maar als om daden gevraagd wordt, blijft ze maar al te vaak achter. Dan wordt, terwille van het lieve geld (non olet, het riekt niet!) maar dapper meegewerkt tot het zedelijk verderf Stad - en Gewestelijk Nieuws. Oranjevereeniying. Een groep Schiedamsche turnsters en turners, onder leiding van den heer B. Florijn, is bereid gevonden op het door de Oranjevereeniging op 31 Augustus a.s. georganiseerde avondfeest op het terrein in het Volkspark, eenige nummers gym nastiek ten beste te geven, welke het programma op aangename wijze beloven te zullen afwisselen. Er worden nog pogingen gedaan tevens de mede- werning te verkrijgen van eenige bekende gym nasten uit andere plaatsen, waaronder enkele turners, die kortgeleden hebben deelgenomen aan het groote Fransche bondsfeest te Lyon, zoodat verwacht mag worden, dat, hoewel de tijd van voorbereiding zeer kort is, het publiek mooi en interessant werk te zien zal krijgen. Waarschijnlijk zullen de heeren turnen aan brug, rek en paard, terwijl de dames uitkomen met brugoefeningen en eenige rythmische dan sen. Indien eenigszins mogelijk worden tot slot zoogenaamde standen gegeven. De oefeningen zullen worden uitgevoerd op een op het feestterrein te maken groot plankier, het welk dusdanig zal worden geplaatst, dat het aan alle bezoekers mogelijk zal zijn de verrich tingen te volgen. Waar sedert jaren geen gymnasten aan de 31 Augustus feesten hebben deelgenomen, zal het publiek van bovenstaand bericht zeker gaarne kennisnemen en van instemming blijkgeven door op het avondfeest in groote getale de verschillen de nummers met belangstelling te volgen. Zuid-HoIIandsehe Bakkersbond. In aansluiting op ons bericht van gister kun nen we mededeelen, dat de fa. W. Hasekamp en Co. óók voor een gedeelte als gastvrouwe is op getreden. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan der fabriek, waar de Standaardgist wordt vervaardigd, heeft zij aan ruim 100 afnemers, die gister aan den Bondsdag deelnamen een diner aangeboden, terwijl dezelfde firma eveneens een boot ter beschikking stelde voor een tocht door de haven, waaraan allen konden deelnemen. Deze boottocht is zeer in den smaak gevallen. Het strijkje van den heer Hakkert hield op su blieme wijze de stemming erin, terwijl de fa. Maasbommel van Hoogen en Co. uit. R'dam heerlijke gebakjes liet serveeren. Dit werd na tuurlijk zeer op prijs gesteld. Het weer leende zich uitstekend voor een tochtje op de Maas,terwijl het tevens een puik middel toescheen om de eetlust op te wekken. Kwart over zes lag de boot weer voor Musis, waarna het diner, waara&n 230 per sonen aanzaten, werd aangevangen. Drie groote, lange tafels, feestelijk gedekt met groen en bloe men waren in de Musis-zaal opgesteld. Tijdens het maal spraken de algemeene voorzitter J. Schouten, de voorz. van de afd. Schiedam, de heerSchaefer, alsmede de heer Flasenkamp eenige hartelijke woorden. Na het diner bleven allen nog langen tijd ge zellig bijeen, terwijl het duo Daniels en het Hak- kert-ensemble de aanwezigen bezig hield. Over de vergadering nog het volgende De jaarverslagen werden goedgekeurd de bond bleek thans 17 afdeelingen met ruim 500 leden te hebben. De heer M. den Ouden, ambtenaar van centraal beheer, pleitte voor zelfstandige ongevallen- en ziekteverzekering in het bakkersbedrijf. De volgende te houden bondsvergadering zal worden gehouden te Gouda. gereden met zijn rijwiel. Hij raakte zijn stuur kwijt, toen hij een zakje kippenvoer, dat hij achter zich op het rijwiel vervoerde, recht wilde zetten. A. V., 5 gisteren in Gisteravond t e »5£ uur is de 10 jarige P. v. B. uit de Béijerlandschestraai terwijl hij met zijn kameraadjes aan het spelen was, gestruikeld en in het Spuikanaal gevallen. J. van Put uit de Maasstraat, die in de nabijheid aan het grassnijden was en het hulpgeroep hoorde, wist den knaap, die reeds in zinkenden toestand verkeerde, te grijpen en op den wal te brengen. Hij is door de politie naar huis gebracht. De 16-jarige L. L. reed gister mid dag met zijn rijwiel op de Koemarktbrug tegen een autobus, waardoor het voorwiel van het rijwiel verborgen werd. Afscheid Kapl. Goossens. In een speciaal daartoe bijeengeroepen verga dering heeft de afd. 's-Gravenhage van het R.K. Huisvestingscomité eergisteravond afscheid ge nomen van zijn voorzitter, den WelEerw. Heer Kapl. Goossens, benoemd tot kapelaan te dezer stede. Nieuwe zaak. Heden opende in perceel 8 aan de Hoogstraat de bekende N. V. Roeloffs Uitstoomingsinrich- ting, stoomververij en Chem. Wasscherij te R'dam haar 8sten winkel. De zaak is geheel gerestaureerd en geeft in haar sinaakvollen eenvoud een goeden dunk van de vennootschap, die haar aldus inrichtte. V erlaging briefkaartenport. In verband met een in overweging genomen verlaging van het port der binnenlandsche brief kaarten wordt, aan degenen, die vóór 1 October a.s. briefkaarten voor het binnenlandsch verkeer koopen, in overweging gegeven geen grooter voorraad in te slaan dan zij voor het gebruik tot genoemden datum noodig zullen hebben. De hondenplaag. jaar, wonende Strijenschestraat, is de Hoofdstraat door een hond in het linkerdijbeen gebeten en verwond. Door de p'olitie is gisteravond naar de Gem- Reiniging gebracht een zwartharisren hond, die in het Sterrebosch de wandelaars aanviel en naar hen beet. Door den baas der firma V. C -o. werd gisteren een man opgemerkt, die een de- myjohn, inh. 10 liter gedistilleerd, wegnam, dat op den walkant stond aan de Lange Haven. Hij achtervolgde dien man, hield hem op den Achtersingel aan, en leverde hem aan de politie over. Het bleek te zijn zekere A. E. uit R'dam. G. E., uit Rotterdam, deed giste r- avond bij de politie aangifte, dat hij in de Gerrit Verboonstraat, terwijl hij daar op een rijwiel reed, was aangereden door een vierwielig motorrijtuig. Door die aanrijding was hij ge vallen, had het rechterbeen nogal bezeerd, terwij! zijn broek gedeeltelijk werd vernield. De bestuurder van het motorrijtuig verklaarde, dat de man zelf tegen den auto was opgereden. Hedenmiddag zagen eenige jon gens, die op de Maas ter hoogte van de „Furness' aan het roeien waren een lijk drijven. De sloepboot Volharding II naderde en heeft het lijk opgehaald en aan wal gebracht. Vermoede lijk is dit het lijk van den op Zondag verdronken Oostenrijker, die poogcfe te deserteeren. D e ochtend „Pari s" 4 uur naar vertrek Havre. t morgen UIT KETHEL. Door notaris FI. B. E. B 1 a i s s e te Schiedam, heeft gistermorgen te 11 uur in,,De Vergulde Valk" de afslag plaats gehad van het winkel- en woonhuis te Kethel, aan de Dorps straat 6, groot 1 are. 't Hoogste bod in veiling was 2400.'t perc. is echter niet verkocht. UIT ROTTERDAM. C. E. P. T. T. De vergadering van de afdeeling Rotterdam van den C. B. P. T. T. van Dinsdagavond heeft, naar het „Volk" meldt, met bijna algemeene stemmen besloten tot afscheiding van den C. B. P. T. T. en tot het stichten van een nieuwe be drijfsorganisatie van P. T. en T. personeel. De bestuursleden van de voormalige afdeeling (behoudens een uitzondering) verklaarden zich bereid voorloopig de leiding van de nieuwe or ganisatie up zich te nemen. Gisteravond is de 12-jarige C. de G., wonende Kleine Baan, in de Plantagesloot heerlijke Ziekentriduum 1.—. Van eenige Fami ne's de collecte afgedragen aan Pater de Boer 7.50. W. ƒ2.Door het toezenden van „De Nieuwe Schiedamsche Courant" van Huize „Bijdorp" te Voorschoten 5.van Huize „Mariënburg" te 's-Bosch 10.—, van 't R. K. Ziekenhuis te Hengelo van eenige zieken 5. van K. 1. Mijn hartelijken dank namens den Missionaris, fr. PETRUS CREMER, red. Gemengd Meuws. Ingezonden. De drukte in de havens. In antwoord op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Brautigam in zake 't aantal loodsen voor den Nieuwen Waterweg, heeft de minister van Marine a. i. uitvoerige, inlichtingen verstrekt, omtrent het aantal schepen, dat sedert het begin der staking in Engeland tot en met de week, eindigende 31 Juli, den Nieuwe Waterweg- is binnengekomen, alsmede omtrent de wijze, waarop en het personeel waarmede de loodsdienst gedurende die periode is uitgevoerd. Volgens den minister kan gezegd worden, dat de loodsdienst in alle opzichten aan redelijk te stellen eischen heeft voldaan en den toestand steeds volkomen heeft beheerscht. Van eenig oponthoud van beteekenis door gebrek aan personeel is geen spraae geweest en er is nimmer meer gewacht, dan in normale tijden het geval is geweest. Aanvulling van het aantal loodsen door be vordering verdient vooralsnog geen aanbeveling, daar zulks bij terugkeer tot normale toestanden zou moeten leiden tot opwachtgeldstelling of pensionneering der oudste loodsen, hetgeen in strijd met hun belangen zou zijn. Daarom zijn, ter verlichting van den dienst gepensionneerde loodsen tijdelijk weder in dienst genomen. Het aantal loodsen. Het aantal binnenloodsen te Rotterdam be draagt 35, aangevuld met 3 binnenloodsen van Heilevoetsluis, Dordrecht en Brouwershaven, 4 vaste zee- en binnenloodsen der Batavierlijn, benevens 5 tijdelijk in dienst genomen gepen sionneerde loodsen. Verlofgangers 3, zoodat te Rotterdam dienst doen 44 loodsen, welke tevens in het tekort te Schiedam en Vlaardingen en Dordrecht moeten voorzien. Schiedam 2 binnenloodsen. Vlaardingen 3 binnenloodsen, waarvan 1 met verlof. Maassluis 6 hulpbirmenloodsen en 2 gepen- sionneerden, waardoor het mogelijk is gewor den, dat van uit Maassluis het geheele bedrijf aan de Vondelingenplaat wordt bediend. Hoek van Holland 4 hulpbinnenloodsen. Hoe de drukte wordt beheerscht. De onderhavenmeester van Rotterdam, die met het oog op de drukte in de haven, aan den Hoek van Holland is gestationneerd, gaat in plaats één maal, thans twee maal per dag naar buiten om de schepen, die vóór den mond van den Waterweg liggen, op te nemen. Elk schip, dat voor Rotterdam bestemd is, krijgt volgens de beurt van aankomst een nummer. Van de loodsboot af wordt dan geseind, wanneer het vaartuig aan de beurt is om op te stoomen. Voor Pater Marijnen, Missionaris van China, den zich „Kleine Henri" noemende, zijn de vol gende giften ingekomen. N. N. 10.Ter eere van het H. Hart 10. Op mijn verjaardag 1.Uit dank voor het De z. g. n i e t-u i t b e t a a 1 d e p r ij s. Ge lijk gemeld, heeft de winkelier M. K. te Ter schelling zich bij de Haagsche politie beklaagd, dat op een obligatie van de Mij. Beider Belang een prijs van 2121.50 was gevallen, welke niet werd uitbetaald. Wij vernemen nader, dal hier geen sprake is van weigering tot uitbetaling van de zijde der maatschappij, doch dat degene, die zich be klaagde, zelf in gebreke was gebleven een vorde ring van de Mij. op hem te betalen. Deze vorde ring betrof de premie van 2.—, welke K. in plaats van in 1923, pas 27 Juli 1926 betaald hemt, toen hij wist, dat er een prijs op zijn nummer gevallen was. De Mij. heeft een brief gezonden aan den burgemeester van Terschelling, waarin zij de zaak heeft uiteengezet en den wensch uitspreekt, dat de kwestie door den bevoegden rechter wordt uitgemaakt. Zoo g a a t| 't meer. Men schrijft aan het „Hbld." Dezer dagen werd aan een der kweekscholen in ons land het schriftelijke examen afgenomen waarbij het de aandacht trok, dat een der vrou welijke candidaten buitengewoon correct schrif telijk werk inleverde. De examinatoren, leeraren van de candidate, meenden dat zij dat niet zon der hulp of voorlichting kon hebben volbracht, zoodat ze de candidate opnieuw aan een examen onderwierpen, waarbij ze werk van gelijke moei lijkheid kreeg het resultaat daarvan was be droevend en leverde het bewijs voor het reeds geuite vermoeden. Bij onderzoek kwam aan het licht, dat de inspecteur van het onderwijs de candidate een vriendendiensl bewezen had. Den daarop volgenden dag kon men in de bladen diens ontslagaanvrage lezen. Paardendiefstal. Gisternacht werden uit de weide van den landbouwer Peters te Swal- men, gehucht Boekoel, twee stamboekmerries gestolen. De voetsporen leidden naar de Duitsche grens in de richting der Elmpter bosschen. De te Swalmen gestationneerde rijksveldwachter S. en de gemeenteveldwachter B. volgden deze sporen tot achter Waldniel, waar ze eindigden voor een groot met lange heide en struikgewas begroeid, bijna ondoordringbaar woud. Alvorens hier verder te zoeken, werd de hulp van de Duit sche politie ingeroepen. Na ruim 12 uur onafge broken nasporingen vond men tegen den avond tusschen Waldniel en M. Gladbach de paarden in de bosschen staan. De zich daarbij bevindende persoon, de matroos P. uit Dusseldorf, die ver klaarde de paarden te hebben vervoerd, werd gearresteerd. Een tweede persoon wist in het dichte bosch te ontkomen. Twee rijwielen, eenige kleedingstukken en een paar wittebrooden werden bij de paarden gevon den. De eigenaar P. kon den volgenden morgen zijn paarden te Waldniel terughalen. De aangehoudene is op last der Duitsche justi tie in arrest gesteld. Het onderzoek wordt voort gezet. dusver deden, wat wel eens tot ongewenschte toestanden zou leiden. Het in de nabijheid van de woning gelegen Broederschapshuis, een stichting van den eer Boeke, is nog bewoond, doch evenmin het eigen dom van den heer Boeke. Op het oogenblik is de heer Boeke dus zonder eenige verblijfplaats. Hij kar nu eens hier, dan weer daar zijn tent opslaan. In hoeverre dit kampeeren verband houdt met de minder vriendelijke verstandhouding welke er tot dusver tusschen den heer Boeke en den fiscus bestond, is ons niet bekend. Een smokkelaar in angst. De ,,'s-Hert. Ct." verneemt uit Ghaam Een der vele auto's, die ons dorp doortuffen, stond plotseling stil. Chauffeur er uit. Morrelt zenuwachtig in z'n machine, 't Helpt geen zier. Ettelijke menschen interesseeren zich voor 't geval. Chauffeur klampt den eigenaar aan van een klein Citroentje, toevallig op de pechplaats aanwezig. Deze is direct bereid den grooten wagen op sleeptouw te nemen, 'n Smid verschaft een ket ting. Meerdere menschen, waaronder 'n kommies, interesseeren zich voor het geval. Chauffeur wordt steeds zenuwachtiger en ver dwijnt even later in een straatje om 'n touw te halen. Blijft langer weg dan noodig is en is nog weg. Vele menschen beginnen zich ook te interes seeren voor den inhoud van den wagen. Vier vaatjes echte Schiedammer en 'n kistje smakelijke Elixir d'Anvers. Kommies gaat vlug zien waar de chauffeur is, maar hij bleef tot dusver weg. Doodgevallen. De ongeveer 13-jarige zoon van den heer Batist bij de Witbrug was gisteravond langs de haken in den hoogensehoor- steen geklauterd, aan den Houtweg te Den Haag. Bovenaan gekomen gleed hij echter uit en viel langsjul de klimhaken op den grond. Toen men hem bij zijn ouders gebracht had kon de dokter van den Eersten Hulpdienst slechts den dood constateeren. Kees Boeke. De woning van den heer Boeke aan de Beethovenlaan te Bilthoven is op het oogenblik stevig met een driedubbele rij prik keldraad afgerasterd, meldt het „Vad." Een dreigend bord: „Verboden Toegang", wijst er ten overvloede op, dat bezoekers niet welkom zijn. Voor hen, die de beginselen van den heer Boeke kennen en derhalve weten, dat de wo ning van den heer Boeke in Bilthoven wel het meest gastvrije huis uit geheel Nederland is, moet deze prikkeldraad-afrastering zeker een buitengewone verrassing zijn geweest. Wij hebben eens een nader onderzoek inge steld, waarbij bleek, dat de heer Boeke de woning verlaten heeft en zijn gastvrij huis verwisseld heeft voor een kampeertent ergens in de bosschen bij Bilthoven. De heer Boeke is niet de eigenaar van het huis dat hij in Bilthoven bewoonde. Nu dat huis, onbewoond is, vreest de eigenaar, dat de ge wezen gasten van het huis het er zich op de zelfde wijze gemakkelijk zullen maken, als tot Op het kantje af. Gistermiddag is op het spoorwegemplacement te Hoorn een ongeluk gebeurd, dat wonder boven wonder goed is af- geioopen. De wegarbeider Oud, van Wester- Blokker, werd gegrepen door den sneltrein van half twee, richting Enkhuizen. De man had te tegenwoordigheid van geest zijn hoofd in het zand te drukken tusschen de rails, zoodat de locomotief en tender en een wagen over hem heen gingen zonder hem te verwonden. De machinist, die het geval bemerkte, remde uit alle macht. Toen de trein stilstond kroop de man er onder uit. Hij was niet ernstig gewond aan het hoofd en hand. Eindelijk tegen de lamp ge loop e n. Einde Mei maakten wij melding van de oplichterspraktijken van twee bekende inter nationale zwendelaars, zich noemende O'Brien en Williams, dikwijls opereerend ook onder ander namen, die in den Haag een Engelschman, met wien zij in Brussel hadden kennis gemaakt, dooi de z.g. vertrouwensproef hadden opgelicht voor 800.een diamanten ring, een gouden horloge en een gouden potlood, waarna zij met de Noorderzon uit Den Haag verdwenen, om in het buitenland hun streken voort te zetten. Een paar jaar geleden hadden zij op diezelfde wijze hier ter stede een anderen Engelschman van een belangrijk bedrag beroofd. Daar zij de tactiek hadden van het eene land naar het andere te trekken, wisten zij steeds aan de politie te ontkomen. Ten slotte zijn de heeren toch tegen de lamp geloopen. Naar wij vernemen zijn beiden dezer dagen te Weenen gearresteerd. Het is gebleken, dat zij dit jaar dezelfde truc als hier, in verschillende wereldsteden reeds tienmaal met succes hadden toegepast. De Haagsche politie heeft zich om nadere inlichtingen met de Weensclie in ver binding gesteld. Een zonderling schrijven. De na sporingen naar de plegers van den aanslag op den D-trein te Leiferde zijn tot dusverre zonder eenig resultaat gebleven. Ook den zich in arrest bevindenden Meier heeft men weder op vrije voeten moeten stellen, daar geen bewijzen voor zijn schuld aanwezig waren. Inmiddels volgt de recherche een nieuw spoor, ten aanzien waarvan bekend wordt, dat de desbetreffende aanwijzingen afkomstig zijn van een heer uit Senftenberg, die zich in den on geluksnacht per auto op weg naar Bremen bevond. Te Zelle raakte hij den weg kwijt en vroeg dien aan een man, die hem erop opmerk zaam maakte, dat te Leiferde een spoorweg ramp had plaats gevonden. De man deelde hem mede, dat hij ooggetuige van de ramp was geweest. Het toeval wilde, dat de man den heer aan het stuur van vroeger persoonlijk kende. Naar het heet, moet de persoonsbeschrijving overeen stemmen met die van een dergenen, die van het plegen vad den aanslag verdacht worden.,,, Bij den officier van justitie te Hildesheim is in verband met de ramp een anoniem schrijven binnengekomen. De brief draagt den datum van 22 Augustus en is te Berlijn gepost. Hierin deelt een ontslagen spoorwegbeambte mede, de pleger van den aanslag te zijn. Het schrijven is met verdraaide hand geschreven en luidt als volgt ,.U zult de plegers van den aanslag niet vinden. De een is een wegens een gering verzuim ontslagen ambtenaar, die, verbitterd door haat en wraak, tot de daad is gekomen. Mijn ontslag- was een onnoodige wreedheid. Ik had een mildere behandeling verdiend. Wreedheid ver geld ik met wreedheid, ook indien onschuldigen daaronder moeten lijden". Ik heb. ook onschuldig geleden. Ook den schuldigen minister zal mijn wraak treffen. Smartelijk zal hij sterven. Men heeft mijn leven vernield. Ik wil thans duizend ^menschenlevens Vernietigen. Thans zijn het nog slechts 22. Binnenkort aanslag bij Berlijn". Het schrijven was onderteekend met den naam „Ultor". Opgehelderd. De aanslag op den elec- trischen trein BerlijnBernau is opgehelderd. De dader blijkt een 15-jarige jongen te zijn, Blum geheeten, die verklaarde den aanslag te hebben gepleegd, om de emotie van een trein ontsporing te beleven. Een strijd op leven en dood. Een spannend gevecht tusschen een politie-agent en een auto-bandiet heeft Zaterdag te Parijs plaats gehad. Er was Vrijdagavond een auto gestolen, die voor een schouwburggebouw stond, terwijl

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 2