DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN 50ste Jaargang Donderdag 14 Juli 1927 No. 14911 Dit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS HET COLLEGE VAN B. EN W. v DE WETHOUDERS PENSIOENEN. DE RUPSENPLAAG IN HET STERREBOSCH. AGENDA. CHIEDAMSCHE COU Bureau KOEMARKT 4. Telefoon Intercommunaal no. 68085 Postbus 39 Abonnementen: per 3 maanden ƒ3.25. per maand ƒ1.10, per week 25 cent, franco Per post 3.75 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 5 cent. Postchèque en girodienst 81440. Advertentien: 16 regels ƒ1.55 Elke regel daarboven 30 cenf< Reclames tusschen den tekst 60 cent per regel. Bij contract belangrijk verminderde prijzen. Tarieven worden op aanvraag toegezonden. Incassokosten worden berekend. Gratis-Ongevallenverzekering ƒ500 bij overlijden dooreen ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim; 75 bij verlies van een wijsvinger; ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; ƒ25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per kwartaal in dit blad worden afgedrukt. Ons artikel van Dinsdag over bovenstaan de aangelegenheid citeerend, merkt de ..Schiedamsche Courant" in 'n onderschrift- je onder meer het volgende op: „Roomsch en Rood vormen juist de meerderheid (8 6), zoodat die, als ze het eens zijn, practisch be slissen, wie deel zal uitmaken van het colle ge van B. en W." Inderdaad, de rekening van de „Sch. Crt." klopt als een bus. Maar er zijn nog andere meerderheden te vormen. Als de Katholieken er per sé in moeten zitten, kunnen we aan de veertien komen met bijvoorbeeld de Christelijk-Histo- rischen en de beide S. P.-ers; of met de anti revolutionairen, de beide vrijheidsbonders en den vrijzinnig-democraat. Ongerijmd? Natuurlijk! Maar volstrekt niet minder dwaas dan een meerderheid van Katholieken en S.D.A.P., welke de „Sch. Crt." zonder eenigen schijn van reden of bewijs in het vooruit zicht stelt. In alle geval zijn we er benieuwd naar, op welke gronden de „Sch. Crt." zal trachten aan te toonen, dat een beslissing van Ka tholieken en S.D.A.P. samen wie deel zal uit maken van het college van B. en W. iets meer is daneen insinuatie. In de raadsvergadering van 24 September van het vorige jaar, werd een door een commissie ad hoe voorgesteld schema aan vaard ten aanzien van een nieuwe rege ling voor de wethouderspensioenen. De uitwerking van dit schema ligt thans voor ons in een ontwerp-verordening, rege lende de wachtgelden en pensioenen voor de wethouders der gemeente Schiedam, wel ke verordening in de raadsvergadering van Dinsdag a.s. aan de orde zal worden gesteld. Enkele kleinere opmerkingen omtrent tekst en inhoud lijken ons niet misplaatst. Reeds bij de meest oppervlakkige lezing valt het op, dat de titel van de verordening hiet volledig is. Immers behalve wachtgel den en pensioenen voor de wethouders wor den er ook de wachtgelden voor wethou dersweduwen in geregeld, zoodat het volle digheidshalve beter ware te spreken van een „verordening, regelende de wachtgelden en Pensioenen voor de wethouders der ge- meente Schiedam en de wachtgelden van dezelver weduwen." Als juist is dat alle bepalingen in wetten en verordeningen van dezelfde grondgedach ten dienen uit te gaan, dan vinden we in de j onderhavige ontwerp-verordening meerdere Punten, waarvan ons de bedoeling ontgaat. 2oo lezen we in artikel 6, dat bij overlij den tijdens zijn wethouderschap van een Wethouder, die minstens vier dienstjaren Reeft, zijn weduwe aanspraak kan maken °P het wachtgeld, waarop de overledene fecht zou gehad hebben. De overwegingen, v. aar op deze aanspraak wordt gebaseerd, gelden echter, dunkt ons, in niet mindere 111 ate, voor minderjarige weezen. Toch ont- vangen zij, wanneer hun vader-wethouder komt te overlijden, en zij geen moeder meer Rebben, niets. Is wellicht de commissie te ruggeschrikt voor de benaming „weezen- ^aehtgeld"? Maar ook het woord „wedu- tui wachtgeld" is vrij zinloos. En een rege- Rng, welke sprak van weduwen- en wee- zenpensioen, zou ons veel logischer voor komen. Trouwens we zien ook niet in, waar- 0rn aan een wethoudersweduwe wel wacht geld wordt uitgekeerd, als de wethouder in zijn functie komt te overlijden, terwijl zij n'ets ontvangt, als hij sterft wanneer zijn Werkzaamheid als wethouder reeds is af- Keloopen, ook al :|ni de oud-wethouder zelf n°S wachtgeld trekken, 't Is bijvoorbeeld e<?n volstrekt niet denkbeeldig geval, dat een Wethouder kort na zijn aftreden komt te Overlijden. Stel een wethouder neemt na hegen jaren dienst ontslag, omdat hij voelt, Rut den laatsten tijd het werk hem niet ®°ed meer afgaat. Hij sterft binnen een Riaand aan een zich plots openbarende kwaal. Negen maanden lang zou hij als wachtgeld ƒ250 per maand hebben getrok ken, vervolgens gedurende negen maanden ■f 125 per maand en dan al naar zijn leef- RjR jaarlijks nog een' bedrag dat telkens hi et één negende vermindert en dat, als hij laar was bij zijn aftreden, in totaal een Kiede 0000 zou hebben vertegenwoordigd. Ware hij daags voor zijn aftreden gestor ven, dan zou derhalve zijn weduwe een „wachtgeld" hebben genoten van rond 9375. Nu hij eenige dagen na zijn aftre den sterft, ontvangt zij niets. Artikel 24, volgens welk de gemeenteraad in bijzon dere gevallen een vervallen wachtgeld of pensioen weder kan doen herleven, is voor haar niet van toepassing, omdat zij op wachtgeld geen recht had, voor haar geen wachtgeld bestond en het voor haar dus ook niet herleven kan. Om dergelijke aparte onbillijkheden te voorkomen, lijkt het ons juister in plaats van een wachtgeldregeling voor wethouders- weduwen, voor haar en voor minderjarige weezen een pensioenregeling vast te stellen, gebaseerd uitsluitend op het aantal dienstja ren van den overleden wethouder. Zulk een regeling bij hertrouwen kan het pensioen vervallen is bevattelijk en sluit iedere on billijkheid uit. Moeilijk valt het ons in te zien, waarom bij de bepaling van het wachtgeld van den oud-wethouder gedeelten van een dienstjaar voor een vol jaar worden gerekend, terwijl bij het invaliditeitspensioen of het ouder domspensioen gedeelten van een jaar slechts verhoudingsgewijze in rekening worden ge bracht. Nog gmoeilijker vatten we de bedoeling van de volgende zinsnede: „De op wachtgeld ge stelde of gepensionneerde kan over zijn wachtgeld of pensioen op geenerlei wijze be schikken, ook niet door verpanding of belee ning". We zouden zoo zeggen, dat de met wachtgeld- of pensioen-gebeneficieerde er weinig aan heeft, als hij er niet over beschik ken mag. Of zijn wellicht enkele woorden uitgevallen, die moeten aangeven, dat hij er niet over beschikken kan voor hij het in handen heeft? Het vierde lid van artikel 10 luidt, dat bij „vermindering" van 't invaliditeitspensioen tevens een termijn wordt bepaald, waarvoor deze geldt. Bedoeld is evenwel, dat bij el ke nieuwe vaststelling, dus ook wanneer het invaliditeitspensioen op hetzelf de bedrag gehandhaafd blijft, de termijn be paald wordt, waarvoor het pensioen gelden zal. In plaats van „bij vermindering" dient dus te worden gelezen „bij de nieuwe vast stelling." Tenslotte komt het dus gewenscht voor, de zinswending van het vierde lid van artikel 13 gelijk te maken aan dien van het tweede en het derde lid, wat aan de duidelijkheid ten goede moet komen. Er worden thans niet veel rupsen van den satijnvlind.er meer waargenomen in het Sterre- bosch. De vorige week werden er nog ruim 10.000 ingeleverd bij den boschwachter, doch dat aantal zal deze week wel niet bereikt worden. Haast alle rupsen zijn al in pop-toe stand overgegaan, en de poppen, die meestal in de hoogte aan de uiteinden der takken zit ten, zijn niet te bereiken. Doch nu komen de vlindertjes. Gisteren wa ren er reeds honderden te vinden in het Popu lierenbosch aan den Maaskant. Ook zijn er al eitjes waargenomen. De eieren zitten in plakjes bijeen, afgedekt en beschermd door witte pluche. Elk zoo'n plakje heeft den vorm van een gelijkzijdigen driehoek met een zijde van 1 c.M. lang. De witte satijnvlinders zijn tamelijk onbeholpen diertjes, die van den eenen boom naar den anderen flad deren en bij eenige beweging hun zitplaats los laten. Brengt de wind de boomtoppen in bewe ging, dan dwarrelen de vlinders als sneeuw vlokjes naar beneden. Er wordt reeds druk jacht gemaakt op de vlinders. Die op den grond liggen kunnen ver trapt worden en die langs de stammen kruipen kunnen met een stokje omlaag gehaald worden. De vogels verschalken menigen vlinder; vooral de spreeuwen doen hier nuttig werk, doch ook de musschen helpen mee. Een gemeentewerkman zoekt de boomstam men af op vlindereieren, die met 'n staaldraad borstel op langen stok worden weggeborsteld. MINDERJARIGE AANGEHOUDEN. Gisteren is door de politie te Den Haag aldaar aangehouden en op transport gesteld naar hier het minderjarige meisje J. F., die Dinsdag j.l. uit de ouderlijke woning was weggeloopen. SCHIEDAMMER OP ZEE VERONGELUKT. Gisteren kwam by de politie alhier be richt binnen, dat de ongehuwde visscher Pie- ter Huizer, wonende Parallelweg, Donderdag j.l. aan boord van zijn logger „Katwijk 39" een ongeluk is overkomen en aan de ge volgen daarvan ls overleden. Maandag j.l. te Larwick (Engeland) is het stoffelijk overschot ter aarde besteld SPLITSING SCHOLEN G 1 EN G 2. De commissie voor onderwijszaken schrijft aan B. en W.: Bij raadsbesluit van 1 September 1925 is school G 2 aangewezen als opleidingsschool voor toekomstige leerlingen van H. B. S. en Gymnasium; voor zoover mogelijk zijn de bij die beslissing naar voren gebrachte wensche- lijkheden vervuld. Een moeilijkheid bleef nog te regelen: de combinatie van de lagere school met de u.l.o- afdeeling, in hetzelfde gebouw gevestigd en staande onder hetzelfde hoofd. Tengevolge van de wijzigingen, welke sinds de totstandkoming van de wet van 1920, ten aanzien van deze soort scholen hebben plaats gegrepen, heeft deze verbinding van lagere en u.l.o.-school haar beteekenis goeddeels verlo ren. Men neme bijv. in aanmerking, dat de school, die aanvankelijk berekend was voor 220 leerlin gen door de gewijzigde subsidiebepaling thans een leerlingental heeft van omstreeks 300. Dat het hoofd, zijn bemoeiingen zoowel over de opleidingsschool als over de kopschool moet uitstrekken levert allicht voor de eene of voor de andere afdeeling het gevaar op, dat niet die volle aandacht besteed wordt, welke voor den goeden gang van zaken onontbeerlijk is. Men verlieze hierbij niet uit het oog, dat ook hot hoofd van zulk een gecombineerde school, een eigen klas heeft. Naar onze meening is in den toestand alleen afdoende verbetering te brengen door de ge wone lager onderwijs-afdeellng onder een af zonderlijke leiding te stellen. De heer Martens kan zich dan alleen belas ten met de u.l.o.-afdeeling en van de g. 1. o.- school geheel loskomen. Deze oplossing brengt voor de gemeente geen kosten met zich mede; de jaarwedde van het hoofd wordt door het Rijk vergoed. Slechts zal een onderwijzer(es) voor het hoofd plaats moe ten maken, doch het spreekt vanzelf, dat als hij (zij) dan ergens anders kan worden ge plaatst dit ook zal geschieden. De heer Martens kan zich met deze oplossing geheel vereenigen. De commissie stelt derhalve B. en W. voor te besluiten, dat den heer Martens alleen het hoofdschap van schooi G 1 wordt opgedragen en aan school G 2 een afzonderlijk hoofd wordt verbonden. B. en W. hebben zich met bovenstaand ad vies vereenigd en stellen den raad voor dien overeenkomstig te besluiten. DE STOELEN VAN HET SCHIEDAMSCII STADHUIS EN DE FRANSCHE REVOLUTIE. De heer C. H. Schwagermann, custos van het Sted. Museum, schrijft ons: Evocatief is elk voorwerp uit het ver leden. Onbeduidend of vol karakter van schoonheid, om het even, onze herinnering wordt gewekt, onze verbeelding schept zich de sfeer, waarin het aanschouwde ontstond en doei had. Aldus de oude stoelen van het Schiedamsch stadhuis, welke naar het Stedelijk Museum zijn overgebracht. Het was den 14en Juli 1789, dat men in Parijs de Bastille veroverde. Alles wat aan het oude regime herinnerde moest verdwijnen, ook in de kunst. Verdacht der revolutie vijandig gezind te zijn, kon men worden als mensch, doch ook als kunstwerk. Het gevolg hiervan was, dat verscheidene „monumenten der slavernij" werden verwoest en die in aanbouw waren niet voltooid. Bij nieuwe ideeën wenschte men nieuwe vormen. Een nieuwen stijl stampt men echter niet Uit den grond en het ontbrak aan de rust, noodzakelijk voor de ontwikkeling der kunst in al kaar vor- men. Doch de revolutie moest haar naam rechtvaardigen en alles grondig herzien. Men wenschte ene republiek met de daarbij pas- sende vormen en het was de Romeinsche, dien men had leeren kennen en bewonderen. Dus werden de oude emblemen weggerukt en door die der Romeinsche republiek ver vangen. De phrygische muts, de driehoek met waterpas, de broederhanden en de fasces vonden toepassing. De fasces zijn bij de oude stoelen van het Schiedamsch stadhuis tot in de kleinste on- derdeelen als versieringsvorm gebruikt; een gegeven, waaruit wij mogen afleiden, dat zij van omstreeks 1800 dateeren. Het embleem, door Mussolini en zijn fascisten in onzen tijd in eere hersteld, bestaat uit een bundel pijlen om een bijl door banden bijeen ge houden en was tijdens de Romeinsche repu bliek het symbool van macht, dat den consul of dictator door lictoren werd vooraf gedra gen. De grondvorm der meubelen bleef ech ter Louis XVI verbonden met republikeinsche versieringsvormen, een stijlkundig morgana tisch huwelijk in de stijlkunst, dat tot wei nig fraais heeft geleid, interessant echter als document uit de overgangsperiode van een uitgeleefde beschaving naar de revolutie. Deze federatiestijl en het directoire zijn de over gangsvormen van het Louis XVI naar het Empire der laatsten karakteristieken Fran- schen stijl, die wij kennen. Kunsthistorische kennis zonder levende deelneming aan de kunst is dor; vereenigd echter, verdiept zij het inzicht of verheft het aesthetlseh genot! Moge dit voor een deel hieflnee bij belang stellende bezoekers aan ons Stedelijk Mu seum zijn bereikt. PROPAGANDA-ZWEMWEDSTRIJDEN. Ook dit jaar zullen de beide zwemmeesters J. A. Daalmeyer en I. J. Sorber behoudens toestemming van B. en W. weer een groote propaganda^ wem wedstrijd o.rganiseeren voor het Schiedamsche zwemmende publiek. De wedstrijd is vastgesteld op Zondag 7 Augustus a.s., en vangt namiddag 1 uur aan. Het programma luidt: 1. 50 M. vrije slag, voor leden S. Z. C. 2. 50 M. vrije slag, voor jongens beneden 16 jaar, niet-S. Z. C. leden. 3. 3 X 50 M. vrije slag estafette, voor kan toor- en fabriekspersoneel. 4. 50 M. vrije slag voor heeren boven de 35 jaar. 5. 400 M. vrije slag, vrije deelname; kam pioenschap Schiedam. 6. 50 M. vrije slag, adsp.-leden S. Z. C. 7. 50 M. schoolslag voor jongens beneden 16 jaar. 8. estafette 3 X 50 M. vriie slag, vrij deel name; ploegen bij loting. 9. 50 M. vrije slag, voor jongens beneden 14 jaar. 10. 100 M. schoolslag, vrije deelname, (ook voor S.Z.C.-leden.) 11. 50 M. rugzwemmen, voor jongens beneden 14 jaar. 12. 100 M. vrije slag, boven 16 jaar, niet- S.Z.C.-leden. 13. 50 M. rugzwemmen, boven 16 jaar, niet- S.Z.C.-leden. 14. Schoonpringen, vrij deelname, ook voor S.Z.C.-leden. 15. Gecostumeerd 30 M. snelzwemmen. De inschrijving bij de badmeesters staat open vanaf Vrijdag 15 Juli tot en met Zaterdag 23 Juli. Daarna zal geen gelegenheid meer be staan om zich op te geven voor deelname. DE ZWEMPLAATS VOOR VROUWEN. B. en W. .schrijven aan den raad: „Naar aanleiding van het door het lid van uwen raad, mevr. Koeten—Ooms e.a. gedaan voorstel d.d. 10 Juni 1927 om een crediet te verleenen van 1500.voor uitbreiding van het aantal kleedkamertjes in de dames zweminrichting, hebben wij het advies in gewonnen van de commissie voor do Ge meentewerken. Met het oog op den nog slechts korten duur van het seizoen heeft de commissie van de gemeentewerken geadviseerd het ge vraagde crediet eerst voor het volgende sei zoen beschikbaar te stellen. Waar wij dat advies kunnen overnemen, hebben wij de eer uwen raad voor te stel len, op de begrooting voor 1928 genoemd bedrag uit te trekken." S. H. V.—S. Z. C. Rotterdam: damescompetitie: S.H.V.S.Z.C. 33. De S.H.V.-dames hebben daarmede het kampioenschap harer afdeeling behaald. EXCELSIOR NAAR BREDA. Zij, die deelnemen aan den tocht naar Breda op Zondag a.s., worden verzocht heden avond om 7 uur nog even bijeen te komen in den R. K. Kring, Lange Haven 92. GEMEENTELIJKE ZWEMINRICHTING De temperatuur van het water bedroeg heden 70 graden. STEMPELEN WERKLOOZEN. De directie van de Arbeidsbeurs verzoekt, om ter voorkoming van misverstand te wil len mcdedeelen, dat in het bericht betreffende regeling stempelen werkloozen foutief werd gemeld dat de werkloozen en kwartier voor den aangegeven tijd in het Beursgebouw aan wezig moeten zijn. Hier moet gelezen worden een kwartier n a dien tijd. BOUW VERBOD ROTTERDAMSE H E DIJK. B. en W. stellen den raad voor vast te stellen een verordening houdende verbod tot aanbouw en tot herbouw van gebouwen op grond gelegen aan den Rotterdamschen dijk, welke grond, ingevolge het raadsbesluit vau 14 Juni jongstleden in de naaste toekomst voor den aanleg van een straat bestemd is. DIEFSTAL. Ten nadeele van den timmerman D. Krom menhoek, wonende Puttershoeksche straat, is Maandagavond in de gemeentelijke zwemin richting een portemonnaie inhoudende 2. gestolen. De broek, waar zich de portemon naie in bevond, moet op een andere plaats hebben gehangen dan de overige kleeren. REDDINGSBRIGADE OPGERICHT. In het Beursgebouw aan de Lange Haven is gisteravond door eenige leden van E. H, B. O. een reddingsbrigade opgericht. Het voorloopig bestuur bestaat uit den heer I. J. Sorber, 2e zwemmeester van de gemeen telijke zweminrichting, den heer J. H. v. d. Mark, den heer en mevr. Vogt en den heer J. Krabbendam, bij wie nadere inlichtingen omtrent de bedoeling van de réddingsbrigade zijn te bekomen. Heden. Bijeenkomst leerlingen van de R. II. Mid- delbare Handelsavondschool in Musis Sacrum 8 uur. Ledenvergadering R. K. Transportarbel- dersvereeniging „St. Bonifacius, in het ge bouw R. K. Volksbond. Ledenvergadering van den R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus", 'ln het ge bouw R. K. Volksbond. lo Juli Zaal R. K. Volksbond, 8 uur concert teni bate van de slachtoffers van de stormramp. St. Joris Doele. Stedelijk Museum. Geopend eiken Zaterdag van 25 uur. 's Maandags: repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius, 8 uur, R.K. Volksbond. Dinsdags: repetitie R.K. Mannenzangvereeni- ging St. Caecilrt, half 9, R.K. Volksbond. 's Woensdags: repetitie Kon. Mannenzang- vereeniging „Orpheus", R.K. Volksbond. Donderdags: repetitie Gemengde Zangver- eeniging „Polyhymnia", R.K. Volksbond. BEURS VAN SCHIEDAM Moutwijn SCHIEDAM, 14 Juli. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn 46 pet. 15.50. Namens de commissie voor de noteeringï H. J. JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 14 Juli. Men noteert voor Bpiritus 100 pet. ƒ30. Spoeling Noteering van de Coöp. Vereen. „Schied. Spoel lngvereeniging". Heden 1,60 per ketel. NIEUWE STRAATNAMEN. B. en W. schrijven het volgende aan den raad: In uw laatstgehouden vergadering werden verschillende bezwaren gemaakt tegen ons voorstel d.d. 20 Juni 1927, terzake het geven, van namen aan straten, in verband waarmedö dit voorstel toen is teruggenomen. Waar wij uit de toen gemaakte opmerkingen meenden te kunnen afleiden, dat de voorgestel de namen den raad minder gewenscht voorkwa men, geeft het ons thans aanleiding u de na volgende benamingen in overweging te geven. Aansluitend aan ons eerste voorstel om het nieuwe park in Westfrankeland „Julianapark" te noemen en de straten daaromheen naar dett Schiedamschen dichter W. L. Penning en den. Schiedamschen schrijver Ary Prins, stellen wij thans voor in die omgeving een „Dichterwijk'' te scheppen, zooals kort geleden van Oud-Ma- thenesse een „Uitvinders- en Geleerdenwijk" is gemaakt. Wij geven u daarvoor de volgénde namen in overweging: J. A. Albedingk Thijmstraat, Nico- Iaas Beetsstraat, Bilderdijkstraat, da Costa- straat, Jacob van Lennepstraat, Potgieterstraat, Tollensstraat en Vondellaan. Wij zouden hierbij nog willen voegen den naam „Filips van Bourgondiëstraat", zulks om aan te sluiten bij het verleden jaar bij het noemen van de „Graaf Fiorisstraat" en „Dirk van Wassenaarstraat" ingenomen standpunt om de dwarsstraten van de Aieidastraat en Jan van Avennestraat, genoemd naar de stich ters van Schiedam, te noemen naar personen uit de vaderlandsche geschiedenis, die Schie dam in den eersten tijd na haar stichting, voor rechten geschonken hebben of in nauwe betrek king tot de stichters stonden. Wij maken van de gelegenheid gebruik u voor te stellen den nieuwen weg, loopende van den Westfrankelandschen dijk in Zuid-Westelij ke richting langs de terreinen, die voor eeni gen tijd aan de Gebr. Vincent en de N.V. B. H. Scheliing's Oliehandel in erfpacht zijn uitge geven, te noemen „Admiraal de Ruyterstraat" en de tegenwoordige Admiraal de Ruyterstraat den naam te geven van Nieuwe Wateirweg- straat. Wij doen u dit voorstel, omdat naar onze meening de groote de Ruyter wel aanspraak kan maken op het naar hem noemen van een der hoofdstraten en niet, zooals thans het ge val is, een doodloopende straat van minderen rang. Wij stellen u thans voor: a. het nieuwe park in West Frankeland te noemen „Julianapark" en beide straten daar omheen Penninglaan en Ary Prinslaan; b. aan' ontworpen straten in de omgeving van de West Frankelandschestraat.de namen te ver binden, zooals hierboven Jangehaald; c. de straat loopende o.m. langs de voor eenigen tijd aan de gebr. Vincent en de N.V. Scheliing's Oliehandel uitgegeven perceelen den naam te geven van „Admiraal de Ruyterstraat" en de tegenwoordige Admiraal de Ruyterstraat voor het vervolg te noemen „Nieuwe Waterweg- straat".

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 1