VAN ZWET RECLAME DAGEN. Na deze vreeselijke slachting, kwam hij de trap weer af en riep een der buren toe „Het is gebeurd." Toen hij op het kantoor, waar hij werkzaam was aankwam, maakte de concierge er hem op merkzaam op, dat er bloed aan zijn handen kleefde, waarop de H. hem ten antwoord gaf „Ik heb vader de hersens ingeslagen." Even later arriveerde de politie en bracht de dader over naar het bureau Meerman straat, waar het eerste verhoor werd afgenomen. Alleen naam en leeftijd werden door hem opgegeven. Hij weigerde echter op elke andere vraag een ant woord te geven. Inmiddels had men den vader in zeer ernstigen toestand naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. De aanwezige geneesheer achtte operatief ingrijpen noodzakelijk en gaf dan zelfs nog weinig hoop op herstel. De man is dan ook tegen halfacht overleden. De kantoorbediende zal ter zake van moord met voorbedachten rade worden vervolgd. Op het kantoor, waar hij werkzaam was, was hij zeer in aanzien terwijl op zijn werk niets was aan te merken. Zeven maanden geleden was hij ontslagen uit een krankzinnigengesticht te Utrecht. WEER EEN SLEEPBOOT OVERVAREN. 2 slachtoffers. Onder de gemeente Krimpen aan den IJsel heeft zich gister, tengevolge van een ernstige aanvaring een droevig ongeval afgespeeld, dat aan een vrouw en een kind het leven kostte. In d§ richting Rotterdam voer een sleepboot „Jupille" van de Société Beige uit Antwerpen, in huur bij de N. V. Rhea, gevestigd aan de Maaskade, alhier. Kapitein was de 23-jarige N. M. Wecx, uit 's-Hertogenbosch. Mede aan boord waren de 48-jarige J. G. Wecx, de vader van den kapitein, die als machinist meevoer, de 23- jarige echtgenoote van den'kapitein, haar twee jarig zoontje en de 13-jarige dekknecht, J. Drost, de broer van de kapiteinsvrouw. Achter de sleep boot voer in dezelfde richting het Duitsehe s.s. „Elbing I". Gelijktijdig naderde van de tegenovergestelde richting een sleep, waarvoor de „Jupille" links wilde uitwijken. „De Elbing I" probeerde eerst rechts weg te komen, doch dadelijk daarop zette ook de „Elbing I" koers naar links, met het nood lottig gevolg, dat de „Jupille" in de flank werd aangevaren en door de bekomen averij onmiddel lijk zonk. De kapitein, de machinist en de dekknecht geraakten te water. De eerste kon spoedig door eenige schippers worden gered. De machinist en de dekknecht wisten zich vast te houden aan een gangboord, en werden even later met behulp van haken door dc bemanning van sleep- booten, die te hulp gekomen, waren, gered. De vrouw van den kapitein en het zoontje, die zich in de kajuit bevonden, verdwenen even wel in de diepte en verdronken. De kapitein heeft nog getracht hen uit de Kajuit te halen, doch de sleepboot zonk zoo snel, dat er van redden eigenijk geen sprake meer kon zijn. Op de plaats waar de sleepboot gezonken is heeft de „Havendienst" waarschuwingsteekens geplaatst. Men zal trachten het schip te lich ten. Het vergiftigings-gcval. 37 gevallen. Uit Amsterdam wordt omtrent het vergif- tigingsgeval, door het eten van gelardeerde lever, gemeld, dat reeds 37 gevallen zijn opge spoord. De lever was afkomstig van den slager Hol laar. Natuurlijk werd de slagerswinkel aan een zeer streng onderzoek onderwporpen. Het bleek dat nóch op de zindelijkheid, nóch op den aan wezigen inhoud ie*s aan te merken viel. Dien dag had een knecht vier levers uit het Koelhuis gehaald en deze dadelijk naar den winkel gebracht. Daar wérden ze gelar deerd. Of een der levers bedorven was, of dat zulks met het spek het geval was, is niet ïmt zekerheid te zeggen. Vast staat dat de be trokken slager geen schuld treft. Bovendien had hij ze na aankomst uit het koelhuis in de ijskast gelegd. De geneeskundige dienst is van meening dat men hier te doen heeft met gevallen van paratyphus B of vleeschvergiftiging. Er zijn van de cultures aangelegd, die nader omtrent de oorzaak zullen aanwijzen. Een tweede geval heeft zich nog voorgedaan bij het eten van schol. De familie Prijs en Munts op de Nieuwe Achtergracht hadden ge- zamerlijk kippensoep en schol genuttigd. Vier personen zijn ten gevolge hiervan onge steld geworden, al deze slachtoffers hadden van de schol gegeten.Die alléén kippensoep gebruikt hadden, werden niet ongesteld. Van wien de schol is, kan niet met zekerheid gezegd worden. Een der huisgenooten had de visch op straai, gekocht. Alle vier patiënten zijn in het Binnen gasthuis opgenomen. De toestand der patiënten is op één na, die eir minder goed aan toe is, niet ernstig. bruiloft en alle kinderen en kleinkinderen waren gekomen, om een gezelligen dag samen door te brengen. De gouden bruid, die reeds eenigen tijd ziek is geweest kon blijkbaar de vele emo ties van den dag niet verdragen, en werd juist toen men aan tafel wilde gaan, onwel. De ont boden geneesheer kon slechts den dood const- teeren, bericht „Tubantia". De aanranding bij Wolfheze. Het is de politie te Oosterbeek niet gelukt, den man die op klaarlichten dag in de nabijheid vanWolf- heze een wielrijdster heeft aangerand, op te sporen. Eenige uren is er vergeefs met een speur hond gezocht. Een kostbaar beestje. De landbou wer J. Rijlaarsdam te Nieuwveen heeft een varken gemest, dat maar even 1000 pond weegt. Een tragische grap. In de woning van den heer K. aan den Middenweg te Schoten had dezer dagen een noodlottig ongeval plaats. Bij het schieten op een musch was na het afgaan van het schot, de kogel in den loop gebleven, hetgeen de heer K. wist. Spelenderwijs werd daarna de buks gericht op het 10-jarig zoontje van den heer K. Het schot ging af en de kogel drong in het linkero g van het knaapje. Oogenblikkelijk werd het naar het St. Elisabethsgasthuis vervoerd en daar ter behandeling opgenomen. De kleine zal waarschijnlijk het linkeroog moetenmissen. Gedood. Het 10-jarige eenige zoontje van de wed. Meyer te Zwolle was, uit de kerk ko mende, op een disselwagen gaan zitten tusschen twee wagens, waarop hout werd vervoerd. Toen hij er bij zijn huis in de Watersteeg af wilde gaan, bleef hij haken en viel. Een wiel ging hem over het onderlijf, met het gevolg, dat hij stervend werd opgenomen. Doodgedrukt. Te Velerveen is Dins dag een zevenjarig meisje van den arbeider Scholte tusschen wagens doodgedrukt. A u t o-o ngeval. Bij liet plotseling over steken van den weg werd het zoontje van den heer V.Z. te Hillegofn door een auto aangere den. De toestand van den kie ne is ernstig. Den chauffeur treft geen schuld. Een vreemde methode. Gister nacht is door de politie op het Lucas Bolwerk te Utrecht een 13 jarige jongen uit Rotterdam ge vonden. Hij verklaarde, dat hij met zijn baas ruzie heeft gehad en daarom van Rotterdam naar Utrecht gefietst. De fiets haf hij ergens in de stad gedeponeerd en zich zelf een leger stede op het Lucas Bolwerk gezocht Aut o-t ocht door Australië. Dr. Allan Mc. Kay en Barney Woods zijn met hun auto uit Darwin te Adelaide aangekomen. Zij hadden de reis dwars door het Australische continent, een afstand van 3200 K.M. in 6 da gen en 18 uur gedaan. Dit is een record-tijd. Zij verklaren hun snelheid uit verbeteringen in de motors, meer dan uit verbetering van den weg, want zij onmoetten dikwijls zwaar drijf zand en plaatsen waar overstroomingen waren geweest. Een ernstig spoorwegongeluk heeft bij Blandford in Australië plaats gehad. Een personentrein botste tegen een goederen trein. De vernielde wagens vlogen in brand. Er zijn 26 dooden en 60 gewonden. Telegrammen. Tragisch. Dinsdag vierde een echtpaar jn de Nieuwstraat te Enschede zijn gouden A. LOEWENSTEIN. LONDEN, 16 Sept. (draadloos) De Belgische financier Alfred Loewcnstein is te Londen aan gekomen. CHURCHILL VERLIEST BELANGRIJKE DOCUMENTEN. LONDEN, 16 Sept. (draadloos) Churchill, de minister van binnenl. zaken, heeft bij de politie te Londen aangifte gedaan van het verlies van een tasch met belangrijke documenten. EEN NIEUWE VLUCHT. ROME, 16 Sept. (draadloos) Mussolini heeft generaal Nobile opgedragen een vlucht voor te bereiden met een luchtschip van 50.000 M3. in houd, van Rome naar Buenos Airos. De vlucht zal waarschijnlijk in 1928 plaats hebben. OVEREENSTEMMING. BERLIJN, 6 Sept. (draadloos) Tusschen de Rijksregeering en het kolen-syndicaat inzake den prijs der herstel-kolen is overeenstemming bereikt. VRIENDSCHAPSVERDRAG GETEEKEND. ROME, 16 Sept. (draadloos) Mussolini en de Roemeensclie minister van buitenl. zaken Ave- rescu teekenden hedenmorgen in het zomerver blijf van Mussolini, de villa Torlonia, heL Ita- liaansch-Roemeensche vriendschapsverdrag. DRIE GEHEIME STEMMINGEN. GENEVE, 16 Sept. (draadloos) Hedenmor gen hadden 3 geheime stemmingen plaats over de toetredingen tot lid van den Raad van den Volkenbond. NEDERLAND LID VAN DEN RAAD. GENEVE, 16 Sept. (draadloos) Bij de eerste stemming werd Nederland tot lid van den Raad van den Volkenbond gekozen. Bij de tweede stemming werd Tsjecho Slowa kije met 27 van de 49 stemmen tot het negende niet-permanente lid van den Raad van den Vol ken bond gekozen. GENEVE, 16 Sept. (draadloos) Bij de stem ming over de verdeeling der niet-permanente zetels werden voor 3 jaren tot lid van den Raad gekozen Polen met 44 stemmen, Chili met 41 stemmen en Roemenië met 30 stemmen. Neder land kreeg 16 stemmen. DE AANSLAG OP MUSSOLINI. ROME, 16 Sept. (draadloos) Tegen geen der honderden personen, die gearresteerd zijn als ver dacht medeplichtig te zijn aan den aanslag op Mussolini, is reclitsirgang verleend. VLUCHT OVER DE OCEAAN. NEW-YORK, 16 Sept. (draadloos).: Fonck hteft hedennacht besloten vanochtend om 5f uur zijn vlucht over den oceaan aan te vangen. HULDIGING. ROME, 16 Sept. (draadloos) Gister heeft te Rome de huldiging plaats gehad van generaal Nobile en andere leden van de Noordpoolexpe ditie van Amundsen. Mussolini hield een toespraak en bood hem het eere-lidmaatschap der Fascistische partij aan. Ook Turatti wees op de groote beteekenis van de resultaten van genoemde expeditie. Laatste Berichten. Weerbericht. VerwachtingAanvankelijk zwakke, later matige Z.W. tot W. wind half bewolkt tot be trokken aanvankelijk nog droog,later toenemen de kans op regen weinig verandering in tempe ratuur. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 15 Sept. 16 Sept. Londen12.11 12.11 Berlijn - 59.46 59.42 Parijs - 7 13 - 7.091/a België- 6 86 - 6.85 Zwitserland 48 23 - 48.23 Amerika - 2.491/2 - 2.497* Weenen - 35.20 - 35.20 Kopenhagen - - 66.22l/s -66.25 Stockholm™66.7372 - 66 74 Oslo- 54.67x/2 - 54 65 Madrid - 38.177, -38.177a Milaan-9 04 9 10 WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 15 Sept. 16 Sept. Londen ƒ12.11 Vu ƒ12.117, Berlijn - 59 37 59.42 Parijs - 7.35 - 7.107, Brussel - 6 90 - 6 857 a Zwitserland -48.187* -48.23 Weenen- 35 24 - 36.277, Kopenhagen - 66.30 - 66.75 êteekholm - 66 75 - 66.72V, Oslo - 54.727a -64.677, New-Yerk-.2.49/, - 2.47B/8 Kerknieuws. Pastoor A. J. II. Wreesman. De Z.Eerw. heer A. J. H. Wreesman, pastoor der St. Elisabethsparochie aan de Mathenesse- laan te Rotterdam is Dinsdag te Haarlem van de laatste H. IJ. Sacramenten voorzien. De ijve rige herder is lijdende aan een hartkwaal. Onderwijs. Benoemingen. Z.D.H. de Bisschop van Haarlem heeft, naar „de Tijd" verneemt benoemd tot assistent teWes- terblokke, den Weleerw. heer Dorbecken tot assistent te Naaldwijk den weleerw. heer v. IJussen (neomyst). „De Standaard" schrijft in een overzicht van de Synode te Assen „Deze buitengewone Synode kost schatten gelds. De onkosten, in verband met de kwestie- Geelkerken, ten laste van de Kerken komend, zijn met een bedrag van 50.000 zeker niet te laag geraamd, zoo zei ons één der broeders die heel goed op de hoogte kan zijn." SPORT. Het Stadion. Het werk op het Stadionterrein te Amsterdam is thans in vollen gang. De aannemers hebben onlangs op de Jaarbeurs in Leipzig de aller nieuwste machineriën aangekocht, waardoor de uitvoering van den bouw aanmerkelijk kan worden bespoedigd. R.K. Universiteit. Dinsdagmorgen a.s. zal in de universiteits- kerk van den H. Augustinus te Nijmegen, ter gelegenheid van het nieuwe studiejaar, een plechtige H. Mis worden opgedragen. Het Piusconvict voor de priesterstudenten wordt Donderdag ingewijd door Z.D.H. Mgr. A.F. Diepen. Naar wij vernemen biedt dit studiehuis voor priesterstudenten der R.K. Universiteit plaats voor minstens drie-en-twintig priesterstudenten en zullen hij den aanvang van het nieuwe stu diejaar reeds twee priesterstudenten uit het Bisdom den Bosch, twee uit het Bisdom Bre da, twee uit het Bisdom Roermond en vier uit het Aartsbosdom Utrecht, die den curcns ma jor theologicus zullen volgen, in het priester- convict hun intrek nemen. Tevens komen er eenige priesterstudenten tijdelijk. Burgerlijke Stand. Geboren: Sept. 14. Jacoba, d. v. C. Ver voort en L. Tieleman, Ouddorpschestr. Anna Maria Cornelia Theresia, d. v. P. W. J. de Leede en M. J. Rood, Vlaardingerstr. Gehuwd: D. Versluis, 38 j. en M. L. Wil- lemse 24 j. Overleden: Sept. 14. C. Pronk, oud 5 j., Nassaulaan. T. de Wit, oud 30 j„ Rotterd. dijk. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 16 Sept. v.m, 9.12 n.m. 9.52. 17 Sept. v.m. 10.42 n.m. 11,21. 18 Sept. v.m. 12.13 n.m. 12.37. 19 Sept. v.m. 1.n.m. 1.18. Gem. Hoogwater 87 c.M. 4- N.A.P. Gem. Laagwatcr 77 e.M. N.A.P. SCHIEDAM, 15 Sept. Aangekomen s.s. Lijs, van Wismar. s.s,. Johanue, van Manches ter om hier kolen te bunkeren in de Wilhelmina- haven. s.s. Liana, van Calais. d.s. Tucurin- ca, van Bremershaven, beiden om hier te dokken in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 16 Sept. Aangekomen Noorsch s.s. Hemland, van Drontheim. Zweesch s.s. Carrie, van Londen en 4 Engelsclie stoomtrawlers om hier kolen te bunkeren in de Wilhelmina haven. SCHIEDAM, 15 Sept. Vertrokken s.s. Bur mese Prince, naar Hampton Roads. HARBURG, 16 Sejat. Aangekomen s.s. Agilitv, ledig van Schiedam om olie te laden voor Schiedam. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 16 Sept. Officieelo noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 14.50. Namens de commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 16 Sept. Men noteert voor Spiritus 100 21. Spoeling. Noteering van de Coöp. Vereen. „Schied, Spoelingvereeniging". Heden 1.80 per ketel. Alleen Vrijdag 17 en Zaterdag 18 September Reclame Roomboter van 1.05 voor 95 ct. per pond Mélange (15% roomboter) van 75 voor 70 ct. per pond Reclame eieren margarine Jam (nieuwe oogst) Appelsiroop Amandelt j espu ddin g Custard Vlapoeder Bitterkoekjes van 7 ct. per stuk 19 ct. p. p.pakje 38 voor 35 ct. per flacon 32 voor 29 ct. per kilobus 14 voor 12 ct. per ons 30 voor 25 ct. p. groot pak 40 voor 34 ct. per f pond Cocus Macronen zeer licht van 40 voor 34 ct. per J pond Gocus Macronen 4 ct. per stuk Onze bekende Koeksoorten van 29 voor 26 ct. per pond n van 25 voor 22 ct. p. pond Wafelsoorten van 29 voor 26 ct. p. a pond Prima speculaas (fijngekruid) van 20 voor 18 ct. per pond Anijshagelbuien Prima Zalm Mosterd Slaolie (Gondmerk) van 15 voor 13 ct. per Lux zakje, van 60 voor 50 ct. per hoog blik van 34 voor 31 ct. per laag blik van 17| voor 15 ct. per flacon van 85 voor 75 ct. per flesch Lucifers 3 pak voor 20 ct. Pudding (4 smaken) 4 pakjes voor 25 ct. WIJN-RECLAME. Roode en Witte Port 78 ct. per flesch Samos, Bloedwijn, Zoete Spaansche wijn 78 ct. Medoc 58 Meiwijn 50 Boerenjongens 98 literpot Kersen op wijn 1.30 Cherry-Brandy 1-18 flesch Gelieve voor thuisbezorging op te bellen 2521. N.B. Levering voor bruiloften en partijen, niet aange broken flesschcn worden teruggenomen 2889 100 It ft

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 3