nog geen spoor van de vliegers. Noordmolenstraat 16. Nungesser en Coli omgekomen? Ten antwoord op een Fransch officieel verzoek ot« hulp bij de opsporing van Nungesser, heeft ^et departement van buitenlandsche zaken de Verzekering' gegeven dat alle krachten zullen Worden ingesponnen. Men geeft zich volkomen rekenschap van den omhang dezer raak en ten gevolge der ontvangen inlichtingen zullen ook in kot Kanaal opsporingen worden gedaan. Ainerikaansche overheid vraagt zich af, waar niet de taak een begin moet worden gemaakt, Want de vermiste vliegers kunnen overal geland zijn tussehen de Engelsehe en de Amerikaansche kust, De Atlantische Oceaan, waarover een dikke Uiist hangt, wordt ijverig afgezocht naar Nunges- Ser. 15 Regeeringsvaartnigen zijn aan het zoeken terwijl 00k a]]e beschikbare vliegmachines be- vel hebben gekregen de geheele kust af te speuren De spanning gaat gepaard met eenige ongerust heid. Zowel te land als ter zee wordt onophou delijk scherp uitkijk gehouden. Kar en stoomtram in botsing. De voerman gedood. Maandagavond negen uur is dc uit Gennep ko- tUeji.de stoomtram van de Maas-Buurtspoorweg °P de St. Aunastraat onder Nijmegen gereden °P een met paard bespannen kar, welke van den keiweg kwam en de rails overstak. De voerman, he 26-jarige ongehuwde A. Kersten te Nijmegen geraakte onder de machine en weid ongeveer tachtig meter meegesleurd. Toen de tram tot stil stand kwam, was IC. reed j overleden. Het zeer Verminkte lijk is naar het St. Ganisius zieenhuis overgebracht. De machinist van de tram verklaarde de ge bruikelijke fluitsignalen te hebben gegeven en hoor de kar te zijn verrast. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 10 Mei 11 Mei Londen - ƒ12.14 12 14 Berlijn 59 157* 59 17 Parijs - - 9.79 9.79 België - 34.72 34 72 ZwitserlandJL -48.0578 48 06 Amerika -2.49'/, 2.49'/8 Ween en - 36.177, - 35 177 Kopenhagen - 66.67 - 66.677 Stockholm - 66.82 66.84 Oslo - 64.51 - 64.55 Madrid - 44.15 - 44.16 Milaan -13.44 - 13.67 Advocaat voor f 1.95 inplaats van f2.25. 1 Ltr. Sinaasappellimonade Siroop 1 Ltr. Port, Witte oi Roode le kwal. 1 fl. St. Estephe Voor f 3.40 inplaats van 1 Ltr. Ananaslimonade Siroop 1 fl. Springfontein 1 fl. Oude Malaga f 1.35 f 1.50 f 1.15 f 4.— f 1.35 f 1.25 f 1.25 De vermiste meisjes weer t e- r e c h t. De twee 16-jarige meisjes, Wilhelmina Hos en Tonia Geluk, die, zooals reeds gemeld Werd, Zondagnacht uit het weeshuis aan de Doudschewagenstraat te Rotterdam zijn wegge lopen en wier opsporing werd verzocht, zijn te Haastrecht aangehouden. Zij zijn door de politie Uaar Rotterdam teruggebracht. Een meisje op een onbewaakte 0 v c r w e g gegrepen. Maandagavond 6 Uur is het 9-jarige dochtertje van den heer Dreiilh te Rijssen bij den ojVbewaakten overweg uuji de Wierdeusche straat aldaar door een lo- 'uaHrein gegrepen en gedood. Het meisje wilde Per fiets don overweg oversteken. Een bloemstuk in Gro'.n ingens raadszaal. Op de eerste raadsvergadering ua de geboorte van den lOO.OOOsten Groninger, werden B. en W. verrast door een fraai bloemstuk Op een veld van lila viooltjes, omgeven door roze bloemen, was in witte viooltjes bet. cijfer 100.000 aangegeven. HeL bloemstukwas geschonken door den bloemist"Reede, aldaar. Een gevaarl ijk everzwijn. Op een veetentoonstelling te Breslau werd Zaterdag een groot everzwijn, tegen de voorschriften in, °p verzoek van een belangstellende uit zijn kooi gelaten. Het beest viel een van de tentoonstelling bezoekers aan en verwondde hem met zijn slacht- tanden zoo zwaar in de zijde, dat een rib bloot lag. Het slachtoffer werd in bedenkelijke staat «aar het ziekenhuis gebracht. Overstroom ingen in Polen. Een hevige storm woedde eergisteren boven het Zuid-Oostelijk gedeelte van Klein Polen, len gevolge van den buitengewoon hevigen regenval zijn de rivieren, vooral dc Striji, buiten haar °evem getreden. De stad Striji, die aan de rivier gelegen is, ten Zuiden van Lvov, staat 15 c.M. onder water. De hevige storm en de regenval veroorzaakten een paniek onder de bevolking De schade is groot. Laatste Berichten. Voor f 3.30 inplaats vanf 3.85 Hij handelde ook in cocaine en opium. Ook de agent B. schijnt zich vroeger reeds met ver dachte zaken te hebben ingelaten. Spr. ging daarna in den breede het verloop der zaak na. Er was afgesproken, aldus spr., dat de trans actie ten huize van B. zou plaats vinden en deze wist dat hij hiervoor een vergoeding zou krijgen. Hij deed het dus uit winstbejag. De man geeft. Spr. geloofde niets van de verklaring van Van W. Naar spr.'s meening bestond er een com plot waarin zoowel deze verdachte als E Göbel betrokken waren. Dat verd. de sieraden van G. heeft gekocht, geloofde spr. absoluut niet. Bo vendien had Verd. als oud-agent Van politie moe ien begrijpen, dat de zaak niet zuiver was. Spr. was er dan ook van. overtuigd, dat Verd. heeft geweten, dot de voorwerpen van misdrijf afkom stig waren. Beide verdochten hebben zich aan een ernstig delict schuldig gemaakt, temeer daar er eon dienstdoend agent van politie hij betrokken is Het vertrouwen van het publiek in de politie is door deze zaak" geschokt De reclasseefingsrapporten, die omtrent hei de verdachten zijjj uitgebracht, luiden ongunstig. Spr. wilde dan ook de maximum-straffen ei- sehen, die op de ten laste gelegde misdrijven zijn gesteld. Tegen verdachte Van W. eischte spr. wegens poging tot heling twee jaar en tegen ver dachte B., wegens medeplichtigheid daaraan een jaar e.n vier maanden gevangejiisstraf. De toegevoegde verdedigers mrs. A. van Wee- nen F. A. Holletnan, bepleitten resp. voor Van W. en B. vrijspraak en clementie. De uitspraak werd bepaald op 24 dezer. Financ en Econ. Ulededeelingen de dupe geworden van dergelijke minderwaardige manieren van zaken doen. Mogen deze regelen tevens bijdragen tot een weinig meer openbaarheid van de zijde der Ver zekeringkamer. Als oud-commissarissen zich op een dusdanige wijze uitlaten, behoeft er m.i. door het Rijksinstituut met langer gewacht, te worden. Een controle van tien maanden bij een maat schappijtje, datnoggeen zes haar bestaat, is toch al niet bijzonder geschikt om Veel vertrouwen te vragen voor de controle van maatschappijen die veel en veel groot er zijn. W. HAMMECHER, van Peltlaan 98. Nijmegen (Hatert) 10 Mei 1927. De mede,deelingen op de hierboven bedoelde vergadering gedaan zijn in brochurevorm ver schenen en tegen betaling van 0.15 bij mij ver krijgbaar. Postrekening 127.965. 1 SPORT. 1477 30 Telegrammen. Alle onderzoekingen zonder resultaat. PARIJS, 11 Mei Ook hedenmorgen was e Parijs nog geen enkel bericht ontvangen om trent het lot van de Fransche vliegers Nun gesser en Coli. HALIFAX (New-Schotland) 11 Mei (draad loos) De Amerikaansche kustwacht heeft zon der resultaat een onderzoek ingesteld naar het vliegtuig van Nungesser, t.ot 150 mijlen ten Noorden van heL Sable Island. De toestand in China. Te Hankow kritiek. LONDEN, 11 Mei De bladen melden uit Shanghai, dat de toestand te Hankow kritiek is. Men verwacht aldaar ernstige conflicten. Rechtzaken. Weerbericht. Verwachting matige, mogelijk tijdelijk toe nemende wind, meest uit Noordelijke richtingen zwaar bewolktwaarschijnlijk enkele regen buien weinig verandering in temperatuur, overdag mogelijk minder guur. Het vergii'tigingsgcval te Venlo. Men meldt ons uit Venlo In verband met het Vermoedelijk vergiftigingsgeval kunnen wij nog berichten, dat een deel der ingewanden van het. slachtoffer ter sectie naar Roermond is gestuurd, Waar het dopr bekende specialisten verder zal Worden onderzoent. Deze achten termen aan wezig voor een nader scheikundig onderzoek Van maag en ingewanden. Aardbeien op de veiling. Uit Zalt,-Bommel wordt gemeld Heden wer den alhier geveild 100 p. glasaardbeien a ƒ1.25 P- pond. Verwacht wordt, dat Donderdag a.s. ongeveer 500 pond zal woiden aangevoerd. Vijf-jarig meisje verbrand. Hedenmorgen is bet 5-jarig dochtertje van den heer v. d. H., uit de Anielierstraat, te Eind- Hoven bij een buurvrouw tegen het gascomfoor Seloopen, waardoor haar kleertjes in brand ge raakten. In zorgwekkenden toestand is het meis je naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij na eeni ge oogenblikken overleden is. Branden. Men meldt ons uit Gennep In den afgeloopen nacht, is afgebrand de groo te moutfabriek Aurora, van den heer Bekkers Hroeiing is de oorzaak van den brand. Verzeke Hng dekt de schade. Men meldt ons uit Nijmegen In de van Spaanstraat, adiier is uitgebrand de woning van de wed. N. De oorzaak is het Aansteken van een kachel met een gasvlam. Verzekering dekt de schade. T w e e e x-a geuten voor dc Rotterd. rechtbank. De rechtbank te Rotterdam heeft gisteren de geruchtmakende helingszaak behandeld, waar bij een ontslagen en een dienstdoend agent van politie (thans eveneens ontslagen) betrokken zijn. In den nacht van. 29 op 30 December jï. werd ingebroken in den juwelierswinkel van de firma Ameling Merkes, op den Goudschenweg alhier. Een groot,e partij gouden, en diamanten, sieraden tot een waarde van. 10.000 werd ontvreemd. Het gehikte de politie van liet bureau Meer manstraat n.iet de daders op te sporen, tot zich in het begin van Januari iemand aan het bureau meldde, met, de mededeeling, dat er wellicht n.og iets terecht zou komen, van het gestolene. De politie ging, gelijk men zich herinneren zal, op deze mededeeling in. Een rechercheur deed zich als kooper van. het gestolene voor en op Zondagavond 9 Januari zou in een'huis aan het Reigerspad de transactie plaats vinden, welk huis werd bewoond door den agent, van politie A. B. van het bureau Paul Krugerlaan- Het huis werd door een, groot aantal agenten omsingeld, terwijl binnen de onderhandelingen gevoerd werden tussehen den agent B., den ontslagen agent C. van W. en den gewaanden kooper, terwijl daar later nog kwam mej. M. IE, die het gestolene hij zich had. Toen het goud op tafel lag, drong plotseling de politie met de revolver in de hand de kamer binnen. Het drietal Werd gearresteerd en het ge stolene in beslag genomen. Doch toen bleek, dat het gestolene niet afkomstig was van de inbraak bij de firma Ameling Merkes, doch van verschillende inbraken te Hillegersberg, Vlaardingen en BJoeméndaal. Later hadden nog verschillende arrestaties in verband met deze zaak plaats. Hiervoor stonden terecht de 28-jarige G. v. W. en de 32-jarige A. B. Het O.M., waargenomen door mr. J. A. de Visser, begon met er op te wijzen, dat het ver wondering heelt gewekt, dat agenten van politie aan deze zaak schuldig zijn gebleken. liet was, aldus spr., niet gemakkelijk ieders aandeci in deze zaak vast te stellen. Li totaal waren er vijf verdachten en thans staan do beide helers terecht. De inbreker E. G. vertoeft op het. oogenblik in Frankrijk. Zijn uitlevering is aangevraagd. Een tweede inbre ker, T. genaamd, is reeds voor een andere zaal veroordeeld, terwijl de vijfde verdachte, mej M. H., niet Verder zal worden vervolgd. Spr. wees er verder op, dat verd. Van W. be kend staat als een koopman van verboden waar N. S. V. K. Uit de persverslageji van een te Nijmegen ge houden vergadering van bij de N. S. V. K. be trokken spaarders is reeds bekenddat op die bijeenkomst door mij nogal scherpe critiek werd uitgeoefend, niet alleen op de N. S. V. K. doch tevens op het Instituut Verzekeringkamer. Deze laatste critiek was gegrond op de omstan digheid, dat ik van de maatschappij in Augustus 1925 een balans c. a. over het jaar 1924 ontving, welke r.og niet konden tippen aan de tien exem plaren, welke'aan de Verzekeringkamer door de maatschappij moesten woren ingediend. Als ik derhalve in mijn gegevens reeds aanleiding vond mij met de maatschappij in verbinding te stel len over deze cijfers, dan verwondert het wel, dat de Vtrzekeringkaïper in haar tien uitvoerige ex emplaren geen aanleiding vond eefis bij de maat schappij te gaan kijken, wat er feitelijk aan de hand was. Deze verwondering werd nog grooter, toen ik io Februari 1926 inzage kreeg van de zeer scherpe critiek, welke door den heet Wiebes-Lee mans aan de maatschappij wa» gewijd en zij be reikte het toppunt, toen mij i,u Juni 1926 door de Verzekeringkamer werd bericht nadat ik dat Instituut op diverse afwijkingen in de cijfers had gewezen dat ik hetVerslag der maatschap pij over 1925 maar moest afwachten. Nu is dit verslag nog steeds niet verschenen en de Ver zekeringkamer hult zich neg steeds in een buiten gewoon stilzwijgen.Moet hier nu met alle geweld zelf nog maar den schijn worden gewekt, dat het Rijksinstituut niets durft te zeggen vanwege het Eerste en Tweede Kamerlidmaatschap der aan de maatschappij betrokkenen Het zij mij dar. veroorloofd er hier even op te wijzen, dat de heer Bulten op Maandag 2 Mei j.l. op zijn ni.aandelijksch.en spreekdag te Nijmegen De Olympische Spelen 1928. De Fransche regeering heeft een. wetsvoorstel ingediend om een crediet, van, 2.000.000 francs te verleenen als ondersteuning voor de Fransche deelneming aan de a.s. Olympische Spelen. Belangstelling uit Duitschland. Telkens wreer bereiken het Comité 1928 be-* richten, waaruit blijkt, dat de belangstelling voor de Olympische Spelen van Duitse he zijde buitengewoon groot zal zijn. De Consul van Duitschland te Duisburg ont ving van de directie van de Krup-fabriekente Rhcinhausen bericht, dat vanuit dat ressort circa 500 belangstellenden alleen reeds voor de Olympische zwemwedstrijden de reis naar Amsterdam zullen ondernemen. Voorts wordt door de Allgemeine Alster Club in Hamburg een groote stoomboot ingericht voor de belangstellenden in de roei- en zijlwed strijden. Deze boot dient dan tevens voor de huisvesting en blijft tijdens de Olympische Spelen te Amsterdam voor anker. Kerknieuws. Priestervervolgingen in Rusland. Volgens berichten uit Rusland aan in Rome wonende geestelijken zijn in Rusland weer talrij ke geestelijken der katholieke kerk gevangen genomen. Te Leningrad werden een 100-tal katholieken gearresteerd, mannen zoowei als vrouwen de laat sten werden beschuldigd dat zij Franciscanernonnen zouden zijn. Op het Sólo- wietskyeiland worden talrijke katholieke pries ters van den Latijnschen en Slavischen Ritus gevangen gehouden hieronder bevinden zich zelfs eenige bisschoppen. heelt gezegd „dat de heer ITaazevoel alle heeren zoo netjes „bij den neus heeft gehad dal hij Bulten aan de N. S. V. K. een i' 1200 en aan de Dante Alighieri een 800 verspeelde dat commissarissi.n de bewijzen in hadden hadden om Haazevoet te vervolgen, doch zulks niet wensclien te doen, vanwege diens groote gezin." Aan den heer Bulten zelf zij mij geoorloofd op te merken, dat, indien commissarissen zelf de dupe werden, het hun eigen schuld is, wart in Augustus 1925 is hen van alleszins bevoegde zijde medegedeeld, dat er toen reeds eerste halfjaar 1925 ciui belangrijk verlies was, ter wijl mijn telegram aan de Vergadering Van aan deelhouders in Juni 1926 voor kennisgeving werd aangenomen en dividend over het verliesjaar 1925 werd ter beschikking gesteld en uitgekeerd. De heer Haazevoet werd r.og tot November 1926 gehandhaafd. Is er dus een schuldige dan niet. de heer Haazevoet alleen, doch met hem het college van commissarissen. De Verzekeringkamer, die nu oppermachtig werd, nadat zij erst, 2| jaar do zaken liet verloo- pen, liet, door een Rechtbank diverse schikkin gen hekend maken, welke zij had getroffen, doch waarom daar tevens niet bij vermeld, dat alle stukken, betrekking hebbende op de N. S. V. K. moeten worden gezonden aan den heer Smit, v el ke bij ondrzoek blijkt de directeur van „St. Pe trus te zijn Een der plaatselijke inspecteurs van St.. P durft opon.lijl verklaren, dat de N. V. S. K. een gewone failissemeptszaak is, dat zijn maatschap pij de hypotheken overneemt en dat de spaarders door die deconfiture geen of geen noemenswaar dige schade zullen lijden. Op grond waarvan kan dit gezegd worden Heeft het personeel St. P. rechi meer te weten dan zij, die onmiddellijke be langen bij de N. S. V. Iv. hebben Of wordt dit gezegd, omdat het personeel St. P. opdracht zou de hebben aanvragers voor polissen of Spaarbrie- ven en ben, die reeds bij de maatschappij be langen hebben loopen, af te rennen en te verzoe ken bij St. P. te komen, niettegenstaande, dot volgens het Verslag Verzekeringkamer 1925 niet het kapitaal van St. P. ook niet zoo noemenswaar dig groot is Is dat de meest gewenschte, de meest katholieke manier van acquisitie Denkt men daardoor vertrouwen in de maatschappij te weklc^n M. i. behooren tegen dergelijke prak tijken openlijke waarschuwingen tc komen. Reeds te lang is ons goedgeloovig R. K. publiek De katholieke missie in China. Volgens een statistiek der Pater Jesuiten be draagt het aantal der in China werkzame missio narissen 1394 hiervan zijn 262 Italianen, 176 Spanjaarden,' 642 Franschen, 134 Nederlanders, 75 Amerikanen, 76 Duitschers en 29 Ieren en verder 1183 inlandsche priesters. De protestanten hebben ongeveer 6000 missionarissen circa 80% zijn in Januari 1927 echter vertrokken. De Lourdcs-pelgrimage. Zooals uit Lourdes wordt bericht bedroeg het aantal pelgrims in het afgeloopen jaar c. a. 500.000, waaronder 5 kardinalen, 132 aartsbis schoppen en bisschoppen. 51000 Heilige missen werden geiezen en circa 1 millioen Hl. Communies uitgedeeld, liet Bureau des Constatationj waar alleen doktoren zitting hebben, hieronder bevinden zich ook eenige vrijdenkers kon ge durende 1925, 14 genezingen constateeren, in het jaar 1926 slechts l,die alle op eenewetenschap pelijke manier niet konden worden verklaard. Burgerlijke Stand. Geboren: Mei 8. Johanna Hendrik», d.v. Bovenberg on T. Goris, Ie Tuinsin.gol. Thomas Maria Johannes, z.v. T. M. Scholte en G. Beekman, Nieuwe Sluisstr. 9. Arie, s.v. B. Staat en A. M. van Kampen, Pïagastraat. Overleden Mei 8. P. Wijntics, 52 j., Rotterdamsehedijk F M Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. Mei v.m. 11.06 n.m. 11.44. Mei v.m. n.m. 0.03. 13 Mei v.m. 0.34 n.m. 0.48. Gem. Hoogwater 87 c.M. -}- N.A.P. Gem. Laagwater 77 c.M. N.A.P. SCHIEDAM, 11 Mei. Aangekomen Eng. s.s- Alcbymist, kapt. A. Hadlow, met o'ie van Hu' voor N. V. Schieveem aan de Wi'helminahaven, het schip vertrok heden ledig naar Vlaardingen om olie te laden aan de Matex voor Londen. Eng. s.è. Daensway, ledig van Rotterdam hier te dokken m de WThelmmahaven. SCHIEDAM, 11 Mek Vertrokken Noorsch Bjornstjerne Bjornsson, ledig naar Narvik. om Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 11 Mei. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 14. Namens de commissie voor de noteering H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 11 Mei. Men noteert voor Spiritusl00% 30.—. Spoeling. Noteering van de Coöp. Vereen. „Schied. Spoeling vereeniging' Heden 1.30 per ketel. a-a-rv. pörticulierer, fr&rvco J\ederl<a per literkruik s.s.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 3