7hueré! Thee Spaarbank lel. B. I Volkstand, Ai Sctóai. 'VtST K. ROVERS, T' HET RADIO-TOESTEL M 4 ven de „N.S.F." le Hilversum Hoogstraat 342, H. A. REENS, Rotterdam R. MEES ZOONEN BeMelg alle BaÉzataa. Bezorging van alle Assnrantiën. N. KRABBENDAM Amsterdamsche Bank BIJKANTOORSCHIEDAM, Westvest 36 Rotterdamsdie Baohweeaiging LOOPDYTS BANK Mi P.H.WlMüMAH Sr. Hoofdverteoenwoordlger voor Botter dam en Omstreken Safe-Deposit. AMSTERDAM. Kapitaal f 55.006.90# Reservefonds f 43.000.000 Tarief op aanvrage verkrijgbaar. INCASSEERfNREN DEPOSITO'S, SAFE-DEPOSIT AAN- EN VERKOOP EFFECTEN 4 ï-fc O t O. Uw SÉifiiamsÉfi ftauf ••«lil m sinds 1828 in den handel, is nog steeds bij de voor gel naamste winkeliers in de goede oude kwaliteit Beate op rente. Opleiding voor Examen en Praktjjk. b- ir -tr It ir b" ir i-T ir It iT ir ir ir ifjir ir i-T 17 17 1-7 i? 17 iö 17 J7 17 It 17 Opent provifiievrye cheque- rekening met rentevergoeding Aan- en Verkoop van effecten, cheques en Buitenlandsch bankpapier. Safe-Loketten 'ïkiti Ik» I it** •tuk Het Rijk kan nu de diverse uitkeeringen aan de gemeenten in een uitkeering aan het Fonds doen, waardoor Rijk en gemeenten, ieder met hun eigen belastingen, verder van elkander af zijn. Alleen moet de status quo, in den lateren tijd door verschillende maatregelen door het Rijk ten nadeele van de gemeenten verbroken worden hersteld. Waar dit herstel echter evengoed door het fonds kan geschieden, behoeft dit niet verder te gaan dan zoover dit uit overschotten op den gewonen dienst mogelijk is, daar erkend moet worden, dat de Rijksbelastingen reeds tot het uiterste zijn opgevoerd. Waar de nieuwe definitieve regeling veel tijd zal kosten, is een voorloopige partieele regeling in de richting van de nieuwe gewenscht. Daarvoor is wel een bruikbare regeling te vinden. Bij de definitieve regeling komt de verevening tusschen de Gemeenten daarop neer, dat, wat de gemeenten moeten opbrengen aan draagkracht- belastingen gemeentelijke inkomstenbelas ting, opeenten Rijksinkomstenbelasting, opcen ten Personeele belasting en opcenten vermogens belasting haar vergoed wordt door het fonds, dat de middelen daartoe, behalve uit de uit keering van het Rijk, vindt door een omslag naar over het geheele Rijk uniforme genor- maliseerde draagkrachtbelastingen Bij de voorloopige regeling kan deze omslag geschiedeii op de basis der rijksinkomstenbe lasting, terwijl de vergoeding kan plaats hebben naai hetgeen in de verschillende gemeenten werkelijk moest worden opgebracht aan draag- krachtbelastingen over een verloopen periode. Met behulp van correcties, eensdeels dienende om normale cijfers te krijgen, andersdecls om verschillen tusschen gemeenten te neutrali seeren, ter verkrijging van een gelijkmatige behandeling, ware zoo een bruikbare grondslag te verkrijgen. Waar de uitkeeringen van het Rijk thans 81 miilioen bedragen en de opbrengst van de gemeentebelastingen 177 miilioen, samen 258 miilioen, kon zoo de helft, of rond 125 miilioen, door het londs op die basis worden vergoed, waarvan dan 81 miilioen kon worden gevonden uit de uitkeering van bet Rijk, zoodat pl.m. 45 miilioen moest worden omgeslagen of pl.m. 1/4 van wat aan draagkrachtbelastingen moest worden opgebracht. Daarbij moest de forensen belasting worden afgeschaft, waarbij dan echter de bestaande regeling voor de gemeenten van toepassing moest blijven, zoodat zij daarvan \oor- noch nadeel zouden hebben, terwijl het tekort door het Fonds werd gedragen en dit derhalve naar draagkracht zou worden omge slagen Zoo zou een rationeele regeling zijn ver kregen in de richting van de definitieve en gebaseerd op het geheele samenstel van lasten, welke regeling sterk in haar voordeel zou af steken bij cle bestaande vergoedingen, waarbij van eenheid in het geheel geen 'sprake is en die niet anders dan een aaneenrijgsel zijn van een verouderde algemeene uitkeering en toevallige uitkeeringen voor diverse onderwerpen met even toevallige mate van vergoeding van ieder. Wanneer men tegen deze regeling opziet, hetgeen schrijver niet deelt, deed men het best deze vergoeding voor een gedeelte 'te vervangen door een vergoeding voor het geheele G. L. O., dat als vergoedingsobject van alle speciale onderwerpen nog het meest geschikt is, omdat het het gelijkmatigst over de gemeenten werkt leerplicht, uniforme regeling. Wil men zich nog meer aan het bestaande aanpassen hetgeen schrijver nog minder kan aanbevelen dan konden de bestaande ver goedingen worden behouden, met toepassing van bet redres, voorzoover dit niet door de hoogere vergoeding onnoodig wordt. De voorloopige regeling ware in te voeren in 1928. De Staatscommissie werd reeds in 1921 ingesteld, toen de verwachting werd uit gesproken, dat de nieuwe definitieve regeling in 1923 kon worden ingevoerd. Voordeel uit de regeling ware door de ge meenten te bestemmen voor belasting- of tariefverlaging. De wijziging der personeele belasting moest ook voor de gemeentelijke opcentenregelingen worden doorgevoerd. liet Fonds zou kunnen worden gesteld onder beheer van de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten. Voorloopig zou het beheer kunnen worden gevoerd aan een Departement van Alge meen Bestuurdat in alle zaken van belang met die vereeniging overleg had te plegen. waarmede men zich daar ter plaatse aan die Cen trale verbonden heeft, maar o.i. moet men zoo spoedig mogelijk overgaan tot het oprichten van een R. K. Radio-Vereeniging en zich de hulp daar toe verzekeren van eenige vooraanstaande ka tholieken zoo mogelijk van de K. S. A. of de katholieke leden van den gemeenteraad. Van on zen kant zijn wij bereid bij het oprichten der ver eeniging alle hulp te verleenen, die mogelijk is. Ondergeteekende stelt zich disponibel daar ter plaatse, maar ook overal in den lande dg op richtingsvergadering van een R. K. Radio-Ver- eeniging bij te wonen en daar te spreken. Opschieten. Er is haast bij. Niet achteraan komen hinken, als het te laat is. Wij moeten nu onzen slag slaan, als de Centrales overal zijn op gericht, zonder onzen invloed, is er niets meer aan te doen. L. H. PERQUIN, Voorz. K. R. O. Binnenland. Katholieke Radio Omroep. Daar begint het al. Wij hebben herhaaldelijk gewaarschuwd en nu roepen wij het nog eens van de daken af. Richt toch overal vereenigingen op al is het alleen maar om gezamenlijk en met meer vracht tegen de plaatselijke centrales op te tre den, wanneer dit noodig mocht blijken. Wij ont- vmgen dezen morgen (10 Maart) het volgende schrijven uit X. (De brief ligt bij ons ter inzage). Eerwaarde, Daar wij aangesloten zijn aan de Centrale te directeur N. N. geeft genoemde heer ons van af 8 Maart geen Katholieke of Christelijke uitzendingen meer of wij moeten 'n tweeden draad laten aanleggen, wat ons vijf gulden kost, zoo dal, wij nu van onze eigen partij niets meer te hooren krijgen. Nu zou ik U eens willen vragen wat hier aan te doen. Wij kunnen wel begrijpen waar hem de schoen wringt. Het gaat natuurlijk als hetze van de roode broeders en als er nu een eigen zender is, hoe zal het dan gaan. Dan krijgen wij natuurlijk niets meer te hooren. Het is erg als men daar zijn geld voor moet betalen en men op zoo een wijze wordt genegeerd. Nu zou ik U eens willen vragen ons raad te geven want ik vind liet toch erg. Men hoort van de medidaties niets en ook de gezangen niet. Nu had ik gaarne van U een lettertje terug. In afwachting met harte lijke groeten N. N. lid van den K. R. O. Of wij den schrijver van den brief nog raad kun nen geven Wij weten niet hoe het contract luidt Londen-Amsterdam voor 3 pond. Naar gemeld wordt, zou de „Lufthansa" voor nemens zijn de prijzen der tickets voor de lucht reis Londen-Amsterdam, bij de invoering van den a.s. zomerdienst de volgende maand, te verminderen van vier tot drie pond, hetgeen'dus goedkooper zou zijn dan een eerste klasse bil- jet per spoor en boot. Oemeugd Nieuws, Beschermen der openbare ze delijkheid in H o n g a r ij e. Het verwil deren der zeden, als gevolg van den oorlog en der revolutie, zoomede de steeds verder om zich heengrijpende zucht zich „uit te leven" en aller hande „vermaken" bij te wonen, gaf het Hon- gaarsche Ministerie van Binnenlandsche Zaken aanleiding, de voorkomende excessen met ge weld en straf te onderdrukken. De verouderde bepalingen der overtredingen werden door nieu we vervangen, die het verbodene scherper om lijnden en aan de verhoudingen van den tegen- woordigen tijd aangepast waren. Het nieuwe besluit in het belang der openbare orde en zede- lijheid maakt het den autoriteiten tot plicht, alle stukken en voordrachten te verbieden^ die of door den inhoud, of door de gedragingen van de spelers resp. voordrager, tegen de goede zeden zijn. Eveneens worden alle onzedelijke dansen, zoo deze op onzedelijke of smakelooze manier wor den gedanst, verhinderd. Evenzoo is in het openbaar (op straat en in publieke middelen van vervoer) het vloeken, zoomede het gebruik van onzedelijke en obscene uitdrukkingen, die den goeden smaak en het zedelijk gevoel van anderen kunnen kwetsen, verboden. Ook het lastig vallen van eene fatsoenlijke vrouw of iatsoenhjke meisje wordt thans vervolgd eveneens wanneer zij tegen haren wil wordr egeleid. Strafbaar bovendien is eveneens het Uitstallen van „literatuur"en afbeeldingen, die het schaamtegevoel kwetsen of zoo zijn, dat ze de lage instincten kunnen aanwakkeren. De autori teiten werden aangespoord, vrouwen, meisjes en in iet algemeen de jeugd zooveel mogelijk voor iet kwade jjte behoeden. Diegenen, welke zich met aan dc gegeven bepalingen houden, kunnen tot eene gevangenisstraf van 15 dagen of eene geldboete van 80 Pongö worden veroordeeld. Vervolg Kerkberieht. LESSEN en EVAXGEL1EN. Lezing uit den Brief van den II. Apostel Paulus aan de Thessalonikers I. C. 4. Broeders Wij bidden en vermanen u m den Heere Jezus, dat, gelijk gij van ons ontvangen hebt, hoe gij moet wandelen en Gode behagen, dat gij ook zoo wandelt, dat gij daarm nog meer overvloedig wordt. Gij weet immers Welke bevelen ik door den Heer Jezus gegeven heb Want dit is Gods wil, uwe heiliging namelijk, dat gij u onthoudt van onkuischheid dat een iegelijk uwer wete zijn eigen lichaam te bezitten in heiligheid en eer, niet in drift der begeerlijk heid, gelijk de heidenen, die God niet kennen en dat niemand overschrijde en zijnen broeder in de zaak bedriege want de Heer is een wreker over dit alles, gelijk wij het u vooruit gezegd en betuigd hebben. Want God heeft ons niet geroepen tot onreinheid, maar tot heiliging, in onzen Heere Jezus Christus. Vervolg van het H. Evangelie volgens Mattheus. C. 17. Te dien tijde nam Jezus Petrus, Jacobus en diens broeder Joannes met zich en bracht hen op een hoogen berg alleen. En Hij Werd voor hun oogen van gedaante veranderd, en zijn aangezicht schitterde als de zon zijn kleederen werden wit als sneeuw. En zie, hun verschenen Mozes en Elias, die met Hem spraken. Petrus nu nam het Woord en zeide Heer, het is ons goed hier te zijn indien Gij wilt, laten wij hier drie tenten opslaan, een voor U en een voor Mozes en een voor ETias. En terwijl hij nog sprak, zie daar overschaduwde hen een lichtende wolk. En zie, een stem uit de wolk sprak Deze is mijn Welbeminde Zoon, in wien Ik mijn welbehagen heb luistert naar Hem. En bij het hooren daarvan vielen de leerlingen op hun aangezicht en werden zeer bevreesd. En Jezus naderde, raakte hen aan en zeide Staat op, en vreest niet. Toen zij nu de oogen opsloegen zagen zij niemand dan alleen Jezus. En onder het afdalen van den berg, gebood Jezus hun Zegt aan niemand dit gezicht, voordat de Menschenzoon van de dooden opstaat. A G E'N A. Maandag 14 Maart. 8 uur. Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Lorenzo Perosi". Steeds gelegenheid inschrijven lidmaatschap. 8 uur. Dammen in het Patronaatsgebouw, L. Haven. Dinsdag 15 Maart. R. K. Mannenzaugvereen. „St. Caecilia", onderal'd. v. d. Ned. R. K. Volksbond, lederen Dinsdagavond repetitie van 8| tot 10£ uur. dr is uw merk. verkrijgbaar. 654 32 Zitting iederen werkdag van 3 tot 5 uur, tti het Rondflgntoonw L. Haven. Gevost, sedert 1894. «uuicu, CJU, kantwttr Eerste Tuin singel no18. Inter* Telefoon no 68134, Inrichten, bijwerken In oide brengen, eontroleeren en geregeld bijhouden van administration van weiben aard ook Leeraar in Staathuishoudkunde en Statistiek Baekh .uien, Hendel*vek*nen en H«udk>l«iwht.' Relloiense Artikelen. Mstheimserdük 208, Tel. 33783. Rotterdam. Ruime sorteering Si. Theresia beelden, Schil derijen, Leesboeken, Wij waterbakjes, Kerk boeken, enz. ZIE DE ETALAGE. Adverteert in de door de bekwaamste Radio-Teclini kers gefabriceerd, zal den meest critischen en verwenden luisteraar ten volle bevredigen en kost met inbegrip van 4 Philipslampen slechts f 250 is U bekend dat ieder geleverd Radio-toestel der ,,N. S. F." een doorloopende garantie heeft en onze Radio-service steeds gratis ter Uwer beschikking is.? Wilt U er meer van weten, wendt U zich tot ons. Gaarne demonstree,ren wij geheel vrijblijvend bij U thuis. der „N. S. F." te Hilversum. 199 60 Anno 1830. OPTIEK FOTOGRAFIE RADIO Telefoon 3285. BIJKANTOOR SCHIEDAM. ARCHITECT 17 17 17 17 ■tf 17 if —l —I —I -I -i —i Li 17J7 J7J7J7J7 J7l7l7J7J7J7i7l7J7l7 J7 Telefoon 69109-69110. BIJKANTOOR SCHIEDAM Ml ItlHftfÉHinTI IIÏIIMIIMI 7 KORTE HAVEN 38 SCHIEDAM, TEL. 68555 SAFE DEPOSIT.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 6