om een boot van de fa. P. S. Engering langszij Werd gedirigeerd. Hedenavond zal een derde po ging worden gewaagd. 25-jarig jubileum. Uit de distilleerderij van de firma J. H. van Gent Duys Go Wapperde heden de drie kleur. Het is heden voor 25 jaar dat P. Hersbach bij deze firma's als kuiper in dienstbetrekking trad. Begon des morgens ten huize van den jubi laris de teekenen zich reeds te vertoonën, dat deze dag waarop hij niet op zijn werkplaats werd verwacht, niet zoo geheel onopgemerkt zou voor bijgaan in den loop van den middag werd hij met zijn echtgenoote per auto afgehaald, ten einde ten huize van den firmant J. H. van Gent te worden gecomplimenteerd. Bij zijn komst aldaar1, trof hij het personeel van de distilleerderij en het kantoor in gezel schap van beide firmanten en hunne eclitgenoo- ten vereend ter opwachting. De heer J. H. van Gent, bij wiens vader de jubileerende Hersbach als kuiper in dienst trad, sprak hem op hartelijke wijze toe. De jubilaris allereerst naar Waarde geprezen om zijn goede vakkennis niet alleen maar ook om zooveel, waarin hij zich dikwerf vaardig toont, werd onder welgemeende dankwoorden als bewijs van waarachtige waardeering zijner voortdurend groote plichtsbetrachting, voor zijn ijver en zijn groote Werklust, een cadeau in den vorm van een couvert namens de firman ten ter hand gesteld. Bij monde van den heer J. Lindenman Werd hem namens het personeel, als eene herinnering aan dezen dag een prachtige hangklok aangeboden. Na aanbieding van den eere-wijn en na nog wat vertoefd te hebben te midden van de huis- genooten der firmanten, trok het jubileerend paar per auto via de distilleerderij waarin ter gelegenheid van dit jubileum de noodige versie ring was aangebracht, dankbaar en feestelijk gestemd huiswaarts, om aldaar nog wat na te feesten. Men krijgt denzelfden toestand, die het vorige jaar heerschte, toen de hulpbrug over de Ko ningshaven in dienst moest worden gesteld. Dezelfde maatregelen voor extra veerdiensten met de personen- en wagenveren zullen alsdan worden getroffen. De nieuwe oprit aan de Van der Takstraat. wordt na het omhoogbrengen in gebruik genomen- Mocht het omhoog brengen niet vlot ver- loopen/danzijn reeds te voren maatregelen getroffen om den Pud^n toestand weer te her stellen. Gevaarlijke buren. De leden van de Rapaille.partij doen de laatste dagen wel van zich spreken Eergisteravond kwam de rapaillaan C. Roks, wonende in de Kuipersgang, candidaat voor de a.s. raadsverkiezingen, in een kwade bui thuis, blijkbaar verbolgen over hèt feit, dat zijn par tijgenoot Coremans uit zijn pakhuis gezet was. Om zijn woede te koelen greep hij een zwaar breekijzer en sloeg daarmede de deur van zijn buurman in. Toen deze naar buiten kwam en zijn verwondering over het feit uitsprak, gaf het candidaat-raadslid hem met het breekijzer een slag op den linkerarm, zoodat een ernstige wond ontstond. De man is in het ziekenhuis aan den Coolsingel verbonden. De rapaillaan is in het politiebureau aan de Groote Paau- wensteeg opgesloten! Het nieuwe eafe-liotel-restaurant. De eerste steenlegging. Zoo ongeveer tegelijk met de voltooiing van de Koemarktbrug zal aan de in de loop der tijden tot centrum der stad geworden Koemarkt een majestueus gebouw verschijnen van den ar chitect A. Stahlie, in opdracht van den heer A. v. d. Most, waarin diens café-hotel-restaurant zal gevestigd worden. Gisteren werden de 2 eerste steenen gelegd door de beide zoontjes van den heer v. d. Most, Jac. en Frans, resp. 11 en 9 jaar oud. Vooraf had de heer A. Stahlie eenige woorden tot de aanwezigen gesproken in het bijzonder tot zijn opdrachtgever, wien spr. gelukwenschte met het resultaat waaraan hij thans is gekomen, na ruim 2 jaar van gedurige onderhandelingen en besprekingen met de betrokken autoriteiten en deskundigen ook de gemeentelijke autoritei ten," van wie ir. H. Aikema tegenwoordig was, zij een woord van dank voor de loyale verstand houding tegenover de uitvoerders van het werk. Na de steenlegging sprak de heer S. Hijman, namens de Alg. middenst. vereen. Schiedam, waarvan de heer A. v. d. Most lid is wenschte den bouwheer geluk en veel succes in de nieuwe onderneming toe. Spr. noemde het nieuwe ge bouw een aanwinst voor Schiedam, meende te mogen aannemen, dat de goede reputatie, die de heer v. d. Most in Schiedam geniet in zijn nieuwe restauratie zal blijven handhaven. Dit werd in het dankwoord van den heer v. d. Most volkomen beaamd en den aanwezigen dank voor hunne belangstelling brach. Vervolgens drukten allen den beer v. d en zijn familie op hartelijke wijze de waarna de eere-wijn werd rondgediend. Most hand, Spaarbank Schiedam. Over de maand Februari 1927 is ingelegd 219.000 en terugbetaald 153.974.10. Het aan tal inleggers op 1 Februari bedroeg 18663. Hierbij zijn in Februari 182 ingeschreven, ge heel afgeschreven werden 55 deelnemers, zoodat het totaal aantal inleggers op 28 Februari 18790 bedroeg. Het verschuldigd kapitaal aan inleggers op 28 Februari was 5.553.056.90. De jaarlijksclie paardemarkt. Morgen zal hier ter stede op het Groote Markt plein de jaarlijksclie paardemarkt worden ge houden. UIT ROTTERDAM. De exploitatie van de R.E.T.M. Burgemeester en Wethouders van Rotterdam stenen in meerderheid den gemeenteraad voor, te besluiten tot gemeentelijke exploitatie van de tram, na afloop van de concessie van de R.E. T.M. en tevens tot gemeentelijke exploitatie van de autobussen. De eerste De electrische trein Noordwijkerhout heeft gisteren proef gereden proefrit. van Rotterdam naar voor het eerst Gemengd De aardbeving in Japan. De jongste officieele cijfers van het aantal d o o d e n Uit Tokio meldt men Volgens de jongste officieele cijfers bedraagt het aantal dooden 2275, dat der gewonden 3441. Door brand, ontstaan ten gevolge van de aardbeving, zijn 3606 huizen geheel vernield, door de aardbeving zelf bovendien nog 3113 huizen. Er wordt groot gebrek geleden, Uit Tokio meldt men aan „de Tel." Ten gevolge van het 1'eit, dat ruim 6000 huizen door de ramp vernield zijn, werden vijfduizend personen dakloos. Er wordt veel gebrek geleden, daar de voorraden levensmiddelen en genees middelen slechts gering waren. Het Roode Kruis heeft uit de groote steden belangrijke hoeveel heden rijst ën dekens naar de geteisterde ge bieden doen zenden. In het geheele gebied doen hulpexpedities nuttig werk. Ofschoon bij het bericht van de ramp de wis selkoers daalde, gelooft men in zakenkringen niet, dat de aardbeving ernstige economische gevolgen zal hebben, daar de groote industrie steden aan den rand van het aardbevingsge- bied geen schade hebben geleden. De Bank van Japan publiceerde een verkla ring, waarin zij als haar meening te kennen geeft, dat men voor ongunstigen economischen invloed van deze ramp niet beducht behoeft te zijn. De keizer en de keizerin van Japan hebben 51.000 yen geschonken ten bate van de slacht offers der aardbeving. in het academisch ziekenhuis de heer Hageman en in het diaconessenhuis mevr. Van Raalte. Beiden gaan langzaam vooruit. Rotterd. Philli. Orkest. Het Rotterd. Ph. Orkest gaat het Circus veriaten en weer naar de Doelen terug daar zal het 8e popul. concert Zaterdag a.s.gegeven worden onder leiding .van Albert van Raalte. Solist is Francis Koene, die het Vioolconcert van Max Bruch zal spelen. Door het orkest zullen uitgevoerd worden de 4e Symphonie van Schumann en Akademische Festouverture van Brahms. De Willemsbrug. Het staat thans definitief vast, dat het eerste deel van de Willemsbrug, namelijk het deel aan de zijde van de Van der Takstraat in den nacht van 9 op 10 April a.-s. omhoog zal worden ge bracht.. Het verkeer tusschen linker- en rechter Maasoever zal dan tijdelijk verbroken zijn. Gevangen, tusschen twee ijze- renstangen, Niettegenstaande de bij den overweg aan den Enkweg te Dieren geplaatste stopseinborden op onveilig stonden, dus het woord „stop" voorgedraaid was, reed een voer man uit Velp door en op den overweg. Juist toen hij er op was, vielen de boomen dicht en zat hij met zijn wagen en paard gevangen, daar de boomen niet konden worden opgelicht. Een paar omstanders, die het gevaar zagen, brachten de kar nog juist bijtijds, met veel moeite een klein eindje over de rails. Onmiddellijk daarop donderde de trein langs, zoodat de voerman nauwelijks aan den dood ontsnapte. Valsche cago meldt men muntersbende. Uit Chi- Alhier zijn acht personen aangehouden, die verdacht worden te behooren tot een internationale valsche-muntersbende en die meer dan zeshonderdduizend nagemaakte twintig-dollar goud-certificaten hier en in andere steden moeten, hebben uitgegeven. Het hoofdkwartier der bende moet in Oosten rijk worden gezocht. Wetenschappelijk Nieuws. De mummie van Cheops' moeder. Men schrijft uit Cairo aan de „Times" De vondst van de leege sarcofaag, waarin men gemeend had de mummie te vinden van de moe der van koning Cheops, heeft de archaeologen hier niet ontmoedigd. Het is niet aan te nemen dat dit graf op deze bepaalde plaats zou zijn ge maakt op zulke een geheimzinnige manier, alleen om er een sarcofaag en de benoodigdheden voor de begrafenis in te brengen, hoe prachtig die ook zijn.Uit alles blijkt,dat men er een mummie heeft willen plaatsen, en men kan verwachten, dat deze in de nabijheid van het graf is. Cheops had het stoffelijk overschot van zijn moeder van Dashur doen overbrengen, omdat dieven het oorspronkelijke graf reeds hadden bezocht en hij vreesde voor verdere beroovin- gen men acht het nu niet onmogelijk, dat hij de mummie niet weer in de sarcofaag heeft doen plaatsen, maar op een geheime plek, waarvan de dieven het bestaan niet konden vermoeden. Nu is er in den werkelijken muur een nis, die werd opgemerkt, toen het graf voor het eerst geopend werd, maar waarvan men tot dus- Verre veronderstelde, dat die was gemaakt, omdat men de kamer had willen vergrooten en dat men zfc later weer met cement had gevuld. Deze nas schijnt groot genoegom een lichaamdoor te laten en de archaelogen hopen, dat de mum mie daarachter werd geplaatst. In die verwach ting zetten ze hun onderzoek voort. Laatste Berichten. Wee rbericht. Verwachting Matige Zuidelijke tot Westelijke Wind betrokken of zwaar bewolkt, met tijdelijke opklaringen; waarschijnlijk met enkele regen buien, weinig verandering in temperatuur. Ned. Ver. v. Electroteclin. werkgevers. Men meldt ons uit Amsterdam De afdeeling Amsterdam der Ned. Ver. van Electrotechnische werkgevers heeft tegen Don derdag 17 Maart a.s. in het gebouw Bellevue dan de Marnixstraat alhier, een groote vergade ring belegd tegen den gemeentelijken winkel verkoop. tt ISSELKOERSEN SPORT. TE ROTTERDAM. Londeo Berlijn Parijs Zwitserland Amerika Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo Madrid Milaan 9 Maart 10 Maart 12.127/, 12 12 s/8 59.261/, 59 26 - 9.771/J - 9.77Vï -34 74 34 74 -48 09 - 48'08V» -2.4915/1C 2.49 »/lc - 35 20 - 35.20 - 66.56 66 56 66.77 V» 66 77 - 64.89 - 64.93 - 42.57 - 43 01 -11.66Va -11 14'/, Telegrammen. Verbanningsoord voor Chi leense he communisten. Uit NeW- York bericht men Gemeld wordt, dat de Chi- leensche regeering heeft besloten een communis ten-kolonie te stichten op een eilandje gelegen in de onmiddellijke nabijheid van het tot de Juan Femandezgröep behoorende z.g. Robinson Cru- soe-eiland in den Stillen Oceaan. Er zal worden zorggedragen voor den aanvoer van het noodige materiaal opdat de communisten huizen kunnen bouwen en tevens worden zij voorzien van een groote hoeveelheid zaden, planten en een aantal koeien en andere huisdieren. Een politie-detache- ment zal een oogje in het zeil houden. De uitvinder van de ocarina uit het raam gevallen. Uit Venetië wordt gemeld, dat Zondagnacht, den laatsten nacht van het carnaval, toen een gemaskerde stoet door de straten van het dorp Camisano trok, een der oudste bewoners, de 97-jarige heer Louis Silvestri, zich te ver uit het raam boog en van een hoogte van 15 meter ter aarde stortte. Hij was op slag dood. Silvestri had een vermogen van verscheidene millioenen. Tot zijn dertigste jaar was hij een eenvoudig boerenarbeider, maar op dien leef tijd had hij, groot muziekliefhebber, de buiten kans, een uitvinding van beteekenis te doen hij vond n.l. de ocarina uit. Dit instrument be zorgde zijn ontdekker diens groot fortuin. Het spoorwegongeluk bij De Vink. Het was gisteren een half jaar geleden, dat het spoorwegongeluk bij De Vink plaats hadOp het oogenblik worden nog twee reizigers van den bewesten trein te Leiden verpleegd BelgieHolland. De corr. van de „Tel." schrijft uit Antwerpen De elf spelers, aan wie opgedragen werd België te vertegenwoordigen in den belangrijk sten sportieven strijd van het jaar, zijn gekozen. Geen wonder, dat de keuze onzer elftal-commis sie voor deze gebeurtenis met meer dan gewone belangstelling gevolgd werd. En wij mogen direct zeggen, dat de keuze een goed onthaal vond en dat over het algemeen de Belgische sportlui vol optimisme zijn voor het verloop van „the great event." Zonder overdreven optimist te zijn geiooven wij toch, dat de „Roode Duivels sterk genoeg zijn om het Oranje-elftal te verslaan. Het Bel gische voetbal is' er anders niet op vooruitge gaan, maar mag Holland zich dan Wel ver leu gen in een verbetering van het spelpeilAls wij ons oordeel steunen op het door de Zwa luwen in Brussel vertoonde spel, dan kunnen DE POOLSCHE TEXTIEL-STAKING. WARSCHAU, 10 Maart (draadloos) De tex tielstaking, die in het district Lodz is geprocla meerd, heeft slechts m het kleinste deel der bedrijven weerklank gevonden. De grootere fa brieken, met name die van Widzewska, die aan 9000 arbeiders Werk verschaft en van Zy- zardow, verklaarden zich tegen de staking, die overigens het karakter draagt van een zuiver economisch conflict, zoodat overal orde en rust lieerschen. HET LAATSTE ONDERHOUD. PARIJS, 10 Maart (draadloos) De bericht gever van het „Journal" meldt, dat in Duitsche politieke kringen de opvatting heerscht, dat bij het laatste onderhoud tusschen Stresemann en Chamberlain buitengewoon belangrijke vraag stukken zijn behandeld, die niet alleen voor Engeland maar ook voor Duitschland en Frank rijk van groote draagwijdte zijn. Voor het geval, dat de Duitsche regeering politiek en econo miseh onder bepaalde modaliteiten de politiek van Engeland tegen Rusland zou willen steunen gelooft men, dat Chamberlain den Duitse hen min. Stresemann zekere compensatie-mogelijk heden in uitzicht heeft gesteld. Zoo o.m. de teruggave van de Duitsche koloniën en ook de oplossing van het vraagstuk betreffende het Rijnland. Kerknieuws. zeker met een „neen antwoorden. Nederl. Corinthians—Engelsehe Corinthians. De wedstrijd tusschen de Nederl. en de En gelsehe Corinthians, welke 23 April hier ter stede wordt gehouden, zal op Houtrust plaats vinden. H. B. S. heeft het terrein gratis ter beschikking gesteld van de Ned. Corinthians. IXe Olympiade Amsterdam 1928. De deelnemende landen. In aansluiting aan vorige opgaven over liet aantal deelnemers van vreemde nationaliteit werd aan het Comité 1928 nog opgave verstrekt, dat Portugal met ten minste 40 man aan de Olym pische Spelen zal deelnemen en dat in het aan staande voorjaar eenige vertegenwoordigers van het Portugeesch Olympisch Comité naar Am sterdam zullen komen om in overleg met de Afdeeling Huisvesting van het Comité 1928 maatregelen voor de huisvesting der Portu- geesche deelnemers en begeleidende bestuur- deren te nemen. Van Zwitsersche officieele zijde wordt mede gedeeld, dat het aantal deelnemers en bestuur- deren tenminste 370 personen zal bedragen. Het Zwitsersch Olympisch Comité stelde voor den duur der Spelen te Amsterdam een per manente delegatie samen, die de belangen van de Zwitsersche vertegenwoordigers behartigen zal. Pater Borromeus de Greeve. De ZeerEerwaarde Pater Borromaeus de Greeve O.F.M., die Woensdag zijn 25-jarig priesterjubileum herdacht, vertoefde toen ten huize van zijn oudsten broer te Middelburg. De Jubilaris heeft des morgens aan het versierde altaar bij de Eerwaarde Zusters aldaar een plechtige H. Mis opgedragen, waarbij de geheele familie van den jubilaris aanwezig was. Een voorbeeldige straf. Een Weensch rechter heeft een speler, die een scheidsrechter een klap gaf, tot drie dagen gevangenisstraf veroordeeld. Hij verklaarde daar bij, dat de scheidsrechter bij een voetbalwedstrijd een bijzondere taak heeft en dat men hem bij de uitvoering van die taak op alle mogelijke wijze moet helpen. Bovendien heeft de overheid tot taak de verruwing van de voetbalsport met alle haar ten dienste staande wettige mid delen tegen te gaan. Burgerlijke Stand. Geboren: Maart 7. Antonius Jozef, z.v. C. A. Lindeman en F. van den Hurk, Warande. 8. Henri, z.v. H. Vroon en J. M. R. Kramer gez. Freher, Oostsingel. 9. Gerard, z.v. F. Brand en M. van der Most, Nieuwe Maasstraat. Teunis, z.v. H. C. Kuijpers en L. Broeneveld, Heenvlietschestraat. Lina Hendrica, d.v. P. K. Notenboom en L. H. Verlinde, Brielschestraat Overleden: Maart 8. J. Kassos, 18 j„ Nassaulaan. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. Maart v.m. 7.03 n.m. 7.35. Maart v.m. 8.03 n.m. 8.52. Maart v.m. 9.34 n.m. 10.31. Gem. Hoogwater 87 c.M. N.A.P. Gem. Laagwater 77 c.M. N.A.P. SCHIEDAM, 9 Maart. Aangekomen Eng s.s. Audacity, kapt. W. Miller, met olie van voor N. V. Schieveem aan de Wilhelminaliaven. SCHIEDAM, 10 Maart. Aangekomen Noorsch s.s. Ana vore, ledig van Rotterdam om hier te dokken in de Wiltonhaven. Grieksch s.s. Eleftherios K. Venizelos, ledig van Rotterdam, om hier te dokken in de Wilhelminaliaven. SCHIEDAM, 10 Maart. Vertrokken Eng. s.s. Antonio, ledig naar Cardiff. SCHIEDAM, 10 Maart. Aangekomen Eng. s.s. Alchymist, kapt. A. ITadlow, met olie van Hamburg voor N. V. jpchieveem aan de Wilhel- uiinahaven. Handelsberichten. 10 11 12 Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, lOMaart. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 15. Namens de commissie voor de noteering IT. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 10 Maart. Men noteert voor Spiritus 100 31.— Spoeling. Noteering van de Coöp. Spoeling vereeniging' Heden 2.— per ketel. DELFT, 10 Maart. Boter ƒ2.20— 2.27J 12/8—2/16—260 K.G. Vette koeien 180-360; kalfkoeien ƒ200- 385 vette kalveren 120-250 magere varkens 1653 nuchtere kalveren ƒ4—14; biggen f 8—17 paarden 100250. Rundvleesch 90-75—58. Aanvoer213 runderen 9 paarden magere koeien 76 schapen 407 varkens biggen 4 geiten. Vereen. „Schied. 380 673 Wl.l

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 3