jfwioi geneesten v dejtuid «T NEDEBLOF, No. 68467. SINGER- Panden en Erven Openbare Verkooplnp A. A. v. d. DRIFT, Med. Doc's Arts, Mond- en Tandarts, Mathenesserlaan 491a, R'dam Provinciale Crcdiet en Spaarbank Sehiedam. In de gehouden Algemeene vergadering wer den de balans en winstrekening over het 21e boekjaar goedgekeurd, en het dividend bepaald op 20% (v.j. 20%) en het oprichtersdividend op 50 (v. j. 42.50). Aan het verslag is het volgende ontleend Er kwamen 490 credietaanvragen in tot een bedrag van 12.267.955. Hiervan werden toe gestaan 183 leeningen met 3.911.757. Aan af lossingen werd ontvangen 2.735.006. Uitstaande leeningen op 31 December 1926 3.58/.706. Op de z.g. gemeente hypotheken werd een bedrag van 3000 afgelost, zoodat het saldo dier hypotheken nog bedraagt 32.500 waartegenover de gemeente Schiedam een ge lijk bedrag aan 5% obligaties dezer instelling bezit. Alle leeningen zijn gedekt door persoonlijke of zakelijke zekerheid. Blanco credieten worden dus nimmer verstrekt. Aan 5% Obligatien waren op 31 December 1926 in omloop 1.207.300. Aan 5% Notes 180.000 Aan deposito's werd ont vangen 3.404.544, terugbetaald 3.219.930. Saldo op 31 December 1926 1.090.205. Behoudens een afschrijving van 15.099.23 op leeningen, welk bedrag dubieus is te achten, bleef de bank voor verliezen gespaard. Van afgeschreven vorderingen werd terug ontvangen 1.324.60. Van de netto-winst ad 48.872.90 (v. j. 38.432.35) werd, na uitkeering van het boven genoemde dividend ad 20% toegevoegd aan het extra- reservefonds 16.686.52 en aan de koersreserve 1.055.46, waardoor de reserves thans gestegen zijn tot 363.000 (v. j. 345.000) Aan de nagedachtenis van de in 1926 over leden heeren A. J. A. Gilissen en dr. C. M. Har- tog, beiden van de oprichting af commissaris, werden door den voorzitter waardeerende woor den gewijd. Besloten werd in de volgende vergadering in deze vacatures te voorzien. De aan de beurt van aftreding zijnde commissarissen, de heeren mr. D. Lodder en J. A. J. Nolet, werden als zoo danig herkozen. Vijf en twintig jaar Vincentiaan. Morgen zullen de heeren C. H. Scheffers en S. Linnenbrink van de conferentie van St. Jan, den dag herdenken, waarop zij voor 25 jaar aan de St. Vincentius vereeniging zijn verbonden. Maandagmorgen te 8 uur zal in de kapel van het St. Liduinagesticht een H. Mis worden opgedra gen totintentie der beide jubilarissen, door deken A. J. C. Schraag, Waarna gelegenheid zal zijn hen geluk te wenscben. f Loop der bevolking. Het bevolkingscijfer brdroeg op 31 Januari 43213. Vermeerdering in Februari door geboorte 84, door vestiging 157, totaal 241. Vermindering door overlijden 30 vertrek 271, totaal 301. Alzoo heeft over de afgeloopen maanden vermindering plaats gehad van 60, waardoor het zielenaantal op 28 Februari terugliep op 43153. Het aantal huwelijken in Februari voltrokken bedraagt 24. Spaarbank Ned. R. K. Volksbond. Op 30 Nov. 1926 bedroeg het inge legd kapitaal ƒ421.290.66 Van 1 Dec. '26 tot 28 Febr. j.j. ontvangen 68.244.50 en terugbetaald ƒ489.535.16 - 62.901.19 Op 28 Febr. aan inleggers verschul- di£d -426.633.97 De Expressbank. Naar we vernemen zal de zaak tegen de direc teuren van de' Express-bank. niet Maandag a s maar Maandag 14 Maart, om 12 uur, voor het kantongerecht alhier dienen. Gistermiddag omstreeks 1 uur heeft een begin van brand plaats gehad ten hui ze van den heer Schot, aan de Singel alhier. De dienstbode had een pot met was op het gas- comfoor geplaatst. Toen zij even later terug keerde kwam zij tot de ontdekking, dat de vlam men in de was geslagen was. Door de Warmte ontwikkeling zijn eenige ruiten gesprongen. Met een slang op de waterleiding kon het begin van brand worden gebluscht. Gistermiddag omïstreeks 2 uur is de chauffeur G. v, S., wonende Laan v. Meer- dervoort te Den Haag, is met het linkervoor- spatbord van zijn luxe-auto tegen den electri- schen lantaarnpaal, staande in de Gerrit Verboon- straat, voor het postkantoor, gereden. De auto werd vrij ernstig beschadigd. UIT OVERSCHIE. Burgemeester en secretaris in conflict. Woensdagavond is in Rotterdam een ver gadering gehouden van ingezetenen van Over- schie, waarin de toestand ter gemeente-secreta rie, door een conflict tusschen den burgemeester en den secretaris, is besproken. Een commissie Werd benoemd, die met medewerking van een jurist een rapport zal opmaken en publiceeren. Verder werd met algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin de vergadering haar leed wezen uitsprak over het feit, dat de gemeente raad inzake het conflict tusschen burgemeester en secretaris de geheimhouding heeft aanvaard Stalep-Geoeraal TWEEDE KAMEïi. Vergadering van Vrijdag 4 Maart. De discussie over het soc. dem. ontwapenings voorstel wordt voortgezet. De heer Boon (V. B.) wijst er op, dat ook in de sociaal-democratische pers wordt toegege ven, dat een nieuwe Europeesche oorlog geen denkbeeldig gevaar is. Dit gevaar dreigt vooral van Rusland en Italië. Een land, dat zich niet verdedigen kan, is tot ondergang gedoemd. Vóór het voorste! spreekt zich uit de heer Kleerekooper (S. D.); Kersten (S.G. Pkan, mag of wil niet met het voorstel mee gaan dr.de Visser (C. H.) wenscht ons volk in staat van tegenweer, voorzoover onze financiën reiken, tegen eiken vijand. De heer Ter Laan(S. D.) vangt zijn rede aan met een dankwoord aan de belangstellen den, i.z. den min. v. oorlog en vraagt zijn rede in de volgende zitting te mogen voortzetten. De vergadering wordt verdaagd tot Dinsdag middag 1 uur. Geiurugd Nieuw». Een brandend schip. Een eigenaar dige sensatie maakten de passagiers van de „Caronia" van de Cunard-lijn mee, die dezer dagen te Liverpool aankwamen. Op zeventig mijl afstand van Boston werd de aandacht getrokken door een vuurgloed op zee en direct zette het schip koers naar dit vreemde verschijnsel. Naderbij gekomen zag men een driemaster, die geheel in brand stond en waarop herhaaldelijk ontploffingen plaats hadden. Na elke ontploffing laaiden de vlam men dan weer feller op. Ondertusschen was ook de „Blijdendijk" van de Holland-Amerika-lijn, die op Weg was naar Boston naderbij gekomen. Beide schepen pro beerden vast te stellen, of zich ook nog per sonen aan boord of in de nabijheid bevonden, doch nergens was een teeken van leven te bespeuren. De „Caronia" stelde zich draadloos in ver binding met de Amerikaansche kustwacht, die echter geenerlei bericht had ontvangen, noch over een brandend schip noch over het aan wal zetten van schipbreukelingen. Toen de „Caro nia" haar tocht voortzette, brandde het schip nog lustig voort. Twee weken zonder voedsel onder in een p u t Kinderen, die Zater dag op de Avenue d'Orléans te Parijs speelden, hoorden opeens gesmoorde kreten- Daar zij niet gewaar konden worden, vanwaar het geluid kwam, waarschuwden zij de politie, die weldra zekerheid kreeg dat de roepende stem herkom stig moest zijn uit een graafput voor een naburig bouwwerk De brandweer was spoedig ter plaatse er met touwen haalden zij na eenigen tijd een man naar boven, die geen w.onden vertoonde, maar doodelijk zwak was en wiens voeten bevroren waren. Het bleek een Italiaansche grondwerker, zekere Tarago te zija, die vertelde op 11 Febru ari j.l., op weg naar zijn werk, door twee indi viduen te zijn aangevallen, bewusteloos geslagen, beroofd en in den twinLig me.ter diepen put ge worpen. De modder had zijn val echter gebroken. Al dien tijd had hij de buitenwereld niet kunnen beschreeuwen, ofschoon hij soms tijden lang uit alle macht geroepen had. Naar zijn zeggen zou deze man dus twee weken lang zonder eenig voedsel op den bodem van den put gelegen heb ben Dat is een tijdsduur, die de politie ten aanzien van het geheele verhaal sceptisch stemt Overstroomingen in Rusland. Uit Berlijn bericht men Naar wordt gemeld is de stad Charkow door een groote overstroo ming geteisterd. Door de autoritèiten zijn maat regelen tot hulpverleening getroffen. In den Dnjepr zijn 32 visschers verdronken Telegrammen. DE RAMP TE CWM. LONDEN, 5 Maart (draadloos). Er zijn schikkingn getroffen voor de gezamenlijke ter aardebestelling der 52 mijnwerkers, die bij de ramp te Cwm het leven verloren. De uitvaart zal Zondag plaats hebben. SPORT. VOETBAL. Programma voor Zondag 6 Mrt. Oefenwedstrijd Ned. Elftal—Ajax. West A le klas. A'dam Blauw-Wib— Sparta. West B 2 e klas B. Schiedam H.-D V S.—L.S.V. 3 e Klas C. Schiedam SchiedamU.S.C. 4 e Klas C. Schiedam D.H.S.G.S.V., Res. 3 e klas B. Schiedam H.-D V S III —U.S.C. II. Rotterdamsche Voetbalbond. Res. Ie klas B. Saturnus IIGusto II 12 u. Res. 2e klas C. S.V.V. VDelfshaven II, 10 u. Res. 2 e klas E. Schiedam IIR.F.C. IV 11 u. Res. 3e klas LI V.O.C. VI—H -D V S V, 10è u. Excelsiorprogramma. ExcelsiorI Gr. Willem I, 2 uur. Excelsiorll D. 0. N. K. II, 12 uur. Het Belgisch elftal. De Belgische selectie-commissie heeit het elftal samengesteld, dat op Zodag 13 dezer ten Antwerpen den wedstrijd tegen het Neder- landsch elftal zal spelen. De ploeg is ais volgt gekozen Caudron Swaertenbroecks, De Mol P. Braine, Van Halme, Boesman Gillis, Bierna, R. Braine, Adams. J. Diddens. Reserves zijn Raemdonck. Timmermans, van Averbeke, Hellemans, Dries en Van Goethem Niet flauw zijn Men schrijft ons In de „Missieklok" welk blad dezer dagen Werd uitgegeven ter gelegenheid van de H. Missie te dezer stede en geredigeerd Wordt door de gees telijken van de parochiekerk van O. L. V. Visi tatie, lazen We onder bovenstaand hoofd het volgende at zou het toch laf van U zijn, wanneer gij uit vrees uitgelachen te worden, door uw zooge naamde vrienden van het kantoor, werkplaats sportclubs, café's en sociëteit, niet naar de Missie oefeningen zoudt durven gaan. Laat die stum- perds maar lachen Weest flink en volgt de stem van uw geweten. Schaamt U niet voor uw gods dienstige overtuiging Uitgelachen door uw medeleden in de sport clubs Sporters, dat is niet noodig Dat kunt U voorkomen Ouders U kunt voorkomen dat uwe kinderen aan dit gevaar blootstaan Onze hoogeerw. bisschop heeft reeds zoo dik werf uitdrukkelijk verklaard dat Roomsche spor ters met m neutrale clubs thuishooren Waar hun geloof gevaar loopt Roomsche sporters uw plaats is m een Room sche club. Dat wd onze bisschop Dat is in uw eigen belang Daar wordt ge om uw geloofsovertuiging met uitgelachen, integendeel, daar zorgt men ervoor dat uw godsdienstplichten steeds op de eerste plaats komen en daarna uw ontspanning in sport en spel. Schaamt U niet voor uw godsdienstige over tuiging Niet flauw zijn, doch lid worden van een prin- cipieele sportclub Ter gelegenheid van het le lustrum van de juniorenafdeeling en clubblad der R. K. S. V. Excelsior mocht het bestuur van deze sportver- eenigmg van Mgr. Callier een waardeerend schrijven ontvangen waarin onze Bisschop na een gelukwensch o.m. schreef 011 gaarne grijpen Wij deze gelegen heid aan om de Katholieke Ouders van Schie dam toe te roepen zorgt ervoor dat uw kinderen geen lid zijn van neutrale sportvereenigingen, zij zijn een blijvend gevaar voor hun geloof en goede zeden, een blijvend gevaar voor verkeerde vriendschappen met al haar treurige gevolgen 1" Dank zij dergelijke Bisschoppelijke aanmoedi- gingen en het steeds grooter wordend getal van priesters welke deze beweging steunen, maakt de R. K. sportbewegmg beduidende vorderingen ook m onze stad. Eveneens wordt meer mede- Werking verleend door de ouders die immers verplicht zijn hun kinderen alleen daar te bren gen Waar zij veilig zijn voor het behoud van hun geloof en goede zeden. Ook de bestuursleden onzer Roomsche jeugd- en andere organisaties kunnen machtig veel steun aan de R. K. sport organisatie verleenen. Op de eerste plaats dienen zij een goed voorbeeld te stellen en gehoorzaam heid aan den Bisschop te betoonen, die voorge schreven heeft, dat een R. K. Sporter alleen in een R. K. sportvereeniging thuishoort Niet flauw zijn Geen half werk Roomsch in alles, dus Ook in de sport Een bloederig lijstje. De medische commissie van den Ned. Boks- bond heeft o.a. het onderstaand rapport uitge bracht in de vergadering, welke hier ter stede is gehouden Het aantal verbokste partijen in 1926 bedroeg 530 aantal verwondingen per wedstrijd 50 jüt. aanta verwondingen per partij 0.15 pet., totaal aantal verwondingen per wedstrijdavond 33, waarvan 50 pet. wenkbrauw-verwondingen aantal knock-outs" totaal 6, allen met kort durend bewustzijn-stoornis. Aantal keeren, dat een wedstrijd wegens verwondingen gestaakt moest worden 11 dit is 30 pet. van het aantal blessures 15 pCt. van het aantal wedstrijden en l pet. van het aantal partijen. Buiten ge noemde verwondingen kwamen 4 lip-verwon- dingen, 12 duim- of oor-verwon dingen, 1 rib- verwonding, 1 knieverwonding en 1 middei- handsbeen-verwonding voor. Burgerlijk* Stand. Geboren: Maart 2. Marrigje, d.v. P. G. Mak en M. Heij, Wattstraat. Hendrika, d.v. H. W. Jansen en A. Scheper, Nieuwstraat. Jan, z.v. J. C. van Schijn del en A, M. van de Water, Nieuwe Maasstraat. Overleden: Maart 3. S. Boele, oud 53 j„ Brandpad. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 5 Maart, v.m. 3.20 n.m. 3.32. 6 Maart v.m. 4.02 n.m. 4.16. 7 Maart v.m. 4.49 n.m. 5.03. Gem. Hoogwater 87 c.M. -j- N.A.P. Gem. Laagwater 77 c.M. N.A.P. LIARBURG, 5 Maart. Aangekomen s.s. Agi lity, ledig van Schiedam om olie te laden voor Schiedam. HAMBURG, 5 Maart. Aangekomen s.s. Al- chymist, ledig van Schiedam om olie te laden voor Schiedam. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Spoeling. Noteering van de Coöp. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging' Heden 2.per ketel. In plaats van kaarten. VERLOOFD MIEN VAN DEN TOORN HERMANN SCHIER. Schiedam: Sehie 110. Westrhauderfehn (Duitschl.) Geen ontvangdag. 727 10 Tel. 30742. Kunsttanden en gebitten niet 5 jaar garantie. Voor geheel pijnlooze behan deling wordt ingestaan. Hulpgebit fl. 10.— binnen 14 dagen. Onzichtbaar vullen en bleeken van verkleurde voortanden. Geheel gebit vanaf ff. 30. Spreekuur Maandag, Woens dag, Vrijdag van I— 2J, Maan dag- en Donderdagavond van 7—9. Dinsdag den geheelen dag 25 Met deze maak ik U b ikend dat ik TELEFONISCH ben aan gesloten onder Groenelaan No, 89, S'dam Specialiteit kaas, eieren waren. m i n melk, boter, fijne vleesch- 730 13 hand- en (rapnaaima- chine f 30.-. Prachtige inzinkbar,- trapmachines, Singer, Mundlos, Vesta enz., lage prijzen. VERMEULEN's Naaim aekinehand el, Kipsiraat 42 Rotterdam. Adverteert in de van te Schiedam. Op Vrijdagen 11 en 18 Maart 1927, telkens des v.m. 11 uur, zal in het Gebouw van den Ned. R. K. Volksbond aan de Lange Haven 71 te Schiedam worden overgegaan I. door de Notarissen H. G. VAN NOUHUIJS te 's-Graven- hage en D. BODDEUS te Schie dam, tot den openbaren verkoop van I. Een zeer gunstig aan de Willemskade No. 11 te Schiedam gelegen PAND cn erf met grooten tuin. Kad. Sectie L. No. 2601, groot 6a. 78 c.a. Het aan diep vaarwater ge legen perceel met een frontbreed- te van ruim 15 M. en waarop zich een zeer ruim comfortabel ingericht bovenhuis (met afz. opgang) bevindtbevat bene den Toonkamer, kantoor, werk plaatsen en garage en is tot 1 Maart 1928 verhuurd voor 1200.— per jaar. Grondbel. 57.60. Straatbel. 17.49. II. Door Notaris BODDEUS voornoemd tot openbare vrijwillige ver- kooping van II. Een PAND met afz. bo venwoning en erf aan deZ w a an steeg No. 1 te Schiedam. Kad. Sectie B. No. 1167, groot 44 c.A. Verhuurd voor 5.50 per week Grondbel. 10.58. Straatbel. 2,94. III. Een gunstig gelegen FABRIEKS- of PAKHUIS- PAND en erf aan de O v e r- schiesc bestraat 53 en uitkomende aan de S c h i e te Schiedam. Kad. Sec tie I. No. 178. groot 2 a. 58 c.a. In eigen gebruik. Grondbel. ƒ1151. Straatbel. 4.29. IV. Een als voren gelegen PAND met erf en open grond aan de Nieuwe Haven 55 te Schiedam. Kad. Sectie M. No. 410, groot 2 aren 39c.a„ bevattende een timmermans werkplaats met afzonderlijke rui me bovenwoning. Vrij van huur. Grondbel. ƒ32.—. Straatbel. 8.82. Aanvaarding en betaling 1 Mei 1927. Bezichtiging op Woensdagen 2 en 9 Maart en Donderdag 17 Maart a.s. 's v.m. van 10—12 en 's n.m. van 24 uur op ver toon van een permissiebiljet af te geven door Notaris Bod- deüs voornoemd, te wiens kan tore aan de Lange Haven 97 (Tel. 68389) nadere inlichtingen zijn te bekomen. 721 84 i£> WMBtOf? EN

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 2