Mieneer! Gebruik voor het inmaken Uwer Vruchten Jansen Wouterlooó's a f 2.85 per liter. Laatste week van onzen Grooten Uitverkoop HULSHOFF ESSELMANN's Manufacturen- en Beddenhandel. - Hoogstraat 46-48, Tel. 68717. - Zie de prijzen Sparen brengt Welvaart. SPAARBANK Spaarbusjes. De opbouw in Maas en Waal. In de gemeente Druten zijn thans alle herstellingen aan de deels vernielde woningen klaar. Nieuw bouw wordt deels belemmerd door gebrek aan financiën bij het Bouwbureau. 10 0 K. G. kool voor.... 10 c t. Aan de veiling der Langendijker Groentencentrale werd, naar de „Msb." meldt, gele kool verkocht van goede kwaliteit voor 10 cent per 100 K.Cr. Wel is dit een uitzondering, doch de prijzen der vroege koolsoorten zijn zoo bespottelijk laag, dat sommige bouwers ze eenvoudig op de akkers laten staan. Geslipt en overreden. Op den Am- stelveenscheweg te Amsterdam is een 16-ja- rige wielrijder door slippen van zijn rijwiel ge vallen en door een gemeentelijken autobus van lijn H. overreden en gedood. Het slachtoffer is naar het Wilhelmina-Gasthuis vervoerd. Een woest aard. De gemeente-deurwaar der van Apeldoorn van twee belastingrecher cheurs, zou beslag leggen op een gedeelte van den inboedel bij een der inwoners van den Elsweg, wegens het in gebreke blijven van het betalen van belasting. De wanbetaler kwam in verzet tegen de handelingen van den deurwaar der en begon zelfs met het broodmes te zwaaien. Tenslotte wist hij de papieren, waarin zijn von nis geteekend was, te verscheuren. Of hem dit baten zal Ongeluk met de „Trackless- train". In de Oude Boteringstraat te Gro ningen, waar Woensdagmiddag, met het oog op het passeeren van den railloozen trein, tal van belangstellenden stonden te wachten, is te half zes de 11-jarige N. Dost, juist toen de trein door een tractor van de N.V. Bitumen- weg werd ingehaald, door het publiek omver geduwd en onder den aanhang wagen van den tractor geraakt. Met zware verwondingen aan hoofd en borst werd hij opgenomen.Tijdens het vervoer overleed het jeugdige slachtoffer. Vandalen. Er schijnen in Oudewetering eenige vandalen aan het werk te zijn. Zoo werd deze week bij ds. Siddré, die met verlof is, een bezoek gebracht aan den tuin, alwaar de pere- boomen werden geplunderd. De koster, die zulks toevallig bemerkte, betrapte de plunderaars op heeterdaad en slaagde er in een der daders te pakken en aan de politie over te leveren. Erger nog was het op het landgoed van den heer Schoo te Oude-Wetering. Daar werden enkele honderden chrysantemumplanten door kwaadwilligheid vernield. Uit alle was de kop weggenomen, zoodat ze geheel waardeloos zijn geworden, hetgeen een schade van omstreeks 500 beteekent. Sl.apendetewatergeloopen. Toen de Spido-boot in den afgeloopen nacht in de Rijnhaven te Rotterdam een passagier had afgezet, is de Noorsche tremmer van het Noor- sche s.s. „Scard", die zat te slapen, plotseling opgestaan en pardoes te water geloopen. Hij verdween onmiddellijk in de diepte. De rivier politie heeft vergeefs naar zijn lijk gevischt. De verloren geraakte 3300. Onlangs meldden we, dat uit een tasch welke door een dame te Enschede was bevracht, een bedrag van 3300 aan effecten was ver mist. Thans is echter naar men aan het „Vad." uit Enschede bericht, gebleken, dat van een vermissing geen sprake is. De dame had zich vergistde effecten waren niet in de tasch ge daan, doch in Rotterdam achtergebleven. met kracht voortgezet. De leiding is in handen van den directeur der crimineele politie te Hannover. In alle richtingen wordt met kracht gezocht. De gisteren gearresteerde verdachte personen moesten weder in vrijheid worden gesteld, omdat gebleken is, dat zij aan den aanslag onschuldig zijn. De in het veld nabij de plaats des onheils gevonden gereedschappen zijn voorzien van de letters H.K. Het is gebleken, dat zij afkomstig zijn van de firma Heinrich Konnecke. een particuliere firma, die in de nabijheid van de plaats van de ramp spoorwegwerken uitvoert. Men hoopt dat deze aanwijzing ertoe zal bij dragen de daders van de ramp op te sporen. Het Hongaarsche valse h emu n- tersproc'es. De procureur-generaal heeft in zijn requisitorin het bankbiljettenproces voor Geroe en zijn makkers een minder zware straf gevraagd dan in de eerste instantie opgelegd daar de verantwoordelijkheid vooral rust op de personen, die hem tot medewerking aanzet ten. Voor Nadossy vroeg de procureur-generaal bevestiging van het vonnis in eerste instantie gezewen. Nadossy verklaarde zulk een bevestiging te aanvaarden. De advocaat van de Bank van Frankrijk vroeg bevestiging van het vonnis in eerste instantie, waarbij de Bank de frank- schadevergoeding Kreeg, die zij geëischt had. Daarop hielden de verdedigers de pleidooien. De ramp bij Lehrte. De overblijfse- len van den verongelukten D-trein van Berlijn naar Keulen zijn nog niet geheel opgeruimd. De mogelijkheid is nog niet geheel uitgesloten dat zich in de elkaar geschoven en naar bene den geschoven wagens nog lijken bevinden. De opruimingswerken worden voortgezet. Het spoorweg verkeer ter plaatse wordt, on derhouden door het verkeer over een lijn te leiden. Van sommige treinen moeten de passa giers ter plaatse overstappen. De lijken der slachtoffers zijn in den loop van den nacht naar Lehrte overgebracht en in een daartoe ingerichte zaal opgebaard. Vele familieleden der slachtoffers zijn reeds te Lehrte aangekomen. De justitie heeft verlof gegeven de lijken ter aarde te bestellen. Het onderzoek der justitie en crimineele Politie naar de daders van den aanslag, wordt Een proces tegen den e x-k e i z e r Te Dresden is tegen den ex-keizer een civiel proces aanhangig gemaakt. Een vrouwelijke arts voor spraakgebreken, mevrouw Catharina Muller, had den zoon van de tweede vrouw van den ex-keizer behandeld. Over haar honorarium echter ontstonden meeningsverschillen, waarop mevrouw Müller tegen den ex-keizer een eisch instelde. De behandeling van het proces zal 29 dezer plaats hebben. Gevechten in Nicaragua. Opstan delingen hebben San Antonio aangevallen en den directeur en verscheidene arbeiders van een groote suikerplantage gedood. Verder hebben opstandelingen gepoogd een trein, die regeerings- troepen tusschen Managua en Corinto vervoerde, in de lucht te laten vliegen. Er werden slechts enkele soldaten gewond. Lugubere reclame. Een Italiaan in den staat Louisiana, wiens vader gestorven was, wendde zich tot een begrafenisonderne ming met het verzoek, het stoffelijk overschot te laten halen en het te balsemen, zooals in Amerika meer geschiedt. Na de bewerking kreeg de zoon een brief, waarin hem verzocht werd den doode te laten terughalen en tevens de rekening te betalen. Toen de Italiaan het bedrög ontwaarde ontstelde hij ten zeerste en ijlde naar den begravenisonderneiner, om hem mede te deelen, dat hij nimmer zooveel geld bezeten had en ook geen kans zag, ooit zooveel geld te bezitten. Tot zijn ontzetting kreeg hij ten antwoord: „Als u niet betalen kunt, blijft de doode in onze zaak we zullen hem in de étalage zetten en er reclame mee maken. Toen de Italiaansche consul tevergeefs ge tracht had, den ondernemer milder te stem men, kwam het tot een proces. Maar de rechter besliste, dat elke arbeid zijn loon waard is en dat het al heel mooi van den begrafenisonder nemer was, dat hij zich er mee tevreden stelde, den niet-betaalden arbeid voor reclamedoel einden te gebruiken. publiek met een ministerscrisis verbonden. Dat maakt in 55 jaren 74 nieuwe minister-pre sidenten. Daarbij komen voor dit tijdperk 861 ministers en 272 onderstaatssecretarissen, hetgeen te zamen het schoone getal van 1133 ministers uitmaaktOnder de 1133 ministers zijn er die slechts drie dagen, andere die slechts twee dagen en verschillende, gelijk Herriot c.s., die slechts 36 uur minister waren. Telegrammen. DE SPOORWEGAANSLAG TE LEHRTE. HANNOVER, 21 Augustus. (Draadloos). De crimineele-politie is er in geslaagd te ont dekken wie de eigenaar van de gevonden werk tuigen is. Verdere sporen heeft zij nog niet ge vonden. Naar gemeld wordt, staat de directie van de Duitsche rijksspoorwegen op het standpunt, dat, waar is komen vast te staan, dat het onge luk, bij Lehrté te wijten is aan geweldpleging buiten haar verantwoordelijkheid, zij bij inge stelde eischen tot schadevergoeding niet ver plicht is tot uitgetaling. Desniettemin zal zij aan billijke schadever- devergoeding tegemoet komen. Kerknieuws. Eerste Nat. bedevaart naar Dokkum. Zooals indertijd werd bekend gemaakt, zou de bijeenkomst op Zondagavond in de Harmonie te Leeuwarden, waar H.H. D.D. H.H. de Aarts bisschop van Utrecht en de Bisschoppen van Fulda en Mainz tegenwoordig zullen zijn, per radio worden rondgezonden. Namens het Comité deelen wij echter mede, dat deze uitzending per radio niet zal plaats hebben, door de besliste weigering van Hilver sum om dezen avond voor dat doel af te staan. 2e klasse A V.R.A. IIR.C.H., Albion V.V.V. II, A.C.C.—Rood en Wit II. 2e klasse B H.-D.V.S.—H.C.C. IV (Zater dag), V.O.C. IIPhoenix. 2e klasse OostNijmegenVitesse (Zaterdag). 3e klasse A VleermuizenOlympia, D.V.C. Ajax. 3e klasse B H.C.C. V—H.-D.V.S. III. De eerste missie-arts. Woensdagmiddag vertrok uit Amsterdam per Parijschen trein om in Genua per s.s. „Prins der Nederlanden" naar Indië scheep te gaan de eerste Nederlandsche missie-arts, de heer Johan Ch. Cohen. Dinsdagmorgen trad de heer Cohen in het huwelijk in de kerk van O. L. Vr. Onbevl. Ontv., te Amsterdam, bij welke plechtigheid zeer vele leden der studentenvereeniging ,,St. Thomas Aquinas" tegenwoordig waren. De heer Cohen zal zich, voor medische assis tentie bij de missie op Flores, te Lorantoeka vestigen. SPORT. Een levende ij swafel. Een ongewoon verkeersongeluk, dat den toeschouwers in weer wil van de hachelijke positie van het slacht offer, een gullen lach ontlokte, had dezer dagen plaats bij Guildford. De bestuurder van een overdekten ijswagen raakte blijkbaar een oogen- blik de kluts kwijt. Want men zag, hoe het paard, niet wetend welken kant te gaan, een paar bokkensprongen maakte en ten slotte in galop naar de berm van den weg reed. Dit had tot gevolg, dat de ij swagen duikelde, met zijn bestuurder, die hals over kop in den ijsketel terecht kwam. terwijl de vanilleschelp- jes een waardige lardeering vormden voor dezen levenden ijswafel. Een politie-agent redde de man uit zijn koude positie. Een ministerstatistiek. Het is niet onaardig eens de Ministerstatis tiek van Frankrijk na te gaan. Sinds 9 Sept. 1870 had Frankrijk slechts 74 politieke cri sissen en elk daarvan was voor de derde Re- CRICKET. cricket-programma voor Zondag a.s. Het luidt Telegraafbeker H.C.C. IIH.C.C. 1. Ie klasse: QuickStichtsche C.C., V.V.V. Ajax. Seriewedstrijden Excelsior. Evenals vorig jaar organiseert Excelsior weer haar jaarlijksche seriewedstrijden om den „Nieu we Schied. Crt. beker" en „Leoniebeker" en wel op 22—29 Aug., 5—12—19 Sept. De inschrijving voor beide al'deelingen is zeer zeker bevredigend te noemen. Morgen zal een aanvang worden gemaakt met afdeeling B, waarvan het programma als volgt luidt Excelsior II—D.H.L. II (Delft), 12£ uur, C. Witberg. Spartaan I (R'dam)E.D.O.H. I (Haag), 3£ uur W. Onrust. Burgerlijke Stand. Geboren: Aug. 18. Jacobus Johannes Herman, z. v. J. H. C. Kok en A. C. E. Bik, Tuinlaan. Pieter Willem, z. v. J. Kool en J. M. Krommenhoek, 's Gravenl. polder. 19. Cornells, z. v. L. Bakelaar en C. Troost, Hoofdstraat. 20. Jan, z. v. W. van Iperen en E. W. Winters, Kortlandstraat. Jacobus Johan, z. v. J. J. de Ruiter en M. Nels, Huys- mansstraat. Wolferina, d. v. H. van Popering en L. Verschoor, Zeestraat. Emma Johanna Adriana, d. v. A. IJoorman en E. Bedeaux, Groenelaan. Overleden: Aug. 19.' P. A. Krauwinkel, oud 6 jaar, N. Sluisstraat. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 21 Aug. v.m. 1.n.m. 1.28. 22 Aug. v.m. 1.46 n.m. 2.18. 23 Aug. v.m. 2.31 n.m. 3.07. 24 Aug. v.m. 3.22 n.m. 3 54. Gem. Hoogwater 87 e.M. 4- N.A.P. Gem. Laagwater 77 c.M. N.A.P. SCHIEDAM, 20 Aug. Aangekomen s.s. Kalimba, van Huil om hier te dokken in de Wil- helminahaven. s.s. Coronda, van Leith. - s.s. Kes, van Londen. zeesleepboot Mino, van Londen. s.s. Ulla, van Belfast en 6 Engelsche stoomtrawlers allen om hier kolen te bunkeren in de Wilhelminahaven. CHICHESTER, 20 Aug. Aangekomen mo torschoener Zeemeeuw, kapt. P. Buisman, met balen meel van Schiedam. Handelsberichten. Beurs van Sebiedaia. Spoeling. Noteering van de Coöp. Vereen. „Schied. Spoelingvereenigmg". Heden f 1.80 per ketel. Advertentiën De Heer en Mevrouw Mr. W. A. HOEK—Lenglet geven kennis van de geboorte van hunne dochter MARGY. Schiedam, 20 Augustus 1926. 2676 6 DANKBETUIGING. Kantoren Lange Haven 8o, Leliestraat Kethel (Oud Postk.) Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de zeer vele blijken van belangstelling ondervonden ter gelegenheid van onze 40-jarige Echtvereeniging, C. VAN GILS en Echtgenoote. Oosterstraat 76, Schiedam. 2668 10 in de V °/0 Spaarzegels 2, 5 en ïo Cent. Bewaar-Loketten van f 2.— tot f 25. en geel Katoen 70 c.M. br14 ct. yit en geel Katoen 90 c.M. br19 ct. ^el Keiper16 en 19 ct. Wit Flanel15 en 19 ct. Gongolinnen v. 2-p. lakens.32 en 39 ct. ^raslinnen v. 2-p. lakens 39 en 45 ct. RRel Katoen v. 2-p. lakens29 en 39 ct. perstenkorrel16 en 22 ct. Wit en grijs Molton27 en 32 ct. ^andhuisstof, 80 c.M. br28 20 J-andhuisstof, 100 cM.br32 versch. ^andhuisstof, 120 cM. br43 dess. (Mousseline thans 15 ct. ~P- gef. Lakens 179—219..275 ct. ~jef. Sloopen394349 ct. Theedoeken.7—11—16—19—25 ct. Theedoeken m. opschrift 29 ct_ Wit en bonte Handdoeken 19 ct. Linnen Handdoeken42 ct. Tafellakens 496989 ct. Ontb. Lakens, gekl. rand49 ct. Servetten23 ct. Vingerdoekjes9£ d. Reuzen partij Baddoeken, spotprijzen van af 18 ct. Wafelhanddoeken 55 X 11035 ct. Fant.-sokken 162836 ct. Zw. eii gekl. Dameskousen 21 en 28 ct. Extra zwaar Dameskousen38 ct. Zijden Dameskousen 39 ct. Witte Dameshemden 4965—89 ct. Witte Damespant798999 ct. Wit keper Damespant99119 ct. Dames Nachtponnen119149 ct. Dames Combination89145 179 ct. Idem Satinet alle kleuren169 ct. Dames Flanellen59 79 119 ct. Heeren Flanellen125 185 ct. Cassa Meisjesbroekje39 49 59 ct. Directoire Kinderbroekje29 39 49 ct. Directoire Dam. Pant, extra zw75 ct. Wit graslinnen Heerenhemden125 ct. Geel Katoen Heerenhemden 98 ct. Geel keper Heerenbroeken119149 ct. Tricot Heerenbroeken7989 99 ct. Dames Stofjassen139 ct. Vloerzeilen 183 c.M. br. 119—129—145 ct. Coupon Linoleum 200 c.M. br149 ct. Cocoslooper 50 c.M. br4955 ct. Cocoslooper 60 c.M. br59 ct. Cocoslooper 70 c.M. br69 75 ct. Axminster Looper135 ct. Wollen Looper99—119 ct. Gr. partij Axminster Karpetten 3x4 18.95 Idem 3|x4£ 29.85 Tapis Beige Kleeden 3x4 7.989.9511.95 Tapis Beige Kleeden 6^x4^ 12.95—14.35—19.95 Extra aanb. Wollen Dekens 2-p5.95 Extra aanb. fant. Dekens 2-p9.95 Molton Dekens79 98—1.19 Gestilde Dekens ^-95 Wit lak Ledikant m. sp.matras 6.95 Geschilderd Ledikant5-95 Zeegrasmatras 8.95, Kapokmatras14.85 Zeegras Wiegmatrasjes1-19 Serrematten 140x180 69 ct. Serrematten 160x2302.19 2677 144 36

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 3