mm&Bum intoR scmEBMMem BMsrmiEtaEM. Verven „DE PHOENIX" Tel. No. 68015. Stoeien FEUILLETON Een geheim. grimmig 50ste Jaargang. Dinsdag|19 April 1927. No. 14839 Bureauf:|K^O E|M]A|Rj[K T|4. |Telefoon|Intercommunaal 68085 Postbus 39. Abonnementen per 3 maanden 2.70, per week 20 cent, franco per post ƒ3.— per kwartaal. Afzonderlijke nummers 4 cent. Zaterdagavcndnummer met Officieel Kerkbericht 10 ets. Postchèque- cn girodienst No. 81440. Advertent ifën: 1—5 regels ƒ1.75, elke regel daarboven|35 cent, 3£"maal plaatsen wordt 2 maal berekend. Ingezonden med'edeelingen 75 cent per regel. Speciale conditiën voor herhaaldelijk adverteeren. Tarieven worden op aanvraag toegezonden. Incassokosten worden berekond. Gratis-Ongevallenverzekering f 500 bij levenslange geheele invaliditeitf 200 bij verlies van een hand, voet of oog f 200 bij dood f 100 bij verlies van een duim;f 60 bij verlies van een wijsvinger; f 15 bij verlies van eiken anderen vinger.De Verzekering wordt gewaarborgd door de N. Holl.AIgem. Verz.bankSchiedam Bij of krachtens wetten of verordeningen voor geschreven en andere officieele af- en aan kondigingen van het Gemeentebestuur. INGELEVERDE GELDIGE LIJSTEN VAN CANDIDATES De voorzitter van het centraal stembureau Voor de verkiezing va de leden van den raad der gemeente Schiedam maaki bekend, dat van alle l'oofdstembureaux de mededeeling is ontvangen, Welke geldige lijsten van candidaten voor die ver kiezing werden ingeleverd. Herinnerd wordt, dat binnen vier dagen na he den de gemachtigden der onderteekenaars van lijsten deze tot een groep verbinden door een daartoe strekkende gemeenschappelijke Verkla ring schriftelijk bij het centraal stembureau in te leveren. Formulieren voor deze verklaringzijnter gemeentesecratarie verkrijgbaar. Op Zaterdag, 23 April a.s., des voormiddags 10 uur, zal het centraal stembureau in het raadhuis een voor de kiezers toegankelijke zitting houden, ten einde de lijsten te nummeren in de volgorde door het lot aargewezen. Schiedam, 19 April 1927. Buitenlandse^ Nieuws. CHINA. Een nieuwe nota der mogendheden Reuter verleemt, dat de gezakte" van En geland, Frankrijk, Italië, Japan en de Vereenigde Staten aan hun regeeringen hebben medege deeld, dat de antwoordnota's van Tsjen vol komen onbevredigend zijn. Er wordt niet in geantwoord op de beschuldigingen, vervat in de nota's der mogendheden, en zij zijn er op berekend, oneenigheid tusschen de mogend heden te zaaien. Men acht het mogelijk, dat een nieuwe mede deeling tot Tsjen zal worden gericht met het doel, een nauwneurig omlijnd antwoord op de Verschillende in de eerste nota voorkomende punten te verkrijgen. Men verwacht, dat de nieuwe nota een krachtiger toon zal aanslaan en misschien een bepaald tijdsbestek zal noe men, binnen hetwelk aan de gestelde eischen zal moeten worden voldaan. JAPAN. Het kabinet afgetreden. Het kabinet is afgetreden na een Vergadering van den geheimen raad, in tegenwoordigheid des Keizers, welks vergadering met 19 tegen 11 stemmen het verzoek van den eersten minister had afgewezen op uitvaardiging van een Keizer lijke verordening om machtiging te verleenen voor het steunen van de Bonk van Taiwan. ENGELAND. Ramsay MacDonald in ongenade? Op het congres van de Arbeiderspartij te Leicester is het voorstel van den Nationalen Raad van de partij om Ramsay MacDonald niet op de aanbevelingslijst te zetten voor bet penningmeesterschap van de Nationale Arbei derspartij en hem niet aan te wijzen als een van de gedelegeerden van de onafnankelijke Arbeiders partij naar het congres der partij, na een debat met gesloten deuren gehandhaafd. 59 Hij bleef maar steeds onbewegelijk op de foto staren, ik keerde mij naar hem om Daar stond hij met openmond en groot geopende oogen onder het electrische lichtde foto was uit zijn handen gevallenlag op den grond Hij stamelde „Edwardja het is zoo het is zoogJoof ik I" Snel raapte hij'de foto op, greep zijn ver grootglas, hield het boven de afdeelding, stiet dp woorden utJajaja het iszooDan stak hij de foto en de loupe in zijn zak, dacht even na. „Ik ga onmiddellijk naar huis Edward let morgen scherp op den Hertog en Miss Allen- ry „Wat ga je doen vroeg ik verbijsterd. Wat mankeer je „Ik moet onmiddellijk in de Bibliotheek van Hotel Melbourne het jaar 1886 naslaan in de „Dai ly Mail de „Times de Daily Telegraph en ae i,New-York Herald" Ja ja de ster is m de ruitEindelijk 1" En hij snelde heen Ik stond verstomd. Was hij krankzinnig geworden Een motie, voorgesteld door de aanhangers van Mac Donald, tot nieuwe overweging van het voorstel van den Nationalen Raad in ver band met het penningmeesterschap is verwor pen met 312 tegen 112 stemmen. Het voorstel van den Nationalen Raad vindt zijn grond in de houding van MacDonald ten- opzichte van het voorstel van de onafhankelijke Arbeiderspartij in zake minimum-loon op het congres te Margate. BALKAN. Het nieuwe Z a i d-S lavische kabinet. Het nieuwe Zuid-Slavische kabinet is tot stand gekomen. Voekitsjevitsj, de leider der radicale partij, is minister-president en minister van bir.nenlandsche zaken, Marinkovitsj mi nister van buiteolanasche zaken, generaal Har- ditsj minister van oorlog en marine. RUSLAND. De belasting-inmng. Zaterdag jl. zijn de Sovjet-ambtenaren in Rnsland begonner met wat' zij noemen een massa-raid voor het innen der belastingen. Officieele berichten melden, dat de belasting- ambtenaien zich met vrachtwagens en auto's naar de handels- en industriecentra begeven, waar zij bezoeken aan alle handelaren, industriee- len en marktkooplieden brengen. Indien deze niet hun betalingsbewijs van de belasting kun nen toonen, leggen de ambtenaren onmiddellijk beslag op de aanwezige goederen en brengen deze met de wagens, waarmede zij gekomen zijn, direct naar de veilinglokalen, waar de goederen verkocht worden. VER. STATEN. Fokker gewond. Bij een proefvlucht van het vliegtuig „Ame rica", dat voor den tocht New-YorkParijs gebouwd was, zijn de drie inzittenden, Fokker, luit. Byrri en Bennett gewond, nadat het toestel bij de landing over den kop sloeg. Byrd brak een arm. Geen hunner werd levens gevaarlijk gewond. De mecanicien Bennett is er het ergst aan toe met een dij been fractuur, een gebroken rib en een schouderverwonding. Byrd brak zijn linkerpols, terwijl Fokker zoo licht gewond werd, dat hij niet in het hospitaal behoefde te blijven. ALLERLEI. Uit Brussel De reeks der „oorlogsslacht offers" is nog niet ten einde. Eergisteren zijn opnieuw drie arbeiders te Langemark gedood ten gevolge van de ontploffing van een van de vroegere slagvelden opgeraapte granaat, waar van zij deli koperen dop wilden afschroeven. Uit Oslo De dreigende uitsluiting in de Noorsche papierindustrie is vermeden door een voorloopige overeenkomst tot verlaging der loon en met 8 Binnenland. op een golflengte van 1890 tot 1875 meter. Dat zou natuurlijk de nieuwe zender zijn van de verbonden rechtsche groepen. Niets is minder waar. Die proeven waren alleen tot een conclusie te komen of het weuscbehjk zou zijn het nieuwe zendstation op tamelijk grooten afstand van Hil versum te plaatsen. Er waren n.l. sommigen, die meenden, dat wanneer het nieuwe sta don ook al zond het op een golflengte die aanmerkelijk verschilde van die der N. S. F. zeer storend zou werken voor al de genen welke in de nabijheid der beide zenders zouden wonen. Wat de uitslag betreft van deze proefnemingen wij kunnen er nog niets van mededeelen, omdat wij ze nog niet officieel kennen, maar dit is wel zeker, dat in het buitenland verschillende zend stations in eikaars onmiddellijke nabijheid lig gen, en toch niet om de verschillende golflengte een bron van storingen zijn in de omgeving. Wij vestigen er nogeens de aandacht op, dat onze luisteraars toch steeds onder beneficie van inventaris al die berichten in linksche bladen aannemen, en zich herinneren, dat de rechtsche uitzendgroepen, welke den nieuwen zender ex- ploitecren, zelf een officieele mededeeling in de bladen zullen publiceeren, als dat wenschelijk en noodigis. Het doet wel eenigszins vreemd aan, dat men steeds van linksch zich voordoet alsof men nog beter op de hoogte is van een en ander dan dege nen die bij dtn nieuwen zender betrokken zijn nog opmerkelijker is het, dat aan die berichten in de linksche bladen steeds iets wordt toegevoegd, wat min of meer de gedachte moet verwekken, dat die nieuwe zender der rechtschen een mis lukking zal zijn. Het is daarom, dat wij onze luisteraars verzoe ken, toch een volledig vertrouwen te stellen in het bestuur van de Ned. Chr. Radiovereeniging en K. R, O. Men gaat niet over het ijs van éénen nacht, en wel degelijk zal er voor gezorgd worden, dat men zich niet waagt aan een experiment, dat ook maar eenigen kans heeft om te mislukken. Alle die besturen zijn niet onfeilbaar, maar wat menschelijkerwijze noodig is om tot een volledig snccestekomen wordt zeker niet veronachtzaamd en verder vertrouwen wij als geloovige menschen op den zegen van Boven. L. H. PERQUIN, i Voorz. v. d. K. R. O. Katholieke Radio Omroep. Zooals men uit verschillende courantenberich ten kon opmaken werden er in de afgeloopcn twee weken Van Hilversum uit proeven genomen Promotie in het leger. Eerstdaags is er tengevolge van de instelling der dubbelrangen bij alle wapens en dienstvak ken een zeer groote promotie te wachten van ka pitein tot majoor en van luitenant tot kapitein. Stads- en Gewestelijk Nieuws. Verjaardag Prins Hendrik'. Door het gemeentebestuur werd heden ter ge legenheid van der verjaardag van Z. K. H. prins Hendrik der Nederlanden het volgende telegram verzonden Uw koninklijke hoogheid bieden wij op dezen dag onze beste wenschen voor U en Uw huis. Burgemeester van Schiedam. De Emmablocm. Donderdagavond kwamen in het lokaal vap. HOOFDSTUK XIV. Charles Went. Ellers-^vas van zijn gelaieu-gemoedigen, koel- zaKelijKen meester nooit gewoon geweest wat hij de twee laatsé etmalen met hem had moeten door leven; h.et was een doldriftig heen- enweer-rennen geweest, goed voor avontuurlijke, aangeschoten studenten, die op grappen uit waren, niet voor ernstige, redelijke menschen Maar dat hij nu, midden in den nacht, met de groote versnelling jagen moest naar Hulston, dat leek hem het toppunt „Als het dan absoluut moet mijnheer, need hij, in ned de oogen wrijvend „Zooals je zegt, Ellers, het moet absoluut en binnen 't kwartier meen ik, dat je gekleed en ge- wasschen Kunt zijn en wakker genoeg om me niet tegen de boomen te rijden." In de auto wierp Harry het kloppend hoofd te gen de kussens; hij wilde aan niets denken, hij had een gevoel of zijn hersens zouden springen van opwineing hij wilde nu enkel soezen, weg zijn Wells was nog in functie in Hotel Melbour ne, maakte zijn afgepaste buiging, vroeg of zijn heer en meester nog iets van hem verlangde." „Ja, Wells, je nachtrust, als ik je die vragen mag tegen een pond per uur." „Voor minder zou ten verstandig menseb zich benadeelen, mijnheer," antwoordde Wells. „Volg me dan naar de Bibliotheek Snel greep Harry nu van de schappen eenige lijvige groot-folio deelen, gaf deze Ellers aan net waren de jaargangen 1886 van „Times" „Daily Mail", „Daily Telegraph", „New-York Herald". Hij wierp de „Daily Mail" open bij de eerste blad zijde van het jaar 1886 en sprak „Zie jij rechts, ik kijk links, Wij zoJken de schipbreuk van de Irish uit 1886." „Heeft dat zoo'n haast, mijnheer waagde Wells nu toch, ten allerhoogste verwonderd u kan er immers toch niets meer aan veranderen, meen ik als wij eens wachten tot morgen, mijn heer, als u het mij veroorlooft." „Ik veroorloof je alles, als je maar rechts kijkt Wels." Zwijgend speurden zij. Het sloeg twee uur, drie uur, vier uur toen viel met een loggen slag Wells uitgeput met het hoofd op zija rechtsche pagina neer „Drie pond,'fluisterde Harry; dan zocht hij alleen verder en liet Wells ontzettende neus- en keelgeluiden maken. Hij was nu in Mei zijn oogen staken, zijn slapen, bonsden hij stond op en haalde ijswater hij goot het over zijn .polsen, waschte zich het hoofd. Dan schonk hij zich er eengrootglas van in,schoof kussens in een rug van Wells, legde er één onder zijn hoofd, zocht verder bladzijde na bladzijde Mei Juni Het sloeg half zes Ha Daar stond het 12 Juni 1886 het Consultatiebureau aan de Schoolstraat bij een de dames die dit jaar den verkoop op zicli zullen nemën. De vergadering stond onder leiding van mej. M. Cool, die met vreugde kon vaststellen, dat ook dit jaar weder een vijftigtal dames zich wilden spannen voor de zware taak om op 20 dezer de bloempjes aan alle stadgenooten aan te bieden. Kon met groote Voldoening worden teruggezien op het resultaat van 't vorig jaar, toch zou eenzelfde opbrengst dit jaar feitelijk niet voldoende zijn. Immers is daar dit jaar niet alleen 'n tekort van ruim 1600 gulden, maar de uitgave1- der vereemging stegen in het afge- loopen jaar met ruim 4300 gulden en kon nog lang niet alles worden gedaan wat de vereeniging zoo gaarne had ter hand genomen. Het zal dus noodig zijn, dat de burgerij dit jaar eens niet al te nauw toeziet naar het bedrag dat zij in de bus doet verdwijnen. Uit de vergadering, die een zeer geanimeerd verloop had, kwam onder meer de vraag naar voren of niet, mits met instemming en goed keuring van hoofden, op 20 dezer in alle instel lingen van. onderwijs kon worden gecollecteerd. Wilden alle ouders dien dag hunne kinderen een dubbeltje of een kwartje mede geven voor dit bij uitstek menschlievende en absoluut neu trale doel, dan hadden alle leerlingen dien dag liet prettige gevoel een goede daad te hebben verricht. De hoofden van scholen zullen wel zoo vrien delijk zijn om hun bewijs van toestemming even te zenden aan mej. M. Cool, Nieuwe Haven 151. De dames-collectanten zorgen wel Voor het overige en zullen het collecteeren inrichten naar de haar gegeven aanwijzing. Ook bij liet uitgaan van de voornaamste fabrieken zullen zooveel mogelijk dames met hare busjes aanwezig zijn. De Statendam. Het stoomschip Statendam is Zondag Lizard om de oost gepasseerd. Het regenten-college van liet. St. Jacobs gasthuis. B. en W. schrijven aan den Raad Wij ontvingen van regenten van het St. Jacobs Gasthuis bijgaand schrijven met aanbevelingen voor de in bet college ontstane Vacatures. Met die aanbevelingen kan de meerderheid va» 0' s college zich in zooverre niet vereenigen, dat daarin niet tot uitdrukking komt de pacificatie die wij in ons schrijven van 8 Mei 1926 hebben vooropgesteld. Wij gingen er in dat schiijven van uit, dat nu de gelegenheid zou wordee te baat ge- genomen om te voldoer aan het meermalen in Uw raad tot uitmg gekomen verlangen om meer groe pen der bevolking aan het bestuur ook van deze mstelbng te doen deelnemen. Wanneer regenten mochten meenen, dat hier aan door hun aanbeveling van een lid van het Burgerlijk Armbestuur is tegemoet gekomen,dan kunnen wij dit niet juist achten, daar het hier een benoeming qualitate qua geldt. Wij willen toegeven, dat de te nemen stap met het oog op de thans zitting hebbende leden, eenigszins pijnlijk zal zijn, doch wij achten bij het ingaan van tiet nieuwe tijdperk de pacifica tie van overhecrscliend belang. Gtbruik makende van de bevoegdheid ons ge schonken bij de betreffende verordening, wen schen wij nu aan het tweetal aanbevolenen voor de 6e vacature het betreft hier de laatstbe- „De vrachtboot Irish (3800 bruto ton) geladen met stukgoed van Buenos-Ayrex naar Leeds is bij de Kanarische eilanden op een klip geloopen en vergaan niemand van de bemanning werd ge red." Hij wiachte zich het voorhoofd af, de spanning werd ondragelijk 1 Ging hij nu ontdekken, wat hij vermoedde Hij zocht verder met den vinger volgde hij de regels der kolommen 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Juni. Had hij zich vergist Er was toch in dien tijd zooveel gesproken over dat bericht in de bla den 22 Juni .hij kon zich "iet vergissen hij wist het zeker het[was zoo tragisch geweest. Hij spalkte de oogen open ja daar stond, het22 Juni 2de blad 3de kolom ,-,Buenos-Ayres, 2 Juni. Met zekerheid kan wor den medegedeeld, dat een lid van de bemanning van de „Irish", die 11 Juni bij de Kanarische ei landen mei man en muis vergaan was, Cecil Her tog van Weston, die in Argentinië zoo aan lager wal was geraakt, dat hij zich had laten aanmon steren. De bekende zwerver en verspiller van het reusachtig vaderlijk erfgoed, dat hij indertijd aan zijn broeder Hertog Robert overliet, om de wijde wereld in te gaan, heeft aldus wel een zeer tragisch einde gevonden [Wordt vervolgd). NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 1