Openbare Vb.. PUROL Dijkgraaf en Hoogheemraden van Delfland a V. Excelsior ten bate van het nieuwe R. K. Zie kenhuis zijn als volgt vastgesteld Zitplaatsen (gereserveerd) 1, staanplaatsen 0.25, jongens f 0.10 (sted. bel. inbegrepen). De kaarten a 1, en 0.25 zullen in voorverkoop worden gegeven en zullen door de leden aangebo den worden. Verder zijn deze kaarten verkrijg baar in het Sigarenmagazijn v. d. H. Feelders, BroersveM 44 en b. B. Scholte, Boterstraat 76. Betreffend den geconstumeerden voetbalwed strijd zullen spoedig nadere mededeelingen vol gen. Ned. R. K. Volksbond. Feestvergadering. Een circulaire aan de leden, verspreid door het bestuur van den Ned. R. K. Volksbond, afd. Schiedam, vermeld een feestvergadering op Don derdag 26 Mei (Hemelvaa*tlag), tot herdenking van de uitvaardiging van de Encycliek „Rerum Novarum". Dien dag zal in alle kerken een ge zamenlijke H. Communie plaats vinden, terwijl ten half elf de Hoogmis in de Havenkerk tot in tentie der afdeeling zal worden opgedragen. Des avonds zullen de leden met hunne dames zich verzamelen in de zaal van den R. K. Volksbond tot het houden van de feestvergadering, waar kapelaan A. Goossens een feesterde zal uitspre ken. Retraitenfonds „St. Clemens." Gisteravond werd in het St. Josephpatronaat de jaarvergadering van bovengenoemd fonds gehouden. De voorzitter sprak bij de opening een woord van welkom tot den geest, adviseur, kapelaan Beune en de leden en herinnerde, het feit dat de Vereeniging thans 15 jaar bestaat. Uit het jaarverslag van den secretaris blijkt, dat het leden tal iets achteruit is gegaan en op heden 140 is. Van 90 leden is dit boekjaar retraite aange vraagd en voor 8 pc-r»onen, die geen lid van het fonds waren. Van 5 personen is ecnige toeslag verleend en aan 3 personen zijn de geheele kosten vergoed die aan het houden eener retraite ver bonden zijn. Het bestuur maakt van deze gele genheid gebruik om een woord van dank te spre ken tot de donateurs van het fonds, die het mo gelijk hebben gemaakt om gedurende 15 jaren dezen steun te verleenen. Uit het verslag van den penningmeester blijkt, dat is ontvangen"/ 1985,51 en uitgegeven 1165,67, zoodat er een saldo is van 819.84 van welk bedrag nog 716.54 aan inleggers verschildigd is, zoodat de bezitting van de Vereeniging 103.30 bedraagt. Bij verkiezing van 2 bestuursleden werden de aftredende heeren H. Beuman en J. de Hollander herkozen. De geest, adviseur behandelde pa een korte inleiding een werkje met een opzienbarend op schrift, n.l. Onthullingen over Paters Jesuiten in de retraitenhuizen door dr. Arntz, waaruit blijkt, dat deze onthullingen een schitterend pleidooi zijn voor het nut der retraitenhuizen. Nog sprak Z. Eerw. een woord van opwekking om op den 3den Vrijdag van de maand de recollectieavond te bezoeken. De voorzitter brengt een dankwoord aan den geest, adviseur voor zijne Woorden van opwekking en na eenige punten van huishoude- lijken aard te hebben behandeld sloot de voorzit ter deze vergadering met een dankwoord aan de leden voor hunne belangstelling. Excelsior en het R. K. Ziekenhuis. De giften, die deze week inkwamen voor het Ziekennuis, zullen we de volgende week wei pu- bhceeren we konden er met goed fatsoen geen toonbare lijst van maken. Maar daarom is er destemeer reden, dezen keer de Welbekende gastvrijheid van de Nieuwe Schie dammer te vragen, om eens plechtig in te luiden de actie, die onze Roomsch sportvereenigirm dezer dagen ten voordeele van deZiekenbuisinstal latie gaat ontploien. Mij dunkt, dat bij deze actie best het mes van twee kanten kan snijden niet alleen ten voordee le van het Ziekenhuis, maar ook ten bate van Excelsior, f Het Ziekenhuis moge er geldelijk voor dee. bij hebben, aan Exelsior worde niet minder groot moreel voordeel toegewenscht. Er zijn er wel, die er al heel gemakkelijk over denken, over Excelsior en haar acties op sportief errein maar het L toch een heele prestatie tegenover een zoo groote concurrentie op dit terrein van neutrale zijde een figuur te maken zooals Excelsior dat doet. 't Is heel gemakkelijk, de sport omwille van de sport te zoeken met voorbijzien van alle Wen- schen, die het principe op dit gebied steltmaar niet gemakkelijk is het de sportbeoefening zoo te organiseeren, dat de gevaren der sport voor den Roomschen beoefenaar worden geneutraliseerd gevaren, zooals daar zijn gemengde verkeering' al te intieme omgang, gevaren voor de specifiek- Roomsche zedelijkheidseischen,voor de Zondags heiliging, enz. k Voor onze stad is dit dan toch geschied door Excelsior met haar 235 leden (105 senioren 130 junoncn 94 dames-, 141 heerenleden) met 'haar 5 senioren-elftallen en 3 elftallen voor junioren ,ffdüelmgfcn voor turnen en criketten en voetballen, met haar eigen orgaan. Ja, er leeft wel spirit in onze Room.che sport vereniging van Schiedam, die onder leiding van haar sympathiek bestuur, met de haar ter zijde staande commissies in de zes jaren van haar be staan meer heeft bereikt dan menige andere ver eeniging, die onder gunstiger voorwaarden wer ken mocht. Hier toont z.ch wel de kracht van het prin cipe, het bewustzijn van de noodzakelijkheid zich ook in de sport. Roomsch te tirganiseeren' een noodzakelijkheid, meermalen met allerdui delijkste woorden door onze hoogwaardige bis schoppen van Nederland uitgesproken. Aan dit bewustzijn van het nut en de noodza kelijkheid, om m alles zich Roomsch te toonen schrijf ik het voor een groot gedeelte toe, dat ook Excelsior met achter wil blijven in het Doorzitten Stukloopen 1591 5 streven naar krachtdadige steun te verleenen aan het in aanbouw zijnde Roomsche Ziekenhuis. En niet alleen wil zij in deze niet achterblijven, maar de geestdrift, die er voor deze zaak leeft onder alle leden, waarborgt ons, dat Excelsior vooraan wil staan onder de vereenigingen, die op een of andere wijze ons in onze actie hulp verleenen wil. Ik heb gelt-zen in de courant, dat binnen korten tijd het geheele program zou worden gepu bliceerd, maar ik geloof, dat ik geen geheimen verklappen zal, als ik het een en ander, wat mij reeds hekend is, vertellen ga. Excelsior organiseert op den tweeden Pinkster dag, d. i. den 6den Juni, een grooten sportdag met een program van echt „Elk wat wils". Excelsior I zal een voetbalwedstrijd spelen tegen een elf tal, samengesteld uit acht a tien andere clubs uit het Rotterdamsghe district, de directeur van ons ziekenhuis, dr. Geerdes zal er den aftrap doen. Deze opzet verzekert ons reeds belangstelling in Schiedam en Rotterdam. Voor en na dezen match, die op goed spelpeil belooft te staan, zul len er wedstrijden gehouden worden voor Junio ren en zelfs een goed verzorgde gecostumeerde match zal er worden gegeven. Op het terrein zullen er ook zitplaatsen voor de belangstellen den worden aangebracht. Ook voor muziek is er zorg gedragen, Ambrosius heeft belangeloos werking toegezegd. Ook autoriteiten zullen hun belangstelling toonen. Van meerdere leden Van het hoofdbe stuur der dioscane Haarl. voetbalbond is toezeg ging gedaan tegenwoordig te zullen zijn. De bondsadviseur zal worden uitgenoodigd en naar mij persoonlijk langs een achterwegje is ter oore gekomen, zal ook hij met zijn tegenwoordigheid de sympathieke actie' van Excels.or eeren. Nu is er één jammer de sportdag kan niet anders geplaatst worden dan juiot op 2den Pink sterdag, dat is juist de dag van de processie naar Brielle van de leden der H. Familie. Maar ook hierin is Excelsior tegemoet gekomen terwille van deze bedevaartgangers zal er op Pinkster- Zaterdag voor hetzelfde doel van ons Zieken- hu.s een interessante wedstrijd gehouden wor den van veteranen-elftallen dan zallen de va ders van meerdere Excelsiorleden zich daadwer kelijk voor onze zaak interesseeren. Alles bijeen, blijkt overduidelijk, hoe Excel sior alles er op zet, om dezen dag voor het Zie kenhuis te doen slagen. We mogen dan ook zeker het vertrouwen uitspreken, dat hun moeite ruim schoots zal beloond worden. Het is dan ook wel zeker, dat, als zoo aanstonds de entreekaarten worden aangeboden, deze door niemand worden geweigerd, ook niet door hen, die niettegenstaan de den 2den Pinksterdag geen gelegenheid heb ben, om te komen zien. Mogen alle Schiedammers nu eens toonen, dat ze 6 Juni willen maken tot een grootsche over winning van Excelsior en tot een machtigen steun voor het Ziekenhuis Namens het comité tot onder steuning van het R. K. Ziekenhuis. L. BEUNE pr. Uit den gemeenteraad. Respect voor de hooge a u t o r i t i e t e n. Twee uur heeft men den raad gisteren bezig gehouden met de door de heeren Evers, van Pelt en Slavenburg gestelde vragen betreffende de fictieve overplaatsingen van leerlingen bij het Openbaar L. O. Heel schuchter en met in achtneming van de grootste oplettendheid van elk uitgesproken woord heeft weth. de Bruin het door bovengenoemde heeren gewraakte systeem trachten te verdedigen. Wij zouden geneigd zijn met den heer Gollé te beamen, dat deze kwestie wel van groot gewicht moet zijn, als een wethou der zich genoodzaakt ziet op zoodanige wijze, in een zoodanig lange rede voor een zaak te pleiten. Op de des heeren de Bruins bekende methode werden alle feiten, hoe belangrijk ook tot het uiterste minimum beperkt waarbij hij den raad trachtte in te pompen, dat er niets, niets onregel matigs heeft plaats gehad. Met veel omhaal en kwesties,geheel buiten het geval staande, tracht te weth. de Bruin de aandacht zooveel mogelijk van de zaak af te leiden. Op zeer handige wijze heeft de weth'. 't geschoven op de hoogste autori teiten van het departement van onderwijs, maar (vanzelfsprekend wist hij den heer Slavenburg niet te zeggen, of zij deze zaak in behandeling hadden genomen. Zoo staan we dus nog op het dooden punt.Evenwel zal dat muisje zijn staartje nog wel krijgen. „Recht, plicht en orde." Wij verwijzen naar de annonce betreffende de ledenvergadering op Dinsdag a.s. in den R. K. Volksbond, 's avonds half negen. Dc overplaatsing van bewaarschool- kinderen. In de gisteren gehouden gemeenteraadszitting zijn door den heer J. M. v. Pelt nog onderstaande vragen ingediend 1. Zijn B. en W. alsnog bereid te onderzoeken, of de overplaatsing van de 33 bewaarschool- kinderen naar de Lagere School al of niet met goedkeuring der ouders is geschied 2. In hoever is door de overplaatsing gehandeld in strijd met de bepalingen der gemeentelijke verordening op het subsidieeren van bewaar scholen 3. Indien in strijd met deze verordening ge handeld is, wat moet dan, naar de meening van het College, hiervan het gevolg zijn Dienstplicht. Jaarlijksch onderzoek. De burgemeester brengt bij deze ter kennis van de betrokken groot-verlofgangers, dat in dit jaar aan het onderzoek, bedoeld in artikel 41, derde lid der Dienstplichtwet, zullen worden onderworpen de tot de Landmacht behoorende groot-verlofgangers der lichtingen 1915 (voor malige landweerlichting 1921) en 1918. Aan het onderzoek nemen deel a. de dienstplichtigen van genoemde lichtin gen, die een vrijwillige verbintenis hebben aan gegaan als verzorger bij den rijkspostduiven- dienst, als hoefsmid bij de infanterie of als smid- bankwerker bij de voormalige oefenings-houwit- sercompagnie b. de dienstplichtigen, die in verband met erkende gewetensbezwaren een vrijwillige verbin tenis hebben aangegaan. Verlofgangers, die voor een der lichtingen 1915 en 1918 zijn ingelijfd, maar ten gevolge van uitstel of om een andere reden tegelijk met een latere lichting de eerste oefening hebben vol bracht, moeten zich aan het ondeizoek onder werpen, voor zoover zij niet behooren tot hen, die daarvan zijn vrijgesteld. Het onderzoek voor de in deze gemeente ingeschreven groot-verlofgangers, waarvoor zij bij deze worden opgeroepen, zal plaats hebben in den Sint Joris Doele aan het Doeleplein 1 alhier op Woensdag 29 Juni 1927 \an 's voormiddags 9 uur tot 's namiddags 3 uur en op Donderdag 30 Juni 1927 van 's voormiddags 9 uur tot 's namiddags 2 uur. Verdronken. Gistermiddag tusschen 4 en 5 uur is het 5| jarig zoontje van den arbeider S., wonende aan de Lekstraat, spelenderwijze in het Spuikanaal geraakt. Een uur later werd het lijkje opgehaald. Hoewel eenige personen van de E. H. B. O. on middellijk aanvingen met de kunstmatige adem haling op het ventje toe te passen, mocht dit niet meer baten. Dr. v. d. Broek, die ter plaatse was, constateerde den dood. Per politiebracard is het lijkje naar de ouderlijke woning overge bracht. Brand. Hedenmorgen te omstreeks 8 uur werd bij de politie kennis gegeven van een uitslaande brand in het café van Vogelenzang aan de Hoofdstraat. De brandweer rukte met groot materiaal uit, doch behoefde geen water té geven. Eenige bur gers, die aldaar passeerden, en rook uit het raam van de eerste verdieping zagen komen, hebben den eigenaar gewaarschuwd. Ze zijn met deze naar boven gegaan en toen bleek dat de slaap kamer van de kinderen in brand stond. Beddengoed, gordijnen en behangselpapier ston den in vlam. Door bedoelde burgers en den ei genaar is het vuur met emmers water gebluscht. Vermoede' brand veroorzaakt, door een 3-jarig -.1 met lucifers op die kamer hed gespe- UIT ROTTERDAM. Prinses-theater. De directie heeft, zooals gewoonlijk, weer gezorgd voor een mooi en afwisselend program ma. Na een zeer mooi journaal volgt een dol vermakelijke klucht, getiteld „Detijd gaat snel", met Lupino Lane in de hoofdrol. Als eerste hoofdfilm een pracht film van den begaafden Duitschen acteur Paol Richter, getiteld „Ge vangene 101." Een boeiende tendenz-fdm met mooi spel. Op 't tooneel een aardig variété-nummer „Colmol en Co." Een leuk nummer, vol ver rassingen. Col Smol en Go. oogstten dan ook een warm applaus. Als tweede hoofdfilm een mooi filmwerk- vol romantiek en gezonde sensatie.Ken Maynard als Senor Braniscliopper, *s een sympathieke verschijning, die als redder van de goudstad bevolking optreedt en door zijn ridderlijkheid 't hartje van Sally verovert; Wij kunnen dit buitengewoon variant pro gramma warm aanbevelen. Gemengd Nieuws. Doodslag. Gistermorgen heeft te Leid- schendam, ouder de gemeente Voorburg, de grondwerker B. V. zijn kameraad J. G. L. met een mes doodgestoken. Beiden waren uit de Noord-Brabantsche ge meente Woensdrecht afkomstig en tijdelijk werk zaam in de nachtploeg aan de elect ische spoor baan in de gemeente Leidschcndam. Burgerlijke Stand. Geboren; Mei 19. Theodorus, z.v. T. Brouns en J. A. van Beem, Noordvestsingel. Hendrik, z.v. H. Degeling en C. Voogt, Zijlstraat. 20. Leendert, z.v. B. Oosterman en J. M. Sinke, Poortugaalschestraat. Overleden; Mei 20. M. Kok, 67 j., echtg. C. A. van Rijn, Mariastraat. Seheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 21 Mei v.m. 4 57 n.m. 5.32. 22 Mei v.m. 5 45 n.m. 6.18. 23 Mei v.m. 6.38 n.m. 7.17. Gem. Hoogwater 87 c.M. -f- N.A.P. Gem. Laagwater 77 c.M. N.A.P. SCHIEDAM, 20 Mei. Vertrokken s.s. Jut- landia, met stukgoederen naar Bangkok. HULL, 20 Mei. Vertrokken s.s. Alchymist, met olie naar Schiedam. Handelsberichten. Beurs van Sehiedam. Spoeling. Noteering van de Coöp. Vereen. „Schied Spoelingvereeniging". Heden 1.30 per ketel. zijn voornemens om op Donder dag 2 Juni a.s. des voormiddags om 11 uur in het Gemeente landshuis, Oude Delft 167a te Delft, in het openbaar bij op bod tot 31 December 1932 te verhuren 6 perceelen HOOILAND zijnde pereeclen dijksgrond gelegen aan den Maasdijk in de ge meenten Maassluis, Maasland, Vlaardingen en Sehiedam, be nevens het recht tot het uit oefenen van de VISSCHERIJ in de Delftsehe Schie ouder de gemeenten Ovcrschie en Kethel en Spaland, alsmede in de zijde onder de gemeente Schipluiden. De voorwaarden der verhu ring liggen met een nadere om schrijving der perceelen vanaf 21 Mei a.s. voor belanghebben den ter lezing ter Secretarie van Delfland te Delft, bij den technisch-ambtenaar van Delf land J. KRES te Maassluis en bij den werktuigkundig ambte naar R. GRANDIA te Schie dam (Vijfsluizen). 1592 38 Naaimachines Trapnaaimach. Singer nieuwste 37 gld. Hand- mach opruiming f i0. tot f30.prima wer kend met schrift, gar. Bezichtiging vrijblijvend YFBMEULEN'S Naairnachinehand el, Kipstraat 42, Tel. 2176, Rotterdam. Repareeren. Inruilen. Gelegenheidskoopjes. icin Hongaartje. ^en, 'elf jaar oud, wees, zou zoo gaarne de maanden Juli en Augustus in Holland doorbrengen. Welke goede Sehie- damscbe kindervriend stelt hof en woning voor hem open Inlichtingen Lij Kap. A. GOOSSENS, Pastorie Lekstraat. Cartonnagewerksters en leerlingen gevraagd N.V. Schiedamsche Cartonnagefabriek Lange Haven 17. GLAZEN MUILTJE's schoenwerk. Uitslui tend betere kwalitei ten zijn onze prijzen 't laagste. Nieuwste en makkelijkste model len. Uitgebreide enor me sorteering. Vak kundige bediening. Singel 95. „Glazen Muiltje." DAMES DAMES De grootste keuze in Dames en Kin der- hoeden vindt U in Mag. DE STER, Broersveld 119, Zie onze etalages. Door de groote omzet zijn de prijzen zoo laag. Rotterdamsehe Spie-I gel- en Lijs enmakerij 13 L. Kerkstraat 13. Dit is het beste adres voor het omlijsten van platen foto's enz. Opnieuw verzilveren van spiegels. Schoon- m. ken van schilde rijen, en de levering Van alles op dit ge bied. Zie de etalage SCHIE Schuiftafel Keukentafels Wasch tafels Nachtkastje Keukenkastje Linnenkast Ledikanten Mat.rasse.i Vouwstoel Canapé Handkoffer T. VAN 'T 62. f 7.50 f 2.75 f4.— f2.75 f5.— f8.— f5.— f2.— f 2.50 f6.— f 1.50 HOEN. Gevraagd een nette WERKSTER voor 2 halve dagen per week. Lange Haven 12a- CLARAHaal Mi LEENMANS een schaaltje aardbeien voor 20 cent 3 pond snijboonen voor 20 cent en een grooten pot boerenjongenS voor 1.20. Een heerenrijwiel te koop aangeboden prachtig in 1. k en nikkel. Te bevr. 2e Tuin- singel 20. BLOEMENMANDEN Bruidsbouquetten, Lauwerkransen, Graf kransen, laagst in prijs, artistieke af werking. Alleen „ROSA" naast het Oude Man nenhuis Telef. 68512 TE KOOP een massief eiken mahonieopgelegde chiffonnière, gekost f 56 en 3 pracht Va zen gekost f28, nu te samen f35, 's av. na 7 uur, Bommel- sche straat 17. Mevr. d. VELDE, Nassaulaan 63 zoekt een net Burger meisje, tegen 1 Juni. Zich aanmelden 's avonds na 1\ uur. R. K. Juffrouw, h.b.b.h., in het bezit van hed, vraagt Slaapgelegenheid zoo spoedig mogelijk. Brieven onder no. 727, Bur. van dit blaa, Koemarkt 4. IEDEREN DAG EEN verseh gebakken schol of schelvisch, houdt u vooral gedU' rende de warme maan* den op volle kracht A. FILLEKES, Hoogstr. 81. Tel. 68193- Bestellingen hoe ge ring ook vrii thuis- DAMES- EN HEERENMET8 te koop in prirn3 staat. Spotkoopje- Gedempte BaansIoM la boven. Voor den dag geko men met den schoon maak Boeken, Illustraties, Muziek, die hoognoodig- inge bonden moeten wor den; brengt ze bij BOENDER's Boek binderij en het komt in orde, spoedig, net billijk, Th. Kempis- straat 1 NIET DE GROOTSTE maar wel een der ver trouwdste, soliedste schoenmakerijen, waar uw te repa reeren schoeisel keu rig net en degelijk wordt gemaakt. Lan ge Singelstr. 2, Ma" riastr. 97. v. SCHWAMEN- Gevraagd een dienstbode P.G. Niet beneden "e 25 jaar. Van 's m°r' gens 8 tot 1 ulir( 's Zondags vrij. Adre® Boterstraat 28. Een net R.K. DAGMEISJE gevraagd, boven 16 J* Trarnkosten vergoed adres Saftlevenstr- 36b. Rotterdam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 2