefoon dienst van Rotterdam en het locale rijkstelefoon net Schiedam" op de bladzijden 1820. Echter is het een vereischte, dat minstens drie gegadigden zulk een aansluiting verlangen. Aanvragen zijn schriftelijk in te dienen bij den directeur van het post- en telegraaikantooi te Schiedam. Het autobus verkeer op Rotterdzm. Een adres van de Kamer v a,n Ko ophandel. Door de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Beneden-Maas is aan B. en W. van Rotterdam een adies gezonden van den vogen- den inhoud De kamer van koophandel en fabrieken voor de beneden-Maas te Vlaardingen heeft de eer zich tot uw college te wenden naar aanleiding van de met 1 Juli a.s. in werking tredende bepa lingen betreffende het autobusverkeer in uw •gemeente. Hdt is uw college bekend, dat Schiedam, Vlaardingen en Maassluis door vele uitstekend functioimeerende autobusdiensten met uwe ge meente verhouden zijn. Hiervan prot'iteeren ge lijkelijk de inwoners van de drie genoemde ge meenten als die van Rotterdam. Vervoeren de autobussen van Vlaardingen en Maassluis nagenoeg uitsluitend passagiers over groote afstanden, door de ligging van Schiedam ten opzichte van uw gemeente verkeeren de autobusondernemers aldaar in een eenigszins andere positie en strekt een groot gedeelte van hun bedrijf voor het vervoer van passagiers tussehen de verschillende punten in de gemeente Rotterdam. Door de nieuwe bepalingen ten aan zien van het in- en uitlaten van reizigers zal aan dit gedeelte van het bedrijf een eind worden ge maakt, wat voor de meeste Schiedamsche auto- busondernemingen fnuikend, zal blijken te wezen. Het is daarom te verwachten, dat óf het aan tal exploitanten van autotObussentusschen'Sehie- dam en Rotterdam verminderen zal, óf het aan- Gister is op de Scheepsbouw Maatschappij een staking uitgebroken onder de nageljongens, die 35 man omvat. De jongens heb ben het werk neergelegd in verband met een loongeschil. J. H. wonende Heerenjiad h e e 1' t bij de politie aangifte gedaan, dat van zijn rij wiel, dat hij gistermiddag omstreeks 4 uur eenige oogenblikken onbeheerd had neergezet in de Lange Kerkstraat, een rij w i e 1 b el a sti ngp 1 a a tj e is ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. De 13-jarige J. F. heeft bij de politie aangifte gedaan, dat zij gisteravond ten U^uur in de van I.eeuvvenoeckstraat door den jongen G. baldadig van haar rijwiel is getrokken, waarhij zij over straat viel en een arm ontvelde, terwijl zij ook schade bekwam aan kleeding en rijwiel. De politie stelt een onderzoek in. Mej. S. is gisteravond op de Broersvest door een toeval getroffen. Binnenge dragen in de woning van R. is zij, nadat haar door Dr. Ormel geneeskundige hulp was verleend, naar haar woning gebracht. UIT ROTTERDAM. Bezoek van de ministers aan de havens. Naar wij vernemen, is het bezoek, dat de mi nisters Maandag a.s. aan Rotterdam zullen brengen ter bezichtiging van de havens, het uitvloeisel van een reeds maanden geleden daar omtrent door den burgemeester, met instemming van het college van B. en W., gehouden overleg. Een bepaald doel heeft dit bezoek niet, zoodat het beschouwd moet worden als een blijk van belangstelling en als een hernieuwde kennis making met de Rotterdamsche havenwerken. Bij het noenmaal ten stadhuize zullen alleen de ministers, de burgemeester, de secretaris en de wethouders aanzitten. Café de Rapaljaan. Het lid van den gemeenteraad de heer A. Core mans heeft sinds eenigen tijd een café geopend in de Korte Pannekoekstraat alhier. Dezer dagen heeft hij zich tot de politie gewend ter verkrijging van een vergunning tot het plaatsen van een paai- tafeltjes en stoelen op het „terras" vóór zijn deur. De politie achtte de inwilliging van dit verzoek niet mogelijk met het oog op het drukke verkeer en de weinige ruimte ter plaatse. De heer Coremans is nu gistermiddag naar de woning van den burgemeester gegaan en verlangde mr. Wytema over het geval te spreken. De burge meester liet den heer Coremans weten dat hij voor particuliere aangelegenheden van dien heer niet te spreker was, waarop de heer Coremans vóór de deur begon te protésteeren en tot het van alle zijden snel toegestroomde publiek zeide, „dat een gemeenteraadslid het recht had, zich onaan gediend bij den burgemeester aan te melden en door hem behoorde ontvangen te worden." Toen

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 2