Bijblad van de NIEUWE SCHIEDAMBCHE COURANT. v voor SCHIEDAM, van ZONDAG 26 JUNI 1927. S—V; i!-'"s=S.^'Jt ^.g=s>- i Kapel der Eerw Zusters Theresianen, OFFICIEEL KERKBERICHT Parochiekerk van den H. Joannes de Doopcr. Heden, laatste Zondag der maand, rnet vollen aflaat voor de Broederschap van de H. Barbara, patrones vopr een zaligen dood. De stille H. H- Missen te 6, 74 en 9 uur de Hoogmis te 10| uur te 12.15 uur catechismus 's avonds te 6 uur Lof met Rozenhoedje ter eere van het H. en Onbevlekt Hart van Maria voor de bekeering der zondaars en predikatie. Maandag 's avonds te 7 uur Lof met oefe ningen ter eere van de H. Liduina. Dinsdag, Vigiliedag, 's Avonds te 7 uur Lof met Rozenhoedje ter eere van den H. Vader Dominicus te 7.45 uur meisjescongregatie van de Z. Imelda. Woensdag, feest van de H. LI. Apostelen Petrus en Paulus, met vollen aflaat voor de Broederschappen van het LI. Hart en het Scapulier van den Berg Carmel. De H. H. Missen als op Zondag te 104 uur de Hoogmis. Ofschoon de verplichting van mishooren is gedispenseerd, vertrouwen wij toch, dat dc geloovigen. dezen dag blijven heiligen door het bijwonen der LI. Mis. 's Avonds te 7 uur Lof en vereering der relikwie van de H. KL Theresia te 7.45 uur jongeuscongregatie van den H. Thomas. Donderdag te 8 uur gezongen Requiem van wege de congregatie 's avonds te 7f uur vronwencongregatie. Vrijdag, le Vrijdag der maand, toegewijd aan de vereering van het H. Hart van Jezus, met Vollen aflaat voor de leden der Broederschap. Te 7 uur gezongen LI. Mis met akte van toe wijding te 12 uur catechismus 's avonds te 7 uur Lof met oefening ter eere van het H. Hart daarna vergadering voor de leden der Derde Orde. Zaterdag, feest van O. L. Vrouw Visitatie, met Vollen aflaat, ook voor de Derde Orde en de Broederschap van den Allerh. Rozenkrans. Te 7 uur gezongen H. Mis en 's avonds te 7 uur Lof met Rozenhoedje ter eere van de Allerh. Maagd Maria. a.s. Zondag, le Zondag der maand, met vollen aflaat voor de Broederschap van den Allerh. Rozenkrans. Onder alle LI. H. Missen schaaicollecte voor onderhoud en schulddelging onzer kerk. Te 104 uur de Hoogmis als H. Mis van dankbaarheid, bij gelegenheid van het 25-jarig kosterschap van den koster onzer kerk. Dinsdag en Donderdag van 6| tot 7 4 uur en Zaterdag vanaf 4£ uur gelegenheid om te biech ten. Dinsdag te 54 uur voorbereiding voor de kinderen van het le en 2e leerjaar te 6 uur biechten voor de kinderen. Woensdag onder de H. Mis van 7 uur gezamenlijke LI. C ommunie. Uitvaarten, Jaargetijden, Maandelijksche en Wckelijkscli© H. H. Diensten. LIEDEN (Zondag) te 6, en 104 uur jaar getijde voor Carolus Johannes Wiehelmus Nolet. Te 9 uur voor de Parochie. MAANDAG ts 64 uur voor de leden van den Contribueerenden Rozenkrans. Te 7 uur voor een zieke moeder en dochter. Te 8 uur Voor Theodores Wilhelmus LIenricus Maria Put ters. Te 94 uur voor overl. ouders. DINSDAG te 64 uur voor overl. leden, van den Contribueerenden Rozenkrans. Te 7 uur voor Jacobus Waltherus Johannes van Ai.phen en echtg. Maria Elisabeth Naber. Te 8 uur voor Maria Theresia Berkelaar. -Te 94 uur voor Johannes Schellenbach. WOENSDAG te 6 uur voor Christina Baumhoör, vanwege de Kev. proc. -Te 7|uur voor Engelbregt Kouwenhoven. Te 9 uur voor Johannes Bouman. Te 104 uur ter eere van. de LI. KI. Theresia. DONDERDAG te 64 uur ter eere van het LI. Hart. Te 7 uur voor Quirinus Bonefaas. Te 8 uur uitvaart voor de Wed. Theodora Verhoekc—Kram, vanwege de congregatie. Te 9J uur voor Jurgen Kloppenburg. VRIJDAG te 6| uur voor Catharina Maria Gouka—Weber. Te 7, 8 en 94 uur tot zekere intentie. ZATERDAG te 6f uur voor de leden der Kev. proc. Te 7 uur voor Cornelia Joanna Maria Wuisman-Collignon. Te 1\ uur voor Petrus van der Heijden. Te 8 uur Voor Petrus Wolsky. Te 94 uur voor eere van het LI. en Onbevlekt Hart van Maria voor de bekeering der zondaars. a.s. ZONDAG te 6 uur voor Dina Theodora Hoogwegt—Rammers, vanwege de KeV. proc. Te 74 uur voor Abraham Wijzenbroek. Mede te 1\ uur voor de Wed. Jacoba Joanna van Noort—Hiebe, vanwege de Kev. proc. Te 9 uur voor Francisca Elisabeth Kleine- koord, vanwege de Kev. proc. Te 104 uur uit dankbaarheid voor een 25-jarig jubileum. In de kapel aan de K o r t e Haven: Maandag voor de Wed. Anna Cornelia Kramp—Nelemans. Dinsdag voor een overl. vader. Woensdag, Donderdag en Vrijdag jaargetijde voor Lambertus Sabastianus Tie- bes. Vrijdag en Zaterdag voor Maria Jose- JPHINA GeERTRUIDA VADERS. Parochiekerk van O. L. Vrouw Visitatie. Heden (Zondag) onder alle LI. H. Missen collecte met open schaal voor het R. K. bijzonder onderwijs van deze stad, welke collecte op geheel bijzondere wijze wordt aanbevolen. Maandag 's avonds te 8 uur LI. Familie. Dinsdag 's morgens te 7.15 uur stille H. Mis met uitstelling ter eere van den LI. Antonius te 8 uur gezongen LI. Mis ter eere van de HÏ Liduina 's avonds te 7 uur Lof ter eere van de H. Liduina te 8 uur Liduinacongregatie. Woensdag, feestdag van de Apostelen Petrus en Paulus. Ofschoon niet te vieren als Zondag, een dag van devotie, waarop allen zooveel mogelijk de LI. Mis behooren bij te wonen. De H. H. Missen als op Zondag, te 64, 1\ en 9 uur te 104 uur de Lloogmis 's avonds te 7 uur vergadering van de Derde Orde, waarin ook de generale absolutie zal worden gegeven te 8 uur congregatie van den LI. Aloysius. Donderdag 's avonds te 7 uur Lof ter eere van 't H. Sacramentvan 64 tot 74 uur gelegen heid om te biechten. Vrijdag, le Vrijdag van de maand, 's Morgens te 8 uur gezongen H. Mis en 's avonds te 7 uur Lof ter eere van 't Allerh. Hart 's roidüags van 44 tot 54 uur bieebthooren voor de kinderen. Alsdan komen de kinderen van het 5e leerjaar biechten. Zaterdag, feest van O. L. Vrouw Visitatie. Onder de H. Mis van 7.15 uur algemeene H. Communie der kinderen na de LI. Mis van 7.15 uur in de kapel van 't H. Hart generale absolutie 's middags van 4 tot 94 uur gelegen heid om te biechten. Alsdan komen de kinderen van bet 6e en 7e leerjaar biechten. a.s. Zondag plechtige Viering van het titelfeest van deze Parochie, O. L. Vrouw Visitatie le Zondag der maand, 's Morgens te 104 uur plechtige Hoogmis. Onder de H. LI. Missen collecte met open schaal voor de sieraden der kerk, welke collecte slechts eenmaal per jaar wordt gehouden en daarom ten sterkste wordt aanbevolen. Maandag te 12 uur catechismus voor de meisjes, die hun eerste H. Communie moeten doen. Dinsdag geen catechismus. Woensdag te 12.15 uur catechismus Voor de kinderen der openbare scholen. Donderdag te 12 uur voor de meisjes en Vrijdag te 12 uur voor de jongens, die hun plechtige vernieuwing der doopbeloften zullen doen. Uitvaarten, Jaargetijden, Maandelijksche en Wekelijks chl H. H. Diensten. HEDEN (Zondag) te 64 uur voor Cornelia Blok—Van Koppen. Te 74 uur voor Petrus Joannes Middendorp. Te 9 uur voor de Parochie. Te 104 uur voor Joannes Henri- cus Eenhuizen, als lid van Piëtas. MAANDAG te 64 uur voor een overl. vader. Te 7.15 uur voor Henricus van Zoelen en Anna Niedfeld. Te 8 uur voor overl. familie Van der Berg. Te 9 uur voor de levende leden van het Genootschap. Elders voor Maria Elisabeth Joanna Bentvelzen. DINSDAG te 64 uur tot zekere intentie. Le 7.15 uur voor Christianus Josephus Wouterlood. -Te 8 uur voor Joanna Eme- rentiana WillemsLuyckc. Bij de Eerw. Zusters voor Catharina Roeling—Baumhoër, als lid der Broederschap der Mart. van Gorcum. WOENSDAG te 64 uur voor Adriana Theo dora de Gooyer. Te 7\ uur voor Petrus Guido Duchateau. Te 9 uur voor de leden van de Derde,Orde. Te 104 uur voor Bruide gom en Bruid. DONDERDAG te 64 uur voor overl. ouders. Te 7.15, 8 en 9 uur jaargetijde voor Joannes Theodorus Beukers, Maria Anna Lippmann VRIJDAG te 64 uur voor de levende en overl. leden van het Genootschap. Te 7.15 uur voor overl. familie Meyer en Zoetmulder. Te u«r tot eerherstel aan 't goddelijk LIart. Te J uur voor Josephina LagerweyWitt- kampf en echtgenoot. ZATERDAG te 6| uur voor Francisca Elisabeth Verbeke- Kleinekoort Te 7.15 uur voor Joannes Schellenbach Te 8 uur voor Wilhelmus Adolphus Joannes Wittkampf en Gijsberta van der Burg Te 9 uur voor Theodora Goemans-Bosman, als lid van 't Genootschap. a.s. ZONDAG te 64 uur voor de geloovige zielen. Te 7\ uur voor Petrus Vis. Te 9 uur voor Maria Christina Moes-Van Schijndel, als lid van Piëtas. Te 104 uur voor de Parochie. Parochiekerk O. L. Vr. v. d. Allerh. Rozenkrans- Heden, 3e Zondag na Pinksteren. Ouder alle H. LI. Missen schaaicollecte voor het R. K. Bijzonder Onderwijs in deze stad, welke dringend in de milddadigheid der geloovigen wordt aa- bevolen. Te 12 uur leering voor de groote kinderen te 64 uur Lof en predikatie. Maandag te uur marmencongregatie. Dinsdajpte 1\ uur gezongen IL. Mis en te 7 uur Lof ter eere van den LI. Antonius van Padua. WToensdag, feestdag \an de IL. LI. Apostelen Petrus en Paulus. Te 1\ uur gezongen H. Mis en te 7 uur Lof ter eere van de H. Liduina. Donderdag van 6 tot 7 uur gelegenheid om te biechten te 7 uur vrouwencongregatie. Vrijdag, le Vrijdag der maand. Te 7J uur gezongen IL. Mis, waarna akte va;i eereboete eu te 7 uur Lof ter eere van het H. Ll'ait. Zaterdag te 7 uur Lof ter eere der Allerh. Maagd Maria. a.s. Zondag, le Zondag der maand, met vollen aflaat van den H. Rozenkrans. Onder alle H. H. Missen schaaicollecte ten behoeve der kerk, welke bijzonder wordt aanbevolen. Uitvaarten, Jaargetijden, Maandelijksche en Wckelijkselie IL. H. Diensten. LIEDEN (Zondag) te 7 u,ur voor Christina BAUMHoëR—Roeling. Te 9 uur voor de Parochie. Te 104 uur jaargetijde voor Wilhel- mina Geul—Boersema. MAANDAG te 7 uur voor Ignatius Sciimier- mann. Te 8 uur voor Johanna Christina Cornelia Landsbergen—Oostrum. Te 9 uur voor Antonius en Frederika Dries-Sche- vers. DINSDAG te 6| uur voor Joannes Jacobus Weber. Te 1\ uur voor Leonardus Mat theus Bogaars. Te 9 uur jaargetijde voor Francina de Koning—Van den Berg. WOENSDAG te 7 uur voor Sebastiaüus Linnenbrink. Te 1\ uur voor Reinier van Rutten (Piëtas). Te 9 uur voor Reinerus Jacobus Kleipool. DONDERDAG te 7 uur voor ITendricus en Anna van Dooren—Beumers. Te 8 uur voor Barbara Dijkstal-Sci-ioenmakers. Te 9 uur voor de overl. familie Gudde. VRIJDAG te 7 uur voor Joannes Ray- mundus Lindeman. Te 1\ uur voor een overl. echtgenoot. Te 9 uur voor Hendricus Joannes Munnik. ZATERDAG te 7 uur voor Nicolaas Kerk- laan. Te 8 uur voor Joannes Stephanus Juffermans. Te 9 uur voor Adriana Cor nelia Veelders. a.s. ZONDAG te 7 uur voor de overl. familie Hersbach-Lansbergen. Te 9 uur voor de Parochie. -Te 104 uur uit dankbaarheid voor een 45-jarig huwelijk. In de kapel aan de Plantage: Zondag voor Catharina Maria Dominica Dries. Maandag en Dinsdag voor Reinier van Rutten, als lid van de St. Antoniusbroederscbap. Woensdag voor LIermanus van Breukelen. Donderdag voor Antonius en Frederika Dries-Schevers. Vrijdag en Zaterdag voor Henrica Burgs. Parochiekerk van het Allerh. Hart van Jezus. Lieden, 3e Zondag na Pinksteren. Plechtige viering van het H. Hart-feest, titelfeest dezer Parochie. Onder de IJ. IL. Missen schaaicollecte voor het R. K. bijzonder onderwijs dezer stad. Te 104 uur Solemneele Lloogmis te 7 uur Lof en predikatie processie en „Te Deum". Geheel den dag Aanbidding. Dinsdag te 1\ uur consecratie der kerk door Z.D.H. den Bisschop. Bij den intocht der H. H. Relikwieën der Martelaren, c.a. 9| uur, worden ook de geloovigen in de kerk toegelaten. Men wordt Verzocht ingetogen en rustig de kerk in te gaan. Omstreeks 104 uur Pontificale Hoogmis door Z.D.LI. den Bisschop. Behalve de Pontifi cale Mis mag er dien dag geen H. Mis worden opgedragen in deze kerk. De geloovigen kunnen in een der andere kerken van de stad de H. Mis bijwonen en ter LI. Communie gaan. 's Avonds te 74 uur plechtig Lof om God te danken voor alle weldaden. Bij de kerkconsecratie hebben de huurders der vaste plaatsen recht op hun plaats. Voor de genoodigden (de autoriteiten en de Vertegen woordigers der R. K. vereenigingen) zijn ge reserveerd de stoelen vóór de communiebank- de plaatsen in de zijbeuken en op de tribune en de onverhuurde plaatsen m de zes eerste banken. Ter voorbereiding der kerkconsecratie wordt allen parochianen gevraagd Maandag vastendag te willen houden. Deze vastendag is verpbebtend voor hen, die de consecratie hebben gevraagd, nl. de pastoor en de andere leden van bet kerk bestuur. Voor de andere parochianen is deze vastendag niet verplichtend. Onder de Pontificale H. Mis en onder het Lof zal aan de aanwezigen een offertje worden gevraagd. Woensdag te 7 uur Lof te 8 uur congregatie der jongelingen. Donderdag te 4.15 uur gelegenheid om te biechten voor de kinderen, jongens en meisjes van 7 tot 8 uur gelegenheid om te biechten voor de volwassenen. Vrijdag, le Vrijdag der maand. Te 64 uur eerste H. Mis te 74 uur gezongen LI. Mis tc 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Dien morgen H. Communie der kinderen, jongens en meisjes. a.s. Zondag, 4e Zondag na Pinksteren. Eucha ristische dag. Maandeliiksche schaaicollecte voor de kerk. Uitvaarten, Jaargetijden, Maandelijksche en Wckelijkselie H. H. Diensten. HEDEN (Zondag) te 7 uur voor Gerardus van Halderen. Te 84 uur voor Petrus Joannes van de Water. Te 104 uur voor de Parochie. MAANDAG te 7 uur voor Arnoldus Cor nelius Antonius Nolet en Maria Wilhelmina Antonia van de Ven. Te 8 uur voor Hen rica Catharina Burgs. DINSDAG (elders) voor Maria Petronella Theodora van Outersterp. (Elders) voor pastoor G. van der Burg. WOENSDAG te 7 uur voor Elisabeth van der Sman—Wouterlood. Te 8 uur voor Reinerus Jacobus Kleipool. DONDERDAG te 7 uur voor Cornelis Middendorp. Te 8 uur voor de Wed. Wit- berg—Weber. VRIJDAG te 64 uur voor overl. ouders. Te 74 uur tot zekere intentie. ZATERDAG te 7 uur tot zekere intentie hij een 25-jarig huwelijk. Te 8 uur voor Antonius Laurentius Hoenderkamp. a.s. ZONDAG te 7 uur tot zekere intentie. Te 84 uur voor de Parochie. Te IO4 uur voor Richardus Stijvers. toegewijd aan O. L. Vrouw van den Berg Carmel. Warande 125. Eiken morgen te 8 uur LI. Mis en 's Zondags gezongen IJ. Mis. Eiken Woensdag LI. Mis ter eere van de H. Liduina en Donderdags ter eere der KI. Theresia. Alsdan worden de intenties herdacht, waarvoor de Eerw. Zusters Verzocht zijn te bidden. Heden, 3e Zondag na Pinksteren. Te 5| uur Lof ter eere der LI. Maagd. Dinsdag, 10e Dinsdag ter eere van den H. Vader Dominicus, met vollen aflaat. Woensdag, feest del- Ll. H. Apostelen Petrus en Paulus. Gezongen H. Mis met Uitstelling. Volle aflaat van O. L. Vrouw van den Berg Carmel. Te 5 uur Uitstelling te 54 uur Lof. Vrijdag, le Vrijdag der maand tevens feest van het Kostbaar Bloed onzes IJeeren. Gezongen II. Mis met Uitstelling en Ec-rehoete. Te 5 uur Uitstelling en te 5| uur Lof ter eere van het LI. Hart. Zaterdag, feest Van het Bezoek van Maria, patroousfeest der Parochie. Volle aflaat. Ge zongen H. Mis van 5 tot 6 uur Uitstelling. HEDEN (Zondag) H. Misoffer voor Joi-ianna Maria Middendorp. MAANDAG voor Simon Heinsbroek. DINSDAG uit dank ter eere der LI. Liduina. WOENSDAG voor Jacoba Cornelia Maria Kavelaars—Van der Valk. DONDERDAG voor Anna Catharina, Feel- ders—Sack. KALENDER. (26 Juni—3 Juli 1927). Parochiekerk van den II. Joannes de Dooper en van de Koningin van den Allerh. Rozenkrans. Zondag. le Zondag 11a het octaaf van Drievuldigheids-Zondag (3e Zondag na Pinkste ren). Van den Zondag, blz. 391. 2e Oratie van de H. LL Joannes en Paulus, Martelaren, blz. 726. 3e Oratie van het octaaf, blz. 501. Prefatie van de LI. Drievuldigheid, blz. 51. Maandag. Van het octaaf van St. Jan, blz. 501. 2e en 3é Oratie, blz. 392 Oratio II en III. Dinsdag. Vigilie. Ll. Irenaeus, Bisschop en Martelaar. 2e Oratie van het octaaf, blz. 501. AVoensdag. -H. H. Apostelen Petrus en Paulus, met plechtig octaaf, blz. 730. Prefatie der Apostelen, blz. 54. Donderdag. Gedachtenis van den IJ. Apos tel Paulus, blz. 733. 2e Oratie van den Ll. Petrus, blz. 733. 3e Oratie van St. Jan, blz. 501. Prefatie der Apostelen, blz. 54. Vrijdag.-Feest van het Allerkostbaarst. Bloed Van O. IJ. J. G. 2e Oratie van den octaaf dag van St. Jan, blz. 501. Prefatie van het Kruis, blz, 48. Zaterdag. Bezoek van de H. Maagd Maria, blz. 736. 2e Oratie (behalve in de gezongen Mis) van de H. H. Processus en Martinianus, Marte laren, blz. 739. Prefatie van de LI. Maagd, blz. 53. a.s. Zondag. 2e Zondag na het octaaf van Drievuldiglieids-Zondag (4e Zondag na Pinkste ren.). Van den Zondag. 1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 5