s.v. Jansen Wouterlood's Bij Scheren Ortelijfe ei vlijtip meisjes Lijsten op maat 1 J. J. VERMEER, Koop bij ons Uw dranken, prRrijgtear: Slijterij GROOTE MARKT 35. BBBBBBBBBBB Sparen brengt Welvaart. SPAARBANK Spaarbusjes. i ver al verkrflifcba»- géén Pijn en naselirijnen of stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 et. PIJROL 2859 7 Er zullen waarschijnlijk nog wel eenige dagen over heen gaan, alvorens den geheelen weg vrij te krijgen. Het militair toezicht staat onder leiding van luitenant Daniels van de veldar tillerie uit Leiden. Koninklijke deelneming. Op verzoek van de Koningin heeft de burge meester van Amsterdam aan de nagelaten be trekkingen ddr uit Amsterdam afkomstigeslacht- offers der spoorwegramp, het echtpaar Lobo- Braakensiek, en den werkmeester bij de N.S., den heer J.H. van Rhoon, H.M.'s oprechte deelneming betuigd. De hoofdmachinist van Rhoon te Amster dam, laat een vrouw en twee kinderen achter. De weduwe Schweiger-Harms, die ernstig gewond werd, was kleedster van het tooneelge- zelschap van Tartaud. Zij reisde met den heer en mevrouw Lobo. Ministerieel bezoek. De minister van waterstaat, de heer van der Vegte, heeft zich hedenochtend, vergezeld van den hoofdinspecteur-generaal der spoor- en tramwegen den heer ir. van der Vegt, naar het terrein van de spoorwegramp begeven, teneinde zich ter plaatse een indruk te vormen van het voorgevallene. Onder den indruk van het ernstige spoorweg ongeluk, is de feestmaaltijd, welke het gemeen tebestuur van Bussum heden aan de spoorweg directie had aangeboden in verband met de opening van het nieuwe stationsvoorgebouw, uitgesteld. Belangstelling uit de lucht. De vliegtuigen die uit Soesterberg een kijkje kwamen nemen, scheerden over de ruïne heen om foto's te nemen. Ook het foto-vliegtuig van de K.L.M. kwam tegen twaalf uur aansnorren. Men zag den fotograaf telkens uit de kist hangen met zijn toestel. Vam alle zijden werd de mine gefotografeerd. De werklieden waren juist voor een gedeelte gaan schaften. Als de K.L.M. foto's naar het buitenland gaan, zullen die rijen werklieden op d.e rails, als musschen op een telegraafdraad, wel een vreemden indruk maken. Merkwaardig is, dat de clectrische gelei ding, die boven de baan gebouwd is, niet be schadigd was. Er stond gelukkig geen stroom op het net. Ook de telegraafpalen zijn alle intact gebleven. Het gerucht, dat nog twee lijken gevonden zouden zijn in de sloot, werd door menschcii die het weten konden, tegengesproken. Een open haaronderzoek. Naaf aan het ,,Vad." is meegedeeld, ligt het 'in. het voornemen van den minister van water staat om ten aanzien van het ernstige spoor- ongeluk bij de Vink gebruik te maken van zijn bevoegdheid, hem verleend bij art. 27 der Spoor, wegenwet, zooals dit luidt en nader uitgewerkt is in art. 106 bis van het Algemeen reglement van den dienst. Deze bevoegdheid betreft het gelasten van een openbaar onderzoek door een daartoe in te stellen commissie. De benoeming van een commissie is spoedig te wachten. Begrafenis van het echtpaar Lobo Nader vernemen wij, dat naar alle waarschijn lijkheid op initiatief van de Tooneelkunstenaars- vreeniging de begrafenis van het echtpaar Lobo zal geschieden van den Stadsschouwburg -te Amsterdam uit. In de vestibule van het gebouw zal dan een Chapelle Ardente worden ingericht. De ,,Tel." schrijft Wij hebben een onderhoud machinist van den verongelukten trein 218, H. Muller, een bestuurder, die blijkens ingewon nen informaties ter bevóegder plaatse, uit stekend staat aangeschreven en daarom in hoofdzaak de „groote" treinen rijdt. Eergisteren, zoo zeide Muller ons, ben ik ook langs hetzelfde traject gereden, doch ik heb, evenmin als mijn collega's, iets verdachts ge merkt. Er was een aanschrijving geweest, dat daar ter plaatse en trouwens ook elders in de buurt wegens herstellingen aan of controle van het baanvak langzaam gereden moest worden. Het bewuste stuk zou, als gebruikelijk is, met groene borden, gemerkt A (aanvang) en E (einde) aangeduid worden. Mijn machinist- leerling Ettikhoven zei nog, toen wij op de heenreis Leiden passeerden„denk er om, meester, vanmiddag staan de borden hier ook, maar na drieën". Toen we om drie uur precies de plek op den terugrit passeerden, stonden de borden er niet en werd er niet aan de baan gewerkt, zoodat wij aan geen limiet op dat stuk bij De Vink gebonden waren. In Den Haag klom Van Rhoon, de chef-machinist, bij me op den loco motief, naar hij zeide om naar Leiden te gaan. Hier had namelijk een klein déraillement plaats gehad en hij moest daar bij zijn. Nabij De Vink had de trein, naar ik mot vrij groote zekerheid meen te weten, een snelheid, die tegen de 80 K.M. liep. Het stuk van Den Haag tot Leiden is ruim 15 K.M. lang en daar voor hebben we precies een kwartier rij tijd,wat dus neerkomt op een gemiddelde van 60 K.M Doch daarbij moet men in aanmerking nemen, dat, zooals u wel zult weten, het vertrek uit Den Haag feitelijk uit een kuil plaats heeft. De baan begint direct na het verlaten van het station te klimmen wat tijd en snelheid bij liet gehad met den aanzetten kost. Op het overige gedeelte van het traject tot Leiden moet dus flink gereden worden en vandaar deze snelheid. Doch daar is niets tegen, omdat het materiaal en de baan op deze snelheden berekend zijn. Van Rhoon zat op het bankje van den leer ling, dat is ter linkerzijde in de locomotief- cabine, ik zat achter mijn handles rechts, terwijl Ettikhoven in het midden op de vuurplaat stond. Alles was in orde. Alles was „patent" in orde. De machine had nooit de minste afwijking vertoond en verdachte dingen voor me uit zag ik door het kijkglas niet. Plotseling op een recht stuk spoor voelde ik een licht schokje, vlak daarop gevolgd door een geluid alsof er iets afknapte. De machine huppelde even en daar ik begreep, dat er iets niet in den haak was, duwde ik den regulateur dicht en draaide de kraan van de Westinghouse- snelrem geheel om. Hierdoor ontstaat hetzelfde effect als wanneer men aan de noodrem trekt. Het is de snelste wijze van remmen en ik geloof dat dit van invloed op de gevolgen van het ongeval geweest is. Immers, het .buitengewoon krachtige remmen heeft den wagens belet geheel in elkaar te schuiven. De eerste rijtuigen achter de machine zijn op zij gedrukt, de andere zijn in de gewone formatie gebleven, wat zeker niet gebeurd zou zijn als de trein met dezelfde vaart doch onge remd gederailleerd was. Toen ik de remkraan geheel had omgedraaid begon de locomotief, welke tot de grootste klasse machines voor den personendienst behoort en die gekoppelde wielen heeft, te slingeren. Nu eens helde zij over naar den linker- dan weer naar den rechterkant. Dit alles was slechts een kwestie van een paar seconden. Met een hevigen schok viel ze eensklaps naar links. Instinctief greep ik het eerste het beste wat me voor de hand kwam toevallig was dat de kraan van het peilglas. Doordat ik er tengevolge van het kapsijzen der machine feitelijk aan hing, trok ik haar zonder het te beseffen, docht. Dit is misschien mijn geluk geweest, want het peilglas brak en ik zou vermoedelijk verbrand zijn door den ontsnappenden stoom, als de kraan open was geweest. Toen wij omver gingen was het me niet helder, wat er met me zou gaan gebeuren. Het helsche gesis van den stoom en de hitte ervan deden me opspringen. Zonder veel moeite klauterde ik door het zijvenster van de cabine naast mijn zitplaats naar buiten. Zooals u hoort, is er dus geen sprake van, dat ik tijdens het rijden van mijn machine gesprongen ben, zooals beweerd is. om Diefstal met geweldpleging. Eergistermorgen omstreeks half vijf, toen de heer E- Akker te Capelle a/d IJssel met zijn dienstbode is gaan melken, is zijn echtgenoote door twee mannen overvallen. Met een zak om het hoofd is de vrouw met ijzerdraad vastgebon den en in een koelbak gestopt. Daarna hebben de dieven het huis doorzocht en zijn verdwenen met médenening van ongeveer 1000 in con tanten. 5e. Tooneel De heer Hilder brengt d >fi hacbt door als officieel lijk, daar de betrokkene er niet in slagen met elkaar in contact te komen het misverstand op te helderen. 6e. Tooneel. Den volgenden ochtend. De heer Hilder betreurt door zijn buren, verschijnt in zijn tuin. Het meisje van daarnaast denkt een geest te zien en vlucht verschrikt het huis bin nen. Uitleggingen volgen. 7e Tooneel. Op het politiebureau. De lieer Hilder houdt vol dat hij niet dood is. Heftige redetwist met den ongeloovigen inspecteur. De heer Hilder verschaft bewijzen om, een schijn van waarachtigheid te geven aan een stout en onovertuigend verhaal. Het gordijn valt als de inspecteur, den heer Hilder welkom heet bij den terugkeer uit zijn officieele graf. Nederlander te Zurich ojige- 1 i c h t. Te Zurich is, naar de „Tel." meldt, een Nederlander het slachtoffer geworden van op lichters, die hem door het voorspiegelen van winstgevende speculaties 180.000 Zwitsersche frans afhandig hebben weten te maken. Eén hunner, die zich Davidson noemde, stelde aan den Hollander iemand voor, die vertelde Amerikaan te zijn en Blaint te heeten. Deze Blaint zou dan iemand zijn die veel succes met speculaties heeft gehad. De beide oplichters brachten den Nederlan der te Zurich voor oen deftig gebouw, dat de zetel genoemd werd der „International Bro kers' Association", waar de reeds uit termijn transacties behaalde winst zou worden opge nomen. Blaint ging naar binnen en kwam kort daar na terug met de mededeeling, dat er bezwaren Onderwijs. Er hebben zich 138 eerste j a a r s studenten doen inschrijveh aan de Technische Hoogeschool (v. j. 170). Fin an e en Econ. Mededeelingen. Fransche leeniug in Nederland. De Fransche premier en Minister van Finan ciën heeft met een Nederlandsche groep banken een contract geteekend met betrekking tot de uitgifte ten behoeve van de Staatsspoorwegen van een leening van 30.000.000 in obligaties van dit net. Het rentetype is 7 pGt. en de lee ning is aflosbaar in 35 jaar. Op deze wijze zal de Spoorweg aan de Fransche schatkist de voor schotten kunnen terugbetalen, welke deze heeft verstrekt voor de uitvoering van werken. De schatkist zal zelf de bedragen, welke haar aldus worden terugbetaald, kunnen besteden voor de terugbetaling van het crediet, dat Holland tijdens den oorlog aan Frankrijk heeft aangeboden en dat in 1927 afloopt. SPORT. tegen de uitbetaling waren Hij ver- Geen fraude. Eind Mei legde de Arn- hemsche justitie beslag op boeken en beschei den der gemeentelijke Spaar- en Voorschotten- bank te Wehl wegens vermoeden dat de secre taris-boekhouder de heer A. zich aan fraude zou hebben schuldig gemaakt. lïet uitgebreid onderzoek van justitie en accountants is thans geëindigd met teruggave van alle bescheiden. Gebleken is, dat de betrok kene geheel vrij uit gaat en van fraude geen sprake is. Een moterduivel. Gisteravond kwam uit de autogarage van den heer Meyer aan de Niéuwe Huizen te Assen, de heer J. Schoonberg in snelle vaart op een motor te voorschijn en reed door de groote spiegelruit van het rijwiel- rftagazijn van den heer Hommes, aan den over kant. van de straat. De spiegelruit werd geheel vernield, en er werd veel schade toegebracht aan de etalage staande rijwielen en rijwielbe- noodigdheden. Schoonberg werd ernstig aan het hoofd en pols verwond. Hij is naar het zie kenhuis vervoerd. Van een d o o d e, die leefde. De „Daily Chronicle" bevat de volgende vermake lijke geschiedenis van vergissingen. Ie. Tooneel. Een man, die zeer veel gelijkt op den heer Hilder, de held dezer historie, wordt stervende op straat gevonden. Hij sterft in het ziekenhuis en zijn linnengoed draagt het merk van dezelfde wasscherij als die, welke den heer Hilder bediend. Zoo komt de politie er toe den doode voor Hilder te verslijten. Zij scharrelt een vriend van Hilder op, die het lijk als dat van Hilder herkent. Er wordt een acte van overlijden ten name van Hilder af gegeven- 2e. Tooneel. Het „lijk" brengt intusschen een genoeglijken avond door in de stad met zijn meisje. Hun beider afwezigheid draagt tot de verwarring bij. 3e. Tooneel. Een agent, naar Hilder's huis gezonden om de huisgenooten op het treurig nieuws voor te bereiden, vindt niemand thuis en wendt zich tot een buurman. Deze verschalft hem het adres van Hilder's meisje. Een agent die daarheen gezonden wordt, deelt het nieuws mee aan den concierge, die de zuster van het meisje verwittigt. De zuster begeeft zich naar het hospitaal en erkent het lijk. 4e. Tooneel. Het meisje, tot de deur toe door haar verloofde weggebracht, komt thuis en hoort het droevige nieuws. Zij loopt naar de hoek van de straat en verwittigt den agent, die daar op post staat, dat het verhaal op een mis verstand moet berusten, waarop deze brave ambtenaar antwoordt„Het lijk is officieel herkend- Bent u er wel zeker van, dat u niet met den verkeerden bent uit geweest telde, dat het bedrag voor de termijntransacties eerst in contanten moest worden gestort, ten einde de schijn te wekken, dat men hier met een werkelijke transactie te doen had. Davidson stelde toen zijn aandeel ten bedrage van 20.000 pond sterling onmiddellijk aan Blaint ter hand, waarop de Nederlander hem een som van 180.000 Zwitsersche francs overhandigde. Blaint ging toen opnieuw het gebouw binnen, om, naar hij zeide, de winst op te nemen, doch even later kwam hij weer terug. Thans beweerde hij, dat er nog steeds eenige bedenkingen waren, dat de winst was gedeponeerd en dat het geld in den namiddag zou worden terugbetaald. Toen de Nederlander daarop op uitbetaling aandrong, wisten zij hem te bewegen, met hen naar Weenen te gaan, waar zij volgens hun be wering het geld zouden terugkrijgen. Daar verdwenen zij evenwel, waarna den bedrogene niets anders restte dan aangifte bij de politie te doen. Kerknieuws. Bekeering en afval in Duitschland. In het. jaar 1924 hadden in Duitschland 7377 bekeeringen van andersdenkenden plaats en 2747 bekeeringen van afvallig geweest zijnde Katholieken, terwijl er daarentegen 22.430 personen uit de katholieke kerk traden. In het tijdvak van 1919 tot 1924 hadden er 49.216 bekeeringen van andersdenkenden plaats, terwijl er 12.189 bekeeringen plaats hadden van afvallig geweest zijnden. Er vielen 183.998 personen af. Minder dan de helft der afgevallenen ging over naar de Evangelische Kerk, het grootste deel echter werd geheel godsdienstloos. Het getal der gezamenlijke uitgetredenen uit de Evangelische Kerk in geheel Duitschland bedroeg in de jaren 1921, 1922 en 1923 552.434, waaronder 83.022 vroegere Katholieken. De meeste uittredingen uit de Katholieke Kerk hadden plaats in de industriegebieden aan den Neder-Rijn, aan de Roer, in Westfalen, Saksen en Silezië. Seriewedstrijdcn Excelsior. Morgen vindt de demi-finale plaats om den „Lconiebeker" tusschen Excelsior IIE.D.O. I-I. I (Den Haag) aanvang 12| uur. Daar Excelsior II momenteel bekerhoudster is zal zij zeer zeker alle krachten inspannen om de finale te bereiken. E.D.O.II. I is echter een en thousiast werkende ploeg, welke zich niet zoo gemakkelijk gewonnen geeft, zoodat ons een spannende kamp wacht. Be wedstrijden NederlandBelgië. Naar „de Sportkr."meldt zijn in de bestuurs vergadering van den N. V. B. als data voor de tegen het Belgisch elftal te spelen interland wedstrijden vastgesteld 13 Maart 1927 voor den wedstrijd België Nederland. 1 Mei 1927 voor den wedstrijd Nederland België. Wedstrijden van Quick. A.s. Zondag 12 September vinden op Hanen- burg de return wed strijden tegen H.-D.V.S. plaats van 11T, 13 en 35 uur. Quick I komt dan met haar vermoedelijk competitie elftal uit, t. w. SmitPino Post en Meyer Vos kuil, Ileyligers en Overbroek v. d. Sprong, Jonkheid, N. N., Donker en Vermeer. Burgerlijke Stand. Geboren: Sept. 9. Lammert, z. v. A van der Graaff en M. van Wagtendonk, Klaas- waalschestraat. Geertruida Flendriëtte Alber- tina, d. v. A. Koster en L. F. A. van der Kraan, Brugmanstraat: Overleden: Sept. 9. H. Brouwer, oud 65 j., Stephensonstraat. D. L. van der Velden, oud 5 j., Havendijk Scheepvaart. HARBURG, 11 Sept. Vertrokken s.s. Agility, met olie naar Schiedam. HARBURG, 11 Sept. Aangekomen s.s. Audacity, ledig van Schiedam om olie te laden voor Schiedam. GIBRALTAR, 10 Sept. Gepasseerds.s. Atlas Maru, met olie van Japan naar Londen en Schiedam. SCHIEDAM, 10 Sept. Aangekomen Noorsch s.s. Starcad, ledig van Londen aan de eerste steiger Maaskade. -s.s. Janine, van ITull. s.s. Borglum, van Grangemouth om hier te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 10 Sept. Vertrokken s.s. Sala- sia, ledig naar Sandefjord. s.s. Vibeke Maersk, naar Aalborg. SCHIEDAM, 10 Sept. Aangekomens.s. Irma, van Dieppe. s.s. Agues Duncan, van Londen. s.s. Idraet, van New-Castle en 2 Engelsche stoomtrawlers allen om hier kolen te bunkeren in de Wilhelminahaven. Advertentiën. nunnen geplaatst worden bij de Stearine Kaarsenfabriek „APOLLO". Zich te vervoegen bij portier. Kantoren Lange Haven 8o, Leliestraat 1. Kethel (Oud Postk.) den 9 I SCHILDERIJEN. J Groote sorteering tegen I uiterst billijke prijzen ontvangen bij A. BERG, E Westo Wagenstraat 29,1 j Telef. 7G32, Rotterdam, g j Het adres voor het om- l lijsten van platen, foto's en schilderstukken. Spaarzegels 2, 5 en xo Cent. Bewaar-Loketten van f 2.— iot f 25.- Schilderstukken, Perlrct- lijsten, Etsen, Platen, enz. zijn het mooist bij Weste Wagenstraat 24, I Telef. 5522, Rotterdam. De allergoedkoopste. DISTILLEERDERIJ, LIKEURSTOKERIJ, 36 WIJNHANDEL en LIMONADEFABRIEK. NIEUWE AALBESSEN-JENEVER, SAMOS, ZOETE FRANSCHE WIJN, FRANKEN- THALER, OUDE ZOETE SPAANSCIIE WIJN, ROODE- EN WITTE BORDEAUX-WIJNEN, LIKEUREN, ENZ. ENZ. ZE ZIJN DE BESTE.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 3