ETSEN, Gebruik voor bet inmaken Uwer Vruchten Jansen WooterM's I2.85 per liter. Slapeloosheid Urbanus Pillen bparen brengt Welvaart, SPAARBANK 1820 VRAAG EK AANBOD. SPORT. Burgerlijke Stand. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Kerknieuws. Scheepvaart. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Advertentiën A. BERG, Eischt dit fabrieksmerk Kantoren Lange Haven 8o, Leliestraat 1. Kethel (Oud Pestk.) Spaarzegels 2, 5 en to Cent. Bewaar-Loketten van f2.— tot f25. Spaarbusjes Een Kinderwagen. V Aardbeving. Donderdagmiddag om 2 uur 33 min. werd te Victoria (Britsch Columbia) een hevige aardbeving geregistreerd, die langer dan een uur duurde. De afstand wordt geschat op 1100 mijlvermoedelijk bevond het centrum zich in de nabijheid van Alaska. Om één straatroover. Gisteraond toen de menigte naar de theaters stroomde had op Broodway te New-York een gevecht plaats tusschen de politie en een straatroover. Vier mannen en drie vrouwen, die met het geval niets te maken hadden, kregen schotwonden. Brandstichtingen. Donderdagavond is in de haven te Duinkerken viermaal brand gesticht, waardoor balen wol en tabak vernield werden. De drie eerste branden waren vrij spoedig gebluscht, doch de vierde nam groote afmetingen aan. De schade wordt geraamd op 250.000 francs. Op de plaats van den brand heeft men stukken van een communistisch blad gevonden. De werkgevers zijn voornemens, Maandag weer werkvolk aan te nemen op de door hen voorgestelde voorwaarden. De werkwilligen zul len door de politie beschermd worden. en wel in, Amsterdam de eerste vertooning er van plaats hebben. H et C r i c k e t-p r o g r a m m a voor Zondag. lste klas. HaarlemR.W.V.V.V. Am sterdam V.R.A.Quick Rotterdam V.O.C. H.C.C. Schiedam H.D.V.S.Ajax Hil versum HilversumH.C.C. Den Haag H.C. C. IIHaarlem. 2de klas A. Haarlem R.C.H.-R. en W. 2 Zaandam AlbionA.C.C. Haarlem Haarlem II—V.V.V. III. 2de klas B. Den Haag PhoenixH.C.C. 3 Utrecht KampongH.D.V.S. 2. Geboren: 15 Juli. Johanna, d. v. H. Luit jes en M. van Oeveren, Parallelweg. Petro- nella, d. v. B. Vrauwdeunt en A. Langewisch Parallelweg. 16 Juli. Johanna Elisabeth Petro- nella, d. v. J. M. Rensman en A. G. Hendriks Laan ons Genoegen. Hendrikus Cornelis, z. v. J. van Oostende en .1. Klapmuts, Voornsche- straat. 2. Zoo neen, komt het den burgemeester dan niet gcwenscht voor, ter voorkoming van verkeersongevallen, in een regeling te voorzien Naar aanleiding van deze vragen merken B. en W. op, dat reeds voordat dit schrijven was ingekomen, deze zaak de aandacht der politie heeft gehad, wat aanleiding is geweest om op het genoemde uur een agent van politie met de regeling van het verkeer over deze brug te belasten, zoodat de te stellen vragen reeds als beantwoord worden beschouwd. Van B. en W. schrijven dd. 16 Juli 1926, afd. C. no., waarin wordt medegedeeld, dat door heeren gedeputeerde Staten dezer provincie bezwaar is gemaakt tegen goedkeuring van het raadsbesluit van 8 April 1.1., waarbij op de be grooting voor 1926 een bedrag van 50.was gebracht voor subsidie aan de centrale commissie voor de tentoonstelling op het gebied der open bare en particuliere bedrijsadministratie en waarin naar aanleiding hiervan wordt voorge steld voornoemd besluit, alsmede het besluit van eenzelfden datum, waarbij het bedoelde subsidie werd verleend, in te trekken. Aldus wordt besloten. Van den heer ir. J. Ingelse schrijven, houdende bericht, dat hij zijn ontslag neemt als lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, om reden hij den noodigen tijd mist zich hiervoor geheel te geven. Van den heer F. A. H. van der Vaart schrijven, waarin hij wegens vertrek uit de gemeente, ontslag verzoekt als lid van bovengenoemde commissie. B. en W. stellen voor de gevraagde ontslagen eervol te verleenen, onder dankbetuiging voor de in die functie aan de gemeente bewezen diensten. Hiertoe wordt besloten. Van het Burgerlijk Armbestuur schrijven, waarbij wordt aangeboden het verslag der instelling over het jaar 1925. Op voorstel v"an den heer Collé wordt dit aangehouden tot een volgende vergadering. Van de bibliothecaresse van de gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek aanbieding van het verslag van genoemde instelling over het jaar 1925. Kennisgeving. Van de vereeniging „Volkshuisvesting" schrij ven, waarbij ter goedkeuring wordt aangeboden het jaarverslag, de balans en de winst- en verliesrekening over 1925 en waarbij wordt verzocht goedkeuring te verleenen op haar besluit om over het jaar 1925 een rente van 1 pCt. over het aandeelenkapitaal te verleenen. In handen van de Commissie voor het onder zoek der rekeningen. Van de Vereeniging voor Christelijk Middel baar Onderwijs te Vlaardingen adres, waarin zij voor de van haar vereeniging uitgaande Christ. Hoogere Burgerschool over het cursusjaar 1926- '27 wederom een subsidie verzoekt voor iederen leerling uit de gemeente Schiedam, die deze school bezoekt. In handen van B. en W. om advies. Van de afd. Schiedam van den Alg. Bond van Politiepersoneel in Nederland, schrijven, hou dende verzoek alsnog een beslissing te nemen op hun adres dd. 15 Febr. j.l., waarin zij ver- de salarissen van het politiepersoneel te willen herzien. B. en W. zeggen Nu nog pas te voren bij de behandeling der begrooting voor 1926 in de salariskwestie na uitvoerige behandeling in het G. O. en in den Raad tot invoering van den pensioenaftrek is besloten, meenen wij, dat de omstandigheden thans het nemen van maat regelen in tegenovergestelde richting niet toe laten. Zoodat wij moeten voorstellen op de adressen afwijzend te beschikken. Aldus wordt besloten. Van de firma Kramers de Groot en andere bewoners/eigenaars van aan de Dam en Korte Dam gelegen panden adres, waarin zij verzoeken om, zoo de Raad mocht besluiten medewerking te verleenen om de winkelstraten te asphalteeren, daarbij het oog te willen richten op de Dam en Korte Dam. Te behandelen bij punt. 10 van de agenda. Van mej. W. H. C. Boer, schrijven, waarin zij dank betuigt voor haar benoeming tot onder- wijzere aan school F 2. (Wordl vervolyd). VAN HET VATICAAN. ROME, 17 Juli (draadloos) Z. IJ. de Paus zal op 24 October a.s. de eerste drie Chineesche bisschoppen, persoonlijk wijden. De consecratie zal plaats hebben in den St. Pieter. Bij hetbaden verdronken. Te Venlo is eergisteravond bij het baden in de Maas ter hoogte van Genooi de 18-jarige arbeider H. S. verdronken. De drenkeling werd onmiddellijk op het droge gebracht, maar men mocht er niet in slagen de levensgeesten bij hem op te wekken. Schipper verdronken? Aan de De Ruyterkade te Amsterdam is een dekschuit aangedreven, waarop niemand aanwezig was, zoodat het vermoeden bestaat, dat de schipper overboord is geraakt. Er is gedregd in de om geving, echter zonder resultaat. De schipbreuk van „De Nijver heid". Te Harderwijk is gistermorgen uit zee aangebracht het in zeer verren staat van ont binding verkeerend lijk van kapitein Van Slot Van de stoomboot Nijverheid I, welke booL op 25 November j.l. bij een storm op de Zuiderzee vergaan is, en waarbij de 4 opvarenden het leven verloren. Ook het lijk van den jongen aangespoeld. Onder de gemeente 's-Gra- venzande is gisteren aangespoeld het lijk van den 18-jarigen J. B. uit Rotterdam, die Zondag bij een poging tot redding van een meisje, G. G., eveneens uit Rotterdam, is verdronken. Zooals men weet is ook het meisje verdronken. Verdronken. Gisteravond kwart over zeven is in de Waalhaven te R'dam ter hoogte van het vliegveld, de 14-jarige B. K. van den Schulpweg bij het zwemmen verdronken. De rivierpolitie heeft na anderhalf uur dreggen het lijk opgehaald. Ruggegraat gebroken. In een boomgaard te Kesteren is gisterochtend een der kersenplukkers, v. G„ van een ladder gevallen. De man heeft de ruggegraat gebroken in hoogst ernstigen toestand is hij naar Tiel overgebracht. Door een auto g e g r e p e n. Bij over steken van de straat is een kinddat te Vlissingen met zijn ouders was gelogeerd, die uit Indië af komstig waren, door een auto gegrepen en on middellijk gedood. De auto is in beslag genomen. Harpoeneerende visschers. Gis termorgen ontdekte een visscher in het biezen- land aan de Zuiderzeekust tusschen het Ganzen- diep en het Zwolsche Diep een groote visch, die telkens met zijn rugvin boven water kwam. Toen deze er des middags nog bleek te zijn, trokken eenige visschers er met hun vier booten op af. Het dier bevond zich in vier voet water. Direct werd er jacht op gemaakt en getracht het dier naar wierplaatsen te drijven, waarin het zich minder goed kon bewegen. De visschers hadden geen andere wapens, dan de vaar- boomen en een staak met een stomp puntijzer. Hiermede werd het dier bewerkt, het kreeg wond na wond, maar naar het scheen met weinig succes. Na drie uur tevergeefs jacht gemaakt te hebben, waren de mannen van plan den strijd op te geven. Zij wanhoopten er aan, het „monster" te overwinnen. De kleinste boot had het zwaar te verduren, wanneer zij in de nabijheid van de staart kwam die het water zoodanig in beroering bracht, dat de booten sterk schommelden. Het bleek hun echter, dat zij het dier meer naar den wal ge kregen hadden en dat het zich in wier vastwerk te. Zij kregen het dier tusschen twee booten in en slaagden er in, een ketting met een oog, als een lus om de staartvin te krijgen, welke steeds meer toehaalde, toen het dier aantrok. Liet dier trok de twee booten nog even mee, maar een anker aan de ketting werd uitgeworpen en de visch lag veilig voor anker. Het was in- tusschen elf uur 's avonds geworden. De jagers gingen, doodop naar huis en 's morgens vroeg vond men het dier dood. Met veel moeite'werd de ketting losgemaakt. In triomf werd de visch te Genemuiden binnen gebracht en per auto naar Zwolle, vervoerd. Het dier woog ongeveer 300 kilo, de grootste omvang is 2 meter, lengte 3.20 meter. Het heeft een gladde, zwarte leerachtige huid, zonder schubben, het dier behoort tot de familie dei- dolfijnen. De moord te Maagdenburg. De rok die de gearresteerde Rudolf Haas bij de ver dwijning van den boekhouder Helling heeft gespeeld, ligt nog geheel in het duister. De verdenking, dat Haas den moord heeft beraamd omdat Helling op de hoogte zou zijn geweest van verschillende belastingontduikingen, is door den moordenaar Schroder en den chauffeur bij hun verhoor opgeworpen. De belastingautori teiten van Maagdenburg, die onmiddellijk allg boeken der firma LIaas hebben onderzocht, hebben tot dusver nog niets omtrent een be lastingontduiking kunnen vinden. De vader van Rudolf Haas, die, klein begon nen, het gebracht heeft, tot eigenaar der groote machinefabriek, is overtuigd van de onschuld van zijn zoon, en voert daarvoor o.m. het volgende aan „Wanneer mijn zoon inderdaad Schroder gezegd zou hebben, Helling uit den weg te ruimen, moet hij hem daarvoor toch een zeer groote belooning hebben toegezged, en, daar de moord ook gepleegd is, zou Schröder in het bezit van belangrijke sommen moeten zijn. Enkele dagen na het plegen van de misdaad bevond Schröder zich evenwel in groote geld verlegenheid, hetgeen hem ertoe bracht, de op den vermoorde gevonden cheque-formulieren te vervalschen, hetgeen tot zijn arrestatie heeft geleid. Hoe kan het mogelijk zijn, dat hij tot den moord is aangezet en daarvoor van den aanstichter niets, maar dan ook niets heeft gekregen. Volgens mijn vaste overtuiging kent Schröder mijn zoon niet. Llij heeft de reputatie van een groot leugenaar te zijn, de geschiedenis van de „aanstichting gefantaseerd en onzen naam geheel willekeurig in de aangelegenheid betrok ken". De verdedigers van Haas verklaren, dat Rudolf Haas het slachtoffer is van de licht- geloovigheid der Maagdenburgsche recherche ten opzichte van de verklaringen van een berucht misdadiger. Zelfmoord of moord? De admini strateur van de Bankers Trust Co. (die met. zijn meer dan honderd filialen de betalingen gestaakt heeft) is in zijn woning te Atlantic gevonden, gedood door een geweerschot. Oude kerktoren ingestort. Naar het „Salzburger Volksblatt" meldt, is gister- - ochtend te Hattsee de toren van een oude parochiekerk met het aansluitende schip van de kerk ingestort. tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar Mijnhardt's Zenuwtabletten. Busje 75 ct. 2341 6 Mgr. von Keppler t Een telegram uit Stutfgart meldt het over lijden van den bekenden bisschop van Rothen- burg mgr. dr. Paul Wilhelm von Keppler. De bisschop stierf gistermorgen tengevolge van een hartaandoening hij bereikte den leeftijd van 73 jaar. Het paterke van Ilassell. liet proces tot zaligverklaring van Pater Valentinus Paquay O.F.M., het Heilig Paterke van Hasselt, is zoover gevorderd dat dezen zomer nog de opgraving van het stoffelijk overschot zal plaats hebben. Een film over de II. Theresia. Door de film-afdeeling van het Centraal Bu reau der Katholieke Sociale Actie te Leiden zijn de alleenvertooningsrechten verkregen van de film „De ontbladerde Roos", waarin op ont roerende wijze het leven en sterven van de alom- vereerde Kleine Heilige Theresia wordt uitge beeld. Dit filmwerk is na zijn eerste vertooning voor pers en geestelijkheid te Parijs onmiddellijk voor een twaalftal landen, waaronder Engeland, Amerika, Oostenrijk, Spanje en België aange kocht. Binnen korten tijd zal nu ook in Nederland Hoog water te Hoek van Holland. 17 Juli v.m. 7.49 n.m. 8.20. 18 Juli v.m 8 38 n.m 9.08. 19 Juli v.m. 9.37. n.m 10.09. 20 Juli v.m. 10.46 n.m. 11.17. Gem. Hoogwater 87 e.M. 4- N.A.P. Gem. Laagwater 77 c,M. N.A.P. SCHIEDAM, 16 Juli. Aangekomen Noorsch s.s. Agnes Duncan, van Cardiff om hier kolènte bunkeren in de Wilhelminahaven. s.s. Runga, van Middlessbro. s.s. Ragni, van La Pallier en 6 Engelsche stoomtrawlers, allen kolen bunkeren in de Wilhelminahaven. s.s. Hookwood, van Fleetwood. SCHIEDAM, 16 Juli. Vertrokken: s.s. Bar bara, naar Manchester. Zweedsch s.s. His- pania, met hout naar Duinkerken. -s.s. Vannen naar Hamburg. s.s. Seirstad, ledig naar Stockholm. s.s. J. Duncan, naar Hamburg. LONDEN, 16 Juli. Aangekomen s.s. Auda city, ledig van Schiedam. HARBURG, 17 Juli. Aangekomen s.s. Al- ehymist, ledig van Schiedam om olie te laden voor Schiedam. SCLIIEDAM, 17 Juli. Aangekomen motor schoener Nyssiena, kapt. L. Pot, met ledige flesschen van Leerdam voor de Vereenigde Glasfabrieken aan de Buitenhaven. Spoeling. Noteering van de Goöp. Vereen. „Schied. Spoelmgvereeniging' Heden 1.80 per ketel VERLOOFD DORA VLEK en ANTON DE KOK. Schiedam, L. Kerkstraat 29. Rotterdam, Tiendstraat 9. 17 Juli 1926. Ontvangdag 25 Juli 23 uur. 2344 9 Schilderstukken, Spie gels, Lijsten voorplaten, de grootste sorteeriug en prima afwerking, tegen zeer lage prijzen bij Weste Wagenstraat 29, Telef. 7632, Rotterdam. van L. J. GROOTENDORST Apotheker, Utrecht, bereid volgens het oude en echte recepf zijn zachtlaxeerend, bloed zuiverend en slijmafdrijvend, bij zonder dienstig tegen ongesteld heden der maag, bevorderen de spijsverteering, nemen de duize ligheid weg en zijn zeer heilzaam tegen de gal en scherpte in het bloed. PrijS per doos met gebruiks aanwijzing 30 cents. Verkrijgbaar te Schiedam bij 1'. J. VAN DER SMAN, Hoogstraat. N. V. Drogisterij „de Papa ver" Korte Dam 3. X Eischt vooral merk „Grootendorst" i«aam 36 TE KOOP aange boden Te bezichtigen A. ELSHOF, Hoog straat 192. Nog steeds kost onze GLY CER1N EZEEP 13 ct. per pond. Pri ma Bleekpoederl2 ct. Prima Stijfsel 16 ct. per pond. BETAALT geen hoogeren prijs dan deze. Schoen- creme Glim 10 ct. Busjes Glim 10 ct. Schura 6 ct., Meubel- was 15 ct. GROVE en FIJNE SODA, 4 pond voor 10 ct. Brasso 11 ct. Zebra 7 ct. Closetpapier 10 ct. Nagelborstels 6 ct. ZWALUWLU CIFERS 11 ct. Klavervierluci- fers 7 ct. Mansion- was, groote doos, 36 et. Prima Scheerzeep 15 ct. Ammoniakzeep 15 ct. Lavendelzeep 12 ct. Cocosrozenzeep „Dobbelman" 14 cl., Teerzecp 12 ct. 1 and pasta 15 ct.. Tand- borstcls 20 ct. A. MUIS, Broersveld 169. VERLOREN een Zwart Vulpotlood gemerkt G. Timmerman, Terug te bezorgen te gen belooning bij G. TIMMERMAN, Schiedamscheweg 89b Rotterdam. Wenscht U een dienstbode, huishoud ster, naaister, loop jongen of loopmeisje enz. plaatst dan onder rubriek Vraag en Aan bod een annonce en U hebt altijd succes.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 3