V VOS Onze magazijnen zijn heropend Herfst enWmter hebben, kondigde spr. het eerste nummei van het programma aan. De film voor dezen avond was „De man uit één stuk", een sensatie-detective roman, welke er wel inging. De rest van den avond werd aan gevuld met variété. Als eerste nummer vermeld de het programma „Corry Baptist" een soubret te, met verschillende komische en ook een. dra matisch liedje. Hierna trad op „Paulton", een humoristisch goochelaar met verschillende nieu we en geestige trucs. Het officieele gedeelte van don avond was in tweeën gesplitst. Vermelden we een huldiging door den heer v. Duinhoven, die wees op de Vriendschappelijke samenwerking tusschen di rectie en personeel, waardoor in Schiedam een amusementsgelegenheid is ontstaan, die er zijn mag. Spr. eindigde met de wensch dat deze samenwerking nog jaren mag voortduren en leiden tot meerdere groei en bloei van Pandora. Hierna bood hij de directie namens het personeel een Jraaien eiken kapstok aan. Vervolgens werd een schat van bloemen ten toonecle gedragen voor de directie,personeel alsmede voor mevrouw Daniels, die ook veel tot het succes van Pandora heeft bijgedragen. Met eenige welgekozen woorden dankte do heer Muné, namens de directie, zoowel aen heer Duinhoven, de schenkers der bloemen, alsmede het bubliek en het personeel. Na de pauze trad op „Jacques van 't Hof", humorist. De aardige liedjes welke hij zong ble ken zeer in den nmaak te vallen. Vervolgens verschenen nog „Paulton met zijn Wonderkind" die werkelijk verbluffende proeven van gedach ten-lezen aflegden. Als laatste nummers het gezelschap Daniels niet hun revue, welke ook thans weer luide bijval oogstte. Het was een heel amusante avond en daar Pandora geheel bezet was kan zoowel de directie als het personeel met genoegen op dezen avond terugzien. S. S. „Tclena" te water. Gister werd van een der hellingen der Scheeps bouw Maatschappij „Nieuwe Waterweg" Schie dam, met goed gevolg te water gelaten het mo torschip „Telena", in aanbouw voor rekening van de Anglo Saxon Petroleum Comp. Ltd. te Londen. De plechtigheid werd verricht doör de jongejuffrouw A. C. Knape. A. W. uit Vlaardingen deed gis- teren bij de politie aangifte, dat uit zijn vracht auto, die met een zeil was overdekt, ten nadeele van de firma J. alhier, is ontvreemd een doos marsepein, ter waarde van 3.50. Onderzoek wordt door de politie ingesteld. T. B. uit Rotterdam gaf gisteren bij de pohtie kennis, dat, terwijl hij te 10 uur- voormiddag met een auto op den Rotterdam- schen Dqk reed, dat voertuig is aangereden door een met palen beladen wagen. De persoon, die achter den wagen liep om voorbijgangers op mogelijk- gevaar te wijzen, had verzuimd zulks te doen. Van den auto werd het achterspatbord vernield. Gistermiddag te 2 uur is de 14- jarige loopjongen W. J. uit de Beijerlandsche straat, op zijn rijwiel rijdende, op de Broers vest aangereden door een vierwielig motorrijtuig. De bestuurder van dat motorrijtuig, dat stil stond, reed plotseling vooruit, ofschoon J. te kennen gaf welken weg hij wilde berijden. Het voorwiel van het rijwiel werd vernield. UIT ROTTERDAM. Bezoek van den minister van marine. De minister van marine, de heer Lambooy, heeft heden, vergezeld door kolonel Groen, in specteur van het korps mariniers en den adju dant van den minister luitenant ter leklasse Termijtelen een bezoek gebracht aan het exeiv citieterrein, de schietbanen en de kazerne der mariniers alhier. In den namiddag hoeft de minister ook een bezoek gebracht aan Burgerhout's machine fabriek en scheepswerf alhier, waar drie torpedo- bootjagers in aanbouw zijn. N. V. Rotterdamselie Roaz-bank. Naar aanleiding van de ter zake gebrachte liquidatie der plaatselijke Boaz-Bank te Utrecht verzoekt de directie der N. V. Rotterdamsche Boaz-bank alhier, mede te deelen, dat deze instelling zich reeds in September 1923 heeft losgemaakt van het centrale landelijke verband der Boaz-banken en haar zaken sindsdien als volkomen plaatselijke bankinstelling drijft. De nieuwe binnenhavens. Binnen niet al te langen tijd zal door vol tooiing van de Coolhaven en van het verbin- dingskanaalDelfshavensche-Rot terdamscheSchie een belangrijke verbetering voorde binnenscheep vaart zijn tot stand gekomen, schrijft de „Msb." De kaaimuren van de Coolhaven zijn gereed en de muur langs de Albrechtkade zal over een a twee weken eveneens voltooid zijn. Dan kan begonnen worden met het op diepte brengen van de Schie en de Coolhaven. Men zal begin nen bij de Mathènesserbrug en als de Schie op de vereischte diepte gebracht is 3 M. bene den R.P. wordt de dam aan het Lage Erf weggehaald en begint het baggerwerk in de Coolhaven. Men hoopt aan het begin van het volgend jaar met dit werk gereed te zijn. In elk geval zullen dezen winter de schepen in de Coolhaven een ligplaats kunnen vinden. De grond, welke uit de Delfshavensche Schic en uit de Coolhaven moet gebaggerd worden wordt gespoten op een terrein ten Oosten van de Delfshavensche Schie en ten Noorden van de Ceintuurbaan. Aan het verbindingskanaal Delfshavensche- Rotterdamsche Schie wordt eveneens flink ge werkt. De kaden zijn grootendeels reeds vol tooid men is thans bezig aan het laatste ge deelte bij de Rotterdamsche Schie. Zooals men weet zijn hier vele Rotterdamsche werkloozen te werk gesteld. Langs het verbindingskanaal wordt zand ge spoten op een terrein, dat 1 Januari 1928 door de gemeente afgeleverd moet worden aan van Stolk en Zoonen, die er hun stoomhoutzagerij zullen vestigen. Over het verbindingskanaal, dat 40 M. breed en 3.50 diep wordt, moet een brug gebouwd worden voor een nieuwen weg Rotterdam dei} Haag. Binnen afzienbaren tijd zullen dus de sche pen, die van de Rotlerdamsche in de Delfs havensche Schie willen komen, geen langen om weg meer behoeven te maken. Gemengd Nieuws. Doorden treingegre pen. De vracht rijder Th. G. Lamers, wonende te Hoofddorp, passeerde eergisteren met zijn vrachtauto, be laden met zakken mosterdzaad, den spoorweg overweg bij de halte IJweg in den Haarlemmer meer. De auto werd door een trein uit Haarlem gegrepen en totaal vernield. L. werd vrij ern stig gewond opgenomen en naar de Maria- stichting vervoerd. Het ongeluk te Tiel. De justitie heeft de lijken van de slachtoffers van het auto-onge luk aan het Veer te Tiel aan de familie overge geven. Het stoffelijk overschot van het echt paar F. A. Bekaar-Coopmans, zal Maandag naar Westcrveld worden overgebi acht het lijk van mevrouw Bekaar Neeteson zal dien dag te Utrecht worden ter aarde besteld. Gedwongen rustdag te Leiden. Gistermorgen omstreeks kwart over negen stonden plotseling de machines in alle fabrieken te Leiden en in alle gementen in de omgeving, welke hun electrischen stroom van de stedelijke lichtfabrieken te Leiden betrekken, stil. Waar even tevoren de machines stampten en dreun den, was het rustig als op een Zondag. Liet. bleek dat er een storing was bij het electriciteitsbedrijf te Leiden, waardoor alles tot stilstand was ge bracht. De directie van de Stedelijke Lichtfabrieken deelde ons omtrent de oorzaak mede, dat deze was gelgen in het feit dat in een der Turbo generatoren een kortsluiting was ontstaan. Hierdoor was de tweede machine overbelast geraakt en een stang van den regulator ge broken. De groote machine was sedert eenige dagen defect en dientengevolge in reparatie. Door inschakeling van een reserve-machine wist men althans het tramverkeer in dc stad en met Den Haag gaande te houden, waarvoor een gedeelte van het net door Den Haag onder stroom werd gehouden. Om twaalf uur gistermiddag Scheen het euvel hersteld, doch te half een stond alles weer stil en het laat zich aanzien, dat de groote bedrijven vandaag niet meer den arbeid zullen kunnen hervatten. Men weet niet hoe lang het zal duren voordat het defect hersteld is. Met man en macht werd intussch n met de reparatiewerkzaamheden begonnen, met het gevolg, dat gisteravond de stad en ook de buitengemeenten van licht konden worden voorzien. Telegrammen. DE STRIJD IN CHINA. HONGKONG, 8 Oct. (draadloos). Te Hong kong zijn 6 Amerikaansche torpedojagers aan genomen. LOUCIIEUR IN BRUSSEL. ff BRUSSEL, 8 Oct, (draadloos). De bladen melden, dat Loucheur te Brussel is aangekomen en bezoeken gebracht heeft, aan Jaspar en Van- dervelde. DE PRINS VAN WALES NAAR SPANJE. SAN SEBASTIAN, 8 Oct. (draadloos). Be vestigd wordt, dat de Prins van Wales een bezoek zal brengen aan het Spaansche hof. Hij zal de gast zijn van koning Alfonso en koningin Victoria. DE POOLSCH-DUITSCHE ECONOMISCHE ONDERHANDELINGEN. BERLIJN, 8 Oct. (draadloos). Op 11 Oct. worden de Poolsch-Duitsche economische onder handelingen hervat. Men verwacht een spoedig resultaat. ONTSLAGAANVRAGE VAN GENERAAL VON SEECKT. BERLIJN, 8 Oct. (draadloos). De beslissing over de ontslagaanvrage van generaal von Seeckt zal waarschijnlijK heden vallen. De Rijkspresident heeft nogmaals een bespreking gevoerd met den Rijksweerminister. GRATIEVERLEENING AAN DE OFFICIEREN. BERLIJN, 8 Oct. (draadloos). Volgens de bladen is de Spaansche regeering voornemens alle officieren, die aan den jongsten opstand deelgenomen hebben, te begenadigen. HANDTASTELIJK DEBAT IN EEN RAADSZITTING. BERLIJN, 8 Oct. (draadloos). Bij dc beraad slagingen over een communistisch voorstel inzake de werkverschaffing, kwam het in den Berlijnschen gemeenteraad tot een ernstig hand gemeen. De soc.-dem. afgevaardigde, Ulrich, schold den communist Roth uit voor „stakings breker", terwijl deze van zijn kant Ulrich uitmaakte voor „schoft". Beide tegenstanders vielen elkaar aan, waarbij ook nog twee andere leden handgemeen werden. De voorzitter moest de zitting schorsen. DE KROONPRINS VAN BEIEREN TERUG. ROME, 8 Oct. (draadloos). De kroonprins van Beieren, die 14 dagen incognito in Rome vertoefd heeft, is gisteren naar Beieren gerug- gekeerd. Laatste Berichten. Weerbericht. V erwachting: Aanvankelijk matige tot kraahtige Zuid-Westelijke tot Noord-Westelijke ruimende wind later afnemend betrokken tot zwaar, later half bewolktggnvankelijk regen- of onweersbuien iets koeler. Het Kon. bezoek aan Amsterdam. Men meldt ons uit A'dam Tegen 12 uur is H, M. de Koningin, vergezeld van Prinses Juliana, in het Koninklijk paleis per auto van het Loo, aangekomen. Hedenmid dag bezochten de vorstelijke personen de Fran- sche tentoonstellingen in het Rijks- en Gemeente museum. College door prof. Pluym over oude Fransche bouwkunst. Men meldt ons uit Amsterdam Prof. E. Pluym, privaat-docent aan de Universiteit te Amsterdam, zal zijn college, ook toegankelijk voor toehoorders, over Fransche bouwkunst van 1500 aanvangen op 18 Oct. a.s» Huldiging Dr. Berlage. Naar men ons mededeelt, heeft zich in A'dam een comité gevormd om in het a.s. voorjaar dr. Berlage op grootsche wijze te huldigen. De secretaris van dit comité is de heer W. G. S. Overbeek, Hooftweg 294 te Amsterdam. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 7 Oct. 8 Oct. Londen12.12% 12.17% «Berlijn - 59 51 -59 51% Parijs 7 19% - 7.20% België 6 93% -1.93 Zwitserland- 48 27% - 48 28 Amerika 2.4918/i» - 2.50 Weenen- 35 25 - 35 25 Kopenhagen - 66 35 - 66.35 Stockholm66 60 - 66 81 Oslo- 54.74 54 72% Madrid37 52% - 37.30 Milaan -9 60 9 86 WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 7 Oct. 8 Oct. Londenƒ12 12% ƒ12 12% Berlijn - 59 52 - 59 51 Parijs - 7 18% - 7.21% Brussel - 682 *- 694 Zwitserland - 48 28% - 48 28 Weenen- 35 30 - 35 20 Kopenhagen - 66.40 66 40 Stockholm - 66 80 66.80 Oslo 54 75 54 75 New-Yerk 2.492 49% Financ en Econ. Mededeel Ingen Vereenigde Glasfabrieken. De N. V. Vereenigde Glasfabrieken (United Glassworks) alhier, bericht, dat ingevolge het besluit vn de vergadering van commissarissen dato 26 Augustus 1926 1070 aandeolen ad 500 nom, in hare Vennootschap, genummerd 2931 4000, worden afgegeven aan de houders der 1070 aandeelen ad 1000 nom. in „Van Deven- ter's Glasfabrieken, Sehiedam-Delft," tegen in levering dezer aandeelen. De af te geven aandeelen zijn voorzien van dividendbewijs no. 18 rechtgevende op het halve dividend over het boekjaar 1927, mits verwisseld voor 31 December 1926 en volgen de. Burgerlijke Stand. Geboren: Oct. 5. Apollonia, d.v. W. Broek huizen en C. M. B. Kreuger, HavendijK. 6. Willem Jacobus, z.v. D. Tas en T. Schefler, Villastr. 7. Hendrica. d. v. A. J. C. Beukersen M. J. Gleis, Warande. Johanna Christina Maria Theresia, d. v. van J. C. Oostrum en M. H. C. Schola, Emmastr. Gehuwd: Oct. 7. F. H. de Kaper 27 j. cn C. J. H. Brinkhaus 31 j. A. M. de Jonge 22 j.en M. Gerrets 22 j. F. C. van Rijswijk 23 j. enC. Paardenkooper 22 j. G. de Beir 28 j. en J.Sonne- veld 24 j. J. J. Oranje 23 j. en L. A. Mookhoek 19 j. Ondertrouwd: Oct. 7. A. de Graaff 23 j. en C. Goudappel 23 j. J. A. den Dunnen 29 j. en R. M. Broeder 24 j. D. Kok 34 j. en C.E. C. Timmers 21 j. M. Zuidgeest 25 j. en R. van der Kraan 24 j. L. Hertog 27 j. en E. C. Meeder 22 j. Scheepvaart. Hoog watt-i te Hoek van Holland. 8 Oct. v.m. 3,00 n.m. 3.19. 9 Oct. v.m. 3.29 n.m. 3 49. 10 Oct. v.m. 4.04 n.m. 4.20. 11 Oct. v.m. 4 39 n.m. 4.51. Gem. Hoogwater 74 c.M. -F N.A.P. Gem. Laagwater 87 e.M. N.A.P. SCHIEDAM, 7 Oct. Aangekomen s.s. Thory, van Londens.s. Nicolaas, van Fleetwood i zeesleepboot Prizeman, van Huils.s. Elving ton, van Londen s.s. Haigchong, van Havre s.s. Swynfleet, van Londen en 5 Eng. stoom trawlers, allen om kolen te bunkeren in de Wilhelminahaven. s.s. Olavns, ledig van Londen aan den eersten steiger Maaskade. HARBURG, 7 Oct. Vertrokken s.s. Audacity met olie naar Schiedam. Handelsberichten. Bears van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 8 Oct. Officieele noteeriag van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 14.50. Namens de commissie voor de neteerng. H. J. JANSEN. SCHIEDAM, 8 Oct. Men noteert voor Spiritus 100 21. Spoeling. Noteering van de Coöp. Vereen. „Schied- Spoeüngvereeniging". Heden i 2.tier ketel DELFT, 7 Oct. Vette koeien le kwal. 175 405, kalfkoeien 225425, vaarskoeien 150 285, magere varkens 1660, nucht. kalveren 1016, alles le kwal. biggen 2de kwal. 10 18, rnndvleesch 10.850.70 per K.G. Aan voer 215 runderen, 1 paard, 1 vet kalf, 78 ma gere kalveren, 530 varkens, 1 paard, 1 vet kalf, 78 magere kalveren, 530 varkens, 998 biggen, 9 geiten of bokken. Boter. Aanvoer 56/8 en 7/16 wegende samen 1190 K.G. Prijs: ƒ2.15—2.32$ per Kg. Handel vlug. 1 Wh noodigen U beleefd uit tot bezichtiging der nieuioe modellen uoor £1 Spiritus. 4&B <M CO co

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 2