1 Hoogendijk, naar Tniolaan 74. B.P.C.IJ Naaimachines. NIEUWE H1.V. BANK Gebruik voor bet inmaken Uwer Vruchten Jansen Wouterlood's i f 2.85 per liter. verhuisd van 1 tot 15 Angnstus AFWEZIG. P.H.WINKELMAK Sr. Firma SOKES Co. Kleermakers voor Dames en Heeren I. KUIPERS, SCHNITZLER Spiegel-, Scbilderöen- - en Lgslenfabriek, - HoofdkantoorSCHIEDAM Lange Haven 103. SPAARBANK 1820 hij van de kar werd gerukt. De wielen gingen over den jongen heenhij was onmiddellijk dood. Een goocheme goochelaar. Bij de verschillende schoolhoofden te Zevenhoven vervoegde zich dezer dagen een persoon, die zich Muller noemde en zeide goochelaar van be roep te zijn. Hij kwam met genoemde heeren overeen, goochelvoorstellingen te geven voor de leerlingen. Het bedrag dat hij bedong, ont ving hij vooruit, doch men zag den goochelaar niet terug. Diefstal op ten graf. Gisternacht is ingebroken in het wachtlokaal van de alge- meene begraafplaats te Arnhem. In dat lokaal staan slechts eenige stoelen en een groote tafel, waarop een offerbus bevestigd is. Deze groote tafel is door de inbrekers naar de begraafplaats gesjouwd en daar is de offerbus van de tafel ge haald en meegenomen.Van de daders geen spoor. Geheime distilleerder ij. Bij het controleeren van wielrijders op de rijwielbelas- tingplaatjes trok het de aandacht van den rijksbelastingambtenaar, bijgestaan door de rijks- en gemeentepolitie, dat zekere A. van D. te Alphen een groote hoeveelheid sterken drank vervoerde. Zij stelden een onderzoek in in de woning van Van D., en vonden daar een volle dige distilleerinrichting benevens een groote hoeveelheid sterken drank. Op de inrichting en den sterken drank werd beslag gelegd en de ge- heele voorraad werd naar het kantoor van den rijksontvanger gevoerd. Verschillende huiszoekingen in den omtrek hebben tot dusverre niet tot verder resultaat geleid. Als de drank isin deman... Maan dagavond werd de vreedzame rust in een der café's van ons zoo vriendelijk dorpje verstoord door een intermezzo, waarop de kwalificatie „kort maar krachtig" met volle vrijheid toege past mag wofden. In het bedoelde café zat nl. één der batterij-commandanten van het, dien avond alhier ingekwartierde 3e Regiment Veld- Artillerie uit Breda, de kapitein Doorman, rus tig een courant te lezen toen twee milicien-stuk- rijders, die meer gedronken hadden, dan ook voor zonen van Mars wenschelijk is, en in een zeer onbehoorlijk tenue hun, op hun wijze, glo rieuze entrée in de herberg maakten. Hun zeer berispelijk gedrag gaf den kapitein aanleiding hen te gelasten hem naar buiten te volgen, waar mede hij een onnoodig incident in de gelagkamer tactvol willende voorkomen. De manschappen volgden dit bevel niet op, maar namen daaren tegen een zeer agressieve houding aan een der kerels ontdeed zich zelfs van de sporen om met deze scherpgewielde instrumenten den kapitein te lijf te gaan, terwijl zijn collega-held trachtte den kapitein een trap tegen het been te geven. Op dat oogenblik echter werd het den heeren evenwel pijnlijk duidelijk gemaakt dat men zich niet ongestraft, zelfs al men getweeën is en heeft men „courage gedronken", kan vergrijpen aan iemand-die sinds vele jaren op tallooze schermconcoursen in binnen- en buitenland als een zeer te geduchten tegenstander geldt, de kapitein Doorman, die geheel ontwapend was, greep zijn trappenden aanvaller nl. met de linkerhand beet en wierp hem ,sana phrase, langs den kortsten weg buiten, de deur, de an dere vriend wachtte de voor hem gereserveerde rechterhand wijselijk niet af, maar verdween in een drie-kruisjes-tempo. Het in de gelagka mer aanwezige publiek, welks sympathie, zoo als gebruikelijk is, mogelijk zou gaan naar de dronken jongens, vond het, met het oog op hun beenderenstelsel, in elk geval niet wenschelijk, tusschenbeide te komen, zoodat het incident zeer spoedig gesloten kon worden verklaard. Wellicht wordt den betrokken manschappen naderhand op gepaste wijze het ongepaste van hun optreden onder het oog gebracht. vermiste personen behoorden tot die vloot. In open zee bevonden zich op 28 Juli nog slechts drie zulke vaartuigjes, tegen zestig op 26 Juli. De moord te Nieuwen hagen. De toestand van G., die van den moord te Nieuwe- hagen met zware verwondingen en een ernstige Verminking in het hospitaal te Heerlen werd opgenomen, is zeer ernstig. Men vreest voor zijn leven. WolvenaandeZeeuwsc begrens? Te Bassevelde en Assevelde nabij de Zeeuwsch- Belgische grens wordt jacht gemaakt op een vijftal jonge wolven die de laatste dagen zich a. aan kippen te goed deden. Het mond- en klauwzeer. Te Oost burg op de veemarkt werden 2 runderen aan gevoerd, die mond- en klauwzeer schenen te hebben. Zij werden, toen het bleek dat de eige naar te goeder trouw was, naar de weide terug gebracht. Verloving van Tsaar Boris van Bulgarije? Naar aanleiding van het be zoek van Tsaar Boris van Bulgarije, wordt uit Oenève aan Londensphe bladen gemeld, dat men daar de zekerheid heeft verkregen, dat de Tsaar Zlch dezer dagen zal verloven met de tweede hochter van den koning van Italië, prinses Riovanna. n- Sponzen visschcrsvloot vergaa Thans sLaat vast, dat bij den cycloon die te Nassau (Bahama-eilanden) gewoed heeft, 150 Personen zijn omgekomen. De schade bedraagt v°lgens matige raming 8 millioen dollar. Ondanks de ontzettende vernieling, die werd aangericht, hebben de bewoners van Nassau geholpen, naar de schuiten der sponzenvisschers e zoeken. De sponzenvisschersvloot bestaat uit ongeveer 200 kleine vaartuigen, en de meeste Aanklacht wegens moordaan slag op 39 personen. Te Buffalo in Amerika is tegen een alcohol-smokkelaar een vervolging wegens moord ingesteld, aangezien 39 personen gestorven zijn, na door hem ver kochte rum te hebben gedronken. Een Zweedsche to rpedoboot smokkelt. Naar het „Berliner Tageblatt" meldt, werd de Zweedsche torpedoboot „Iris" door de douanebeambten in de haven van Malino doorzocht. Het bleek, dat het schip groote hoeveelheden spiritualiën, sigaren en sigaretten als smokkelwaar medevoerde. De watersnood in Korea. In Ko rea hebben, zooals reeds in het kort gemeld, ernstige overstroomingen plaats gehad, die voor namelijk de noordelijke provincie Chusei heb ben geteisterd. Naar officieel wordt medege- gedeeld zijn 17 personen daarbij om het leven gekomen terwijl er 70 ernstig werden verwond. Verder worden nog 18 personen vermist Niet minder dan 300 huizen zijn geheel verwoest. De overstroomingsramp werd gevolgd door een landverschuiving bij Koshugun Chuseinan- do, in Zuid-Korea, welke werd veroorzaakt door geweldige regens. Bij deze landverschuiving kwamen 36 menschen om het leven, terwijl er 170 verwondingen bekwamen. Meer dan 1000 personen zijn dakloos. Drie dorpen zijn volko men verwoest en onder de puinhoopen zijn nog 70 menschen bedolven, die men nog niet heeft kunnen bevrijden. Een aanslag op een D-trein. Op eeen D-trein van Berlijn naar Hamburg is eer gisteravond tusschen de stations Kohlenfeld en Boitzenburg een aanslag gepleegd. Twee spoorstaven waren dwars over de lijn gelegd en werden door den baanschuiver van de locomo tief 700 M. meegesleept. De baanschuiver werd zwaar beschadigd, maar overigens is er geen nadeel aangericht. Voor het ontdekken van de daders heeft de spoorwegmpij. 1000 M. uitge loofd. Babelwordtvoordetweede maal verwoest! De Amerikaansche geleerde El- lis roept in de pers om hulp voor het opgegraven Babyion. De regeering van Irak houdt volgens hem geen toezicht op die kostbare ruïnes, die met geweldige moeite door de Duitsche' archae- ologen zijn blootgelegd. De Arabieren kunnen er naar hartelustaanvernielen, wat er in hunhanden komt.BovendienbeschuldigtEllis de autoriteiten, dat zij eenige buitengewoon kostelijke uitgegra ven stukken, die door Engelsche en Amerikaan sche geleerden aan het daglicht zijn gebracht, eenvoudig spoorloos hebben laten verdwijnen. Ellis kan bewijzen, dat die dingen reeds in par ticulier bezit zijn overgegaan van die lieden, die alles voor een appel en een ei hebben opge kocht. Hij voorspelt, dat als niet gauw wordt ingegrepen, Babel in 1928 nogmaals, en dan voorgoed en volkomen, vernield zal zijn. Kerknieuws. Paniek in Mexico's kerken. De menigte van geloovigen welke zich in de kerken verdringt is zoo groot, dat het noodig is gebleken de kerken tot tien uur 's avond open te houden. Tal van aandoenlijke tafereelen wor den vermeld. Gisteren waren bij het toedienen van het H. Vormsel rond 60.000 man in de kathe draal van Mexicocity opgehoopt, waarvan 45.000 in het schip. Bij de intense hitte stierven drie kinderen, terwijl tal van personen flauw vielen. Leden van het Roode Kruis waren voortdurend in actie om hulp te verleenen. Tientallen moeders Weenden, omdat zij geen kans zagen door de opeengepakte menigte te dringen om haar kin deren te laten vormen. Anderen drongen zich naar de uitgangen, waar zij van uitputting neer vielen. De menigte gedroeg zich ordelijk, maar er heerschte een geweldige emotie. Zes bisschop pen waren aartsbisschop Mora bij het toedienen van het II. Vormsel behulpzaam. Tweemaal zakte de aartsbisschop ineen, maar hij weigerde de kathedraal te verlaten en ging door met het toedienen van het Sacrament. Op een oogenblik ontstond er een paniek bij den uitgang der kerk toen een fotograaf bij een opname der menigte magnesium-lkht gebruikte. Men schreeuwde „een bom". In het daaropvol gend gedrang werden verscheidene vrouwenon der den voet geloopen, doch geen enkele liep ernstige verwondingen op. SPORT. CRICKET. Het programma voor Zondag luidt als volgt. le klasse: V.V.V.—V.R.A., Ajax—Quick, H.C.G.Rood- en Wit, HaarlemV O (f H - D.V.S.—H.C.C. II. 3e klasse B H.-D.V.S. Ill—Ajax (L) II. Leonidas uit de R. K. sportorganisatie verbannen. De weleerw. .heer S. Braakman, geestelijk adviseur van den D. H. V. B., schrijft o.m. het volgende: „Z. D. H. de Bisschop van Haarlem verzoekt mij mede te deelen, dat de sportvereeniging Leonidas te Rotterdam nu zij hare belofte van 1 Februari 1.1. om onvoorwaardelijk de bisschoppelijke bepalingen te zullen nakomen, heeft ingetrokken ophoudt een katholieke vereeniging te zijn, terwijl aan haar geestelijk adviseur, parer Adrianus O. Cap., eervol ontslag is. gegeven na zijn vergeefsche pogingen. De vereeniging heeft dus niet meer het recht het praedicaat R. K. te voeren, noch de leden, om zich als katholieke sporters aan te melden. De zaak-Leonidas, die reeds in zoovele ver gaderingen van D. H. V. B. een onderwerp der besprekingen uitmaakte en even zooveel malen andere, meer volgzame vereenigingsbestuurderen een doorn in het oog bleek te zijn, is eindelijk beslist. Velen zullen de lankmoedigheid, die 't D. H. V. B.-bestuur in dezen staat heeft be toond, niet op hoogen prijs hebben gesteld, doch thans heeft men in ieder geval de zekerheid, dat het uiterste is geprobeerd om Leonidas voor de R. K. sportbeweging te behouden. De bisschop van Haarlem heeft zelf de be slissing gegeven en de zaak is daarmede dus volledig afgedaan. Het moge een waarschuwing zijn en tevens een aansporing om de Roomsche sportorganisatie zoowel qualitatief als quantita- tief op hooger peil te brengen. Finane en Eeon. Mededeellngen. Arnold Gilessen's Bank. In de gister gehouden buitengewone verga dering van aandeelhouders der Arnold Gilis- sen's Bank werd, in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer A. J. A. Gilissen tot commissaris benoemd, de heer J. P. M. van Dijk, lid der firma Lentjes en Drossaerts te 's-Hertogenbosch, terwijl het college verder werd aangevuld met den heer mr. P. J. Reymer, burgemeester van Hilversum. Burgerlijke Stand. Geboren: Juli 28. Gornelis, d.v. D. J. Eijsberg en S. W. J. Oranje, Brielschestr. 29. Pieter Cornelis, z.v. J. van der Heiden en G. Plöoij, Havendijk. 30. Maarten, z.v. M. van Nielen en J. de Bruin, Groenelaan. Jan. z.v. W. A. Bezemer en F. J. ter Hofstede, Rotterd. dijk. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. Juli v.m. 7.48 n.m. 8.18. 8.42 n.m. 9 13. 9.47 n.m. 10 23. 11.09 n.m. 11.43. 4- N.A.P. - N.A.P. 31 1 Aug. v.m. 2 Aug. v.m. 3 Aug. v.m. Gem. Hoogwater 87 c.M. Gem. Laagwater 77 c.M. SCHIEDAM, 31 Juli. Gedurende den maand Juli kwamen alhier binnen 156 stoomschepen, 5 zeilschepen, 2 zeelichters, 4 zeesleepbooten en 98 stoomtrawlers, tegen 50 stoomschepen en 4 zeilschepen in Juli 1925. SCHIEDAM, 30 Juli. Aangekomens.s, Southborough van Huil. zeesleepboot Sea man, van Hull. s.s. Hookwood van West- Idartlepool en 4 Engelsche stoomtrawlers om hier kolen te bunkeren in de Wilhelminahaven. s.s. Gorm, met papierhout van Finland. SCHIEDAM, 30 Juli. Vertrokken s.s. Kornet, naar Finland. HARBURG, 31 Juli. Aangekomen s.s. Al- chymist, ledig van Schiedam om olie te laden voor Schiedam. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Spoeling. Noteering van de Coöp, Vereen. Spoelingvereeniging". Heden 1 0 per ketel „Schied. Advertentiën. Den 13n Augustus a.s. ho pen ónze geliefde Ouders CORNELUS VIN 61LS en MARIA RENIERS hun 40-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hun dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Schiedam, 31 Juli 1926. Oosterstraat 76. 2466 13 Arts, 2468 10 Tandarts, 2470 8 Reiigiense Artikelen. Matbenesserdijk 208, Tel. 33783. Rotterdam. Ruime sorteering St. Theresiabeelden, Schil derijen, Leesboeken, Wijwaterbakjes, Kerk boeken, enz. ZIE DE ETALAGE. Reclame Handi. i. Merscl f 47.50 Helvetia - G2.50 Kohier - 67.50 Teste Luie - 75.— KayserLme,, - 80.— Inaiiikhare - no.— Kastmenhel als schrijfhareai - too.— Repareercn. Inruilen. Hoogstraat 56, SCHIEDAM. Hoogstraat 78, VLAARDINGEN P.S. Op veRoon van deze Ad vertentie 2 korting. 2479 20 voor andere Bladen en Tijdschriften worden zon de» prijsverhooging door ons aangenomen Administratie van de Nieuwe Schiedamsche Courant. Noordblaak 95 ROTTERDAM. TELEPH. 5139. Lage prijzen en rnlme kenze in Weste Wagenstraat 95, hoek St. Laurensstraat- Dir. G. W. VAN BERGEN WALRAVEN. Sparen brengt Welvaart. Kantoren Lange Haven 80, Leliestraat 1. Kethel (Oud Pestk.) Spaarzegels 2, 5 en 10 Cent. Bewaar-Loketten van f2.— tot f 25.- 4 Spaarbusjes. Spiegels, Schilderijen. Massief Eiken schil derijen, maat 8070, f 4.25, Eiken spiegel f 13.75 met 5 jaar garantie op glas. Zie verdere koopjes. Rotterdamsche Spiegel- en Lijsten makerij Lange Kerkstraat 13. Een heer vraagt een KAMER, liefst aan de straat benedenhuis omtrek Liduinastraat in de prijs van f 30.met 's morgens thee. Brieven No. 280 bur. v. d. bi. Gevraagd eene flinke DIENSTBODE. Brieven no. 325, bureau dezer courant. VAN UITSTEL KOMT AFSTEL, dus nu eerst uw stu dieboeken bestellen, en dan met vacantie naar buiten. Deze worden voor alle inrichtingen van onderwijs geleverd door Wed. A. NIE MANDSVERDRIET Boekhandel. Leesbibliotheek. Lange Kerkstraat 52 LINNENS, dweilen, zeemen, sponsen, polijstdoe- ken, poetsdoeken enz. uit voorraad lever baar, alleen en gros Nieuwe Haven 87, telefoon 68715. JUFFROUW gevraagd voor con trole van naaiwerk etc. in Stoomwas- scherij, goed bekend met trapnaaimachine en verstelwerk. Brieven, met uit voerige inlichtingen en verlangd sa!4ris, onder No. 278, bur. v. d. blad. TE KOOP Kinderwagen, billijke prijs en Hobbelpaard. Adres C. P. VAN LIER, Parallelweg 212b, 1 X b. Adverteert in de rubriek vraag en aanbod.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 3