7 Bij Ruwe Schrale Huid PUROL men voor het massavervoer nl. het vervoer van geheele wagonladingen, hetwelk niet per auto kan geschieden, deze lijnen geopend moest houden. Tegelijkertijd kon dan het reizigers- en goederenvervoer behartigd worden. De exploitatie van een autobedrijf zal den toestand aanmerkelijk veranderen. Ten eerste kunnen de spoorwegen het vervoer zelf blijven bedienen met het goedkoopere autotransport, waarbij de bestaande stations en halten een voorsprong geven op andere auto-onderne mingen, ten tweede zal van den minister van Waterstaat eerder toestemming worden ver kregen een lijn voor het vervoer te sluiten, in dien daarbij de verzekering gegeven wordt, dat voor het verkeer der streek, door die lijn be diend, op andere wijze voorzien wordt. Voorts kunnen de wachtgelders der spoorwegen bij het autobedrijf te werk worden gesteld, het geen de exploitatiekosten der spoorwegen ont last. Stads- en Gewestelijk Nieuws. Schip gezonken. Eergistermiddag is op de rivier de Waal onder Herwijnen, gezonken het schip Scheepvaart 5, groot 69 ton, van gebr. Roest en Co. van hier. De schipper, Johan van den Sluys en zijn knecht werden gered. Baldadig. C. N. uit 's-Gravenzande deed gisteren bij de politie aangifte, dat op den Rotterdamschen Dijk ter hoogte van het Pomp station, de voorruit van zijn Fordauto door een jongen met een steen was stukgegooid. Eenige jongens verklaarden aan de politie, dat zij mee reden met eenjvoertuig in de richting Rotterdam toen de voerman te kennen gaf, dat zij den wagen moesten verlaten, waaraan werd vol daan. Dit was blijkbaar niet naar den zin van den jongens W. S., die een steen nam en dezen naar den voerman wierp. Hij raakte den bestuur der niet, doch de steen kwam terecht tegen de voorruit van bedoelde auto, die van tegenover gestelde richting kwam gereden. De schade bedraagt pl.m. 10. Circus Pommer. Thans heeft dit circus zijn tenten opgeslagen aan de Hoogstraat en wel in Pandora. Circus Pommer is een titel vm het/ hoofdnummer hetwelk Pandora deze week vertoont en we kunnen er direct bijvoegen, dat de groote re clame welke voor deze film gemaakt is alles zins gerechtvaardigd i>lijkt te zijn- Behalve een mooi verhaal uit het circusleven geeft deze film spannende leeuwenjachten te zien in Afrika, terwijl er aan sensatie geen gebrek is. Voor de hoofdrollen zijn wel een paar mannetjes putters uitgezocht, n.l. Maciste en Sullivan, welke laatste aangekondigd wordt als de sterkste man ter wereld. Een flinke kloppartij tussehen deze twee knapen doet het publiek gnuiven. Op het tooneel treedt deze week op het duo Matron, terwijl het programma verder aange vuld wordt met een klucht en een zeer spannende film „Het sein in den nacht" een drama der zee. Gaarne geven we een aanbeveling voor dit zeer goede programma. van Handen en Gelaat Doos 30-60-90cl 3607 9 Na de pauze een film van Russische oorsprong. Dit werk, „Tarasch Boulba" geheeten, geeft ons een spannend verhaal uit het kozakken leven en uit den tijd toen Rusland en Polen nog permanent met elkaar overhoop lagen. Het geheel is schitterend gespeeld en de regie is buitengewoon, terwijl de handeling van het begin tot het einde boeit, zoodat het tweede gedeelte van dit programma ruimschoots ver goedt, wat we in het eerste gedeelte missen. Een aanbeveling geven wij gaarne. UIT VLAARDINGEN. Groote brand. Gisternacht omstreeks 12 uur bemerkten voorbijgangers dat er brand was onstaan in de stoomkuiperij van G. van Toor in de Bleek- straat te Vlaardingen. Zij waarschuwden de brandweer en toen deze verscheen had het vuur, dat in de licht brandbare materialen gretig voedsel vond, aangewakkerd door den wind, reeds het geheele gebouwencomplex der fabriek aangetast. De fabriek bestond uit vijf naast elkaar gelegen gebouwen en houtopslag plaatsen Toen de brandweer kwam dreigde het vuur reeds over te slaan naar de in de nabijheid ge legen woningen. De achtergevel van het huis van baron der Feltz was reeds door het vuur aange t.ast. Alle woningen in de buurt werden ont ruimd en de inboedels werden in veiligheid ge bracht. Om twee uur stortte een deelderfabriek m. Gisteren is door de Rotter damsche politie alhier aangebracht de minder jarige M. van L., die aldaar op een motorboot was aangetroffen, waar hij onder een dekkleed lag te slapen. Nog zijn te Rozenburg aangehouden het 19- jarig meisje G. S. en de 18-jarige jongen A. L., die door de politie aldaar zwervende zijn aan getroffen. Zij zijn gisteren aan de politie alhier overgegeven. Van vorenbedoelde minderjarigen was de opsporing door de ouders aan dc politie gevraagd Zij zijn ter beschikking hunner ouders gesteld. Den geheelen nacht heeft de brandweer doorgewerkt en 's morgens was zij nog bezig, de ruïnes verder te blusschen. Het geheele com plex fabrieksgebouwen is in de asch gelegd, met uitzondering van het gebouwtje, waarin de machinekamers zijn onder gebracht. De oorzaak van den brand in onbekend. De schade is zeer aanzienlijk. De fabriek was op beurspolis verzekerd. Het personeel, bestaande uit ruim 60 perso nen, meest jeugdige werklieden, zou voor het overgroote deel aan het einde dezer week zijn ontslagen, wegens slapte. Van den heer P. A. van Zeiand schrijven, houdende mededeeling, dat hij zijn benoemingen tot lid der Commissie tot Wering van School verzuim en der Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs, aanvaardt.. Kennisgeving. Van den heer W. M; Hoerderop schrijven, houdende bericht, dat hij zijn benoeming als lid der Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs, groep „ouders", aanvaardt. Kennisgeving. - Wordt vervolgd). Gemengd Nieuws. Verduistering van diamant. Naar het V. D.-bureau meldt, is ten nadeele van een Amsterdamschen diamanthandelaar een partij diamanten ter waarde van ca. 12.000 verduisterd. Deze partij was ten verkoop aan den commissionair in diamant, B., te Antwer pen meegegeven, maar de bezitter van de partij heeft na de afgifte niets meer van hem verno men. Het lijk opgehaald. In verband met- het ongeluk bij de Ned. Scheepsbouw Maatschap pij te Amsterdam vernemen wij nog, dat het lijk van den omgekomenen kraandrijver gis teren in den middag opgehaald is en naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd is. Gemeenteraad. Een veewagen met twee étages. Door de politie te Velp is proces-verbaal opge maakt tegen zekeren D., te Nijmegen die met een vrachtauto 48 varkens vervoerde. De var kens waren verdeeld over twee verdiepingen die op den auto waren aangebracht Te Wort-h-Rheden bezweek de vloer van het bovenste gedeelte en kwamen de varkens op hun onderburen terecht. Daarbij werden twee varkens gedood, terwijl een een poot brak. Een schip zoek? Op 5 October is van Delfzijl vertrokken het schip „Memento Mori", afkomstig uit Groningen. Met een lading dak pannen was het van Makkum naar Bodensee vertrokken. Sindsdien is niets van het schip vernomen, zoodat hierover groote ongerustheid heerscht. Men vreest, dat het verloren is gegaan. O.a. hebben op 3 Juni aangemonsterd de kapi tein Geert, Veen uit Groningen en de stuurman A. Winkels, afkomstig uit Emmen. Sindsdien wordt op ieder wekelijksch appel van het bataillon 's prinsen naam afgeroepen. En steefs luidt het antwoord „Vertoeft met verlof aan het hof van Z. M. den Koning van Engeland India nentaktiek. Zoo nu en dan be reiken ons uit de Vereenigde Staten berichten die er op wijzen, dat de schilderachtige, doch barbaarsche gebruiken van het Wilde Westen nog niet uitsluitend tot het rijk van film en fictie behooren. Onlamgs speelde zich te Montana het vol gende af Een neger had zich in zijn hut ge barricadeerd, en, vurend door een schietgat, twee politiebeambten gedood. De hut werd om singeld door een troep Crow Indianen, die een oude krijgslist van hun stam toepasten. Zij schoten brandende pijlen in het dak en de wanden van de hut, die daardoor in brand vloog. De neger, vluchtte naar buiten en werd onmiddellijk neergeschoten. Eenneefvantsaar N icolaasdoet een Amerikaansch h u w e 1 ij kMiss Andrey Emery een rijke New-Yorksche erf dochter en society-girl" zal eerdaags in het huwelijk treden met grootvorst Dimitri Con- stantinos, een neef van den laatsten tsaar van Rusland. Grootvorst Dimitri was opperstalmeester van tsaar Nicolaas en is als zoodanig in 1913 afge treden. In het begin van den oorlog werd de groot vorst, die deel uitmaakte van het Russische leger, gewond. UIT ROTTERDAM. Prinses-Theater. De directie zorgt steeds voor 'n aangename afwisseling in 't geen zij hare bezoekers biedt. Na het journaal draait een dolkluehtige twee- acter, getiteld „De lotgevallen van Bobby in Parijs." Als eerste hoofdfilm een boeiende tendenz- film getiteld „Mijn vrouw en ik." Al is het gegeven van deze film niet geheel nieuw, dan is zij toch zeker een der beste van dit genre. Op 't tooneel optreden van een operazanger, welke eenige aria's ten beste gaf. Na de pauze een piquante sensationeele film, getiteld „De Spooktrein." k In deze film is het dramatisch en humoristisch element dooreengemengd, 't geen de spanning nog verhoogt. De reizigers van den spooktrein zijn omgeven van geheimzinnige gevaren, doch zij worden door de helden van het avontuur Johnie Blake en Sheridan Percival Scott hieruit gered en eind goed, al goed. Als altijd een mooi en welverzorgd program. W. B. Theater. Na de gewone inleiding van revue en journaal wordt direct begonnen met de eerste hoofd film, een allegaartje van Kareltje hetwelk „Hutspot" gedoopt is. Deze film wordt aange kondigd als een „gepeperd filmmaal in 6 scho tels". Gepeperd is dit verhaal ongetwijfeld, doch het zout is er ten eene male in vergeten- Charley Chaplin nam eenige jaren rust, omdat hij zich zelf niet origineel genoeg meer vond we zouden Harold Lloyd met klem willen ad- viseeren dit .voorbeeld te volgen. Op het tooneel Paul Ostra, een nog jong humorist, die wel aanleg schijnt te hebben, doch o i. wel een beetje te spoedig promotie gemaakt heeft. Zitting van Vrijdag 12 Nov. Vervolg ingekomen stukken Van de Oudercommissie van School A2 adres houdende verzoek te bewerkstelligen, dat op School G 2 alsmede op School 2a onderwijs in de beginselen der Fhansche taal wordt gegeven en wel zoo spoedig mogelijk. In handen van Burgemeester en Wethouders om advies. Van de Oudercommissie van School K. adres houdende verzoek het daarheen te leiden, dat School K. weder evenals vroeger geheel gelijk waardig wordt gemaakt aan School G2. In handen van Burgemeester en Wethouders om advies. Van de Vereeniging tot bestrijding der Tuber culose, adres, houdende verzoek een subsidie toe te staan en deze te willen bepalen op 2700. In handen van Burgemeester en Wethouders om advies. Van de aid. Schiedam van den R. K. Politie bond „St. Michaël", adres waarin wordt ver zocht 1. De heffing van pensioenpremie ad 3 pet. met ingang van 1 Januari 1927 te laten verval len en wederom het premievrij pensioen met ingang van dien datum in te voeren 2. het politiepersoneel in een hoogere loon- groep te plaatsen, waarbij de loonen zoodanig worden verhoogd, dat zij gelijk zijn aan die voor het politiepersoneel zijn vastgesteld in bijna alle gelijke gemeenten als Schiedam. In handen van Burgemeester en Wethouders om advies. Van het Bestuur ser Vereeniging voor Chris telijke Gezondheids- en Vacantiekoloniën in Nederland te Bussum, adres, houdende verzoek hun een bedrag te willen toekennen voor de uitbreiding en inrichting van het Koloniehuis „Zonneheuvel", te Seppe (N.-B.). In handen van Burgemeester en Wethouders om advies. Van het Schiedamsche Drankweercomité schrij ven, houdende verzoek het op de gemeente- begrooting voor 1926 uitgetrokken bedrag, groot 100, te mogen ontvangen. In handen van Burgemeester en Wethouders om advies. Van de Vereeniging tot Bestrijding der Tuber culose, aanbieding van het jaarverslag over 1925. Kennisgeving. Van den heer H. Bras schrijven, waarin hij verzoekt hem tegen 1 Januari a.s. eervol ont slag te willen verleenen als ambtenaar van den Burgerlijken Stand dezer Gemeente. Burgemeester en Wethouders stellen voor het gevraagde eervol ontslag te verleenen, waar toe onder dank wordt besloten. Van den heer Mr. J. H. C. Kok schrijven, waarin hij bericht, de herbenoeming als lid der Commissie voor het Gemeenteziekenhuis onder dank voor het hernieuwde vertrouwen, te aanvaarden. Kennisgeving. Van den heer A. Noordijk Jzn. schrijven, waarin hij meldt zijn benoeming tot lid der Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs onder.dankbetuiging voor het in hem gestelde vertrouwen, te aanvaarden. Kennisgeving. Twee personen om het leven gekomen. Gistermorgen heeft op het werk voor een nieuwen bouw van de schutsluizen te IJmuiden een ernstige ongeluk plaats gehad. Een z.g. happer van den betontoren, waarin zich twee arloeiders bevonden is omlaag gestort. De beide arbeiders, de 22-jarige Alders en de 19-jarige Luiken, zijn beiden gedood. Het ongeluk is vermoedelijk ontstaan door een |breuk in den kabel, waarmee de happer omhoog werd gevoerd. Hoe zit dat nu? Dezer dagen bevond een Amerikaan zich te Parijs, in gezelschap van een Fransch journalist, in een zaal waar gedanst werd. Nadat hij de paren een poosje j had gadegeslagen, merkte hij op „Ik denk, dat de Charleston en de Black Bottom zoowat over een jaar bij ons in de mode zullen komen." „Maar die dansen komen toch uit Amerika „Uit Amerika Dat is zooals u het opvat bij ons worden ze alleen door negers gedanst op het tooneel en in de nacht-cabarets. In de ui- gaande wereld kent niemand ze. Maar nu ze hier gedanst worden, zullen ze ook wel naar ons overwaaien. Ze zullen er te New-York ingaan als koek Nachtfeest S. O. S. Een grappig alarm is Woensdagnacht door de Engelsche Kanaalhavenplaatsen gevaren. Uit de richting van Calais zag men voortdu rend lichtsignalen komen. Daar de zee vrij woelig was, dacht men onverwijld aan noodsei nen van een schip. Op verscheidene plaatsen o.a. te Deal, werden de reddingbooten in ge- eedheid gebracht en hier en daar zelfs reeds uitgezonden. De „redders" begrepen er echter niets van, dat de in de aangegeven richting geen schip in nood was te vinden. Pas na geruimen tijd kwam de opheldering van de zaak. Te Galais werd een nachtfeest gegeven met vuurwerk. De prachtige vuurpijlen van de Fransche kust in het hemelruim opge zonden, waren als noodseinen opgevat Eind goed al goed maar de Engelsche reddings brigades hebben met dat al een rumoerigen nacht gehad. Bootlegge r-k oning Parker ge pakt. De drankwetambtenaren te Chicago hebben de hand gelegd op een gevaarlijk recidi vist, zekeren Parker,die sinds hij vijf jaar geleden ontslagen werd uit de gevangenis, een contra bande-dienst op reusachtige schaal had geor ganiseerd. Parker had een compleet leger mannen in zijn dienst, en verkocht alcohol bij honderden kisten tegelijk. In vijf jaar had hij beter zaken doende dan één zijner concurrenten, het kollos- saal vermogen van 200 millioen dollar vergaard. Deze drank-koning beschikte over een lucht vloot en een automobielenpark. Bovendien be zat hij 43 brouwerijen, die dag en nacht bier fabriceerden. De strijd tegen de Drusen. De po gingen der Fransche troepen om de stellingen der Drusen te El Lajah te bereiken, zijn mis lukt, zoo seint de „Morning Post"- correspon dent te Haifa aan zijn bjad. Vijftig vliegtuigen hebben de stellingen gebombardeerd, doch de Drusen verklaren, dat er slechts weinig schade is aangericht. Het blijkt, dat de Drusen, die tot dusver zoo weinig mogelijk met de buitenwereld in con tact treden, in de laatste weken een veelbe- teekenende wijziging in hun politeik hebben gebracht. Zij doen thans hun best, hun bewe ging een nationaal karakter te geven. Zoo hebben de Drusen onlangs een verkla ring gepubliceerd, waarin zij te kennen geven, dat zij strijden voor de vrijheid van Syrië. Volgens deze verklaring beschikken zij over 17.000 strijdbare mannen, waarvan de helft Drusen zijn voorts zijn 40 Mohammedanen en 10 Christenen. Dit is de eerste maal, dat zij er voor uitkomen, ook Christenen in de gelederen te tellen. Bloedwraak van zigeuners. De Berlijnschc „Lokal-Anzeiger" deelt mede, dat het in de Hongaarsche gemeente Felsosegesd in het komitaat Somogy Dinsdag tot bloedige botsingen is gekomen tussehen genedarmes en een grooten troep gewapende zigeuners. De gendarmes zagen zich genoodzaakt van hun wapenen gebruik te maken. Twee zigehners boetten daarbij het leven in. In het geheele district zijn de zigeuners den laatsten tijd roerig. Een gendarme had onlangs den zigeuner-wojwode Josef Balog met den sabel doorstoken. De zigeuners van Felsosegesd hadden toen bloedwraak gezworen. De toestand is vrij gespannen, want de zigeu ners zijn na de jongste botsingen bij honder den het dorp binnengetrokken, zoodat er in allerijl versterkingen voor de gendarmerie moes ten worden ontboden. Over het district is de staat van beleg afge kondigd. Plafonds van acht étages neer gestort. Aan de Avenue Pierre I-de-Serbie te Chaillot bij Parijs heeft Woensdag een zeer ernstig ongeluk plaats gehad. Van een huis in aanbouw zijn de plafonds van alle acht verdiepingen ingestort. Groote betonmassa's kwamen met donderend geweld naar beneden, en het mag een gelukkig toeval heeten, dat het grootste deel der in den sous sol werkende arbeiders op het oogenblik van het ongeluk de karwei reeds had verlaten. Desniettemin weet men met vrijwel algeheele zekerheid, dat van de ploeg arbeiders, die er werkzaam was, vijf of zes man vermist wor den. Men vreest., niet zander grond, dat deze onder het gewicht van het beton verpletterd zijn. „Met verlof aan het hof van den KoningvanE mg eland Bij zijn jongste bezoek aan de militaire academie van St. Cyr werd de prins van Wales benoemd tot korporaa van het „eerste bataillon van Frankrijk" Laatste Berichten. Brutale overval in een hulppostkantoor. Men meldt ons Gisteravond tegen 8 uur heeft een onbekend manspersoon een overval gedaan in het hulp postkantoor te Drunen. Met een getrokken revolver drong hij het gebouwtje binnen en wist met zijn wapen het personeel in bedwang te houden. Een bedrag van ongeveer 100. nam hij mede. Op de fiets van den hulpbesteller ging hij er vandoor. De marechaussee van Waalwijk en de politie uit de omliggende plaatsen stelden een onderzoek in. Dc man was van middelmatige grootte. Vergadering van melkveehouders le Amsterdam. Men meldt ons uit Amsterdam In een ver gadering vari melkveehouders gister 12 Nov. in Parkzicht gehouden, zijn definitief opgericht de Ver. tot, Bevordering van Hygiëne en de ver. de Melkcontröle voor A'dam en omstreken. De statuten van beide vereenigingen werden vast gesteld. De koninklijke goedkeuring zal worden gevraagd. Het voorloopig bestuur van beide vereenigingen werd tot de volgende ledenver gadering gehandhaafd. In een op de ledenver gadering gevolgde bestuursvergadering werj

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 2