ADVERTENTIE N. VERHOOPING Fabrieks- en Pakhuispanden Stfti Etteitescte tal B. 8. Winkeljuffrouw Scbiedamsche Autobus Onderneming t OngeloofSp Goedkoop zin onderstaande artikelen Gemaakt Goed. Bias iu Lood - Glasplafonds. Stukgoederen. Losse nummers lewMiiidaische Gonrani, U ziet dat het nn in ieders bereik ligt zich van het nodige te voorzien. Gekochte goederen worden franco te Schiedam aan buis bezorgd. Mferieert IMBIBE VRIJWILLIGE te Schiedam. aandeelen 122 en 132 ROTTEHOA II. NU Is het tijd voor stoomen en of verven van Uwe Gordijnen, Tapijten, Loopers enz. E. ZEVENHUIZEN. DaphM voor Schiedam en Omstreken, Kiene Scliedamcte Coeraot Wester Glas- en Verfhandel VRAAG EN AANBOD. het concurreerendst adres voor Gemengd Nieuws. Ernstige hotelbrand. Zaterdag morgen om half zes is brand ontdekt in de keuken van het „Grand Hotel Verseput" te Middelburg. Het vuur deelde zich spoedig aan de bovenlig gende logeerkamers mede en zoowel de familie van den directeur als het personeel en verscheide ne gasten konden zich slechts redden over dak of door het raam te springen, zulks met achter lating van alle kleedingstukken en soms van geld enz. Gelukkig kwam ten slotte ieder be houden buiten het gebouw. De brand heeft het geheele achterdeel van het groote hotel en o.a. de eetzaal met het prachtig plafond vernield. Wel is het hotel en inboedel tegen brand, doch niet tegen be drijfsschade verzekerd. Litusschen wordt reeds nu van verschillende zijde hulp geboden, om het bedrijf met het gespaarde voorgebouw voort te kunnen zetten. De oorzaak van den brand, die om negen uur nog voortduurde, is tot dusver onbekend. In den vroegen morgen werd een lid van het per soneel vermistlater bleek hij gered te zijn. Het gebouw is het groote patriciërshuis, dat m 1747 werd gebouwd door Staphanus Versluys. De verdwijning an den deur- w a a rder te S i 11 a r d. Omtrent de zon derlinge verdwijning van den heer J. H. H., deur waarder der gemeentebelastingen te Sittard vernam de ,,L.-Koer". ten volgende nadere bijzonderheden De heer J. is Dinsdagmiddag omstreeks twee stadhuize nog de uur naar Haarlem gegaan on/ten Hoofdkantore der Staatsmijnen een bedrag van 1032. te halen zijnde in beslag genomen loonen en tevens wederom opnieuw beslag te leggen op loonen van alhier wonende mijnwerkers. Omstreeks vier uur heeft de heer H. zich op genoemd bureau van zijn opdracht gekweten en werd hem dat bedrag overhandigd. Vanaf het oogenblik, dat'hij het Hoofdbureau verlaten heeft, weet men niet waar de heer H. is gebleven. Alleen staat nog vast, dat hij om zes uur ten postkantore een telegram hee^t afgegeven, ge richt aan zijn e'chtgenoöte, waarin hij meded- deelt, dat hij met den laatsten trein huiswaarts zou komen. Toen TI. Woensdagmorgen nog niet thuis was gekomen, en zijn chefs daarvan in kennis waren gesteld, was het eerste vermoeden, dat hem een ongeluk was overkomen. Besloten werd nog geen melding van het verdwijnen te doen, maar eerst een nader onderzoek in te stellen en tot Woensdagavond te wachten. Te Heerlen werd aanstonds een onderzoek ingesteld, waarna de politie-ambtenaren naar Aken reisden, om ook aldaar nasporingen te doen. Eenig resultaat werd niet verkregen. Waar hij bij zijn chefs en in de stad goed stond aangeschreven en algemeen vertrouwd werd, werd aan verduistering niet gedacht en verwachtte men, dat TI., zoo hem niet een ongeluk overkomen was, spoedig iets van zich zou laten hooren. Woensdagnacht was nog niets vernomen. Door de politie werden nog nasporingen ge daan bij familie van H. te Kevelaer en te Roer mond en Herten, uit welke plaats TI. afkomstig is. Ponderdagavond was nog niets naders bekend. Een kastekort II. was tevens plaatsvervan gend ontvanger is niet gebleken. Sinds 1920 was TI. als deurwaarder bij de gemeente in d#nst. Doodgered en. Zaterdagavond heeft op den rijksweg Tilburg—'s-Hertogenboscli een ongeluk plaats gehad, waarbij een dame, H. Alders, oud »0 jaar, uit 's-Hertogenbosch gedood is. Zij is onder een wagen met basalt terecht gekomen. Auto-ongeval bij Valkenburg. Bij Yaeshartelt is een auto, waarin twee fra ters uit het Jesuietenklooster bij Valkenburg en twee oude dames zaten, in een gracht gere den. Een der fraters, die aan het stuur zat, week nl. uit voor een fietsrijdstcr, kon daarbij het stuur niet houden en reed tegen een boom. De auto sloeg over den kop in het water. Door spoedige hulp konden de vier personen uit hun benarde positie bevrijd worden. De be stuurder wan de auto kwam er met een gebroken neusbeen af, terwijl de beide dames en de andere frater enkele onbeduidende verwondingen op liepen. De grasoogst grootendeels ver loren. De waterstand in den IJsel te Deventer bereikte door den zomer ongekend hoogen stand van 5.18 meter plus N.A.P. waardoor de uiter waarden niet meer konden worden beveiligd tegen overstrooming. De grasoogst daar, die zeer belangrijk is, kon grootendeels niet meer worden binnengehaald, is nagenoeg verloren, omdat bet, rivierwater daarop slib achterlaat, tengevolge waarvan het gra vrijwel onbruikbaar wordt voor veevoeder. Thans is de was der rivier tot staan gekomen. Er is een schade van duizenden, zoo wel voor de pachters als voor de eigenaars der nog niet verpachte perceelen. De be driegel ij ke bankbreuk te Maastricht. Het grootste gedeelte van den inboedel van het café-restaurant „Des In- des schijnt aan het faillissement van den be woner, den heer B., te zijn onttrokken. Het ge heele politiebureau en een paar groote lokalen daarboven zijn geheel gevuld met glas, kristal en aardewerk, bedden en linnengoed, meubels van allerlei aard, ledikanten, kleeren, tot zelfs gou den en zilveren voorwerpen en geldspecie, cjat alles vóór het dreigende faillissement, bij vrien den en bekenden onder dak was gebracht. Al die goederen zijn echter, na de aanhouding van B. verdacht van frauduleuze bankbreuk, door de betrokken personen naar het politiebureau ge bracht. Er heeft reeds een excutoriale verkoop plaats gehad, doch er is nog zooveel bij de politie aangebracht, dat later nog een verkoop zal moe ten worden gehouden. Merkwaardige roepingen. In de abdij van Hauteeombe, in Savoie, is de TI. Pries terwijding toegediend aan markies de Roury, die geruimen tijd het districtLouviers.Normandic vertegenwoordigde in de Fransche Kamer van Afgevaardigden. Bij dezelfde H. Wijdingen werd ook de heer Joseph du Chanoix, die eenigen tijd burge meester was in een gemeente van de Cotes du Nord tot de priesterlijke waardigheid verheven. De heer Du Chanoix werd in den oorlog gewond hij is een bekend Bretonsch dichter. Voor de talrijke bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen Man, Vader enBehuwdvader,denHeer MATTHEUS CORNELIS INGELSE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Schiedam. W. INGELSE—Wijma. Rotterdam. L. W. INGELSE. A. A, INGELSE—-Dubru. 2115 15 VAN bij veiling op Vrijdag den 9den Juni a.s. en bij afslag op Vrijdag den 16den Juli d.a.v. telkens des voormiddags 11 uur in het Ge bouw van den Ned. R.K. Volks bond aan de Lange Haven 71, te Schiedam. NOTARIS D. BODDEüS gevestigd te Schiedam is voor nemens ten tijde en ter plaatse voormeld bij Veiling en afslag in het openbaar te verkoopen Perceel I. EEN PAND, be staande in pakhuis en 2 boven woningen, met openplaats,loods en erf, Raam no. 26 a-b-c, kadaster Sectie A. No. 1636, groot 2 aren 1 centiare. Het pakhuis isineigengebruik. De bovenwoningen zijn ver huurd elk voor f 4.per week. N.B. De planken en palen in het pakhuis, dienende voor aard appelberging, zijn niet in den koop begrepen Grondbelasting f 29.35. Straat belasting f 8.10. Perceel II. EEN GUNSTIG GELEGEN FABRIEKSPAND met kantoor, erf cnachteruitgang aan de Botcrs Iraat No. 50, strekkende tot het vaarwater dé Schie, kadaster Sectie B. No. 3122, groot 1 are 64 centiaren. Grondhelast ng f 25.52. Straatbelasting f 7.05. Aanvaarding en betaling Perceel I op 1 September a.s. Perceel II op 16 Augustus a.s. of eerder. 2l18 68 Bezichtiging: Woensdag7 Juli, Donderdag 8 Juli Donderdag 15 Juli a.t. des voormiddags 10—12 en des na middags van 24 uur op ver toon van een permissie-biljet, afgegeven door voorn. Notaris, te wiens kantore aan de Lange Haven 73 te Schiedam nadere inlichtingen zijn te bekomen. Adverteert in de Het kerkbestuur der Parochie van den H. JOANNES DEN DOOPER geeft kennis, dal, van de leening 1903 zijn uitgeloot welke met de vervallen coupons vanaf 1 Juli betaalbaar zijn bij den heer J. ZOETMULDER, Hoogstraat 171. 2114 10 gevraagd ter opleiding in Boek handel met aanverwante vak ken. Diploma Mulo of daar mede gelijkstaand strekt tot aanbeveling. Brieven onder No, 2117 aan het bureau van dit blad. 9 Opgericht in 1886. Stoomen van Heeren- of Dames- Costuums f 2.50. Verven, onzichtbaar stoppen, keeren, reparatiën. Belangrijke reductie tot I Sept. aflevering in 4 dagen. Spoedgoederen in 24 uur. Gratis afhalen en be zorgen der goederen. Aanbevelend, 2119 15 Stoppage, Stoonierij en Ververij, NOOIT GEDACHT. Schiedamscheweg 125a, R'DAM. Telef. 30009. Abonneert op de C. v. d. KX1IK. In verband met de door de Gemeente Rotterdam getroffen bepalingen, zijn wij besloten onze autobus dienst Schiedam (Fabriplein) Rotterdam (Jerichoiaan) met ingang van 1 Juli a.s. in te krimpen TOT HALFUURSDIENST. Onze standplaats Jerichoiaan wordt vanaf dien datum veranderd in Vredenoordlaan. Y ertrek eerste bus vanaf Fabriplein 7 uur v.m. laatste bus vanaf Fabriplein 12 uur n.m. eerste bus vanaf Vredenoordlaan 7.30 v.m. laatste bus vanaf Vredenoordlaan 12.30 's nachts 's Zondags begint en eindigt de dienst een uur later. De ondernemer, 2120 50 C. V. d. ENDE. I®?! «immuuns iiiiiHmiiiini'iiiMim wmmmts&ïi Slrooveer v. d. Takstraat W.-Kruiskade 11 Hillevliet 1 STOOMEN VERVEN DE RIDDER VAN HOEWIJK, Ooievaarsteeg 4—8. Telef. 68947—68283. B I L LIJ K 966 16 VLUG Aelbrechtskolk 41, Rotterdam. Telef. 30786. 30 Prima Oogjes voor luiers13^ Zachte witte Flanel14| De bekende Gezondheidsflanel36 120 c."M. Loostijk voor bedover- trek39 Prima Jaeger Flanel29 Molton, alle kleuren26T Sportflanel, fant. streepen231 Breed wit Katoen, koopje14Ï Prima geel Keperlo| Ongebl. Hemden Katoen13U 90 c.M, ongebl. Katoen 19JL 150 c.M. geel Katoen voor lakens 33* 150 c.M. Graslinnen voor lakens 150 c.M. Congolinnen v. lakens.. Geruite Theedoeken gr. maat... BI. Handdoeken koopje Witte Handdoeken met roode rand Werkdoeken iets bijzonders 39 36 15J 18i Dames Nachthemden met feston 1.28 Dames Pantalons met feston 69 Dames Hemden met feston 59 Dames Onderjurken met ajour.1.29 Dames Flanellen schoudersluiting 59 LI. Flanellen dubb. borst 1.09 Zware greslinnen Lakens I.33 Geel kat. Vrouwenhemden 59 Zware geel katoen Manshemden 98 Molton Manshemden Geel keper Vrouwenbroeken Geel keper Mansbroeken Molton Manshemden 1.19 Heeren Sporthemden 1.29 Manchester Mansbroeken 3.88 Blauw kep. Mansbroeken 2.28 Kussensloopen met overslag 33 Oxford Boezeroens J.83 Fantasie Overhemden 98 van de zijn verkrijgbaar 4 ets. per exemplaar in het Sigarenmagazijn van C. JANSE, Koemarkt hoek Hoogstraat. 2111 200 in de Advertenti&n hoogstens 30 woorden 50 CENT per plaatsing. Ieder woord meer 5 cent. Zaterdags 11,per plaatsing. VERLOREN. Zondag-avond een gouden broche met dito kruisje. Gelieve tegen beloo ning terugtebezorgen Edisonplein 56. GEVRAAGD een net meisje 18 14 jaar lichte bezig heden. Adres Singel 216. SINGER. Een Singerhandnaai- machine zoo goed als nieuw voor f 12. Nieuwste model Singer Trapnaaima- chine Ringspoel met bijblad voor den spot prijs van f 45 te koop: Adres Singel 42. Wenscht U een dienstbode, huishoud ster, naaister, loop jongen of loopmeisje enz. plaatst dan onder rubriek Vraag en Aan bod een annonce en U altijd hebt succes. OPRUIMING MARTENS C' lGi

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 4