Bij Scheren SCHOONMAAKARTIKELEN. ig£ 30, TUbe 80 ,t. PU ROL Stads- en Gewestelijk Nieows. De onregelmatigheden bij het Openbaar onderwijs. B. en W. van Schiedam hebben het volgende geantwoord op het nader in de dagbladen gepu bliceerde schrijven van de raadsleden, de hceren Evers, van Pelt en Slavenburg. Uit het feit, dat de door U ingezonden vragen inzake administratieve overplaatsing van leer lingen terstond voor ons werden beantwoord, schijnt door U ten onrechte te zijn afgeleid, dat U daarmede de gelegenheid werd geboden om met ons over bedoeld onderwerp in een polcmieK te treden. Dat lag echter allerminst in onze bedoeling en zou ook geheel ia strijd zijn met de te dien aanzien bestaande gebruiken. Mocht ons schriftelijk antwoord U niet hebben bevredigd, dan kunt U daarvan doen blijken in de eerstvolgende raadsvergadering, waarvoor U dan zooals steeds gebeard gelegenheid zal worden geboden. Wij hebben aan dat antwoord thans niets toe te voegen. Wij zijn niet verwonderd over bovengenoemd antwoord, toch treedt naar onze meening sterk op den vourgrond het feit, dat de zwakke po sitie van het college van B. en W. juist dóór dit antwoord scherp wordt belicht. „Katholiek Leven." Seizoensluiting. Gisteravond heeft Katholiek Leven aan het slot van haar programma 1926'27 een punt gezet. En't was me er een! Lie/er zouden we het een uitroepteeken noemen, maar dat doet er nu niet toe, in beide gevallen vil het toch zoo veel zeggen als er is van de jolijt gesmuld. Een brok echte, gezonde, onschuldige vreugde hing er in de lokalen van Musis Sacrum en ieder v oor zich heeft er op zijn beurt van gesnoept, en geplukt. De sfeer zn den geheeien avond, da.ik zij de leidende personen, onder wie de voorzitter der vereeniging, de heer Theo v. Kemenade, zich al bijzonder onderscheidde, was knusjes-in- tiem en er zal we' niemand geweest zijn, die zich een oogenblik verveeld heeft. Een geva rieerd programma, geheel uitgevoerd met eigen krachten, was een verrassende aaneenschakeling van humor en jool. Nadat de woon'en van welkom, hoop op suc ces, hoop op aanwinst van nieuwe leden en donateurs en wat er zoo al meer bij behoort, door den voorzitter wax-en uitgesproken, opende de beeren J. Smits en W. Brounts met Dichter und Bauer, waarna mej. Dora Kamp met baai- lieve sopraan „Mijne moedertaal" van Brandts Buys en „Wiegenlied" van Mozart zong en veel succes oogstte. Dan was daar nog de heer Th. v. Kemenade, die op geestige wijze „De waar zeggende kwartel" van pater B. v. Meurs voor droeg. Vervolgens bood het rijk afwisselende programma nog een oer-komkch kluchtspel in twee bedrijven „Ze krij0en mekaar" onder regie van den heer hheo Vlug. De medewerken den hebben allen zonder uitzondering in dit stuk je getoond zich zeer wel thuis te gevoelen op het tooneel, zoodat het spel vlot van stapel liep. Aanhoudend daverde de zaal van het lachen en het applaus, zelfs bij open doekjes, was dan ook verdiend. Na afloop sprak de heer Th. Vlug een heilwensch uit op K. L. in het bijzonder op den voorzitter, den heer Th.v. Kemenade die een fraaie bloemen mand en een kistje, inhoudende eenige dorststil- lende apparaten, onder hartelijk applaus in ont vangst had te nemen. Tusschen al deze bedrijven dooT was de muziek niet van de lucht en de vloer van Musis niet leeg. Vele aardige attiacties hielden de lachspieren in beweging, zoodat den geheeien avond door een ongedwongen prettige geest de feestvierenden bezighield. Het was reeds laat toen het eind signaal klonk, waarna allen, noogst voldaan, een welverdiende riiot gingen genieten. De geestelijk advisier pater Schuurman was bij het eerste gedeelte van den avond tegen woordig. Tentoonstelling Lid uina-Patronaat. Er zijn in onze goede stad altijd nog menschen, die voor alle goede werken voelen behalve voor het Patronaatswerk. Aan alles geven zij hun mo- reelen en finantierieu steun, alleer het Patro naatswerk heeft hun sympathie niet. Hoe jammer Er ligt toch zoo'n pracht gedach te in het werk, om ouze Roomsche jongens en meisjes godsdienstig en maatschappelijk op te voeden tot echte Roomsche mannen en vrouwen tot degelijke vaders en moeders. Warneer wij voor dit doel extra werk verzuimen in vcrwaar- loozen, zullen anderen het doen en daarmede in de jeugdige, zoo ontvankelijke haiten den kiem leggen voor wat niet strookt met o rze, de eeaig ware levensbeschou wing. Er behoeft hier voor de meer ingewijde slechts herinnert te worden aan het jeugdwerk der Socialisten, om de waarheid van het bovenstaande h< Ider in te zien. Boven dien spreken voor het nut en de noodzakelijkheid van het Patronaatswerk overduidelijk de veel vuldige uitspraken en zelfs bevelende bepalingen va het hoogste Kerkelijke Gezag. Hier geldt bij dit tekort aan waardeering voor zeker de welbekende uitspraak Onbekend maakt onbemind. Om zelf hieraan geen schuld en dus geen ver antwoording te hebben, heeft het Bestuur van het Me isjes-patronaat St. Lidun a der Franke- laudsche parochie evenals het vorige jaar ook nu weer eene tentoonstelling georganiseerd van de werken der meisjes. Dit omvat natuurlijk slechts een klein gedeelte vau de vruchten van het Patronaat 't is nu een maal onmogelijk ten toon te stellen de vermeer dering van godsdienstige kennis, de opvoedende en beschavende kracht,die er van het Patronaat- Droyisterijj „DE GAPER", A. SCHOhTE Jzn., 10 Broersvest 71, hoek Heerenpad. Tel, 68306. Alle kleuren verf £0 cent per Kilo. schijnt te komen, deelt hij ze uit aan het publiek. Dat hij succes heeft, behoeft geen betoog. Als tweede hoofdfilm een drama in vijf acten genaamd „Iwan de Verschrikkelijke". De film is geheel bewerkt naar het bekende boek van Leo Tolstoi en speelt in het oude kijzerlijke Rusland. Gaarne geven we aan aanbeveling voor dit zeer mooie programma. géén Pijn en naschrijnen of stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Financ en Econ. Mededeelingen Rotterdamse he Lloyd. Naar men mededeelt, zal aan de algeineene vergadering van aandeelhouders der Stoom* vaart-Maatschappij „Rotterdaiiasche Lloyd"wor- den voorgesteld het dividend over 1926 te hepa" len op 8| pet. (v. j. 1\ pct.). Lindeteve sS tokvis. Naar de directie van LindeteVcS- Stokvis mededeelt, zal aan de aigemeene vergade* ring van aandeelhouders worden voorgesteld over 1926 een dividend van 9 pct. uit te keeren (v. J' 6 pct.). Ksrkaieuws, 'sPausen Naamdag. Het H. College en hofhouding boden den H- Vader hupne gelukwenschen aap ter gelegenheid van 'sPausen naamdag, die valt op den feestdag van den H. Achilles. Nederlanders te Rome. Verschillende kleine groepen van Ntderland* sehe Rome-reizigers bevonden zich Dinsdagmor gen in Sint Pieter. Z. H. de Paus e P de Meimaand. Volgens gewoonte begaf zich Z. H. Zondag 8 Mei, den eersten Zondag van de Meimaand naar de Capella Paolina, de parochiekerk van het Vati- caan om het smeekgebed te bonden ter e.ere vak O. L. Vrouwe van den H. Rozenkrans. Op het hoofdaltaar werd het Allerheiligste, uitgesteld door Z. H. den Paus, bewierookt. Het smeekge bed ter eere van de Madonna werd voorgelezen alsmede de Litanie van O. L.Vrouw gebeden waarna het Tantum Ergo werd gezongen. Mgr- Zampini sacrista van Z. H„ gaf den Zegen niet het Allerheiligste. Z. H. was voor deze intieme plechtigheid,waar bij slechts eenige Prelaten, en de parochianen van het Vaticaan tegenwoordig waren, vergezeld door eenige edelwachten, door Mgr. Maggiof' doom en Zijn huiskapelaans. Radio-u ie uws. Mr. Baldwin voor den microfoon. Dinsdag 24 Mei om 9.20 n.m„ Empire Day. zal Engeland s eerste minister Stanley Baldwin, M.P. een causerie houden voor den microfoon van Londen en Daventry, over Empire Day- Anti-storings centrales. Canada bezit een op de geheele wereld unieke anti-storingsdienst, speciaal ten dienste van de luisteraars, met centrale's in OUowa, Toron to, Vancouver, Montreal, Halifax en Winnipeg- Iedere centrale beschikt over deskundigen en een of meer auto's, die voorzien zijn van aller lei meetinstrumenten en een peil-inrichting- Indien een luisteraar last van storing heeft kan hij hiervan melding maken bij de dichtstbijzijnde centrale, die een technike; met de auto uitzendt om de storingsbron op te zoeken en zoo mogelijk te verhelpen. Korte-golf proeven in Zwitserland. Door de Zwitsersche Rijkstelegraafdienst wor den thans korte-golf proeven gedaan op 32 M- en wel op Maandag, Donderdag en Zaterdag van 8.50—10.05 n.m. De zender heeft een energie van slechts 50 Watt en is zoowel voor telegrafie als telefonie uitgerust. San Sebastian op een andere golflengte. San Sebastian, de oude korte-golf favoriet- van de .uisteraars, is door de Spaansche radio' omroepmij. overgenomen en zal voor korten tijd uit bedrijf genomen worden. De zender wordt geheel nagekeken en komt dan weer in den etber terug met een andere golf lengte. Het station zal geen eigen programma meer uitzenden, doch 't programma van Madrid geregeld overnemen. San Sebastiaan was een van de eerste korte-golf stations, welke in Neder land goed hoo,baar waren. Een nieuwe radiolamp, zonder Latter ij en? Uit Amerika komt het bericht, dat Lee de Forest, de beroemde uitvinder van de 3-electro- den lamp, een nieuwe lamp uitgevonden z°u hebben, die zonder batterijen werkt en boven dien als lichtlamp dienst kan doen. Mogelijk is het een lamp met wisselstroom- voeding direct uit het iichtnet.. Het „nieuwe zou dan al'een bestaan in het „tevens 'icht geven". Daar het bericht uit Amerika kordL mag we1 het noodige voorbehoud gemaakt wor den, temeer omdat technische gegevens gehee ontbreken. Dus nog maar even afwachten. Burgerlijke Stand. Geboren Mei 13 Elizabeth, d. v. P. van de Vooreu en C. Boschaart, Franklinstraat Laurens, z. v. L. Boekee en L. W. Viveen, Ovd' schieschestrat. werk uitgaat. De hoofdzaak is ook, dat dit alles in het leven van de beschermelingen van het Patronaat tot uiting komt. Maar om een voorbeeld te geven aan allen, vari wie eenige steun in ons streven verwacht wordt, wordt er tentoongesteld, wat er tentoon gesteld kan worden de handwerken, resultaten van de lessen in sloydwerk, in, nuttige en fraaie handwerken in strijkles. Met dez4 zaken als voorbeelden voor het ge heele resultaat, durven we een ieder uit te noodi- geu, een kijkje op onze tentoonstelling te komen nemen We verwachte1 de ouders van onze tegenwoor dige leden, maar ook die het toekomend jaar hunne dochters aan ons werk dienen toe te ver trouwen. We ver/vachten vele belangstellenden uit de parochie, om door meerdex-e kennis meer de liefde voor onze actie op te doen. Dit verdienen zeker de meisjes, die in deze belangstelling niet alleen een belooning mogen zien voor hun werk in het verleden, maar ook een aansporing voor hun ijver in de toekomst. Dan moge ook tevens deze belangstelling een voldoening zijn voor de dames, die zoo geheel belangeloos en onbaatzuchtig hun vrijen tijd aan dit vaak zoo moeielijk werk ten offer brengen. De tentoonstelling wordt gehouden morgen in de groote zaal van het Vincentiusgebouw, Lan ge Haven 11 eo is geopend den geheeien dag van na de Hoogmis tot aan het Lof en van na het Lof tot negen uur. L. BEUNE, kap. R. K. Ziekenhuis. Vorig saldo 8617.044 Sch25..- Van een weldoener uit Rotterdam - 10.— Havenparochie Wijk Wr 32.75 Havenparochie Wijk L- 22.254 Frankenland Wijk K- 28-—* V. maanaelijksche bijdrage - 3.50 Wijk M5.80 Totaal8744.344 In de afgeloopen week herinnerden we den veertienden sterfdag van dokter Nolet z.g. den grondlegger van onze actie. Wekt de herinnering aan zijn groot voorbeeld niet op tot royale na volging Het Comité. Giro No. 69230 Geen inenting. Ter aigemeene kennis wordt gebracht, dat in verband niet de stemming ter verkiezing van leden van den gemeenteraad op Woensdag 18 Mei a.s. in den St. Joris Doele, geen zitting voor de inenting zal plaats hebben. De wegenbelasting. Belanghebbenden worden er aan herinnerd, dat het toezicht ten behoeve van de wegenbelas ting Maandag 16 Mei a.s. aanvangt, zoodat het noodig ;s, van dien dacum af in het bezit te zijn van, een fcelastingkaart voor bet motorrijwiel of motorrijtuig. Jubileum. Op 21 Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. v. d. Touw in dienst trad bij de gemeente-reiniging. „L. van Beethoven." Gisteravond heeft het dilettanten-syn.phonie- orkest „L. v. Beethoven" een uitvoering gegeven m den R.K. Volksbond. Wij komen hierop Maan dag nader terug. Allen op de fiets. Wij herinneren bij deze nog eens aan den heden middag te houden propaganda-fietstocht, aan vangende hedennamiddag half vier in de Waran de, tijde Broec'ersschool. Men behoeft slechts een fiets mede te brengen voor hef overige zal wor den gezorgd. Op alle R. K. jongelui, die maar eenigszins kunnen deelnemen, wordt gerekend. Voorts willen wij nog eens uitdrukkelijk ver zoeken, dat de R. K. kiezers en kiezeressen den Maandagavond a.s. vrij houden opdat allen kun nen aanwezig zijn bij de propagandarede, van den heer Chris Jansen in den R. K. Volksbond, 's- avonds te half negen. Pandora. Het programma opent met e._r> Ufa journaal hetw Ik nieuws be\at van dri» of viei wenen terug en dus vrij actueel mag heeten. Hierna een klucht in één acte. „De bruid met de pruik", welke wat humor betreft, niet onder doet voor de meeste films van dit genre, doch er zich ook niet boven verheft. Als eerste hoofdnummer draait „Uit het leven van een bazarmeisje", een mooi en zeer goed gespeeld sensatie-speeldrama. Spel, regie en ensceneering zijn in deze film af, terwijl de hoofdrol in fianden ïs van Norma Tal- madge, die ook in dit werk weer boven haar part ners uitblinkt. Op het tooneel iemand die steeds volle zalen trekt, n.l. Mr. Carter. Na eenigen tijd handig ge jongleerd te hebben met hoepels en een paar lied jes gezongen te hebben, gaat hij over tot zijn oude kunst, het goochelen. Mr. Carter weet alle moge lijke fraaie en nuttige voorwerpen te voorschijn te halen, en daar hij er toch gemakkelijk aan UIT ROTTERDAM. De Willemsbrug en het tramverkeer. In verband met gemeentelijke werkzaamheden aan de Willemsbrug, zullen de trams van de lijnen 2, 6, 12, en 12a op Zaterdag 14 Mei a.s. na 12 uur n. m. tot Zondag morgen 15Mei pl.m. 8 uur deze brug niet kunnen berijden. De trams op de Linker Maasoever zullen van hun resp. standpunten niet verder rijden dan tot Nassaukade (Hulpbrug) Op den Rechter Maasoever zullen de lijnen 2, en 6 van hun resp. standpunten rijden via Beursplein tot einde Boompjes (dus lijn 3). De lijnen 12 en 12a rijden van hun resp. stand punten via Reursplein - Middexisteiger - naar Oosterkade (Maasstation). Door deze route te volgen komen te trams zoo dicht mogelijk bij de gemeentelijke veerboot- jes, de lijnen 2 en 6 veerdienst Leuvehaven, 12, en 12a veerdienst Maasstation. De laatste doorgaande tram van lijn 2 naar Vlaskade vertrekt 11.40 n.m., die naar Centraal Station 11.30 a. m. De laatste doorgaande tram van lijn 12 naar Groene Zoom vertrekt 11.34 n. nu, die naar Cen tral Station 11.30 n.m. De laatste doorgaande trams van lijn 12a ver- trekkexi van- en naar hun resp. standpunten 11. 37 n.m. De laatste doorgaande tram van lijxi 6 vanaf Heer Vrankestraat vertrekt 11.16 n.m., van Prinseshooid 11.50 n.m. Prinees-Theater. Deze week draait als tweede hoofdfilm het schitterende boeiende filmwerk „Amsterdam bij nacht." Amsterdam, centrum van handel en industrie, stad van kunsten en wetenschappen, stad ook waar 's nachts ongezien Voor velen 't duister nachtleven, vol tragiek, zich afspeelt. De film laat ons een volle blik slaan in het leven \an hen, die 'snachts moeten leven. Prachtig spel enmees- terlijke regie maken dit kinowerk tot een dtr besten, welke wij ooit zagen. Niemand verzuimt dit filmwerk te zien. Als eerste hoofdfilm een koddige succesfilm in zeven acten, met Laura La Plata in de hoofdrol, getiteld T kan j« maar overkomen. Een enorm laehnummer vol goede humor. AL bijprogramma een leuke tweeacter getiteld „Een ongeluk ligt i.u een klein hoekje" eneenzeer vaneerend journaal. Wij kunnen dit program voor volwassenen gaarne aanbevelen. W. II. Theater. Het, journaal geeft eenige goed geslaagde op- ïamen var, het vertrek der onfortuinlijke waag halzen Nungesser en Cöh, terwijl de revue ver schillende mooie opnamen van Weenen geeft. Van een komische twee-acter, „Een reuze zwer ver' genaamd, konden we de draad niet erg volgen, zoodat we onze meening er over niet kun nen zeggen. Beter ging net met de volgende film „De stad der gevaren". Dit is een zeer mooi speel-drama, hetwelk zich afwikkelt ia New-Yor en van het begin tot bet einde boeit. Op het tooneel de 2 Schulakoff's, een Rus- schisch danspaar, hetwelk met eenige zeer mooie Russische en Spaansche dansen veel succes oog- ste. Na de pauze een drama in zeven acten, ge titeld „De danseres van Parijs". De directie laat bij deze film geen personen toe jonger dan achttien jaar. Wij voor ons hadden die leeftijds grens graag nog eenige jaren hooger gesteld ge zien. Voor volwassenen hebben we geen bezwaren* tegen dit programma Handel en Nijverheid. Duit schland op de tweede plaats van den internatio nale scheepsbouw. De verslagen over den arbeid der Duitsche werf-nijverheid toonen aan, dat er tegenwooidig op Duitsche werven 79 schepen met 351.000 ton in aanbouw zijn, daaronder 50 stoomschepen 28 moturbooten en 1 zeilschip. In den tijd van drie maanden toonen de Duitsche werven een vermeerdering van 66% ton. Hot zijn voorname lijk groote schepen voor den overzee-dienst, o.a. 1 stoomschip mot meer dan 25.000 ton en 2 sche pen met meer dan 15.000 ton. De Duitsche werf- industrie neemt op het oogenblik de tweedcplaats van den internationalen scheepsbouw in, ter wijl ze in het vorig jaar dikwijls pas in de vijfde plaats kwam. De Duitsche werf-nijverheid heeft nu dus haar plaats van voor den oorlog weer bereikt. Na Duitschland komt nu Italië met op stapel liggende schepen van 209.000 ton. Dan volgen de Vereenigde Staten (179.000), Frank rijk (154.000) Holland 133.000). Frankrijk en Holland hebben hun plaats in den internationa len scheepsbouw veruild. Engeland, dat de eerste plaats inneemt, heeft op het oogenblik 1.234.000 ton op stapel en T.oont een toename in de scheeps bouw van 61 In scheepsmachineriën werkt Duitschland in het geheel met 252.800 P. K. waarvan 47 op Diesel-drijfkracht vallen. Voor het uitvoeren van schilder- en deeoratiewerk vraagt prijsopgaaf zonder eenige verplichting.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 2