iedere Tafel In iedere Keuken Op te kondigen. Deze maatregel wordt gemotiveerd met een beroep op de ontwikkeling der gebeur tenissen in het 'Verre Oosten en het zich op sowjet gebied bevinden van niet minder dan 6000 soldaten en officieren van het leger van Tsjang tso-lin. EGYPTE. De Engelse h-E gyptische betrekkingen. Reeds Zaterdagavond liepen te Kairo ge ruchten, dat het antwoord van de Egyptische regeermg op de Britsche nota niet gunstig was. Lord Lloyd, de Britsche Hooge Commissaris, bracht een bezoek aan koning Foead,waarbij naar men aannam, de laatste in kennis werd gesteld met de opvattingen van de Engelsche regeering. Het te Kairo verschijnende blad Mokoetan meldt nader, dat de toestand opnieuw ernstig is geworden. De Britsche Hooge Commissaris deelde Koning Foead Zaterdag mede, dat hij het Egyptische antwoord niet kon aanvaarden en zich met zijn regeering in verbinding had gesteld. Het antwoord uit Engeland werd nog verwacht. Het Egyptische kabinet heeft eergisterochtend over den toestand beraadslaagd. OOST-INDIE. De lands-opcenten. De ,,Pr. Bode" meldde, dat op de Indische begrooting voor 1928 de opcenten op de inkom sten-belasting verminderd zijn tot 20%, terwijl die op de Vennootschapsbelasting zullen worden teruggebracht tot 17|%. AMERIKA. Drie millioen ernstige straatongelukken. Volgens de American Road Builders' Associa tion zijn in de laatste vijf jaar in de V. S. niet minder dan drie millioen personen in de zieken huizen behandeld ten gevolge Van straatongeval len. Van dit enorme totaal, dat niet omvat de dui zenden gevallen van zeer gering lichamelijk leisel die door particuliere artsen of door „Eerste Hulp" zijn behandeld, liepen meer dan 10000 gevallen doodelijk af, en van deze 100.000 be troffen 30.000 kinderen. Gesteld, de bevolking der V. S. bleef eens wat zij thans is, dan zouden nauwelijks 180 jaren vol doende zijn om het geheele Amerikaansche volk via de wielen van auto of tram naar de zieken huiszalen te transporteeren Nieuwe overstroomingen in het Mississippi-gebied. Nieuwe overstroomingen van de ?t. Francis en andere zijrivieren Van den Mississippi heb ben weer duizenden hectaren land in Arkansas onder water gezet. Ongeveer 20.000 menschen zijn daardoor dakloos geworden. Het nieuw gezaaide gewas is verloren. De resultaten van een conferentie te Chi cago gehouden, ter bespreking van de over- stroomingsrampen, zullen Vrijdag aan president Coolidge. worden voorgelegd. Dorstige Amerikanen. Volgens telegrammen uit Fort Erie in On tario (Canada), zijn Zondag ongeveer tien duizend automobielen met ongeveer vijftigdui zend personen gegaan over de nieuwe interna tionale brug tusschen Buffalo in den staat New York en Fort Erie. Deze uittocht stond in ver band met het feit, dat in Ontario gedurende den zomer het drankverbod is opgeheven. ïMnneitlund Bijzetting generaal van Heutz. Het detachement militairen van het Indische leger dat in Nederland is gekomen in verband met de plechtigheid der bijzetting van luitenant- generaal Van Heutz, zal Dinsdag 14 dezer op het voorplein van het paleis in het Bosch bij Den Haag voor de koninklijke lamilie een défilé hou den en daarna door de Koningin in dat paleis ontvangen worden Na overleg met de afdeelingsbesturen, die ook allen zonder uitzondering met het voorstel ac- coord gingen, werd besloten de fabriek a. s. Don derdag 9 Juni in plaats van 5.45 uur om 6.45 te doen stoppen. De beambten van het hoofdkan toor werken dan tot halfzeven. Mr. Troelstra ziek. Naar „Het Volk" verneemt, is mr. P. J. Troel stra Zaterdag door een zeer lichten aanval van beroerte getroffen. Voorloopig moet hij absolute rust houden. Zijn toestand is bevredigend. DELFTS ROEM In alle goede zaken verkrijgbaar. 1673 15 Stads- en Gewestelijk Nieuws. Pauselijke onderscheiding. Z. H. de Paus heeft onze oud-stadgenoote mevrouw G. Hengst-Wittkampf te Boxmeer met het gouden kruis pro Ecclesia et pontifice begiftigd. „Fidelio." Op 2en Pinksterdag behaalde de gem. Zangv. „Fidelio" alhier, directeur A. H. de Leur, op het nationaal concours te Gouda in de afd. uitmun tendheid den 2en prijs met 288 punten, zijnde een groote zilveren lauwertak. Solmsstraat 12a rijwielbel.plaatje, H. Jansen, Brielschestraat 19; kindercollier, J. v. d. Sar, Veenlandstraat 3 postduif, Larooy, Parallelweg 140b rozenkrans, W. Kleinekoort, Vellevest- singel 15 led. muilkorf, H. de Jong, Maas- damschestraat 6. Het mijnveld Vlodrop. Naar de „N. K." verneemt, is gisteren de ter mijn, aan het consortium voor het mijnveld te Vlodrop gesteld, binnen welken het had moeten verklaren, of het de concessie voor ontginning van dit mijnveld zou aanvaarden, verstreken, zonder dat het consortium meegedeeld heeft, dat het de concessie aanvaardt. De brug over de Eendracht. Het gemeentebestuur van Tholen zal op 20 dezer aanbesteden het maken van een brug over de Eendracht, met bijbehoorende werken, in 16 perceelen. Ncderlandsch kinderrechter naar Amerika. Mr. N. Muller, kinderrechter te Alkmaar en algemeen secretaris van het Genootschap tot Zedelijke Verbetering van Gevangenen, zal zich 18 Juni a. s. aan boord van het s. s. „Rotterdam" inschepen Voor een reis naar Amerika, waar hij eenige maanden studie zal maken van gevar.ge- nistoestanden, behandeling Van misdadigers, etc. Voor de slachtoffers van de stormramp. Een uur overwerken. Volgens de „Hengelosche Fabrieksbode" ont ving de directie der Stork fa brieken te Hengelo van de zijde van het personeel het voorstel, de geheele fabriek één uur te doen overwerken en het aldus te verdienen geld ter beschikking te stel len van het comité voor de Stormramp. De directie kon zich zeer wel met dit voorstel Vereenigen en verbond daaraan de toezegging, dat de vennootschap een gelijk bedrag als het door het personeel op deze wijze bijeengebrachte aan bedoeld comité zal afdragen. Gerold. J. V., wonende alhier, heeft bij de politie te R'dam aangifte gedaan, dat iemand zijn Vrouw in een winkel aan den Binenweg aldaar een porte- monnaie met 37 heeft ontroofd. St. Willibrordusstichting. Vrijdag 10 uur v.m. zal de inwijding en ope ning plaats hebben van de nieuw verbouwde school aan de Warande 157 van de St. Willi brordusstichting. Districts-arbeidsbours Schiedam. Aangeboden werkkrachten aanhouders, aut. branders, aut. lasschers, betonwerkers, bank werkers, boekbinders, brandersknechts, brood bakkers, boekhouders, chauffeurs, constructie- werkers, distillateursknechts, electriciens, glas blazers, glasslijpers, grondwerkers, gereedschap makers, kistenmakers, kuipers, kernmakers, klinkers, kraandrijvers, kantoorbedienden, ke telmakers, losse-werklieden, metaalboorders, ma chinisten, metaaldraaiers, metaalschavers, me taalstekers, monteurs, magazijnbedienden, mo lenaars, mouters, nagelheeters, ponsers, reizi gers, schilders, sigarenmakers, scheepsfitters, scheepskokers, smeden, spantenbuigers, stokers, touwslagers, voorslaanders, varensgezellen, voer lieden, winkelbedienden, ijzerwerkers, zand- en leemvormers en zakkendragers. Gevraagde arbeidskrachten te Schiedam jon gens en meisjes van 14—16 jaar voor fabrieks werk en een jongste-bediende voor fabrieks- kantoor te Vlaardingen meisjes voor fabrieks werk te Enschede meubelmakers te Nijme gen steenhouwer te Middelburg bankwerker monteur. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie op alle werkdagen des namiddags 1 tot 2 uur ring met sleutels, witte kiel met portemonnaie inh. ƒ0,40, kinderportemonnaie, sleuteltje, ro zenkrans, bos sleutels, glacé handschoen, etui met schrijfbehoeften, damestaschje, autonum mer, lederen muilkorf, hamer, dameshandschoen. Bij vinders rijwielplaatje, W. de Koning, Dwarsstr. 11; handwagen, J. Landsbergen, Hoofdstr. 125b portemonnaie met inhoud, H. de Lange, Ploegstraat 29 damesportemonnaie met inhoud, M. v. d. Vlies, Groenelaan 85 damestaschje inhoudende een rozenkrans, H. Scholte, Geervlietschestraat 8b portemonnaie met inhoud, Paaldijk, Wattstraar 32 dames handschoen, M. Versloot, Ged. Broersvest 10 zakboekje, A. Nelen, Havendijk 174a porte monnaie met inhoud, H. Hoogendam, Gr.Markt 8 kinderschortje, W. de Vries, Gasstraat 20 witte kat, J. de Ruiter, Stadhouderslaan 6 zilveren damesarmbandhorloge, W. de Torre, Bakkerstraat 20sierspeld, H. van Koppel, Geervlietschestraat 24 portemonnaie met lood je, J. Gudde, Nieuwe Haven 15; jongensjasje, H. v. Geene, Nieuwe Haven 163/16 gouden manchetknoop, M. J. ten Have, Brugmanstraat 54b rijwielbel.plaatje, J. Lokker, v. Leeuwen hoekstraat 3b beursje met inhoud, F. Hommel, Burgemeester Knappertlaan 12 rozenkrans, L. Lansbergen, Ged. Broersvest 14 rozenkrans in étui, A. Westhuis, Westvest 22 rijwielbel. plaatje, J. Kloppers, Mariastraat 16b zakje kippenvoer, M. J. Planken, Ouddorpschestrat 16b Prot. kerkboekje, A. de Bok, Spinhuis pad 4; kosteloos rijwielbel.plaatje, L. A. Diedoch, Nadorststraat 68 (Rotterdam) jongensjasje, L. J. Bonhem, Logement Schie 116hals kettinkje, J. Korengevel, Raam 38hakbijl, W. Blok, 's-Gravenlandschepolder rozenkrans, H. Hage, Lange Nieuwstraat 35 wit slap boord, C. Steens, Willemshofje 6 handwagen, J. v.d. Valk, Rotterdamschedijk 108 zilv. dames armbandhorloge, J. Overdijke, Stationstraatl2 kinderportem., J. H. v. d. Kaaij, Amalia van UIT ROTTERDAM. Uit den Raad. Een zoo hevig tumult gelijk gistermiddag in de raadzaal losbarstte heeft, hoewel men op dat gebied toch reeds tamelijk veel gewend is, nog niet plaats gevonden in de vergaderzaal der vroede vaderen. Er was een buitengewone zittin, waarop als eenig agenda-punt behandeld werd het voor stel tot het aangaan van een 4f% geldleening groot 10.000.000. De dicht bezette tribune voor spelde al weinig goeds. Bij de ingekomen stukken bevond zich een telegram van de Rotterdamsche straatventers, waarirt verzocht werd het op gisteren in werking getreden ventverbod voor verschillende punten der stad op te schorten tot het bestuur der organi satie door den burgemeester is out zangen. Gis teren is namelijk van kracht geworden het Vent verbod voor de Hoogstraat en andere drukke ver keerswegen. De burgemeester deelde mede, dat het college zich nog niet over deze zaak had beraden, zoo dat hij daarover geen mededeeling kon doen. De heer van Burink verzocht den burge meester althans eenigerlei toezegging te doen. Hij vroeg den \oorzitter bijvoorbeeld toe te zeg gen, dat hij de mogelijkheid zou overwegen om het verbod op te schorten tot hij in de gelegenheid was het bestuur der venters-organisatie te ont vangen. Op dat verzoek antwoorde de burgemeester echter opnieuw, dat hij ter zake geen enkele mede deeling kon doen. De heer van Burink stelde daarop voor het ingekomen telegram nog heden aan de agenda toe te voegen. Daar dit voorstel r.iet werd onder steund, kon het geen punt, van beraadslaging uit maken. Reeds wilde de burgemeester de 10-mil- lioen-leening aan de orde stellen, toen op de pu blieke tribune, die geheel met straatventers be zet was, een leven als een oordeel uitbrak. Allen stonden rechtop en schreeuwden en tierden door een. Vrouwen balden de vuisten en riepen bedrei gingen naar den onthutsten voorzitter. Deze schorste de vergadering en liet de publieke tri bune ontruimen, wat onder luid getier en geraas en onder drang van de aanwezige politie-mannen geschiedde. Op den Coolsingel trokken de venters naar hun vergaderlokaal om nader met elkaar teoverleggen Russische scheepvaart op Rotterdam. Naar de Moskousche „Iswcstija" meldt, zal binnenkort tusschen de Zwarte Zeehavens en Nederland en België een geregelde scheepvaart verbinding tot stand worden gebracht. In den loop van Juni zullen, volgens genoemd blad,groo te goederenverzendingen, die aanvankelijk voor Engelsche havens bestemd waren, naar Ant werpen en Rotterdam gedirigeerd worden. Het chauffeeren te R'dam. Hier ter stede zal binnen veertien dagen de nieuwe Motor- en Rijwielwet in werking treden en zal alsdan een aanvang gemaakt worden met het afnemen van het verplichte chauffeurs-exa men. Als leden der examen-commissie fungee- ren deskundigen uit de burgerij. Ambtenaren hebben in deze commissie geen zitting. Als leider treedt op ir. J. H. Dresselhuys, chef van het auto bedrijf van de bierbrouwerij „d'Oraujeboom". De commissie zal dagelijks zitting houden in res taurant Wolff. Daar moet men zich met zijn auto melden, en vervolgens zal een der leden dei com missie naast den chauffeur plaats nemen en dezen gedurende een kwartier door de drukste gedeel ten van Rotterdam doen rijden, o. a. langs den Coolsingel en het Hofplein. Op het Hofplein is een verkeersagent geposteerd, die speciale instruc ties heeft, om den cand.daat den een of andere hindernis in den weg te leggen. Het eerst zullen worden geëxamineerd zij, die in 1924 een rijbe wijs kregen. Gemengd Nieuwst, De stormramp. Minister Kan te Over ij se 1. Gisteren heeft minister Kan, vergezeld van baron van Lynden, chef van den Rijksgebouwen dienst, in gezelschap van den commissaris der Koningin in de provincie Overijsel, baron van Voorts tot Voorts, de geteisterde streken in Overijsel bezocht. In Deventer werd de tocht begonnen. Te Ambt-Delden werden de verschillende ver nielde boerderijen in oogenschouw genomen en met verscheidene personen uit die streek wissel de de minister hartelijke woorden. Ook in Bornerbroek werd de beschadiging be zichtigd en daarna hieldmente Bavinkel halt om een bezoek te brengen aan de plaats, welke het meest door den storm te lijden heeft gehad. Ten slotte werd te Tubbergen de toegebrachte schade in oogenschouw genomen. Maandag bracht min. de Geer een bezoek aan de streek. De opruiming der ruines. Aan den oproep van den Algemeenen Boeren- en Tuindersbond om steun te verleenen bij de opruiming der ruines hebben 225 personen ge volg gegeven. Zij zijn gisteren reeds te werk ge steld. De collecte in de onderscheidene R. K. Ker ken te Tilburg op de beide Pinksterdagen heeft 5317 opgebracht. AUTO GEGREPEN DOOR EEN TREIN. Een doode en een zwaar gewonde. Gisteren is op den onbewaakten overweg bij Haarlo een auto gegrepen door den trein, die te 16.18 uit Gorssel vertrekt. In het voertuig be vonden zich vier personen. Eén hunner werd ge dood en een ander zwaar gewond. De twee overi gen kwamen met den schrik vrij.De inzittenden kwamen uit Rotterdam een bezoek brengen aan het door de stormramp geteisterde gebied. Chamberlin te Berlijn geland. De Duitsche hoofdstad heeft den Amerikaan- schen vliegers wel is waar geen overweldigend enthousiaste ontvangst bereid, maardeaankornst Verliep toch veel hartelijker en was minder ge kunsteld dan de Voorbereidingen van Zondag hadden doen vermoeden. Om vijf uur had Chamberlin te zamen met zijn passagier Levine Kottbus verlaten en door zes tien Duitsche vliegetuigen gcëxcorteerd zette hij koers naar de Berlijnsche vliegliaven. Het was nauwelijks halfzes toen het eskader boven het vliegveld zichtbaar werd. Tusschen de zware drie-motonge Junker-vliegtuigen scheen de „Miss Columbia" zelf slechts klein en nietig. Men her kende het vliegtuig onmiddellijk aan de letters N. X., die dwars over den eenen vleugel geschil derd waren. Het publiek op het vliegveld juichte den stout- moedigen vliegers luide toe, doch zij daalden niet onmiddellijk. Eerst werd een eereronde bo ven Berlijn gevlogen en een kwartier lang waren de straten vol van het geronk en gebromdertal- rijke motoren in de lucht. Daarom keerde het kleine gele vliegtuig aan, het hoofd van het eska der r.aar het vliegveld terug,waar het'gemakkelijk landde. De talrijke genoodigden, die zich voor de eerste afzetting bevonden, braken door de afzetting heen en nog stor.d het vliegtuig niet stil of de beide Amerikanen waren reeds door een stroom van belangstellenden omringd. De proefvlucht naar Kottbus. Liet vliegtuig van Chamberlin is, zooals ge meld, in den loop van den middag naar het vlieg veld te Kottbus overgebracht. De beide vliegers begaven zich na de plechtige ontvangst ten stad- huize naar de plek bij Klinge, waar hun machine geland was. Een groot gezelschap pers-vertegen woordigers en bioscoop-operateurs volgde Cham berlin. Te Klinge hadden intusschen monteurs van de Deutsche Lufthansa een nieuwe schroef aangebracht en het vliegtuig uit den modder getrokken en het ongeveer 250 meter ver op een heuvel gerold. Onmiddellijk daarna werd een proef genomen om den motor in beweging te brengen. Dit gelukte met de eigen kracht van de magneet van den motor niet. Men nam vervol gens een interessante proef door den stroom van een magneet van den motor van een der automo bielen door een kabel met de magneet van den vliegtuigmotor te verbinden. Op deze wijze slaag de men er in, kort na twaalven den motor onder luid hoerageroep der aanwezigen op gang te bren gen. De politie had het terrein in en grootenkring afgezet. Niettemin waren duizenden bijeenge stroomd om de vliegers en het vliegtuig te zien. Levine nam niet in het vliegtuig plaats hij had zich even te voren met een auto naar Kottbus begeven. De tocht van het vliegtuig van Klinge naar het vliegveld van Kottbus verliep zonder ongevallen. Telegrammen. CHAMBERLIN TE BERLIJN. Een. telegram van Coolidge aan Chamberlin. BERLIJN, 8 Juni (V. D.) Eenige minuten nadat Chamberlin op het vliegveld Tempelhof was ge land, ontving bij het volgende telegram van pre sident Coolidge Ik wensch U geluk met Uw buitengewoon succes, hetgeen een nieuw vliegrecord Amerika- Duitschland beteekentgroeten aan het Duit sche volk. Mevr. Chamberlin e n m e v r. Levine naar Berlijn, BREMEN 8 Juni (V. D.) In vrband met de reis van de echtgenooten van Chamberlin en Levine naar Duitschland met het s. s. „Berlin' van de Norddeutsche Lloyd (en niet met een stoomschip van den Hapag, zooals abusievelijk uit New-York werd gemeld) wordt nog volledig heidshalve mededeeld, cat de „Berlin" den 7 Juni te Bremerhafen zal arriveeren. Op weg naar de Amerikaansche ambassade. BERLIJN, 8 Juni (V. D.) Nadat de eerste plechtige begroeting op het vliegveld was afge- loopen, begaven zich de beide Amerikaansche vliegers Chamberlin en Levine zich per auto naar de Amerikaansche ambassade. In de auto, welke versierd was met een zeer groote lauwerkrans, zaten de beide vliegers aan weerskanten van den Amerikaanschen ambassadeur Schurman. Daar voor reed een auto, waarin pölitie-autoriteiten waren gezeten. De toegangswegen tot de Ameri kaansche ambassade aan de Wilhelmplatz, waar Chamberlin om 18.58 arriveerde, waren dicht bezet met een geweldige menschenmenigte welke zeer enthousiast de vliegers toejuichte. Het politie-cordon werd in een oogenblik door broken en de touschouwers drongen tot de au to s op.Chamberlin en Levine zaten met ernstige gezichten voor zich uit te kijken het gezicht \an den gezant echter straalde. Zichtbaar be wogen brachten zij het publiek dank voor de geestdriftige ovatie. 444e Staatsloterij. Trekking Woensdag 8 Juni. Hoofdprijzen. Prijs van 25000 14868 - 15000 4439 - 1000 6053 11814 13306 20165 - 400 1321 3398 17073 20785 - 200 3084 7953 - 100 131 2563 4259 5828 6274 7143 9195 12176 12878 14230 14429 15599 18115

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 2