DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN, 50ste Jaargang Dinsdag 9 Augustus 1927 No. 14933 Dit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS Bij oi krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officieele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur HINDERWET BEGRAFENIS A. v. KRUGTEN TRAMNIEUWS. „DUX" 'f KSPOSTSPA ARBAN TC MET HOUT GESTOOKTE AUTO'S Goedkooper vrachtvervoer DIEFSTAL. MISHANDELING AUTOBUS IN BRAND BURGERLIJKE STAND KANTONGERECHT Winkelier contra Poliiie-agent s. V, V.Vlaardingsch Toerelftal 32 P, D. V. „DE JONGE LIEFHEBBERS" STEDELIJK MUZIEKKORPS gi AGENDA. Woensdag 10 Augustus. INGEZONDEN. UIT ROTTERDAM. Bureau KOEMARKT 4. Telefoon Intercommnnaal no. 68085 Postbus i 39. ABONNEMENTEN: per 3 maanden f3.25, per maand ƒ1.10, per week 25 cent. Franco per post 3.75 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 5 cent. Postchèqne en Girodienst no- 81440. Advertenfiën 15 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 ct. per regel. Bij contract belangrijk verminderde prijzen. Kleine advertenties: 25 woorden 30 ct elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 50 woorden. Kabouter-advert. 5 regels ƒ0.50, 10 reg. 0.75, 15 reg. 1. Tarieven worden op aanvr. toegezonden. Incassokosten worden berekend. Gratis OngevaïleHverzekering f 500 bij overlijden dooreen ongeval; 500 bij verlies van beide handen, voelen J oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog- ƒ150 bij verlies van een duim; ƒ75 bij verlies wijsvinger; f 50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; ƒ25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. üe uitkeenngen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAVBank, Lange Haven 103, Schiedam. B. en W. van Schiedam brengen ter open bare kennis, dat bij Burgemeester en Wethou ders van Vlaardingen is ingekomen een ver zoek van de N. V. Havenbedrijf Vlaardingen Oost, aldaar, om vergunning tot uitbreiding van de machine- en timmerfabriek op het per sei Schiedamschedijk, kadaster Sectie C. no. 198, door bijplaatsing van 8 electromotoren, aarvan 2 van 15, 1 van 7V2. 1 van 7, 1 van 2 van 4 en 1 van 1% P.K.; dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente Vlaardingen is ter visie gelegd en op Vrijdag 19 Augustus 1927, des namiddags 2 uur, ten Raadhuize voor noemd, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van het verzoek 'n te brengen en die mondeling of schrifte lijk toe te lichten; dat gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemd ter Secretarie van voor noemde gemeente van de schrifturen die ter zake mochten zijn ingekomen, kan worden hennis genomen. Hedenmorgen had onder groote belangstel ling op het R. K. kerkhof aan den Vlaardinger- dijk de teraardebestelling plaats van het stof felijk overschot van den heer A. v. Krugten, die Zaterdag j.l. op zoo tragische wijze in de distilleerderij van de firma H. Jansen, om het leven kwam. Op het kerkhof waren o.m. aanwezig de heer H. Jansen, directeur, benevens een depu tatie van het fabriekspersoneel. Kapelaan Jos Bekkers verrichtte de absoute. Op de baar lagen kransen o.a. van de direc- 10 en bet fabriekspersoneel der firma Jansen. Met ingang van Woensdag 10 Augustus a.s. finnen de trams van de lijnen 1, 7, 8 en 11, egens werkzaamheden van de gemeente, de 7 t® de ^iVithstraat niet berijden. De lijnen r ..en H zullen als volgt worden omgelegd: tinen 7 en 8 rijden, richting Beursplein: BfcraT6 BlnnenwcS. Mauritsweg, Aert v. Nes- T a Coolsingel, Karrensteeg, verder eigen rlchting Delfshaven: blijft via v. 01- eiibarneveltstraat rijden. Lijn ll rijdt, richting Lischplein: Nieuwe nnenweg, Mauritsweg, Aert v. Nesstraat, olsingel, Hofplein, verder eigen route; rich- >ng Mathenesserlaan: blijft via v O'denbar heveltstraat rijden. Onder oovenstaanden titel is bij het R k Leutraal Bureau voor Onderwijs en Öpvoe- iii S ll?.t eerste nummer verschenen van eën euw tijdschrift, bestemd voor priesters die be?; "16t,de vorming der R. K. rijpende jeugd tevcf Voorzit'ter van den redactieraad Be,JsS o£dredacteur is Pater G. Lamers S..J, Schriftma^S00lleg6' Oudenbosch, die het tijd- hiaami' d6n eersten Vrijdag van iedere tri3 nf,„, uitkomr- -telde „sub .'-tela Ma- de Mop>,iISCe?tia60nder de bescherming van dochters jongelingschap en der jonge- hters 6 een inleidend woord van pater La- Pater d t h0t 6eT8te nummer een artikel van telijhp r'. Jac' van Oinneken, „de R. k. gees- Groot jeugdleider"; een van B. H. de een vir>V°l soc£ai's';ische jeugdorganisatie, en heel in sP!t6r Trimbos S.C.J., over het too- ®en t Patr°naats-jeugdwerk. ria nl_ oehening van Jan Toorop beeldt Ma- beschermvrouwe uit. 0,A>koopE TREIN NAAR HELDER dainD J.Vl'C"sdag 17 Augustus zal van Rotter- Hejdgj, ledam uit een goedkoope trein naar 's monre 1S rijden- De trein vertrekt v°or 2P= Uit Sclliedam om tien minuten 's avond' aankomst te Helder 9.— hij vertrekt dam Helder om 6.42, aankomst Schie- Minuten over half tien. ;n. der Plaatskaarten begint mor- 'e- e®n- Zo d Plaatskaarten begint m ®eVen v? het beschikbare aantal is uit 10ult de verkoop gesloten. nian P03tkant001' alhier werd in den loop 21,13r du°P spaarbankboekjes ingelegd haiVe en terugbetaald ƒ26.736.03. Der- f 5.597 33rd minder ingelegd dan terugbetaald hantv,t aantal nieuw uitgegeven spaar boekjes bedroeg 22. Geruchten waren reeds tot ons doorge drongen, dat er hier en daar auto's waren te zien, die met hout worden gestookt. En de kranten hadden er van bericht, dus ook de meest ongeloovige kon het niet bij een spottend glimlachje laten. En zoo waar, gisteravond hebben we het phenomeen ook in onze stad kunnen be wonderen. De heer H. Maan Jr. te Rotterdam heeft zulk een met hout gestookt exem plaar van een der meest moderne voertuigen die we kennen, door onze straten laten rijden, 't Is een product van de Berliet- fabrieken In Frankrijk. Door demonstraties in verschillende landen van Europa wordt re clame voor de nieuwe vinding gemaakt. Hoe het mechanisme werkt? 't Lijkt heel eenvoudig. In een ketel naast de stuurkast worden blokjes hout geworpen, waaruit het benoodig- de gas wordt ontwikkeld. Dit geschiedt in de gazogène Imbert-de Dietrich et Cie, een apparaat van tamelijk lichte constructie, waar in het hout verbrandt onder druk van een sterken „trek". Het resultaat van de ver branding is vernietiging van de teerstoffen en productie van verschillende hydro-carbures waaruit gas ontstaat. In een installatie, die nogal groot is, en die onder den wagen een plaats heeft ge kregen, wordt het gas gezuiverd: de stoom meegebracht door het gas uit de zelfstandig heid van het hout wordt hier gecondenseerd. De onderdeelen van den motor zullen dus niet door kwade stoffen aangetast worden. Nadat het hout in de „gazogène", de eigen lijke oven aangestoken is, duurt het ongeveer nog vijf minuten voor de wagen kan loopen op het „houtgas". Met een soort ventilator, die met de hand gedraaid wordt, krijgt men het eerste gas voor den motor en hier kan men ook zien of het gas al van goede kwaliteit is. Voor het aanzetten van den motor heeft men de hulp van benzine niet noodig. Het gebeurt met de hand aan de kruk of met den zelfstarter. Toch heeft men wel een kleine benzine tank die aangesproken kan worden als de wagen maar een klein eindje behoeft te loopen, Met den wagen, die voortreffelijk liep, verklaart men een buitengewoon groote be sparing op het stookmateriaal te verkrijgen, Men spreekt zelfs van 80 procent. De machine, welke de wagen moet mee voeren is tamelijk groot voor een luxe auto werkelijk te groot maar bij een vrachtauto is zulks niet zoo'n bezwaar en daar vallen de oven en het buizennet ook niet zoo sterk op. Deskundigen verklaren, dat een wagen met houtgas gestookt voor dezelfde prestaties in staat is, als een die met benzine wordt gedreven. Feit is dat aan den „tour de France" een traject van 5000 K.M, met verschillende zeer moeilijke gedeelten - een met houtgas gestookte auto heeft meegedaan en zich voortreffelijk heeft gehouden. Zou dan werkelijk deze uitvinding, die oogenschijnlijk een stap achteruit beteekent, bewijzen een markante stap vooruit te zijn? Uit een kast staande op het terrein in het Volkspark en dienst doende voor verlichtings- benoodigdheden, zijn 8 stoppen van 25 ampère ontvreemd. Voorts werd een ruit van een meter stukgeslagen, het zegel verbroken en een deur vernield. De daders zijn onbekend. Op den Rotterdamscbèn dijk alhier is aan gehouden zekere B. M., 36 jaar oud, wonende Taanderstraat 142 te Rotterdam, die zijn vrouw had mishandeld door haar met een hamer op het hoofd te slaan. Tegen M. is proces-verbaal opgemaakt. De hamer werd in het plantsoen bij het tramhuisje op de Koemarkt alhier teruggevonden. Hedenmorgen te ongeveer half negen sloeg plotseling in de Brouwerstraat de vlam uit autobus nummer 3 H 40512 van den dienst „Esaod", Schiedam (Sterrebosch)Rotterdam (directeur D. v. Leeuwen). Een autobrandspuit met aanhangwagen en een politiebrandspuit waren spoedig ter plaat se; ze behoefden evenwel geen dienst te doen. Met een slang op de waterleiding en het wer pen van zand door ter plaatse aan het werk zijinde metselaars, werd het vuur gebliischt. De inzittende passagier heeft geen letsel bekomen; de auto zelf werd aan het voorste gedeelte zwaar beschadigd. Aagiften van 6 en 7 Augustus. GEBOREN: Petronella, d. van C. W. de Vos en P. Korpel, Middelharnisschestraat. Ma ria, d. van F. van der Gaag en A. van dei- Hoeven, Brugmanstraat. Catharina Gerrit- dina, d. van A. M. Leeluse en C. G. Bremer, Broersvest. Jan, zoon van J. Noordegraaf en A. Kool, Singel. OVERLEDEN: A. J. van Krugten, 64 j., Noordvest. A. Groenewegen, 53 j., Nw. Maasstraat. Indien het kantongerecht eens geen Rijksin stelling was, zou men er met het volste recht belasting kunnen heffen voor publieke ver ma® kelijkheden. Er zijn tenminste heel wat gevallen, waarin het publiek wêl bovengenoemde belasting moet betalen, en tocb niet zoo veel aanleiding tot lachen heeft, als gedurende de publieke zittin gen bijna zouden wij schrijven: voorstellin gen van het kantonegrecht voor Schiedam en omstreken. Daar zijn in de laatste weken tenminste al heel wat lachwekkende zaken afgehandeld. Heel wat menschen schijnen dit begrepen te hebben, en zoo gebeurde het dan ook, dat gis teren een groot publiek getuige was van het „optreden" van den heer J. Krabbendam, win- keiier, wonende Hoogstraat 110, alhier. Voor dén belangstellenden lezer zij hier nog vermeld, dat beklaagde hief ter stede wel het best bekend is, onder zijn firma-naam: „Rosa". Het woord „Rosa" (roos), dat meestal in verband wordt gebracht met': liefde, was de zen middag vol bittere ironie. Bij een recht bank behoort immers ook een flinke dosis strijdlust, die de beklaagde moet aanwakke ren, om het kruisvuur van vragen en strikvra gen te doorstaan. Aan bekl. was ten laste gelegd, dat hij op Dinsdag 26 Juli j.l., des avonds om 5 minuten over half zeven, huiten zijn gevel 6 rekjes had hangen, na daarin 6 kopjes en schotels ge plaatst of gehangen te hebben. Als deskundige in deze amusante zaak, wordt gehoord, de heer M. M. van Praag, directeur van den gemeentelijken woningdienst, alhier. De desk. geeft verschillende definities van het woord gevel. Zooals vanzelf spreekt, waardeeren wij ten zeerste de juiste uiteenzetting van de zaak, door den heer v. Pr. gegeven. Hij moet het ons echter niet ten kwade duiden, dat wij on zen lezers zulke zware juridischen kost liever niet voorzetten. De heer van Praag, die vervolgens ook als getuige wordt gehoord, verklaarde, dat hij op den dag, nadat het proces v.'baal was opge maakt, ter plaatse was geweest, en daar ge constateerd had, dat de rekjes niet uit het buiten de vensters gelegen muurvlak staken. Het O. M., dat vertegenwoordigd werd door mr. Cohen Tèrvaert, meende dat beklaagde Wel een vergunning kan krijgen van den bur gemeester, indien de rekjes stevig bevestigd zijn. Tevens eischte de ambtenaar een boete van 1 subs. 1 dag hechtenis. Bekl. daarop het woord verkrijgend ontkent met den meesten aandrang. Blijkens een teekening, door hem overgelegd en geteekend door de directie van den Gem. Woningdienst, is er geen sprake van, dat er iets buiten den gevel van bekl. geëtaleerd was. Wat de hoofdagent de G. als gevel be schouwt, is bekl. een raadsel. Genoemde heer is al sedert 1920 bezig, hem met allehande kleine zaken, het leven te bemoeilijken. Zoo heeft hij bekl. in 1920 6 maal verhaliseerd, „voor enkele plantjes, welke als de wind waal de, in gemeentelucht kwamen". Toen bekl. zich voor deze aangelegenheid tot een bekende persoonlijkheid wendde, en om raad vroeg, antwoordde deze: „Vraag uit mijn naam, of de politie onder de rook van een wereldstad, geen hoogere plichten te vervullen heeft, dan te kijken naar de plantjes van Rosa". Bekl. vermledt wei, dat de verbalisant nu wel kan weten, wat een gevel is. Gedurende circa een jaar heeft hij de be wuste rekjes met kopjes op dezelfde plaats ge hangen, zonder dat er ooit door iemand een aanmerking op is gemaakt. Bekl. vraagt, of het geheele politie-personeel gedurende dit jaar, de door den heer de G. vermeende overtreding niet heeft geconsta teerd. Dan zou hij willen voorstellen, het ge heele politie-corps te ontslaan.... Mr. J. H. C. Kok: „U moet het politie-corps niet aanranden!" Verd.: „Het is alleen een vraag, edelachtb." Verd. vervolgd: „en alleen te benoemen, ac tieve mannen, zoöals de heer de G." Indien hier een overtreding zou zijn ge schied, had de heer de G. kunnen volstaan; met het opmaken van proces-verbaal. De heer de G. heeft ook de aan bekl. toekomende goe deren in beslag genomen. Art. 8 der Gem.verordening geeft alleen de bevoegdheid tot het verbaliseeren, doch van inbeslagnemen wordt geen woord gerept. Als oud-landstormer jeukten beklaagde's handen, toen hij zijn eigen bezittingen zag ver dwijnen, die niet door diefstal verkregen wa ren. Oök beweert bekl. geschaad te zijn in zijn eer en goeden naam. Onder het publiek waren immers meerderen die zeiden: „den hoofdagent van politie kan niets in beslag nemen, of het moet van dief stal afkomstig zijn. Bkl. vindt het een klein gedoe, het eta- leeren buiten zijn gevel te verbieden. Coen- raadts zegt immers in zijn boek getiteld: Energie „niet met Oostersche gelatenheid zet ten wij ons neder, wachtende of een klant zijn winkel binnentreedt. Neen wij moeten trachten, met allerlei geoorloofde middelen klanten te lokken". „Het is vele malen voorgekomen", zoo ver volgt beklaagde, „dat een Engelschman langs deze bewuste kopjesrekjes binnentrad met den uitroep tot z?Jn collega's: „It is very cheap, isn, 't it?" Beklaagde zeide dan: „Yes, is is, come in my shop." Aan deze menschen heeft de heer K. nog dikwijls goede klanten gehad. Bekl. meent, dat de politie in zulke geval len mee moet werken, „wijl langzaam aan de Hoogstraat een dorpsstraat lijkt." Het infaeslag nemen van zijn goederen heeft bekl. een schade berokkend van pl.m. 25 gul den. Hij verzoekt derhalve, de gemeente Schie dam te veroordeelen, tot betaling van be doelde 25. Beklaagde eindigt zijn verdediging met een dankzegging aan de heeren rechters, daar zij hem in de gelegenheid hebben gesteld, het be wijs te leveren, dat hij niet gezondigd heeft tegen art. 8 der gem.verordenin. Over 8 dagen zal schriftelijk vonnis gewe zen worden. VOETBAL OlympiaBelgisch Park Morgenavond 7 uur speelt Olympia op het terrein van Velocitas, Kortlanderpolder, tegen Belgisch Park uit Den Haag. Gisterenavond heeft S. Y. V. een wedstrijd gespeeld, tegen een sterk Vlaardingsch toer elftal. S. V. V. speelde met het gewone competitie elftal. Alleen Feelders was vervangen door v. Diggelen. Bij de Vlaardingers speelde o.a. mede, de bekende Sparta-man J. v. d. Mark. Reeds na 5 minuten heeft Vlaardingen de leiding. J. Versteeg maakt echter spoedig ge lijk (1—1). Met dezen stand wordt gedraaid. Na de rust is er een penalty op het S. V. V.- doel. Van deze kans om te scoren wordt door de Vlaardingers geen gebruik gemaakt. Een vlugge ren van den links-buiten der gas ten wordt besloten met .een hard schot. De bal ketst tegen den paal, en draait buiten be reik van Maltha het S. V. V.-doel in (12). Als na een algemeenen S. V. V.-aanval de keeper der gasten is gevallen, valt het D. Ver steeg niet moeilijk, den gelijkmaker te fabricee- ren (22). J. Versteeg maakte tenslotte het winnende doelpunt. Het laatste gedeelte van den wedstrijd speelt S. V. V. met 10 man verder, daar Lensveld uit valt. In den stand komt echter geen verandering. De Postduivenvereeniging „de Jonge Lief hebbers" hield Zondag een wedvlucht van Sit- tard af (139 K.M.). De prijzen werden als volgt behaald: le pr. A. Bos, 2e pr. v. d. Windt, 3e en 4e pr. A. Boes, 5e pr. P. Krom menhoek, 6e pr. W. Hagenstein, 7e pr. W. Meerendonk, diploma A. Groeneweg. Aankomst le duif 10 uur 17 min. 20 sec.; laatste duif 10 uur 27 min. 2 sec. Kampioen van de jonge duiven is nummer 15-27-43674, eigenaar W. Zonneveld, 2e kam pioen nummer 9-27-25739, eigenaar A. Groe newegen. Aan de eigenaars zal een medaille, geschonken door plaatselijke bladen, worden uitgereikt. Op het programma komt thans Groningen (200 K.M.) voor oude en jonge duiven. Het programma van de uitvoering op Woens dag 10 Augustus, des avonds te 8 uur, te ge ven in de Plantage, luidt als volgt: 1. Heil Europa, Marsch, T. von Blon. 2. Ouverture Orpheus in der Unterwelt, J. Offenbach. 3. Verschmahte Liebe, Walzer, P. Lineke. 4. Operetten Revue, Potpourri, O. Frétas. 5. Een vroolijke Negerbruiloft, R. Vollstedt. 6. Sons of the Braves, Marsch, L. Bidgood. - 4 - IN DE ROTTERDAMSCHE DIERGAARDE. Een prachtige opname van een der gieren in de roofvogel-volière. Het dier heeft niets van zijn natuur ingeboet. Dinsdag 9 Augustus Vergadering Ned. R. K. Bond van P.T.T.- personeel, afdeeling St. Liduina, gebouw Singelpatronaat, Emmastraat. Aanvang halt negen. Bijeenkomst van degenen die mee willen werken aan de feestweek van den R. K. Volks bond. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang halt negen. Ledenvergadering R. K. Radiovereniging* Gebouw R. K. Leeszaal. Lange Haven. Aan vang half negen. Vrijdag 12 Augustus. Ledenvergadering Ned. R. K. Bouwvakar beidersbond „St. Jozef", gebouw R. K. Volks bond. Aanvang 8 uur. 's Maandags, repetitie Muziekgezelschap St, Ambrosius, 8 uur, R.K. Volksbond. Dinsdags: repetitie R.K. Mannenzangvereeni, ging St. Caecilea, half 9, R.K. Volksbond. St. Joris Doele, Stedelijk Museum. Geopend eiken Zaterdag van 25 uur. BEURS VAN SCHIEDAM Moutwijn SCHIEDAM 9 Augustus. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn 46 pet. 15. Namens de commissie voor de noteeringg i H. J. JANSEN. Spiritus SCHIEDAM 8 Augustus. Men noteert voor; spiritus 100 pet. 33. Spoeling Noteering van de Coöp. Vereen. „Schied, Spoelingvereeniging". Heden 1,60 per betel. ORPHEUS. Aan de zangers in en om Schiedam Mijne Heeren. De Kon. Zangvereniging Schiedams Man nenkoor „Orpheus" is thans in het bezit van een zeer mooie muziekschulp voor het geven van Openluchtuitvoeringen. De eerste uitvoering in deze schulp, die voor de vereenigingen een succes geworden is, werd den 28sten Juli j.l. op het feestterrein in het Volkspark gegeven. Thans kan de vereniging op uitbreiding van haar ledental bedacht zijn en om daartoe te geraken, wendt zij zich tot alle zangers in Schiedam en den naasten omtrek, met de op wekking zich als werkend lid bij „Orpheus" aan te sluiten. Gelegenheid tot ernstige zangstudie biedt de vereeniging zeer zeker. Behalve de open lucht-concerten geeft zij ieder jaar een zaal- concert en ook een uitvoering in de Groote Kerk te Schiedam. „Orpheus" werd reeds in 1866 opgericht en verwierf zich in zijn 60-jarig bestaan een uit nemende reputatie. Thans staat de vereeniging, die ruim 100 leden telt, onder de voortreffelijke leiding van Paul van der Putten en zij biedt voor ieder zanger plaats, die met ernst den man- nenzang wil beoefenen. De repetities worden gehouden op Woens dagavond van 8.3010.30 in de Gehoorzaal van den R. K. Volksbond, Lange Haven 71. Gaarne zullen desgewenscht uitvoeriger me- dedeelingen worden verstrekt. Wie zich als candidaat-lid der vereeniging wil doen inschrijven, wende zich tot een der volgende adressen. H. Bijloo, Beierlandschestraat 17B. J. Sebes, Stadhouderslaan 2B. J. J. Verbeke, Brugmanstraat 60. W. A. Verwayen, Hoogstraat 186. J. M. Voorhuyzen, Hoogstraat 121. Voor het Bestuur: W. H. VAN DEN TOORN, Voorz, Schie 84. D. VAN DER ZEE, Secr. Lange Haven 77. INBRAKEN. Door het forceeren van een buitendeur heeft men zich in den nacht van Zondag op Maan dag toegang verschaft tot den winkel en het woonhuis van den sigaren-winkelier A. v. Z. aan de Middellandstraat. Uit den winkel werd uit een lade een bedrag van 267 gulden ge stolen, alsmede sigaretten. Het woonhuis ia doorzocht, alles werd overhoop gehaald. Wat daar vermist wordt is nog niet bekend, het tafelzilver hadden de dieven echter niet de moeite waard geacht, het lag over don grond verspreid. Voorts is ingebroken in den boekhandel van de fa. M. en V. P. in de Westerstraat, waar men binnen wist te dringen aan de achterzijde na over een heining, een hek en een muurtje te zijn geklommen. Ook hier is alles overhoop gehaald. Er wordt voor een waarde van eenige honderden guldens winkelwaar vermist.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 1