LIEFDE-OFFERS Al te goegeloovig. Ruim een week geleden kreeg de landbouwer W. P. v. d. G., te Leiderdorp bezoek van twee hem onbekende personen, die later bleken te zijn R. en v. d. H. uit Leiden. De eerste dezer twee kocht van den landbouwer een paard van 245, dat deze in Den Haag ergens moest afleveren. De betaling zou geschieden op de eerstvolgende Leidsche veemarkt. Voor dien dag kreeg de landbouwer nog eens bezoek, thans van v. d. H. die zich uitgaf voor een knecht van R. en den boer me dedeelde dat zijnbaas een koe wilde hebben voor een tuinder te Loosduinen. Voor 255 werd een koe uitgezocht de betaling zou eveneens door R. op de markt geschieden. Op de afgesproen plaats ontmoetten de land bouwer en R. elkaar, doch beiden wachtte een onaangename verrassing. Immers het bleek dat R. aan van der H. het geld voor het paard had meegegeven, doch opdracht om de koe te koopen had hij niet gegeven, v. d. H. was dus met het geld van paard en koe er vandoor. De Leidsche politie, die van een en ander aan gifte kreeg, stelde alles in het werk om den op lichter te pakken te krijgen, doch v. d. H. is onvindbaar. Men vermoedt, dat hij oveV de grens is ge trokken. O o k b ij d e v a r k e n s. In de laatste dagen werden te Oudenbosch wederom negen nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer geconsta teerd. Eveneens te Rucphen, waar ook enkele ge vallen dezer ziekte onder varkens voorkomen. Door een viertal veehouders te Waddinx- veen is vorige week aangifte gedaan van mond en klauwzeer onder het vee. Deze gevreesde ziekte breidt zich hier meer en meer uit. Inbrekers gevat. Woensdagnacht trof een politieagent in het Bergen van van IJzen- doorn-park te Gouda twee personen aan, die zich verdacht ophielden in de nabijheid van een alleenstaande villa. Toen de agent, die ver gezeld was van een politiehond, tot arrestatie "van bedoelde mannen wilde overgaan sloegen zij op de vlucht. Bij de achtervolging slaagde de hond er in, hen tot staan te brengen en in be dwang te houden totdat de agent hen kon arres- tceren. De mannen waren in het bezit van een volledig stel inbrekerswerktuigen, en bleken een paar beruchte inbrekers te zijn, afkomstig uit s-Gravenhage, die reeds geruiinen tijd door de politie in verschillende plaatsen werden gezocht. Geheime distilleerder ij. Ambtena ren der accijnzen en rechercheurs van politie in Den Haag hebben, naar „Het Volk" meldt, bij den slijter P. F. Cornelissen aan de Frederik Hendriklaan' te Scheveningön een komplete installatie voor het vervaardigen van gedis tilleerd ontdekt. Een groote hoeveelheid frau duleus gemaakte spiritus en likeuren zijn in beslag genomen. Vermoed wordt, dat het Rijk voor groote bedragen is benadeeld. De brand nog niet geblusc ht. De groote brand bij de firma Modderkolk en Dys aan den Kerkwag te Waddinxveen, die gebluscht scheen te zijn,is nog niet uit.Er zit nog veel vuur tusschen de puinhoopen. Heden is de stoomspuit van de gemeente Waddinxveen weer gaan blus- schen, terwijl tevens op het terrein verschenen is een mororspuit van het Technisch bureau Johan de Visser uit 's-Gravenhage, welke onge veer 1000 liter water per minuut geeft. Het zal volgens deskundigen wel Zaterdag worden voor de brand geheel gebluscht zal wezen. Wat de oorzaak betreft er kan nog niets met zekerheid worden gezegd. Bij dezen brand is weer ten duidelijkste aan het licht gekomen, dat het met de brandblusch- middelen in vele provincieplaatsen treurig is gesneld. Daar krijg ik op een goeden dag bezoek van een vriend, de eeuwige adjunct, en zijn eerste uittoep is Zeg, weet je al, dat Dr. Koolmeijer gaat trouwen en wel binnen 14 dagen Weineen, ik weet van niks. Met wie dan Met de blonde Geraldine. Dat bestaat niet. En tóch is 't zoo. Je kletst, kerel, zeg ik. Ik weet uit haar eigen mond, dat ze nooit met iemand zal trouwen, die rood haar heeft. Maar meen me niet kwalijk, Dr. Koolmeijer is zwart, koolzwart. Hij heeft rood haar 1 zeg ik je. Neen, zwart 1 Dat was me te erg. Ik snelde naar Koolmeijer's woning. Hij was juist bezig de bloemen op zijn balcon te begieten. Zonder verdere be groeting rukte ik hem het kokette kalotje van het hoofd. Koolmeijer, riep ik, laat me je haar zien. Ik stond als door den bliksem getroffen. Zijn haarwas inderdaad zwart, zwart als ebbenhout. En niet alleen zijn hoofdhaar, maar ook zijn snor. -- Man liep ik, je leven lang ben je een rood harige geweest en nu opeens ben je zwart hoe komt dat Mijn vriend lachte goedig. Dat komt van Pattersen's haarfarbe", mijn waarde, zei hij. Ik wist, dat de heerlijke Geraldine mij met mijn roode haren nooit genomen zou hebben; ik was doodelijk op haar verliefd en zoo is het gekomen, dat we over veertien dagen trouwen. Drie weken later flaneerde ik in de Plantage, toen een in 'n geruit pak gekleede, zemel- Ti et drama te Noördwijkcrhout. De politie te Noordwijkerhout heeft in verband met de mishandeling met doodelijken afloop van den werkloozen schoenmaker-orgeldraaier uit Amsterdam behalve de gisteren aangehouden gebroeders van D., heden ook nog gearresteerd zekeren L. L., schipper van beroep, woonachtig te Amsterdam. Zij zijn nu alle drie ter beschik king van de Justitie gesteld en naar Den Haag overgebracht. Torpedoboot omgeslagen. Uit Parijs wordt bericht, dat de Torpedoboot No. 349 op de kust van Corsica is omgeslagen. Twee leden der bemanning verdronken. 2000 visschers omgekomen bij de typhoon bij Macoa? Uit Hongkong meldt men Gevreesd wordt, dat ten gevolge van den typhoon bij Macao op Maandag j.l. 130 visschersjonken met 2000 leden der bemanning zijn omgek9men. Een deel van een losgeraakt houtvlot drijft zeewaarts/Uit Nor- derney wordt gemeld, dat een reusachtig hout vlot, dat van.Finland naar Amsterdam onderweg was, nabij de Oost-Friesche eilanden is losge raakt. Het vlot bestond uit meer dan 1000 boom stammen het was 220 M. lang, 12 M. breed en 6 M. hoog en werd door ijzeren kabels en kram men bijeengehouden. Ongeveer 16 mijl voor Norderney geraakte een deel van het vlot ter lengte van omstreeks 85 M. los en dreef zeewaarts E e n b e n a r d e p o s i t i e. George „Durfal" Ashby een luchtacrobaat, die oefeningen deed aan een trapeze en een ladder, die onder aan een vliegtuig hingen, werd Zondag bij een vertoo ning te Evansville in Indiania door de kou be vangen, Hij trachtte in het vliegtuig te klimmen, doch viel, maar bleef gelukkig nog hangen, in een lus van een touw, dat om zijn been was ge slingerd. Floyd Stork, de vlieger, die het toe stel bestuurde, zag geen kans den durfal binnen boord te hijschen. En gaf een ander toestel sein om te hulp te komen. Lester Kirk de bestuurder van het tweede toestel vloog driekeer tevergeefs langs Ashby heen, doch de vierde keer kwam hij in de goede positie onder het Stork's vliegtuig. Stork stond op en maakte het touw los, waardoor Ashby op een vleugel van Kirk's toestel viel. Kirk greep Ashby met zijn rechterhand en be stuurde zijn toestel verder met de linkerhand. Hij bereikte veilig dén bodem. Hoeveel wetten zijn er maar in de Ver. Staten. Wegens de begrootings- commissie zijn er in de Ver. Staten niet minder dan 2 millioen wetten. De bondsregeering van de 48 staten maken honderden wetten ieder jaar. De jurisprudentie beslaat per jaar 175.000 bladzijden. In de 136 jaar dat de grondwet van kracht is heeft het congres 50.000 wetten aange nomen. Daarvan heeft het Hooggerechtshof er slechts 49 als in strijd mot de grondwet ge wraakt. Daarbij komen dan nog de duizenden wetten van iederen staat afzonderlijk. Eenwolkenkrabber. In Detroit wordt een wolkenkrabber gebouwd, weke 85 verdie pingen zal tellen en totaal 256 Meter hoog zal worden. Boven op het gebouw komt een schijnwerper waarvan het licht 120 K. M. in den omtrek zicht baar zal zijn. De duur van den bouw van het enorme gebouw, dat zeer luxueus ingericht zal worden is op 2 jaar geschat. De gevolgen van het schuiven vaneengletscher. Uit Geneve wordt aan het „Berliner Tageblatt" gemeld, dat het water, hetwelk onder de gletscher van de Dent du Midi uitstroomt, al sedert eenige dagen geweldige hoeveelheden steenen en rostblokken door twee bergbeken in het Rhónedal meevoert. Zondag blonde jongeman, mij op een in 't oog loopende wijze fixeerde. Wat moest die Engelschman van mij Opeens begon de kerel te grimlachen en trad op me toe. Mijn hemel, Koolmeijer, riep ik, ben jij dat Natuurlijk, mijnwaarde, o yes Maar wat beteekent die comedie Onlangs was je zoo zwart als een Oost-Aziaat en nu ben je licht blond Heel eenvoudig, zei Koolmeijer bedaard, en streek zich den lichtgelen baard, 'k Heb een weinig chroinacrême tinctuur gebruikt om mijn lieve Maud Muller te trouwen. Binnen en kele weken vieren we bruiloft. Maus Muller Ik dacht, dat Geraldine Neen, dat is uit, heelemaal uit. 'k Had geen geluk. Daar ik de haarverf toch niet bijzonder vertrouwde, hield ik me als een schuchtere jon gen, die het niet waagde haar een kus te geven. Toen kreeg ze, helaas een aanval van teederheid en eer ik het kon verhinderen, had ik een fiinken zoen beet. Maar o wee, mijn snor had af gegeven Ze bemerkte het ook dadelijk en drie dagen vóór we zouden aanteekenen, was alles uit. Arme kerel, heb je je zoo spoedig kunnen troosten Ja, dat heeft de mooie Maud Muller teweeg gebracht. Maar helaas, ze is een keer in Enge land geweest en nu dweept ze met alles wat En- gelsch is. Wat kon ik toen anders doen, dan. Wèl mag 't je bekomen Dank je, Ik heb haar zielslief, maar ik heb het me zelf gezworen er wordt niet gezoend vóór het trouwen Weer vier weken later werd me een briefje gebracht van den volgenden inhoud. „Beste Vriend. Kom vanavond in het café des Pays Bas. Ik wenschte je nog éénmaal heeft de bergbeeK Saint Barthelémy, die gewel dige steenbloKKen meesleepte, de spoorlijn tus schen Saint-Maurice en Evionaz vernield en een spoorbrug, alsmede een gedeelte van de viaduct weggeruxt, zoodat de van Milaan Komende trei nen niet verder Konden rijden en het spoorweg- vemcer geheel is onderbroKcn. Ook de telefoon- en telegraafloidingen zijn vernield. De geweldige steenmassa's zijn in de Rhöne neergeploft, zoodat deze buiten haar oevers is getreden. De Kantonbrug wordt door de geweldige rots- bloKKen bedreigd, die haar langzaam naderen. Indien ook deze brug verwoest wordt, is Saint- Maurice van het overige gedeelte van het Kan ton geisoleerd. De badplaats Lavey wordt ernstig bedreigd. De warme bronnen zijn verstopt, het machinehuis is ingestort en de wandelwegen zijn door de Rhöne overstroomd. Een handtaschj e-h i s t o r i e. Een onbelangrijke, maar niet alledaagsche gebeur tenis, speelde zich dezer dagen bij het vrtrekken van het Lloyd-stoomschip „Bremen" te Bremer haven af. Toen het schip de haven verliet, boog zich een jongedame voorover om afscheid te wuiven en liet daarbij haar handtaschj e in het water vallen. Het taschje bevatte niet alleen geld, maar ook haar passagebiljet, haar pas en an dere belangrijke papieren. De ontsteltenis der jongedame was natuurlijk zeer groot. Maar de wonderen zijn nog de wereld niet uit. Het taschje werd later in de visschershaven der stad door twee kinderen gevonden, die het on middellijk bij de politie deponeerden. „De Bremen" was reeds in volle zee en niet meer in te halen. Doch het taschje werd aan den kapitein van een ander zeeschip overhandigd, dat juist reis vaardig in de haven lag en die naaf het New- York meenam. Daar dit schip sneller vaart dan de „Bremen" zal het taschje eerder te New-York arriveeren dan de eigenares ervan, die inmiddels per radio telegram bericht heeft gekregen, dat ze bij aan komst te New-York haar in Bremerhaven ver loren „schat" ongerept terug zal ontvangen. HetmijnongelukinMichigan. Wij maakten reeds melding van het ongeluk, dat Vrijdag in een ijzermijn te Ironwood plaats had. Door een steen storting werd een schacht ver nield en 43 mijnwerkers werden van de buiten wereld afgesloten, terwijl drie andere arbeiders werden gedood. De pogingen om de 43 ingeslotenen te redden, zijn onmiddellijk begonnen en met koorts- achtigen ijver voortgezet. Tot op heden is het evenwel niet mogen gelukken het te bevrijden. Aanvankelijk vreesde men, dat de arbeiders niet meer in leven zouden zijn, doch Dindsdag heeft men aanhoudend zacht kloppen gehoord, dat zonder twijfel van de ingeslotenen afkom stig was. Dit heeft den reddingsmanschappen weer nieuwen moed gegeven en met verdubbel de energie is sindsdien getracht door de steen laag, die de schacht heeft versperd heen te breken Woensdag is het aan de reddingsbrigade gelukt met de ingesloten mijnwerkers in contact te komen. Een nader bericht uit Ironwood luidt dat, alle 43 mijnwerkers, die op 24 dezer door een steenstorting in de ijzermijnen alhier waren bedolven, ongedeerd naar boven zijn gebracht. De redding geschiedde via aangrenzende mijn schachten. De vrouwen en kinderen der bedol- venen wachtten hen bij den mijnuitgang op. Toen zij verschenen, speelden zich onbeschrijf lijke vreugdetooneelen af. Duizenden personen juichten de redders en geredden toe. Weer een drama door pagehaar knippen. Een jongedame uit de Boedapester „societé" heeft weinige dagen geleden bij de hoofdstedelijke rechtbank een schadeloosstel- de hand te drukken, vóór ik naar Milaan ver trek om met de eerzame en vermogende sign o- ra Buttarini in het huwelijk te treden. Ze is de moeder van den bekenden generaal But tarini, die in den jongsten oorlog een eervol len dood vond. Koohneyer." Ik viel als uit de wolken een nieuw huwelijk zeker ook een nieuw haarmiddel. Zooals te begrijpen is, was ik des avonds op de afgesproken plaats. Misschien vertoonde mijn vriend zich weer in een andere kleur. Maar in het eerst kon ik hem in het café niet vinden. Reeds wilde ik mij aan een leeg tafeltje neerzetten, toen me een welgedaan oud heer, die me de stamvader der gasten toescheen, door een duidelijk „hm" op zichzelf opmerkzaam maakte. Toen keek hij mij door zijn gouden bril met de groote glazen scherp aan. Buon giorno, signore Sedert een half uur wacht ik op je. Grazie di essere venuto Koolmeijer! riep ik uit, zóó luid, dat 'n ieder nieuwsgierig omkeek. Je vindt, dat ik een beetje oud geworden ben 't Is niet mijn verdienste, maar die van een wonderbare Ainerikaansche essence. Er is een goede reden voor, vervolgde hij, toen ik sprakeloos voor hem bleef staan. Met Maud Mul ler kon het niets worden ik was verklapt. Klet sers hadden haar verteld van de veranderingen van mijn hoofdhaar. En daar ik 't er nu eenmaal op gezet heb te trouwen, treed ik met de weduwe Buttarini in het huwelijk. Maar Ze telt ongeveer vijftig lentes, heeft 30.000 lires rente jaarlijks, is Hollandsche van geboorte en heeft door middel van een huwelijksbureau een Hollandschen man gezocht. Maar Hij moest van geposeerden leeftijd en rijpe ervaring zijn. Maar die streek komt me toch wel wat al te dol voor, riep ik heftig. ling ingediend tegen haar kapper. Wat was het geval Toen zij Onlangs bij dezen haarartist binnen ging om heur haren te laten wasschen, was hij, denkelijk door de drukte, zóó in de war, dat hij de schaar in haar hoofdtooi zette en haar een schema van een pagekop knipte. Het meisje schreeuwde de heele zaak bij elkaar de doodelijk ontstelde coiffeur deed nog zijn best om de Bubikopf zoo keurig mogelijk bij te werken. De gevolgen waren treurig haar ouders, felle vijanden van kort haar, wezen haar do deurhaar patroons zeiden haar op, omdat zij zoo opvallend gecoiffeerde dames niet op kantoor wilden zien, haar verloofde verbrak de verloving. En geen mensch wilde gelooven dat de pagekop buiten haar schuld ontstaan was. Onder die omstandigheden deed het meisje, wat een practische Midden-Europeesche pleegt te doen zij zette kinderleed, carriere-verbreking en minnepijn in een schadevergoedingseisch om, en Boedapest verwacht nu met inspanning, hoe hoog de rechtbank wel een vrouwenhaardos taxeert. De Paus besteigt den St. Piet er. Voor het eerst, aldus een telegram uit Rome aan Engelsche bladen, heeft gisteren een Paus den koepel van de St. Pieterskerk bestegen. Zijne Heiligheid had de klimpartij ondernomen om een blik te slaan op het seminarie, dat in aanbouw is. Hij verklaarde verrukt te zijn over het prachtige uitzicht. Pius XI, die 69 jaar oud is, was voor zijn ver kiezing tot Paus een stoutmoedig bergbeklimmer. Een vliegongeluk. Uit Berlijn be richt men dat bij het uitvoeren van vliegtoeren in de omgeving van kasteel Hischflerg bij Weil- heim, de bekende aviateur Alexander von Bis marck ten gevolge van een panne aan den motor naar beneden stortte. Het vliegtuig geraakte Tn een boom, sloeg over den kop en werd door den val totaal vernield. De piloot kwam onder de vliegmachine en kon eerst nadat men ongeveer een uur lang reddingspogingen in het werk had gesteld, onder de brokstukken worden vandaan gehaald. Met een dubbele knie- en dijbreuk en een ernstige kwetsuur in den rug werd hij naar het ziekenhuis te Weilheim vervoerd. Bismarck had de tegenwoordigheid van geest onder het vallen het benzine-apparaat af te sluiten, waardoor brand werd voorkomen. Een proces tegen den ex-keiz BJ". Uit Dresden meldt menEergisteren diende voor het „Landgericht" ineviouw Muller'neisch in tegen den ex-keizer en diens vrouw,prinses Hermine, tot betaling van een honorarium van 1200 mark voor de behandeling van een spraak gebrek bij een zoon der prinses. De behandeling werd echter tot 20 October verdaagd, daar de advpcaat van den ex-keizer eenige nieuwe punten te berde bracht. Ongemakkei ij keheeren. De gebroe ders Weinert uit Dantzig zijn ongemakkelijke heeren. Dezer dagen stonden zij voor de recht bank in hun vaderstad terecht, omdat zij bijeen gevecht een tachtig-jarigen nachtwaker zaagsel in de oogen hadden gegooid, waardoor de man blind was geworden. Deswege veroordeelde de rechtbank hen elk tot zes maanden. Nauwelijks was het vonnis gevallen, of. de twee broers sprongen van de beklaagdenbank over de ballustrade en begonnen de, aanwezige stoelen op de ruggen van de rechters, veldwachter en deurwaarder stuk te slaan. De deurwaarder en de ongewapende veldwachterskozenhethazen- pad en de officier van justitie en de rechters volg den aldra. Er ontstond een verschrikkelijk tu mult, dat eerst een einde nam, toen de inmiddes gealarmeerde politie ten tooneele verscheen en de gebroeders Weinert overmande. Ik begrijp niet, hoe je je daar zoodrukover- kunt maken. Waarom zou ik niet van de mid delen der chemie gebruik maken om een weduwe, die steun behoeft, gelukkig te maken Neen dat is afgrijselijk. Met Geraldine en Maud laat ik nog passeeren. maar deze streek. Nu, mijn waarde, als je de meest natuurlijke zaak ter wereld zóó opvat, dan addio 1 Morgen reis ik naar Milaan en zal daar voortdurend blij ven wonen. Buona sera, signore 1 Beleedigd verwijderde zich de oude met jeug dige houding. Een paar maanden gingen- voorbij en ik dacht niet meer aan mijn vriend Koolmeijer, toen ik, onder het postmerk Venetië, een briefje kreeg. Het luidde „Beste vriend 1 Het lot vervolgt me aan houdend. Mevrouw Buttarini was zóó over me verrukt, dat haar aandoening van dag tot dag steeg. Het gevolg was een beroerte, vier dagen voor de inzegening van ons huwelijk. Ze sloot de oogen, vóór ze een testament ten mijnen gunste kon laten maken. Haar eenige erfgename is haar maagdelijke zuster, die 65 jaar oud is. Ze is niet ongenegen mij haar hand te reiken, maar ze heeft een onbegrijpelijke voorliefde voor kaalhoof- digen. Nu heb ik dikwijls in de kranten van middelen gelezen om het haar te verwijderen, maar hier kan ik er geen krijgen. Ik verzoek je dringend er mij een te zenden, dat de gezondheid niet benadeelt. Mijn schedeldoet blinken als een biljartbal. Gaarne spoedig antwoord. t.t. Koolmeijer." Ik antwoordde hem „Schaam je 1 In geen geval wil ik je dwaas heden in de hand werken. Het verwondert me dat je in je vertwijfeling je nog niet zelf alle haren hebt uitgerukt. Dan had je je doel bereikt! Sederrt heb ik van mijn vriend Koolmeijer niets vernomen. ■l li m in I U

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 2