eJets wat U W:\ reinigt en verft alles. I tf '*&J 111 13" I tijraadleden, in de eerste vergadering van het College geuit. Het is nuttig, dat de geheele R. K. Staatspartij weet, welk werkprogram voor den Partijraad is opgesteld, opdat de verschillende instanties hare belangstelling op die onderwer pen kunnen richten. Utrecht. Gekozen zijn. 1923 1927 S.D.A.Pli li R. K. Staatspartij 10 10 Vrijheidsbond 7 5 Anti Rev. Partij 5 5 Christ. Hist. Unie 3 4 Vrijz. Dem. Bond 2 verm. 3 R. K. Volkspartij 1 1 39 De samenstelling van den ouden raad was 20 links 19 rechts thans 19 links 20 rechts. Socialisten met Russische praktijken. De vertegenwoordigers der socialistische vak beweging in Geneve hunne bekrompenheid be wezen. Door hunne tijdelijke overmacht hebben zij weten klaar te spelen, dat geen der vertegenwoor digers van Christelijke Internationale werd aan gewezen als gedelegeerde ter Economische Con ferentie. Maar hiermede nog niet tevreden, hebben zij ook trachten te beletten, dat die vertegenwoordi gers aanwezig als deskundigen, door de Re geering aan de gedelegeerden toegevoegd. - in de vergaderingen het woord konden voeren. De regeling is n.l. zoo, dat een deskundige alleen aan de discussie mag deelnemen, wanneer een gedelegeerde voor hem het woord vraagt. De heer Oudegeest, secretaris van de socialis tische Vakvereenigings-Internatioale, aangewe zen als gedelegeerde, weigerde dit te doen. Van medezeggenschap der georganiseerde ar beiders, wanneer die arbeiders niet socialistisch zijn, wil dit heerschap niets weten. Waar hij en de zijnen de macht hiertoe hebben, worden Russische parktijken toegepast I Daar wordt de minderheid onderdrukt. Het schandaal werd in zijne gevolgen gestuit, doordat de heer Colijn, oud-minister-president zich aanstonds bereid Verklaarde, om te doen, wat Oudegeest had geweigerd. [En zoo kon vriend Serrarens, namens de chris- tebjk georganiseerde arbeiders, toch het woord voeren. En hij heeft het goed gedaan De heer Oudegeest was nu laf genoeg om zelfs in strijd met een afspraak vriend Serra rens ook deelname aan het werk der industrieele commissie te beletten. Dit wil zeggen hij heeft dit pogen te doen want andermaal kwam de heer Colijn tusschen- beide. Deze stond zijn plaats royaal af aan den christelijken arbeiders-afgevaardigde. Het geval is leerzaam. Waar de socialisten dus in de meerderheid zijn, daar blijke zij niet vies van de Russische praktijken 1 (Volkskr.) Stads- en Gewestelijk Nieuws. A. s. m. i. t. Nu de tijd van de opening der Alg. Schied Middenstands en Industrie Tentoonstelling na dert, nu kan het zijn nut hebben even te wij zen op de zoo goed geslaagde tentoonstelling van 1922 door de Schied. Middenstand gehouden. Met eenige schroom werd na 5 jaar geleden door den toen pas georganiseerden Middenstand over gegaan tot het doen van een daad, om Schiedam te laten zien waartoe de middenstand in staat is. Zij deed dit, door het organiseeren eener ten- Toonstelling welke zich mocht verheugen in zeer groote belangstelling. Velen zullen zich nog herinneren de vele ge zellige uren daar doorgebracht, hoe door muziek, zang en vele aardige verrassingen de belangstel ling steeds grooter werd, zoodat vrijwel gezegd kan worden dat heel Schiedam daar een bezoek heeft gebracht. Zoo n gemeenschappelijke reclame kan niet elk jaar herhaald worden gepaard als zij gaat met groote financieele offers, door de exposan ten te brengen. Nu, na 5 jaar besloot de georganiseerde midden stand weder zulk een tentoonstelling te organi seeren en evenals den vorigen keer weder in het gebouw van den R. K. Volksbond van 1—10 Juni. Aldoende leert men is een spreekwoord ook hier van toepassing. De vorige keer had het be zoek der stands op de bovenzalen te lijden van de primitieve toegang naar boven. Vandaar dat het uitvoerend comité getracht heeft dit te ver beteren door vanaf het podium in de groote zaal een brug te maken en de gewone trap en de gang alleen te gebruiken als uitgang. Dit zal zeker het bezoek veraangenamen. Rekening houdende met een 60-tal ingerichtte stands waaronder de Radio stands goed verte genwoordigd zijn, zal het zeker aangenaam zijn een avond op de tentoonstelling door te brengen temeer waar talrijke attracties het verblijf zeer Veraangenamen. Wat een en ander belooft te worden een vol gende maal. St. Ambrosius. Op het op Hemelvaartsdag gehouden nationaal concours te Gouda behaalde St. Ambrosius in de afd. uitmuntendheid een eersten prijs met 316 punten (minimum 300) en in den marsch-wed- strijd het hoogst aantal punten n. 1. 27, met een eersten prijs. Tel. Gil 61 1623 10 Goedkoope gezelschapsreizen naar Rome en naar Lourdes. Nu het reisseizoen al weer meer en meer na dert, heeft, om tegemoet te komen aan den her haaldelijk geuiten wensch, de Ned. Roomsche Reisvereeniging enkele goedkoope reizen uitge schreven, zoowel naar Rome, het middelpunt der katholieke Christeneenheid, als naar Lourdes, het bekende genadeoord der H. Maagd Maria. De reizen naar Rome vertrekken Donderdag 14 Juli en Donderdag 11 Augustus. Het programma dezer reizen, die ieder veer tien dagen duren, vermeldt een zesdaags ver blijf in de Eeuwige Stad, terwijl zoowel op de heen als op de terugreis maar één enkele nachtreis gemaaktwordt. zulks in tegenstelling met andere goedkoope Romereizen, waarbij meerdere nacht reizen worden gemaakt. Op Maandag 8 Augustus vertrekt een goedkoo pe trein naar Lourdes, duur 10 dagen, speciaal georganiseerd voor diegenen die geen gebruik kunnen maken Van de beide in de laatste Juli- week vertrekkende Nederlandsche bedevaarten of die aan hun Lourdesreis willen verbinden een bezoek aan Brussel, Parijs en de Pyreneeën, zonder dat zulks extra kosten meebrengt. De reizen der Ned. Roomsche Reisvereeniging zijn zooals die der Neutrale Reisvereeniging en in tegenstelling met die van reisbureaux op ge heel coöperatieve grondslag, zoodat wat van de reissom niet aan de reis besteedt wordt aan de deelnemers wordt terugbetaald. De uitgaven geschieden onder de controle van een door en uit de deelnemers benoemde reiscom missie, Nadere inlichtingen over en programma's van bovengenoemde reizen worden gaarne verstrekt door het Centraal Bureau der vereeniging Hee rengracht 415, Amsterdam. Sportdag R. K. Ziekenhuis. Hoewel zeer vele moeilijkheden overwonnen moesten worden is het Excelsiorbestuur thans ook met de organisatie van het laatste punt van het programma gereed gekomen n.l. een inter nationale wedstrijd. Na vele onderhandelingen is de Chineesche voetbalclub Wang-Wang bereid gevonden hier ter stede een demonstratie te geven van Chi— ueesch voetbal. Als tegenpartij zal fungeeren een elftal samengesteld uit Kroene-negers uit den staat Liberia in Opper-Guinea. De grootste moeilijkheid was de corresponden tie met deze bewoners van een ander werelddeel in verband met het talenverschil. Met het oog op de troebelen in China was de overkomst van Wang-Wang twijfelachtig, doch gisteren bereikte ons het bericht, dat zij afgereisd zijn. Volgens de berichten spelen deze Chineezen een schitterende partij voetbal en het meest opvallende is wel dat zij in hun oorspronkelijke kleederdracht spelen waaraan zij hun spelmethode geheel hebben aan gepast. Zij bezitten geen opvallende snelheid in het loopen, doch wel in handelen gepaard, aan uitstekende tactiek en routine. Het elftal der Kroene-negers is een Vertegen woordigend elftal uit dien streek. Spoedig hopen we nader bericht van hen te vernemen. Als scheidsrechter fungeert Johny Tailor uit Buffalo die reeds zeer vele internationale Wedstrijden heeft geleid en wereldberoemd is geworden om zijn onfeilbaarheid en typische rechtspraak. Gev. en verk. onroer. goederen. Notaris P. R. v. E 11 e k o m. Veiling v an 27 Mei. I. Het winkel- en woonhuis met afz. boven woning, erve, open grond en gang vanLeeuwen- hoekstraat 68 a-b., geveild voor 7200. II. en III. 2 woningen met erven en open grond van Leeuwenhoekstraat 68/4 en 6, geveild voor 875 elk. IV. Het winkel- en woonhuis met 2 afz. bovenwoningen, erve en open grond alsmede achteruitgang. Van Leeuwenhoeckstraat 70 a. b. c. waarin een naar den eisch ingerichte slagerij met compl. inventaris, geveild voor 12.500. V. Het woonhuis met afz. bovenwoning, erve en achteruitgang van Leeuwenhoeckstraat 74 a-b., geveild voor 5700. VI. Een waterstokerij met woning en erve. Breedstraat 12., geveild voor 1525. VII. Een woonhuis en erve St. Pietersteeg 5. geveild voor 900. VIII. Een woonhuis en erve Spinhuispad 18. geveild voor 1150. IX. Het pand, bestaande uit 2 winkelhuizen met afz. bovenwoning, erve en open grond Hoogstraat 156 a,b. geveild voor 18000. In de sloot. Dinsdagavond na 9 uur geraakten paard en wagen v. den schoenmaker J., van hier, vermoe delijk door het schrikken voor auto's, in de sloot aan den Schiedamscheweg te Kethel. Door een groot aantal inwoners werden paard en wa gen behouden op den wal gebracht. De schade was gering. Jeugdige zakkenroller. Donderdagmiddag is door de politie aangehou den den 12-jarigen P. S., wonende te Vlaardingen die in de vestibule van de bioscoop „Luxor" aan de Broersvest een portemonnaie had gerold van den 14-jarigen P. S., wonende alhier, die zich aan 't loket in de vestibule een kaartje verschafte Het jeugdige boefje heeft den inhoud, zijnde 6 cent, met zijn 10-jarig broertje versnoept, en de portemonnaie weggeworpen. De jongens ter beschikking van hunne ouders gesteld. Woensdag te omstreeks 3 uur, werd de 25-jange wielrijder G. M., wonende Steen straat, op den hoek Aleidastraat en Sterrebosch aangeredendoorden motorrijder S. R., bank werker, wonende te R'dam. die uit het Sterre bosch kwam rijden. De fietsrijder viel met zijn rijwiel over den grond en. verwondde zich licht aan de handen. Zijn rijwiel werd gedeeltelijk vernield. De schade werd door den motorrijder vergoed Aan het hoofdbureau van poli- tie alhier, Lange Nieuwstraat 21, is terug te be komen een gevonden portemonnaie, inhoudende een flink bedrag. UIT ROTTERDAM. Verkiezingsdrukte. Duizenden wachtten Woensdagavond met spanning op den uitslag van de gemeenteraads verkiezing. Natuurlijk kwam die spanning het meest tot uiting voor de bureaux van de groote dagbladen, waar zoo spoedig mogelijk de stand van zaken werd bekend gemaakt. Daar was dan vooreerst het „Rotterdamsch Nieuwsblad." Groepjes redetwistende menschën begonnen reeds vroeg het verkeer op het drukke Beursplein te belemmeren. Erg missen we hier het samenkomen van een bepaalde partij. Aan de blijdschap over een behaalde overwinning wordt hier niet zoo sterk' uiting gegeven. Heel anders ging het er toe bij de „Voor waarts" 1 Op de Gedempte Slaak was het een drukte van belang. Bij de kleinste successen, die be kend werden, steeg een gejuich op, alsof er een nieuwen zetel was veroverd. Om de wachtende „partijgenooten" aange naam bezig te houden, waren op het Oostplein loudspeakers opgesteld. Beurtelings weerklon ken daaruitRedevoeringen, gedichten en Jazz muziek dit alles werd afgewisseld door korte beschouwingen over de voorloopige uitslagen. Met vreugde vermeldden de roode omroepers, dat Coremans „weer verdwijnt in den Buik van Parijs om er niet meer uit te komen." Intusschen werd van den communist van Burink ongeveer hetzelfde gehoopt. „De Maasbode" Daar bereikte de Róómsche vreugde haar hoogtepunt. In duidelijke cijfers was het te lezen R. K. Staatspartij 36098 stemmen. EenTgroep propagandisten, die||door dezen uitslag hun onvermoeid werken bekroond zagen, zette het lied „Roomsche Blijdschap" in. Het lied werd krachtig door het publiek meegezo*- gen Op de R. K. Staatspartij werden, zooals ge zegd, uitgebracht 36098 stemmen, tegen 33082 in 1923, De R. K. Volkspartij bracht er niet veel van terecht. Het geld, dat deze partij in Rotterdam aan propaganda besteedt, is waarlijk weggeworpen. Haar.stemmenaantal daalde ditmaal vaa 319 op- 137 Lindberg naar Rotterdam Een tweetal Rotterdamsche luchtvaarten thousiasten, heeft Dinsdag een telegram met betaald antwoord gezonden aan den Oceaan vlieger Lindbergh, met het verzoek naar Rot terdam te komen en hier de gast te zijn van een comité. Lindbergh heeft hierop nog niet geantwoord en het is eenigszins twijfelachtig of dit antwoord wel ooit komen zal. Intusschen bestaan er ook andere plannen, men stelt n.l. pogingen in het werk Lindbergh tijdens zijn vlucht naar Zweden, welke hij, zoo men weet, voornemens is te maken, op Waal haven of Schiphol te laten landen. Welk van deze vliegvelden hiervoor gekozen zal worden is nog niet uitgemaakt. Een bank voor Maatsch. Hulpbetoon. De oprichting en vestiging alhier van de N.V. Bank voor Maatschappelijk Hulpbetoon is thans een feit geworden. In den Raad van Commissa rissen dezer instelling hebben zitting de heeren A. N. Fleskens, GeldropF. L. D. Nivard, Rotterdam Dr. I. G. Jaxon Deelman, Amster dam ds. J. C. H. Scholten, Rotterdam mr. G. M. van den Bergh, Rotterdam en Mr. G. G. J- D. Kropman, Amsterdam (gedelegeerd lid), terwijl de directie wordt waargenomen door de heeren Jhr. Mr. P, A. G. de Milly en O. F. J. Damave. Bovendien is een Raad van Advies geformeerd, waarin vertegenwoordigers zitting hebben uit de Middenstands-, Ambtenaren- e* Werklieden-organisaties en der groot» Ver- eenigingen, werkzaam op sociaal en philantro- pisch gebied. Het doel der Bank voor Maat schappelijk Hulpbetoon is o.a. voorkoming en practische bestrijding van den woeker. Gemengd Nieuws. Nieuwe overstroomingsramp in Louisina. Het sp i k er die t, r iet naar den ondergang. Louisiana is Dinsdag zwaarder dan ooit te vo ren door de overstrooming getroffen. De geheele beroemde „Sugarbowl" is tot ondergng gedoemd Voordat bet daglicht van morgen doorbrak is de oostelijke oever van de Atchafalaya over een breedte Van 600 M. doorgebroken, waardoor de •ml V/,-" ShonUiraj Japon. Vou£ Japon fianie.1 Mantel 164Ö 192 zijn ft-«A f «rÜM«Mt'i0tmm model apart mpücl drUstiAdewim pt «by mod Ofurumxvnt) ajfle qeuowJ pf citn oituïTe pliwéc cfunixfinq. JljatqepofKl

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 2