DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. In 50ste Jaargang Woensdag 18 Juli 1927 No. 14910 Bit nummer bestaat uit drie bladen ^STADSNIEUWS WAAR MOETEN ONZE MUZIEK-GEZELSCHAPPEN HEEN? RETRAITEFONDS „ST. DOMINICUS". WACHTGELD EN PENSIOEN REGELING VOOR DE WETHOUDERS HET KINDSHEID-FEEST IN DE GORZEN-KERK. STORMRAMP-CONCERT. REGELING STEMPELEN WERKLOOZEN. DISTRICTSARBEIDSBEURS. ORANJE-VEREENIGING. Een water-bloeinfeest. ERNSTIG AUTO-ONGELUK alle goede SCHIEDAMSCH ELFTAL— FEIJENOORD 3—1. ERNSTIG ONGELUK OP DE „NIEUWE WATERWEG" AGENDA. 14 Juli BURGERLIJKE STAND. GEMEENTERAAD. Agenda. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT BuieanKOEMARKT 4. Telefoon Intercommnnaal no. 68085 Postbus39. Abonnementen: per 3 maanden ƒ3.25, per maand ƒ1.10, per week 25 cent. franco Per post ƒ3.75 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 5 cent. Postchèqne en girodienst 81440. Advertentiën: 15 regels ƒ1.55 Elke regel daarboven 30 cent Reclames tusschen den tekst 60 cent per regel. Bij contract belangrijk verminderde prijzen. Tarieven worden op aanvraag toegezonden. Incassokosten worden berekend. Gratis-Ongevallenverzekering ƒ500 bij overlijden dooreen ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim- 75 bii verlies Van een wijsvinger; 50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per kwartaal in dit blad worden afgedrukt. Schiedam staat, wij merkten dit reeds Troeger op, niet op de laagste sport van de Pluziekladder, Wij hebben in ons midden gezelschappen ■van nationale reputatie en als zoodanig heeft onze stad een naam op te houden; heeft zij verplichtingen tegenover de burgerij in het algemeen en de gezelschappen in het hijzon der. Muziek is een onmisbare schakel aan de ketting van 's levens geestelijke geneugten. Draagster van vrede en liefde is zij een bron Van edele ontspanning, welke des te edeler en verheffender zal zijn, naarmate zij uit en Vóór het volk is. Hoe staan wij er thans in Schiedam voor? Wat het muziekgehalte betreft uitstekend, ttaar de gelegenheid tot het geven van open bare concerten laat wel iets te wenschen over. Het mag voldoende bekend worden geacht, dat sinds eenigen tijd een aantal muziekge zelschappen onderhandeld met bjat gemeienr tobestuur om een meer geschikte gelegenheid Voor het geven van openbare concerten ter beschikking te krijgen. Velen zal deze wensch misschien bevreem den, omdat hij oogenschijnlijk ongegrond is; lh werkelijkheid heeft deze kwestie echter beel wat voeten in de aarde. Het stedelijk muziekkorps heeft zijn tent >a de Plantagete klein en, op hooge uit sondering na, ontoegankelijk voor andere ge selschappen; d®20 maatregjel schept, gjezien de steeds meer dringend geworden behoefte aan gelegenheid tot concerteeren, een scheeve Situatie. Orpheus" zal binnen enkele dagen een bem waardige woonsteê betreden, die inder daad een belangrijke aanwinst voor het mu ziekleven in Schiedam mag heeten. Wel kunnen andere gezelschappen van de „Orpheus"-schulp gebruik maken, maar zij zien zich dan tevens voor een onoplosbare fi- nancieele kwestie, geplaatst. Zoowel „Or pheus" als de gemeente zullen de handen uit strekken om de verschuldigde penningen, resp. voor het ingebruiknemen van den tent en het terrein, in ontvangst te nemen. Het even- tueele recht tot deze heffingen is een kwestie v°or later, feit is echter dat de gezelschap- Pen deze lasten niet kunnen dragen, waaruit Noodzakelijk moet voortkomen, dat de con- °erten het karakter „openbaar" zouden gaan Verliezen. Rest vervolgens de tent op de Groote Markt Ieder rechtgeaard Schiedammer zal echter beamen, dat deze gelegenheid niet meer be- ahtwoordt aan de eischen des tijds. De gezamenlijke gezelschapen brachten bet voorstel een tent te plaatsen in het Volks- Park. Remmeerende vinden we dus drie oplossin gen voor het probleem. Ten eerste, beschik baarstelling voor alle gezelschappen, die in aanmerking komen tot het geven van open bare concerten, van de tent in de Plantage, Wet opheffing van het praedicaat „te klein"; ten tweede, subsidieering van te geven con certen in de ,,Orpbeus"-schulp en ten derde, Plaatsing van een nieuwe muziektent op 6en geschikt terrein in het. Volkspark. Wij respecteeren de stevige bewaking van 'te kas door het gemeentebestuur, evenwel zal het toch een van de drie genoemde „pil- 'eh" moeten slikken. Hoewel het seizoen reeds voor een groot deel verstreken is, zal heit niettemin door de betreffende gezelschappen op boogen prijs borden gesteld, indien zij hun streven, dat, Soed bezien, zij 't op indirecte en buitenge- Weene wijze, toch gericht is op de belangen Van de stad, door spoedige inwilliging van een Uer wenschen zal gewaardeerd zien. kunnen onze goede muzikanten toch biet met het instrument en het krukje onder 6 armen naar huis terug sturen, en onver schillig blijven voor het gevoel van misken ning dat zij met zich zullen dragen en de bedachte in de stad hunner inwoning bedro- e®n te zijn uitgekomen, als het betreft de uit oefening der muziek- of zangkunst, welke hun 'lef is! Ren schrijft ons: jj an 912 dezer heeft het retraitefonds St. °ni'nlcus, afdeeling der mannen-congregatie, u retraite gehouden te Seppe, geleld, door pa- en^ Redemptoristen, die door hun gloedvolle aaugrijpenc]e conferenties zeker veel hebben leJf.eCiragen tot versterkin& van het geloofs- eg en" Mochten velen met ons eens inzien, wat a goe(l besloten retraite doet; het zou hen ■8Poren er óók eens aan deel te nemen. 2jj e' wordt hen zeer gemakkelijk gemaakt als bil ZI1^!S maar willen opgeven voor de weke- StuC8Che contrlbutie, welke door de heeren be te,, Ura'e(len van het retraitefonds in ontvangst v °rdt genomen. Door de raadscommissie voor de herziening deor verordening op het wethouderspensioen, is bij den raad ingezonden het ontwerp eener verordening, houdende een wachtgeld en pensioenregeling voor de wethouders Voor deze verordening was het schema, dat de hoofdzaken detr regeling bevatte en waar van de aangeboden verordening slechts een uitwerking is, bereids door den raad in een vorige vergadering goedgekeurd. Artikel 1 van de verordening bevat, dat ten laste van de gemeente Schiedam op daar toe gedaan venzoek aan gewezen wethouders dier gemeente wachtgeld of pensioen ver leend wordt. Voor recht op wachtgeld moet de gewezen wethouder een diensttijd van minstens een jaar hebben volbracht. De duur van het wacht geld is gelijk aan den diensttijd van den be trokken wethouder, gedeelten van jaren voor geheele gerekend. Het bedrag van het wacht geld is gelijk aan de volle jaarwedde, gedu rende evenzoovele maanden als de gewezen wethouder dienstjaren heeft, daarna bedraagt het gedurende een zelfde periode 50 ten hon derd van de jaarwedde, wat het voor den resteerendea termijn blijft, voor de gewezen wethouder, die bij het ophouden van het wethouderschap den 60-jarigen leeftijd reeds heeft bereikt; heeft hij dien leeftijd nog niet bereikt dan wordt bet bedrag van jaar op jaar verminderd. Overlijdt een wethouder, die minstens 4 dienstjaren heeft, tijdens zijn wethouderschap, dan wordt het wachtgeld waarop de overle dene recht gehad zou hebben, aan zijn wedu we uitgekeerd. Aan den gewezen wethouder, die ophoudt wethouder te zijn wegens ongeschiktheid op grond van ziekten of gebreken, wordt inva liditeitspensioen toegekend. Dit pensioen be draagt een vierde van de jaarwedde vermeer derd met evenzooveel malen een twintigste van die wedde, als de gewezen wethouder dienstjaren heeft. Het wordt toegekend voor ten minste één jaar en ten hoogste vijf jaren, waarna een nieuw onderzoek wordt ingesteld naar den toestand van den gepensionneerde, op grond waarvan het Invaliditeitspensioen kan worden ingehouden, of in verhouding tot de bevonden geschiktheid met drie kwart, de helft of één kwart kan worden vermin derd. Het Invaliditeitspensioen kan de helft der jaarwedde niet overschrijden. He gewezen wethouder, die een diensttijd van minstens 6 jaren heeft volbracht, heeft, wanneer hij den leeftijd van 65 jaar heeft bereikt, recht op ouderdomspensioen. Dit pen sioen bedraagt voor ieder jaar dienst als wethouder één twintigste van de jaarwedde. Het ouderdomspensioen kan de helft der jaarwedde niet overschrijden. Wachtgeld r pensioen, alsmede invalKli- teits- en ouderdomspensioen kunnen niet ge lijktijdig worden genoten. De verordening bevat dan nog- verschillen de bepalingen geldend voor het geval dat een gewezen wethouder die wachtgeld, invalidi- teits- of ouderdomspensioen geniet, opnieuw als wethouder optreedt; over uitbetaling, in gang en einde van het wachtgeld of pensioen, geschillen enz., terwijl in een bijlage de ver ordening, welke geacht wordt met 1 Januari 1927 in werking te zijn getreden, met een vijftal voorbeelden wordt toegebracht. Gisteren is in de nieuwe H. Hartkerk voor de eerste maal het feest gevierd van het Ge nootschap der H. Kindheid, Des morgens om 8 uur was er een H. Mis voor alle schoolgaande kinderen, waaronder al- gemeene H. Communie plaats had. Teneinde de godvruchtige stemming nog te verhoogen, bespeelde de heer C. P. Vredenbregt het orgel. Om 5 uur werd een plechtig lof gecelebreerd door kapelaan A. Goossens. Een groot aantal belangstellenden was in de kerk aanwezig. Het jongenskoor der parochie „St. Tarcisius" voerde onder leiding van den heer D. Flapper, eenige liturgische gezangen uit, o.a. „Sacris Solemnis" van Miahiael Haller. Hierna hield kapelaan Goossens een korte toespraak tot de kinderen. Naar aanleiding van het woord van onzen Goddelijken Zaligmaker: „Gaat, en onderwijst alle volkeren", wees spreker op den arbeid der apostelen, die thans wordt voortgezet door de missionarissen. Deze gaan naar andere landen en werelddee- len, wier bevolking, ondanks een andere huid kleur, ook een ziel hebben. Nadat gezamenlijk vijf Onze Vaders en vijf Wees Gegroeten waren gebeden, verrichtte ka pelaan Goossens de zegening der kinderen. Met een groote processie, welke een heel aar dig schouwspel opleverde, werden de plechtig heden besloten. Wij herinneren nog eens aan het op Vrijdag in den R.K. Volksbond ten bate van de slacht offers der jongste stormramp te geven concert, door een aantal buitensteedsche vereenigingen. Het kort geleden te Rotterdam gegeven con cert Is een groot succes geworden, niet alleen voor de uitvoerders, maar ook..., voor het Stormramp-comité. Wij vernemen, dat de directie van de Ar beidsbeurs, in overleg met 't Gemeentebestuur, besloten heeft voor een meer goeden gang Van zaken en ter voorkoming van moeilijkheden, met ingang van Maandag 18 Juli a.s. het stem pelen voor de werkloozen des namiddags, in- plaats van op 3 uur, op half 4 te stellen. Des morgens blijft het uur bepaald op half 11. Voorts is bepaald, dat alle stempelaars op. beide tijdstippen uiterlijk een kwartier voor dien in de koopmansbeurs aanwezig moeten zijn, wijl nadien het hek van het beursgebouw wordt gesloten en zij, die dan niet aanwezig zijn, hun stempel verbeuren. Voor den Zaterdag blijft het uur bepaald op des morgens 9 uur met inachtneming van bo venbedoeld kwartier. GEMEENTELIJKE ZWEMINRICHTING De temperatuur van het water bedraagt he den 71 graden. VOLKSBADHUIS. Op 8 en 9 Juli werden genomen 455 baden. Ie klasse 26 kuipbaden, 62 regenbaden en 1 kinderbad. 2e klasse: 45 kuipbaden, 319 regenbaden en 2 kinderbaden. Aangeboden werkkrachten: aanhouders auto- lasschers, betonwerkers, bankwerkers, boekbin ders, brandersknechts, broodbakkers, boekhou ders, chauffeurs, distillateurknechts, electri- ciens, glasblazers, grondwerkers, gereedschap makers, kistenmakers, kuipers, klinkers, kraandrijvers, kantoorbedienden, koperslagers- pijpleggers, losse werklieden, metselaars, me- taaiboorders, machinisten, metaaldraaiers, me- taalschavers, monteurs, magazijnbedienden mo lenaars, mouters, opperlieden, ponsers, reizi gers, timmerlieden, sigarenmakers, schilders, scheepsfitters, smeden, stokers, stellers, touw slagers, varensgezellen, voerlieden, winkelbe dienden, zakkendragers ei transportarbeiders. Gevraagde arbeidskrte Schiedam: jon gens en meisjes van 1415 jaar voor fabrieks arbeid, loopjongen 16 jaar, dagdienstbode en monteur-bankwerker; te Vlaardingen: boek drukker; te Groningen: Instrumentmaker; te Dordrecht en Zaandam: ijzer werkers. In Duitschland: metselaars en stucadoors. In Nederlandseh-Indiëonderwijzer met hoofdaete (L.-O.)onderwijzers en onderwijze ressen (M.U.L.O.)vakonderwijzeres (handwer ken) leeraar Nederlandsche taal (M.O.)idem Duitche taal; idem ervaren physicus; gedipl. technisch ambtenaar (P. T. T.)apotheker, 2e klas; bouwkundig ingenieur; adjunct-accoun tants; gouvernementsarts; technoloog; land- bouwconsulent en politie-commissaris. In de gisterenavond gehouden vergadering van de commissie voor het middag-nummer op den 31sten Augustus, zijn de reeds eerder be sproken plannen nader uitgewerkt. Wij kunnen thans mededeelen, dat de com missie zich voorstelt een groot waterbloemen- feest met daaraan verhonden rondvaart door de havens te organiseeren, waaraan alle soor ten met bloemen en vlaggen versierde vaartui gen kunnen deelnemen. Er zullen afzonderlijke groepen worden ge vormd zoowel voor particulieren als voor ver eenigingen, terwijl tevens een groep voor recla me-doeleinden zal worden samengesteld. Reeds beschikt de commissie over verschil lende toezeggingen van deelname, waardoor dan ook dit waterbloemenfeest een der schitte rendste nummers van onzen Koninginnedag be looft te worden. Er worden verschillende flinke geldprijzen in alle deelnemende groepen ter beschikking gesteld. De gelegenheid voor inschrijving wordt nog nader bekend gemaakt. De voorzitter der com missie, de heer A. Genrtsen, Aleidastraat 93, verstrekt echter op verzoek gaarne alle ge- wenschte inlichtingen. Gisteravond te omstreeks half negen heeft op den Delftweg onder Overschie ter hoogte van den Leeuwenhof een ernstige aanrijding plaats gehad. Een vrachtauto .bestuurd door A. G. v. d. Heyden reed, komende van Overschie, in de richting Delft. Deze werd ingehaald door een luxe-auto, bestuurd door H. C. Hansmann. Toen deze den vrachtauto links wilde passeeren, kwam van de tegenovergestelde richting een autobus van de C. A. B„ wlke laatste ver moedelijk te laat werd opgemerkt door Haus- mann. Een aanrijding was onvermijdelijk. Eerst werd de autobus geramd, daarna de vrachtauto, die in de sloot terecht kwam. De chauffeur van den vrachtauto werd met gebroken ribben en ontwrichte arm opge nomen. Na door dr. Donkersloot verbonden te zijn, is de man per ziekenauto naar zijn woning te Den Haag overgebracht. De drie auto's werden alle meer of minder ernstig beschadigd. Reel. 64S 15 Deze wedstrijd, die om 7 uur moest begin nen ving eerst om 745 uur aan, daar Feijenoord op zich liet wachten. Voor den aanvang van den wedstrijd, nam de heer v. d. Bovenkamp, die met eenige an dere heeren het Stormrampcomité vertegen woordigde, het woord, en sprak de spelers toe, waarin hij het edele doel der spelers prees. Daarna nam de heer Verwayen het woord, die voornamelijk van Heel dankte voor zijn komst Wanneer scheidsrechter H. Seheffers be ginnen blaast voor deze aanvankelijk slow- gespeelde, doch later meer spannenden wed strijd, stellen de elf taliën zich als volgt op: Feijenoord: de Zeeuw (doel); C. B. v. d. Meer en A. Bul Jr., (achter); P. Broekhui zen, J. v. Rikvoort en G. v. Heel (midden); C. A. v. Dijk, J. v. d Staal, Zlnke, Barendregt en Wessels voor. Schiedamsch elftal; Malta (doel); Ostenholt en Jame (achter); de Goede, den Bruileer en P. Scheffer (midden); P. v. d. Gaag, v d. Griendt, Bronneman, Molendijk en W. v. d. Gaag (voor) Het Schiedamsch elftal is het eerst in den aanval, doch de kansen worden niet benut; bet gaat er vrij laks naar toe. Bij een snel-, len aanval wordt de bal, die door te ver uit- loopen van de Zeeuw in een doelpunt dredgt te gaan, juist op het laatste nippertje door A Bul Jr., weggetrapt De hierdoor ontstane corner loopt op niets uit. Wanneer v. d. Griendt geheel alleen voor den keeper komt te staan schiet hij jammerlijk over. P. Seheffers in de verdediging verricht wonderen en zet voortdurend zijn voorhoede aan het werk, doch de kansen welke hij schept worden niet benut. Aan den anderen kant speelt Feijenoord een mooi samenspel, doch weet haar meer derheid niet in doelpunten uit te drukken. Bij een plotselingen aanval van Feijenoord werkt Maltha schitterend weg. Eindelijk na goed samenspel van de Schie dammers, belandt de bal bij v. d. Griendt, die met een harden schuiver doelpunt (10). Ze beleven echter niet lang' pleizer van dit puntje daar Barendregt, die even onbewaakt bleef, met een hard schot Maltha het nakij ken gaf (11). Met Schiedam in de meerderheid fluit de beer Seheffers rusten. Na de rust ontplooit zich terstond een pittig spel en wederzijdsche aanvallen worden on dernomen. Bij een der Schiedamsche aanval len weet v. d. Griendt wederom met een har den schuiver de leiding te nemen (21). De Feijenoord-menschen zijn evenwel veel sterker dan 't Schiedamsche elftal, doch kans om diit in doelpunten om te zetten is er niet, aangezien Maltha in de goal niet te passee ren blijkt. Wanneer nog eenige minuten te spelen is, is het wederom v. d. Griendt, die met een schot, dat door het net heenboort, doelpunt. Na eenig over en weer getrap, fluit de heer Seheffers, die dezen wedstrijd goed leid de, af. Bij het Schiedamsche elftal vielen op: Sehef fers, Osterholt, de Goede en v. d. Griendt en last not least Maltha, die zijn doel keurig schoon hield; bij Feijenoord waren het voor namelijk Barendregt, Broekhuizen en van Heel. Op het terrein waren ongeveer 1400 perso nen aanwezig. Het Stedelijk Muziekkorps onder leiding van den heer v. Vleuten lied enkele malen lustige deuntjes hooren. Het batig saldo, af te dragen aan het Storm ramp-comité, hier ter stede, bedraagt ƒ280. Op het terrein merkten we o.a. op den se cretaris der gemeente, den heer V. Sickenga. Aan G. v. Heel werd een blijvend aanden ken geschonken, n.l. een door hem zelf uitge kozen rookstel. Gisteravond te ongeveer kwart over 10 is in dok 6 van de scheepsbouw Mij. „Nieuwe Waterweg" de 38jarige J. Krammerhoek, wonende Sint Liduinastraat bij werkzaam heden aan het stoomschip Aadcliffe van een stelling gevallen. Met ernstige hoofdwonden, een breuk aan beide beenen en vermoedelijk een hersenschudding werd de ongelukkige naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij hedennacht is overleden. Bijeenkomst leerlingen van de R. K. Mid delbare Handelsavondschool in Musis Sacruu| 8 uur. Ledenvergadering R. K. Tran&portarbel» dersvereeniging „st. Bonifadus, in het ge- bouw R. K. Volksbond. Ledenvergadering van den R. K. Bond vatt Overheidspersoneel „St Paulue", in het ga- bouw R. K. Volksbond. 15 Juli Zaal R. K. Volksbond, 8 uur concert ten bate van de slachtoffers van de stormramp. St. Joris Doele. Stedelijk Museum. Geopend eiken Zaterdag van 26 uur. 's Maandags: repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius, 8 uur, R.K. Volksbond. Dinsdags: repetitie R.K. Mannenzangvereent- ging St. Caecilea, half 9, R.K. Volksbond. s Woensdags: repetitie Kon. Mannenzang- vereeniging „Orpheus", R.K. Volksbond. Donderdags: repetitie Gemengde Zangvex> eeniging „Polyhymnia", R.K. Volksbond. BEURS VAN SCHIEDAM Moutwijn SCHIEDAM, 13 Juli. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn 46 pet 15.50. Namens de commissie voor de noteerlngl H. J. JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 13 Julji. Men, noteer^ voor spiritus 100 pet. ƒ30. Spoeling Noteering van de Coöp. Vereen. „Schied, Spoelingvereenlging". Heden 1,60 per ketel. A.S.M.I.T.-VERLOTING Gistermiddag had ten overstaan van den hoofdinspecteur van politie, den heer J. H. v. Veen en-in tegenwoordigheid van de rijks- veldwacht de verloting plaats van de A. S. M. I. T. Hieronder volgen de 4 hoofdprij zen: 11876 salon-ameublement, 2535 4 lamps- radio-ontvangtoestel met luidspreker en kop telefoon, 8217 damesrijwiel, 8463 heerenrijwiel. GEBOREN: 11. Gerrit, zoon van G. van Tricht en J. van Put, Bagijnhof 11. Hende- rina, Jacomina Leuntje, dr. can N. T. Heij- ster en G. W. Jagt, Broersveld, 12. Abram Alexander, z. van P. B. Brand en A. Dijkshoffz, Parallelweg, 11. Gerardus Flotis Jacobus, z. van G. F. J. Kuiters en M. van Gulik, N. Sin gel, 10. Margaretka Jobanna, dr. van H. W. Korving en G. Usi, Aleidastraat, 12. Engel Willem, z. van A. L. Bergsma en F. C. A. de Zwrat, Rozenzurgschestraat, OVERLEDEN: 11. L. van Dooren, 26 j„ Laan 11. J. A. Wesbeek, 70 j. L. Singelstraat, 10. M. W. Voorbach, 90 j., Korte Singelstaat, wed. H. Leenmans 11. E. M. Thijssen, 76 j.4 wed. P. Govaart, Nieuwe Haven. De agenda voor de raadsvergadering te hou den op Dinsdag 19 Juli, des namiddags 2 uur luidt als volgt: 1. Onderzoek van de geloofsbrieven den nieuw benoemde raadsleden. 2. Aanbeveling van het burgerlijk armbe stuur ter benoeming van een lid dier instel ling ter vervulling van de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer S. Linnen brink, ingezetene der gemeente, geen lid van den raad. Aanbevolen wordt: 1. de heer H. J. Klei- pool, Nassaulaan 73, 2. de heer J. A. J. Nolet, Tuinlaah 12. 3. Aanbeveling van het college van regen ten van het St. Jacobe-Gasthuis ter benoeming van een regent van genoemde instelling. Aanbevolen werden: 1. de heer J. A. M Meijer, onder-voorzitter van heit burgerlijk armbestuur; 2. de heer A. P. S. Swartjes, lid van het burgerlijk armbestuur. 4. Aan beveling van curatoren van het gym- naslum om den heer J. A. Hingman, leeraar In handteekenen aan genoemde Instelling, de finitief als zoodanig aan te stellen. 5. Voorstel van B. en W. om aan den heer M. Martens, hoofd van de scholen G1 (U. L. O.) en G2 (G.L.O.), alleen het hoofdschap van school G1 op te dragen en aan school G2 een afzonderlijk hoofd te verbinden, en in verband daarmede den heer M. Martens eer vol ontslag te verleenen als hoofd van school G2. 6. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de algemeene salarisverordening. 7. Voorstel van B. en W. tot h<n verleenen van een crediet van ƒ18.000 voor <t) uitvoering

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 1