7 houdt mond en keel rrisch. Z K voorkomt dorst en heeft een pittigen smaak* BZK is zuinig in 't gebruik, daardoor het goedkoopste. De Storm. Wordt vervolgd. Stad*- en Gewestelijk Nieuws. De onbewaakte overweg bij Kelhel. Dc burgemeester van Kóthei, de heer J. L. Verveen, is Maandag op audiëntie geweest bij den minister van waterstaat, ten einde nogmaals de aandacht te vestigen op het gevaarlijk© van den onbewaakten overweg over de spoorlijn RotterdamHoek van Holland bij Kethel. Minister Van der Vegte heeft den burgemeester geantwoord, dat deze overweg bovenaan stond voor een onderzoek.. Hij hoopte, dat dit zoodafiig resultaat zou opleveren, dat hij maatregelen zou kunnen tref fen om aan den ongewenschten toestand ter plaatse een einde te maken. De Express-bank. Spoedige vervolging verzocht. De Express-Bank, gevestigd Emmastraat 28 alhier, heeft den officier van justitie te Rotter dam verzocht, zoo spoedig mogelijk een. vervol ging tegen haar te doen instellen, zoowel we gens zwendel als Loterijwet-overtrehing, opdat zij zich in het openhaar zal kunnen verdedigen tegen den laster, die door bemiddeling van de pers over het geheele land door de politie is is verspreid." Vechtpartij. Aangehouden is de schipper E. v. d. M. wo nende alhier, die bij een véchtpartij in een café aan den Schiedamschendijk te R'dam de ruit van een café ingeslagen heeft. Schiedamsche IJsvereeniging. Gisterenavond hield de S. IJ. V. de jaarlijk- sche ledenvergadering in Musis Sacrum. Ook nu was de belangstelling voor deze vergadering buitengewoon gering. De notulen en jaarverslag van den Secretaris werden gelezen en goedge keurd. Uit het jaarverslag der financiën blijkt, dat deze in het afgcloopen vereenigingsjaar niet zijn vooruitgegaan, integendeel is er een achter uitgang van 273,86, hoofdzakelijk door den overvloedige sneeuwval, hetgeen bijzonder Veel aan arbeidsloon heeft geëiseht, n.l. 585.95. De overige uitgaven en inkomsten zijn onge veer stationnair, gebleven. Het batig saldo bedraagt 68.70. De boeken enz. van den pen ningmeester werden in orde bevonden en den Heer Tuyl voor zijn nauwgezet beheer dank gebracht. De periodiek aftredende bestuursle den de heeien Tuyl en Jurgcns werden bij accla matie herkozen. De Heer Gcrmenraad deelde mede dat hij om verschillende redenen verplicht is zijn functie van voorzitter neer te leggen het bestuur werd hierdoor weer tot liet reglementaire aantal n.l. 5 teruggebracht, waaruit een nieuwe voorzitter alsnog zal worden gekozen,. Uit naam der leden bracht de heer v. d. Most Sr. den heer Germenraad dank voor het geen hij als secretaris en penningmeester en later als voorzitter voor de vereeniging heeft gedaan we zullen dus een bekend figuur op onze ijsbaan voortaan moeten missen. De contributie wordt bepaald evenals vroeger op 2<50. Echtgenooten en kinderkaarten behoeven eerst bij opening van den baan worden genomen, zoodat er voor de leden slechts zeer weinig risico aan het lid maatschap verbonden is. Om aan den wensch van vele leden te voldoen, is besloten bij gunstig weer de baan 's avonds te verlichten. Zoo moge lijk vanaf 7 uur. Het bestuur verwacht dat door dezen maatregel niet alleen de belangstel ling der leden zal toenemen, maar ook velen die nog steeds niet lid wenschen te worden, omdat ze alleen'savonds tijd hebben, de schaat sen onder te binden, als zoodanig zullen toetre den. Zooals reeds gezegd zijn de kosten hiervan slechts gering. Een dame A. J. K. heeft bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een damestaschje met inhbud, dat in een autobus was blijven liggen, die van Rotterdam naar Schiedam reed. De be stuurder verklaarde, dat een dame, die hem had opgegeven de G. te hceten, wonende in de Hugo de Grootstraat te Rotterdam, bedoeld taschje had gevonden en meegenomen, zeggen de dat het bij haar was terug te bekomen. Bij onderzoek is K. gebleken, dat het opgegeven adres de G. niet woonde en men daar niets van een gevonden tasch afwist. De politie stelt een onderzoek in. Vechtpartij. In den afgeloopen nacht tegen een uur werd der politie kennis gegeven, dat 2 vreemdelingen aan het vechten waren geweest in het Sterre- bosch en een hunner bewusteloos was binnen gedragen in het portiershuis der Scheepsbouw Maatschappij „Nieuwe Waterweg". Bedoelde Vreemdeling genaamd F. N., afkomstig van Londen had een bloedende wonde boven het linkeroog,wélke door dr. de Leeuw is verbonden. De dader had inmiddels de vlucht genomen. Daar de man over duizeligheid klaagde, is hij naar het Hoofdbureau overgebracht, alwaar hem nachtverblijf is verstrekt. Spaarbank Schiedam. Opgave over dc maand September 1926. Inlagen 205.500. Terugbetalingen 159.204.43. Aantal inleggers op 1 September 18124. Niewe deelnemers 135. Totaal 18259. Geheel afgeschreven deelnemers 45. Aantal inleggers op 30 September 18214. Verschuldigd Kapitaal aan inleggers op 30 Sep tember 5.345.856,99. Overwerkte Zenuwen kalmeeren en worden gesterkt door de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zcnuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten 3191 6 Gistermiddag is op last van de politie een paard uitgespannen, dat op de Noord- vest voor een sleepcrswagen stond. Het dier had een groote wonde aan den rechterpoot,- waartegen de streng schrijnde. Gister m or genteSuurislI.va nil. wonende te Vlaardingen, op den Rotterdamschen Dijk tegen een autobus opgereden, omdat hij zwaaide tegen een vriend Van hem, dien hij in die bus zag zitten en toen plotseling naar links uitweek. Hij verwondde zich aan den linkerpols terwijl van het rijwiel het voorwiel werd ver nield. UIT ROTTERDAM. Luchtvaartdienst DuisburgRotterdam. De Kamer van Koophandel te Duisburg is met de Luchthansa besprekingen begonnen om een luchtvaartlijn DuisburgRotterdam in liet zomerdienstplan voor 1927 op te nemen. Als de onderhandelingen op niets mochten uitloopen, zal Duisburg overwegen met enkele andere Rijnstaten een Lichtdienst op Rotterdam in te stellen. Moeilijkheden bij den Willemsbrug. De groote werkput aan de Van der Takstraat, waarin het fundeeringswerk voor de nieuwe opritten van de Willemsbrug gelegd wordt, is door den hoogen waterstand Zondag geheel on- dergeloopen. De put, die ongeveer 3 meter beneden liet gewone straatpeil gelegen is, is vandaag op nieuw volgeloopen Leegpompen helpt niet, daar de onderste fundeeringslaag lek geworden is en het water steeds weer opnieuw doorsijpelt. Het spreekt vanzelf, dat het werk aan de op ritten hierdoor veel stagnatie ondervindt, daar de puinlaag opnieuw onderhanden genomen moet worden eer men met de werkzaamheden aan de betonfundeering zal kunnen beginnen. Dc Nieirate Waterweg. Het 69-jarig b e s t a a n. De lieer A. Prins heeft verzocht hem in de Raadszitting van 14 October a.s. alsnog in de gelegenheid te stellen tot het College van B. en W. van Rotterdam de vraag te richten, of het feit dat op 31 October a.s. bet 60 jaren geleden zal zijn, dat door Zijne Koninklijke ifoogheid, den Prins van Oranje, de eerste spade in den grond gestoken is ter plaatse waar zich thans de Nieuwe Waterweg bevindt, de levensader van Rotterdam, aanleiding voor het College is, dien datum op de een of andere wijze officieel te herdenken. Lijn 12. Vanaf Zaterdag 16 October 1926 zullen de trams van lijn 12 niet meer rijden tot Randweg, doch tot het voorloöpig einde Groene Zoom nabij de Lange Geer. Het uitbreidingsplan „Zuid." Het Bureau van de Kamer van Koophandel heeft aan den gemeenteraad een adres gezonden betreffende het Kanaal in het gewijzigd uit breidingsplan voor den Linieer Maasoever. Dit Kanaal, dat mdlioenen zal Kosten, zoo merkt de Kamer op, wordt tegen de bezwaren van de Gezondheidscommissie, die vreest, dat daardoor een verdere stadsuitbreiding naar het Zuiden vrijwel geheel zal worden tegengehouden, verdedigd o.a. met het betoog, dat"de „noodza kelijkheid van een afvoerkanaal voor de Wes telijke zeehavens, waardoor de druk bevaren rivier voor de stad kan worden vermeden zich reeds sedert jaren (heeft) doen gevoelen." Tegen dit kanaal-project meent de Kamer scherpe stelling te moeten aannemen. UIT VLAARDINGEN. Deelneming van de Koningin. De burgemeester van Vlaardingen heeft gis teren bet volgende telegram ontvangen van baron Van Geen, secretaris van de Koningin De berichten betreffende de ramp, die laar- dingen getroffen beeft, door het vergaan van de loggers VI. d Koningin zeer getroffen en met oprecht leedwe zen vervuld. Hare Majesteir draagt mij op, u te verzoeken, aan de nagelaten betrekki gen der opvarenden, die hirbij zijn omgekomen, hare oprechte deelneming over te brengen. De burgemeester heeft reeds aan het bedoelde verzoek gevolg gegeven. Gemengd Nieuws, Typhus. Naar de „Dordr. Crt." meldt zijn te Dordrecht drie gevallen van typhus ge constateerd. Eén op den Dubboldamschcweg, één op don Noordendijk en één in de Toulon- schelaan 55. De eerste twee patiënten worden in het ziekenhuis verpleegd, terwijl de derde zich nog thuis bevindt. De geneeskundige dienst heeft de noodige maatregelen getroffen. V ernieling. Een deurwaarder heeft aan gifte gedaan van belemmering, toen hij ten huize van een persoon in de Van Kinsbergen- straat in Den Haag wegens belastingschuld op diens inboedel wilde beslag leggen. Toen de man den deurwaarder zag en van het doel van diens komst hoorde, sloeg hij zijn eigen inboe'del aan stukken, zoodat de schuld niet kon verhaald worden. De s t o r m. Het heeft aan onze Noordzee kust van Helder tot voorbij Gallantsoog bij den laatoten Zuidwesterstorm harder gespookt, dan tot nu toe in de berichten is uitgekomen. Van Camperduin tot Huisduinen zijn de duinen over een breedte van meer van 10 M. op sommige plaatsen tot 13 M. weggeslagen. De duinbe planting heeft veel te lijden gehad, aanzienlijke schade is er aangericht. Rietschermen en stroo- pooten zijn weggeslagenwaar anders een zacht glooiend duin was, ziet men nu een lood rechte duinenrij. Woning ingestort. Door de vrij krach- tigen Z. W. wind is Woensdagochtend het woon huis, bewoond door de familie Van Vernen en gelegen aan den rijksweg onder de gemeente .Wijk aan Duin, ingestort. Een brutale overval bij Eygels- hoven. Dinsdagavond tegen half tien is bij Nievelstein onder Eygelshoven een employé van den sigarengrossier Bemelmann uit Heerlen, die per auto zijn klanten bezocht en gelden ge ïnd had, aangevallen. Hij had bij een zijner klan ten gestopt en toenhebben de aanranders vermoe delijk een autoband bewerkt, want nauwelijks was de auto weer in gang gebracht of de band liep leeg. Terwijl de employé bezig was een nieuwen band om te leggen, kwamen de twee aanvallers op hem toe. Een hunner sloeg hem met een hard voorwerp bewusteloos, terwijl de ander den riem, waaraan de portefeuille met geld bevestigd was, doorsneed. Met den inhoud van ruim 2800 gulden zijnjde aanvallers gevlucht. De politie, is van een en ander op de hoogte gesteld. Dooreentreingedood. Gistermorgen is het 12J-jarig knaapje T. v. d. Oetelaar, woonachtig te Orthen, spelenderwijs onder de afsluiting van den spoorwegovergang te Orthen gekropen, juist toen de sneltrein uit Utrecht aanstoomde. Het kind werd door een treeplank gegrepen en onmiddellijk gedood. De spoorweg overgang was gesloten. De politie stelt een onderzoek in. Vuurbol of vuurpij 1 Veertien dagen lang kreeg men te Londen uit verschillende plaatsen in Engeland bericht, dat er een vuur bol was gezien, waarbij een dof geluid werd ge hoord. In het observatorium te Greenwich was dit verschijnsel niet waargenomen. De koninklijke sterrenkundige, Sir Frank Dyson, constateerde echter, dat er een meteoor langs de aarde was gegaan, wat weer werd tegengesproken door een jong persfotograaf, die tot algemeene ver bazing mededeelde, dat hij de bewerker was van het „astronomisch verschijnsel." Hij had n.l. voor fotografische proefnemin gen op verschillende plaatsen in het land tege- lijkertijd vuurpijlen laten opgaan, vastgehecht aan ballonnetjes. Hij wilde weten of die lich tende voorwerpen „in de vlucht" genomen kouden worden door fotografen. Na deze onthulling lachte men om de ver klaringen der geleerden, die evenwel weigerden te geluoven aan een mystificatie. „Dat op allerlei plaatsen geziene schijnsel is wel een meteoor geweest," hielden ze vol. Men legde zich bij hun uitspraak neer. Maar nu is er in het begin van de vorige week weer een vuurbol langs den hemel gegaan Een bewoner van Marlow heeft 't zonderlinge licht verschijnsel waargenomen, dat 3 ii 4 seconden duurde. Men vraagt zich thans af of dit een nieuwe mystificatie is of een natuurverschijnsel. Nie mand durft er een oordeel over uitspreken voor de ofi'icieele astronomen er hun meening over hebben gezegd. Orkaan in Andalusië. Het „Jour nal" meldt uit Madrid Een hevige storm heeft zeer groote ochade aangericht in de provincie Andalusië (Spanje), waarbij verscheidene per sonen werden gedood. Het dorp Moncinar in de provincie Granada is gedeeltelijk door den orkaan verwoest, waarbij enorme schade is aangericht en velen verdronken zijn. Laatste Berichten. Schip in nood. Men meldt ons uit SchiermonnikoogEen sleepboot is heden naar zee vertrokken op zoek naar een stoomboot ten N. van Ameland. Deze boot heeft gisteravond noodseinen gegeven. De „Tano" opgepikt. Men meldt ons uit Hoek v. Holland De Ne- derl. sleepboot „Drente" van het bureauWeis- muller heeft hedenmorgen op de Noordzee het Deensche stoomschip „Tano" opgepikt. Het stoomschip was op weg naar Galais en had door het zware stormweer schade aan het roer opge- loopen. De sleep heeft koers gezet naar Hoek v. Holland. De K.W. 103 nog behouden. Men meldt ons uit IJmuiden De „Machiel", gemerkt K.W. 33, welke 25 Augustus j.l. tegelijk met de K.W. 103 ter haringvisscherij is vertrok ken rapporteert verleden week. Donderdag 7 Oct. nog met de K.W. 103 op de visscherij nabij Doggersbarik te zijn geweest. De K.W. 103 keerde toen nog niet naar huis terug, doch koerste Noordelijker. Wijl de K.W. 103 een vollen storm heeft medegemaakt en dus met veel tegenwind heeft moeten kampen, kan deze logger eerst heden te IJmuiden binnen zijn. De hoop dat de K.W. 103 behouden is neemt daardoor niet wei nig toe. Immers deze logger kan nu onmogelijk bij Terschelling gezien zijn. Wrak gevonden. Men meldt ons uit Schiermonnikoog Op de noordkust van de Engelschmanplaats is een wrak van onbekende herkomst gevonden. Zonder vangst teruggekeerd. Men meldt ons uit IJmuidenDe logger Herman, gemerkt K.W. 52, is hedenmorgen zonder eenige vangst binnengekomen. Door den storm is de geheele buit verloren gegaan. Het mijnconfliet. Men meldt ons uit Heerlen Hedenmorgen zijn de verschillende mijndirecteuren bijeenge komen ter bespreking van het schrijven van de samenwerkende mijnwerkersbonden. Tot heden middag half een duurde de bijeenkomst nog voort. Brand. Men meldt ons uit Edam Hedenmorgen ongei veer half zes is brand uitgebroken in de hennep- opslagplaatsen van de N. V. Vereen, touwfa- brieken te Edam. Doordat de brandweer spoedig 1188- -106

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 2