MAANDAG 8 AUGUSTUS 1927 ■mr TWEEDE BLAD PAGINA 2 CRICKET; NEDERL. Xi-TAL-FREE FORESTERS E ENGELSCHE TEAMS OP KOMST- GOLF. MOTORRIJDEN. ACHTSTE DUMONCEAU BEKERRIT LUCHTVAART WIELRENNEN. AMSTERDAMSCHE WIELERBAAN. TOERISME. sSL-isSSL: (Eerste lag). Men meldt ons uit Haarlem d.d. 6 Augustus Een Internationale cricketmatch ontbeert voor alsnog de publieke belangstelling, welke een dito voetbalmatch geniet. We zijn hier nog niet zoo ver, dat zooals in Engeland en Australië de bezoekers reeds den vorigen avond voor de „gates" gaan kampeeren, teneinde verzekerd te zijn van een plaats. In da eerst-aangekondigde samenstelling -van het Ned. XI-tal waren nog eenige wijzigingen gekomen, daar Vis, Terwiel en Max Jansen moes ten bedanken. In hunne plaatsen speelden W. van den Bosch, L. Sodderland en van Bueren (Rood en Wit). Het openingspaar der Engel- schen Johnston en Patten bespeelt het bowlen van Grootmeyer en Maas. De runs komen langzaam op het scoringbord, doch eveneens wil het met het vallen der wickets niet vlotten. Eerst na ruim een uur spelens de veertig runs zijn juist bereikt valt het eerste wicket, wanneer Bouwmeester een gelukkige „greep" doet na een slag van Patten op het bowlen van Maas. Een over later boekt Maas twee successen tegelijk. Eerst „puzzled" hij Johnston uit, om vervolgens Isherwood l.b.w. te krijgen. De laatste schutterde zoo raar, dat hij het veiliger vond om den bal met de beenen te spelen. Jammer genoeg had de bal echter de legstump meegenomen, zoodat een l.b.w. het logische gevolg moest zijn (347). In den eerstvolgenden over van Grootmeyer heeft deze succes. Tanner geeft een hoogè zwiep, hetwelk een „safe" catch voor ir. Bouwmeester beduidt (448). Een schitterend begin Helaas echter voor ons team ging de collapee niet ver der, daar Johnston's order thans aan Crutchley en Glover Keigwin sneuvelde eerst nog op 73 gelegenheid gaf om hunne talenten te toonen. Ondanks changen Rincker en Sodderland namen de bowlery zoo nu en dan over kwam de score van 573 op 6144. Op dit totaal sloeg Crutchley naar ieders indruk op Rincker een zes, doch jhr. P. Feith deed aan den rand van de boundary een praehtige catch. Het einde van Crutehley's keurige innings (64). De wickets blijven met regelmatige tusschenpoozen vallen, tot het duo TaylorWright weer geruimen tijd stand houdt. Eerst kort voor de thee valt deze combinatie uiteen, wanneer Wright door Rinc ker gebowld wordt. Kort na de the-pauze heeft £e Engelsche innings zijn einde gevonden. Maas ®uimt l^et laatste wicket op Taylor en voor 114 runs eindigt de eerste innings der Free Foresters. Van de Hollandsche bowlers had Maas een groot succes (661); de cijfers zijn niet geflatteerd, want zijn stof in alle variaties bleek ui'ermate gevaarlijk. Nog ruim een uur batten vandaag de Hollan ders, voor wie de Rood en Witter van Bueren en de H.C.C.'er A. Schill den grondslag legden van een behoorlijk totaal. Aan het einde van den eersten dag zijn zij not out met resp. 67 en 33, terwijl het totaal is 112 voor 1 wicket (van Manen) down. Het Nederlar.dsche elftal brengt liet tot een eervolle draw. Rewas u.wt-4 we de resultaten van den eer sten dag te Haarlem, toen de Engelschen, eerst ingaand, het totaal van 214 scoorden, welke lage score te danken was aan het uitnemende bowlen van A. Maas (661). De Hollanders batten aan het einde van den eersten dag nog een vijf kwar tier, in welken tijd zij 112 runs scoorden voor het verlies van één wicket. Dit onverwacht goede begin was te danken aan het batten van van Bueren en Schill, die zonder de minste reserve de Engelsche bowlers naar de boundary joegen. Vooral de Rood en Witter van Bueren toonde zich een stijlvol bat, wiens opname lang geen slechte keuze bleek. Wamt naast den keurigen stijl van batten, vergat hij het maken van runs niet. Van het vijftal bowlers, dat de Engelschen op dezen eersten dag in het geweer brachten, bleek geen gevreesd te worden, daar aan het eind vn den eersten dag van Bueren en Schill op safe wijze not out waren met resp. 67 en 33. Na deze „ovemight-not-out" bleek van Bueren heden geen lang lot beschoren, want reeds spoe dig werd een vang van Crutchley die Patten achter het wicket vervangen had hem nood lottig. Men begrijpt, dat Allom de bowler was. Hij had niets aan zijn score van 67 toegevoegd. Schill en Maas komen nu in. en hoe de Engel schen ook van bowlers wisselen, de wickets wil len niet meer vallen. Eerst op 248 nadat deze batsmen de score met ruim 130 runs hadden ver hoogd vaft het wicket van Maas voor een harde 66. Dit wicket wordt gevolgd door een run out op het nippertje van Schill op hetzelfde totaal. Schill kon dus jammerlijk zijn century niet vol tooien. 94 bedroeg zijn persoonlijk score. Jhr. van den Bosch en Jhr. P. Feith en nadien het duo van den Bosch-Bouwmeester werden evenmin spoedig gescheiden. Zij ranselden de bowlery naar alle zij don en gaven een uitne mende batting-demonstratie. Het viel te betreu ren, dat het Engelsche bowlen niet veel bijzonders was Allom, de fast-bowler uitgezonderd. De overige spelers gooiden op Johnston na. die door een gebrek aan zijn voet niet kan bowlen ieder zoo eens op de beurt een balletje, doch ver leenden aan het goede bowlen van Allom niet voldoenden steun. Het zij den Engelschen aam- bevolen. het volgend jaar naast een sterk bat ting-team, zooals dit jaar ook eens een paar sterkere bowlers in het genre Allom mede te nemen. Want: een week batten op Allom heeft de uitwerking, dat niemand van onze cricketers meer bang zal zijn voor den Hollandschen fast- bowler Rincker. Zoo scoorde dus de zestien-jarige W. van den Bosch een keurige 87 en daar de staart door het consigne „hitten" faalde, werd het totaal der Hollanders een enorme 430. Tién bowlers waren bij de Engelschen aan het werk geweest, doch slechts vier hadden in meerdere of minde re mate succes. Allom had met 476 het totaal In aanmerking genomen nog niet eens heel gekke cijfers. In den namiddag van dezen dag werden de En- gelschfn dus voor een lastige taak gezet. Zjj moesten vooreerst om den innings nederlaag te ontgaan een dikke twee honderd runs scoren. Vervolgens er in een vlug tempo zoo zij ten minste nog eenigen moed op een overwinning hadden -er nog een twee honderd bij scoren, en dan de Hollanders even snel uitgooien. Lt. Col. Johnston zag het hopelooze van deze taak in en gaf dan ook zijn batsmen het consigne om op safe en rustige wijze de runs noodig om dsn innings-tnederlaag te ontgaan te scoren, of anders kalm den tijd uit te spelen. Zoo hebben de heeren dan ook gedaan. Aan het einde van den sifèeltijd hadden de Engelschen 169 runs voor het verlies van vier wickets. Zü haddem het dus kalmpjes-aan gedaa.n en door dit resultaat ein digde deze match in een draw, een draw, die bü een weinig meer speeltijd in een groote overwinning van de Hollanders was geëindigd. Dit schitterende resultaat voor ons cricket is oofdzakelijk te danken aan ons werkelijk op hoog peil staand batten en aan het bowlen van Mans. welke speler in deze match een groote dosis „fighting spirit" aan den dag legde. Over de tweede inniings der Engelschen kun nen we melden, dat het den Hollanders gelukte om reeds in no-time een viertal wickets voor ■weinig runs op te ruimen. Daarna ging het ech ter niet Pm"-, rt—rvo-nbw zoowel als Keig win op brillante wijze het bowlen der onzen mees ter was. Aan het einde van den speeltijd had Crutchley juist zijn century 103 bereikt. Voor dezen eminenten speler een welverdiend succes. Van de Nederlanders bowlers deed Maas met 358 weer goed werk. De volledige scores luiden: Johnston b. Maas 18; Pattern e Bouwmeester b Maas 22; Crutchley c Feith b Rincker 64; Isherwood l.b.w. Maas 0; Tanner c Bouwmeester b Grootmeyer 0; Keigwin e oud b. Maas 6; Glorir c Sodderland b RiSncker 22; Wright b. Rincker 6; Me Donell b. Rincker 17; Taylor b. Maas 26; Allom not out 7; extra's 26, totaal 214. Ie innings Nederland: Van Manen b. Allom 1; Schill run out 94; v. Bueren c. Crutchley b. Al lom 67; Maas c. Wright b. Isherwood 66; v. d. Bosch b. Tanner 87; Feith st. Crutchley b. Me Donell 43; Bouwmeester c. Crutchley b. Allom 28; de Beus c. Patten b. Me Donell 4; Grootmeyer run out 9; Rincker e Mc Donell b. Allom 0; Sodderland not out 4; extra's 27; totaal 430. 2e innings Free Foresters: Patten c v. Manen b. Maas 6; Isherwood c Feith b Rincker 5; Crut chley not out 105; Wright b Maas 0; Tanner c Bouwmeester b Maas 5; Keigwin not out 38; extra's 12; (voor 4) 169. QUICK—P.W. Gewonnen door Quick met innings en 54 runs. Quick gaat het eerst batten en brengt het tot 181 runs, waarvan Maas er 81 haalde, Burgh- graaf 34, Rees 33, Terwiel 15. Daarna ging P.W. naar de mat en scoorde 59 runs waarvan Stroinck 24, extra's 8. Quick stuurde P. W. voor de 2e maal in om te trachten met innings te winnen. P.W. probeerde tijd uit te spelen wat niet gelukte. P.W. scoorde 68 runs, waarvan Janvrok 26, van Rossum 10, Stroinck 15. HERMES D.V.S.—PHOENIX. H.D.V.S. wint met 95 runs op de 1ste innings. Alhoewel de Schiedammers-een kans op een inningsoverwinning hadden, is het toch zoo ver niet gekomen, hetgeen voor een deel te wijten is aan het feit, dat de aanval van de Schiedammers gebroken was omdat F. van Buysen nog niet kon bowlen, en bovendien bleek Phoenix over enkele goede batslui de beschikking te hebben. Phoenix wint den opgooi en gaat eerst fieiden. Reeds voor 9 runs wordt C. Visscher gevangen en even daarna speelt Pomes een opkomenden bal in de handen van Lob (216). Daarna gaat het beter met Vuyisteke en A. Offerman op de mat. Verschillende malen wordt er van bowlers verwisseld, maar het baat niet. Circa 10 minuten voor de lunah wordt dr. Vuyisteke voor een kans- looze 17, waarvoor hij ongeveer anderhalf uur noodig had ,door Gammon gecleand. Met Offer man en J. Nolet op de mat, wordt er geluncht. (387). De Gebrs. Nolet voegen beiden 11 runs aan het totaal toe. Met een century in het zicht, wordt A. Offerman voor een keurige 81 door1 Gammon gebowld. J. Engering, die thans inkomt, legt er direct het hout op en weet de score snel te doen stijgen. Als hij in het verre veld mooi gevangen wordt, heeft hij 40 runs aan het totaal toegevoegd. Met P. Kappelhof en F. van Buysen wordt er gestopt voor een totaal van 243. Eerst genoemde bleef met 34 not out; van Buysen had 12 runs gemaakt. Bowlingcijfers: Gammon 484, Th. Everardt 2—17, K. van Dael 1—48, Phoenix opent met van Dael en Kiens op het bowlen van J. Engering en G. Nolet. Beiden spelen zeer voorzichtig en de runs komen dan ook langzaam. Op een totaal van 22 weet Enge ring het wicket van van Dael uiteen te werpen en in denzelfden over verdwijnt Mulder voor 6. Als Gremmering te gevaarlijk runt, gaat Kiers run out. (331) Borsboom en Gremmering spe len voorzichtig en ofschoon verschillende bow lers worden aangezet, duurt het lang eer het wicket van Borsboom valt. Van Dael gaat voor 11 runs run out en P. Scheffers weet met twee opvolgende ballen evenveel wickets te nemen. Bi) een snellen bal wordt Gremmering achter het wicket gevangen voor een niet onfortuinlijke 59. Gammon wordt voor 13 runs gestumped en Everard verdwijnt voor 0. Wunder blijft met 10 not out. Met 11 extra's wordt het totaal 148. Bowlingcijfers: J. Engering 462, G. Nolet 0—16, P. Scheffers 3—31, P. Kappelhof 1—13. Eerste klasse. AjaxH.C.C. II uitgesteld. Tweede klasse. R.C.H. Ajax (A). Door R.C.H. gewonnen ge geven. VleermuizenV.R.A. II. Gewonnen door Vleer muizen met 2 runs op de le innings. AlbionV.V.V. II. Gewonnen door V.V.V. met innings en 29 runs. Albion 6089; V.V.V. 78. H.C.C. IIIH.D.V.S. II. Gewonnen door H.D.V.S. op de le innings met 93 runs. H.C.C. III 55 runs. Derde klasse. H.D.V.S. 3H.C.C.5. H.D.V.S. 3 wint met in nings en 1 run. D.V.C.A.C.C. II gew. door D.V.C. met innings en 17 runs. A.C.C. 3266: D.V.C. 115. OlympiaKampong II gew. door Kampong met 40 runs. Kampong 37—111; Olympia 4464. U.V.V.V.V.V. Ill gew. door U.V.V. met innings en 104 runs. V.V.V. 1217; U.V.V. 133. Na de interessante tour der Free Foresters door ons land is de invasie van Engelsche cricketers nog niet achter den rug, daar we nog de komst verwachten van twee teams, n.l. de Worcester Gentlemen en de Cryptics. Het eerste gezelschap komt van 22 tot 29 Augustus en speelt de navolgende matches; 22 en 23 Aug. in Amsterdam tegen het Mr. Hamburger Elf tal, 24 en 25 Aug. in Haarlem tegen de tour combinatie „De Distels", 27 en 28 Aug. in Den Haar tegen de H.C.C. De Cryptics spelen slechts één match, n.l. op 29 en 30 Aug. in Den Haag tegen de Flamingo's. HAAGSCHE GOLFCLUB. Om den Vrijland-wisselbeker. Gisteren werd op de baan der Haagsche Golf club in een 36 Holes Medalplay onder handicap gespeeld om den Vrijland Wisselbeker. Deels ten gevolge van uitstedigheid, doch anderdeels vermoedelijk ook in verband met de hitte der laatste dagen ontbraken op de lijst der deelne mers vele bekende spelers. Een en ander heeft echter niet verhinderd dat tusschen de 20 deelnemers toch in een zeer geanimeerden wedstrijd om dezen beker, welke reeds dateert van 1909, is gespeeld. In de eerste ronde van 10 Holes bereikten de beste resultaten: P. van den Broek d'Obre- nan (25) 70; H. Mispelblom Beyer (20); mr. G. J. Henny (30)E. L. Graaf van Limburg Sti- rum (20) allen 71. Jhr. N. J. C. Snouck Hurgronje (6) 73 (tevens de beste bruto score). Voor de tweede ronde van 18 Holes maakten de beste scores: O. Hartog (8): jhr. H. Trip (16)E. L. Graaf van Limburg Stirum (28) allen 71. De laatste zou prijswinaar geworden zijn, in dien niet Luang Chara, die 's morgens 99 had gemaakt, 's middags voor de 18 Holes 63 slagen netto wist te behalen. De wedstrijd bleef derhalve met 142 onbe slist tusschen E. L. Graaf van Limburg Stirum en Luang Chara. Men seint ons uit Luik: De regen, die bij de start in stroomen neerviel, hield tegen achten op. De eerste vaste contröle te Vreeswijk leverde geen strafpunten op. Aan de Belgische grens, welke bij Poppel werd gepas seerd, waren allen dicht bij elkaar, ondanks dat Veisscher een platte band had en Oosterbaan een veer in de voorvork gebroken had. In Wandre vielen de eerste strafpunten. Graaf Dumonceau nam reeds een klim en kwam zonder hindernissen boven. Oosterbaan, die hem volgde, was minder gelukkig en moest halverwege stoppen. Ook Kaplan haalde de helling niet zonder hulp van derden. De volgenden deden het allen zonder haperen. Derk maakte gebruik van de toegestane hulp van de beenen aan den grond brengen, van Vilsteren, die als laatste moest klimmen, had even voor jjVandre een lekken band en moest hierdoor zeer snel rijden. De motor bleek door dit gejaag oververhit met het gevolg, dat zij oversloeg. De berijder moest na enkele pogingen opgeven. De K. M. lance, welke was uitgezet op een recht gedeelte tusschen Louveigne en Beau- fais, was dezen weidschen titel niet waard, daar de minimum snelheid van 75 K.M. voor geen der machines eenig bezwaar behoefde op te leveren. Toch vielen hier nog enkele strafpunten. De controle te Luik aan de Quai des Ardennes werd op tijd door 10 van de 11 deelnemers bereikt. Kaplan uit Rotterdam op F N had wegens oververmoeidheid den strijd even voor Wandre gestaakt. Hedenmorgen (Zondag) om 7 uur wordt gestart. DE TWEEDE DAG. (Van ec n bijzonderen correspondent). Brussel, 7 Augustus '27. De tweede dag, welke de moeilijkste was, vooral door de vereischte behendigheid, (niet minder dan zes nonstops, een heuvelklim en een waterplas moesten genomen worden), vertrokken met elf Nederlandsche deelnejpiers, waarbij Kaplan, uit Rotterdam, die den eersten dag de controle te Wandre en Luik had gemist, buiten mededinging mede reed, een vijftal Belgen. Den tweeden dag was een wedstrijd ingelascht tusschen de motorclub Zuid-Holland en de Royal motorclub Liegeois. Van beide clubs kwamen de volgende rijders uit: Nederland: Graaf Dumonceau, F. Visscher, Krul, Dolk en Jac. Brunt. België: „Billy", „Cagnesse", „Delza", „Gjliay' en „Home", Om 7 uur werd het sein tot vertrek gegeven aan de Boulevard Sauvenière en vertrok F. Vis scher aangezien Graaf Dumonceau reeds direct met bandenpech te kampen had. Dadelijk begonnen de moeilijkheden reeds by Tilff dat een 14 K.M. buiten Luik ligt. Dolk die tot heden zonder strafpunten had gereden miste de eerste non stop en Brunt ondervond dit euvel zelfs bij twee. Voordat Spa werd bereikt waar na Luik de eerste vaste contröle was gevestigd, moesten drie non-stop gedeelten worden gereden. De deelne mers kwamen, uitgezonderd Graaf Dumonceau die tusschen Luik en Spa nog tweemaal een lekken band kreeg, (dank zij de handigheid van een Belgischen mecanichien, die met het reparee- ren in Luik een der bandliehters tusschen den binnen- en buitenband had laten liggen), regel matig te Spa aan. Graaf Dumonceau miste de contröle te Spa en zag zich 30 strafpunten toégewezen. Brunt was ondanks dat hij den weg was kwijt geraakt en in de struiken terecht kwam, door zeer snel rijden nog net op tijd. Even buiten spa stond een heuvelklim op het programma welke met eén minimum snelheid moest gereden worden. Ook hier vielen eenige strafpunten. Zooals gewoonlijk leverde de waterplas enkele vroolijke tafereeltjes op en kregen sommige deel nemers een ongewenscht bad. Nadat bij de Chemin de la Roche een vrij gemakkelijke non stop was verreden moest een 20 E*M. verder de bekende klimpartij op de Montagnes Russes plaats vinden. De Rotterdammer Kaplan, die hier en daar een stuk had overgeslagen hij reed buiten mede dinging slaagde er niet in de zeer scherpe •bochten te nemen. Dan volgen een tweetal Belgische rijders die eveneens met behulp van hun beenen trachten den motor om te krijgen. Deze hulp, welke bij Wandre was toegestaan, was hier verboden zoo dat een ware strafpuntenregen volgde. Ook graaf Dumonceau en Visscher slaagden er niet in de zeer scherpe derde bocht te nemen zonder op de voeten te steunen. Hans Dolk, die het vorige jaar den beker won, was de eerste die zonder zich met de voeten te steunen door de moeilijkste bocht kwam. De koene rijder kreeg een stevig applaus van de belangstellenden die om de paden geschaard stonden. Ook Krul slaagde er in de. bocht onbe rispelijk te nemen gevolgd door Nortier die even eens foutloos reed. De overigen kregen hier alle maal strafpunten. Nadat in Tolleur nog een non stop waai genomen ging het op Francorchamps af waar Wederom een vaste tijd contröle was en vervolgens over Trois Fonts, Hamoir naar Huy, waar andermaal de tijd werd gecontroleerd. Via Héron, Wawre, Notre Dame au Bois ging het op Brussel af waar op de plas Jourdan de finish van den tweeden dag was uitgezet. De totaal afstand van den tweeden dag bedroeg 326.5 K.M. De snelheden welke werden afgelegd waren: Jac. Brunt op Matchies 112.500 K.M.Nortier op Saroiea 104.650 K.M.; C. Krul op H. D. 101.120 K.M.Van Vilsteren op F. N. 86.120 K.M.Sy- brandy op Ariël 85.300 K.M.; F. Oosterbaan op Ariël 91.370 K.M.; F. Visscher op Douglas 80 K.M.Tl. Dolk op F. N. 78.260 K.M.; Djjckman met H. D. zijspan 71.920 K.M:. en graaf Dumon ceau op Triumph 62.70 K.M. Graaf Dumonceau en Dijckman bleven bene den de voor hen voorgeschreven minimum snel heid van 75 K.M. Hedenmorgen om 9 uur zijn déTleelnemers uit Vilvorde vertrokken naar Breda waar de eigen lijke wedstriid beëindigd is. Tot den Haag werd verder een genoegljjk- heidswedstrijd gereden. Voor de pers was zeer slecht gezorgd. Nfbt alleen dat met de grootste moeite ondanks het verzoek van de regelingscommissie tot de bladen gericht om den tocht te volgen een automobiel kon bemachtigd worden, maar ook de noodige gegevens van den heuvelklim, de wa terplas en de strafpunten van de non stops be nevens de gemaakte snelheden waren niet dan met de grootste moeite te bekomen. OVER DEN OCEAAN. Naar gemeld wordt, zal de start van de Junker-machine bestuurd door Ristlcz en Ed- zard reeds Zondag plaats hebben, indien er geen verslechtering In de weersomstandigheden uit New Fouindland wordt gemeld. RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN. Lorrié en Heslinga winnen den 100 K.M. koppelrace voor amateurs. De koppelwedstrijd over 100 K.M. voor ama teurs, is siportief een succes geweest. Dat er zoo weinig belangstelling getoond werd door het publiek is jammer. Het programma had beter verdiend. Het bleek dat een zuiveren wedstrijd van amateurs, veel minder op prijs wordt gesteld, dan een motor nummer, waarin zoo heel dikwijls eiken strijd ontbreekt. Deze wedstrijd was ai heel spannend, en vooral de finales van de klassementen brach ten goede courses. Ook de verschillende kunst voorwerpen, die als premies werden uitgeloofd gaven kleur aan den wedstrijd, zoodat tijdens de klassementen, nog diverse prijzen-finales kwa men. waarvan het publiek ten volle genoot. Het koppel LorriéHeslinga, was van goede kwali teiten en het succes, dat dit koppel behaalde moet in zekeren zin, voor een groot gedeelte aan Lor rié worden toegeschreven, die met een goeden eindspurt in 7 van de 10 klassementen zegevier de, z;j het dan met gering verschil, maar met een duidelijke meerderheid. Zijn koppelgenoot Hes linga trok het peleton geregeld naar voren. Inte ressant waren de verschillende pogingen om een baan uit te loopen. Dit gelukte geen der renners. Een halve baan voorsprong is wel de grootste af stand, die dan behaald werd. Telkens wanneer een overmoedige het waagde het peleton in den steek te laten, en zijn koppelgenoot hem eenige banen daarna opwachtte, kwam een fier renners naar vore.n, en gevolgd door de overigen ging het dein vluchteling na en altijd met succes. Na een wilden jacht van het peleton, reden de ren ners dan weer büeen. Eenige renners, voor wie de vermoeienis te groot bleek, verlieten het ter rein van den strijd. Meestal werd dan door d© overblijvenden een nieuwe koppel gevormd. De nieuwe koppels kregen reglementair een ronde achterstand. Over den wedstrijd het volgende. Ingeschreven hadden 13 koppels, maar 11 daarvan bonden den strijd aan. Reeds na liet le klassement hebben Hofland en Daguernooy een ronde achterstand, en in de 3e ronde Rust en Neeleman, terwijl het laatste koppel tijdens het 4e klassement uit de baan verdwijnt. Na het 5e klassement nemen nog slechts 7 koppels aan den wedstrijd deel. In het 7e klassement gaan Schilperoort en later zijn koppelgenoot Dop er tusschen uit en noteeren een flinken voorsprong, doch onder aanvoering van Innemée worden zii weder ingehaald. Even daar na geven Zonneveld en Croymans op en Zand- stra e,n Fems vormen een nieuw koppel. Na de 9de noteering hebben Lorrié en Heslinga 5 pun ten voorsprong op v. d. Giessen en Hendriks. De eindsprint van het 10e klassement is vooral spannend. Het was een hevige strijd tusschen Lorrié, Krens en Hendriks, door eerstgenoemde gewonnen. De uitslagen luiden: (voor nos. 1, 2, 3 en 4 resp. 4, 3, 2, 1 pnt., laatste klassement dubbele puntentelling), le klassement: 1 Croymajns Fens; 2 v. d. GiessenHendriks: 3 Lorrié—Hes linga; 4 Krensv. d. Pol. 2e klassement: 1 ZonneveldZandstra; 2 Hen driksv. d. Giessen; 3 LorriéHeslinga; 4 Krens v. d. Pol. 3e klassement: 1 LorriéHeslinga; 2 Krens v. d. Pol; 3 FensCroymans; 4 Helndriksv. d. Giessen. 4e klassement: 1 LorriéHeslinga: 2 Wildschut Innemée; 3 v. d. GiessenHendriks; 4 Burger hofLaman. 5e klassement: 1 LorriéHeslinga; 2 Hendriks v. d. Giessen; 3 ZonneveldZandstra; 4 Krens v. d. Pol. 6e klassement: 1 LorriéHeslinga; 2 Hendriks v. d. Giessen; 3 ZonneveldZandstra; 4 Inne méeWildschut. 7e klassement: 1 LorriéHeslinga; 2 v. d. Gies senHendriks; 3 ZandstraFens; 4 KrensV. d. Pol. Se klassement: 1 LorriéHeslinga; 2 Hendriks v. d. Giessen; 3 Kremsv. d. Pol; 4 Zandstra Fens. 9e klassement: 1 Krensv. d. Pol; 2 v. d. Gies senHendriks; 3 ZandstraFens; 4 Lorrié Heslinga. 10e kla.ssement: 1 LorriéHeslinga; 2 Krens v. d. Pol; 3 Hendriksv. d. Giessen; 4 Wild schut—Innemee. Totaal-klassement: 1 LorriéHeslinga (28 pnt.) tijd 2 uur 32 m. 15 1/5 sec.; 2 Hendriks—v. d. Gies sen (28 pnt.); 3 Krensv. d. Pol (18 pnt); 4 In- nemeéWildschut (6 pnt.); 5 DopSchilper- I oort (0 pnt.)6 ZandstraFens (13 pnt.) met 1 ronde achterstand. VAN DE ROTTERDAMSCHE BAAN. Na een onderbreking van eenige weken zijn er gisteren weer wedstrijden op de Rotterdamsche Baan gehouden. Op het programma stond behalve eenige wed strijden voor amateurs, een wedstrijd met motor- gangmaking tusschen de beroepsrenners Storm, Paymans en Anspach. Begonnen werd met de eerste manche van een match S trois tusschen Mazairac, B. Loc mi on de Leur. Leene nam den kop, doch nog voor de bel kwam Mazairac snel naar voren om Leene de leiding te ontnemen. In een meer dan een ronde lange spurt, bleek Mazairac de sterkste. Leone kon het niet verder dan het bracket bren gen en de Leur was al heel tevreden, dat hij Ma- zairac's wieltje kon houden. De uitslag was: 1. Mazairac, 2. B. Leene lengte, 3. de Leur volle lengte. Laatste 200 M. 12 2/5 sec. In de tweede manche nam de Leur de leiding. Na een ronde ging Mazairac voorop en reeds tegenover de tribune ronde) lag hij in volle spurt met Leene; zoo ging het een volle ronde. Bij het ingaan van den bocht lieip Leene in, hij kon echter Mazairac niift op zij komen, die in het laatste rechte stuk het verschil weer wat groot.er maakte en met volle lengte won. 1. Mazairac, 2. B. Leene 1 lengte, 3. de Leur 5 lengten. Laatste 200 M. 121/5 sec. De derde serie nam Mazairac den kop, dien de Leur na een ronde van hem overneemt. Toen trachtte hij met een bij verrassing weg te loopen; Mazairac ging buiten om, doch gaf zich geheel en won tenslotte met 3 4 lengten. De uitslag Is: 1 Mazairac, 2 Leene. 3 de Leur. Laatste 200 M. 12 3/5 sec. De totaaluitslag is: 1 Mazairac. 2 B. Leene. 3 de Leur. Wedstrijd voor amateurs over 20 K.M. (80 ron den). Elke 20 ronden een klassement. 1ste klasse ment: 1 G. H. de Bruin, den Haag 5 punten, 2 D. van Dijk, den Haag 4 punten3 E. Witte, Rot terdam 3 punten; 4 P. Oudenaarde, Rotterdam 2 punten; 5 B. J. de Vos, den Haag 1 punt. 2de klassement: 1. F. Lathouwers, Rotterdam 5 pun ten. 2 D. van Dijk 4 punten, 3 H. Smeyers, Rot terdam 3 punten, 4 W. Heskes, den Haag 2 pun ten, 5 B. J. de Vos 1 punt. 3de klassement: 1 E. Witte 5 punten, 2 de Bruin 4 punten, 3 Kuys, den Haag 3 punten, 4 Bingley, Rotterdam 2 punten, 5 van Duyn, den Haag 1 punt. 4de klassement: 1 van Dijk 5 punten, 2 Lathouwers 4 pulnten, 3 Witte 3 punten, 4 Kuys 2 punten, 5 de Bruin 1 punt. Kuys is er tusschen het eer-"- en tweede klas sement in geslaagd op het iele peleton een ronde uit te loopen, waardoor hii 10 punten extra kreeg. Tusschen het derde en vierde klassement moest hij van fiets verwisselen en verloor daar door ziin voorsprong, maar wist zich niettemin in het laatste klassement te plaatsen, waardoor hij den wedstrijd won. De totaaluitslag is: 1 W. Kuys, den Haag 1' punten, 2 D. van Dijk, den Haag 18 punten, v, E. Witte, Rotterdam 11 putaten, 4 G. H. de Bruin, den Haag 10 punten, 5 F. Lathouwers, Rotterdam 9 punten. Tijd 28 min. 40 4/5 sec. In totaal waren 17 rijders gestart. 25 K.M. (100 ronden) met motorgangmaking tusschen Storm, Paymans en Anspach. 1ste serie:. Storm vertrok van de eerste plaats voor Paymans en Anspach. Hij had een snellen start en kwam al spoedig tot een behoorlijk tempo, dat Anspach veel te machtig bleek. Reeds na 10 ronden kreeg nil van de leider zijn eerste lap. Na 20 ronden zat Storm achter Paymans, die zich vruchteloos tegen den snellen Loosduiner verdedigde. In de 24ste ronde ging deze in een rush langs Paymans en Anspach. Toen Anspach een paar maal was afgestapt om van fiets te verwisselen, was hij geheel en ai uit den strijd. Storm ging regelmatig verder met rondjes op zijn tegenstanders te ne men af en toe hield hü er een 70 K.M. tempo in. De uitslag is: 1 Storm in 23 min. 39 2/5 sec., 2 Paymans op 7 ronden en 180 M. 3 Anspach op 12 ronden en 160 M. In den tweeden rit vertrok Paymans in eerste positie en was Storm nummer drie. Al gaxiw zorgde laatstgenoemde ervoor, dat hij op de twee de plaats kwam. Paymans was thans veel vlug ger en in een behoorlijk tempo, dat Anspach niet kon biitrappen, want in de 20ste ronde was hij beiden gepasseerd, doch in de 28ste ronde vloog Storm langs Paymans met een 68 K.M. vaart en van toen af deed de Loosduinsche renner met de anderem wat hij wilde. De uitslag is: 1 Storm in 23 min. 22 4/5 see., 2 Paymans op 4% ronden, 3 Anspach op 16 ronden en 40 M. In de derde mancbn vertrok Anspach als eer ste. Twee ronden lang heeft hij den kop weten te behouden, doch toen ging Storm aan het hoofd en hoewel Paymans zich weer vrij goed weerde, moest hij in de 18de ronde Storm toch laten' pas- seeren. Een paar ronden later probeerde Paymans het verloren terrein te herwinnen, maar Storm wees hem terug. Toen kreeg do Roos, de gang maker van Paymans, machinedefect en terwijl deze van machine verwisselde hood Anspach vier rondem lang strijd om tenslotte het contact met zijn gangmaker te verliezen. Paymans bepaalde zich toen tot het rijden van een regelmatigen wedstrijd zonder Storm ook maar even strijd te geven. De uitslag van de derde manche werd: 1 Storm in 24 m. 5 3/5 s., 2 Paymans op 5 rondeln, 3 Ans pach op 19% ronden. De totaal uitslag is: 1 Storm, 2 Paymans, 3 Anspach. Afvalwedstrijd voor amateurs: Achtereenvol gens vielen af: Witte, Ramakers, de Bruin, Lat houwers, P. Oudenaarde, Kuys, Dusseldorp, Bing ley (wegens banddefect), Govers, Hesker en de Bomt. Daarna reden van Dijk, Krens en de Vos 5 ron den om de prijzen, die in dezelfde volgorde wer den gewonnen met een onderling verschil van twee 4 drie lengten. De Amsterdamsche Wielerbaan gaf Zondag in combinatie met Reta diverse wedstrijden. Pu blieke belangstelling was er nagenoeg niet. De wedstrijden waren echter dikwijls zeer interes sant, vooral het nieuwelingennummer, waarbij bekende profs, als gangmakers dienst deden. Ikelaar en vooral Bakker wisten hun poulain V. d. Moot een prachtige zege te bezorgen. Ach ter motoren won Hijzelendoorn verdiend. „De Hit" lijkt ons voor dit werk wel geschikt, hij reed althans rustig en werd niet bedreigd. Dë kleine Slesker stuurde te slecht, maar ging in de laatste manche veel beter. De sprint was voor Piets, die ook met Hoe- vens de koppelrace won. Bij de nieuwelingen onderscheidde zich voorts Kramer, die zoowel de sprint als de 7 K.M. won. De resultaten waren Wedstrijd voor nieuwelingen over 7 K.M.: 1. C. Kramer; 2. B. Post; 3. J. Vlottes; 4. C. Glazenap; 5. Zoestbergefi: 6. H. Prins. Wedstrijd voor amateurs achter motoren 3 X 5 K.M. le manche; 1. Hijzelendoorn, 5 m. 10 sec.; 2, K. Valk; 3. Th. Slesker; 4. Stakenburg. 2e manche: 1. Hijzelendoorn, 5 m. 12 sec.; 2. Stakenburg. Slesker en Valk afgestapt. 3e manche: 1. Hijzelendoorn, 5 m. 23 3/5; 2. Slesker; 3. Valk; 4. Stakenburg. Totaal: 1. J. A. Hijzelendoorn, 3 p.; 2. Sta kenburg, 10 p.; 3. Th. Slesker, 11 p.; 4, K. Valk, 11 p. Sprintwedstrijd voor amateurs: 1. C. Piets; 2. S. Hoevens; 3. Stephan: 4. Heijm. Sprintwedstrijd voor nieuwelingen: 1. C. Kra mer; 2. J. C. Hijzelendoorn; 3. Dompeling; 4. Steenbergen. Wedstrijd voor nieuwelingen achter safety 10 K.M.; 1. J. v. d. Moot (BakkerIkelaar), tijd 13 m. 36 sec.; 2. J. C. Hijzelendoorn (Ooms Bustraan)3. Beudeker (WiersmaWillems). Koppeiwedstrijd voor amateurs 20 K.M.: 1. C. PietsS. Hoevens, 19 p.2. J, A. Hijzelen doornv. Gompel, 11 p.; 3. Metzv. Dijk, 6 p.; 4. StaphanMöntemann, 4 p.; 5. Gebr. Bouquet, 4 p.; 6. Cramens—v. Wijk, 3 p. A. N. W 3. JAARVERGADERING TE ROTTERDAM. De A. N. W. B., toeristenbond voor Nederland, heeft Zaterdag in de Diergaarde-Soeieteit te Rot terdam zijn jaarvergadering gehouden. De algemeene vergadering werd 's middags om 2 uur geopend door den voorzitter, den heer Edo J. Bergsma, uit Enschedé, die o. a. welkom heette den burgemeester van Rotterdam, dr. .1. Wytema. De oudste Rotterdamsche consul van den Vond, de heer van Zanten, sprak een bijzonder woord van welkom tot den voorzitter; hij wenschte hem geluk met zijn herstel, er op wijzende, dat de bond zijn ijverigen voorzitter nog niet missen kan. De vergadering bracht den voorzitter na deze woorden een hartelijke ovatie. Nadat de heer Bergsma den heer van Zanten en de vergadering bedankt had, bracht de secre taris, mr. A. Meyjes uit den Haag, het jaar verslag uit. Hiervan gaven wij reeds een uit treksel. De heer C. R. T. baron ICrayenhoff bracht hulde aan den secretaris voor zijn uitgebreid, .perfect verslag. Een slotwoord. Aan het slot van de vergadering hield de voorzitter eén beschouwing over het werk van den bond. Sprekende over de dringend-noodzakelijke ver betering van het wegennet, die nu door uitvoe ring van de wegenbelastingwet verwezenlijkt -al worden, wees de heer Bergsma er op, dat de bond voor zich mag opeischen het recht, om met een wakend oog gade te slaan, wat er gedaan wordt met het geld, dat door de weggebruikers wordt opgebracht. Spreker betoogde verder, dat niet mag worden vergeten, dat vele wegen niet geschikt te maken zijn om het moderne verkeer te kunnen ver werken en dat daarvoor dus geheel nieuwe tracé's moeten worden gezocht. Men vraagt zich in Regeeringskringen b'ils" baar af, of het wel mogelijk is s.iel te werke^ zonder de prijzen op te drijven en zonder technische moeilijkheden te geraken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 8