FEUILLETON WOENSDAG 20 JULI 1927 TWEEDE BLAD PAGINA 2 EEN ADRES VAN DEN BOND VAN NED HARINGEXPORTEURS. GEEN REKENING GEHOUDEN MET WENSCHEN. DE SPOORWEGAUTOBUSSEN HET GEHEIM VAN DEN ROODEN MOLEN. SPORT EN SPEL. LUCHTVAART. HOLLAND IN AFWACHTING VAN ZUN KOENE VLIEGERS HOE DE ONTVANGST WORDT VOORBEREID WATERPOLO athletiek, DUAL MEET TUSSCHEN F YEN OORDO. D. L schermen. SCHAKEN. HET LANDENÏORNOOI TE LONDEN WïELRENNEN. DE WERELD-KAMPIOENSCHAPPEN. RIVIERTSJDSMGEN. HARINGWEI 1927 Ongeregelde toestanden Naar aanleiding van het wetsontwerp JHaringwet 1921", bedoelende verbetering in de ongeregelde toestanden in den Haringhandel, heeft de bond van Nederlandsche Haringexpor teurs zich met een adres tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal gewend, waarin betreurd wordt, dat met de wensehen van den Bond, als vertegenwoordigende alle toonaangevende ha- ringexportenrs, absoluut geen rekening is gehouden. Gewezen wordt o.a. op een onder houd met den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, waarin besprekingen zijn gevoerd inzake de te nemen maatregelen ter verbetering van de toestanden in den haring- handel, door een contröle In het leven te roepen welke zich voorloopig zou bepalen tot de maten van het exportfust. Verder is de Bond van meeuing, dat de ach teruitgang van het afzetgebied van het artikel haring niet te wijten zou zijn aan de heer- schende misbruiken, maar veeleer aan de sterke toeneming van den invoer van verseke haring in Duitsehland, het missen van afzetgebied door Engelsche concurrentie en de verarming van de haring-consumeerende landen. De Bond verklaart, dat hij de controle, in het Wetsont werp genoemd, en bedoelende, dat de geheele Nederlandsche Haringexport thans onder regeeringsbemoeiing en regeeringscontröle zal komen, zelf in handen heeft willen houden en zelf heeft willen bekostigen. Tenslotte wordt aangedrongen op niet aan neming van het Wetsontwerp, zooals het door de Regeering is ingediend; of indien het Wets ontwerp wel tot Wet zou worden verheven het daarheen te willen leiden, dat met de uitvoe ring der controlemaatregelen de Bond van Nederlandsche Haringexporteurs zal worden heiast. Dc eerste wagens zijn er SPOEDIG OPENING DER EERSTE LIJN. Dezer dagen zijn in ons land aangekomen de Mercedes-Benz wagens, die voor het A. T. O.-bedrijt zullen worden gebruikt. Zij zijn op het oogenblik te Gorinchem gestald en op 24 dezer zullen enkele bussen voor de eerste lijn Gorinchem—Papendrechtsche Veer in ge bruik worden genomen Er zijn drie type wagens. De eerste soort, de grootste, Is bestemd voor primaire wegen. Deze bussen bieden plaats voor 33 passagiers, hebben een lengte van 8 M. en een breedte van 2,35 M. Deze wagens zijn voorzien van twee rijen dwarsbanken, op elk waarvan twee personen kunnen plaats nemen. De tweede soort is bestemd voor secun daire wegen. Deze bussen bieden plaats voor 23 personen, de lengte bedraagt 7.30 en de breedte 2J.0 M. De derde soort Is bestemd voor tertiaire wegen. De hiertoe behoorende wagens zijn 1.90 M. breed en kunnen 17 passagiers ver voeren. De autobussen maken een eenvoudi- gen indruk, terwijl de wagens ruimschoots licht en lucht kunnen ontvangen door groote ruiten. De entrée is aan de vooTzijde naast den chauffeur. Achter dezen is een schuil- deur aangebracht, zoodat de bestuurder ge heel van het publiek is afgesloten. In de zoldering, die vrij hoog is, is een nooddeur aangebracht. Aan de achterzijde bevindt zich bovendien een deuT, die alleen in tijd van nood mag worden geopend. De bussen worden voor 's winters automa tisch verwarmd. De wagens zijn voorzien van een zeer mo derne reminrichting. De bussen rijden op ballonbanden. door DETECTIVE DUNN (naar 't Engelsch). 44) O ja! Grisdale, dat is die man die in de val viel, niet waar? Heb je soms gehoord hoe 't met dien kerel nu was? Niet precies. Wel hoorde ik, dat Dewkurst dacht, dat hij er wel bovenop zou komen. Hij zou dat graag wensehen, om dien Grisdale eenige dringende vragen te kufinen stellen. Hij zei, -dat de dokter een goeden, voortdurenden vooruitgang bij hem kon constateeren. Dew- hurst veronderstelt, dat tegen den tijd dat Grisdale terug komt van Dartmoor, hij genoeg hersteld zal zijn, om ondervraagd te kunnen worden. Dartmoor? Wou u zeggem. dat Grisdale naar Dartmoor is gebracht? Ja, eigenlijk zei Dewhurst me, om dat aan niemand te zeggen, maar aan u kan ik dit toch wel mededeelen. Dat geloof ik ook wel. En waarom werd hij dan naar de gevangenis te Dartmoor ge leid? Wel, Dewhurst wil zekerheid hebben of z'n veronderstellingen juist zijn, betreffende Al fred Blackstock, den veroordeelde, die zooveel op u geleek en die zoo plotseling stierf^ juist even vóór uw onschuld aan 't licht kwam. Hij heeft reden, om te gelooven, dat een zekere dievenbende bij den moord in den Rooden Molen betrokken was, en dat die Grisdale, en ook Blackstock, leden van die bende waren. Maar die Blackstock is toch in de gevan genis gestorven? Aangenomen dat hij bij dien moord betrokken is geweest, wat schiet men er inee op om iemand, die al naar de andere we reld verhuisd is, al of niet schuldig te bevin den? Draadlooze uitzending van het gesprokene Het Haagsche Aneta-kantoor meldt d.d. 19 Juli de K.L.M. bericht heeft ontvangen, dat het Fokkervliegtuig ook heden in Basra blijft we gens zandstormen. In verband met de groote belangstelling wel ke voor den a.s. terugkeer van het K. L. M- vliegtuig nit Batavia bestaat, zijn, naar het Haagsche Aneta-kantoor verneemt, eenige maat regelen getroffen, welke in het kort samen gevat, als volgt zijn: Op het Vliegveld Schiphol is een podium ge bouwd, waarop passagier en de bemanning van het vliegtuig zullen worden ontvangen. Voor dit podium is het voor de genoodigden gereser veerde gedeelte. Links van het podium is een afgesloten gedeelte voor houders van toegangs kaarten le rang, rechts een gedeelte voor hou ders van kaarten 2e rang. Er is besloten direct na aankomst van het toestel een receptie te laten plaats hebben en hen, die den vliegers iets willen aanbieden, daar toe op het podium in de gelegenheid te stellen. Zoo zal de Gemeente Amsterdam zilveren herin der ingsmedailles aanbieden, de Koninklijke Vcreeniging voor Luchtvaart zal haar medailles van verdienste uitreiken, ook de Vereeniging Oost en West biedt een plaquette aan. Daar de weg naar Schiphol vrij moeilijk is en een groote opkomst wordt verwacht, heeft men maatregelen genomen om op den dag van aankomst het vervoer naar het vliegveld reeds 's morgens om 10 uur te laten beginnen per booten van „De Volharding" en per autobussen van het K. L. M.-kantoor Leidscheplein. De lo ketten voor kaartenverkoop zullen ook reeds om 10 uur des morgens geopend zijn, echter zijn thans ook reeds kaarten verkrijgbaar. In afwachting van de aankomst der vliegers zullen de belangstellenden op Schiphol nog veel te zien krijgen. Alle rangen bieden een vrij uit zicht over het vliegveld met zijn gaande en ko mende vliegtuigen in het internationale lucht verkeer. Bovendien zullen escadrilles van Land en Zeemacht naar Schiphol komen om hun te- rugkeerende kameraden der brugerluchtvaart te verwelkomen, een Pander-vliegtuig van de Rotterdamsche Aero Club zal in het luchtruim zijn vliegeigenschappen vertoonem en ten slotte biedt de K. L. M. zelve gelegenheid tot plezier- vluchten. Verder zijn op het terrein buffetten gebouwd. Men verwacht de H-NADP omstreeks 4 uur 's middags. Te 6 uur zal de ontvangst der op varenden zijn afgeloopen, zij zullen zich per auto naar Amsterdam begeven langs de Over toom, Stadshouderskade, Westeinde, Sarpha- tistraat, Amstel Hotel. Langs dezen weg zullen verscheidene vereenigingen zich scharen. Op het podium bij de ontvangst zal een Philips-luidspreker in werking zijn, zoodat alie aanwezigen het gesprokene op het podium dui delijk zullen kunnen verstaan. Tegelijkertijd zal bovendien Hilversum het gesprokene draad loos uitsêinen, zoodat geheel Nederland met de ontvangst van den heer Van Lear Black, de heeren Geysendorffer, Scholte en Webex en den heer Van Lear Blacks kamerdienaar, Baylin, kan meeleven. De leiding van de ontvangst Is in handen van den heer Tax, die ook indertijd de ont vangst van Van der Hoop, Van Weerden Poel man en Van den Broeke heeft geleid. Deze is te bereiken onder telefoonnummer Amsterdam 33421, Singel 464. In een onderhoud zeide de heer Van Lear Black, dat de piloten Zaterdag getracht had den, de reis voort te zetten. Na een half uur worstelen tegen een vreeselijken zandstorm, welke zelfs op aanzienlijke hoogte woedde, was men echter genoodzaakt terug te keeren. Deze storm, die, zooals de heer Van Lear Nu, het zou toch wel goed zijn dat dit op gelost werd; om u, meneer Dartnoll! Om mijnentwil? Ja, ongetwijfeld! Zeker, u zljt vrij gelaten maar niet voor de geheele zaak is opgelost zult n in ieders oogen als onschuldig worden beschouwd. Zie eens, men heeft altijd men- schen, die leven van schandalen en kwaad spreken en die beschouwen u nog maar alleen vrij gekomen, bij gebrek aan voldoende bewij zen. De zaak moet zoo spoedig mogelijk opge helderd worden, als maar eenigszins mogelijk is, al was *t dan alleen nog maar ter wille van juffrouw Lorrimer, uw verloofde. O, natuurlijk! Ik wil volstrekt niet be weren, dat ge ongelijk hebt, beste Lacey. Ik ben 't zelfs geheel eens met u. Alleen zou ik wel eens willen weten, wat Dewhurst denkt op te helderen, als hij naar Dartmoor gaat. Bepaald zeggen, deed hij dit niet, maar ik kreeg den indruk, dat hij beslist zekerheid wil hebbeif, omtrent de identiteit van den ge storven Blackstock. 't Schijnt, dat die kerel al lang berucht was en Dewhurst wil constatee ren, dat de Blackstock, die te Dartmoor, in de gevangenis, werd begraven, dezelfde Black stock is, die vóór eenige jaren wegens in braak werd veroordeeld en die ook verdacht wordt, betrokken te zijn geweest bij een dief stal van curiositeiten, gepleegd eenige maan den vóór het drama op den Rooden Molen voorviel. Enfin! zei Blackstock. Veel wijzer ben lk door uw vertelsel niet geworden en wat al dat gewauwel over dien Blackstock met mij kan uitstaan hebben, snap ik maar niet. Na tuurlijk kan ik me den man nog goed herinne ren; hij geleek wel op me en dat gaf wel eens verwarring. Maar daar weet u alles al van, Lacey. O, jawel! Maar om op Dewhurst terug ta komen: hij zei mij, dat hij van plan was giste renavond naar Dartmoor te gaan en daar wel een paar dagen zou moeten blijven. Dr. Har dingham zou met hem meegaan. Hardingham! riep Blackstock uit. Wat heeft die daar te maken? Ook al om Blackstoeks identiteit vast te stellen. Dewhurst wil algeheels zekerheid heb ben. Natuurlijk zijn er wel vingerafdrukken, Black zeide, „iemand het zand tusschen de tan den joeg", is erger dan de laatste jaren werd waargenomen. Zoodra de wind echter eenigs zins afneemt zal een nieuwe poging tot vertrek worden gedaan. De machine is in uitstekenden staat, en hetzelfde kan van de bemanning ge zegd worden. Als de reis heden kan worden voortgezet, is er dus een vertraging van vier dagen geweest. DE COMPETITIE. Deze week. vermeldt het programma nog: Da.m es-af deeling. Tweede klasse. Haarlem: D. W. R.Thetis 20 Juli. Reserve eerste klasse. Amsterdam: H. D. Z. IIA. D. Z. II 20 Juli. Hearen-af deeling. Amsterdam: D. J. K.Olymp. Zevental 20 Juli. Eerste klasse. Amsterdam: Hét IJD. J. IC. 22 Juli. Zaandam: Neptunus—Dolfijn 22 Juli. Reserve eerste klasse. Amsterdam: Dolfijn II—a. Z. II 20 Juli. Tweede klasse. Zwolle: B. Z. Z.—Weusthag 23 Juli. Reserve tweede klasse. Amsterdam: Het IJ III—A. Z III 22 Juli. Zwolle: B. Z. Z. II—Weusthag II 23 Juli. Derde klasse. Dordrecht: Merwede—Z. I. A. N. 20 Juli; Merwedede Zijl 22 Juli; MerwedeJuliana 23 Juli Reserve derde klasse. Haarlem: H. V. G. B. IINeptunus 3 21 Juli. Zaandam: Nept. IllNereus III 22 Juli. R. D. Z.Y. Den wedstrijd R.D.Z.Y„ die gisteravond in Hillegersberg voor de eerste klas van de da mescompetitie van den N. Z. B. gespeeld moest worden, heeft het Y gewonnen gegeven. Na eon spannenden strijd is deze ontmoeting geëindigd in een draw. F ij en oord behaalde 43 punten en O. D. S. eveneens. DE INTERN. WEDSTRIJDEN IN ARNHEM. Samenstelling der Nederlandsche ploegen De Nederlandsche ploegen die aan de inter nationale schermwedstrijdan te Arnhem op 23 en 24 Juli a.s. zullen deelnemen, zijn door de technische commissie van dein Kon. Ned. Ama teur Schermbond thans als volgt samengesteld. Damesploeg: Mevr. AdmiraalMeyering, Mei, de Boer, Mej. van Holkema, reserve Mej. Kroon. Floretploeg heeren: Wyttoldl Daniëls, P. Kun- ze, D. de Jong, F. Mosman, reserve Nederpelt. Degenploeg heeren: Wynoldi Daniëls, W. Brou wer, A E. W. de Jong, Jhr. de Beaufort; re serve Jhr. v. d. Brandeler. Sabelpioeg heeren: v. d. Wiel, Ekkart, Wynoldi Daniëls, Dr. Quartern. Tot aanvoerder werd kapitein A. E. W. de Jong aangewezen. In plaats van twee, zullen drie Engelsche schermsters uitkomen, terwijl de komst van een Fransohan ploeg thains verzekerd is. In de tweede ronde wint Weenink van Kmoch. De rest is uitgesteld. In de derde ronde wint Euwe van Yates, Weenink verliest van Atkins, Kroone verliest van Thomas, te Kolsté verliest van Miehell. I-Iongarije—Oostenrijk 31- Joego SlavicFrankrijk 3<414. Finland-Italië 13. ZwitserlandDenemarken 1142 jj. DuitsehlandTsjecho Slowakije 1J42j/j. ZwedenArgentinië 1 SpanjeBelgië 22. moedervlek en dergelijke te controleeren, maar dat vindt men nog niet voldoende. De dokter heeft Blackstock met de meeste nauwkeurig heid toentertijd nagegaan en kent z'n geheele persoonlijkheid. Zoo noodig, zal 't lijk opge graven worden. Een griezelig werkje, zei Blackstock, met een grijnslach. Ik wenseh ze veel plezier. Je zei, dat Dewhurst binnen een paar dagen terug zou zijn? Ja. Laat eens zien, vandaag is 't Dinsdag. Schikt 't u hem hier te ontmoeten, laat ons zeggen Donderdag, 't liefst in den voormid dag? Heel goed, elf uur dan? Ja, ik zal hem dit dan schrijven, zei Lacey. Dank u. Hebt u mij verder niets meer me de te deelen? Nee.... antwoordde de advocaat aarze lend, behalve dat ik n zou willeen aanraden, dat gouden servies van de Willows weg te halen en te plaatsen in de safe van een groote bank. Ik heb dit plan reeds gemaakt en ik wil ook die helsche val laten wegnemen. Dat doet me genoegen, meneer Dartnoll. Tot ziens! Ze gaven elkaar de hand. Blackstock ging heen, met den rustigen, vasten stap van iemand, die tot een besluit gekomen is betreffende iets wat hem eerst twijfel had bezorgd. Lacey, achterover in zijn zetel leunend, keek z'n client na, terwijl een ernstige trek over z'n gezicht kwam. Hoe 't komt weet ik niet, zei hij, bij zich zelf, maar iederen keer, dat ik Dartnoll ont moet, wordt mijn afkeer of tegenzin voor hem erger, hoezeer ik mij daartegen ook verzet. Reeds bij de eerste ontmoeting kreeg ik een vreemden indruk van hem, maar ik zette dit uit m'n geest, ofschoon 't weer telkens terug keerde. Ik kan niet bepaald aanduiden wat 't verschil is tusschen den ouden en den nieu wen Francis Dartnoll, maar 't verschil is er, dat is gewis. Dewhursts bezoek was ook. 'niet geruststel lend; niet zoo zeer door hetgeen bij vertelde maar meer door dat waar hij op zinspeelde. Waarom wilde hij, in 's Hemelsnaam! dat lk hem op de hoogte hield van Dartnolls doen en laten? Hij wilde me niet zeggen waarom en STAYERS KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. J. Snoek wint den titel. Het was ruim half acht voordat met de start een aanvang werd gemaakten toen waren er weer motoren die het vertikten. Het bestuur van den NW.B. strafte Constant met 25 boete voor het niet in orde hebben van zijn kleeding en van den motor. Met dat al was het iswart voor achten toen het startschot viel. Aan de overzijde blijkt dan de motor van Sehlebaum onklaar te zijn zoodat deze 6 ronden zonder gangmaker rond tolt. Tegelaar vangt hem dan op en brengt hem op tempo. Na 9 ronden neemt Massicot hem weer over. De volgorde bij het vertrek is Snoek, Bleke- molen, Leddy, Dïokentman en Storm; laatstge noemde met yi baan achterstand. Weldra is Storm door allen, uitgezonderd Sehlebaum 'ge topt. Leddy gaat vrij spoedig langs Blekemolen I en in een rush door op Snoek af. Deze versnelt echter zijn tempo en houdt afstand. Storm draait al heel beroerd mede en na 21 ronden krijgt hij zijn tweede lap van Snoek en een ronde verder van Leddy. In de 27ste ronde lapt Snoek die uitstekend rijdt gemakkelijk Dickentman en drie ronden verder moet ook Blekemolen er aan gelooven. In de 35ste ronde wordt Storm reeds voor de 3e maal door Snoek gelapt. Er wordt dan zeer snel gereden. 17 sec. over de 400 M. Oldd Piet gaat ook minder Snel en wordt als er 45 ronden gereden zijn voor de tweede maal door Snoek gelapt. Na 50 ronden is de volgorde: Snoek, Leddy op 60 M. Blekemolen met ruim een ronde achter stand, Dickentman, Storm en Sehlebaum. Als er 54 ronden verreden zijn moet Leddy we gens platten voorband van machine verwisselen en even later overkomt dit euvel aan Sehlebaum. Leddy moet hierdoor de tweede plaats aan Ble kemolen afstaan doch na 3 ronden heeft hij zijn plaats weer hernomen. Hij noteert dan 4 ronden achterstand op Snoek. Blekemolen heeft op dat moment 5 ronden achterstand op Snoek, Storm 6 ronden, Dickentman 7 en Sehlebaum 8 ronden achterstand. Als er 115 rondan gereden zijn maakt Leddy zich op voor een aanval op Snoeck. Er wordt op dat moment niet snel gereden. We noteeren rondjes van 20 sec. Ondanks dit slappe tempo slaagt Leddy er toch niet in langs Snoeck te komen. Blekemolen probeert in die bedrijven op Leddy een lap terug te nemen doch ziet zich terugge wezen. De helft van den te rijden afstand, 50 K.M. werd afgelegd in 39 m. 47 3/5 sec. Op een moment jaagt Blekemolen, Leddy op Snoek af doch laatstgenoemde versnelt zijn tem po dusdanig dat het tot geen aanval komt. Na 196 ronden heeft een algemeen opdringen plaats en komen allan dicht op Snoek. Tot een aanval komt het ook nu niet want Leddy moet weer wegens lekken band van machine verwis selen. Dit kost Leddy 2 ronden en tevens de tweede plaats, die nu aan Blekemoleii ten deel valt. Na 85 K.M. is de volgorde: Snoek, Blekemo len, Leddy, Storm, Sehlebaum en Dickentman. Onder luid gejuich gaat Leddy na een onver- wachtsehen aanval in de 226e ronde langs Snoek en neemt hiermede een lap terug. Het einde van den wedstrijd is sensationeel. Negen ronden voor het einde krijgt Snoek een lékken band en rijdt het middenterrein op. Led dy zet er dan eeta. geweldig tempo in. Snoek ver speelt 3 ronden doch houdt toch nog eenige ron den voorsprong o-p Leddy. Enkele ronden verder doet Leddy een aanval op Snoek en deze probeert hem op te houden doch moet lossen. Er is echter geen tijd meer voor Leddy om de eerste plaats te bemachtigen. Onder geweldige spanning komt het einde. De uitslag is: 1. Snoek (Kaeser) in 1 uur 21 m. 41 sec. 2. Leddy (Constant) op 2 ronden plus 180 M. 3. C. Blekemolen (Slesker) op 6 ronden plus 220 M. 4. Storm (Pienter) op 8 ronden plus 150 M. 5. Sehlebaum (Massicot) op 10 ronden plus 60 M. 6. P. Dickefftman (Jahn) op 19 ron den plus 100 M. De tijden van de afgelegde afstanden luiden: 5 K.M. 4 m. 33 sec.; 10 K.M. 8 m. 27 2/5 sec.; 15 K.M. 12 m. 10 4/5 sec.; 20 K.M. 16 m. 662/5 sec.; 25 K.M. 20 sec.; 30 K.M. 23 m. 47 4/5 sec.; 35 K.M. 27 m. 49 1/5 sec.; 40 K.M. 31 m. 44 3/5 sec; 45 K.M. 35 m. 44 sec; 50 K.M. 39 m. 47 3'5 sec; 55 K.M. 43 m. 55 2/5 sec.; 60 K.M. 47 m. 48 1/5 sec; 65 K.M. 51 m. 511/5 sec.; 70 K.M. 56 m. 051/5 sec.; 75 K.M. 60 m. 211/5 sec.; 80 K.M. 1 uur 351/5 sec.; 85 K.M. 1 uur 8 m. 35 sec.; 90 K.M. 1 uur 12 m. 47 4/5 sec.; 95 K.M. 1 uur 16 m. 44 1/5 sec.; 100 K.M. 1 uur 21 m. 41 see. Na afloop werd een koppelwedstrijd voor ama teurs gegeven, waaraan 13 koppels deelnamen. De uitslag is hier: 1. v. Rossum en Wildschut 10 punten; 2. v. Dijkde Bruin 7 p.; 3. Herkus —de Leur'7 p.; tijd 16 m. 39 3/5 sec. natuurlijk weigerde ik. Maar dat neemt niet weg, dat dit alles verbijsterend en zeer ge heimzinnig is. Andere bezigheden verdreven echter weldra het geheim van Dewhurst uit Lacey's gedach ten en hij dacht dus verder niet meer aan die kwestie. Intusehen was Blackstock in een taxi naar Charing Cross gereden. Hü stapte daar uit hij 't kantoor van de Atlantische Scheepvaart maatschappij en vernam dat de eerstvolgende boot naar New-York Donderdag zou vertrekken. Dat is de dag dat ik Dewhurst zou ont moeten, mompelde hij. Ik moet dus alles wat Ik te doen heb binnen tweemaal vier en twin tig uur gereed maken. Hij nam een biljet tweede klasse, betaalde het. Nu ging hij naar de Tarringdon straat waar hij in een tweedehandswinkel een paar beitels kocht van verschillende grootte en iets wat op een soort passer geleek, maar waar van de einden haakvormig waren. Het leek wel een soort dreg en. een instrument niet om te meten, maar om te grijpen. Toen naar zijn woning in de Jermiin straat. In een handkoffer pakte hij daar wat kleeren in benevens de gouden staven nam 't valies mee naar 't station van Euston Terminus en gaf het daar in bewaring, op den naam van Frassr. Zijn laatste tocht was nu naar Guildford Het weer was al gedurende twee. dagen slecht geweest. Niets dan plasregens, met slechts kleine tusschenpcozen van droog weer. Nu echter, was 't weer plotseling opgeklaard. Toén Blackstock in Guildford aankwam was daar niet veel meer van de tweedaagscke regen- stormen te zien. De bodem daar, die vlug veel vocht opnam, was bijna droog. Blackstock vond dit uitstekend. Hij had nog ruim een half uur loopens in 't verschiet en wilde liever geen rijtuig of taxi huren. Gedurende zijn reis van Londen naar Guild ford had hij nog veel over z'n tegenwoordigen toestand nagedacht, maar van alle gevaren, die hem bedreigden, bleef deze éëne vooral hem aangrijnzen: Dewhurst! Wat de advocaat Lacey hem verteld had, had al 't overige op den achtergrond gedron gen. Grisdale, Diana, Hardingham, Esmê, Ivy Greenwood waren nu van geen beteekenis. r Leddy wel naar Keulen Leddy, die met Snoek is aangewezen als Neder landsche vertegenwoordiger in het stiayersnum- mer, deelde ons gisterenavond mede, dat hij op zijn besluit was teruggekomen en wel m Keulen zal starton. HANSWEERT, 19 Juli. Gepasseerde zand- en grintschepen op 19 Juli en bestemd voor: ROTTERDAM: st-, -Telegraaf 5; Telegraaf 17, Bout; st. Blanche; Ambulant Meeuwsen; God met ons, Witman; Ambulant, van Zanten; Christina, Abendroth; Petronella, Knol. DUITSCHLAND: st. Rijn Schelde 8; Watteau, Burssens; Donatus, Zimmerman; Noord, de Haan; Vredenberg' 2, V. d. Velde; Nautilus 8, Foppen; Nautilus 5, van Meel; Willem, Griep; Marie 2, Rademakers; Wiertz, de Mey; Antares, Thomas; Rhenania 12, Siegfried; Berry, Bock; Vaderland, v. Strjjdonck; Philegon, de Roeck; Alcyon, Wijckmans; August, Reijniers; Pieter- nella Johanna, Goeseye. BELG1E: st. Zwaluw; st. Ideaal; st. Res Nova; Maria Theresia, v. Wouwe; Modesta, Hoek; Spes Salutis, -van Hout; Carot, Seel- draayers; Artemis, Leutz; Jessamine Bill, Joos- ten; Gerardus, Beker; Dorothea 2, v. Deurzen; Graya 3, van Winsen; Fluviale 24, Vermeulen; Gust, v. d. Broek; Mannheim 52, Knobel; Guade loupe, de Bakker; Col. Lenglez, Verberght; Wil ly, Pijl: Tranjan, v. Driel; Justitia, Bal; Maria, Magnus; Henriea, Koenraads; Theresia, Wijck mansSpera, de Vos; Clementine, Stadhouders; Albert, Camerman; Segantini, v. Steen; Terneu- zen 5, Dooms; Porfier 29, ïtomeijn; Hebburn, v. d. Berg; Erda, Timmerman; Bon. Gers, Probst; Antverpia, Hopstaken; Energie, Kittel; Noord Beveland, de Boer; Julia, de Weert; Accacfa, v. d. Velde; Hereli, v. d. Bosch; Clemence, Kos ter; Antonia, Lesago, Albatros. 4, Kobbemond; Neeltje, Grinwis; Pieternella, de Haas; Naphta 4, Goob; Charitas, Oosse. LOBITH, 19 Juli. Gepasseerd en bestemd voor: ROTTERDAM: stoomschepen: Wangard, Fiat 7, Asgard, Vergennes, Tolima, Kenia, Fiat 5, Hen.ny, Touna Presto 4, Fiat 11, Fiat S, Nordri, La, Place, Buffon, Willem Frederik, Fadir, Agnard, Georg Reitz 2, Maas, Aisne, Adda, Klara, Turgot, Maria Cornelia, Thielt, Brabantia. Credo; Ardjoeno, v. d. Meydèn; Kornet, Zihs; Verwisse ling, Koppelaars; Pieternella Adriana, Wasse naar; Anton, Kersken; Martha, Knyplnga: Geer- truida, Sinzig; Frangois, v. Donk; Aegir. Spie ker; Merapi, v. d. Brugge; Urania, Erlenbach; Hencor, v. Duynen,; Hochfeld, Hutfiies: Neptun 22, Lupp: Harpen 17, Schölpen; Kanaatvaart 4, Brims; W. v. Driel 53, Broer; Hedwig, Kahmen; M. Stiranes 61, Grennïngloh; Niederwald, Stem pel; Walsum 3, Stolk; Eva, BriUmsyer: Emil, Leven; Johan Diederich, Terschuren: Gudrun, Hölscher; Wilkommen, Strieppen: Fritz, Heek- hof; Asteroth 6, Stumm; st. Laboremus; st. Hermina; st. Newa; Aiwa, Lebines; Baden 15, Rromb; Astoria, Lentjes; Duprez. de Keyzer; Willi, Wenzel; Vorwarts, Huttflies: Bavaria, Hammei: AMSTERDAM: Theodorieh, v. d. Kuyp; Dietellnde, Hoebert; Otto Margarethe, Bertram; STAVENISSE: Dankbaarheid. Hak ken; BODEGRAVEN: Elza, Schippers: HOORN:' Elisabeth, v. d. Bout; ZWOLLERKERSPEL: Overijssel, v. d. Kamp: VLA ARDINGENRi chard 2, Wanders: NTETTWENDIJK: Drie Ge-' broeders, v. Dijke; ZIMMERMANSPOLDER:' Vertrouwen, de Ridder: SCHOTEN: Geertruida, Janssen; VELZEN: Louisa, Meurs: ALKMAAR:' Kathe Fritz, Nalbae/i; DORDRECHT: Basalt 3. Vermeulen: Johanna, de Visser; Benedicta, Cnr- nelissen; DEN HAAG: Sujo, Bruintnx: Emanuel, Mooren; HASSELT: Anna, Spitslay: COTJ.TNS- PLAAT: Stormvogel. Prins: ZUTPHEN: Irwtn, Fromm; ZWOLLE: H. P. Disch 18. Sehnetdler; Combinatie, Heesakker: -Helene, Ssnf; Jacoba, Vredenhurg; LOCHUM: Maria. Brvder; SLUIS KIL: Isto. v. Meel; NIJMEGEN: Antonius. Rot jes: SOMMELSDIJK: Mijn Genoegen. Gebuys;' LEIDEN: Nine Anna, de Vries; HELMOND: Johanna Bernardina, Verhoeven: ZtTID- KRAYERT: Maria Jacoba, Pik: WERKENDAM:' Ons Genoegen, Ruitenberg; LEXMONB: Vfif Gebroeders, de Jon.gr DEN OEVER: Main, Arn- heiter: VLISSTNGEN: Risico, Vermeulen:' IJMUIDEN: Adjo. Jisknot: LOBITH: St Michael, Engelaar; HARLINGEN: Wïllemskade. van TIeumen; Hertha, Zenz. BELGIë: Anna, Bungerts; Panline, Pols: Her man Heinrich, van Koeveringen; Are en Clei, van Kessel; Givet, Bossman; Petres, Groveling Bel- lona 1, 2. en 3. Maas; Belia, v. Doodewnard: Thema,r, Smits; Naphta 5, Gerdelman; Morgen ster, Stemuel. DUITSCHLAND: st. Main; st. Badenia; Anna, Reichstein; Vertrouwen. Gambert; st. Gerardina;' Ronsard, Engel; Josephine, van der Wygert:' Stromeyer 7, No-Hert; Uhland, Kessel; R S G 8, Frank; Ursula, Glaser; Geraldo, Folmer; Eben Haezer, Drijfhout; Angele, Pelemans; Prins Alexander, Rreur; stoomschepen: Rheinstrom 7, Lambert, Adriana, Noord, Neily, Charitas, Teuna 2, Partout 2, Willem Anton. Waar 't alleen op aankwam was: de vier en twintig uren die hem nog restten, eer de boot, te Liverpool, naar New York zou vertrek ken, goed te besteden. Dewhurst had hem een goeden dienst bewezen met twee dagen naar Dartmoor te gaan. Het werd reeds een wenig schemerachtig toen Blackstock den steenweg betrad, die naar 't station leidt. Hij draaide af in de richting van den „Zwijusrug", de heuvelachtige hoogte, die een gedeelte vormde van de keten van kalkrotsen, die zich van Kent tot Wilshire uit strekt en die van Guildford uit gezien, op eeQ hoogen muur gelijkt, die" evenwijdig aan den horizon loopt. Blackstoeks zenuwen waren wat van streek. Hij had bijna den geheelen dag heen en weer gesjouwd en geen tijd gehad om te eten. Hij was nu bij een bierhuis aangekomen, ging er binnen bestelde wat brood met kaas en bier. De herberg lag aan den weg naar Chalwortli. Er zaten nog een stuk of vier mannen in de gelagkamer. Blackstock keek naar hen en zag, dat het geen landlieden waren; hij kon echter moeilijk zeggen wat 't eigenlijk wel zouden zijn. Hij had half en half spijt, dat hij die her berg was ingegaan, maar hij was er nu een maal. Hij zat echter in een soort uitbouw en was dus tamelijk aan hun oog onttrokken. De i mannen waren in een druk gesprek gewikkeld j en soms verhieven hunnen stemmen zich tame- 1 lijk boven de gewone conversatietaal. Ik kan je zeggen, zei er een, dat ik doodaf ben. Ik heb vandaag ai heel wat afgetippeM, zeker twintig mijl. En nog zonder goeden uitslag. Willem, zei een ander. Hola! dat zit nog! Men heeft hem gezien. Dat weet ik beslist zeker. We moeten hem vroeg of laat snappen. Geld heeft hij niet bij zich en ook geen eten. Wat moet hij dan doen- Ik heb uitgevonden dat hij van ochtend om een uur of negen bij een boer, aan den weg naar Londen, om wat melk heeft gevraagd. De vrouw, die 't hem gaf, beschreef mij hoe ha er uitzag. Vertrouw er maar gerust op als een vrouw een man beschrijft. Bovendien Grisdale ziet er oogenschijnlijk een goede kerel uit, is dit geweest althans. (Wordt yervolgó). ,1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 6