&va Adverteert in de Nienwe Schiedaische'CoiiranL De goede tijd/ mm i m Begint MaAnd&q 3]&nü&ri'- q uur breekt weer» aan: ^'M| öiorme koopjes in alle afdeel tra gea Avondvergadering op Vrijdag 26 Nov. De heer Noordennen (A. R.) zegt, dat het onjuist is den rechtschen democraten verwijt te doen in verband met hun tegenstand ten aanzien van een eventueel te stichten abattoir. Spr. pleit voor het Drankweercomité en vraagt behalve de 100.subsidie ook daadwerkelijke medewerking. De drank is een rein in den strijd voor de volksverheffing. Weth. v. Velzen: Toch slechts alleen voor hen, die aan den drank verslaafd zijn De heer v. Noordennen vraagt steun aan de soc .-democraten in de drankweer-actie alsook ter verkrijging van een absolute Zon dagsrust en hoopt deze steun te zullen vinden. 'n Stem Natuurlijk De heer v. Noordennen: Door de ze geningen en vorderingen der techniek wordt de begeerte gewekt tot het maken van groote winsten. Spr.- zal zich met alle kracht tegen deze uitwassen van het kapitalisme verzetten, in samenwerking met de S.D.A.P. Dat Gemeentewerken zoo duur is, zou vol gens weth. Houtman komen door de hooge loonen van het personeel en de ziekteregeling, alsook doordat de gesalarieerde bestuurders der organisaties zoo vorstelijk leven. Spr. is de meening toegedaan, dat de heer Houtman niet gaarne als zoodanig zou willen leven. De heer Houtman, die de oud-liberale partij ver tegenwoordigt, houdt er conservatieve gedach ten op na, die door de arbeiders-beweging zal worden verdreven. Spr. laakt voorts het feit, dat door het be stuur van de Ambachtsschool afwijzend is be schikt op het verzoek van de commissie voor ontwikkeling om door beschikbaarstelling van een lokaal de 'gelegenheid te openen tot het ge ven van een cursus in scheepsteekenen. Als men goede werklieden wil hebben en spr. meent, dat onze gemeente daar wel over be schikt, dan moet men de loonen niet op de eerste plaats vergelijken bij die van de vrije bedrijven, daar deze meer onderhevig zijn aan den heer- schenden toestand (malaise) dan die van het gemeentepersoneel. Ten aanzien van de opmerkingen over het Burg. Armbestuur door den heer Gollé gemaakt, zegt spr., dat de verleende gelden bij verlosk. hulp niet worden opgeëischt, doch slechts in die gevallen, waar de mogelijkheid tot terug betalen een feit is. Spr. gaat accoord met het idee van den heer v. Velzen ten aanzien van het bevorderen der belastingverlaging, welke kan worden verkregen door het op peil houden der tarieven. Maar boe moet het gaan als er geen belastingverlaging komt? Sinds kort is er een groep welke gas ver bruikt tegen 6 cent per M3. Waarom moet deze groep zoo bevoorrecht worden De heer v. d. Bovinhamp (V. B.) heeft nog ééne vraag te stenen. Zijn alle leerlingen bestemd voor H.B.S. en gymnasia op school G2 geplaatst en zijn er nog ouders, die gaarne hunne kinderen op die school geplaatst zouden zien (Wordt vervolgd den winter te Montreal moeten blijven liggen. De bemanning blij ft aan boord. Vervolg Kerkbericht. LESSEN en EVANGELIEN Lezing uit den Brief van den H. Apostel Paulus aan de Galatiers. C. 4. Broeders: Zoo langen tijd de erfgenaam een kind is, verschilt hij niets van een dienstknecht, ofschoon hij heer is van alles, maar hij staat onder voogden en verzorgers tot den tijd, door den vader bepaald. Evenzoo ook wij, toen wij kinderen waren, toen waren wij onder de eerste beginselen der wereld dienstbaar, maar toen de volheid des tijds gekomen was, zond God Zijn Zoon, geworden uit een vrouw, geworden onder de Wet, opdat ITij hen, die onder de Wet waren, zoude vrijkoopen, opdat wij de aanneming tot kinderen verkrijgen zouden. En dewijl gij zonen zijt, die roept Abba, Vader, derhalve is het niet meer dienstknecht, maar zoon, en indien zoon, dan ook erfgenaam door God. Vervolg van het II. Evangelie volgens Lucas. C. 2. Te dien tijde waren Joseph en Maria, moeder Van Jezus, verwonderd om hetgeen men over Hem sprak. En Simeon zegende hen, en zeide tot Maria, Zijne moeder Zie, deze is gesteld tot val en opstanding van velen in Israël en tot een teeken van tegenspraak, maar ook uw eigene ziel zal een zwaard doorboren, opdat uit veler harten de gedachten zich openbaren. En daar was een profetes, Anna, dochter van Phanuel, uit den stam van Aser. De2e was ver in dagen gevorderd. Na haar maagdenstaat had ze zeven jaren in den echt geleefd, en nu was zij weduwe, tot op vier en tachtig jaar. Ze verliet den tempel niet en diende God in vasten en gebeden nacht en dag. Ook deze was in die ure tegenwoordig en loofde den Heer en ze sprak over Hem tót allen, die de verlossing van Israël verbeidden. En toen ze alles volgens de Wet des Herren volbracht hadden, keerden ze terug naar Gulilea, naar hun eigene stad Nazareth. Het kind nu groeide op en nam in krachten toe, vervuld van wijsheid, en de genade Gods was over Hem. Gemengd Nieuws» Schepen vastgevroren. De Neder andsche stoomschepen Keilehaven, van de N.V.Gebr.YanUden's Scheepvaart-Mij. te It'dain en Ootmarsum van, de St.-Mij Oostzee, te Amster dam, zijn in de haven va.n Montreal in het ijs vastgevroren. Daar de scheepvaart op de St. Laurens gesloten is, zullen de schepen gedurende Een wijdvertakte bende. Naar aanleiding van de op 2 September te Geneve plaats gehad hebbende ontvreemding van 180 bankbiljetten van 1000 kan worden gemeld, dat de op 27 dezer te Londen gearresteerde Frede rick Thomas Randolph blijkt een medeplichtige van een wijd vertakte bende te zijn, die in ver schillende landen opereert. Agenten zouden zich thans in enkele Europeesche landen, ook in Nederland, bevinden met opdracht, eenige biljetten in te wisselen. De commissaris van politie aan het hoofdbureau (centrale recherche) te Amsterdam vestigt hierop de aandacht van banken, wisselkantoren, enz. met verzoek, zoo mogelijk bij aanbieding maatregelen te nemen tot vaststelling van de identiteit van den betrokken en de politie ter plaatse zoo spoedig mogelijk te waarschuwen Aardbeving in Columbia. Uit Guayaquil (Ecuador) meldt men Volgens tele grammen van de grens van Columbia zijn de steden Gauchual en Aldana door een aard schok verwoest. Nog wordt gemeld De stad Naranjoto aan den spoorweg naar Quito is bijna geheel door brand verwoest. De schade wordt geraamd op meer dan 250.000 pd. st. Vrijwel alle inwoners zijn dakloos. Er is hulp naar de geteisterde stad gezonden. Een kerk van dertien eeuwen. Als het Oude Jaar hedenavond sterft, zul len dertien slagen klinken op de groote westelijke deuren van de Munsterkerk te York in Engeland, en trompetten zullen het jaar inluiden, waarin deze prachtige kerk dertien eeuwen bestaat. In 627 bouwde koning Edwin een houten gebouw te York voor den dag dat hij gekerstend zou worden met w'ater uit de bron buiten den Romaanschen tempel. De herdenkingsplech;ig- heid van Vrijdagnacht zal nu ook plaatsvinden op de piek binnen de Munsterkerk, waar eertijds het houten kerkgebouw stond. Om half 12 zullen, onder het gelui der klokken, de deken en de kanunnikken met het koor en alle waardigheidsbekleeders der Anglicaansche kerkgemeenschap de Munsterkerk betreden en in processie naar het schip gaan. Knielende zal boete worden gedaan, waarbij de deken aan het altaar zal voorgaan. Eenige minuten voor twaalven schrijden dan, onder gezang, deken en koor in feestgewaad naar de westelijke deuren In stilte wordt daar gewacht tot de klok midder nacht slaat. Terzelfdertijd verlaat bij flakkerend toorts licht een plechtige processie de St. Michael's kerk. Daaronder bevinden zich de aartsbisschop van York, zijn helpers, kapelaans, geestelijken van elders en een groot koor. Eveneens loopen in deze processie mee de burgemeester van York en het geheele gemeentebestuur. De processie gaat door de kronkelende straatjes van oud-York en tusschen de menigte van Sylvester-vierders door, die toch reeds ieder jaar het nieuwe jaar begroeten aan de poorten der Munsterkerk. Precies om twaalf uur bereikt deze stoet dan, onder klaroengeschal, de kerkdeur, waarachter de kerkbezoekers reeds zijn gearriveerd, en de aartsbisschop klopt met zijn herderlijken staf dertien malen op deze deur, één keer voor elke eeuw, die de kerk oud is. De deken opent de deur dan voor den aartsbisschop een machtige fanfare weergalmt en de geknielde menigte heft een kerkelijk lied aan. De plechtigheid wordt besloten met een gezamenhjken tocht naar de crypte, waar voor 13 eeuwen Edwin en de zijnen gedoopt werden. Rampen op de Zwarte Zee. Uit Berlijn meldt men Een sneeuwstorm heeft op de Zwarte Zee aan de Roemeensche kust groote schade veroorzaakt. Gemeld wordt, dat het passagierschip „Asto ria" met 20 opvarenden, en het Roemeensche vrachtschip „Protos" met 8 opvarenden zijn vergaan. Kerknieuws. Missie in China. Ter gelegenheid van de wijding der eerste Chi- neezen tot bisschoppen der II. Kerk, is door het Pauselijk Liefdewerk van den II. Petrus een gedenkschrift uitgegeven, dat de herinnering levendig moet houden van deze grootsche gebeur tenis, zoo uiterst belangrijk voor dat land met zijn vier honderd millioen inwoners, waarvan er slechts twee en half mil'ioen Katholiek zijn. Het gedenkschrift telt 30 bladzijden met on geveer veertig foto's van de Wijding, \an de bisschoppen tijdens hun verblijf in Rome en andere plaatsen, van de door Nederland onder houden priesterstudenten, die in hun bisdommen hunne studies maken, enz. Een zeer interessante uitgave, interessant vooral voor hen, die een meer dan middelmatige belangstelling aan den dag leggen voor het ac tueels missieprobleem, van de vorming eener degelijke inlandsche clerus. In dit door Ars Catholica keurig verzorgd gedenkschrift vinden We meerdere bijzonderheden vélmeld van de vorming der inlandsche geestelijkheid in China. De prijs van dit werk is slechts 50 cents. Zooals gemeld wordt, heeft S. P. L. gezorgd, dat de parochieele Directeuren der missieactie van dit werk zijn voorzien zoodat bij hen ol' bij de zela- tricen bestellingen kunnen worden opgegeven. 4257—192 ULSTERS. vanaf 4.90 WINTERJASSEN 5.90 M0T0RJEKKERS COLB. COSTUUMS PANTALONS Kinder ulsters KINDER JEKKERS NORFOLK PAKJES CHEVIOT BROEKJES" 5 90 4.90 0 98 1.90 1.29 1.90 0.39 ENORME KOOPJES IN HEEREN MODE-ARTIKELEN. WBE 28 If, PIE ëf®CPT—WIS ROGPT.DIE SPAART 4260 171 N' - v-NV, j/.K -a- <"'tu l

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 6