De Jaarlgksche Algemeene Vergadering Aanrijding. Gistermiddag half twee had op de Vlaardin- gerdijk, hoek Westvest, een aanrijding plaats tusschen een motorrijtuig, bestuurd door H. R., wonende Hendrikstr. te Vlaardingen en een motor met zijspan bestuurd door Fr. IJ., 42 jaar, wonende Schie, te Vlaardingen. Beiden konden niet zeggen wien schuld trof, daar zij beiden signalen gegeven hadden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Van beide mo torrijtuigen was de band gesprongen. Mishandeling. Zondagmiddag te half vier werd aan het bureau binnengebracht J.W. G., als verdacht van mishandeling van een vrouw in de Havensteeg. De politie stelt een onderzoek in. Te water. Gisteren viel de 8-jarige v.B. in de Scme. Dit Werd gezkn door den 18-jarigen T. J. H., wonen de Schie 22, die liet kind spoedig op h. t droge wist te brengen. Gisterenmiddag geraakte het meisje H. V. spe lenderwijs m de Noord molengraf!) t. H. G., die juist passeerde, heeft het meisje op het droge ge haald. Scheepvaart. Gedurende de afgeloopen week zijn den Nieu wen Waterweg ingekomen 325 schepen,waarvan 64 Nederlandsche, 74 Engelsbhe, 27 Noorsche, 27 Zweedsche, 6 Deensche, 62 Duitsche, 24 Fransche, 4 Amerikaansche, 3 Belgische, 15 Italiaansche, 7 Grieksche, 2 Japansche, 3 Spaan- sehe, 1 Finsch, 2 Letlandsche, 1 Danziger, 1 Zuid-Slavisch en 2 Estlandsche. Waarvan 300 stoomschepen, 2 zeelichters, 1 bijlegger, 1 vreemde sleepboot en 21 stoom schepen om te bunkeren. Hiervan waren bestemd voor Rotterdam 264, Schiedam 8, Vlaardingen 16, Hoek van Holland 8, Poortershaven 4, Pernis 1, Zwijn- drecht 1, Hendrik- Ido-Ambacht 1, Gapelle a. d. IJsel 1. Bovendien voor Schiedam 4, Vlaar dingen 1, Vondelingenplaat 14 en Poortershaven 2 stoomschepen om te bunkeren. Van Vlaardingen vertrok 1 en Poortershaven 1 sch'p naar Rotterdam. In hetzelfde tijdperk van 1926 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 227 schepen; waar van 207 stoomschepen, 1 proefstoomer en 19 stoomschepen om te bunkeren. Hiervan waren bestemd voor Rotterdam 184, Schiedam 3, Vlaardingen 10, Hoek van Holland 8, Poortershaven 3 en bovendien voor Schiedam 3, Vlaardingen 4 en Vondelingenplaat 12 stoomschepen om te bunkeren. Sedert 1 Januarizijn aangekomen Schepen Netto Reg.ton N. Waterweg 1927 4381 6,710,067 1926 3649 5,527,454 Rotterdam 1927 3680 5,805,092 1926 2917 4,562,873 Gistermorgen had een a a n r ij- ding plaats tusschen een sleeperswagen van den heer v. W. geladen met ijzeren fusten en een al leen staande auto van B. op de Broersvest. De chauffeur in dienst bij B. verklaarde, dat hijV stond te lossen, toen opeens uit de richting Noordvest. een sleeperswagen tegen oen auto aan reed. De auto werd aan treeplank en spatbord be schadigd. Verzekering dekt de schade. UIT ROTTERDAM. De wethouders-crisis. Op de agenda der raadsvergadering van a.s. Donderdag komt voor de benoeming van een wethouder ter voorziening in de vacature, ont staan door het aftreden van den heer J. Schouten wethouder van Financien. Heden vergaderden de verschillende raadsfracties ten stashnize ten einde over de oplossing der crisis te beraadslagen. Tot heden had nog geen enkel overleg plaats. Ontwerp-huurverordening. Naar wordt vernomen is thans door wethouder A. W. Heykoop bij B. en W. ingediend een ont werp-huurverordening ter vervanging van de huurwetten. Het ontwerp zal zoo spoedig moge lijk worden doorgezonden naar deCommissie voor de strafverordeningen. tien* eng d Nieuws. Storing b ij get Haagsche e I e c- t r c 11 e i t s b e d r ij f. Omstreeks kwart over elf sloeg Zaterd.morgen een stroom-machine van het Gemeentelijk Electrisch Bedrijf door en on middellijk stond de geheele stad zonder stroom. Dat gaf een stagnatie in vele bedrijven. De trams stonden plotseling op de lastigst, punten stil, straten ware,' verstopt, knooppunten geblok keerd. Passagiers, die eeen trein moesten halen, zocn- ttn, toen het wat langer duurde, een taxi, andere, die hun doe! genaderd waren, gingen te voet ver der, Alle motoren in de bedrijven stopten. Ook de telefoon ondervond stagnatie. Alle loopende gesprekken werden plotseling afgebro ken Toen alles geregeld was, is men onmiddellijk begonnen de defecte machine te demonteeren om de oorzaak op te sporen. Dj storing stak in een der jongste dynamo- turbinesl d.i. een stroomopwekkingsmachine) van 20.000 K. W. Daardoor kwam de geheele stad en de tram zoridei stroom te staan. De stag natie daarvan moet men niet onderschatten, te meer omdat cie storing vrij lang aanhield. Hoewel de zaak van te techniscbeu aard is om even en passant behandeld te worden, doet zich toch de vraag voor of het Haagsche bedrijf Wel bedrijfszeker genoeg is. En die vraag dringt, omdat de Centrale straks ook stroom zal moeten leveren aan dü Electrische treinen Amsterdam—Rotterdam. Dan wordt een Haagsche storing landelijk gevoeld. De storing is reeds buiten den Haag gevoeld De Electrische naar Rottere am ontvangt gedeel telijk stroom uit den Haag en heeft dan ook 20 minuten stil gestaan. Laatste Berichten. Belgische annexionisten? Een vreemd optreden. Het persbureau Vaz Diaz meldt Naar aan leiding van een bericht van hot Parijsche blad ,,le Journal", dat Belgen nabij Roosteren Ne- derlandsch-Limburg zi.ir binnengedrongen en proclamatie» hebben aangeplakt, waarin de aapoluiting van Limburg aan België wordt ge- eischt, teneinde deze provincie te behoeden voor de gevolgen van oe verwerping van bet Belgisch verdrag hebben wij ter plaatse een onderzoek ingesteld. Uit het onderzoek is het volgende gebleken In den nacnt van Zaterdag op Zondag, om streeks half 4 kwam een auto met een 8-tal Belgen over de Nederl.-Belgische grens, nabij Roosteren. Volgens andere inlichtingen zouden de Belgen per fiets naar ons land gekomen zijn. Op verschillende gehouwen, o.a. het post kantoor, op telephoonpalen, enz., werden inder daad 3 verschillend luidende proclamaties ge plakt. De proclamaties zij.n gedrukt op wit, rood en groen papier; zij zijn niet geteekend.' De Belgen drongen dooi tot Dieteren, in de gemeente SusKren. Ook hier werden proclamaties aangeplakt. Eenige mijnwerkers, die van den mijn huis waarts keerden, hebben de Belgen gezien en, naar het heet, hebben zij met hen gesproken. Dieteren ligt ongeveer 3 K.M. van, de grens vandaar zijn ce Belgen weer naar België terug gekeerd. De proclamaties werden Zondagmorgen, zoo dra zij weruen opgemerkt, door de bevolking verwijderd. De autoriteiten ter plaatse, die wij om inlichtingen vroegen, deelden ons mede, dat een ernstig onderzoek wordt ingesteld of deze proclamaties inderdaad door Belgen zijn geplakt. Maatregelen worden genomen om herhaling te voorkomen. Zij deelden ons eveneens mede, dat de bevolking de proclamaties overal on middellijk heeft verwijderd. Aanvaring bij Poorlershavcn. T ij d e n s dikke mist. Uit Hoek van Holland bericht men Het inkomende Nederlandsche stoomschip „Mids- land" van de Scheepvaart- en St enkolenmij. te Rotterdam is hedenmorgen tijden., dikke mist in der. Nieuwen Waterweg nabij Poortershaven in aanvaring geweest met het ten anker liggen de Engelsche stoomschip „Grangemouth". Het stoomschip „Midsland" kreeg aan bakboord zijde een gat boven de waterlijn, van het stoom schip „Grangemouth" werd liet achterschip belangrijk beschadigd. Beide schepen hebben de reis naar Amsterdam voortgezet. Weerbericht. Verwachting Matige, tijdelijk wellicht krach tige Z.W. tot N.W. wind, zwaar bewolkt tot betiokken, met regen, later opklarend, aan vankelijk zachter, later iets kouder. Zware brand te Amsterdam. Door tot dusver onbekende oorzaak is heden ochtend te ruim 5| uur brand ontstaan op de le étage van perceel Jacob v. Lennepstraat 154. De le en 3e etage van dit perceel brandden uit. De omringende panden bekwamen waterschade, ook de zolderverdieping brandde geheel uit. De brandweer die met zeer veel materiaal ter plaatse verscheen, wist na een uur het vuur te blussëhen. Een defecte motor. Uit Hoek van Holland wordt gemeld Het Engelsche stoomschip „Dolius" van de Blue- Funnel-Lire van Hamburg naar Rotterdam, is hedenmorgen, geassisteerc. door de sleepboot „Zuiderzee" met een defecten motor in den Nieuwen Waterweg aangekomen. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. Londen Berlijn Parijs België Zwitserland Amerika Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo Madrid Milaan 8 April lfclV/t 59 23 Vj 9.79 - 34 75 V, 48 071/2 2.4918/1( -35.17 V, 66 69 66 95V s 64.60 44 - 11 93j/2 11 April 12.14 59 24 - 9.79 - 34 75V, 48 08 -2.50 - 3 .177, - 66.70 - 66.97 - 64.51 - 43.80 - 12.02 Telegrammen. LOEBE BLUFT. BERLIJN, 11 April (draadloos). Van bevoeg de zijde worden de geruchten, dat Loebe als pre sident van den Rijksdag zal aftreden, tegenge sproken. DE KWESTIE PAUL BONCOURT. PARIJS, U April (draadloos). De socialisti sche Federatie van het departement van de Seine heeft met 1962 tegen 1352 stemmen beslo ten, de kwestie van de pos.t.e van Pail Boncourt bij den Volken vond ter sprake te brengen op het a.s. nationale socialistische congres, dat op 17 April a.s. te Lyon wordt gehouden. DE KANTONNEESCHE TROEPEN. LONDEN, 11 April (draadloos) Parcivil Phi lips meldt uit Sjanghai aan de „Daily Mail" dat de tegenplagen der Zuidelijken die op weg waren naar Peking van grooten invloed kunnen zijn op den toestand in China. De Kantonneesche troe pen zijn op verschillende plaatsen gedesorgani seerd. KONING FERDINAND GAAT VOORUIT. BOEKAREST, 11 ApriL(draadloos). Officieel wordt medegedeeld, dat de gezondheidstoestand van den koning vooruit gaat. SPORT. VOETBAL. Kampioenschap van Nederland. Amsterdam AjaxHeracles Rotterdam FeyenoordN.A.C 22 3—1 Rotter d. Voetbalb on d. H.-D.V.S. IV—St. Hooger IV 4—1. BEKERWEDSTRIJD. Hermes-D.V.S.—S.V.V. 2- -2. Onder groote belangstelling had deze Schie- damsche Derby wedstrijd plaats, onder leiding van den heer S. Hakker. S.V.V. verschijnt in haar oude opstelling en de gastheeren met in vallers voor Deen, van Es en J. Boon, waardoor 't elftal er als volgt uitziet Smoor. Jurgens, Engering. P. Scheffers, Den Hoed. N. Scheffer. N. Boon, H. V. Pielden, J. de Bruin, J. v. d. Griend, J. Nolet. S.V.V. trapt af en LI.-D.V.S. neemt al spoedig den bal over. Er wordt in een vlot tempo ge speeld. Al heel gauw blijkt 't, dat LI.-D.V.S. technisch veel beter speelt dan haar stadge- nooten. S.V.V maakt de le goal als J Engering mistrapt en J. Bronneman hard langs Smoor schiet. De halflinie van H.-D.V.S. is bijzonder actief, 't Voeden van Scheffers is zeer goed. Na vijf minuten komt de gelijkmaker als Schef fers inschiet en Malta den bal niet vast heeft. Van Pielden schiet nogmaals in en v. d. Griendt doet de rest, Eenige harde schoten van den goed op dreef zijnde v. d. Griendt gaan juist naast of over. J. de Bruin laat individueel goed spel zien en geeft zelf eenige fraaie schoten, die Malta echter even fraai verwerkt. Uit een scrim mage voor 't H.-D.V.S.-doel wordt Scheffers door de Goede van den bal afgezet, waarna deze speler snel Smoor passeert, Een vrije schop op 't S.V.V.-doel, schiet Scheffers hard in, doch Malta stopt vallend 't schot. H.-D.V.S. krijgt geweldig veel corners te nemen, doch geen dezer levert resultaat op. Een fraai doelpunt van v. d. Griend wordt o.i. zeer ten onrechte wegens off-sjde geannuleerd. Rust 1—2. Na de hervatting is H.-D.V.S. geregeld in den aanval, 't Spel wordt eenigszins ruwer en aan beide kanten bezondigen zich 'enkele spelers aan te forsch spel. Plakker voorkomt echter erger door flink ingrijpen. Van der Gaag heeft tegen Scheffers niet veel in te brengen en 't meeste gevaar komt dan ook van de S.V.V.- rechtervleugel. 't Publiek gaat zich roeren en toont, zich niet altijd eens met den referee. Een snelle aanval van links besluit J. Nolet met een hard schot, dat hoog onder de lat verdwijnt (2-2). Van 't Zelfde wordt dan wegens natrap pen van 't veld gezonden. Verschillende malen zwerft de bal op de S.V.V.-doellijn doch steeds brengt iemand redding. De Bruin wil te veel alleen doen en wordt nu en dan vrij onzacht van den bal geduwd. Langzamerhand nadert 't einde en wanneer er wordt afgefloten zijn de puntjes weliswaar gedeelddochplaatsen S.V.V. reglementair in de volgende ronde. We vonden H.-D.V.S. beter spelen dan de Hoofdenaren, die 't spel te hoog hielden. De verdediging was echter subliem en J. Osterholt nog altijd een van de besten. In de voorhoede schipperde 't niet erg. Bronneman en de Goede waren hier wel de meest op den voorgrond tredende. Bij LI.-D.V.S. v. d. Griend, den Hoed en Scheffers de besten. De jeugdige van Helden deed goede dingen. J. de Bruin als mid-voor was zoo slecht niet gezien. Flij hield 't tempo erin maar „zwerf- de" nu en dan te veel. Van positiespel nam hij geen nota en dat is juist 't geen voor een mid- voor onmisbaar is. De leiding van den heer Hakker was nu juist niet onberispelijk. Onnoodig was 't om van 't Zelfde van 't veld testuren. Een waarschuwing tegenover deze overigens altijd faire speler ware wel voldoende geweest. II. B. S. Ilernies-D. V. S. II 3-2. 't Is al lang geleden sinds de* blauw-witten 't zoet der overwinning mochten smaken en dok nu, in haar le degradatiewedstrijd kreeg zij weer een nederlaag te slikken. Hermes-D. V. S. zit nu een maal niet dik in haar reserves, 'c Elftal zag er als volgt uitv. r. n. 1. Zwart, W. Brouncs, LI. Jan sen, J. v. Helden, J. Boon, Beyer, Brandenburg, Jurgens, P. Kappelhof, P. Brounts en Llaazer. Jansen wint den toss en onder leiding van referee Jonker, trapt H. B. S. af. 't Eerste kwartier zijn de gasten in den aanval en 't is in deze periode dat Jurgens H-D. V. S. de leiding bezorgt, 't Tempo zakt al spoedig. H. B. S. neemt nu 't ini tiatief er weet door toedoen van haar rechtsbui ten de gelijk te maken. Met dezen stand gaat de rust in. Na de thee wegende partijen goed tegen elkaar op. Op schitterende wijze weet Haazer dan H-D. V. S. weer de leiding te geven met een kop bal uit een voorzet van rechts. AI spoedig maakt H. B. S. met een geluxkig schot gelijk. Er is nog maar kort te spelen en 't ziet er naar uit dat de puntjes gedeeld zullen worden. Kort voor het einde breekt H' B. S. »nel door en weet de lei ding te nemen, om ze niet meer af te staan. Het Het ontbrekende in H-D. V. S. II is enthusias- me. De voorhoede bergt wel eenige technisch goe de voetballers, doch deze zijn voor zulk soort wedstrijden te slow. Van IleldeE in de half linie liet zien boe er niet gevoetbald moest worden, en was een rem voor zijn partij. S. R. V. „De Renner." De uitslag van den gehouden wedstrijd vai; Schiedam naar den Haag v.v. luidt als volgt 1. J. Meijer 16 punten 2. G. Burger, 9 punten 3. J. Meder 8 punten 4. J. den Oude 7 punten 5. C. Meijer 6 punten. De wedstrijd had een zeer snel verloop en de renners werden door een groot aantal toeschou wers afgewacht. Met een tusschenruimte van ongeveer 25 h 35 Meter kwamen de eersten binnen. Door omstandigheden waren verschillende renners verhinderd aan dezen we( strijk c'eel te nemen. De wedstrijd van 2e Paa»chdag zal uitmaken wie voor den len, 2en, 3en of 4en prijs in aan merking komt. Biljartwedstrijd. Van een tusschen de heeren P. Bol en B. Wasman georganiseerde biljartwedstrijd over 1000 car. wordt a.s. Dinsdagavond de eerste partij van 500 punten gespeeld in het clublokaal der ver. „Aurora"', Overschieschestraat 110, café Wed. Ploos van Am.tel. Kunst en Letteren. Het Vlaamsehe Volkstooneel. Te Rotterdam treedt „het Vlaamsehe Volks tooneel" op 29 April a.s. in den „Grooten Schouw burg" op met een enkele voorstelling van „Beel dekens uit het leven van St. Franciscus van Assisi van Michel de Ghelderode, onder regie van Jo- han de Meester Jr. Burgerlijke Stand. Geboren: April 7 Simon Petrus, z.v. A. de Reuver en J. F. C. Jansen, Groote Markt. 8 Flora, d.v. F. Sprong en C. Gonlag, Mariastraat. Theodoras, z.v. A. de Koning en C. A. M. van Dijk, Damlaan. 9, Cornelis, z;.v. J. C. D. Blom en N. van Kersen, Bakkerstraat, Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 11 April v.m. 10.33 n.m. 11.28. 12 April v.m. 11.56 n.m. 13 April v.m. 0 35 n.m. 0.47. Gem. Hoogwater 87 c.M. N.A.P. Gem. Laagwater 77 c.M. N.A.P. SCHIEDAM, 9 April. Vertrokken Fiansch s.s. Monique, ledig naar New-Orleans. Eng. s.s. Gleniffer, met stukgoederen naar Karlsham. Houken N2, walvischvaar l,r naar zee. s.s. Streefkerk, ledig naar Calcutta. SCHIEDAM, 9 April. Aangekomen Lettisch s.s. Kangars, ledig van Rotterdam om hier te dokken in de Wilhelminahaven. Duitsch s.s. Franken, met olie van Kobé via Amsterdam voor N.V. Schieveem. Braziliaan»ch s.s. Santaren, met stukgoederen van Antwerpen in de Wilhelminahaven. HARBURG, 10 April. Vertrokken s.s. Agy- lity met olie naar Schiedam. Hande Isberichten. Keurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 11 April. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 15.-f. Namens de commissie voor de noteering H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 11 April. Men noteert voor Spiritus 100 31.—. Spoeling. Notpering van de Coöp. Vereen. „Schied Spoeling vereeniging' Heden 1.60 per ketel. ROTTERDAM, 11 April. Tér veemarkt wer den heden aangevoerd502 vette ruineren, 237 graskalveren, 269 schapen of lammeren 1060 varkens. Vette koeien 4550, 3942, 3032| ossen 4548, 4042|, 37 kalveren 821-871-, 6570, 5055 schapen 2036 lammeren 1622 varkens 30130- Advertentiën. Vereeniging „De Ambachtsschool voor Schiedam en Omstreken"- zal worden gehouden op Woens dag 27 April 1927, 's avonds 71 uur in het Schoolgebouw. De te behandelen voorstellen liggen ten kantore van den Secretaris, Lange Haven 103, ter visie vanaf 18 April 1927, op iederen werkdag van 1012 uur voormiddag. Overeenkomstig art. 2 Huish. Reglement kunnen Candidaat- lijsten voor Bestuursvacatures op Zaterdag 16 April, 's voor middags van 10—12 uur worden ingeleverd ten kantore van den Secretaris. Vereenigingen worden herin nerd aan het bij Art. 4 der Statuten bepaalde. Namens het Bestuur, G. W. VAN BERGEN WALRAVEN, 30 Secretaris,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 3