O uid Hanclen en Gelaat van MIJNHARDT's 160 K.M., terwijl de kosten van verbetering zijn geraamd op 11,500,000. Van deze wegen zijn de weg Rijswijk—de Vink, de Barendrechtsche weg de Boonsweg, de weg RijswijkHoek van Holland en de weg Delft Zegwaart reeds in beheer en inderdaad door de provincie overgenomen. De Barendrechtsche weg en de Boonsweg zijn verbeterd. Met de ver betering van den weg Rijswijkde Vink is men aan den gang en de verbetering van den weg DelftZegwaart en van den weg Rijswijk Hoek van Holland, zal spoedig ter hand worden genomen. Wat betreft de uitgaven, welke noodig zullen zijn voor de verbetering van niet op het wegen plan van 1922 voorkomende wegen van meer dan locaal belang, wordt opgemerkt, dat daar mee, volgens een zeer globale raming, ongeveer 12 millioen gulden gemoeid zullen zijn. Het verdrag met Belgie. De Tweede Kamer is gistermiddag met haar arbeid gereed gekomen. Naar wij vernamen, is een bijeenroeping van de Kamer gedurende de zomervacantie voor de afdoening van het verdrag met België uitgeslo ten. De openbare behandeling van dit verdrag zal in de tweede helft van October a.s. plaats hebben. Oud-minister Colijn. Lid der Eerste Kamer? Naar de „Tel." verneemt bestaan er plannen om oud-minister Colijn candidaat te stellen voor het lidmaatschap der Eerste Kamer. De nood in Drente. Bij de samenstelling van de Staatsbegrooting- 1927 wordt overwogen, wat ten behoeve der kinderen in de Drentsche venen kan worden ge daan. Stads- en Gewestelijk Nieuws. Een adres aan de Tweede Kamer. Onderstaand adres is verzonden aan de Tweede Kamer Geeft eerbiedig te kennen de Nederlandsche vereeniging van distillateurs en likeurstokers, gevestigd te Schiedam, goed gekeurd bij Kon. Besl. van 10 Februari 1922, No. 42, ten deze domicilie kiezende te haren kantore te Schiedam aan de Tuinlaan 46 ;v dat adressante ernstig bezwaar moet maken tegen het door de regeering bij de Tweede Kamer ingediende wetsontwerp, houdende oplegging eener weeldeverteringsbelasting, in het bizonder in zooverre daardoor het gedistilleerd opnieuw en wel indirect, zal worden belast dat immers de strekking van dit wetsontwerp is ook de verteringen in koffiehuizen en derge lijke te treffen door oplegging van een zegelplicht waarvoor een bepaald recht zal zijn te heffen dat dit dus medebrengt, dat de verteringen in koffiehuizen en dergelijke, oölc voor zoover deze bestaan uit gedistilleerd, aan een heffing van den verbruiker onderworpen zullen zijn dat het geen betoog zal behoeven, dat deze heffing opnieuw zal strekken tot schade van het bedrijf van distillateur of likeurstoker, welk bedrijf toch reeds ten ernstigste lijdt onder den druk van den accijns met opcenten op het ar tikel gedistilleerd dat immers reeds thans het gedistilleerd is het door belasting allerzwaarst getroffen artikel, dat naar zijn waarde bij den groothandel met niet minder dan ongeveer 850 door accijns is belast, afgezien nog van de heffing van 10 opcenten tot aflossing van de crisisschuld van het Rijk dat voorts remmend op de consumptie en daarmede de productie van gedistilleerd werkt het vaak zeer drukkende vergunningsrecht, dat de détailverkoop heeft op te brengen dat te vreezen staat dat na aanneming van het wetsontwerp accijnsontduiking zal toenemen en steeds moeilijker zijn te achterhalen dat het ook vreemd aandoet, dat een vertering in een koffiehuis van een zeer luttel bedrag zal worden aangemerkt als een weeldevertering en de heffing van een belasting op zulk een verte ring pract.ische bezwaren kan medebrengen, die, hetzij tot veronachtzaming van de heffing zullen leiden, hetzij tot administratieve controle van een omvang welke het voor de schatkist verwach te voordeel weder te niet doet dat dus, afgescheiden van de vraag of een weeldeverteringsbelasting in het algemeen ge sproken onder de tegenwoordige omstandigheden verdedigbaar is, zoodanige belasting afkeuring verdient waar zij betreft de vertering in koffie huizen en dergelijke, althans zeer zeker afkeu ring en wel eene scherpe, waar zij betreft de ver tering in koffiehuizen en dergelijke van gedistil leerd weshalve adressante zich wendt tot de Tweede Kamer der Staten Generaal met het eerbiedig verzoek het wetsontwerp voornoemd te verwer pen, althans voor wat betreft het opleggen van eenige belasting in welken vorm ook, die direct of indirect op het gedistilleerd zou komen te drukken. schestr. 78 vulpotlood, J. Gudde, Gasstr. 24 bruine jas, W. Jongkind, Huismanstr. 47 hondenpenning, W. Baris, Fabristr. 44 sleutel, N. Hoogwerf, Hoogstr. 138 portemonnaie met inh., J. Schra, Abbenbroekschestr. 10B knip mes, B. Bos, Heerenstr. 25/8 hond, I. v. d. Kleij, Spinhuispad 17kinderportemonnaie, C. Janse, Broersvest 46 kindertaschje met inh., J. aan de Wiel, Roonschestr. 17b ketelpak en broodzakje, J. de Heij, Hoofdstr. 103A ver nikkeld horloge, D. Lems, Chr. Huijgenstr. 103A herdershond, N. de Bout, Gasstr. 21 cahier, J. Verschoor, Hoofdstr. 207/8penning, H. Blom, Munnekenbuurt 7 papieren geld, E. Schoenmakers, Singel 134parapluie, L. E. van Bezooijen, Th. a Kempisstr. 9A weekboek je St. Josephschool, L. Aldag, Pr. Fr. Hendrik- str. 14B houten hoepel, A. Voortman, Warande 49Aring met sleutels, C. Blokland, Sommel- dijkschestr. 15 portemonnaie met inh., J. Dul- fer, St. Jacobs Gasthuis actetasch met inh., P. Loenersloot, Lange Singelstr. 18dames- taschje met inh., C. v. d. Jeugd, Oosterstr. 41 damesportemonnaie met inh., A. Schoenmakers, Vlaardingerstr. 39B gouden ring, W. Kloppers, Nieuwstr. IA papiertje met inh., J. W. Paar denkamp, Munnekenbuurt 1 papiertje inh. guldens, A. Hofman, Terrein van v. Deventer Maaskadekinderportemonnaie met inh., L. v. Zanten, Ploegstr. 9 R. K. kerkboekje, H. Troost, Rozenburgerstr. 9 paar gymschoentjes, M. Gudde, Gasstr. 24 kinderzwembroek, A. Kooij, Wilhelminastr. 10paar dameshand schoenen, A. Baan, Plellevoetschestr. 9B rol papierhout, J. den Hartog, Hoofdstr. 31/19; kinderleesboekje, J. Klaassens, Parallelweg 112e; portemonnaie met inh., A. Kool, Broersvest 104 rol tegelpapier, N. Slavenburg, Ged. Broersvest 2/20 rozenkrans, J. Harreman, Buitenhavenweg 122/7 hond, Gem- Reiniging, nummerplaat, Fa. Goemans, Nieuwe Haven rood koralen hals ketting, J. Verschoor, Hoofdstr. 207/8 honden halsband, A. Munnik, KI. Groenendal 3. Pandora. Na het journaal draait een film genaamd „Mijn neef uit Canada"; wie denkt een komische film te zullen zien vergist zich, daar het in werkelijk heid een zeer interresante reisfilm is, welke ons van Detroit over de Detroit-rivier en de groote Amerikaansche meren voert naar Duluth. Als eerste hoofdnummer gaat deze week „Het ge heimzinnige portret", een spannend detective verhaal met in de hoofdrol Eva Novak. Op het tooneel weer het duo Daniels met hun nieuwe revue „Is dat even wat?", waarin we Louis Daniëls op zijn best zien. Na de pauze een Wild-West in vijf acten, ge naamd „Die onverbeterlijken West". De hoofd rol wordt vertolkt door den steeds populairder wordenden heldenspeler Le-fty Flynn, welke er in slaagt om ook van Wild-Westfilms Levens speelfilms te maken. Gaarne bevelen wij dit mooie programma voor eiken leeftijd aan. Luxor. Een keurig programma, dat de warmte zoo-' waar vergeten doetde muziek is zooals ge woon perfect. Behalve het kleinere werk, w.o. een aardige klucht, biedt de directie haar be zoekers twee prachtige groote films. Eerst draait „Het gemaskerde genootschap" een romantisch stuk uit het leven van Jozef II de beruchte Oostenrijkschen keizer. Het dubbel hartige van dezen exentrieken vorst komt in de vcrwikkelijk duidelijk uit. De historie is goeddeels vervangen door de mooiere fantasie de aankleeding is schitterend en de fotografie scherp. „Dynamiet Dan" is van heel ander gehalte. De sympathieke MacDonald met de krachtige vuisten en het goede humeur houdt de aandacht gespannen en den lach in de zaal. Een aanbevelenswaardig program. Stedelijk Muziekkorps. Programma van de uitvoering op Zondag den 4 Juli des n.m. 1 uur in de Plantage. 1. Marc-he Lorraine, L. Canne 2. Ouvertu re Nachklange von Ossian, N. W. Gade 3. Concertino voor twee Glarnetten, L. Hermann 4. Les Patineurs, wals, E. Waldteufel5. Les Camelias Suite de Ballet, A. Charmer 6. Mit Schwert und Lanc.e, marsch, Herm. Starke No.3 uit te voeren door de heeren Ruseier en van Schijndel. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het Hoofdbureau van politie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur 's middags Sleutel, notitieboekje, bruin kinderschoentje, ceintuur, ijzeren krukhaak, kam, rijwielpomp, geleibiljet. Bij vinders kinderschoentje, J. Koenderman, Houtstr. 7 koperen sleutel, J. Goes, Heenvliet- schestr. 8 sleutel, J. v. d. Kraan, R. K. School IJsselmondeschestr. dameszwempak, L. Kips, Geervlietschestr. 16 bruine hond, L. Boeke- steijn, Gustostr. 30B armbandhorloge, L. Paardenkooper, Streijenschestr. 32 portemon naie met inh., L. P. Timmers, IJsselmonde- I n torn a tionale Co opera lorsd ag. De Internationale Coöperatorsdag, ingesteld door den Internationalen Coop. Bond, zal dit jaar als propaganda- en feestdag voor de vierde maal over de geheele wereld gevierd worden. In ons land op Woensdag 7 Juli a.s. „De Verbruiker", het weekblad van den bond, verschijnt dien dag in feestgewaad met een op lage van 150.000 ex. en zal hier op ruime schaal worden verspreid. De Coöperatie „D.E.S." zal ter gelegenheid van den Cooperatorsdag met versierde winkel étalages uitkomen er zal een kinderfeest wor den gehouden in de zaal van hotel Sterrebosch, terwijl van 7 tot 10 Juli 25 korting zal wor den-gegeven op verpakte H.K. artikelen. Vermeldenswaard is voorts, dat bij den Intern. Coop. Bond thans reeds 52 millioen leden-gezin nen zijn aangesloten. Practisclie verzekering. Wij verwijzen onze lezers naar de annonce waarin de nieuwe HAV-bank een autobus-onge vallenverzekering aankondigteen verzekering die, vooral in dezen tijd, geacht mag worden in een behoefte te voorzien. verkrijgt men door 2191 28 dërs, van hier, leerling der R.K. Vormschool te Rotterdam. Gistermiddag ten 12 uur kwam de 12-jarige A.V. hard de gang uitgeloopen, ge legen naast de woning harer ouders aan de Maas straat, toen zij tegen een wielrijder botste, viel en den rechterarm "brak. Zij werd in het zieken huis onder geneeskundige behandeling gesteld. De 9-jarige A. K„ is gisteren middag ten 3 3/4 uur in de Bommelschestraat door een ledigen vierwieligen wagen, waar mede een 20-tal jongens zich vermaakten, over reden.Een der achterwielen ging den knaap over het linkerbeen dat bloedend werd verwond. Het lid van E.H.B.O.mej. B„ heeft den jongen ver bonden, waarna hij door de politie naar het ou derlijke tehuis is gebracht. Dr. S. uit Rotterdam, is giste- renavond ten 8 uur met zijn vierwielige motorrij tuig tegen den lantaarnpaal gereden, staande voor de Plantage en zulks om een aanrijding te voorkomen met een autobus.Door den schokviel de glazen ballon op straat. De auto werd weinig beschhadigd. UIT ROTTERDAM. De autobussen. Het gemeentebestuur heeft de inwerkingstel ling van de nieuwe voorwaarden voor autobussen in interlokaal verkeer, welke o.m. de bepaling bevatten, dat deze geen stadsverkeer meer mo gen verrichten, en welke voorwaarden zouden ingaan 1 dezer, tot nader bericht uitgesteld. Vooruitgang. De gemeenteraad nam gister een voorstel aan tot vervang ng van de stoombrandspuiten door motorspuiten. De maximum-snelheid. De Rotterdamsche raad heeft de maximum snelheid voor auto's op 30 K.M. bepaald. Gister slaagde te Rotterdam voor het onderwijzersexamen de heer J. Leen- inenting van de ingezetenen, die zich daartoe bij den Gemeente-geneesheer A. D. de Leeuw, in den St. Joris Doele aan het Doeleplein no. 1 aanmelden. Voir een juiste vermelding in de vaccinebewij- zen van de namen en geboortedatums der kin deren, is het gewenscht, dat bij de aanmelding worden medegebracht trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinderen. Schiedam, 3 Juli 1926. Prinses-Theater. Na een aardig journaal, draait een komische klucht in 3 acten, getiteld „Fridolin, als redder in den nood". Een leuke bijfilm vol Amerikaan- schen humor. Als le hoofdfilm verschijnt op 't witte doek Schelen zijn de mooisten niet." Het publiek schatert om de koddige situaties, waarin de oer-komiekeling Max Sennett, de hoofdpersoon, verzeild raakt en tenslotte, eind goed al goed, er weer uit komt. Op 't tooneel de bekende artiste Mej. Annie van Eijkeren, met haar mandoline en slag-instru menten. Na de pauze draait het machtig mooie film werk „De kleine Jack" naar den beroemden roman van denzelfden naam van Claretti. Een prachtig aangrijpend drama gedragen door schitterend spel. Zeven acten van boeiend meeleven met den braven stoeren werkman, die alles opofferde voor zijn kleinen Jack. Wij bevelen eenieder een gang naar Prinses ten zeerste aan. Vervolg Kerkbericht. W. B. Theater. Na journaal en revue wordt een klucht in twee acten gegeven genaamd „De Jazzband kampioen". Hierna „De wrekende Cowboy", een mooi filmverhaal met in de hoofdrol Harry Carey, spanning, sensatie en af en toe gevoel volle tafereeltjes wisselen elkaar af. Op het tooneel Bart Elferink, Hollandsche humorist, die in zijn eerste liedje zijn talent mis bruikte voor politieke reclame terwijl een vol gend liedje, hoewel waarschijnlijk goed bedoeld, eenigszins profaneerend klonk. Na de pauze een mooie film in vijf acten geti teld „De purpere dageraad", een Chineesch dra ma met mooien inhoud en goed spel. Het variété-nummer hadden we gaarne anders gezien. Bij of krachtens wetten of verordeningen voor geschreven en andere officieeie af- en aan kondigingen van het Gemeentebestuur. KALENDER. (4—11 Juli 1926). Parochiekerk van den H. Joannes de Dooper en van de Koningin van den Allerh. Rozenkrans. Zondag. 5e Zondag na het octaaf van Drievuldigheids-Zondag (6e Zondag na Pinkste ren). Van den Zondag, blz. 402. 2e Oratie van' het octaaf, blz. 730. 3e Oratie van de H. Maagd, blz. 392 Oratio III. Maandag. H. Antonius Maria, Belijder, blz. 740. 2e Oratie van het octaaf, blz. 730. Prefatie van de Apostelen, blz. 54. Dinsdag. Plechtige octaafdag der Aposte len, blz. 743. Prefatie van de Apostelen, blz. 54. Woensdag. Z. Benedietus XI, Paus en Belijder der Dominicanerorde, blz. 746. Donderdag. Van den dag. Mis van den vorigen Zondag. 2e en 3e Oratie, blz. 392 Oratio II en III. Vrijdag. H. H. Joannes van Gorcum en Gezellen, Martelaren der Dominicanerorde, blz. 746. Zaterdag. De zeven H. H. Gebroeders Martelaren, blz. 749. 2e Oratie van de H. Maagd. 3e Oratie, blz. 392 Oratio II. 4e Oratie van den Paus, blz. 89°. a.s. Zondag. 5e Zondag na het octaaf van Drievuldigheids-Zondag (7e Zondag na Pink steren). Van den Zondag. Burgemeester en Wethouders van Sfhiedam maken bekend, dat op Woensdag den 7en Juli a.s., des namiddags te 1| uur, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kostelooze inenting en her- A G E N I) A. Maandag 5 Juli. 8 uur. Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Lorenzo Perosi". Steeds gelegenheid inschrijven lidmaatschap. 8 uur. Dammen in het Patronaatsgebouw, L. Haven. Dinsdag 6 Juli. R. K. Mannenzangvereen. „St. Caecilia. onderafd. v. d. Ned. R. K. Volksbond lederen Dinsdagavond repetitie van 8| tot 10J uur. 81 u. Ledenvergadering R. K. Volksbond. Agenda o.m. Bespreking van het te houden triduum. 8 uur. Ledenvergadering Ned. R. K. Volksbond, afd. Schiedam in de groote zaal van den R. K. Volksbond, L. Haven. Belangrijke agenda, o.m. Bespreking der viering van het 35-jarig bestaan der Encycliek Rerum Novarum en ons stich- tingsfeest. Opkomst dringend gewenscht. Vrijdag 9 Juli. 1\ u. Ledenvergadering Ned. R. K. Fabrieks arbeiders (sters) Bond „St. Willibrordus", afd. Schiedam, in den R. K. Volksbond, L. Haven. Belangrijke agenda. Bespre king van ons 12^-jarig bestaan. Voorloo- pige bespreking over het a.s. seizoen tot het geven van cursussen enz. enz. Op komst dringend gewenscht. Telegrammen. ARD-EL-KRIM. PARIJS, 3 Juli (draadloos) Op de Fransch- Spaansche conferentie is besloten Abd-el-Krim en zijn familie over te brengen naar Madagaskar. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten. 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. 2189 9 Bij Apoth. en Drogisten. Gemengd Nieuws. Het geteisterde Suriname. Gis teravond werd wéér een hevige aardbevingge- voeld in Palembang, Benkoelen en Djambi terwijl een korte aardbeving te Padang werd waar genomen. De resident van Padang verzocht het Smeroe- fonds om hulp waarop f 50.000 werd geremitteerd De schade bedraagt vermoedelijk eenige mil- lioenen. Zoover bekend, is in het geteisterde gebied slechts één Europeaan, namelijk de adjudant apotheker Schmidt, gedood. Het bestuur te Padang deelt mede, dat alle Europeanen te Padang ongedeerd zijn. De overstroomingsramp in Joe- g o - S 1 a v i De overstroomingen der laatste dagen nemen den vorm van een ware catstrophe aan. De gebieden van Batsjka in het Banaat en het Save-dal worden thans met algemeele over strooming bedreigd. Passagiersvliegtuig neerge stort. Een gisteren uit Straatsburg vertrokken vliegtuig der Franco-Roumaine, dat onderweg te Neurenberg nog passagiers opgenomen had, is bij het dorp Rosshaupt neergestort. Er zijn 5 personen gedood en één zwaar gewond. Bij zonderheden over de identiteit der passagiers zijn jammer genoeg nog niet bekend. Onder een autobus gedood. Het zoontje van den heer N. te Boskoop is eergister al spelende onder een autobus, die eenige meters achteruit reed, geraakt. De dood trad bijna on middellijk in.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 2