MIJNHARDTs Stads- en Gewestelijk Nieuws. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 et. Zenuw-Tabletten 75 et. Staal Tabletten. 90 et. Maag-Tabletten 75 et. Gemeenteraad. het Wetsontwerp Vreemde Talen op de L. S. werd verworpen. De „Maasbode' heeft precies verteld hoe 't ging- „Verschillende leden van de Kamer waren in den Haagschen gemeenteraad en spoedden zich ter vergadering om te stemmen. Tot een van de laatsten behoorden de Haagsche wethouder de Wilde.Om op tijd te komen, nam hij een auto. Onderweg ziet hij den heer v. Vuu- ren en denkende, die zal ook voor stemmen, laat hij stoppen en neemt hem mee. In de auto' ont dekt hij, dat van Vuuren tegenstander is Hom er uit gooien gaat niet dat doet men niet onder collega's. Even voor de stemming komen ze binnen en zoo had de voorstander van het wetje zelf schuld er aan dat het verworpen werd." WW nob iid 8 bi •ia;uilri-,f-|,[q f; ,f, „,j Afbetaling van het door Nederland aan Frankrijk verstrekt crediet. Naar men verneemt, zal de Fransche regee ring op 1 Februari a.s. door tusschenkomst van de Banque de Paris et des Pays Bas te Amster dam aan de Nederlandsche Schatkist teterugbe- talen het in Augustus 1919 door den Nederland- schen Staat verstrekt crediet ad 25.000 000, hetwelk eerst op 1 Juli 1929 opvorderbaar zou worden. Geen pottenkijkers noodig. Naar aanleiding van de artikelen in „Het Volk" van het Kamerlid Schaper over samen werking met de R. Katholieken (de schrijver kwam o.a. met het plan „katholieken en vrij zinnig-democraten zouden samen moeten regee- ren met den steun der sociaal-democraten, die dan echter buiten de Regeering zouden, blijven") zegt „Het Centrum" (R. K.) Het ligt niet op den weg der katholieken zich als regeenngspartij te stellen onder het toezicht de controle, het goedvinden der S. D A P daar gelaten nog de vraag, of zij met de vrijzinnig- democraten op ministerieel avontuur zouden willen uitgaan. En zij zullen evenmin hart ge voelen die partij, zij 't dan indirect, behulpzaam te zijn in het versterken harer machtspositie en haar gelegenheid te geven zich rijp en pas klaar te maken voor een geheel eigen en zelf standig bewind. Als uiting van hetgeen er thans leeft in de sociaal-democratische gelederen en wat daar door sommige vooraanstaande per son en wordt verlangd voor heden en toekomst is, zoo zegt het blad, het artikel van den heer Schaper ongetwijfeld een symptoom van be- teekenis en als zoodanig de aandacht waard. Marinier naar Indie. Op verzoek van de Indische regeering vertrekt in den loop van Februari een contigent mariniers naar Nederlandsch-Indië, ter versterking van de daar aanwezige macht. De nieuwe spoorlijn. Naar men ons uit Waddinxveen meldt, zal in die gemeente actie worden gevoerd tegen de pogingen van B. en W. om door deze actie te geraken tot stopzetting van den aanleg van de spoorlijn GoudaWaddinxveenBoscoop—Al phen a. d. Rijn. Mededeelingen van den K. R. O. De werkzaamheden welke de Kath". Radio omroep met zich medebrengen zijn van dien aard, dat wij noodzakelijk tot uitbreiding van ons personeel moesten overgaan. Behalve de tal rijke propagandisten, welke op vele plaatsen van ons land prachtig werk verrichten, hebben wij voor ons kantoor, waar iederen dag een overstel pende correspondentie en opgaven van nieuwe leden binnenkwamen een neiuwe bediende moe ten aannemen, die met den heer Speet het ad ministratieve werk afmaakt en ook tevens opge leid wordt, genoemden heer zoo noodig als om roeper te vervangen. Ook ging het niet langer meer ons kantoor te houden aan het bekende adres Spuistraat 12, dat de pastorie is van de St. Dominicuskerk! Het was voor ons dienstpersoneel zoo langza merhand een te zware last geworden, daar da gelijks verschillende personen komen om met den K. R. O. zaken te bespreken of nieuwe leden aan te brengen. Van 1 Februari af zal dus ons kantoor gevestigd zijn op de Heerengracht 46. Wij verzoeken dus alle correspondentie voor den O naar dit adres op te zenden te beginnen natuurlijk met 1 Februari. Zoodra ons nieuw telefoonnummer bekend is, zullen wij er mede deeling van doen in de bladen. Tenslotte nog een bericht voor de luisteraars. I astoor de Grijs, die a.s. Dinsdag 1 Februari voor dc microfoon zou spreken is door de onge steldheid van den dag, verhinderd zijn onder werp te behandelen. In diens plaats zal spreken een redacteur van het Kath. Indisch Weekblad over een onderwerp dat van groot belang is voor de Katholieken van ons vaderland, namelijk De Indische toestan deni en de uitzending van Katholieke jongelieden Vaar dit op het oogenblik een vraagstuk is van groot belang, hopen wij dat de spreker, die l&rqn lang m Inuië is geweest en volkomen met alle toestanden aldaar op de hoogte, vele mis vattingen uit den weg zal ruimen en gezonde idee en bij onze Katholieke jongelui in het leven zal roepen. L. H. PERQUIN, Voorz. v/d K. R. O. Het Ned. Indische leger. In antwoord op de vragen van het Tweede Kamerlid Deckers verklaart de Minister van Koloniën ten volle bereid te zijn om er toe mede te werken, dat het concubinaat in de kazernes van het Ned.Indische leger zoo spoedig mogelijk zal worden afgeschaft. Raadsoverzieht. Het abbatoir nog lang niet „afgemaakt." Het is gister in den Raad vreeselijk tegen gevallen. Met n ongekruide agenda togen we op ter perstribune, in de verwachting, dat, we alvorens de lantaarnopsteker zijn ronde zou doen, deze weer konden verlaten. Mis hoor 't Ging sche meren, t werd duister, 't werd donker, danig donker Zes had de klok, toen we met han gende pootjes, tot onze keel toe vol met beuze larijtjes, de statige trappen van het gemeente huis afslungelden, gelijk 'n schooljongen, die zich om 12 uur afvraagtwaarvoor ben ik nu eigenlijk vanmorgen hier gekohiéft. We moeten een abattoir in Schiedam Goed. e hoofden bij elkaar. Er komen plannen over opzet, indeeling, exploitatie. De gemeentekas sier wordt gepolst hoeveel hij ervoor kan missen en men gaat bouwen. Maar dat moet men niet geiooven. „Ho roept 'n wethouder. „Dat gaat zóó maar niet", zegt 'n ander. „Wat zullen we nemen", Vraagt er een, ,,'n gemeentelijke ,,of 'n particuliere oppert weer n ander, ,,'n Eenvoudige, gemeentelijke slachtplaats" beweert de volgende. En zoo gaat het maar verder. Reeds anderhalf jaar is deze kwestie aanhangig Gedurende dien langen „lijdensweg" is er gecor respondeerd, geconfereerd, geconcludeerd, ge accepteerd, geannuleerd in- tusschen hebben wij gelukkig nog ongestoord het vleesch geconsumeerd en als bekroning op al deze „eerd -en zou de raad in de vergade ring van gister zijn oordeel inzake deze, uit den aard der zaak, bloederige kwestie uitspreken. Nu, gesproken is er wel. O, koeien en ossen, varkens, schapen, bokken en geiten (nog meer liefhebbers wat heeft onze dierbare vroed schap zich uw laatste verblijfplaats aangetrok ken Dus na een tijdsverloop van anderhalf jaar plus nog 3 weken, zooals bekend stond dit punt ook al op de agenda van de vorige vergadering en op verzoek van den heer Ingelse verdaagd, om den raad gelegenheid tegeven tot inzage van de correspondentie, gevoerd tusschen de N. V. Centrale slachtplaats en het college van B. en W., dus na zoo'n langen tijd, moesten allen nogmaals in het gelid komen om een bewijsje van hun redenaarstalent in te leveren. Enkelen, waaronder leden der katholieke fractie wij zeggen dit met trots, hebben zich bepaald tot een hardnekkig zwijgen, waarbij- vermeld, dat de heer Evers protesteerde tegen de bewering van den heer Houtman als zouden e vereenigde slagers niet zijn tegengewerkt m hun plannen tot oprichting van een niet- gemeentelijke slachtplaats. De heer J. van Dorp motiveerde zijn gewijzigde standpunt sinds 2 jaar, hetwelk zijn oorzaak vindt in de veranderde tijdsomstandighedèn m verband met de toename der slachtingen tengevolge van het steeds minder gebruik van bevroren vleesch. Voor een gemeente als Schie dam is een abattoir geen luxe. De slachtingen en keuringen behooren gecentraliseerd te ge schieden. Echter eischen de slagers medezeggen schap in deze, zoo zegt de heer v. Dor.p. Gelukkig zijn alle leden heelhuids uit den strijd te voorschijn gekomen, nadat de heer van Vel- zen de idee van den heer Slavenburg had over genomen en voorstelde aan B. en W. op te dragen nieuwe plannen te maken, waarbij B- en W. zich kunnen laten adviseeren door een m te^ stellen commissie, bestaande uit een lid van het college, een vóór- en tegenstander uit den raad en afgevaardigde van de slagersver- eenigingen, tot welk voorstel na stemming werd besloten. Menig koetje zal zich gister verkneuterd hebben over zulk een belangrijk debat, geheel gewijd aan de hooge eischen die zij stelt aan haar executieplaats. Wie weet komt er nu nog niet een kalfje uit voort. Wij zullen hieraan verder niets meer toevoe gen, om niet eveneens over te slaan tot onnoodig getierelier. Alles, dus ook de annexatie werd er bijgehaald Telkens als het woord annexatie door de raads zaal wandelt begint de heer Hijman te springen tot groot vermaak, zoowel van hemzelf als de aanwezigen. Het gaat ons voorkomen dat de vrijzinnig-democraat het feit, telkens het mid delpunt der belangstelling te zijn, als zijn stok paardje wordt opgenomen, meer belangrijk vindt, dan de ernst der onderhavige kwestie zelf. 9 Bij Apoth. en Drogisten. vallen van 20014000. Maandag 7 Februari de prijzen, welke op de nrs vallen van 4001—6000. Woensdag 9 Februari de prijzen, welke op de nrs. vallen van 6001—7846. B- K. ziekenhuis. y.-- i/o9022. Vorig sajdo M. vermeerdert haar geschenk van 10 gulden voor een toèstel bloedonderzoek met 5 gulden voor den aankoop van ar- terieklemmen J. geelt nog 2.50 om zijn geschenk van 4 leestafels te veranderen in een ledikant met staaldraden matras Wed. J J.J T. J Van een Pastoor buiten de stad pér 3 maanden 25 gulden jpp v R- - 15.'— N 1 gulden per maand jg L. 2,50per 3 maanden - io 5.— 2.50 25.— 25.— 25.— B. 5 maal 3 gulden 4 verschillende toezeggingen van gulden per maand v. E. instrumenten voor microscoop K. ledikant met staaldraden matras 5 giften van 10 P. 20 cents per week Kleinere gaven E. 5 gulden per 3 maanden A 1 15.— 48.— 30.— 44.50 50.— 10.40 27.50 20.— 20.— Totaal 9407.70 De St. Franciscusfeesten. Wij verwij/en naar de annonce in dit blad waarin vermeld de nadere bijzonderheden be treffende de a.s. St. Franciscusfeesten hier ter stede. Pandora. Als het journaal en twee kleinere filmpjes, waaronder een zeer aardige trucfilm, gedraaid hebben, wordt met het eerste hoofdnummer, „Knock out genaamd, begonnen. De geschie denis speelt zich voor het grootste gedeelte af in de groote wouden van Canada en is vol span ning en sensatie. De gebruikelijke liefdesgeschie denis is er niet in vergeten, zoodat een ieder over deze film tevreden kan zijn. Op het tooneel Anny van Eykeren. Zij heeft voor een geheel nieuw programma, zoowel voor tubefoon als xilofoon zorg gedragen, terwijl als nieuw nummer door haar de saxafoon gebracht wordt, waarop haar een zekere bedrevenheid met kan worden ontzegd. .Vis steeds komt het voornaamste nummer na de pauze. Voor deze week brengt Pandora een drama, en we! bewerkt naar het bekende Werk van Goethe „Faust." De beknoptheid van dit verslag laat niet toe de geheele legende na te vertellen. We meenen echter te kunnen volstaan met te vermelden, dat ook dit UlF.A.-werk weer van buitengewone schoonheid is, terwijl spel en regie bewondering afdwingen. Het ge- ue e geval is zeer décent behandeld, zoodat. we ook dit programma weer kunnen aanbevelen. De verloting. Lijsten van de verloting ten bate der Vereeni- ging tot bescherming van Zuigelingen zijn ver krijgbaar tegen vergoeding van 5 cent aan den Sint Joris Doele, Maandag 31 Januari n.m- 2—8 uur en verder bij de volgende adressen. Den heer Boender, Thomas Kempisstraat 2. Mevr. Hissink, Broersvest 69. Mevr. Germeraad, Weeshuis der Hervormden, Lange Achterweg. Mevr. Akkerman, Havendijk 162b. Mevr. Koeten, Rijnstraat 16. Den heer M. J. Slavenburg, Louise de Colligny- straat 4. Den heer Kramer Freher, Stefensonstraat, hoek Leeuwenhoekstraat. Wij maken de houders der loten er attent op, dat op de lijst voorkomen de nummers van de loten waarop een prijs viel en achter hetgenoemde lot nr., het prijs nr. De uitgifte der prijzen in den St. Joris Doele, 's avonds 7—9 uur, is als volgt geregeld. Woensdag 2 Februari de prijzen welke op de nrs. vallen van 1.2000. Vrijdag 4 Februari de prijzen, welke op de nrs. UIT ROTTERDAM. W. B.-Theater, tusschen journaal en revue gaat een komische twee-aeter welke het eenige zwakke punt vormt m dit bijzonder mooie programma. Hiernadraait een film in acht acten, „Helden der Lucht" ge naamd. Een van de hoofdrollen is in handen van Douglass Fairbank Jr. die zijn vader wat durf en behendigheid betreft, voorbij streeft. Het verhaal,dat zich afspeelt bij denAmerikaanscfcen luchtpostdienst, is vol spanning en sensatie. Op het tooneel een zeer goed acrobatick-num- mer. Na de pauze draait een filmwerk in acht acten, genaamd „Graaf Kostia". Het is een geschiedenis vol bitteren, wrangen haat. De hoofdrollen worden vervult door den grooten Duitschen karakterspeler Conrad Veidt en zijn hranschen collega Aridré Nox, die beiden, doch vooral de eerste, een spel vertoonen, zooals nog maar weinig op de film is gezien. Ook het orkest doet buitengemeen goed werk, zoodat het W. B. programma wel geslaagd mag ieeten, en wij het gaarne voor volwassenen aan bevelen. Vergadering van Vrijdag 28 Januari. Vervolg ingekomen stukken. Te behandelen bij punt 7 van de agenda- Van de commissie tot Wering van School verzuim aanbieding van verslag harer werk zaamheden over het jaar 1926. De heer C o 11 vroeg of de commissie tot wering van schoolverzuim zich wel voldoende rekenschap gaf van de vele gevallen, waarbij de oorzaak van het verzuim onbekend is. Spr. noemde enkele gevallen. De heer v. d. Most zeide, als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim, dat in niet alle gevallen de bevoegdheid van de com missie tqt ingrijpen strekt. Bij die 260 gevallen, door den heer Collé ge noemd, zijn gevallen waarbij de betrokken ouders zich vrij onverschillig hebben getoond tegenover de bemoeiing der commissie. De kantonrechter heeft in deze gevallen zijn schroeven aangezet. De 13 gevallen zijn geconstateerd bij gebrek aan schoenkleeding. De betrokken wethouder heeft toegezegd in dergelijke gevallen een meer soepele toepassing, hetgeen reeds gebeurd is. Kennisgeving. Van den heer B. J. Wijnveldt schrijven waarin bij, met dank voor het opnieuw in hem gestelde vertrouwen, bericht, dat hij zijn herbenoeming tot lid der commissie voor de openbare leeszaal en Bibliotheek aanneemt. Kennisgeving. Van den heer Th. W. S. Naring schrijven, houdende bericht, dat hij zijn benoeming tot lid-patroon van de commissie van Toezicht op de gemeentelijke Arbeidsbeurs gaarne wil aan vaarden. Kennisgeving. Van den heer J. van der Raaf schrijven, hou dende bericht, dat hij zijn benoeming als lid werkman van de commissie van Toezicht op de gemeentelijke Arbeidsbeurs aanneemt. Kennisgeving. Van den heer mr. A. Dirkzwager schrijven, houdende mededeeling, dat hij zijn herbenoeming tot lid van de commissie voor het Stedelijk Mu seum gaarne aanvaardt. Kennisgeving. Van de heeren A. Baan, P. A. van Zeiand, E H. van Waardenberg en W. M. Hoenderop schrijven, houdende mededeeling, dat zij hun benoeming tot lid der commissie van Toezicht op het L.O. aanvaarden, eerstgenoemde onder dankbetuiging voor het verleende vertrouwen. Kennisgeving. Van den heer F. van Waas schrijven, waarin hij mededeelt, dat hij zijn benoeming als lid der commissie voor het Stedelijk Muziekkorps gaarne aanvaardt. Kennisgeving. Prinses Theater. De bezoekers van Prinses kunnen deze week genieten van een welverzorgd en afwisselend program. Allereerst een interressant en actueel jour naal. Daarna als eerste hoofdnummer een mooie speelfilm getiteld „Het stille alarm". Wiliam Rusell vervult de hoofdrol in déze bö'éiendë ëri langr'ijpende film. j n Op 't-tooneel 't gezelschap „de kluchtspelers'" met een vermakelijke klucht getiteld „De mo derne Adam". Zij oogsslen een dankbaar applaus, hetwelk zij ten volle verdienden. Wit ge. eens hartelijk lachen gaat dan naar hen kijken. Na de pauze een goede Wild-westfilm met his- torisChè' inhoud. Diiizimden Indianen in hun oorspronkelijke drachten, Lloot Gibson met zijn doldriftige overmoed, meer is er niet noodig om deze film tot een der beste Wild-Westfilmen, te maken Ook het historisch element outbreekt niét in dit filmwerk. We bevelen dit program gaarne aan. Agenda. 1. Voorstellen van de commissie voor het onderzoek der rekeningen tot goedkeuring van de rekening over het jaar 1925 van de na te noe men diensten en instellingen Gemeentewerken, Hofjes van Belois, Fonds herkomstig van het voormalig Oude Mannenhuis, Fondsen herkom stig van de Vernietigde Gilden en Gezondheids commissie. Overeenkomstig het advies worden deze re keningen goedgekeurd. 2. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan den heer P. Huijskes q.q. van een perceel Louw- grond aan de Stadhouderslaan, hoek Prins Fre- derik Hendrikstraat, ter oppervlakte van 380 teëen den prijs van 15.65 per M2, zulks ter bebouwing met een viertal kleine vrije huizen. Hiertoe wordt na stemniijig besloten. 3. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan den heer A. Stahlie q.q. van een perceel bouw grond aan de Graaf Florisstraat, hoek Jan van Avcnessestraat, ter oppervlakte van pl.m. 1200 M2, tege i den prijs van 15.50 per M2, zulks per bebouwing met een elftal middenstandswoningen Ook hiertoe wordt besloten. 4. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan den heer P. v. d. Most Jzn. q. q. van een perceel bouwterrein aan het verlengde van de West- Frankelandschestraat, nabij de hulpkerk der Ned. LIervormde Gemeente ter oppervlakte van pl.m. 232 M2, tegen den prijs van 15 per M2 zulks ter bebouwing met twee eengezinswoningen Mede wordt tot verkoop besloten. 5. Voorstel van B. en W. tot \erkoop aan de heeren Gebrs. Ooijkaas,van een perceel bouw terrein aan de Amalia van Solmstraat, ter op pervlakte van pl.m. 178/14 per M2 zulks ter bebouwing van een middenstands beneden- en bovenwoning. Dit voorstel wordt aangenomen. 6. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan den heer J. Vogelenzang, alhier, van een strook grond, gelegen tusschen de rooilijn van de Brou wersstraat en zijn eigendom aan de Hoofdstraat hoek Brouwersstraat, ter oppervlakte van pl.m. 15J M2, tegen den prijs van 20 per M2. Ook tot deze verkoop wordt besloten. 7. Schrijven van B. en W., waarbij wordt overgelegd een brief van de N. V. Centrale Slachtplaats houdende mededeeling, dat de door haar ingediende aanvragen ten aanzien van den bouw van een centrale slachtplaats worden in getrokken en dat thans harerzijds geen bezwaar bestaat, zoo van gemeentewege wordt overge gaan tot oprichting van een eenvoudige centrale slachtplaats, indien aan eenige wenschen wordt tegemoetgekomen. Het verslag over de gevoerde discussie volgt. Zie ook het raadsoverzieht. 8. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet van 2200 op een perceel van het Grondbedrijf ten behoeve van trottoir aan leg en het afmaken van straataanleg in de Lek straat. Het crediet Wordt toegestaan.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 2