afwezig zeldzame Koopjes Firma F. ÖAMEN, H.T. JANSEN iWOUTBElOlE'S levert U de fijnste Limonades J. G. W. GROENEWEGEN, tot 9 Juli. Voorschotten a 2 23 cis. 27 37 luit. Stamini 57 Voile's .)B7 ij's .r 77 Fait. Crêpe Toils Se Sois 87 Crêpe tnjan Beir. Crêpe Huishond- en Industrie school voor Schiedam en Omstreken Bedevaart naar den Briel. Toilo iascotte 97' Groote Markt 35, Ook Spoor- en Tramonnevallen Daarom verzekere leder zich ",r"'"!"k ge DOE HET NU VRAAG EN A A N E O D. ZepMr (90 c.M. br.) 39 Sparen brengt Welvaart. SPAARBANK Spaarbusjes. Bijzonder aanbevolen onze troebele Sinaasappellimonade. HoofdkantoorSchiedam dezen, weg te werpen. Deze bedoeling kon echter niet ten uitvoer gebracht worden. Alles kwam n.l. niet in de vaart, maar juist nog op den wal kant terecht. Auto-ongeluk. Te Bunde is eergister vrouw J. Gaboès, die de vorige week op den weg Nieuweschans-Bunde onder een auto geraakte aan de bekomen verwondingen overleden. Brand in een garage. Donderdag middag omstreeks 2 uur is brand uitgebroken in de garage van den heer Sieben te Beek (L.) De houten garage brandde in een minimum van tijd uit. Hoewel de brandspuiten van Beek, Ge leen en Maastricht het blusschingwerk met kracht aanvatten, kon niet worden verhinderd, dat ook twee naast gelegen huizen gedeeltelijk afbrand den. Behalve de geheele inventaris van de garage verbrandden nog drie luxe-auto's en drie auto bussen. Doodgevallen. Gistermorgen was de 55-jarige van B. uit de le Schansstraat als op perman werkzaam op den steiger van een bouw werk aan de Groote Visscherijstraat te Botter dam. De man struikelde verloor het evenwicht en viel van de stelling. Hij brak een halswervel en was op slag dood. 't Kostte he nr een paar klom pen. Te Dinxperlo kocht cfe vorige week de landbouwer G. J. G. een paar klompen en zette deze om te drogen onder een afdak. Toen hij ze dezer dagen wilde aantrekken vond hij, dat een vink in de klomp bezig was vier eitjes uit le broeden. Voorloopig zal de man maar afwach ten tot de vogeltjes een betere woonplaats zullen kiezen. Van het kastje naar denmuu r.De 33-jarige G. A. C. te Delft, verkreeg eenige weken geleden van een rijwielhandelaar een nieuw rij wiel in huurkoop. Hij had het voornemen met dit rijwiel een reis om de wereld te maken. Daags nadat hij zijn reis was aangevangen, kwam hij te 's-Gravenhage waar hij zijn rijwiel verkocht. Het daarvoor ontvangen geld besteedde hi j aan een reis naar Antwerpen en vandaar via Brussel naar Parijs. Bij zijn terugkeer in Brussel werd hij genoodzaakt zijn „wereldreis" te onderbreken. De politie hield hem daar n.l. aan, toen hij zon der middelen van bestaan rondzwierf. G. werd toen over de grens gezet, en de Roozendaalsche politie hield het jongmensch loen weer op ver zoek van de politie te Delft aan. Dam doorgestoken. Bij de steen fabriek „De Volharding" te Deventer, waar de gemeentelijke dienst der landerijen door bedij king het IJselwater van de landerijen tracht af te houden, heeft een in die buurt wonende landbou wer gisternacht een der opgeworpen dammen doorgestoken. Nadat men te middernacht men man en inaeht aan het werk was getogen, om de opening te dichten, heeft kort daarop dezelfde persoon andermaal deze waterkeering vernield. Naar wij vernemen stond zijn akker met sui kerbieten onder het kwelwater en trachtte hij dat op deze wijze kwijt te raken. Kind verbrand. De Delft is Donder dagmiddag het 8-jarig meisje J. Kuhn in de An- neboogaerd in brand geraakt, doordat haar kleeding in aanraking kwam met een brandend gastoestel. Enkele uren later is het kind in het gasthuis aan de bekomen brandwonden bezweken Treinbotsing. Gisteravond liep te Arn hem een trein op trein D. 77 naar Emmerik, die te 9.26 uur alhier arriveert. Het signaal stond op veilig. De machinist heeft, vermoedelijk de roode lamp niet gezien, die volgens onze informatie op het perron stond. Er werd eenige niet belangrijke schade aan de slaapwagens en vervolgwagens aangericht. De treinen naar Zupthen en Zevenaar onder- Vonden eenige vertraging. De aangeredenen D. trein kou 20 minuten na den vastgestelden tijd Vertrekken. Persoonlijke ongelukken, hadden niet plaats. Overstroomingen. Langs den Rijn ls het gevaar voor overstrooming geweken. Het Water van Rijn en Neckar, alsmede van alle andere zijrievieren, is overal gevallen. In het Oosten des lands neemt de catastrophe echter voortdurend ernstiger vormen aan. Gis teren is tusschen Radun en Niedersaathen de Oderdijk over een lengte van 100 meter doorge broken. Met. donderend geweld stroomde het Water door de opening, alles in zijn vaart mede- keepende. In korten tijd stond een gebied van oOOO morgen land onder water. Kindermoord te Duisburg. Gis teren werden te Duisburg twee kinderen, een J°hgetje van acht en een meisje van vijf jaar, op verschrikkelijke wijze vermoord gevonden. an het plegen der moorden wordt een 19- Jarige vrouw verdacht, die in de nabijheid der plaats, waar de vermoorde kinderen gevonden Werden, is gezien An bij de nadering van de voor bijgangers de vlucht nam. Kerknieuws. Het Eucharistisch Congres. en onweer tijdens de processie. 't Chicago wordt nog het volgende gemeld De plechtigheden werden om 3 uur 's middags 1' otseling onderbroken door een hevig onweder. lagelsteenen van een halven duim diameter y,!' ''n °P de rijen der geloovigen neer. De bliksem dste en donderslagen daverden door de lucht, '•oodat duizenden deelnemers ijlings wegvlucht- o" om beschutting te zoeken. Het opdringen der deelnemers was zoo sterk, dat de speciale politiewachten moeite hadden om de menigte op veiligen afstand te houden van het als noodbouw opgetrokken heiligdom ter plaatse. Het onweder duurde echter slechts twintig minuten en, toen de wolken wegtrokken, nam de menigte weer haar plaatsen in tusschen den stoet, die langs de viermijlsroute voorwaarts trok. Een terugblik op de Congresdagen. De correspondent van de „Kölnische Vollts- zeitung" bij het Eucharistisch Congres te Chi cago, geeft in een kabeltelegram aan zijn blad de volgende beschrijving over het verloop van het congres Een stralende zomerzon scheen op Zondag, 20 dezer, over de millioenenstad aan het Michi- gan-meer. Van de vroegste morgenuren af zag men een ware volksverhuizing in de straten der reuzenstad, een volksbeweging, die, wat de alom zich intense geestdrift betreft, slechts haar we derga vond bij de groote kruistochten in de middeleeuwen. Sinds 5 uur 's morgens riepen de klokken der 267 kerken van Chicago (niet minder dan 33 daarvan zijn Duitsche de geloovigen op ter bijwoning van de godsdienstoefeningen. De oproep van kardinaal Mundelein om een millioen heilige Communies volgens de intentie van den H. Vader op te offeren, heeft in heel zijn diocees een schitterenden weerklank gevonden. In de parochie- en kloosterkerken verdrongen de geloovigen zich in groote scharen aan de Com muniebank. Een koortsachtige drukte heerschte Zondag in de millioenenstad. Treinen uit het Noorden en Westen, schepen en honderdduizenden auto's hadden een onmetelijken menschenstroom naar Chicago gevoerd. Duizenden tolken gaven den buitenlandschen congressisten op welwillende wijze inlichtingen om hun het vinden van kerken en vergaderingen te vergemakkelijken. Nog nooit heeft men te Chicago zulk een in teressant cosmopolitisch schouwsSel gezien. De congressisten vertoonen niet alleen groote ver scheidenheid naar afkomst en taal, maar ook wat hun huidkleur betreft. De deelname aan het congres door negers uit New-York, Cincinnati, Louisvile, Detroit, St. Louis en de zuidelijke staten is bekend. Algemeene aandacht trok de origineele klee derdracht der Eskimo's, die voor de verre reis van de grens van het Poolgebied niet waren te ruggedeinsd om bij de wereldhulde aan den Eueharistischen Heiland hun geiterstend Groen land te vertegenwoordigen. Ook de Katholieken van Sydney in Australië hadden een delegatie gezonden. Een reuzenwerk heeft de congresleiding met de haar behulpzaam zijnde 26 comité's gepresteerd. Met groote erkentelijkheid wordt de deel neming van offioieele Amerikaansche persoon lijkheden aan het Eucharistisch congres bespro ken. In aangenaam aandoende tegenstelling met de bekrompen opvattingen en kleinhartigheid in andere landen hebben de andersdenkenden in Amerika in deze dagen sprekende bewijzen van een echte en edele verdraagzaamheid gegeven. De correspondent van het Keulsche blad gaat dan nog eens de verschillende plechtigheden na, waarvan wij reeds een beschrijving gegeven heb ben. Advertentiën Rechtzaken. Een modern raadslid. De kantonrechter te Rotterdam heeft bevestigd het vonnis tegen G. v.B. 34 jaar, gemeenteraads lid, op 4 Juni bij verstek gewezen tot, 3 boete of 1 dag hechtenis in zake dat hij op 22 Maart 1926 des n.m. te lialfvier op een verboden weg in het park zou hebben gereden met een handwagen, beladen met een reclame-bord, waarop stond geschreven Werkloozen-Agitatie-Comitó SP0RT. CRICKET. Programma voor Zondag. Eerste klasse. Schiebroek V.O.C—H.-D.V.S. Enschede P.W.Hilversum. Tweede klasse. B Den Haag H.C.C. IIIKampong. Den Haag H.C.C. IVPhoenix. Schiedam H.-D.V.S. II—V.O.C. II. Derde klasse. B Schiedam H.D.V.S. IllL.C.C. Burgerlijke Stand, Geboren: Juni 24. Cornelis Pieter z.v. EI van der Kruit en J. Rosman, Nassaulaan. Maria Clasina Sophia d.v. J. Boonekamp en A. J. M. Weber, Lange Kerkstraat.— 25. Casper z.v. C. van Lijk en J. van Leeuwen, Zalmstraat. Sophia d.v. J. Tettelaar en S. de Lange, West- frank elandschestraat. Cornelis Lucas z.v. p Verhagen en E. Stolk, Maasstraat. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 26 Juni v.m. 3.18, n.m. 3.48. 27 Juni v.m. 4.02 n.m. 4.33. 28 Juni v.m. 4.44 n.m. 5.16. 29 Juni v.m. 5.26 n.m. 6. Gem. Hoogwater 87 e.M. 4- N.A.P Gem. Laagwater 77 c.M. N.A.P. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Spoeling. Noteering van de Coöp. Vereen. „Schied Spoelingvereeniging". Heden 1.80 per ketel. Med Doet. Arts. 2108 20, 50 of 250 gulden zonder Borgen, zonder Onderpand, zonder Informatiekosten. Aflossingen vanaf 50 cent per week. 2107—10 Onderl. Crediet-Verschaffing DEN HAAG. Agent J. A. ULLERS, Boek handel Hoogstraat 27 Schiedam In onze nieuwe Etalage effen en fantasie artikelen. (Halfwol) (100 C.M. br.) (zuiver wol) Prins Mauritsstraat 9, SCHIEDAM. De inschrijving van leerlingen is opengesteld tot 15 Juli a.s. 2110 12 De Directrice, M. J. H. v. d. VEN. 't Goedkoopst en lekkerst eet men toch in 't Hotel „De Nymph", Den Briel. Bestellingen na aankomst boot of tram. 2100 11 Kantoren Lange Haven 8o, Leliestraat i. Kethel (Oud Psstk.) 4 °/0 Spaarzegels 2, 5 en ïo Cent. Bewaar-Loketten van f2.— tot f 25. Hoofdsteen 28/30 Tel. 4616- ROTTERDAM. 2106 46 DISTILLEERDERIJ EN LIKEURSTOKERIJ WIJNHANDEL EN LIMONADEFABRIEK In zes smahc-on. 36 Onze Limonades voldoen aan alle eischen van de Warenwet. MEISJES gevraagd voor Erwtenlezerij. Zich aan te mel den Nieuwe Haven 247. Ook worden Erw ten aan huis uitge geven. ERWTENLEZEN. Vanaf heden uitgifte van Erwten voor het verlezen aan huis. Te vervoegen Schie 36. Uitsluitend'smor- gens van 810 uur. DAMES KEGELKLUB vraagt nog eenige leden. Brieven onder motto „Kegelen" bureau van dit blad. VVenscht U een dienstbode, huishoud ster, naaister, loop jongen of loopmeisje enz. plaatst dan onder rubriek Vraag en Aan bod een annonce en U altijd hebt succes. Spiegels, Schilderijen. Massief Eiken schil derijen, maat 8070, f 4.25, Eiken spiegel f 13.75 met 5 jaar garantie op glas. Zie verdere koopjes. Rotterdamsche Spiegel- en Lijsten makerij, Lange Kerkstraat 13. TE KOOP gevraagd een goed onderli. divankleed. Brieven bur. No. 55. zijn als het ware aan de orde van den dag. In ons polderland met zijn smalle dijken en wegen met overal water ligt dit voor de hand. een zekere vermaardheid. Deze ongevallen geschieden vaak ondanks alle voorzichtigheid van chauffeur of machinist het ontzettend autobusongeval le Zeist is hiervoor wel zeer sprekend. heeft hiervoor een speciale verzekering ingevoerd, geldig voor alle spoor-, tram- en aiitobusongcvallen (ook taxi's, ondergrondsclie-, tandrad-, berg-, kabel-, lucht- en andere spoorwegen, benevens z.g. „Scliwebebahnen") over de geheele wereld en voor stoombooten op rivieren en binnenwateren van het vaste land van Europa, waarvan de uitkeeringen hoog zijn en de premie uiterst laag. FI. 5000 bij overlijden. premie per f O C Fl. 10.000 bij invaliditeit. jaarslechls A Voor 5 jaar f 10.Voor 10 jaar 10.75. Zendt nog heden onderstaand formulier ingevuld in en gij ontvangt omgaand de Polis. Geen Poliskosten. Zegelrecht Fl. 0.50. Ondergeteekende geborenvan beroep wonende te straat No wenschl zich te verzekeren tegen Spoor-, Tram-, Stoomboot- en Autobusonge vallen voor ...x A. 5000.B. 10.000.-—tegen een premie van x 2.50 per jaar, 10.voor 5 jaar, 18.75 voor Ï0 jaar. Handteekening Doorschrappen wat niet gewenscht wordt. 2109 171 Voor a. Voor b. II Autobusongevallen E HAVBANK

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 3